MY.UAНовости
"Судний день" РФ для НАТО: як Альянс готується захищатися від Кремля
"Судний день" РФ для НАТО: як Альянс готується захищатися від Кремля

"Судний день" РФ для НАТО: як Альянс готується захищатися від Кремля

"Для них всех там наступит Судный день, очень быстрый и тяжелый, укрыться будет очень сложно" – саме так днями заступник російського Радбезу Мєдвєдєв вчергове спробував налякати Україну і "страны НАТО", які "відмовляються" визнати окупований Крим російським, і цим створюють "прямую и явную угрозу" для Білокам`яної.

Кремль вже не раз лякав колективний Захід ядерним конфліктом, який цілком може перерости у Третю світову війну. Страх і шантаж – незмінні інструменти зовнішньої політики московського режиму, до яких західні держави, схоже, починають адаптуватися.

З часів завершення Другої світової війни провідну роль в архітектурі міжнародної безпеки стала відігравати Організація Північноатлантичного договору, НАТО. Саме її принцип колективної безпеки, відображений у 5 статті Вашингтонського договору, став наріжним каменем однієї з найуспішніших безпекових моделей сучасності.

І хоч зараз не бракує критики, частково справедливої, в бік Альянсу, варто пам'ятати: він ніколи не претендував на роль "всесвітнього поліцейського". Завжди фокусувався виключно на безпеці власної території від нападу ззовні – задачі, з якою він успішно справляється ось уже 73 роки поспіль.

Однак при цьому НАТО не стоїть осторонь повномасштабної війни РФ проти України. Керівництво Альянсу робить усе, щоб бути вагомою частиною ініціативи "Рамштайн". Також всіляко стимулює країни-члени індивідуально допомагати Києву зброєю, маючи при цьому надійну опору в системі спільної колективної безпеки.

Крім цього, НАТО, ще починаючи з 2014 року, здійснює системні трансформації власної системи оборони, щоб максимально відповідати найбільш актуальній загрозі євроатлантичній безпеці сучасності – загрозі з боку РФ.

Екзистенційна криза початку 1990-х

Розпад Радянського Союзу, поступова концентрація сили й впливу в руках Вашингтона, а також розвиток стратегічного партнерства з Росією – колишнім "головним супротивником", свого часу поставили перед НАТО серйозні, майже екзистенціальні виклики.

В умовах відсутності загрози масштабного континентального збройного зіткнення двох військово-політичних блоків, що могла призвести до обміну ядерними ударами, Європа усе більше уваги приділяла власному благополуччю й збільшенню прибутку.

Альянс намагався пристосуватися до нових реалій світового порядку, більше уваги приділяючи проблемам локальних конфліктів

Альянс намагався пристосуватися до нових реалій світового порядку, більше уваги приділяючи проблемам локальних конфліктів, нерозповсюдженню зброї масового ураження, боротьбі з тероризмом і кібербезпеці.

Після трагічних подій 11 вересня 2001 року організація отримала перший стимул до розвитку. По-перше, союзники одержали реальний шанс перевірити дію Вашингтонського договору на практиці. А саме – його наріжного каменя, 5 статті, що відбиває ключові принципи колективної безпеки. У рамках її реалізації (першої за увесь час існування Альянсу), європейські союзники надали США допомогу у "Глобальній війні з міжнародним тероризмом", зокрема й узявши на себе основну ношу в забезпеченні стабільності в Афганістані після завершення там операції Enduring Freedom.

Безвідносно до практичних результатів афганської місії НАТО, союзники отримали можливість на практиці перевірити наявні в той час тільки на папері механізми розгортання своїх сил у географічно віддалених районах, їхнього логістичного забезпечення й ротації. Все це можна сміливо долучити до колективного досвіду організації.

Російська гібридна агресія проти України початку 2014 року завершила період інституційної та ідейної кризи в НАТО. Незаконна анексія Криму й "гібридна" інтервенція на сході України вдихнули в Альянс нове життя й підштовхнули до еволюції й вдосконалення.

Гібридна агресія РФ 2014 року: нове життя Альянсу

Антиукраїнська кампанія Кремля 2014 року, спрямована спочатку на силове захоплення Криму, а згодом – на дестабілізацію і військову інтервенцію на Донбасі, поставили Альянс перед трьома ключовими викликами.

1. "Зелені чоловічки" проти 5 статті Вашингтонського договору. Механізми мобілізації ресурсів НАТО були виписані під реалії військових конфліктів двополюсного світу – з широким використанням традиційних озброєнь і очевидним фактом агресії однієї сторони проти іншої. Реалії "гібридної" війни, продемонстровані Росією, показали кардинально інший характер сучасних війн. Які починаються з диверсійно-підривних операцій із залученням спеціальних підрозділів, національна ідентифікація яких неможлива принаймні на перших етапах агресії. І потім трансформуються у так звані "проксі-війни" з використанням нерегулярних, напівкримінальних елементів для виконання суто військових задач. Тож Альянс опинився в ситуації, коли, у випадку "гібридного" нападу на котрусь із країн-членів, організація буде неспроможною вчасно задіяти 5 статтю Вашингтонського договору через неможливість оперативної національної ідентифікації агресора. З цією метою в рамках організації створили Сили швидкого реагування, основним завданням яких стала не стільки протидія "зеленим чоловічкам", скільки максимально швидке встановлення їхньої належності до збройних сил конкретної країни. І вже з цього етапу починав повноцінно діяти механізм колективного захисту. Також організація взялася модернізувати свою мобілізаційну політику – відтепер Верховний головнокомандувач силами НАТО Європі може мобілізувати підрозділи Сил швидкого реагування. Не чекати відповідного політичного рішення, яке в такому випадку стосуватиметься розгортання регулярних бойових частин країн-членів.

2. "Вова-2%" і дерев'яні кулемети Бундесверу. Після кримсько-донбаської авантюри російський керманич Путін став, з-поміж іншого, відомий як "Вова-2%" – за те, що зміг мобілізувати країни-члени НАТО дотримуватися необхідного рівня фінансування секторів оборони. Два десятиліття, що минули від часу завершення "холодної війни", пройшли для європейських союзників в умовах фактичної відсутності прямої загрози їхній безпеці. Тож видатки на оборону, ті самі обов'язкові 2% ВВП, стали для європейських урядів радше винятком, ніж правилом. Це призвело до сумних наслідків. Так, для прикладу, ще 2014 року комітет по обороні німецького Бундестагу з'ясував, що з 89 винищувачів ВПС країни до виконання бойових завдань готові лише 38. А під час спільних маневрів на початку 2015 року німецький Бундесвер намагався приховати відсутність важких кулеметів на БТРах дерев'яними ручками від мітел, пофарбованими у чорний. Така ситуація викликала справедливе обурення Вашингтона, який був змушений рятувати ситуацію прямими поставками власної зброї до Європи. Однак рік російської війни проти України привів до тями європейських політиків. Ті слідом за своїми східними і північними сусідами заходилися латати дірки в оборонних бюджетах.

3. Наздогнати Вашингтон. Поряд із хронічним недофінансуванням, національні збройні сили європейських союзників досі потерпають від технічного відставання порівняно з їхніми американськими колегами. І якщо раніше ця ситуація могла спричинити хіба певні незручності в рамках чергових спільних навчань, то тепер перед реальною військовою загрозою вона постає у зовсім іншому світлі. Для ліквідації такого відставання США почали реформувати свою політику щодо експорту озброєнь – як традиційних, так і ексклюзивних. Таких, як безпілотні літальні апарати Reaper, здатні нести ракети класу "повітря – земля" і знищувати наземні цілі. До речі, ініціатива "Рамштайн" відіграє тут вагому роль – завдяки їй армії європейських союзників Вашингтона можуть набагато швидше і ефективніше перейти на ще сучасніші зразки озброєнь. З іншого боку, постійне розгортання бойових підрозділів американської армії, військово-повітряних сил у Європі чи то з навчальною метою, чи то в рамках політики "постійної ротації", забезпечать доступність звичного американським військовим арсеналу. Як наслідок, підвищення загальної ефективності спільних підрозділів.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну і доля євроатлантичної безпеки

Російська агресія проти України, попри повний провал її стратегічних цілей, все ж залишається елементом амбітного плану Кремля з відновлення власної наддержавної могутності в стилі СРСР. Яка відійшла в небуття разом з холодною війною і самим "нерушимым Союзом".

Розрахунок робиться не лише на відновлення повного контролю над Україною, а й на недопущення дальшого поширення впливу "ворога №1" сучасної російської неоімперії – Вашингтона та його європейських союзників. Сполученим Штатам, виявляється, в Європі мало самого лише НАТО – їхні плани включають, за словами нинішнього головного розвідника РФ Наришкіна, "забрати в зону свого впливу весь континент".

Розширення НАТО за рахунок приєднання Фінляндії та Швеції у викривленій свідомості російського неоімперського режиму є додатковим аргументом на користь нинішнього "жорсткого" курсу

Саме тому розширення НАТО за рахунок приєднання Фінляндії та Швеції у викривленій свідомості російського неоімперського режиму є додатковим аргументом на користь нинішнього "жорсткого" курсу на протистояння з колективним Заходом. Однак крім розширення території безпеки, НАТО продовжує започатковані раніше трансформації.

Брюссельський саміт НАТО 2018 року започаткував новий підхід до формування сил оборони Альянсу. Крім уже апробованої системи "постійних ротацій", коли бойові підрозділи збройних сил США розгортаються на східному напрямку не на основі постійного базування, а на принципі щомісячних ротацій, не порушуючи таким чином міжнародних домовленостей, НАТО запровадила формулу "30-30-30-30": 30 батальйонів + 30 ескадрилій винищувачів + 30 бойових кораблів, здатних розгорнутися за 30 днів для відсічі агресії.

Країни Східного флангу повинні виграти цей час, стримуючи атаки

На практиці почала втілюватися концепція Посиленого передового базування (Enhanced Forawrd Presence. – Gazeta.ua), головна ідея якої полягала в наступному: в умовах збройної агресії проти Східного флангу НАТО великі і потужні країни-члени, такі як США, Британія, Франція тощо, потребуватимуть часу для того, щоб мобілізувати і розгорнути достатню кількість військ для відсічі агресору. Отже, країни Східного флангу повинні виграти цей час, стримуючи атаки. Для цього їм потрібні додаткові сили і ресурси, які вже розташовані на цих територіях, допоможуть у їхньому захисті і полегшать мобілізацію основного воєнного ресурсу НАТО.

Цьогорічний саміт НАТО в Мадриді продовжив ці тенденції, зосередившись на таких пріоритетах:

• стратегічний розворот від партнерства з РФ до визначення її як "найбільш значної й прямої загрози" ("most significant and direct threat");

• чітка артикуляція Альянсом власних стратегічних ядерних сил як гарантії безпеки союзників;

• офіційний початок процесу розширення НАТО – процедури вступу Швеції й Фінляндії;

• затвердження нової архітектури оборони Східного флангу: EFP (Enhanced Forawrd Presence – Посилене передове базування) + Попереднє розгортання військового обладнання + Попередньо визначені підрозділи в країнах регіону = можливість стримування збройної агресії на Східному фланзі до моменту, коли повною мірою почне діяти 5 стаття Вашингтонського договору і великі країни НАТО розгорнуть усі визначені для оборони сили;

• трансформація і збільшення Сил швидкого реагування НАТО майже в сім разів – з 40 тис. до 300 тис.;

• збільшення військової присутності США на Східному фланзі: розгортання передового командування реактивованого 5-го корпусу Сухопутних військ США в Польщі, + дві ескадрильї новітніх F-35 в Британії, + два есмінці в Іспанії, посилення ротаційних підрозділів у Румунії і Балтійських країнах.

Війна РФ проти України повертає НАТО до суворої реальності затяжного й інтенсивного збройного протистояння з масштабним використанням традиційних збройних сил – діаметрально протилежної порівняно з десятиліттям "Глобальної війни з міжнародним тероризмом". Де цілковито домінували сили спеціальних операцій та обмежене використання конвенційних сил.

Тож це точно тільки початок трансформацій Альянсу, в яких у майбутньому одну з провідних ролей відіграватиме Україна.

Ну а "судний день", яким регулярно лякають Захід недалекі й примітивні російські посадовці, з набагато більшою ймовірністю стане Судним днем для самого кремлівського агресивного режиму.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Сергій Притула показав сюрприз для 8-річної доньки і залишив їй послання на майбутнє
TSN
2025-07-27T14:36:19Z
Наречений Лесі Нікітюк розкрив секрет щасливих стосунків із ведучою
GlavRed
2025-07-27T14:33:11Z
"Зеленський здавався дещо більшим": дизайнер розповів, чи змінився президент за 5 років
Telegraf
2025-07-27T14:12:53Z
100 мільйонів переглядів на ютуб: пісня Kalush і SKOFKA стала однією з найпопулярніших в Україні
24tv
2025-07-27T14:09:51Z
Нові сцени з фільму «Трон: Арес» — на Comic-Con показали видовищні погоні й підтвердили головну сюжетну інтригу
ITC
2025-07-27T14:01:31Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T13:48:03Z
Наречена Міка Джаггера показала сина від 82-річного музиканта і здивувала його схожістю з батьком
TSN
2025-07-27T13:33:39Z
Зіркові тещі і свекрухи: історія стосунків Хамайко, Хижняк, Ребрик, Крутоголова, Єфросиніної
Комсомольская правда
2025-07-27T13:04:32Z
Дуже власна жінка, – відома українська співачка зізналася, чи хотіла б стати новою "Холостячкою"
24tv
2025-07-27T12:48:33Z
Салат із крабових паличок, який витіснить Олів'є: до літнього столу та на кожен день
Telegraf
2025-07-27T14:39:16Z
Унікальна можливість: на продаж виставили острів з замком, фермою і вертолітним майданчиком
24tv
2025-07-27T14:21:46Z
Серед вісімок заховане зайве число: спробуйте знайти за 12 с
Gazeta UA
2025-07-27T13:57:27Z
Чайна ложка на літр води — і вікна сяятимуть чистотою до глибокої осені
TSN
2025-07-27T13:06:34Z
Зникають цілі острови: росіяни гроблять унікальні українські території на популярному курорті
Telegraf
2025-07-27T12:57:47Z
Що варто зробити за кілька годин до польоту: прості поради для комфортної подорожі
24tv
2025-07-27T12:57:36Z
Як приготувати сирну запіканку з сезонними ягодами: простий рецепт від фудблогерки
Gazeta UA
2025-07-27T12:57:01Z
Чи потрібно вимикати пральну машину з розетки щоразу: відповідь стане несподіванкою
24tv
2025-07-27T12:54:27Z
Плоди почнуть рости як на дріжджах: підживіть цим баклажани у липні
24tv
2025-07-27T12:36:00Z
Чи правда, що кабачки сповільнюють старіння: скільки треба їсти, щоб омолодитися
TSN
2025-07-27T14:21:02Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Скільки годин краще спати, щоб не зашкодити своєму оранізму
24tv
2025-07-27T11:36:51Z
"Наше мислення дійсно дещо інше" - Безугла розповіла, що має синдром Аспергера
Gazeta UA
2025-07-27T11:24:26Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Уряд доручив МОЗ та Мінсоцполітики вирішити проблемні питання з протезування
УкраинФорм
2025-07-27T07:30:53Z
Які хвороби можуть загрожувати кожному знаку зодіаку: пояснення астрологів
TSN
2025-07-27T07:18:47Z
Червоний рівень магнітної бурі, як уберегти себе?
360ua.news
2025-07-27T07:18:00Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Зеленський обговорив законопроєкт щодо НАБУ і САП з президенткою Єврокомісії
УкраинФорм
2025-07-27T14:39:42Z
Про Президента Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T14:36:14Z
Санкції зачепили не лише РФ: хто з посібників Кремля увійшов до списку
GlavRed
2025-07-27T14:27:36Z
Вучич пояснив, чому Сербія не запровадить санкції проти РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T14:24:01Z
Міжнародні партнери повністю підтримали новий законопроєкт про НАБУ і САП - Кравчук
УкраинФорм
2025-07-27T14:21:15Z
Британська розвідка відзначила перше скасування в РФ параду до дня ВМФ
Европейская правда
2025-07-27T14:15:28Z
Що змінить пункт про поліграф в законопроєкті щодо НАБУ та САП: пояснення нардепки Піпи
24tv
2025-07-27T14:09:57Z
Секретні файли Епштейна: так були оргії в маєтку Трампа чи ні?
Комсомольская правда
2025-07-27T14:06:47Z
Пенсіонерам загрожують штрафи: за що можуть покарати літніх людей
24tv
2025-07-27T14:30:59Z
Атестація наукових установ: чи загрожують українським ученим масові звільнення
TSN
2025-07-27T14:21:51Z
"Куріть бамбучелло": росіяни намагалися одночасно вбити усіх командирів "Лінії дронів"
Фокус
2025-07-27T14:12:53Z
Молоді сім’ї масово переїжджають в одне із селищ заради дитячого бонусу — що їм пропонують
TSN
2025-07-27T13:48:46Z
Розкриті технічні характеристики тайванського бойового гелікоптера UH-1H Huey
InternetUA
2025-07-27T13:34:27Z
Росія вперше застосувала морські БпЛА на навчаннях у Балтійському морі, – ЗМІ
24tv
2025-07-27T13:30:10Z
Шлюби по рознарядці. Чому в СРСР люди одружувались не з любові
Telegraf
2025-07-27T13:24:20Z
Мобільний зв’язок у ЄС: що зміниться для українців після приєднання до роумінгу
TSN
2025-07-27T13:21:36Z
Поліція нагадує як убезпечити себе від телефонного шахрайства
Украина Криминальная
2025-07-27T13:18:44Z
Війська РФ ударили по автобусу на Сумщині, є постраждалі
УкраинФорм
2025-07-27T14:36:00Z
Шматок металу прошив салон авто: на Київщині сталася моторошна ДТП
24tv
2025-07-27T14:30:20Z
У Туреччині через рекордну спеку вирують лісові пожежі, є загиблі
УкраинФорм
2025-07-27T14:28:37Z
Люди кричали у паніці: у США пасажирський літак дивом уникнув зіткнення з винищувачем
24tv
2025-07-27T14:12:03Z
У ДР Конго бойовики напали на церкву та вбили 38 людей
УкраинФорм
2025-07-27T14:03:10Z
На півночі Індії через тисняву в храмі загинули шестеро людей, десятки постраждалих
УкраинФорм
2025-07-27T13:33:39Z
Трагедія на аеродромі "Скнилів" 23 роки тому: через помилки пілотів загинули майже 80 осіб
Фокус
2025-07-27T13:12:32Z
Кривавий напад у США: 11 постраждалих після різанини у супермаркеті
24tv
2025-07-27T13:03:11Z
У Кривому Розі поліція перевіряє відео побиття чоловіка військовим ТЦК – відео
Лига
2025-07-27T12:57:51Z
Прогноз погоди у Запоріжжі на тиждень з 28 липня по 3 серпня: синоптики попередили про спеку, коли розжарить найбільше
Политека
2025-07-27T14:30:31Z
У Сумах частково немає світла: росіяни знову били по критичній інфраструктурі
24tv
2025-07-27T14:27:39Z
Кого можуть забрати в ТЦК з блокпоста: пояснення юриста
24tv
2025-07-27T14:24:50Z
Де зосереджуються бої: повідомили новини з передової
Gazeta UA
2025-07-27T14:21:48Z
Графік відключення світла на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Полтавській області: мешканців попередили
Политека
2025-07-27T14:18:23Z
Негода і обстріли, чому в деяких регіонах України вимикають світло
360ua.news
2025-07-27T14:15:45Z
Бійці 57-ї ОМБр контролюють більшу частину Вовчанська, росіяни використовують тактику "випаленої землі"
ZN UA
2025-07-27T14:09:31Z
Гороскоп на 28 липня: хороші можливості у Тельців, пауза в романтиці у Дів
Telegraf
2025-07-27T14:03:41Z
Унікальні українські радіотелескопи під обстрілами: як працює наука під час війни
ZN UA
2025-07-27T14:03:18Z
Щесни – про ігровий стиль Фліка: Не мій футбол
Football.ua
2025-07-27T14:25:07Z
Ганцко: Сімеоне – одна з найбільших фігур у футболі
Football.ua
2025-07-27T14:06:46Z
Арсенал із Зінченком "перестріляв" Ньюкасл у контрольному поєдинку
Football.ua
2025-07-27T14:00:03Z
Тренер ПСЖ поспілкувався з Забарним щодо трансферу
24tv
2025-07-27T13:51:00Z
У МОК розповіли про можливий допуск росіян на зимову Олімпіаду-2026
ZN UA
2025-07-27T13:39:41Z
Лілль знайшов кандидата на заміну Шевальє в Нідерландах
Football.ua
2025-07-27T13:36:49Z
Верона орендувала захисника Сельти
Football.ua
2025-07-27T13:34:03Z
Дзюдоїст Савицький здобув «золото» на турнірі серії Grand Slam в Монголії
УкраинФорм
2025-07-27T13:30:49Z
У Грузії відбулися акції протесту проти допуску росіян на ЧС із фехтування
ZN UA
2025-07-27T13:27:52Z
Пенсію можна отримувати інакше: як змінити спосіб виплати
24tv
2025-07-27T14:39:08Z
Судитимуть посадовицю, через злочинні дії якої бюджет втратив майже ₴2 млн
Украина Криминальная
2025-07-27T14:24:28Z
Китай використовує свій контроль над рідкоземельними металами – WSJ
iPress
2025-07-27T13:39:16Z
Що буде з цінами на хліб восени: експерт сказав, до чого готуватися українцям
GlavRed
2025-07-27T13:27:53Z
У серпні частина українців не отримає пенсій: кого це стосується
TSN
2025-07-27T13:06:11Z
Що робити, якщо межі ділянки у кадастрі не відповідають фактичним межам
24tv
2025-07-27T13:03:55Z
У що інвестує родина Арно: їхні статки лише примножуються
24tv
2025-07-27T13:03:10Z
Важливі ліміти: скільки готівки можна зняти в українських банкоматах за раз
24tv
2025-07-27T12:42:08Z
Чи буде у серпні індексація найнижчих пенсій
24tv
2025-07-27T12:42:07Z
Учені надрукували на 3D-принтері робота-слона, що грає в боулінг
InternetUA
2025-07-27T14:34:05Z
У лінійці iPhone 17 будуть помаранчеві та світло-золоті варіанти
InternetUA
2025-07-27T14:03:36Z
Найбезглуздіші в історії технологій: гаджети, які ніколи не були потрібні
Фокус
2025-07-27T14:00:27Z
Як подовжити час роботи батареї на iPhone та Android: 5 простих порад
Фокус
2025-07-27T13:57:12Z
Nintendo розповіла про стосунки Маріо і Піч — когось це засмутить
ITC
2025-07-27T13:43:03Z
У росії розробляють "невидимий" дрон
iPress
2025-07-27T13:39:41Z
Лондон — Нью-Йорк за 54 хвилини, фантастика чи реальність підводного тунелю?
360ua.news
2025-07-27T13:09:32Z
Honor готує смартфон із двома 200-Мп камерами
InternetUA
2025-07-27T13:01:01Z
Вчені показали павука, що створює неймовірний “золотий” шовк
TSN
2025-07-27T12:48:55Z
Ford Trucks зміцнює позиції на європейському ринку
AutoCentre
2025-07-27T13:03:08Z
Власник Cybertruck повернувся до розрядженого електрокара після двох тижнів зарядки
Топ Жир
2025-07-27T12:36:09Z
Porsche в заручниках: Білл Гейтс 13 років щодня платив по $28 за авто своєї мрії, яким не міг користуватися
ITC
2025-07-27T12:12:02Z
Як чотиривісні вантажівки використовують для перевезення цінностей
AutoCentre
2025-07-27T11:03:33Z
Швидкісний Corvette E-Ray прибуває до Європи за подвійною ціною та з функцією безшумного руху
Топ Жир
2025-07-27T10:51:41Z
Потужність — понад 700 сил: у Києві помітили новітній BMW на "бляхах" за $160 000
Фокус
2025-07-27T10:42:13Z
Дорога капсула часу: 24-річне купе від Honda продали за ціною Porsche 911 Turbo
Фокус
2025-07-27T09:51:26Z
Toyota оновила моделі Corolla Cross і Frontlander
Gazeta UA
2025-07-27T08:00:48Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z