MY.UAНовини
«Говорити зі світом про війну»: як українські медіапроєкти залучають закордонну аудиторію
«Говорити зі світом про війну»: як українські медіапроєкти залучають закордонну аудиторію

«Говорити зі світом про війну»: як українські медіапроєкти залучають закордонну аудиторію

Досвід Post to Stop War, War Stories From Ukraine, Share The Truth, Svoi.Global та Urban Space Radio.

У межах онлайн-розмови «Говорити зі світом про війну: як українські медіапроєкти залучають закордонну авдиторію?» українські медійниці поділилися досвідом ведення журналістських проєктів, покликаних зміцнювати міжнародну підтримку України. Спікерками були Зоряна Юзвін, піар-менеджерка проєкту Post to Stop War, Софія Олійник, співредакторка проєкту ShareTheTruth, Альона Вишницька, засновниця War Stories from Ukraine, Лєра Лауда, співзасновниця онлайн-журналу Svoi.Global, Катерина Литвінчова, ведуча англомовного подкасту про війну в Україні UA: The Day That We Survived від Urban Space Radio. Модерувала дискусію Наталка Патрікєєва, продюсерка Urban Space Radio. Наводимо скорочений виклад розмови.

Зоряна Юзвін, піар-менеджерка проєкту Post to Stop War: Наш проєкт має на меті наповнювати діалоги з іноземцями короткими, чіткими та зрозумілими меседжами про війну в Україні, щоб за кордоном з’являлося розуміння концептуально складних історичних питань щодо України.

Post to Stop War — це ресурс, а не медіа, оскільки ми не створюємо новин. Наш формат — короткі меседжі про головне, що відбувається в Україні в контексті війни. На сайті контент перекладений більш ніж 25 мовами, основна — англійська. Пишемо на п’ять тем: воєнні дії, культура, економіка, дипломатія і люди у широкому розумінні. Щодня роз'яснюємо один важливий меседж. До нього прикріплюємо сильну ілюстрацію — роботу художників-волонтерів.

Post to Stop War був презентований серед 40 проєктів соціальних ініціатив на Nantes Creative Generations. Також про нас зняли документальний фільм студенти Стенфордського університету та Масачусетського технологічного інституту; робота над стрічкою ще триває. Ми закликаємо до дії: «обери меседж та пошир правду», для цього намагаємося бути адаптивними, зручними та лаконічними.

Софія Олійник, співредакторка проєкту ShareTheTruth: На початку великої війни наша команда складалася з п’ятьох людей, а потім підсилилась десятками волонтерів в Україні та за її межами. Щоранку готуємо брифи на сторінку-дві про основні події в Україні. Таку добірку новин будь-хто може роздрукувати та покласти на стіл відповідальним за прийняття рішень в інституціях ЄС, міжнародних організаціях.

Ми фокусуємося на проблемі безпеки людини у війні — наголошуємо на ризику загинути для кожного українця в Україні, розповідаємо про вплив війни на охорону здоров’я, соціальну політику, міжнародні відносини, водночас пишемо і про життя в регіонах.

Працюємо за трьома напрямами: щоденні брифи, короткі листи для зустрічей із посадовцями та статті про імперіалістичні амбіції Росії — про «крадіжку» українських художників, наприклад Малевича, про імперський підхід до творення міста, про формування Росією енергетичної залежності від себе.

Альона Вишницька, засновниця War Stories from Ukraine: Ідея проєкту виникла на початку війни, коли знайомі з-за кордону почали писати, що стежать за новинами, але не розуміють, що означає війна для окремо взятих людей. За тиждень ідея переросла у структуру із сотні людей, які бачили сенс розповідати історії іноземцям: десятки професійних редакторів та журналістів. А також художники та дизайнери, оскільки часто героями матеріалів були люди, які жили чи виїхали з окупації або воюють, і нам було важливо не нашкодити їхній безпеці.

Навесні ми перекладали історії чотирнадцятьма мовами. З цим допомогли волонтери з віддалених куточків світу, наприклад, Південної Кореї та Японії. Зараз сконцентрувалися лише на англійській. На п’ятий місяць війни зібрати такий волонтерський ресурс складно, знайти ґрант на переклад теж не вдається.

У квітні-травні наші тексти читали понад мільйон людей. Ми натрапили на ту аудиторію, яку намацували на початку: понад 70% — іноземці, переважно Європа, також Америка, Японія, Китай.

Лєра Лауда, співзасновниця Агенції медійного росту «Або»: З початком великої війни редакції наших медіа мережі The City і «Евакуація.City» перекладали свої матеріали англійською. Далі нам потрібно було дійти до іноземної аудиторії, адже ми запустили сайт Svoi.Global «з нуля». Ми почали контактувати з іноземними медіа, пропонували публікувати наші матеріали, адаптуючи їх під себе, ділилися контактами героїв.

Ресурс Svoi.Global — збірник сильних текстів медіапроєктів «Або», якими ми зацікавлюємо закордонних журналістів, отримуючи іноземну аудиторію. Наші трохи змінені матеріали публікує Boston Herald, що має більше мільйона читачів.

Катерина Литвінчова, редакторка подкастів на Urban Space Radio: Оскільки український ринок подкастів лиш зароджується, на відміну від американського, європейського, викликом було пробитися до іноземного слухача. Спочатку ми розповідали про перші дні сильного стресу: про життя в підвалах, евакуацію з маленькими дітьми, тваринами. З часом з’явилися тематичні епізоди, герої у схожих обставинах. Наприклад, чоловіки-гуманітарії, які ніколи не тримали в руках зброю і після 24 лютого пішли в армію.

Зараз ми плануємо працювати точково на конкретні країни, формулюючи індивідуальні меседжі. Чому? Запускаючи подкаст, ми орієнтувалися на Європу й Америку. Але за кілька тижнів Apple Podcast надіслали нам аналітику: за нею ми були в топі категорії «Політика» в Казахстані. А також вибилися в десятку і двадцятку найпопулярніших у Чилі, Італії, Гонконгу й Тайвані.

Подкаст UA: The Day That We Survived публікували українські подкастери, випуски звучали в етері шведського радіо. Для презентації роботи нас запрошували в Польщу, а також на румунський фестиваль, де збирали гроші на підтримку України. Крім англійської, ми почали робити подкаст українською, щоб розповідати надихаючі історії, від яких хочеться жити, — захотілось заархівувати дні, коли ми встояли.

Наталка Патрікєєва: До кого ми мовимо за кордон? До тих, хто підтримує Україну, до тих, хто має сумніви й думає, що «не все так однозначно», чи до тих, хто піддається пропаганді Росії? Чи потрібно формувати різні меседжі для різних країн та різних людей? Коли ви перекладаєте контент іншими мовами, чи думаєте про ставлення до України країн, де цими мовами говорять? І чи можемо сіяти зерно сумніву в тих, хто нас не підтримує?

Софія Олійник: Зараз у громадян європейських держав виникає питання: «Чому я маю переплачувати за комунальні послуги?» Тому наші меседжі мають доходити до найширшого кола людей, які впливають на політику щодо України. Тому варто поширювати інформацію національними мовами.

Зоряна Юзвін: Спочатку ми спілкувалися з тими, кого знаємо в Грузії, Румунії, Німеччині — нашими точками дотику з місцевою аудиторією. Тому ми робили спеціалізовані меседжі під інформаційні запити країн. Зараз ми комунікуємо через лідерів думок, громадських активістів, представників діаспор. Вони допомагають нам поширювати історії в медіа, серед своєї аудиторії. Тобто це типова двоступенева комунікація.

Наталка Патрікєєва: Софіє, розкажіть, будь ласка, про досвід роботи з LinkedIn. Для чого ви поширюєте інформацію в цій мережі?

Софія Олійник: LinkedIn дає вихід на професійні спільноти. Це не поширення на широкі кола, однак це, зокрема, люди, які займаються міжнародною співпрацею, програмами підтримки України.

Наталка Патрікєєва: Альоно, я бачила, що ви використовуєте рекламу в інстаграмі. Подекуди на ваших дописах українською вподобань більше, ніж на тих, що англійською. Як ви це поясните? І на кого ви таргетуєте рекламу?

Альона Вишницька: Спершу ми публікували по п’ять чи більше історій на день. Потім було затишшя, після якого ми почали постити щодня. Попри те, що історії стали глибшими, від нас відписалися пів тисячі людей. Проаналізувавши, ми зрозуміли, що іноземці втомлюються від новин з України. Ми далі таргетуємо рекламу на інші країни, однак націлилися й на українську аудиторію. Закликаємо наших людей поширювати англомовну версію друзям за кордон. Останні кампанії ми таргетували на Азію й Африку. Там люди говорять англійською, але інформації про Україну значно менше.

Наталка Патрікєєва: Лєро, ви використовуєте таргетовану рекламу? І друге питання. Яких історій від вас найбільше хочуть іноземні медіа?

Лєра Лауда: Швидко набрати таргетом аудиторію складно. Ти можеш створювати якісний контент, який не будуть споживати. Тому ми вирішили звернутися до іноземних медіа, які вже мають аудиторію. Наші тексти англійською працюють як візитівка, щоб далі їх перекладали локальними мовами. Іноземні медіа просили сконтактувати людей, які самостійно можуть розповісти свою історії, однак ми ж розуміємо, що далеко не в усіх українців є така можливість.

Наталка Патрікєєва: В іноземних ЗМІ, — не знаю, чи це боти, — було багато коментарів на кшталт «Де ви були вісім років?» Нам варто вступати в дискусію з цими людьми?

Лєра Лауда: Таких людей не переконаєш, проте витратиш багато ресурсу. Натомість треба дискутувати з тими, хто сумнівається, не маючи достатньо контексту. Немає іншого рецепту, ніж далі писати ці історії, проводячи ретельний фактчекінг.

Альона Вишницька: Ми одразу принципово не працювали з російськомовною аудиторією. Зараз до нас приходять люди, які сумніваються. Працюючи з африканською й азійською аудиторіями, ми стикнулися з поверховими коментарями, навіяними російською пропагандою. З ними треба працювати.

Наталка Патрікєєва: Дайте поради проєктам, які планують працювати на іноземну аудиторію. Де її взагалі взяти?

Лєра Лауда: Подумайте, хто для вас міг би стати точками виходу на великі аудиторії. Для нас це був Міжнародний інститут преси, який ми просили познайомити нас із головними редакторами світових медіа. Загалом треба виходити на тих, хто вже має аудиторію.

Альона Вишницька: Погоджуюсь. У нас так почалася співпраця зі шведською газетою, яка в перші місяці публікувала всі наші історії й онлайн, і на папері. Також ми писали блогерам, волонтерам, знайомим із проханням розповідати про проєкт.

Наталка Патрікєєва: У мене був досвід, коли освіченій людині з Південної Африки треба було від початку все пояснювати. Він казав, що в тамтешніх медіа про Україну не пишуть, для нього було відкриттям те, що в нас гинуть цивільні.

Лєра Лауда: Але ж погодьтеся, що не кожна людина у світі має це знати.

Наталка Патрікєєва: Але ця війна стосується їх безпосередньо. Він казав, що не підтримує насильство, але перше, що відчуває, — підвищення цін у себе вдома. І тут важливо пояснювати, що не ми, а Росія винна в цьому.

 

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Посол ЕС призывает Украину сохранить реформы на фоне действий в отношении НАБУ
Европейская правда
2025-07-21T18:31:08Z
В G7 заявили о "серьезной обеспокоенности" из-за атаки на НАБУ
Европейская правда
2025-07-21T18:12:43Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
В Херсоне из-за российских обстрелов повреждены церковь и театр
Корреспондент
2025-07-21T18:24:08Z
В ОВА показали последствия обстрела Днепропетровщины
Корреспондент
2025-07-21T17:54:03Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Звезда "Шоу долгоносиков" Андриенко раскрыл сумму пенсии и какую надбавку получает: "Случилась проблема"
TSN
2025-07-21T15:33:32Z
Женщина с самыми большими в мире губами шокировала изменениями во внешности: как она выглядела "до" и "после"
TSN
2025-07-21T15:06:57Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Какой напиток лучше пить утром: диетологи назвали два популярных напитка, которые вредят желудку, если их употреблять натощак
TSN
2025-07-21T15:33:45Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
Пенсионер заразился бубонной чумой от своего кота: как это случилось
TSN
2025-07-21T15:18:44Z
Как правильно просыпаться, чтобы не терять возможности в жизни: секреты богачей
TSN
2025-07-21T15:06:32Z
Бессонница исчезнет навсегда: стало известно об уникальном напитке для идеального сна
Comments UA
2025-07-21T14:45:00Z
Вызывают ночные кошмары: ученые назвали самые плохие продукты для еды перед сном
Comments UA
2025-07-21T14:42:34Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Шампанское» из чернобровцев: не только интересно, но и очень вкусно
TSN
2025-07-21T15:33:14Z
Гороскоп на 21 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиак9
UAToday
2025-07-21T15:30:14Z
Быстрая стирка: что можно постирать за 15-20 минут, а что категорически запрещено класть в барабан
TSN
2025-07-21T15:06:28Z
"С ноткой любви": Клопотенко показал, как приготовить нетрадиционный квас
Апостроф
2025-07-21T15:06:11Z
Гороскоп на 22 июля: избегайте сомнительных сделок
Новости Украины
2025-07-21T15:03:45Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Из-за новых налогов для добытчиков без работы могут остаться десятки тысяч человек – глава Федерации
Апостроф
2025-07-16T15:57:45Z
Китай сократил закупки российской пшеницы в 16 раз
Корреспондент
2025-07-21T17:27:45Z
Stellantis ожидает убытки в размере €2,3 млрд за первое полугодие
Корреспондент
2025-07-21T17:06:35Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
ВСУ поразили российский зенитный ракетный комплекс С-300
Корреспондент
2025-07-21T17:30:22Z
В Германии бывший студент-юрист отсудил 100 тысяч евро за увольнение из ресторана
Европейская правда
2025-07-21T17:25:05Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Шовковский объявил, какие футболисты пропустят начало Лиги чемпионов
Корреспондент
2025-07-21T18:39:40Z
FAVBET заплатил 4,37 млрд грн налогов за первое полугодие 2025 года
Bin UA
2025-07-21T18:08:20Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Усик не остался равнодушным и поблагодарил зрителей за поддержку
Корреспондент
2025-07-21T17:21:40Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Австрии вынесли приговор 15-летнему стороннику ИГИЛ
Европейская правда
2025-07-21T17:19:43Z
Обстрел Ивано-Франковской области: показали последствия атаки
Gazeta UA
2025-07-21T15:21:32Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Samsung представила бюджетный Galaxy F36
Корреспондент
2025-07-21T17:00:00Z
Умный туалет: о качестве вашего кала можно будет узнать в смартфоне
TSN
2025-07-21T15:18:11Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
У США створюють нову картоплю з генетичною стійкістю до фітофторозу
AgroNews
2025-07-21T15:06:14Z
Франция начала уголовное расследование против соцсети X
Корреспондент
2025-07-21T13:57:49Z
Китайская BYD подтвердила запуск конкурента Bentley и Ferrari в Европе
Корреспондент
2025-07-21T18:30:40Z
На таком катался Американский жиголо. В Украине заметили изысканный ретро-спорткар
Telegraf
2025-07-21T14:18:57Z
Важно знать всем водителям: за какие нарушения с номерными знаками могут оштрафовать
Comments UA
2025-07-21T14:06:49Z
Бешеный спрос: подержанные электрокроссоверы Xiaomi стали дороже новых
Фокус
2025-07-21T10:57:50Z
В Украину завозят больше легковых автомобилей: какие авто выбирают украинцы
Comments UA
2025-07-21T10:27:04Z
Назвали бестселлеры новых легковушек на рынке - рейтинг
Gazeta UA
2025-07-21T10:03:36Z
Настоящий эксклюзив: в Украину привезли очень редкий спорткар Porsche на 500 сил
Фокус
2025-07-21T10:00:48Z
Двухколесный суперкар: создан уникальный мотоцикл Ferrari
Фокус
2025-07-20T07:27:34Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z