MY.UAНовини
План відновлення України. Шмигаль повідомив про три ключові етапи
План відновлення України. Шмигаль повідомив про три ключові етапи

План відновлення України. Шмигаль повідомив про три ключові етапи

Важливим джерелом відновлення України мають бути конфісковані активи Росії та російських олігархів
фото: Кабінет міністрів України

План відновлення України вже оцінюється у $750 млрд

Повний текст промови:

Доброго дня, шановні гості конференції. Доброго дня, шановна пані президент Європейської комісії. Шановний пане президенте Швейцарської конфедерації. Шановний прем'єр-міністр Чехії. Доброго дня, шановні пані та панове.

Ще пів року тому ми активно планували 5-ту ювілейну Конференцію реформ у Лугано. Ми всі цього хотіли. Для нас усіх було б краще, якби ця конференція залишалась конференцією реформ. Але, на жаль, сталося інакше – у нас у країні війна. Щоденні повітряні тривоги. Загиблі жінки та діти. Зруйновані домівки, дороги, мости… і долі.

Кожен із нас хотів би сьогодні говорити про звичайні речі – зростання добробуту, посилення ринкової економіки, зміцнення стійкості суспільства.

Але ми будемо говорити про надзвичайне. Надзвичайну мужність українців, надзвичайні виклики. Надзвичайну та неймовірну підтримку України всіма цивілізованими країнами світу - від Атлантики до Тихого океану. І, як це не дивно, про надзвичайні можливості. Для України, для Європи, для світу, для кожного з нас.

Ці можливості – це те, що нас об'єднує.

Одна видатна людина сказала: Єдність – ось запорука перемоги, у війні або мирі – все одно.

Нас усіх об'єднує прагнення спокійно та мирно жити. Прагнення, щоб ніколи знову. Бажання мати дім, бути поряд з рідними. Надія, що світ наших дітей буде краще за наше сьогодення.

Сьогодні ми всі об'єднані в нашому захисті, завтра – в нашій відбудові.

Ні. Реформи нікуди не зникли з нашого життя. Більш того, певною мірою саме завдяки реформам я сьогодні тут, у Лугано. Певною мірою завдяки змінам, які Україна і ми всі разом впроваджували всі ці роки, Київ не пав, низка регіонів звільнена від окупантів, за 130 днів війни росія не досягла жодної своєї мети.

Реформа децентралізації та незалежне місцеве самоврядування дозволило на місцях неймовірно відстоювати кожне місто, кожну громаду.

Європейські прагнення дозволили в найжахливіший день – 24 лютого 2022 року – від’єднатись від російської енергетичної системи та швидко інтегруватись в ЕNTSO-E.

Реформа банківського сектору дозволила нам зберегти фінансову стабільність.

Діджиталізація стала основою спроможності влади та контрольованості ситуації.

І, врешті-решт, всі кроки, всі реформи, які були здійснені протягом останніх років, дозволили нам із гордістю говорити: Україна – кандидат у члени Євросоюзу.

Але час рухатися далі.

Сьогодні ми будемо говорити про План відновлення та Платформу відновлення України. Будемо обговорювати 24 томи напрацювань Національної радою відновлення України, яка була створена за лідерства нашого Президента Володимира Зеленського. Будемо дискутувати щодо векторів відбудови України.

Ми вже зробили надзвичайну роботу – за 6 тижнів понад 3 тисячі українських та міжнародних експертів, посадовців, парламентарів напрацювали тисячі сторінок свого бачення – яку країну ми будуємо і, головне, як ми будемо відновлювати нашу країну.

Ми дивилися як на успішні кейси, так і на невдачі. Чому в одних вийшло, а в інших ні. Чи можна скопіювати попередній досвід. Які були головні фактори успіху.

Ми точно розуміємо, що План відновлення і дорожня карта цього відновлення мають бути готові ще до завершення цієї війни. Звичайно, що цей план може бути скоригований залежно від різних обставин, але його каркас має бути готовий.

І ми точно знаємо, що за успішними кейсами відновлення завжди стоять партнери чи міжнародні коаліції, які допомагають у такому відновленні.

Тому сьогодні ми презентуємо проект нашого плану відбудови саме тут, у Лугано.

Нам важливо об'єднати друзів України в усьому світі та сформувати коаліцію відновлення України. Нам важливо показати іноземним урядам та компаніям, що Україна має дуже чітку візію того, як нам стати успішними, стати членом ЄС та здійснити українське економічне диво.

План відновлення України розділений на три ключові етапи. Перший – це відновлювати тут і зараз те, що можливо і що є критичним для життя людей. У звільненому Чернігові немає води – треба тут і зараз ремонтувати водогон. На Київщині не можна дістатися до тих чи інших сіл – треба тут і зараз будувати тимчасові мости й переправи. Ця робота вже йде. Ми її зараз фінансуємо коштами з бюджету України.

Друга частина – це fast recovery. Кількість зруйнованих об'єктів навіть базової інфраструктури величезна. Одразу після завершення воєнних дій та перемоги України потрібно буде реалізувати тисячі проектів відбудови. Відремонтувати школи, лікарні, збудувати тимчасове житло – повернути життя в зруйновані міста та громади.

Третій етап цього плану – це довгострокова трансформація. Вона стосується всіх сфер, починаючи від освіти та медицини й закінчуючи зеленим переходом та новим військово-промисловим комплексом. Люди, економіка, інфраструктура – ось 3 основи відновлення України.

Ми дуже системно підходимо до підготовки кожного з цих етапів. Оцінка збитків, технічні проекти відновлення кожного конкретного об'єкта, нормативні питання, ресурсна база під це відновлення.

Вже зараз ми формуємо електронну мапу України, де фіксуємо всі збитки, завдані війною. Ця мапа постійно оновлюється. Збитки фіксуються та верифікуються одразу з декількох сторін.

Завдяки розвиненим цифровим інструментам Уряду та вебдодатку Дія кожен громадянин України може подати інформацію про своє зруйноване житло. Близько 250 тисяч заяв уже є в базах. Далі органи місцевої влади верифікують ці дані, а також доповнюють базу інформацією про зруйновані та пошкоджені об’єкти соціальної та критичної інфраструктури: школи, лікарні, дитячі садочки, котельні, адміністративні будівлі. Все вноситься в електронні реєстри.

Паралельно з цим Офіс Президента України, наша команда в Уряді, а також наші партнери з Київської школи економіки за міжнародними стандартами проводять роботу з оцінки загальних збитків.

Сьогодні прямі інфраструктурні збитки України складають понад 100 млрд доларів. Зруйновано або пошкоджено понад 1200 освітніх закладів, більше 200 лікарень, тисячі кілометрів газопроводів, водопроводів та електромереж, доріг та залізничних колій. І кожен об’єкт ми рахуємо. Далі під кожен об'єкт буде проект відбудови.

Карта зруйнованих об'єктів та завданих збитків дозволяє нам формувати ту системність, про яку я говорив. Два ключові підходи до такого відновлення: регіональний і параметричний.

Що таке регіональний підхід?

Його нашим міжнародним партнерам запропонував Президент України. Він полягає у регіональній відповідальності друзів України за відновлення окремих регіонів.

Як я вже казав, наш принцип: об’єднані в боротьбі – об’єднані у відбудові. Партнери так само отримають доступ і побачать карту руйнувань. На основі цієї карти вони спільно з Урядом, експертами та місцевою владою будуть готувати технічні проекти відбудови та трансформації регіонів.

Мова йде не просто про виділення коштів на зруйновану школу чи розбиту дорогу. Мова йде про те, що партнери можуть принести свій унікальний досвід та розуміння, як збудувати якісно нове середовище. Як сформувати новий міський простір, як побудувати нові об'єкти за найкращими стандартами.

Ця синергія дозволить забезпечити трансформацію регіонів. Build back better – це зрозуміла і чітка мета, яку ми сформували під цей принцип регіонального відновлення.

Другий аспект - параметричний. Це галузевий принцип. Наприклад, коли ми будемо проводити велику кампанію енергоефективності чи будівництва нового житла, то ці кампанії будуть будуватися на європейських параметрах. По-перше – це означатиме нову якість відновлення. По-друге – це означатиме зрозумілі правила гри для приватних інвесторів, яких ми хочемо залучити в ці проекти. По-третє – це буде означати подальшу інтеграцію України в Європейський Союз.

У нас уже працює 24 робочі групи фактично під кожну галузь. Ці групи – це і візіонери, і аналітики, і економісти, і бюрократи. Ми хочемо виписати всі плани настільки детально, наскільки це можливо в наших умовах.

Під час розробки проекту нашого плану ми вже провели тисячі годин таких дискусій. Так була сформована відповідна структура Української платформи відновлення: Об’єднані в захисті – об’єднані у відновленні.

Платформа відновлення, яку ми пропонуємо створити, буде складатися з декількох рівнів.

Перший – це high level, де будуть представлені лідери держав. Це буде board, який визначитиме стратегічні напрямки та візію.

Другий рівень – це Спільна координаційна група, яка буде складатися з керівників виконавчої влади та decision makers з України, США, ЄС, Британії, Польші та інших країн-партнерів.

Третій рівень – це тематичні групи за галузевими напрямками. Я вже згадував, що сьогодні це 24 групи Національної ради відновлення України. Сьогодні й у майбутньому запрошуємо приєднатись до цих груп усіх, хто має досвід та бажання зробити Україну кращою.

Наша команда пропонує створити декілька Офісів відновлення України, аби одночасно вести максимально ефективну роботу. Головний офіс – і партнери з цим погоджуються – має бути в Києві. Філії цього офісу будуть у Вашингтоні, Брюсселі, Лондоні та інших містах.

Весь проект плану відбудови писався на основі низки ключових принципів. Таких собі наскрізних векторів, дотримання яких дозволить нам ефективно змінювати та відбудовувати країну. Зокрема це:

  • максимально можлива безпека для людей та бізнесу;
  • відновлення краще, ніж було (Build back better). Наша мета – не просто відновити скло і бетон, а збудувати нову країну;
  • євроінтеграція та відповідність критеріям кандидатства, а в найближчому майбутньому – я впевнений – і членства в ЄС;
  • верховенство права (Rule of law);
  • прозорість і підзвітність у відновленні;
  • відбудова України з максимальним залученням зелених технологій;
  • digital інструменти під час відновлення та загальна діджиталізація;
  • залучення приватного капіталу до процесу відбудови.

Дуже важливий меседж, який я хочу зафіксувати сьогодні стосується прозорості, відкритості та підзвітності.

Ми долучаємо до процесу всіх міжнародних партнерів для того, аби показати, що кошти, виділені на відновлення, використовуються максимально ефективно, чесно і справедливо.

Вже зараз частина тих коштів, які міжнародні партнери надають Україні, проходять через Трастовий фонд Світового банку та адміністративний рахунок МВФ.

Це дозволяє підвищити рівень підзвітності й показати, як саме використовуються ці кошти, кому вони йдуть і як вони допомагають Україні та простим українцям.

Ми ініціюємо створення Advisory group, куди увійдуть європейські політики, американські та європейські економісти зі світовими іменами. Це професіонали, які допоможуть не лише сформувати стратегію, але і продемонструвати наш рівень відкритості.

Last but not least. Хто має заплатити за план відновлення, який вже зараз оцінюється в 750 млрд доларів.

Ми вважаємо, що ключовим джерелом відновлення мають бути конфісковані активи росії та російських олігархів. Російська влада розв'язала цю криваву війну. Вони спричинили ці масштабні руйнування і вони мають понести за це відповідальність.

Заморожені активи росії за різними оцінками складають від 300 до 500 млрд доларів. Частина країн вже почали процеси не просто заморожування, але і конфіскації цих активів. Вдячні Німеччині за перші кроки. Вдячні Канаді та США за підготовку національних законодавств. Впевнений, що всі країни-партнери долучаться до цього процесу і забезпечать цю справедливість.

Друге джерело відновлення – це гранти та пільгові кредити міжнародних фінансових організацій та країн-партнерів.

Третє та четверте джерела – це інвестиції приватного сектору, а також позабюджетні внески приватних осіб та корпорацій. В Україні дуже ефективно запрацювала платформа United24. Ми вдячні всім, хто долучився і закликаємо не зупинятися в цій підтримці.

П’яте джерело відновлення – це власне кошти бюджету України.

Всі ці озвучені параметри, ресурси, підходи та принципи вже прописані у драфті нашого плану. Сотні сторінок і тисячі годин підготовки. Сьогодні ми даємо старт великій дискусії про план відновлення України.

Дякую за постійну підтримку нашої держави, вам та вашим країнам.

Дякую вам за сьогоднішній захід, яким ми розпочинаємо обговорення Плану відновлення України.

Україна переможе! І ми все відбудуємо. Адже ми Об’єднані в захисті – об’єднані у відновленні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Google закрила вразливість, якою користувалися хакери та поліція для злому Android
InternetUA
2025-02-07T22:04:02Z
Як уберегти свій аккаунт у Viber від шахраїв: експерти з безпеки дали важливу інструкцію
Политека
2025-02-07T21:27:42Z
Бонні Блу переспала з понад 1000 чоловіків: показуємо її найспекотніші фото з інстаграму
24tv
2025-02-07T21:24:57Z
Самогонний апарат з NVIDIA RTX 4090 FE? Billet Labs представила компактний ПК The Boiler
ITC
2025-02-07T20:40:03Z
Apple "завалить" новинками: окрім бюджетного iPhone на підході нові MacBook і iPad
InternetUA
2025-02-07T20:13:11Z
Поплавський у четвірці найвпливовіших блогерів України: 10 мільйонів підписників
Политека
2025-02-07T19:33:08Z
ТОП-9 найкращих Android-смартфонів на лютий 2025 року
InternetUA
2025-02-07T19:31:06Z
Apple презентує смартфон iPhone SE вже наступного тижня, — Bloomberg
Фокус
2025-02-07T19:27:18Z
Салат, який затьмарить усі страви: неймовірно простий рецепт за 10 хвилин
GlavRed
2025-02-07T19:27:04Z
Завжди ідеальні вікна: хитрість, яка надовго збереже чистоту та блиск скла
24tv
2025-02-07T22:03:59Z
Коли додавати кондиціонер до прання: речі будуть свіжими та запашними
24tv
2025-02-07T20:51:48Z
Він може замінити вечерю: простий салат з буряка, який позмагається з вінегретом
24tv
2025-02-07T20:51:14Z
5 помилок, які ви допускаєте під час очищення нержавіючої сталі
24tv
2025-02-07T20:00:20Z
3 надійні способи почистити чайник від накипу: зійде на очах
24tv
2025-02-07T19:51:37Z
Гори, море чи пустеля: де ваш ідеальний відпочинок за знаком зодіаку
24tv
2025-02-07T19:12:56Z
Як прати в'язаний одяг, щоб він не втратив форму
24tv
2025-02-07T19:06:43Z
Швидко та без розводів: як прибрати вапняний наліт зі стінок душової кабіни
GlavRed
2025-02-07T18:27:39Z
Не викидайте старі кришки від банок: оригінальний спосіб з використання
24tv
2025-02-07T18:15:39Z
У Рівному зловмисник убив чоловіка та намагався приховати злочин
Украина Криминальная
2025-02-07T22:09:48Z
У Києві прогриміли вибухи, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T22:09:29Z
Шахрайська схема на Тернопільщині: двоє аферистів ошукали 20 продавців техніки
InternetUA
2025-02-07T22:04:26Z
Жінка втратила гроші через інтернет: купувала зерно в шахраїв
InternetUA
2025-02-07T21:12:48Z
Погрожував зброєю, вимагаючи майно: на Київщині оголосили підозру окупанту
Политека
2025-02-07T21:01:18Z
У Бєлгороді військові на BMW врізалися в машину швидкої допомоги: є жертви
24tv
2025-02-07T20:51:26Z
У Бразилії літак врізався в громадський транспорт: є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T20:48:56Z
Смерть чоловіка в ТЦК у Чернівцях: що кажуть в Офісі омбудсмена
TSN
2025-02-07T20:27:58Z
Гучний скандал у Києві: що відомо про злочинну групу і як на місці туалету "виростала" багатоповерхівка
TSN
2025-02-07T20:18:46Z
Відсторонення Мудрика може бути знято без подальшого покарання – Джейкобс
Football.ua
2025-02-07T22:27:46Z
Мудрик в халепі: українця можуть дискваліфікувати навіть після негативної проби "B" допінг-тесту
24tv
2025-02-07T22:21:12Z
МЮ пройшов Лестер в Кубку Англії завдяки голу Магвайра
Football.ua
2025-02-07T21:57:22Z
Дубль Коло Муані вирвав для Ювентуса перемогу над Комо
Football.ua
2025-02-07T21:49:01Z
Інгулець не встиг відкрити новий стадіон до рестарту УПЛ: коли буде готова арена у Петровому
24tv
2025-02-07T21:36:06Z
Дубль Кейна з пенальті та гол Сане принесли Баварії перемогу над Вердером
Football.ua
2025-02-07T21:30:14Z
Арройо: Привіт, родино Шахтаря
Football.ua
2025-02-07T21:01:32Z
Повернення на ринг? Кличко хотів би стати найстаршим чемпіоном світу у суперважкій вазі
Gazeta UA
2025-02-07T21:00:50Z
Все через Реброва: Андрій Шевченко пояснив дивний вибір стадіону для матчу Україна – Бельгія
24tv
2025-02-07T20:45:14Z
У Харкові оновлять систему оповіщення про атаки росіян
Gazeta UA
2025-02-07T22:24:45Z
У Сумах та Чернігові пролунали вибухи, країну атакують "шахеди"
ZN UA
2025-02-07T22:12:55Z
Карта бойових дій в Україні станом на 8 лютого 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T22:03:41Z
ВАКС арештував заступника Кличка: рішення ухвалили щодо кількох високопосадовців Києва
24tv
2025-02-07T22:00:35Z
Відвідування анексованого Криму та звинувачення у фонограмі: які скандали були на Нацвідборах
24tv
2025-02-07T21:42:05Z
На фронті - 116 зіткнень, ЗСУ знешкодили 250 окупантів на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T21:30:39Z
Лубінець пояснив, чому досі не вдалося повернути всіх оборонців Маріуполя
24tv
2025-02-07T21:24:22Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 07.02.2025
Украина Криминальная
2025-02-07T21:15:54Z
З Криму їдуть родини російських військових, – "Атеш"
24tv
2025-02-07T20:15:50Z
Триматимуть у напрузі до кінця: 3 карколомні фільми на реальних подіях
24tv
2025-02-07T22:03:33Z
Олекса Манн. Фільми про художників очима художника
CutInsight
2025-02-07T21:48:27Z
25 цікавих фактів про «Зоряні війни»
CutInsight
2025-02-07T21:36:20Z
Українські художники в кіно
CutInsight
2025-02-07T21:36:05Z
25 найвражаючих кінотеатрів світу – ФОТО
CutInsight
2025-02-07T21:33:59Z
Рекордсмени кінопремій: Європейська кіноакадемія
CutInsight
2025-02-07T21:33:53Z
У Нью-Йорку за $11 млн продали трьохсотлітню скрипку Страдіварі
Фокус
2025-02-07T21:06:24Z
Одна з кандидаток на перемогу: що відомо про Машу Кондратенко, яка хоче поїхати на Євробачення
24tv
2025-02-07T21:06:20Z
На Мюнхенській безпековій конференції презентують фільм «Малевич»
Детектор М
2025-02-07T19:31:46Z
8 лютого: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T22:06:56Z
Це не мобілізація, – Зеленський про нові контракти для молоді віком 18 – 24 років
24tv
2025-02-07T22:01:51Z
Привітання з днем народження татові: найкращі побажання українською
Telegraf
2025-02-07T21:54:43Z
Найкумедніші пам’ятники мультперсонажам
CutInsight
2025-02-07T21:30:01Z
Президент на Ставці заслухав доповіді про постачання зброї
УкраинФорм
2025-02-07T21:18:02Z
Значення дронів має бути таким, щоб унеможливлювати російські штурми – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T21:10:57Z
РФ знову використовує північнокорейських солдатів для штурмів на Курщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T20:54:36Z
У Британії проти TikTok подали позов до суду через смерть підлітків
InternetUA
2025-02-07T20:37:18Z
Ольга Фреймут показала свого дядька-військового, який виїхав з Польщі й вступив до лав ЗСУ
24tv
2025-02-07T20:33:44Z
Хірург помилково видалив чоловіку печінку замість селезінки
24tv
2025-02-07T20:09:27Z
Як прибирання може врятувати вам життя
24tv
2025-02-07T19:57:59Z
Кімнатні рослини почнуть рости вдвічі краще: потрібний тільки засіб з аптечки
24tv
2025-02-07T18:33:02Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
Торгова війна США і Китаю загрожує економіці Європи – ЄЦБ
Хвиля
2025-02-07T21:06:53Z
ПФУ розкрив нюанси індексації пенсій: кому, коли і на скільки підвищать виплати
Хвиля
2025-02-07T20:45:24Z
Україна готова зберігати газ із США у своїх сховищах – Зеленський
Лига
2025-02-07T20:36:33Z
До 40 гривень за кілограм: де в Україні купити гречку за найвигіднішою ціною
Политека
2025-02-07T20:27:51Z
Заморожені активи РФ: Шмигаль провів нараду щодо механізмів конфіскації
УкраинФорм
2025-02-07T20:21:49Z
Компанія «Агро-Ритм» планує представити нові сорти соняшнику та кукурудзи
AgroNews
2025-02-07T20:16:57Z
Непрацюючі кредити в Україні знизились до 30%
360ua.news
2025-02-07T20:12:01Z
Росія хоче розширити можливості з арешту активів західних компаній - Reuters
УкраинФорм
2025-02-07T19:55:16Z
Деяким родинам ВПО держава може покривати до 70% вартості оренди житла - Мінсоцполітики
УкраинФорм
2025-02-07T19:54:18Z
У злодіїв - жодного шансу: механік назвав кнопку, яка врятує авто від крадіжки
GlavRed
2025-02-07T19:27:18Z
В Україні з'явиться найдешевший електрокросовер Kia
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:03Z
Нова модифікація Leopard 2 матиме іншу гармату і потужніший двигун
InternetUA
2025-02-07T19:01:48Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Євросоюз вступає в нову еру оборони - фон дер Ляєн
УкраинФорм
2025-02-07T22:27:59Z
Британія в ОБСЄ засудила Росію за катування і страти українських полонених
Хвиля
2025-02-07T22:24:45Z
Президент призначив послів у Молдові та Уругваї
УкраинФорм
2025-02-07T22:15:38Z
Німеччина продовжить підтримувати Міжнародний кримінальний суд - МЗС
УкраинФорм
2025-02-07T22:09:21Z
Якою є найдієвіша гарантія безпеки для України
24tv
2025-02-07T21:57:24Z
Глава МЗС Чехії розповів Келлогу, що робити з Україною
Европейская правда
2025-02-07T21:54:47Z
Російське видання Meduza може припинити свою роботу
InternetUA
2025-02-07T21:51:37Z
Трамп припускає зустріч з Зеленським наступного тижня
Лига
2025-02-07T21:51:16Z
Новий глава Пентагону відвідає Німеччину, Бельгію та Польщу
УкраинФорм
2025-02-07T21:48:16Z