MY.UAНовини
«Як я зустрів Спайдермена». Репортаж зі зйомок першого художнього фільму про події в Бучі
«Як я зустрів Спайдермена». Репортаж зі зйомок першого художнього фільму про події в Бучі

«Як я зустрів Спайдермена». Репортаж зі зйомок першого художнього фільму про події в Бучі

Автори повнометражної стрічки знімають на ґаджети замість професійних камер і впевнені, що навіть під час війни можна робити якісне кіно.

На четвертому місяці великої війни, на тлі економічної скрути й невизначеності, українські продюсери почали знімати повнометражний художній фільм. Це воєнна драма з елементами фантастики про події в Бучі. Робоча назва — «Як я зустрів Спайдермена». Звісно, «Детектор медіа» захотів побувати на зйомках і побачити це на власні очі.

Зйомки камерні — у маленькій двокімнатній квартирі на вулиці Лаврській. Неспішно, без метушні команда знімає сцену №91. У ній за сюжетом мати (Олеся Жураковська) спілкується зі своїми дітьми по відео з ґаджетів у перші дні великої війни. 

Перше, що помічаєш, — відсутність професійної техніки: ані камер, ані світла. На маленькому столику ноутбук, до нього прикріплений айфон.  Єлизавета Зайцева у зеленому худі грає головну роль дівчини Каті, яка хоче відволіктись від війни і поговорити з мамою, але натомість дратується від її закидів, мовляв, чому ви сидите в Києві, коли стріляють: «Мам, можна тільки не про новини!» Поряд режисерка Єва Стрєльнікова, навпроти оператор. Він стежить за відео на айфоні. Єва читає репліки Олександра Рудинського: «Мамо, я в броніку…» і уважно стежить за інтонацією акторок. Час від часу просить Олесю Жураковську додати м’якості, але не втрачати внутрішній стрижень. Олеся на іншій локації. Усі дії знімальна група координує по зуму. Відзняте відео сцени так само оперативно надсилається режисерці з різних локацій — вона має його схвалити.

Деталі сюжету та формату виробники поки тримають у секреті і просять акторів не розкривати інтригу. «Усі наші події відбуваються 9 березня. Наш фільм триває один кінодень. Це все, що я можу зараз сказати про сюжет і формат», — каже Єва Стрєльнікова.

Автор ідеї та співпродюсер фільму Антон Скрипець почав працювати над фільмом десь на другий-третій тиждень повномасштабної війни:

— Тоді стало очевидно, що виробництво зупиниться надовго. Але все одно хотілося запропонувати глядачам щось варте уваги. Треба ж було довести, що навіть у кризу можна зробити успішний проєкт. Тоді з’явилась ідея під досить недорогий формат, як для класичного кіно. Формат має свої особливості, але поки що не будемо заглиблюватися в деталі. Крім того, в ході роботи виникає багато цікавих експериментів. Закінчимо, тоді вже все розкажемо!

Який бюджет проєкту? Хто дав на це гроші?

— Точну цифру сказати не можу — поки що це комерційна таємниця, але ми розкриємо її згодом. Лише скажу, що цей фільм дешевший за середньостатистичну кінотеатральну драму. Інвестує у проєкт AMO Pictures та Об'єднання українських продюсерів.

За рахунок чого бюджет фільму такий економний?

— Там багато факторів. Один із них — невелика команда. Інший — обходимося без професійної техніки, звичної для зйомки кіно. Ми знімаємо на різні пристрої, які дозволяють отримати потрібні нам якість і жанр зображення.

—  Чи раніше в Україні знімали повний метр лише на ґаджети?

— Не впевнений. Я не пам’ятаю такого повноцінного проєкту. Можливо, деякі сцени знімались на пристрої. Хай там як, ми в цьому не конкуруємо за «першість». У нашому фільмі  є деякі рішення, які будуть новими і для України, і для світового кінематографу. Це не голосні заяви. Просто коли починаєш працювати у форматі, який ще не вивчений, ти зобов’язаний знаходити щось нове.

Які особливості зйомки на ґаджети у порівнянні з професійною технікою?

— Зйомка на камеру дає художню картинку: можна створювати кіносвіт за рахунок глибини кольору, заміни оптики, руху камери і так далі. А коли використовуєш камеру ґаджета, вона дає іншу пластику. У чомусь вона обмежена. Але з іншого боку, дає нам те зображення, яке ми щодня бачимо у тіктоку, інстаграмі та ютубі. Зйомка на пристрої диктує напівдокументальний жанр. Це впливає не тільки на операторську роботу, а й на роботу з акторами.

Як ви представляли проєкт і зацікавили продакшени?

— Після початку війни ми кілька разів спілкувалися з Аллою Липовецькою, бо ми в хороших стосунках. А згодом Алла розказала про їхнє об’єднання і запитала, чи є в мене ідеї документальних проєктів. Мені ближче художнє кіно, тому я запропонував ідею, в якій є частка документальності, можна так сказати. Вона зацікавилась. Я підключив Єву Стрєльнікову до написання сценарію. Я попередив, що є перспектива фінансування, але якщо його не буде, то ми підемо далі «своїм ходом». Тому зібралася група професіоналів, які були готові починати робити проєкт навіть на волонтерських засадах. Але коли з’явилися перші чернетки сценарію, перемовини про фінансування пішли значно «веселіше»: в Об’єднання українських продюсерів з’являлося більше віри у проєкт. А паралельно мені вдалося запітчити ідею AMO Pictures. Їх теж «купив» сценарій і формат. Тож мені здалося найбільш вдалим рішенням об’єднати всі зацікавленні сторони і зробити проєкт разом.

— Назва фільму — «Як я зустрів Спайдермена». Хто її обирав і чому вона саме така?

— Цю назву обирав чи я, чи ми з Євою, не пам’ятаю. Але вона поки що робоча. Продиктована драматургією, бо наш герой захоплюється персонажем з цього коміксу. Проте є певні юридичні нюанси, а ми дуже не хочемо виходити на широкий ринок і шукати «шпаринки», аби зберегти назву. Ми хочемо, щоб усе було легально та юридично правильно. Тому над назвою поки думаємо. Важливо, щоб вона була комерційною і драматургійно влучною одночасно. Придумаємо.

Реліз фільму планується на осінь. Як ви плануєте дистрибуцію?

— Дистрибуцію ми обговорюємо, а щойно з’явиться матеріал, все почнеться. Від початку метою було створити продукт для широкої аудиторії. Це не має бути артхаусний фільм для вузького кола людей. Наша історія буде зрозумілою і для європейців, і для американців. Треба орієнтуватися на західний ринок. Але річ не в грошах, а у можливості заявити про Україну й показати, що ми можемо робити якісне кіно навіть зараз. А значить, могли й до війни. Зможемо й після.

Режисерка Єва Стрєльнікова розказує, що історію для фільму навіть не треба було шукати: «Вона емоційно відгукнулась. Коли ми сіли писати, то в нас був величезний щоденник різних доль та досвіду. Наші герої — це збірний образ людей та історій, які ми бачили та чули».

За її словами, повномасштабна війна вплинула на героїв по-різному, як, власне, й на всіх українців: «Хтось зміг емоційно витримати і пішов волонтерити або в тероборону, а хтось сховався у мушлю». Впоратись із війною не змогла головна героїня Катя, яку грає Єлизавета Зайцева:

— Її війна кинула у велику яму. Саме з цього починається наша історія. І поступово, після зустрічі з одним хлопчиком, дівчина змінюється і віднаходить у собі сили.

— Як обирали акторів?

— Акторів було складно знайти. Але знайти свого героя завжди складно. Ми з Антоном почали писати сценарій ще до виходу російських військ із Бучі. Я добре пам’ятаю день, коли ми побачили на фото всю трагедію Бучі. Хоча обрали це місце інтуїтивно. І коли ми почали шукати акторів, все це було ще настільки емоційно та боляче, що багато хто відмовлявся.

— Як проходили кастинги?

— В онлайні. Тут нема нічого нового, адже так відбувається ще з початку пандемії. Найскладніше було обрати хлопчика. В нього дуже драматична роль. Але ми вже його відзняли і задоволені результатом. Дуже важливо було натрапити на своїх героїв. Тому що одна справа, коли робиш проєкт на замовлення, і зовсім інша, коли це твій проєкт і він зачепив тебе глибоко і сильно.

— Чи писалась ця історія під конкретних акторів?

— Ні, я так не роблю. Це обмежує образи. Часто з’являється історія і під час її написання герой змінюється, стає глибшим.

— Війна – деструктивна. Багато хто в цей час не може знімати чи писати…

— Мені навпаки — хотілось писати. Адже ми всі різні і по-різному все сприймаємо. Дехто під час сильних стресових ситуацій замовкає, а дехто, навпаки, мобілізує всі ресурси. І наш фільм про це. Під час війни хтось іде вперед, а хтось — назад. Тому для когось війна деструктивна, а для когось стає такою, що людина не може не виплеснути свою творчість. Багато хто зараз творчо розкрився тільки тому, що їм є що сказати.

Олеся Жураковська та Єлизавета Зайцева грають своїх сучасниць. Хоча досвід війни в акторок та їхніх героїнь різний. «Однак загальнолюдські цінності в нас спільні», — каже Олеся. Початок повномасштабного наступу 24 лютого заскочив її в потязі. Акторка якраз поверталася з гастролей у Херсоні, Миколаєві та Одесі. А за десять днів до початку війни — 14 лютого — мала дві вистави в маріупольському театрі, який уже знищений:

— Тоді був шалений попит на квитки і люди хотіли прийти в театр. Тому ми в один день грали дві вистави. Можете уявити культурний рівень Маріуполя. А ці мерзотні паскуди навіть не мають уявлення, у яке місто вони зайшли і все знищили. У моїй пам’яті залишився цей день 14 лютого – День закоханих, сонце, лунає музика, люди гуляють… Страшно подумати, що цього міста вже немає. Але воно буде. Обов’язково буде.

— Під час наступу на Київ ви виїжджали?

— Ні. Ба більше, я була в селі на Житомирській трасі, в Макарівському районі. У нас не було окупації, але поруч села розбомблені. Півтора місяця ми просиділи в підвалі, і були дні, коли ми навіть не виходили. В інші дні вдавалося зготувати їжу собі та дітям. Потім стало трохи легше. Коло нас стояли наші хлопці. Ми прали їм, купували їжу. Забезпечення в них було, але їм важлива наша турбота та вдячність. Вони мене трохи соромились…

Було дуже страшно. І це нормально. Бо неможливо усвідомити жах, який зараз відбувається.

— Як цей досвід допомагає вам  зараз у роботі?

— Це живе переживання. Якщо раніше ми спостерігали за людьми, щось вигадували, брали інший досвід у свій акторський багаж, то зараз є свій досвід. І в тому числі й досвід втрат.

— Чи важче грати під час війни?

— Важче. Я по собі відчуваю, що не встигаю дати раду всім справам. Намагаюся збирати гроші на автівки. А нещодавно я мала гастролі, де мала грати в комедії. Це було по-справжньому складно. Мені здавалось, що нікому не потрібна зараз комедія. Але я побачила майже повну залу (а квитки продавалися з благодійною метою на потреби армії та постраждалих від війни), багато квітів, і після вистави мала багато подяк від людей за те, що вони могли на ці дві години вийти з війни і пережити інші емоції. Тому ми виїхали з короткими гастролями у Львів та Чернівці. Люди з різних областей підходили, розказували про себе і дарували квіти. І я зрозуміла, що це треба робити, хоч як це складно. Це те, що я вмію і що люблю. Можливо, я цим можу підтримати їх і подарувати надію.

Єлизавета Зайцева 24 лютого була в Києві. прокинулась від вибухів і з вікна своєї квартири бачила, як збили безпілотник. Після цього разом із чоловіком вони зібрали речі і  вже наступного дня виїхали з Києва спершу у Хмельницьку область, а далі на Івано-Франківщину. Наприкінці квітня дівчина повернулась до Києва, а у травні розпочала роботу над фільмом:

Я ознайомилась зі сценарієм, пройшла п’ять етапів проб.

— Якою є ваша героїня?

— Війна її зламала. Декого війна не ламає, а її зламала. Вона занурилась у себе і дуже сильно змінилась, перестала вірити у все світле, що є в житті. У ній з’явилась жорсткість, нерозуміння життя, людей та жорстокості. Але згодом дещо в її житті змінюватиметься.

— У вас із героїнею, певно, різний досвід. Чим війна є для вас і для неї?

— У  Катюші, моєї героїні, війна забрала рідних людей. А це суцільний біль. Війна, дякувати богові, не забрала рідних людей у мене. Але я втратила свій рідний край, бо я з Херсонщини. Мої батьки півтора місяця були в окупації, потім покинули свій дім, який будували все життя. Ми їх вивезли. Але я дуже вірю в українську армію і в те, що Херсон повернеться, як і інші території. А ще війна, якщо можна так сказати, подарувала мені дитину. Я зараз на п’ятому місяці вагітності. Якби не війна, я б не була вагітна, а далі б знімалась і казала б чоловіку: «Ще один проєкт…» А коли почалась велика війна, я зрозуміла, що не хочу відкладати своє життя на завтра. І ми з чоловіком відразу одне одного зрозуміли. Під час війни в мене був жорсткий токсикоз — думаю, саме це мене відволікло від того, що коїлось. А потім я отримала головну роль саме в повному метрі. У моєму житті  це вперше.

Вечоріє, в кімнату заносять новий реквізит – новорічну ялинку. У квартиру на Лаврській під’їжджають інші актори. Готуються знімати сцену про Новий рік. Розвішують по квартирі гірлянди з ліхтариками. За вікном темніє, цю сцену зніматимуть уночі до ранкової комендантської години. На екрані телевізора привітання президента, на столику олів’є, салати, келихи, тарілки, свічки, страви та напої не поміщаються. Єва сама «робить красу»: жмакає серветки, недбало кладе виделки, адже за сценарієм актори вже якийсь час сидять за столом, проводжають старий рік і чекають на виступ президента. Фільм з елементами фантастики: можливо, цей Новий рік герої зустрічають уже після перемоги?

Реліз планують на осінь. «Детектор медіа» опитав усіх учасників знімальної групи, з якими вдалося поспілкуватись, про їхні очікування від цього фільму.

Антон Скрипець, продюсер:

— Для мене це унікальний досвід: команда, формат, обставини. Я до всього, що роблю, ставлюся з азартом і великим ентузіазмом, тому очікую вагомого позитивного впливу на західну аудиторію та на наш ринок. Нам зараз потрібно шукати креативні ідеї. Я взагалі вважаю, винахідливість – це ментальна риса українців. Креатив та сміливість ідей допоможуть нам голосно заявити про себе та здобути маленьку перемогу. А потім — велику.

Єва Стрєльнікова, режисерка:

— Я сподіваюсь, що він буде почутим і побаченим. І що більше його побачать в Україні і світі, то більше буде сприйнята наша війна. Адже зараз у світі втомлюються від цього і від наслідків санкцій. Але  цей інтерес не має вщухати. Бо коли він вщухає, Путін посилюється. Але ми цього дуже не хочемо. І що більше ми говоритимемо про війну та підсилюватимемо до неї інтерес, то більше нагадуватимемо про потребу боротьби та дій.

Олеся Жураковська, акторка:

— Війна триває. Але ми маємо про це говорити. Нам уже потрібна рефлексія, щоб ми скоріше вигребли з цього жаху. Я чекаю, що люди впізнають себе, і це дасть відчуття, що ми не самотні. Що ми чуємо людей і розуміємо, як їм складно. Сказати, що ми поряд, ми можемо через нашу творчість. Я очікую саме цієї теплоти і відчуття, що ми разом.

 Єлизавета Зайцева, акторка:

— Для мене це арт-фронт. Ми хочемо в художній спосіб розказати всьому світу, що насправді відбувається в Україні. Це буде конкретна історія, яку глядач переживатиме разом із героями. Сподіваюся, що під час перегляду вони відчують той біль, який ми переживаємо вже чотири місяці. 

Фото Максима Поліщука

Фото Антона Скрипця надане знімальною групою фільму

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Денежная помощь для пенсионеров в Днепре: что будет с выплатами от ООН с 1 мая
Политека
2025-04-28T19:51:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Помощь ВПЛ: что изменится в мае
ZN UA
2025-04-28T23:42:07Z
Опрос показал, сколько поляков готовы пойти добровольцами на фронт
Хвиля
2025-04-28T23:06:21Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Пакистан назвал условие для ядерного удара на фоне конфликта с Индией
UAToday
2025-04-29T00:00:46Z
Зеленский ответил на идею Путина о перемирии: "Ценим жизни людей, а не парады"
UAToday
2025-04-29T00:00:10Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
За старые гривневые купюры можно получить немалые деньги: какие можно дорого продать
Знай
2025-04-28T20:51:58Z
Уже 82 гривны: в Украине подскочили цены на подсолнечное масло, хлеб и гречку
Хвиля
2025-04-28T19:09:43Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
«Я не твоя мама»: Тизер сказки «Горыныч» с Александром Петровым
GameMag
2025-04-28T22:55:32Z
Российский певец, у которого проблемы с алкоголем, пришел на концерт с 15-летней девушкой
Comments UA
2025-04-28T20:51:36Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
"Просто не верю! Вы сдурели?": жена "Холостяка" Черкасова похвасталась концертом Меладзе и нарвалась на хейт/Блогерша попыталась оправдаться, но стало еще хуже
Апостроф
2025-04-28T08:39:20Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Испании объявили чрезвычайное положение
Корреспондент
2025-04-28T23:51:52Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2025-04-28T22:54:43Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Вирус папилломы человека: как уберечься
ZN UA
2025-04-28T22:24:12Z
При какой позе сна кожа стареет быстрее
Gazeta UA
2025-04-28T21:39:55Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
В Украине зафиксирован случай ботулизма после инъекции красоты
Корреспондент
2025-04-28T17:54:07Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Много цветов и игрушек: в Киеве появился мемориал жертвам обстрела 24 апреля
Telegraf
2025-04-28T20:33:22Z
До июня на станции метро «Хрещатик» продлится ремонт эскалатора №1
VGorode
2025-04-28T19:33:59Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Радоница: запреты дня
ZN UA
2025-04-28T21:34:58Z
Никотиновый спрут меняет обложки: как детей заманивают яркими вейпами
Знай
2025-04-28T18:51:42Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Почему коты спят в разных частях дома: пять неожиданных причин
Gazeta UA
2025-04-28T16:57:33Z
Как навести порядок перед сном: четыре простые вечерние привычки, которые создают уют
Gazeta UA
2025-04-28T16:42:05Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Франсис Нганну на мотоцикле наехал на подростка, ребенок не выжил
Корреспондент
2025-04-28T21:45:34Z
Дюбуа намерен реваншем положить конец карьере Усика
Корреспондент
2025-04-28T20:48:31Z
Усик показывает, как в первом бою Дюбуа прошелся по нему ударом
Корреспондент
2025-04-28T19:54:58Z
Потеря защитника, возвращение нападающего: Интер готовится к полуфиналу ЛЧ
Корреспондент
2025-04-28T19:12:19Z
Стоит верить: Дончич желает победы Лейкерс в НБА вопреки проигрышам в серии
Корреспондент
2025-04-28T17:48:02Z
"Нельзя нарушать правила":Усик высказался о возможном отказе Украины от территорий
Gazeta UA
2025-04-28T17:42:15Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Израиле нашли первое доказательство одной из библейских битв
UAToday
2025-04-29T00:00:37Z
В сети показали, как будет выглядеть первый складной смартфон от Apple
UAToday
2025-04-29T00:00:04Z
Новые детали Grand Theft Auto VI будут раскрыты уже совсем скоро
GameMag
2025-04-28T22:43:47Z
Как часто нужно перезагружать смартфон и на что это влияет
Gazeta UA
2025-04-28T19:12:34Z
Энергетики раскрыли секрет экономии на счетах за свет: простой и эффективный "лайфхак"
Знай
2025-04-28T18:12:02Z
КНР запустила в космос новый спутник-ретранслятор
Корреспондент
2025-04-28T17:57:21Z
GigaIO выпустила первый в мире ИИ-суперкомпьютер "в чемодане"
Корреспондент
2025-04-28T17:27:50Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Владелец брошенного BMW, для которого в Польше оставили "островок" на стройке, нашёлся
Европейская правда
2025-04-28T17:18:10Z
Назвали самые надежные китайские автомобили
Gazeta UA
2025-04-28T13:16:28Z
Настоящие комментаторы Формулы-1 примут участие в фильме Хэмилтона
Корреспондент
2025-04-28T10:48:58Z
Мощность — 1000 сил: конкурента Porsche Taycan от Mercedes показали до премьеры
Фокус
2025-04-28T07:45:03Z
Почему в жару не стоит заправлять полный бак: основные причины
Gazeta UA
2025-04-28T00:33:45Z
Специалисты объяснили, почему опасно ездить с пустым баком
Gazeta UA
2025-04-27T19:09:03Z
Забудьте про C9: концепт Chevrolet Corvette повертає ретро славу
Топ Жир
2025-04-27T17:45:29Z
В Киеве заметили очень редкий спорткар BMW 2000-х с интересным тюнингом
Фокус
2025-04-27T08:27:18Z