MY.UAНовини
Чи пам’ятає Орбан «Сина Саула»: дайджест пропаганди РФ за 22-24 липня
Чи пам’ятає Орбан «Сина Саула»: дайджест пропаганди РФ за 22-24 липня

Чи пам’ятає Орбан «Сина Саула»: дайджест пропаганди РФ за 22-24 липня

У Кремлі вирішили, що настає час для «мирних переговорів» і «бідкаються» з приводу трагічної історії українців. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 22-24 липня.

  1. Як Ердоган був «маріонеткою Заходу»
  2. Навіщо Москві потрібні мирні переговори
  3. За яку ціну на газ сторгувався угорський прем’єр
  4. Що не так із «жалем» Лаврова з приводу української історії

Як Ердоган був «маріонеткою Заходу»

Хронологія останньої одеської російської «високоточної» військово-дипломатичної «перемоги» виглядає так.

У п’ятницю, 22 квітня, міністр оборони РФ Шойгу особисто зустрічався з турецьким колегою Хулусі Акаром. Були підписані так звані «зернові угоди». Генсек ООН Антоніу Гутерреш негайно назвав це «критичним прогресом».

У суботу, 23 квітня, Росія нанесла удар по зерносховищу Одеського порту. В той же день Акар заявив, що Москва його запевнила в тому, що це зробили не російські військові.

У неділю, 24 липня, офіційний представник МЗС РФ Захарова визнала, що стріляли все ж російські військові. Перед Акаром за брехню навіть не вибачилися публічно.  

НАСПРАВДІ, скріншоти цих двох повідомлень з розвитком сюжету від «настамнет» до «так, це ми, але високоточно» стали черговим пам’ятником російській пропаганді. До того ж у Шойгу стверджували, що знищили ракети Harpoon, а у Лаврова – військовий катер.

Після обстрілу порту всі негайно згадали Отто фон Бісмарка з приписуваною йому фразою про «папір, який коштує дорожче, ніж будь-які угоди з росіянами написані на ньому».

Багато хто намагався грати з росіянами чесно, але мало у кого виходило. Лише з 2014 року Росія порушила близько 400 міжнародних договорів з Україною. Українці звикли. Решта світу тільки звикає. Останнім постраждалим став турецький президент Реджеп Ердоган. Свого часу він також проходив кремлівське пропагандистське чистилище «вашингтонським обкомом».

Зараз наратив «зовнішнього управління» всіма «недружніми РФ країнами» (нещодавно їх список поповнили Багами) просувається переважно у західному напрямку. Але ще пара таких «плювків в обличчя Ердогану», як висловився речник МЗС України Олег Ніколенко, то хтозна, до чого це може довести Росію. Понад десяток війн з Туреччиною (і зовсім не «курортно-помідорних» як у 2015 році після збиття літака ВКС РФ) свідчить, що історія Росію нічому не вчить.

Навіщо Москві потрібні мирні переговори

Кремль так вперто вірить у свою велику дипломатичну перемогу в Стамбулі, що вустами голови МЗС Лаврова 24 липня заговорив про готовність до переговорів із Києвом «щодо ширшого кола питань».

За чотири дні до цього Путін, нагадаємо, переконував, що «умови для переговорів вже були створені, коли російські війська відійшли від столиці України… Київська влада відмовилася від виконання угод, хоча вони були практично досягнуті. Тож кінцевий результат залежить не від посередників, а від бажання сторін виконувати досягнуті домовленості. Ми бачимо сьогодні, що такого бажання київська влада не має».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росію чекає епоха великих географічних відкриттів

Але збираючись вирушити назустріч новим домовленностям, Лавров за звичкою вистрілив собі в ногу, зазначивши, що «завдання денацифікації, демілітаризації у тому сенсі, щоб не було жодних загроз нашій безпеці, з території України залишається…». Таке ось «широке коло». 

НАСПРАВДІ, під лавровську пробну кулю щодо перемовин з Україною треба «підверстати» те, що вони були сказані саме у Єгипті і саме після удару по одеському порту.

І мали б так званому «третьому світу» (Лавров зараз у турне по Африці) засвідчити: а) «миролюбність» Москви, б)  «недоговороздібність» Києва, в) «підступність» США, які не дають Україні завершити війну, г) і, врешті: «хто в хаті господар».

На підтримку цієї версії говорять:

  • нещодавня заява Лукашенка про те, що Києву час змиритись із втратою територій;
  • авральна підготовка до 11 вересня – єдиного дня голосування в РФ, разом з яким мають відбутися псевдореферендуми щодо анексії окупованих українських територій з подальшим їх потраплянням під «ядерну оборонну доктрину РФ»;
  • нестача сили в окупантів просунутись далі вглиб території України, намагання якось юридично зафіксувати існуюче становище;
  • надзвичайна активність в останній час у західних медіа в просуванні наративу: «якщо Росія щось захоплює, то вже не віддає, тому треба змиритись»;
  • Москва пробує реалізувати український варіант «операції з примусу Грузії до миру» зразка 2008 року. Удар по Одесі – це елемент примусу до переговорів.

З цього приводу треба розуміти декілька речей:

  • фактично РФ вимагає капітуляції України на своїх умовах;
  • Москва вважає, що зараз умови для «Стамбулу-1», більш сприятливі, ніж коли підписували «Мінськ-2»;
  • на жодних кордонах таз званих «ЛДНР» Путін не зупиниться;
  • наступним приводом для нападу може стати, що завгодно: навіть птах, заражений мавпячою віспою в ужгородській біолабораторії, який не лише долетів до середини Дніпра, а й пригніздився в «російському» Херсоні;
  • і найважливіше: після того, як не вдалося бліцкригом повернути свого «легітимного» Януковича на посаду гауляйтера, головна ціль Путіна лише одна – знищення України;
  • усі спроби «легітимації» окупованих територій на основі «мирних угод» – лише зализування ран і нарощування жиру на зиму загарбником перед відновленням наступу;
  • західному суспільству (адже слова Лаврова були сказані хоч і в Африці, але адресовані також Заходу), варто пригадати аксіому про вартість угод і паперу;
  • наступною ціллю Путіна після Польщі та країн Балтії може стати «денацифікація режиму Олафа Шольца», дідусю якого у Росії вже намагались приплести службу в СС. Бо тему дороговартісного «Північного потоку-2» ніхто не знімав з порядку денного. А далі, після Берліну настане черга й англосаксів

За яку ціну на газ сторгувався угорський прем’єр

Всі європейці чудово розуміють ці плани Путіна щодо «нового світопорядку». Здається, всі крім угорського прем’єр-міністра Орбана. 23 липня він провокаційно заявив, що «Україна ніколи не виграє війну з Росією».

У тому, що Росія напала на Україну, Орбан вбачає провину не Путіна, а західних союзників. До цього, нагадаємо, угорський прем’єр вперто вимагав доказів, що воєнні злочини у Бучі не були інсценовані Києвом. Крім того, Орбан у медведєвському стилі висловив розчарування нинішніми світовими політиками, зазначивши, що до війни в Україні не дійшло б, якби президентом США був Трамп, а канцлером ФРН – Меркель.

При цьому він не відкидає мирних перемовин з Москвою, але не Києва, а Вашингтону, тим самим повторюючи кремлівський наратив, що Україна – не суб’єктна.

До того ж, Орбан повернувся до своєї риторики про нібито неефективність санкцій ЄС проти РФ. Зазначимо, з такою категоричністю не дозволив собі виступити навіть жоден лідер з країн-союзників РФ по ОДКБ (включаючи Лукашенка), чи то з Нікарагуа, Еритреї, Китаю, Північної Кореї чи Ірану.

Слова Орбана «дивним» чином пролунали після нещодавнього візиту його головного дипломата Сійярто до Москви, де той «вибив» для своєї країни «особливі умови» постачання газу.

До цього, нагадаємо, були приголомшливі заяви цього Сійярто, що Угорщина не може постачати Україні зброю, бо інакше Росія завдасть ударів по Закарпаттю, де мешкають угорці. (На початку травня Закарпаття також було обстріляно, але Орбан із Сійярто чомусь не кинулися рятувати його мешканців. Навіть словом). 

Така регіональна «сегрегація» викликала обурення з боку голови угорської громади Києва Тібора Томпі: «За логікою Сійярто, виходить, що у мене, як українського угорця, який проживає не на Закарпатті а в Києві, і ще у 500 людей громади, стріляти можна».

НАСПРАВДІ, таке відчуття, що можна. І справа навіть не в тому, що як подейкують деякі експерти, Путін пообіцяв Закарпаття Угорщині. Річ у тім, що угорська влада так і не засвоїла урок двох світових війн, пов’язуючи себе з диктатором, який провокує третю світову.

У Першу світову Угорщина вступила не з власної волі, вона була частиною двоєдиної австро-угорської монархії, союзної кайзерівському райху. За свою лояльність ворогам Антанти угорці поплатилися двома третинами території королівства.

Але союз з Берліном під час Другої світової Угорщина уклала свідомо. І це призвело до участі у воєнних злочинах разом з гітлерівцями, трагічних втрат на фронтах, кривавого штурму Будапешту радянськими військами.

То звідки таке вперте прагнення знову зробити програшну ставку в назріваючому глобальному конфлікті? 

Невже європейська бюрократія більш ненависна угорцям, ніж країна, яка прямо зараз відроджує гірші сталінські практики? Яка у ХХІ столітті відновила фільтраційні та концентраційні табори для громадян окупованої країни. Яка грабує, депортує і страчує цивільних. Яка веде терористичні обстріли мирних міст ракетами. Яка риторично відмовляє європейській країні у праві на існування. Яка до того ж вшановує організаторів та учасників придушення Угорської революції 1956 року. 

За дарма газ у Європі ще в недалекому минулому був у гітлерівських газових камерах. Про що, до речі, саме в Угорщині зняли фільм «Син Саула» – одну з найвидатніших кінокартин останнього часу про злочини нацистів. Орбан напевно забув про це. Але Путін обов’язково нагадає. Якщо йому й надалі потурати таким чином.

Що не так із «жалем» Лаврова з приводу української історії

Того самого 24 липня Лавров в Африці висловив жаль з приводу того, що коїться з українською історією і пообіцяв, що російський і український народи житимуть разом.

НАСПРАВДІ, прикладів «братнього» тотального знищення окупантами всього українського за п’ять місяців назбирано і задокументовано вже багато. Але, якщо хтось думає, що це лише наслідки путінської нетерпимості, то помиляється. Корені російського ставлення до українців лежать глибоко у віках.

1620 р. – московський церковний Собор, всупереч християнським догматам, затвердив раніше поширену практику перехрещування «латинян», яка поширювалася також на православних українців, що потрапили з Речі Посполитої до Московії.

1627 р. – наказ царя Михайла з подачі Московського патріарха Філарета спалити всі екземпляри надрукованого в Україні «Учительського Євангелія» Кирила Ставровецького. 

1690 р.  анафема Собору РПЦ на «київські нові книги» Петра Могили, Кирила Ставровецького, Симеона Полоцького, Лазаря Барановича та інших. 

1720 р указ Петра I про заборону друкарства українською мовою та вилучення українських текстів із церковних книг. 

1764 р.  вказівка Катерини ІІ князю Олександру Вяземському: «…Мала Росія, Ліфляндія і Фінляндія суть провінції, які правляться конфірмованими їм привілеями […] Ці провінції, також Смоленську, слід найлегшими способами привести до того, щоб вони обрусіли і перестали б дивитись, як вовк до лісу. […] коли ж у Малоросії гетьмана не буде, то мусимо намагатися, щоб навіки і ім’я гетьманів зникло, не то що б персона яка була удостоєна на цю посаду…»

1784 р. – Синод наказав митрополиту Київському і Галицькому Самуїлу карати студентів і звільняти вчителів Києво-Могилянської академії за відхід від російської мови. Також в усіх церквах служби звеліли проводити «голосом, властивим російському наріччю».

1804 р. – Царським указом заборонено шкільне навчання українською мовою.

1863 р.  Валуєвський циркуляр про заборону давати цензурний дозвіл на друк україномовної духовної та популярної освітньої літератури. 

1870 р.  роз’яснення міністра освіти Росії Толстого про те, що «кінцевою метою освіти всіх інородців беззаперечно має бути обрусіння».

1876 ​​р.  Емський указ Олександра ІІ про заборону друку та ввезення з-за кордону будь-якої україномовної літератури, а також про заборону українських вистав та друк нот народних пісень. 

1881 р. – заборона викладання в народних школах та виголошення церковних проповідей українською мовою. 

1888 р.  указ Олександра III про заборону вживання української мови в офіційних установах та хрещення українськими іменами.

1895 р. – заборона Головного управління у справах друку видавати українські книжки для дітей.

1914 р заборона відзначати 100-річний ювілей Тараса Шевченка; указ Миколи II про заборону української преси.

1919 р репресії проти української культури і мови з боку білогвардійського режиму Антона Денікіна.

1926 р. – лист Сталіна із санкцією на боротьбу проти «національного ухилу», початок переслідування діячів «українізації».

1937 р.  розстріл першого соловецького етапу в урочищі Сандармох; серед страчених опинився цвіт української радянської інтелігенції, покоління, назване «Розстріляним відродженням».

1946 р.  постанова Ради Міністрів СРСР про затвердження українського правопису, який став наближеним до російського.

1958 р.  законодавче закріплення права батьків учнів відмовлятися від вивчення української мови в школах УРСР.

1972 р.  масові арешти опозиційної української інтелігенції. Затриманих залякували розстрілом, тортурами, психлікарнями і завданням шкоди рідним, багатьох запроторили у табори.

Ось така далеко не повна хроніка «братнього» ставлення росіян до українців

І те, що нині коїться на окупованих територіях, є просто повторенням давно пройденого шляху, коли українці не були захищені від «братніх обіймів» власною державою та армією. Тому для нас просто немає альтернативи тому, щоб боротись і визволяти свою землю.

Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Xiaomi 15 Ultra з камерою на 200 Мп та дизайном Leica M11: злиті фото
ITC
2025-02-07T14:13:39Z
Швейцарські дослідники відстежують популяції тварин за допомогою ШІ
УкраинФорм
2025-02-07T13:45:42Z
Трамп викинув з Овального кабінету камінь, привезений з Місяця: де тепер перебуває артефакт
24tv
2025-02-07T13:36:29Z
Найбільші та найгучніші тварини у світі "невидимі" для косаток в океані: як їм це вдається
Фокус
2025-02-07T13:30:34Z
У Британії будують підводні модулі для життя на глибині у 200 метрів
УкраинФорм
2025-02-07T13:27:08Z
DOGE Ілона Маска розробляє ШІ-чатбот для Загальної адміністративної служби США
Детектор М
2025-02-07T13:18:46Z
Чого чекати від iPhone SE 4: п’ять серйозних оновлень
InternetUA
2025-02-07T13:16:00Z
Rivian запатентував інноваційний намет на даху
AutoCentre
2025-02-07T13:09:42Z
З’явилися ключові деталі про складаний iPhone
InternetUA
2025-02-07T13:01:32Z
Перевірений бабусин метод: як за допомогою цибулі врятувати сковороду від нагару
GlavRed
2025-02-07T14:12:49Z
Хрумка та золотава цвітна капуста в клярі: смачний рецепт у духовці
24tv
2025-02-07T13:57:53Z
Найкращі парфуми для жінок усіх часів: ці аромати подобаються чоловікам
24tv
2025-02-07T13:42:26Z
Де ні в якому разі не можна зберігати яйця: якої помилки припускаються багато людей
GlavRed
2025-02-07T13:42:19Z
Для чого в духовку кладуть сіль: маловідомий лайфхак для пропікання тіста
24tv
2025-02-07T13:06:58Z
Простіше вже бути не може: Ектор показав, як легко приготувати кабаноси вдома
24tv
2025-02-07T13:06:01Z
Романтична вечеря вдома: три страви, які вразять в саме серце
Gazeta UA
2025-02-07T13:03:13Z
Соковитий киш Лорен: зірка "Майстер Шеф" Клопотенко поділився простим рецептом французького пирога
Политека
2025-02-07T12:30:53Z
Як зробити собі спартанський прес за рекордно короткий час: 4 поради від тренера
24tv
2025-02-07T12:21:25Z
Чоловік помер у ТЦК під час військово-лікарської комісії: моторошні подробиці трагедії у Чернівцях
TSN
2025-02-07T14:21:23Z
Коломойському продовжили тримання під вартою у справі про замовне вбивство
УкраинФорм
2025-02-07T14:18:00Z
BMW X7 із трьома військовими рашистами зніс машину «швидкої» у Білгороді – загинули дві жінки-медика
Украина Криминальная
2025-02-07T14:12:06Z
Столичні оперативники затримали зловмисника, який вночі обікрав автозаправну станцію
Украина Криминальная
2025-02-07T13:57:48Z
Військовому присудили п’ять років тюрми за смертельну ДТП
1News
2025-02-07T13:51:36Z
Організація та участь у «сходках» у Криворізькій колонії: викрито довірену особу «вора в законі» Умки та п’ятьох «смотрящих»
Украина Криминальная
2025-02-07T13:45:56Z
Зґвалтування на Закарпатті: троє фігурантів отримали по 6 років тюрми
1News
2025-02-07T13:45:25Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T13:42:55Z
Жінка “застрахувалася від шахраїв” на 120 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-07T13:28:09Z
Український боксер Олександр Усик інвестував $1,5 млн в агробізнес
AgroNews
2025-02-07T14:10:35Z
Вражаючі нокаути та чемпіонські перемоги: усі бої Дениса Берінчика напередодні захисту титулу
24tv
2025-02-07T14:00:39Z
"Справжня сексуальність не потребує розголосу": дружина Усика показала новий образ
Telegraf
2025-02-07T13:54:12Z
Циганков та Крапивцов потрапили до заявки Жирони на матч з Атлетіком
Football.ua
2025-02-07T13:51:35Z
Світоліна проти чемпіонки Вімблдону: чотири українки дізналися суперниць на турнірі у Досі
24tv
2025-02-07T13:42:55Z
Кубок IBU. Норвежець Шевдаль виграв переслідування в Ріднау; Тищенко - 20-й
УкраинФорм
2025-02-07T13:39:04Z
Ворскла віддала Чорноморця та орендувала Пасіча
Football.ua
2025-02-07T13:34:02Z
Баскетбол. ФІБА продовжила відсторонення Росії та Білорусі
УкраинФорм
2025-02-07T13:18:30Z
Мендеш продовжив контракт з ПСЖ – Романо
Football.ua
2025-02-07T13:16:24Z
РФ атакує удвічі менше та будує підземні "нори": що можуть означати дії ворога, — експерт
Фокус
2025-02-07T14:21:54Z
Ситуацію біля Покровська стабілізували, але є новий загрозливий напрямок
GlavRed
2025-02-07T14:18:01Z
Ворог пішов на штурм, але потрапив у засідку: де ЗСУ вдалось перемогти армію РФ
GlavRed
2025-02-07T14:15:19Z
Полтавець після повернення з російського полону вперше побачить молодшу доньку
УкраинФорм
2025-02-07T14:09:05Z
У будівлі КМДА проходять обшуки: реакція столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T14:01:04Z
Розвідка Естонії: Україна використала перегрупування військ РФ для наступу на Курську область
Европейская правда
2025-02-07T14:00:56Z
Бійці Нацгвардії взяли в полон шістьох росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T13:54:03Z
Де цими вихідними у Києві пройдуть продуктові ярмарки
VGorode
2025-02-07T13:42:06Z
На узбережжі Криму та Краснодарського краю РФ зафіксували нові викиди мазуту
УкраинФорм
2025-02-07T13:27:51Z
Коханець Ніколь Кідман: як живе і як виглядає в реальному житті актор "Babygirl" Гарріс Дікінсон
24tv
2025-02-07T14:21:22Z
«Упироборець» та «Гадоборець»: героїчне, темне фентезі у світі Warhammer. Рецензія ITC.ua
ITC
2025-02-07T14:13:56Z
У Національній опері відбудеться прем’єра балету «Рапсодія кохання»
УкраинФорм
2025-02-07T14:09:06Z
На "1+1 Україна" покажуть документальний фільм "Вільне село"
TSN
2025-02-07T14:06:41Z
Елайджа Вуд та Метте-Марі Конгсвед одружились у таємниці
360ua.news
2025-02-07T14:03:34Z
Klavdia Petrivna та OSTY вразили мережу, переспівавши пісні фіналістів Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-07T13:51:15Z
Стримінговий сервіс Hulu зніме документальний фільм про загиблу кінооператорку Галину Гатчинс
Детектор М
2025-02-07T13:46:00Z
Які країни беруть участь у Євробаченні 2025: повний перелік
24tv
2025-02-07T13:24:41Z
Венеційська бієнале: стартував прийом заявок на участь у комісії з відбору куратора українського павільйону
УкраинФорм
2025-02-07T13:12:26Z
Українська телеведуча розповіла, що втратила роботу у Швеції через депресію
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T14:18:48Z
Приклад для України. Як Болгарія законодавчо закріпила статус помісної церкви
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T14:18:04Z
Британські розробники створили новітній морський дрон Wasp для ЗСУ
InternetUA
2025-02-07T14:16:48Z
Литва передала Україні запчастини для БТР М113
Европейская правда
2025-02-07T14:15:25Z
ЗМІ показали трофейний російський БТР-82АМ на озброєнні 40-ї бригади
Фокус
2025-02-07T14:12:56Z
Росія створила новий рід військ: боєць НГУ розкрив його ефективність
24tv
2025-02-07T14:12:46Z
Сім'я дистанційно купила будинок в іншій країні: як це перетворилося на роки стресу і проблем
24tv
2025-02-07T14:12:41Z
В МВС нагадали, як призначити належного користувача
AutoCentre
2025-02-07T14:07:56Z
Зеленський звільнив свого спецуповноваженого з безпекових гарантій і розвитку Сил оборони
УкраинФорм
2025-02-07T14:06:55Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T14:18:03Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T14:15:59Z
Білий дім готує наказ про скорочення тисяч федеральних медичних працівників – WSJ
iPress
2025-02-07T13:13:52Z
Чим обробити землю після зими: як допомогти ґрунту швидше відновитися
TSN
2025-02-07T12:36:28Z
Експерти назвали найшкідливіший колір фарби для волосся: це зовсім не блонд
TSN
2025-02-07T12:18:52Z
Б’юті-хак для чистої шкіри: як обрати ефективний засіб для вмивання
Вива
2025-02-07T12:15:31Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
Міжнародні резерви України на початок лютого становили $43 мільярди - Нацбанк
УкраинФорм
2025-02-07T14:18:31Z
Більше немає ніякої MicroStrategy. Що сталось?
ITC
2025-02-07T14:13:40Z
Нобелівський лауреат спрогнозував цілковите знецінення біткоїна за 10 років
ITC
2025-02-07T14:13:02Z
Євро подорожчав перед вихідними, що з доларом
Gazeta UA
2025-02-07T14:12:07Z
Партнери в ЄС уже мають попередні рішення про фінансування в Україні програм замість USAID - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T14:07:49Z
В Україну як гуманітарку намагалися завезти Audi A4
AutoCentre
2025-02-07T14:07:15Z
«Нафтогаз» продав газ дешево, тепер змушений імпортувати за високими цінами — експерт
TSN
2025-02-07T14:06:57Z
Долар продовжує стрибок вверх: українцям пояснили, що буде з курсом валют далі
Политека
2025-02-07T14:01:48Z
Україна у січні збільшила експорт і зменшила імпорт молокопродуктів - асоціація виробників
УкраинФорм
2025-02-07T14:01:15Z
Що потрібно знати про миття автомобіля: важливі рекомендації від експертів
ТСН
2025-02-07T14:07:43Z
Знак із камінням з-під автомобіля: що він означає і як захистити авто
ТСН
2025-02-07T14:07:24Z
Від 33 400 євро: гібридний кросовер Alfa Romeo Junior надійшов у продаж
AutoGeek
2025-02-07T14:01:13Z
Volvo наповнить ринок новими електромобілями різних класів
Фокус
2025-02-07T13:42:27Z
Досвідчені водії закликали возити в авто лак для нігтів: у чому причина
GlavRed
2025-02-07T13:27:40Z
Електрокросовер Volvo EX60 повинен стати бестселером бренду: тестуватимуть вже цього року
AutoGeek
2025-02-07T13:12:33Z
Експерти пояснили, що станеться, якщо заправити машину бензином з високим октановим числом
ТСН
2025-02-07T12:48:24Z
Від 59 000 євро: DS відкрив прийом замовлень на флагманський електричний кросовер
AutoGeek
2025-02-07T12:36:13Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
Фокус
2025-02-07T12:27:58Z
"Цього ніколи не повинно було статись": Трамп назвав причину авіатрощі у Вашингтоні
24tv
2025-02-07T14:21:52Z
Розшукувати ухилянтів має місцева влада і поліція, це не функція ТЦК - Гаврилюк
УкраинФорм
2025-02-07T14:19:58Z
Генсек РЄ сподівається на швидкий прогрес у виплатах компенсацій за агресію РФ
Европейская правда
2025-02-07T14:19:18Z
За три роки думка білорусів щодо війни Росії проти України майже не змінилася - посол
УкраинФорм
2025-02-07T14:18:42Z
Кабмін призначив двох заступників міністра оборони
УкраинФорм
2025-02-07T14:18:15Z
Умєров отримав двох нових заступників – Мойсюка та Чуркіна
Лига
2025-02-07T14:18:10Z
Рютте: Європа та Канада збільшили витрати на оборону на 20% у 2024 році
Европейская правда
2025-02-07T14:16:59Z
Німецькі активісти заявляють про перемогу у справі проти X Маска
Европейская правда
2025-02-07T14:16:34Z
У Раді Європи очікують на підтримку спецтрибуналу щодо агресії РФ з боку США
Европейская правда
2025-02-07T14:13:56Z