MY.UAНовости
«Русскій фейк, іді на***!» «Блокада Калінінграда»: у чому російська пропаганда звинувачує Литву
«Русскій фейк, іді на***!» «Блокада Калінінграда»: у чому російська пропаганда звинувачує Литву

«Русскій фейк, іді на***!» «Блокада Калінінграда»: у чому російська пропаганда звинувачує Литву

Спецвипуск 8 липня присвячений російській брехні про Литву.

Незалежно від того, чи тримаємо ми зброю в руках для захисту нашої батьківщини — усі ми є на інформаційному фронті, і тут розгортаються не меш важливі епізоди протистоянь. Своєю інформаційною зброєю Кремль прагне знищити нас морально, цілиться у наш дух і хоче зневірити у власних силах.

Знати фейки в обличчя — це бути озброєними в інформаційній війні. Ми в «Детекторі медіа» від початку повномасштабного вторгнення фіксуємо та спростовуємо російську брехню, а тепер ще й розповідаємо про головні фейки слухачам «Українського радіо», яке веде головний радійний інформаційний марафон під час воєнного стану. Ефірні випуски — щобудня о 07:50 та 19:50, а увечері вони з’являються на основних подкастингових платформах.

Ми не лише готуємо підбірки готових спростувань, а й розповідаємо про те, як навчитися розрізняти маніпулювання, шахрайство, дезінформацію — самостійно. Запрошуємо слухачів та читачів розбиратися де брехня, а де правда, вчитися розрізняти методи роботи пропагандистів, і нести ці знання далі — тобто, зупиняти поширення кремлівських вигадок і чуток там, де ви їх бачите й чуєте. Ви можете підписатись на подкаст «Русскій фейк, іді на***!» у Apple PodcastsGoogle PodcastsMEGOGO Аудіо, НВ Подкасти, SoundCloud, Kyivstar ТБ, Anchor.fmRadioPublic, Castbox, Amazon Music та Spotify.

Російська пропагандистська машина обрушилася на Литву та литовську владу, їх зараз демонізують не гірше за українців, а самим литовцям погрожують та намагаються їх залякати.

У травні «Детектор медіа» фіксував розповсюджувані росіянами фейки про те, що Литва нібито хоче анексувати Калінінградську область, а також погрози, що у разі будь-яких недружніх дій Литви стосовну російського ексклаву, Калінінградської області, Росія буде рішуче «захищати свої нацбезпеку» усіма засобами. Сьогодні ж на всіх підконтрольних Кремлю медіамайданчиках можна зустріти словосполучення «блокада Калінінграда», яку нібито здійснює Литва.

Давайте розбиратися, звідки «ростуть ноги» у таких дій пропагандистів, і що ж насправді відбувається у стосунках цієї балтійської країни та Росії. 

Наратив. «Блокада Калінінграда»

Насамперед, варто нагадати, що у березні був ухвалений Четвертий пакет санкцій ЄС за вторгнення Росії в Україну, який передбачав обмеження транзиту окремих підсанкційних товарів. 

Реалізація Литвою такого обмеження путінська пропаганда називає не інакше як «блокадою». Цей термін публічно вживали прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков та секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев, який на додачу пригрозив «відповіддю», яка, мовляв, «серйозно відобразиться на жителях Литви». Слідом за топ-чиновниками Кремля словосполучення «блокада Калінінграда» вживають усі російські провладні медіа. Співзвучність із «блокадою Ленінграда» часів Другої світової війни не можна назвати випадковою: у російського телеглядача хочуть викликати асоціацію зі злочинами німецьких нацистів, пише Литовське суспільне мовлення LRT.

Литва розглядає такі заяви з Росії як пропаганду та регулярно нагадує, що обмеження транзиту передбачено санкціями ЄС. Прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте прямо  назвала будь-які розмови про «блокаду Калінінграда» «брехнею». Єврокомісія ж нині готує роз'яснення, як мають застосовуватися санкції проти Росії щодо калінінградського транзиту.

Насправді обмеження, що почали діяти від 18 червня, стосуються лише сталі та чорних металів. За різними оцінками, це від 1 до 2% від усього обсягу перевезень між Росією та Калінінградською областю, пояснює LRT. Всі інші товари наразі вільно транспортуються.  У тому ж пакеті санкцій передбачено, що заборона на транзит цементу, спирту та іншої продукції набуде чинності з 10 липня, вугілля та інших твердих копалин палива — з 10 серпня, російської нафти — з 5 грудня. До кінця року санкції зачеплять до 50% перевезень, що прямують через територію Литви.

Утім російські ЗМІ подають усе так, ніби Литва одномоментно заборонила половину транзиту до Калінінградської області: «губернатор Калининградской области сообщил, что власти Литвы запретили транзит в регион порядка 50% номенклатуры грузов. Такое решение господин Алиханов назвал удушением региона»,йдеться у статті видання «Коммерсант».

Поки що не йдеться про заборону постачання продуктів харчування, ліків тощо до Калінінградської області. Обмеження не зачіпають і будь-які пасажирські перевезення. Росіяни, як і раніше, можуть проїхати до ексклаву за спрощеною транзитною візою. «Немає проблем потрапити із Росії до Калінінграда  і назад, — цитує LRT віце-спікера Сейму Литви Паулюса Саударґаса. — Жодної блокади нема і ніколи не буде. Не кажучи вже про гуманітарні речі: продукти харчування, медицину. Це ніхто не блокує зараз і не буде блокувати».

Фейк. Литва діє «наперекір Вашингтону і Брюсселю». Із заяв російських чиновників і пропагандистів також випливає, нібито рішення про обмеження транзиту Литва ухвалила в односторонньому порядку. Складається враження, буцімто Вільнюс навіть пішов наперекір НАТО і ЄС, намагаючись «нашкодити» Росії. Росія поширила в соціальних мережах інформацію, що речник Пентагону, генерал армії США Роберт Джефферсон нібито «вимагав виключити Литву з НАТО» через блокаду Калінінградської області.

Представники НАТО та Пентагону спростували Check Your Fact цю інформацію. «Це повна нісенітниця. Литва є цінним союзником НАТО, і Сполучені Штати не закликали до виключення Литви з НАТО», — заявив представник НАТО. Фактчекери також повідомили, що насправді жодного офіцера під іменем «Роберт Джефферсон» немає в базі даних Управління генеральних офіцерів армії США. Сполучені Штати заявили про повну підтримку Литви у її суперечці з Росією через транзит до Калінінграда. Як підкреслив офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс: «Ми підтримуємо наших союзників НАТО, ми підтримуємо Литву. Наша прихильність до статті 5 Статуту НАТО – постулату про те, що напад на одного означатиме напад на всіх, – непорушна».

А видання «Эксперт.ру» в матеріалі під заголовком «Литве придется передумать с “блокадой” Калининграда» пише, що «ушат критики вылился на Вильнюс не только со стороны Москвы: не погладил по голове Литву и Брюссель... Вильнюс решил проявить инициативу и начал санкционное давление, не посоветовавшись с Брюсселем». Звучить так, ніби Литва самовільно почала блокувати транзит, а країни Заходу — шоковані, але не в змозі поставити литовців на місце. Подібною була риторика Кремля і щодо України від самого початку війни до Донбасі: постійні звинувачення у порушенні Мінських угод і апеляції до Заходу: мовляв, поставте цих українців на місце. Російські чиновники ніби забувають, що Четвертий пакет санкції проти Росіїухвалила не лише Литва, а увесь Євросоюз, і тепер Вільнюс мусить його виконувати.

Насправді литовський уряд діє у координації з ЄС та ще у квітні попросив у Брюсселя роз’яснень того, як чинити з калінінградським транзитом. «Ми одержали дуже змістовний пояснювальний лист, підписаний трьома генеральними директоратами Єврокомісії (з питань митниці, торгівлі та економіки), — зазначає член Сейму Литовської Республіки, колишній міністр закордонних справ Аудронюс Ажубаліс. — Нам роз’яснили, що Литва зобов’язана здійснювати ці санкції на своїй території. Неважливо, йдеться про експорт чи реекспорт. Є Регламент, у якому прописана заборона на ці ввезення цих продуктів».

Тим часом зараз між Литвою і Європейською комісією триває узгодження тексту роз’яснень про застосування санкцій ЄС щодо транзиту товарів до Калінінградської області Росії. Як повідомляє «Європейська правда», про це в інтерв’ю LRT заявила радниця литовського президента із зовнішньої політики Аста Скайсгіріте. «Литовські дипломати в Брюсселі спілкуються з представниками Єврокомісії, вони хочуть узгодити текст, який був би прийнятним і для Литви, і для ЄК, і це добре. Це не той випадок, коли ЄК просто дає вказівки, а ми їх виконуємо», – сказала вона. Чиновниця назвала кілька принципів, яких дотримується Литва в переговорах: правила не повинні поширюватися не лише на Литву, а й на інші транзитні країни, має зберігатися контроль над транзитом і не може бути жодних «зелених коридорів».

Фейк. Литва «розібрала ділянку залізниці» до Калінінграда. Російські та українські ЗМІ й соцмережі поширили фейк, що Литва буцімто розібрали ділянку залізниці, що сполучає Росію, Білорусь із Калінінградом. Разом з цим, зазначають, що розбирати залізницю нібито допомагали «дуже мотивовані у цьому питанні» біженці з України. Цей фейк є частиною інформаційної кампанії проти Литви, яку Росія розгорнула після блокування транзиту до Калінінграда.
StopFake пише, що насправді першоджерелом цієї новини став сайт сатиричних, вигаданих «новин» «Панорама». Видання застерігає свою аудиторію, що всі тексти на сайті не є реальними новинами. Транзит до Калінінграда обмежили для деяких вантажних перевезень з 17 червня через санкції, запроваджені Брюсселем. Митний департамент Литви повідомляв, що заборона на транзит цементу, спирту та інших продуктів набуде чинності з 10 липня, на вугілля та інші види твердого викопного палива – з 10 серпня, на російську нафту – з 5 грудня. Але про розбір залізничних колій не йдеться. Зокрема, Литовські залізниці заперечили припинення транзиту між Росією та Калінінградом після того, як російські офіційні особи висловили гнів із приводу ймовірного рішення, яке нібито перервало потік товарів у регіон.

Фейк №5. «Тепер Росія має право переглянути кордони Литви». Найабсурднішими є заяви російських посадовців нібито обмеження, запроваджені Литвою, дають Росії право переглянути територіальну цілісність країни або ж вимагати її виключення з ЄС. Про таке, зокрема, заявив глава Роскосмосу Дмитро Рогозін. «Вільнюс і Євросоюз порушили свою частину великої угоди з Москвою», — стверджує глава «Роскосмосу». А представник Ради федерації Андрій Клімов заявив, що у Росії, мовляв, тепер «розв’язані руки» розв’язувати «проблеми, створені Литвою», «у будь-який спосіб», передає LRT.

Російське МЗС та кремлівські ЗМІ посилаються нібито на порушення Литвою «Спільної заяви Росії і ЄС про транзит до Калінінградської області». Документ був підписаний у 2002 році, у той час, коли тривали перемови щодо вступу Литви до Євросоюзу. Російська пропаганда подає справу так, нібито ЄС зобов’язався забезпечувати безперебійний транзит до Калінінграда, а Москва в обмін на це начебто «дозволила» Литві долучитися до Європейського союзу. Насправді в документі про це не йдеться. У ньому сторони висловлюють добру волю: сприяти економічним зв’язкам між Росією та її ексклавом. Жодних санкцій за «порушення» документ не передбачає.

Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас зазначив, що він не став би драматизувати цю ситуацію. «Бо ні Росія, ні Білорусь не мають таких можливостей, щоб перерізати Сувалкський коридор. І Росія, і Білорусь із головою зав'язли в Україні. Білорусь через те, що вона всіма способами допомагає Росії. Її основні сили перебувають на півдні країни на кордоні з Україною, а про дії Росії і так відомо. Але я маю сказати, що не драматизую саме через те, що Литва є членом НАТО. І ми маємо не лише свої національні можливості, а й можливості всього Північноатлантичного блоку. Це не було б українським варіантом! Коли її територію атакують ракетами з боку Білорусі, вона не може відповісти адекватно. У той же час НАТО має для цього всі можливості. І, скажімо так, наші сусіди – якщо у них, звичайно, все гаразд із головою – думають саме про це», – наголосив глава оборонного відомства Литви.

Навіщо це Росії? На думку литовських посадовців та експертів, з якими поспілкувався LRT, роздуваючи скандал через так звану «блокаду», Кремль хоче досягти кількох цілей. У першу чергу, шантажувати Євросоюз, щоб домогтися часткового послаблення санкцій. Мовляв: ви зазіхнули на нашу територіальну цілісність, якщо не хочете Третьої світової війни, йдіть нам на поступки. Також імовірно, що інформаційна кампанія проти Литви і на внутрішню аудиторію: Кремль хоче ще раз показати своїм людям, своїм виборцям, що Росія — це «фортеця в облозі», яка бореться проти Заходу. Не можна виключати і найгіршого варіанту: що Москва насправді шукає «казус беллі» для початку нового збройного конфлікту.

Російська пропаганда часто використовує меседжі, що західні країни буцімто «роблять замах на територіальну цілісність» Росії, Білорусі, України тощо. Насправді попри розповсюдження Кремлем подібних меседжів та конспірологічних теорій, саме Росія є агресивною країною, яка не поважає міжнародне право і окупувала частину України, Грузії та Молдови.

Це були головні фейки на сьогодні. Нагадуємо, що не потрібно довіряти чуткам і пліткам. Особливо, якщо це якась напівсекретна тривожна інформація, яку переказав знайомим знайомих хтось з адміністрації, або ви прочитали її у невідомої вам особисто людини в мережі. Як правило за такими неконкретними «джерелами» та емоційним, панічним викладом ховаються спеціально вигадані ворогом плітки, які мають нас деморалізувати. Це може бути частиною ворожих інформаційно-психологічних операцій.

Отримали тривожну новину від знайомих, чи у вайбер-чаті або телеграм-каналі, чи хтось у повідомленні вам надіслав — панікувати не потрібно, і переповідати одразу всім навколо не потрібно. Спершу варто перевірити, чи це написало про це Суспільне мовлення, чи були відповідні повідомлення від Офісу Президента, Міноборони, військової адміністрації чи вашої місцевої ради. Якщо такого у офіційних джерелах немає —  то інформація, швидше за все, не варта вашої довіри. Пам’ятайте, що плітки це потужний інструмент ворожої пропаганди, а наше завдання — не залишити пліткам шансу на виживання.

Бажаємо всім моральної витримки, і нагадуємо, що всі ми тепер боремося на інформаційному фронті, і від наших дій залежить успіх всієї країни в інформаційній війні.

Теги по теме
Литва
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Єфросиніна показала, як з сином в метро ховалася від російських ракет та дронів: "Майже босоніж"
TSN
2024-11-17T10:51:39Z
Міс Всесвіт-2024: хто переміг та місце України на конкурсі
GlavRed
2024-11-17T10:51:36Z
Помер соліст гурту На-На: що сталося
GlavRed
2024-11-17T10:39:34Z
Анна Саліванчук замилувала фото зі старшим сином і розчулила вітаннями його з 9-річчям
TSN
2024-11-17T10:21:38Z
"Дитяче Євробачення-2024": хто переміг та яке місце посіла Україна у конкурсі
TSN
2024-11-17T10:09:39Z
Зірка "Кухні" Кузнєцова заговорила про плани нареченого-росіянина переїхати до України: "Буде важко"
TSN
2024-11-17T10:09:12Z
Українська драма-трилер «БожеВільні» перемогла на міжнародному кінофестивалі у Болгарії
УкраинФорм
2024-11-17T10:06:02Z
Від Елеонори Рузвельт і Жаклін Кеннеді до Джилл Байден: найстильніші перші леді США
Фокус
2024-11-17T10:00:54Z
Найвидатніший кінорежисер: 3 найкращі фільми Мартіна Скорсезе
24tv
2024-11-17T10:00:32Z
Економіка Європи за президентства Трампа: що буде з курсом та податками
24tv
2024-11-17T11:00:31Z
Сибіга про масштабну атаку Росії: Це відповідь Путіна всім тим, хто дзвонив і відвідував його
УкраинФорм
2024-11-17T10:57:42Z
Китай захищатиме свої інтереси на Корейському півострові — Сі Цзіньпін
ZN UA
2024-11-17T10:48:49Z
РФ може завдати повторних ударів: ворог накопичує ракети для нових атак – ЦПД
GlavRed
2024-11-17T10:27:20Z
Росіяни зробили запаси ракет на декілька масованих обстрілів - ЦПД
УкраинФорм
2024-11-17T10:15:36Z
У Києві збивали "Кинджали", "Іскандери" та дрони: деталі масованого удару
TSN
2024-11-17T10:09:25Z
РФ вдарила ракетами по Полтавщині: деталі від влади
TSN
2024-11-17T10:09:23Z
Чи замінить Фрідріх Мерц Олафа Шольца і що це означає для України?
360ua.news
2024-11-17T10:03:44Z
У світі реагують на масовану атаку РФ по Україні
УкраинФорм
2024-11-17T10:03:03Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Експерти назвали 5 найкращих чаїв, які допоможуть поліпшити рівень цукру в крові
24tv
2024-11-17T10:30:00Z
Як яйця можуть покращити когнітивні функції
360ua.news
2024-11-17T10:24:37Z
Страх перед неминучим: медсестра розповіла про те, що відбувається з тілом після смерті
Фокус
2024-11-17T10:12:19Z
Перловка буде ароматною, соковитою й ніжною: секрет приготування криється в перших кроках
TSN
2024-11-17T10:09:59Z
"Розпізнає" залишки пухлини в мозку: ефективність нової терапії раку 92%
24tv
2024-11-17T06:06:02Z
Якраз для холодної пори: прості трюки, які допоможуть вам почуватися бадьорим уранці
24tv
2024-11-17T05:06:59Z
5 продуктів для здорового та густого волосся: що треба їсти щодня
24tv
2024-11-16T22:18:49Z
Усього 5 хвилин у морозі: як холод зміцнює сон і знижує тривожність
24tv
2024-11-16T18:06:42Z
Як зміняться ціни на продукти до кінця 2025 року: прогноз НБУ
Фокус
2024-11-17T10:51:35Z
Заблокували рахунок після продажу квартири: ПриватБанк назвав причину
Хвиля
2024-11-17T10:45:05Z
Політичний вплив на криптовалютний ринок
360ua.news
2024-11-17T10:42:43Z
Аграрії робитимуть ставку на прибуткові культури
AgroPortal
2024-11-17T10:30:17Z
Компанія-власниця TikTok оцінила себе у $300 млрд
Детектор М
2024-11-17T10:27:49Z
Галущенко про наслідки повітряної атаки РФ: Електропостачання відновлюємо за резервними схемами
УкраинФорм
2024-11-17T10:24:51Z
Як безпечно розраховуватися картками та знімати гроші за кордоном
24tv
2024-11-17T10:21:26Z
Херсонський маслозавод розширив асортимент сирів
AgroPortal
2024-11-17T10:00:55Z
В Україні значно впали ціни на цибулю: експерти назвали причини здешевшання
Политека
2024-11-17T10:00:00Z
Збито 144 ворожі повітряні цілі: у ПС розповіли про відбиття масованої атаки росіян
ZN UA
2024-11-17T10:54:50Z
Росія здійснила масовану атаку по Україні: зірки показали, як ховалися з дітьми в укриттях
24tv
2024-11-17T10:42:27Z
BAFTA може позбавити майбутніх переможців нагород, якщо їх засудять за злочини
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T10:39:38Z
Мобілізація чоловіків від 50 років: що каже закон
24tv
2024-11-17T10:30:23Z
Доведеться відпрацювати диплом: студентам оголосили нові правила
Знай
2024-11-17T10:12:09Z
Розкриті технічні характеристики гіперзвукового китайського винищувача J-20S
InternetUA
2024-11-17T10:03:52Z
Армія РФ за тиждень втратила в Україні 11990 військових
УкраинФорм
2024-11-17T10:00:06Z
Інтерв’ю Максима Денщика незадовго до вбивства, в якому він розповідає про конфлікт з Федоровим
360ua.news
2024-11-17T09:57:04Z
Дрони атакували виробництво зенітних ракет у російському Іжевську: що відомо
Фокус
2024-11-17T09:42:13Z
Спостерігається зменшення обстрілів прикордоння північних областей України - ОТУ «Сіверськ»
УкраинФорм
2024-11-17T10:51:39Z
Росіяни тиснуть на 6 напрямках, чи є ознаки підготовки до наступу на Запоріжжі: огляд фронту ISW
24tv
2024-11-17T10:45:25Z
У КМВА пояснили, чому не відкривають під час повітряної тривоги станції метро, які на поверхні
TSN
2024-11-17T10:36:48Z
Ворожий обстріл Миколаєва: з'явилися фото наслідків атаки БпЛА
TSN
2024-11-17T10:36:10Z
У Києві після масованого обстрілу можуть запровадити стабілізаційні відключення, – КМВА
24tv
2024-11-17T10:30:40Z
Горять машини та будинки: кадри зі страшними наслідками ракетного обстрілу
GlavRed
2024-11-17T10:27:35Z
Ознаки підготовки до ударного наступу: чи збирається РФ йти на Запоріжжя - ISW
GlavRed
2024-11-17T10:27:13Z
Росіяни атакували Харківщину КАБами та БпЛА: пошкоджено житлову інфраструктуру
Мій Харків
2024-11-17T10:24:24Z
У Києві після масованого обстрілу запроваджуються екстрені відключення світла
УкраинФорм
2024-11-17T10:21:27Z
Перший в історії: у Нью-Йорку збудують вигнутий хмарочос, який стане найдовшим у світі
24tv
2024-11-17T10:36:34Z
Крихітна вітальня – не біда: слідуйте цим 7 правилам, і вона матиме ідеальний вигляд
24tv
2024-11-17T10:30:35Z
Гороскоп на тиждень з 18 по 24 листопада: Ракам - витрати, Стрільцям - завал на роботі
GlavRed
2024-11-17T10:27:15Z
Як посмажити рибу, щоб не підгорало борошно: про це майже ніхто не знає
TSN
2024-11-17T10:21:37Z
Ці 5 речей ніколи не можна зберігати біля плити
24tv
2024-11-17T09:45:46Z
Такого прозорого бульйону ви ще не бачили: який простий секрет гарантує ідеальний результат
24tv
2024-11-17T09:30:27Z
Леви, Стрільці та Риби: кому пощастить із грошима до кінця 2024 року Таро-прогноз
Фокус
2024-11-17T08:12:19Z
Свято наближається: 5 ідей вуличного різдвяного декору своїми руками
24tv
2024-11-17T07:45:03Z
Деякі знаки зодіаку в листопаді відправляться у романтичну подорож з коханою людиною
24tv
2024-11-17T07:09:38Z
Албанія – Україна: де дивитися і ставки букмекерів на вирішальний матч Ліги націй
TSN
2024-11-17T10:51:26Z
Суркіс розкрив ввжливу деталь у контракті Шапаренка з Динамо
24tv
2024-11-17T10:36:05Z
Збірна України в Лізі націй-2024/25: розклади для "синьо-жовтих" перед останнім туром
TSN
2024-11-17T10:21:42Z
Легендарний боєць UFC оголосив про завершення кар'єри: відео прощання
24tv
2024-11-17T09:51:55Z
Президентка Палмейраса — щодо трансферу Неймара: У нас тут не лазарет
Football.ua
2024-11-17T09:49:01Z
Збірна України виграла три медалі молодіжного Євро із дзюдо у Польщі
УкраинФорм
2024-11-17T09:33:45Z
Зелінські розповів про зацікавленість топ-клубів Англії та Іспанії в його послугах минулого літа
Football.ua
2024-11-17T09:24:34Z
Олексій Лень провів свій найкращий матч сезону в НБА
УкраинФорм
2024-11-17T09:21:13Z
"Важко було чекати на перемогу": легендарний боксер висловився про поразку Тайсона
24tv
2024-11-17T09:15:30Z
На Тернопільщині унаслідок падіння уламків ракет пошкоджені вікна і балкони
УкраинФорм
2024-11-17T10:57:34Z
Удар по Миколаєву: кількість постраждалих зросла до семи, двоє загиблих
УкраинФорм
2024-11-17T10:43:47Z
Обстріл Прикарпаття: рятувальники ліквідували пожежу на об’єкті критичної інфраструктури
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T10:27:10Z
В Індійському океані знайшли затонулий в 1942 році легендарний есмінець USS Edsall
InternetUA
2024-11-17T10:27:05Z
Оформлення грошової допомоги по догляду за дитиною обернулося для жінки шахрайством
InternetUA
2024-11-17T10:21:42Z
Росіяни вранці атакували об’єкт критичної інфраструктури на Прикарпатті, виникла пожежа
УкраинФорм
2024-11-17T10:15:14Z
Ракетний удар по Одещині: загинули дві людини
TSN
2024-11-17T10:09:33Z
На Київщині внаслідок повітряної атаки є пошкодження в чотирьох районах, поранена жінка
УкраинФорм
2024-11-17T10:09:08Z
Дрони атакували Іжевський електромеханічний завод: де він розташований на карті
24tv
2024-11-17T10:00:30Z
Як зробити швидку серію фотографій на iPhone: проста інструкція
GlavRed
2024-11-17T10:57:25Z
Як швидко зарядити смартфон, якщо у вас мало часу: найочевидніший і найпростіший спосіб
Политека
2024-11-17T10:43:02Z
Ілон Маск назвав дві ключові дати для людства
InternetUA
2024-11-17T10:33:10Z
Пентагон оприлюднив звіт про сотні нових спостережень НЛО та без доказів позаземного життя
ГЛАВКОМ NET
2024-11-17T10:24:45Z
Дівам варто знайти гармонію, а Скорпіонам потрібно діяти активно: гороскоп за картами Таро на 17 листопада 2024 року
TSN
2024-11-17T10:09:03Z
NASA розвіяло чутки про проблеми зі здоров’ям екіпажу Starliner
Portaltele
2024-11-17T09:57:53Z
А яку б обрали ви: ШІ показав, який би вигляд мали планети за знаками Зодіаку
24tv
2024-11-17T09:45:33Z
17 найпопулярніших імен для домашніх улюбленців: як назвати кота чи собаку
24tv
2024-11-17T09:36:03Z
Як захиститися від шахраїв після зміни номера телефону
InternetUA
2024-11-17T09:34:09Z
Lexus представив бізнес-седан за $40 000
AutoCentre
2024-11-17T08:04:21Z
Після таємничої аварії Tesla Cybertruck перетворили на меморіал: люди несуть хрести із квітами
Знай
2024-11-17T07:51:21Z
Jeep Wrangler Rubicon: може посперечатися, але чи треба?
AutoCentre
2024-11-17T07:10:43Z
Водіям розповіли про одну важливу "приховану" кнопку в авто: що вона робить
GlavRed
2024-11-17T04:27:02Z
Механік показав, де шукати "приховану" кнопку у вашому авто, яка заощадить чимало грошей
24tv
2024-11-16T20:48:54Z
Що робити з авто взимку, щоб іржа перестала приходити уві сні: топ-4 дії
Знай
2024-11-16T19:51:51Z
В Україну привезли важливий артефакт із колиски автомобілебудування
AutoCentre
2024-11-16T14:03:49Z
Кросовери, гібриди та електрокари: названо кращі автомобілі року в Європі
Фокус
2024-11-16T12:12:36Z
Як з’явився найдорожчий автомобільний радіоприймач
AutoCentre
2024-11-16T11:48:22Z