MY.UAНовости
Тримайся, Європо! Про тіньовий фронт російсько-української війни
Тримайся, Європо! Про тіньовий фронт російсько-української війни

Тримайся, Європо! Про тіньовий фронт російсько-української війни

Владимир Путин
Фото: Depositphotos.com

Ця історія почалася не 24 лютого. І не тоді, коли Захід запровадив безпрецедентні, руйнівні санкції проти Росії за її повномасштабне вторгнення в Україну. Вона розпочалася набагато раніше. І саме тому її треба розглядати в динаміці з огляду на її тяглість у часі.

Коли обвалився Берлінський мур, розпався Радянський Союз і закінчилася Холодна війна, протистояння між Кремлем і Заходом не закінчилося. У ньому лише наступила багаторічна пауза. І річ не в тому, що між росіянами та американцями чи європейцями існують якісь глибочезні, нездоланні цивілізаційні суперечності, які роблять їх непримиримими ворогами. Просто Холодна війна була протистоянням агентури, технологій невидимого впливу. Тож її результатом був не лише розпад СРСР, а й формування на його теренах максимально розвиненої агентурної мережі, такої собі тіньової організації, яка була доведеним до ідеалу інструментом для досягнення найрізноманітніших цілей брудними методами - підкупом, залякуванням, компроматами, брехнею, маніпуляцією та багато чим іншим. На початку 1990-х тіньова організація втратила голову й, так би мовити, ринок. Але на відміну від звичайних організацій, які масово розвалювалися після розпаду Союзу, вона виявилася вкрай живучою. І просто перейшла в режим холостої роботи, вирішуючи дрібні внутрішньоросійські чи особисті завдання її тодішніх керівників.

Мабуть, саме російська тіньова організація зробила Путіна президентом Росії. У кожному разі коли у 2005 році у щорічному виступі до Федеральних зборів РФ він заявив, що «розпад Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою століття», стало зрозуміло, що в її існуванні починається нова сторінка, бо Кремль живе реваншизмом. У звичному для Путіна середовищі не прийнято розкидатися такими словами. Тож Росія кинула Заходові новий виклик. Іронія долі полягала в тому, що гіпотетично досягти реваншу РФ не могла ні на ідеологічній основі (у цьому вона відрізнялася від СРСР), ні на економічній (розвиток російської економіки вже тоді був кволим і не міг бути інакшим в умовах низької свободи – це фундаментальна відмінність від США та ЄС), ні на культурній (російська «культура» давно перестала генерувати нові смисли, цікаві світові). Тому Кремлеві довелося використовувати інші «конкурентні переваги» своєї країни – головно тіньову організацію, підсилену забезпеченістю природними ресурсами. Помножте це на затаєну багаторічну образу на Захід, яка, мабуть, сформувала кремлівсько-путінський реваншизм, і ви отримаєте справжнього Левіафана – щось абсолютно дике й деструктивне, неймовірно потужне та страхітливе, що не піддається сприйняттю в цивілізованих рамках.

Потім наступило десятиліття стрімкого розвитку новітніх технологій, які російська тіньова організація всмоктувала з неймовірним апетитом, створюючи все нові інструменти досягнення своїх цілей. Паралельно вона налагоджувала чи відновлювала глобальну мережу агентів, інформаторів, колаборантів, залежних, продажних тощо. За допомогою нових інструментів та розширеної мережі впливу Кремль міг легко та швидко зв’язати численні прогресивні ініціативи наївного Заходу, як муху, що потрапила в тенета павука. Путінська Росія взяла від СРСР все найгірше, що там було, і розвинула його до нових, небачених доти висот. У той же час Захід намагався поводитися з нею, як кіт Леопольд із радянського мультфільма, своїми діями постійно немов повторюючи: «Хлоп’ята, живімо дружно!»

Прокачавши свої інфраструктурні та інструментальні «м’язи», російська тіньова організація почала досягати конкретних результатів. Першим її вагомим «успіхом» можна вважати референдум за вихід Великобританії з Євросоюзу. Можна багато дискутувати, наскільки є юридично доказовими факти впливу Кремля на його результати. Але з огляду на наші сьогоднішні, далеко не повні знання про те, як працює російська тіньова організація, є дуже мало сумнівів, що Росія зробила величезний внесок у те, щоби Брекзит відбувся. Скільки часу, грошей і нервів було змарновано на вихід Великобританії з ЄС? А їх цілком можна було би спрямувати на збільшення енергетичної незалежності від РФ.

Потім були неоднозначні вибори в США, в результаті яких 45-м президентом Сполучених Штатів став Дональд Трамп. Американські спецслужби неодноразово заявляли про втручання Росії у виборчий процес, наводили чимало фактів і доказів. Однак, судячи з усього, це не призвело до системних висновків. Скільки часу було втрачено через те, що під час президентства Трампа США пом’якшили позиції принаймні стосовно війни в Україні? Якою б сьогодні була Україна, якби тоді перемогла Гіларі Клінтон?

Паралельно Європу та багато інших країн світу накрила хвиля популізму. Звісно, вона мала економічне підґрунтя в повільному виході із Великої рецесії 2008-2009 років та європейської боргової кризи. Але чомусь на цій хвилі в органах влади європейських країн різко побільшало радикальних (крайніх правих та лівих) партій, з якими російська тіньова організація завжди працювала як ідеологічно, так і матеріально. Унаслідок цього політика як окремих країн ЄС, так і Союзу в цілому втратила фокус. І Кремль обернув це на свою користь у багатьох напрямках.

Можливо, для когось у Європі написане вище сприймається як якась теорія змови. Але погляньмо на факти. Ще 10-20 років Україною блукала інформація, що в РФ є цілих 2-3 інститути, які займаються винятково проблемами України. Навіщо це Росії? Увесь світ знає, що російські медіа ресурси «Russia Today» і «Sputnik» переповнені дезінформацією (тому дуже багато держав заборонило їх трансляцію на своїх теренах). Навіщо це Росії? Зараз ходять легенди про російські ботоферми, які просувають власні наративи у традиційних та соціальних медіа. Можна в це не вірити, але коли на початку повномасштабної російської агресії проти України я зайшов на сайти трьох найпопулярніших іспанських газет, то в кожній із них під статтями про війну побачив коментарі одних і тих же «авторів» із властивими кремлівським ботам наративами. Навіщо цим займатися простим людям? І навіщо це Росії? Коли говорити про окремо взяту соціальну мережу Facebook, то чомусь вона блокує фото й відео з війни, хоча це те, чим зараз живуть українці та що їм найбільше болить. Хто ініціює ці блокування? Навіщо це простим людям? І навіщо це Росії? На сьогодні існує сформована потужна мережа лояльних Кремлеві громадян європейських та інших країн, починаючи від простих партійців якоїсь радикальної партії, закінчуючи Віктором Орбаном (на якого, подейкують, Кремль має суттєвий компромат іще з радянських часів), Сильвіо Берлусконі (гедонізм якого настільки масштабний, що його міг задовольнити лише Путін, за що той його безмежно поважає), Герхардом Шредером (який просто продав свій патріотизм за російські нафтодолари) та багатьма іншими. Ми в Україні дуже добре знаємо, скільки коштує лояльність до Росії та робота на Кремль: розцінки на послуги журналістів та іншої обслуги «русского міра» були відомі ще до Революції гідності. Вони в рази перевищують середній рівень доходу у відповідній професії. Якби в Росії були благі наміри, то навіщо їй було би утримувати цю мережу? Навіщо російській тіньовій організації всі ці «активи»? Якщо вони їй потрібні для руйнівної діяльності, то якого масштабу руйнувань вона може завдавати та наскільки великих цілей досягати?

Не варто недооцінювати можливості російської тіньової організаці. Адже вони стрімко збільшувалися разом із розвитком новітніх технологій та накопиченням нафто- і газодоларів. Можна скептично до них ставитися, але тоді доведеться задуматися над відповідями на кілька питань. По-перше, чому відставка Бориса Джонсона сталася тільки тепер, коли Великобританія зайняла чітку позицію в російсько-українській війні й завдяки її підтримці Україна вистояла? Адже вечірки під час пандемії, які нібито стали формальним приводом для відставки, відбувалися задовго до 24 лютого 2022 року. По-друге, чому Віктор Орбан нагло блокує будь-яке рішення ЄС, яке підтримує Україну чи шкодить Росії? Навіть суто з точки зору теорії ймовірностей інтереси Угорщини не можуть на 100% співпадати з інтересами РФ. По-третє, чому в перші тижні війни, коли Кремль був у нокдауні через провал бліц-кригу та запровадження драконівських санкцій проти Росії російські наративи зникли з глобального інформаційного простору? І чому тепер, після переосмислення Кремлем ситуації та проведення роботи над помилками, ці наративи (про залежність глобальної продовольчої кризи від санкцій тощо) настільки чітко фігурують у будь-якій частині світу? По-четверте, чому відставка Маріо Драґі сталася саме тепер, коли Італія всупереч багатьом очікуванням зайняла чітку позицію підтримувати Україну? Чому ключову роль у ній зіграв 85-річний Берлусконі й відбулася вона на тлі страйків окремих профспілок, на яких піднімалися не внутрішні проблеми, а питання підтримки України? По-п’яте, чому у найавторитетніших виданнях Європи та Америки з’являються ґрунтовані не на фактах, а на оцінках та маніпуляціях статті про те, що підтримка України не має сенсу? По-шосте, чому пересічний німець вважає, що Німеччина страждає від санкцій проти Росії більше, ніж сама РФ? Таких питань можна ставити безліч, але якщо скептично ставитися до можливостей російської тіньової організації, то вони залишаться без відповіді.

Російська тіньова організація працює. Фактично для неї зараз настав зоряний час, бо вона показує себе в усій силі та «красі». І саме завдяки їй та інертності Заходу Путін переконаний, що переможе. Парадокс полягає в тому, що хоча в цій війні Україна критично залежить від допомоги Європи та інших країн, але українці на передовій виконують свою функцію воєнного наконечника значно краще, ніж європейці – функції постачання та економічного знешкодження РФ, передовсім її тіньової організації. Звідси логічно випливає, що якщо росіяни не можуть досягти значних успіхів на воєнному фронті, бо в ньому не так і багато слабин, то вони битимуть по інших слабких місцях українсько-американсько-європейської системи оборони. Зараз найслабші такі місця знаходяться саме в Європі й полягають у її вразливості до надзвичайно потужних деструктивних спроможностей тіньової організації. А тому цілком очевидно, що на сьогодні Путін воює вже не стільки проти України (звісно, ця війна триває, але радше в фоновому режимі), скільки безпосередньо проти європейських країн та ЄС у цілому. І той факт, що Європа залишає без відповіді прямі удари на кшталт припинення подачі природного газу, закріплює в Путіна переконаність у своїй правоті, безкарності та перемозі.

Чомусь Захід не вміє, не може чи не хоче протистояти загрозам, створюваним російською тіньовою організацією. Із цим потрібно щось робити, інакше незабаром центри сучасної цивілізації просто зануряться в хаос. Не важливо, чи він матиме форму масового напливу біженців, гострих внутрішніх соціальних протестів чи безвладдя, зумовленого неспроможністю політикуму. Але абсолютно очевидно, що якщо Захід залишатиметься бездіяльним, то зовсім скоро про десятиліття післявоєнного добробуту можна буде лише прочитати в історичних книжках. А про якусь скільки-небудь прийнятну долю України годі й говорити.

Україна могла би стати у пригоді у справі нейтралізації російської тіньової організації. Адже чимало українців свого часу знали її зсередини, а потім були змушені напрацьовувати способи знешкодження її згубних впливів на суспільне життя в нашій країні. Однак Захід спочатку повинен усвідомити саму проблему, її масштаб і необхідність системно їй протидіяти. Якщо цього не буде, то невдовзі в Європі запанує суспільно-політичний хаос. Він послабить її спроможність допомагати Україні, а відтак – нашу боєздатність. Можливо, під загрозою опиниться саме існування Європейського Союзу як такого. За таких умов Путіна важко буде спинити. І навіть якщо територіально він вдовольниться Україною, бо боятиметься ядерного удару від НАТО, то на тіньовому фронті глибину та масштаб деструктивних впливів російської тіньової організації важко буде обмежити. Тоді залишиться сказати лише одне: «Тримайся, Європо!»

Популярные статьи сейчас
Враг обстрелял центр Харькова: поврежден жилой дом и вуз Запасайте дрова, уголь и торф: украинцам рассказали, как не замерзнуть этой зимой Украинцам доплатят от 6,5 до 19,5 тысяч гривен ежемесячно: кто может получить деньги Нафтогаз объяснил, зачем нужны два личных счета для одного потребителя
Показать еще
Теги по теме
Владимир Путин
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Эффективный способ выспаться: ученые назвали лучшую позу для сна
Фокус
2025-06-21T07:15:50Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Кабачки цветут, а плодов нет. Как избежать пустоцветов
Telegraf
2025-07-03T05:03:43Z
Как пережить жару — простые способы
TSN
2025-07-03T03:51:39Z
Опасное заболевание: как уберечься от дифтерии
ZN UA
2025-06-27T22:24:41Z
Нужно мыть малину перед употреблением или перед замораживанием
TSN
2025-06-28T17:03:02Z
Завтрак, который контролирует уровень холестерина: о каких продуктах идет речь
Gazeta UA
2025-06-27T08:27:43Z
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Производители предупредили украинцев о значительном росте цен на хлеб
UAToday
2025-06-23T19:45:16Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T06:18:36Z
Как купить билеты на поезд, когда все раскуплены: малоизвестный лайфхак
Telegraf
2025-07-03T06:00:05Z
Скандал в Германии: из помощи для Украины "исчез" почти миллиард евро, — Bild
Хвиля
2025-06-29T00:15:31Z
Минимальная пенсия: может ли вырасти с 1 июля
ZN UA
2025-06-27T03:43:14Z
Украинцы в этом году купили в банках почти 230 килограммов золота
Корреспондент
2025-06-26T19:51:32Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Путин готовится значительно усилить ракетный террор Украины: названы 5 наиболее опасных городов
Comments UA
2025-06-24T14:00:47Z
Польша отреагировала на прекращение поставок оружия США
Корреспондент
2025-07-03T06:09:07Z
Хороших новостей ждать не стоит: эксперты назвали три сценария завершения войны в Украине
Знай
2025-06-22T20:30:05Z
Киев радикально изменит тактику по отношению к США: озвучен неожиданный план
Comments UA
2025-07-03T06:18:27Z
В Дании считают, что Европа должна продолжать покупать вооружение у США
Европейская правда
2025-07-03T06:18:08Z
Зеленский ответил Путину о встрече
Comments UA
2025-06-19T21:00:24Z
Воевать отправят всех: в Украине жестко взялись за уклонистов – к чему готовиться
Знай
2025-06-28T02:30:53Z
Конгрессмены США требуют от Трампа возобновить поставки оружия Украине
Апостроф
2025-07-02T22:45:04Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Летний отдых с шашлыками: что стоит знать, чтобы не попасть на штраф
Новости Украины
2025-07-02T18:24:07Z
Как понять свою собаку: несколько приемов для дружбы на всю жизнь
Знай
2025-07-03T04:51:16Z
Улучшают сон, память и снимают стресс: пять комнатных растений, которые следует выращивать дома
Gazeta UA
2025-07-02T21:42:06Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Популярный курорт Украины атаковали насекомые. В сети показали впечатляющие кадры
Telegraf
2025-06-24T10:36:53Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
Светлана Павелецкая рассказала, нашла ли общий язык с детьми Дмитрия Кулебы
Комсомольская правда
2025-06-23T06:52:55Z
Какой завтра, 4 июля, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-07-03T06:06:39Z
Одноразовая помощь детям: кто может получить более 2 тысяч гривен
Знай
2025-07-03T06:06:39Z
24 июня большой церковный праздник: что можно и нельзя делать сегодня
Comments UA
2025-06-24T05:33:57Z
"Здесь должны были спать дети": появились кадры разрушенной комнаты детей Тополи
GlavRed
2025-06-23T06:40:50Z
Без этого пенсию не начислят: тысячи пожилых людей столкнулись с проблемой
Хвиля
2025-06-29T17:15:44Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Россия атаковала Харьков: что известно о "прилете"
TSN
2025-06-29T06:06:56Z
Россия ударила по Полтаве
Комсомольская правда
2025-07-03T06:04:44Z
"Большая ошибка": Терехов объяснил, почему россияне не смогли захватить Харьков
Telegraf
2025-07-03T05:45:29Z
В Харькове прогремели взрывы, россияне атаковали город и область ударными дронами
ZN UA
2025-06-29T21:52:59Z
Еще один китаец попал в плен ВСУ: что рассказывает наемник об армии РФ
TSN
2025-06-27T16:33:46Z
В Киеве приспустили главный флаг Украины: какая причина
TSN
2025-06-29T06:18:48Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
В России умерла звезда фильма Ирония судьбы
Корреспондент
2025-06-21T09:09:23Z
Звезда Лиги смеха вернулась после кровоизлияния в мозг
Корреспондент
2025-06-24T08:24:02Z
Назар Грабар завязал новый роман
Корреспондент
2025-07-03T06:18:48Z
Обнаженная Кэндис Свейнпоул поделилась пикантным контентом на пляже
Gazeta UA
2025-07-03T01:15:02Z
Руслана шокировала подробностями "прилета" возле своего дома: "Пошли трещины"
TSN
2025-07-01T16:21:12Z
Камалия шокировала, какие зависимости помогают ей успокаиваться: "Ужасная привычка"
TSN
2025-06-28T05:03:18Z
"Быстро растет и убивает": Камалия поделилась историей борьбы с раком груди
Апостроф
2025-06-27T15:51:58Z
ОГП: В Одессе нашли убитой 7-летнюю девочку. Задержан 31-летний сосед – видео
Лига
2025-06-19T20:18:17Z
В Ивано-Франковской области нашли в лесу 5-летнего мальчика спустя трое суток поисков
Комсомольская правда
2025-06-21T07:57:23Z
В Харькове задержанного оставили умирать в камере - ГБР расследует. ВИДЕО
Новости Украины
2025-06-27T10:18:49Z
Атака на Киевщину: разрушен отель с клиникой, есть погибшая и пострадавшие
Корреспондент
2025-06-23T03:15:35Z
Полтаву атакуют дроны РФ - прогремел взрыв
Gazeta UA
2025-07-03T06:06:42Z
В Воронежской области РФ раздались взрывы: что известно
Новости Украины
2025-07-03T05:42:35Z
Удар по Киеву: разрушен подъезд, есть погибшие
Корреспондент
2025-06-23T04:18:26Z
На Закарпатье пограничник сбежал в Словакию, где попросил убежище
Корреспондент
2025-06-28T02:48:46Z
Девятая жертва российской атаки на Киев - 11-летняя девочка
Корреспондент
2025-06-23T16:55:02Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Пересечение границы на авто: как подготовиться к поездке
ZN UA
2025-07-02T22:24:31Z
Tesla рассказала, что влияет на деградацию батарей в электромобилях
Корреспондент
2025-07-02T20:06:14Z
Продажи Jaguar в Европе упали на 97%
Корреспондент
2025-07-02T19:15:54Z
Может вызвать пожар в салоне: 3 вещи, которые категорически нельзя оставлять в машине в жару
Фокус
2025-07-02T17:51:15Z
Bentley обновила логотип
Корреспондент
2025-07-02T16:42:38Z
Преодолевают сотни тысяч километров без проблем: обозреватели назвали 5 самых надежных авто
Фокус
2025-07-02T10:27:57Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Литиевая батарея будет служить рекордно долго: что придумали ученые
Фокус
2025-06-19T08:42:36Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Скорость 200 000 км/ч: в Солнечной системе обнаружен третий в истории межзвездный объект
Фокус
2025-07-03T06:12:47Z
Євросоюз пообіцяв збільшити квоти на імпорт окремих видів агропродукції з України
AgroNews
2025-07-03T06:12:26Z
Silent Hill f уже доступен для предзаказа: гемплей, трейлер и приятные бонусы
Знай
2025-07-03T05:51:50Z
Sega: Консоли испытывают прессинг со стороны ПК и мобильных устройств — их будущее вызывает беспокойство
GameMag
2025-07-03T05:04:17Z
Магнитная буря 3 июля будет сильной: как себя уберечь
TSN
2025-07-03T04:36:33Z
Стало відомо, як в Україні змінилися ціни на огірки
AgroNews
2025-07-03T04:00:23Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Саудовский гранд предлагает Эрнандесу феноменальный контракт
Корреспондент
2025-06-23T15:45:30Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Бой Новицкого отменен: названа причина и сроки восстановления
Корреспондент
2025-07-03T06:09:58Z
Ломаченко прокомментировал лишение гражданства его духовного наставника
Корреспондент
2025-07-03T05:51:51Z
Турки высказались о будущем Тайсона Фьюри, сделав смелое заявление
Корреспондент
2025-07-03T05:51:20Z
Фьюри прокомментировал потенциальное возвращение после заявления Турки
Корреспондент
2025-07-03T05:36:22Z
Цыганков сменил игровой номер перед стартом сезона
Корреспондент
2025-07-03T05:27:54Z