Букерівська премія оголосила довгий список претендентів на нагороду у 2022 році. Лонг-ліст опублікували на сайті премії.
До переліку увійшло 13 книжок:
- «О Вільям!» Елізабет Страут, володарки Пулітцерівської премії 2009 року за роман «Олівія Кіттерідж»;
- «Довіра» фіналіста Пулітцера-2017 Ернана Діаза;
- «Дерева» Персіваля Еверетта;
- «Будка» Карен Джой Фаулер;
- «Нічне плазування» Лейли Моттлі;
- «Після Сапфо» Селбі Вінн Шварц;
- «Патока Уокер» Алана Гарнера;
- «Приклад» Грема Макрей Бернета;
- «Карти наших видовищних тіл» Медді Мортімер;
- «Такі маленькі речі» Клер Кіган;
- «Колонія» Одрі Мегі;
- «Слава» Новайолет Булавайо;
- «Сім місяців Маалі Алмейди» Шехан Карунатілака.
Як повідомляє «Читомо», довгий список включає три дебютні книжки, найкоротшу книжку, а також наймолодшого та найстаршого авторів, які коли-небудь номінувалися. Чотири автори з довгого списку були номіновані раніше.
«Надзвичайно добре написані та ретельно опрацьовані, незалежно від жанру, вони, як нам здається, використовують і розширюють можливості мови. Список, який ми вибрали, пропонує історії, байки та притчі, фентезі, містику, медитацію та трилери», – зазначив голова журі Ніл МакГрегор.
Довгий список із 13 видань обирали серед 196 книжок.
Ґабі Вуд, директорка Фонду Букерівської премії, повідомила: «Відібрані у результаті видання — низка книжок, які інколи серйозні, але ніколи не похмурі, автори яких захоплюють вас своєю дотепністю, навіть коли ви заглиблюєтесь у їхні драматичні, болючі чи провокаційні теми. Саме в цій грайливості, форми чи тону, цьогорічний фікшн є найкращий».
Букерівська премія заснована у 1968 році, до 2013 року лауреатами могли стати автори, що проживають в одній з країн Співдружності націй. Пізніше журі дозволило претендувати на премію письменникам з інших країн за твір, написаний англійською мовою та опублікований у Британії.
Нагадаємо, лауреатом Букерівської премії 2021 року став південноафриканський драматург і прозаїк Деймон Галгутзі своїм дев'ятим романом «Обіцянка».
Лауреатом Міжнародної Букерівської премії (яка заснована у 2005 році) у 2021-му став французький письменник Давід Діоп із романом «Вночі вся кров чорна» (At Night All Blood is Black).
У 2020 році Букерівську премію отримав шотландсько-американський письменник Дуглас Стюарт за дебютний роман «Шуґі Бейн».