MY.UAНовини
«Думки були про бюджет, а язик заплітався». Як голова Полтавської облради став ведучим музично-політичної радіопрограми
«Думки були про бюджет, а язик заплітався». Як голова Полтавської облради став ведучим музично-політичної радіопрограми

«Думки були про бюджет, а язик заплітався». Як голова Полтавської облради став ведучим музично-політичної радіопрограми

Олександр Біленький конвертував свою любов до вінілових платівок у музичну програму на решетилівському радіо, яка з початком великої війни кардинально змінилася.

Програма «Вінілосховище» виходить в ефірі локального радіо ReLIFE FM, яке мовить у Решетилівці. Веде її голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький. Політтехнолог за фахом захопився музикою та вініловими платівками, вирішив винести своє хобі на більш професійний рівень та стати радіоведучим. Спершу у програмі Олександра звучала музика: він приносив на радіо платівки, запрошував у студію музикантів. Під час війни програма змінилася: тепер в ефірах Олександра стало більше експертних розмов на теми, які турбують слухачів та слухачок, і менше музики. «Детектор медіа» поспілкувався з Олександром Біленьким про концепцію програми; комунікацію з колегами-чиновниками в радіоефірі та для чого в радіостудії потрібен вініловий програвач.

— Олександре, розкажіть, як почалася історія «Вінілосховища».

—  У 2020 році у Решетилівці завдяки перемозі в конкурсі «Мовлення громад» з’явилася власна радіостанція. Керівник радіо — мій друг. Після перемоги потрібно було створювати власний контент, й оскільки я мав стосунок до створення радіо, живу в Решетилівці — вирішив також долучитися до цього. Почати кар’єру на радіо я вирішив із музичного шоу. Мені подобається рок 70–80-х років, і саме з нього все й почалося в моїй програмі.

Чому «Вінілосховище»? Якраз у той час я захопився вініловими платівками, почав їх колекціонувати, купив програвач. Спершу музика в програмі звучала саме з вінілу, і я почав шукати для неї назву. Одного разу я відкрив Вікіпедію й побачив, що там внизу написано «вінілосховище». Думаю: «О, це ж те, що треба!». Насправді там було слово «вікісховище», але я прочитав це по-своєму. Так «вінілосховище» й стало назвою для ефіру.

Ми проводили програми раз на тиждень, у п’ятницю. Й крім того, що ставили музику з вінілів, інколи запрошували в студію музикантів, влаштовували такі собі «квартирники». У нас у студії були Сергій Міхалок, Zdob Si Zdub…

— Це війна спонукала забути про музику, винести вініловий програвач зі студії й говорити з людьми на серйозні теми?

— Так. Команда шоу, як і більшість українців та українок, була спантеличена. Ми не могли просто проводити далі музичне шоу, тому переформатували його. Віримо, що це буде тимчасовий проєкт і невдовзі ми зможемо повернути музику з вінілу та розмови про неї в наш ефір.

Одна з проблем, із якою стикнулося суспільство, коли розпочалася війна, — комунікаційна. Було багато чуток, домислів щодо того, що відбувалося. Було й багато спекуляцій щодо того, що керівництво держави виїхало; що ми залишилися наодинці з ворогом. Ми ж хотіли показати, що всі на місці, всі працюють. Ми запрошували на ефір представників місцевої влади, говорили на серйозні теми.

— Не плануєте повертатися до музичного формату? Тобто вести дві програми: і музичну, й розмовну?

— Я думав над цим. Але поки що не готовий повертатися до музичних ефірів. На якийсь час усе залишиться так, як зараз: розмови з гостями на різні теми, трохи музики.

— При підборі матеріалу для музичної програми опиралися на власний смак? Чи працювали над цим разом із музичним редактором?

—  У нас працює небагато людей і немає музичного редактора. Я політтехнолог за фахом і до радіо маю опосередкований стосунок. Готуючи свій ефір, покладався на свій музичний смак. Ми проводили опитування серед слухачів та слухачок. Запитували, яку музику вони хочуть чути, чи відрізняють поп від року, як ставляться до російської музики. Усі відповіді на 90% збігаюся з тим, що слухаю я. Так ми сформували плейлист, а потім розбавляли його сучаснішою музикою. Проте музики Алли Пугачової чи Олега Винника в нас в ефірі не почуєш. Також не звучить російська музика. Інколи звучали російські колективи, які були популярні в радянський час і в якийсь період, скажімо, мені подобались. Ідеться про колективи, музика яких мені здавалася протестною.

— Це загалом на радіо така позиція щодо музики, яка йде в ротацію, чи лише щодо того, що звучить саме у вашому ефірі?

— Йдеться виключно про мою програму. Я до того, що звучить поза нею, не маю стосунку. Там є свій керівник, своє бачення того, що має звучати в ефірі. Я не завжди з ним погоджуюся.

— Вініли, які ви ставили у програмі, всі з вашої особистої колекції? Чи, може, радіо теж долучалося до цього, купувало платівки?

— Моя колекція не надто велика: 100 чи 120 платівок. Не всі платівки, які я хотів, було легко придбати. Деякі ми замовляли з Німеччини чи зі США. Пізніше ми запропонували нашим слухачам та слухачкам доєднатися до формування колекції. Люди могли надсилати нам вінілові платівки. Десь 70 платівок із колекції нам прислали люди, які нас дивляться та слухають. Інколи платівки бувають не в надто хорошому стані: ми їх миємо, замінюємо пакети, в яких вони зберігаються. Виходить, що колекція формується спільними зусиллями: щось купую я, щось надсилають слухачі й слухачки, щось присилають друзі.

— Як поставилося керівництво радіо до того, що у студії з’явився вініловий програвач? Чи не було суперечок через те, що якість того, що звучить в ефірі з вініла, може бути гіршою за те, що звучить у цифрі?

— Керівник радіо — мій друг. Фактично ідея щодо вінілів була спільною. Він шукав технічне рішення, як би ми могли це все організувати, а я, власне, відбирав самі вініли. Для мене вінілові платівки стали частиною життя, я пропагую вінілову культуру. Люди вже розуміють, чим я займаюся і що мені подобається, тому знають, що дарувати мені на день народження. Я навіть у робочому кабінеті облаштував такий «вініловий куточок»: поставив програвач, колонки. Люди часто приходять і кажуть: «О, круто! У мене теж є платівки».

— Якщо говорити про слухацьку аудиторію, після переформатування програми вона стала більшою? Чи, навпаки, меншою? І як реагували слухачі й слухачки на те, що ваше шоу із музичного перетворилося на розмовне, та ще й на досить серйозні теми?

— На першому етапі аудиторія складалася з фанатів музики певного напряму. А потім, коли розпочалася війна й ми перепрофілювалася, аудиторія достатньо розширилася. Вона переважно складається з людей, які живуть у Решетилівці. Долучаються й люди з інших міст та сіл, які підписані на мене в соціальних мережах.

Якщо говорити про самих гостей — вони теж різні. Ми запрошували представників органів місцевого самоврядування, почали запрошувати голів громад Полтавщини, воєнної адміністрації Полтавської області, спілкувалися і з керівництвом інших областей. Нещодавно, наприклад, в ефірі була голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

Також ми запрошуємо експертів та експерток, які можуть коментувати різні вузькопрофільні теми: тарифи на комунальні послуги, ситуацію з газом в Україні в умовах війни тощо.

— А як щодо радіоремесла? Ви казали, що за фахом — політтехнолог. Важко було опановувати якісь радійні навички? Й чи були у вас, під час створення концепції програми, якісь приклади радіопрограм, на які хотілося рівнятися?

— Я працюю інтуїтивно. Я в цьому не фахівець, такий собі радіолюбитель. Як приклад я слухав ефіри Андрія Куликова, в автомобілі слухав радіо «НВ». Не можна казати, що я копіював цих ведучих. Просто брав із них приклад, якийсь стандарт ефіру, структуру. Я забуваю про деякі речі, наприклад, що треба кілька разів озвучувати тему розмови з гостем тощо. У мене є основна робота, якій я приділяю багато часу. Наприклад, нещодавно я головував на сесії, а потім приїхав на радіо. Думки були про інше, про бюджет, який треба прийняти, язик заплітався. Але потрібно було вести ефір та щоб усім було цікаво. Це також обов’язок, бо гості приїжджають на радіо з інших міст чи сіл, інколи проїжджають близько 100 кілометрів.

— Ви виходите не тільки в FM, а й викладаєте програму на різних цифрових майданчиках. Зокрема, в ютубі вона теж іде у прямому ефірі. На який спосіб поширення ви зараз робити найбільшу ставку? Для чого зараз радіо потрібно відео?

— Наше радіо мовить не на всю країну, тому ми просуваємо наш контент у соцмережах. Зокрема, в ютубі, щоби розширити нашу аудиторію і на слухачів з інших міст та областей. Як на мене, соцмережі — це найпростіший та найдешевший спосіб знайти свою аудиторію. Також ми плануємо співпрацю з місцевим телеканалом, готовим транслювати наші випуски у своєму ефірі.

— Які гості й теми зараз для вашої аудиторії є найцікавішими?

— Напевно, якби ми заявили, що обговорюватимемо в ефірах деталі бомбардувань, наша аудиторія б різко зросла. Люди розуміють, що ведучий має доступ до інформації, можливо, якихось інсайдів, ексклюзивних коментарів, то вони б це слухали. Але ми не говоримо на такі теми. Із того, що є, слухачів та слухачок цікавлять ефіри із фахівцями, які предметно можуть коментувати свою тему. Фокус ми робимо на темі місцевого спрямування. Цікаво, що розмови з керівниками громад чи керівником області набирають більше переглядів, ніж розмови з артистами. Але вгадати, що сподобається аудиторії в конкретний момент, дуже складно.

— У вас в ефірі були спікери з обласної військової адміністрації. Вони охоче йдуть на контакт?

— У мене в ефірі був голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін. Він відповідав на всі мої запитання. Комунікація в нас дуже гарна. Я просто не бачу сенсу запрошувати кого-небудь іншого, щоби спілкуватися про ситуацію в області. Це спікер номер один. Цей ефір сподобався людям, він набрав нормальну кількість переглядів.

— Як вважаєте, чи є ця спрощена комунікація із владою наслідком того, що ви й сам є представником влади?

— Можливо. У мене є певні контакти, я знайомий з усіма головами громад області. Мені досить просто з ними комунікувати, вони сприймають мене як колегу.

— Кажете, що інтерв’ю з керівником ОВА набрало «нормальну» кількість переглядів. Яка цифра для вас є нормальною і яких ви прагнете?

— Ми не женемося за якимись захмарними показниками. Проте я дав завдання своїй команді: дійти до рівня, щоби під час прямого ефіру нас дивилося близько 100 людей.

— Чи є у вас рекламні інтеграції й чи припускаєте ви, що вони можуть бути потрібними для розвитку програми?

— Ми не комунікуємо з рекламодавцями й не плануємо цього. Одного разу лише розповідали в ефірі про невеликий магазин патріотичних товарів. Влаштовували розіграші. Але реклама нам поки що не потрібна.

Теги за темою
Полтава
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Apple iPhone 17 Pro отримає акумулятор на 5200 мАг
InternetUA
2025-02-24T04:01:15Z
У Японії розробили найбільшу в світі біогібридну роботизовану руку
УкраинФорм
2025-02-24T03:18:08Z
Вчені створили мініатюрний атомний годинник для точного GPS
InternetUA
2025-02-24T03:03:23Z
DeepSeek почав розкривати важливі елементи свого ШІ
InternetUA
2025-02-24T01:03:29Z
Чому у котиків м’які лапки: з’явилося наукове пояснення
TSN
2025-02-23T22:36:22Z
Користувачам iPhone радять не оновлюватися до iOS 18.4 Beta
InternetUA
2025-02-23T22:27:31Z
30 хвилин геймплея Gothic 1 Remake — безплатна демоверсія вже завтра
ITC
2025-02-23T21:48:10Z
Де помилка на малюнку: лише люди з "орлиним зором" побачать розгадку за 3 секунди
GlavRed
2025-02-23T21:27:19Z
NVIDIA RTX 5090 знов згоріла — цього разу не через кабель
ITC
2025-02-23T20:58:45Z
Підійде до будь-якого салату: улюблений соус французів з 5 інгредієнтів
24tv
2025-02-24T04:09:30Z
Ребус для тих, у кого відмінний зір: треба за 5 секунд знайти цифру 24
GlavRed
2025-02-24T04:00:12Z
Для тих, у кого HD-зір: знайдіть захованого в кімнаті метелика за 7 секунд
GlavRed
2025-02-24T03:06:28Z
Щури втечуть і не повернуться ніколи: що потрібно зробити в домі та в саду
GlavRed
2025-02-24T01:27:24Z
Що приготувати з пекінської капусти: зірка "Мастер Шеф" Литвинова дала геніальний рецепт
Политека
2025-02-24T00:00:53Z
Це все просто марнування продукту: які помилки зіпсують елементарні в приготуванні печериці
24tv
2025-02-23T23:03:57Z
Багаторічний наліт з чайника можна видалити за 5 хвилин: метод приємно вразить
24tv
2025-02-23T22:24:45Z
Тест розкриє, наскільки ви зосереджені на особистих потребах — просто оберіть малюнок
TSN
2025-02-23T22:06:53Z
Wi-Fi завжди поруч: топ-8 ідеальних міст для цифрових кочівників
InternetUA
2025-02-23T21:28:07Z
Жінка намагалась провести за кордон чоловіка під виглядом німої сестри - ДПСУ
УкраинФорм
2025-02-24T04:06:06Z
Поблизу Нью-Йорка перекинувся човен: троє людей загинуло, ще троє постраждали
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T02:09:50Z
На Херсонщині рятувальники витягли собаку з 15-метрового колодязя
УкраинФорм
2025-02-24T01:57:44Z
На українсько-польському кордоні викрили контрабанду діамантів
УкраинФорм
2025-02-23T22:54:12Z
На Чорнобильській АЕС проводяться завершувальні рботи з ліквідації осередка тління
ZN UA
2025-02-23T22:03:37Z
У Деснянському районі столиці впали уламки ворожого безпілотника
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T21:15:03Z
Диво на кордоні. «Німий» чоловік, який прикинувся жінкою, заговорив
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T20:21:32Z
Жінка повірила шахраю і втратила 95 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-23T20:07:16Z
Вибухи на Київщині: ОВА попередила про небезпеку
TSN
2025-02-23T20:06:27Z
Як старі друзі: Усик і Роналду розповіли про приємну зустріч
GlavRed
2025-02-23T23:27:07Z
Масстарт на чемпіонаті світу з біатлону 2025: як фінішували українці
ГЛАВКОМ NET
2025-02-23T22:48:01Z
Влахович оформив 50 результативних дій у Серії А за Ювентус
Football.ua
2025-02-23T22:36:26Z
Антоні зацікавив ще один топ-клуб
Football.ua
2025-02-23T22:15:57Z
Сосьєдад розібрався з Леганесом
Football.ua
2025-02-23T22:03:01Z
Ювентус мінімально здолав Кальярі
Football.ua
2025-02-23T21:42:39Z
Легендарний форвард Карпат перейшов у клуб, який виступає у Лізі чемпіонів
24tv
2025-02-23T21:37:41Z
Українські дзюдоїсти здобули «золото», «срібло» та 3 «бронзи» на Warsaw European Open
УкраинФорм
2025-02-23T21:27:02Z
Лупашко: Сподобалось, що Карпати діяли сміливо
Football.ua
2025-02-23T21:16:20Z
Росіяни вдарили по Харкову КАБом, пошкоджено цивільне підприємство
УкраинФорм
2025-02-24T04:18:04Z
Київ зустріне тиждень без опадів: прогноз погоди на 24 лютого
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T04:00:08Z
Дрони атакували НПЗ в Рязанській області
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T03:03:44Z
На Козорогів очікують приємні моменти в особистому житті: гороскоп на 24 лютого
24tv
2025-02-24T03:03:37Z
Від -16 до +6: українцям розповіли про погодні контрасти у регіонах
Хвиля
2025-02-24T03:03:28Z
Комунальне підприємство «Вода Донбасу» отримало допомогу від Фінляндії
УкраинФорм
2025-02-24T03:03:14Z
У створеному пансіонаті на ТОТ Херсонщини скаржаться на аморальну поведінку російських ставлеників - ЦЖР
УкраинФорм
2025-02-24T02:15:46Z
Влупить -21 і піде сніг: якою буде погода протягом тижня
GlavRed
2025-02-24T02:03:54Z
23 лютого російські дрони пошкодили багатоповерхівки та газопроводи у Сумській громаді: в ОВА розповіли про ці та інші наслідки обстрілів
ZN UA
2025-02-24T01:09:43Z
Анатолій Анатоліч заступився за куму Loboda, яка продовжує співати російською
GlavRed
2025-02-24T00:27:18Z
Пропала грамота: дивитись онлайн
CutInsight
2025-02-24T00:09:21Z
Jerry Heil: сексуальні фото
CutInsight
2025-02-23T23:33:16Z
Кімната бажань: дивитися онлайн
CutInsight
2025-02-23T23:09:51Z
Співачка YAGODA презентує продовження легендарного хіта «Я ніколи нікому тебе не віддам»
Storyboom
2025-02-23T22:36:40Z
Євробачення-2025: конкурсант з Італії відмовився від участі
GlavRed
2025-02-23T22:27:00Z
3 короткі серіали до 10 епізодів, з якими ви впораєтесь за кілька вечорів
24tv
2025-02-23T21:57:39Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-02-23T21:48:52Z
Пригоди Котигорошка та його друзів: дивитись онлайн
CutInsight
2025-02-23T21:36:39Z
Виплати чорнобильцям 2025: яку суму можуть отримати українці
Политека
2025-02-24T04:00:47Z
Яке сьогодні свято 24 лютого 2025 року: як не накликати негаразди на свою родину
GlavRed
2025-02-24T03:33:13Z
Сіре посвідчення: які пільги передбачені для сімей загиблих військових
ZN UA
2025-02-24T03:03:11Z
Швеція заявила про передачу Україні систем ППО на майже 113 мільйонів доларів
24tv
2025-02-24T02:15:54Z
Пенсія військовослужбовців в Україні: скільки можна отримати та за яких умов
Политека
2025-02-24T02:03:29Z
Війна в Україні не просто конфлікт між націями, а моральний іспит для всього світу - Вселенський Патріарх
УкраинФорм
2025-02-24T01:30:09Z
Уроки української: як сказати «коляска», «погрємушка», «пустушка»
ZN UA
2025-02-24T01:03:33Z
Львівщина обіцяє залишити виплати родинам Героїв Небесної Сотні, учасникам Революції Гідності, АТО та ООС
УкраинФорм
2025-02-24T00:40:34Z
Макс Барських: сексуальні фото
CutInsight
2025-02-24T00:33:46Z
У ЄС лікують довше: лікарка пояснила різницю між українською та європейською медициною
Хвиля
2025-02-24T02:24:06Z
Цю помилку в спортзалі роблять майже всі, а вона дуже впливає на результати
24tv
2025-02-23T19:36:21Z
Дієвий метод очищення уггі після зими: вони виглядатимуть як нові
24tv
2025-02-23T19:15:03Z
Синдром хронічної втоми: чому ви завжди виснажені та як з цим боротися
24tv
2025-02-23T19:03:38Z
Чому Кабмін заблокував благодійну програму для пацієнтів?
360ua.news
2025-02-23T18:30:13Z
4 причини, чому не тримається гель-лак: про це потрібно знати
24tv
2025-02-23T16:39:38Z
Секретні прийоми: стало відомо, що потрібно робити, щоб прокидатися менш млявими
Фокус
2025-02-23T15:06:26Z
Чоловіки в групі особливого ризику: лікарка назвала несподівану причину ранньої смерті
Хвиля
2025-02-23T14:30:00Z
Замінять каву: 5 напоїв, що швидко наповнять енергією
24tv
2025-02-23T13:51:19Z
Потрійний розрив: як відрізняються ціни на інтернет в Україні, Польщі та Німеччині
Хвиля
2025-02-24T04:03:07Z
Інша сторона медалі, або Як війна трансформує агробізнес
AgroPortal
2025-02-24T04:00:11Z
Тариф на газ в Україні з 1 березня 2025 року: що чекає споживачів
Политека
2025-02-24T03:00:32Z
В Україні розширили список компаній, які можуть стати резидентами Дія.City
InternetUA
2025-02-24T02:03:07Z
Виробництво чипів у США коштує вдвічі дорожче ніж на Тайвані
InternetUA
2025-02-24T00:01:27Z
Нацбанк попереджає про зростання фальшивих банкнот в Україні: які купюри підробляють найчастіше
Политека
2025-02-23T21:00:17Z
Від хліба до інтернету: які послуги та продукти найбільше подорожчають у 2025 році
Хвиля
2025-02-23T20:30:59Z
Ціни на кілограм коропа: де можна купити найдешевше
Политека
2025-02-23T20:30:02Z
Чи можливе перевищення вартості суборенди землі над вартістю оренди
24tv
2025-02-23T20:06:17Z
Збиває водіїв з пантелику: що означає секретна кнопка з "медузою" в авто
GlavRed
2025-02-24T01:33:22Z
Не вмикайте фари до запуску двигуна: механік розвіяв популярний міф
ТСН
2025-02-23T21:51:46Z
Ford відкликає кросовери Explorer та Aviator
360ua.news
2025-02-23T16:42:40Z
Як перевірити машину на штрафи в Україні: найпростіші способи
Политека
2025-02-23T14:33:41Z
Знайдено мотоцикл «Дніпро Соло» з нульовим пробігом
AutoCentre
2025-02-23T13:07:23Z
Як привітання на дорозі може стати причиною штрафу
360ua.news
2025-02-23T08:45:45Z
Honda оновила найпопулярніший сімейний седан
AutoCentre
2025-02-23T08:06:07Z
Водії можуть втратити права через відсутність одного предмета в авто
GlavRed
2025-02-23T04:27:49Z
Принци Вільям і Гаррі володіють секретною технікою водіння, яка рятує життя
24tv
2025-02-22T21:12:28Z
У війні проти України Росія все більше спирається на Іран та КНДР - ISW
TSN
2025-02-24T04:09:51Z
Ранок, який змінив світову історію: третя річниця повномасштабного вторгнення Росії в Україну
24tv
2025-02-24T04:03:51Z
Австралія оголосила про найбільший з 2022 року пакет санкцій проти РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T03:42:44Z
Країни Європи пропонують зміни до американського проєкту резолюції ГА ООН щодо річниці російської війни
УкраинФорм
2025-02-24T03:34:22Z
Аналітики ISW назвали угоду, що означає повну капітуляцію України
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T03:33:59Z
Жорстокий і прагматичний: чию сторону у війні вигідно займати Ердогану
24tv
2025-02-24T03:30:42Z
Змінили позицію: на Трампа може чекати неприємний "сюрприз" в Саудівській Аравії
24tv
2025-02-24T02:42:50Z
Трамп висловив задоволення перемогою консерваторів на виборах у Німеччині
УкраинФорм
2025-02-24T02:30:09Z
24 лютого - третя річниця повномасштабного вторгнення РФ, як все починалося
Комсомольская правда
2025-02-24T01:42:26Z