MY.UAНовости
Тримайся, Європо! Про тіньовий фронт російсько-української війни
Тримайся, Європо! Про тіньовий фронт російсько-української війни

Тримайся, Європо! Про тіньовий фронт російсько-української війни

Владимир Путин
Фото: Depositphotos.com

Ця історія почалася не 24 лютого. І не тоді, коли Захід запровадив безпрецедентні, руйнівні санкції проти Росії за її повномасштабне вторгнення в Україну. Вона розпочалася набагато раніше. І саме тому її треба розглядати в динаміці з огляду на її тяглість у часі.

Коли обвалився Берлінський мур, розпався Радянський Союз і закінчилася Холодна війна, протистояння між Кремлем і Заходом не закінчилося. У ньому лише наступила багаторічна пауза. І річ не в тому, що між росіянами та американцями чи європейцями існують якісь глибочезні, нездоланні цивілізаційні суперечності, які роблять їх непримиримими ворогами. Просто Холодна війна була протистоянням агентури, технологій невидимого впливу. Тож її результатом був не лише розпад СРСР, а й формування на його теренах максимально розвиненої агентурної мережі, такої собі тіньової організації, яка була доведеним до ідеалу інструментом для досягнення найрізноманітніших цілей брудними методами - підкупом, залякуванням, компроматами, брехнею, маніпуляцією та багато чим іншим. На початку 1990-х тіньова організація втратила голову й, так би мовити, ринок. Але на відміну від звичайних організацій, які масово розвалювалися після розпаду Союзу, вона виявилася вкрай живучою. І просто перейшла в режим холостої роботи, вирішуючи дрібні внутрішньоросійські чи особисті завдання її тодішніх керівників.

Мабуть, саме російська тіньова організація зробила Путіна президентом Росії. У кожному разі коли у 2005 році у щорічному виступі до Федеральних зборів РФ він заявив, що «розпад Радянського Союзу був найбільшою геополітичною катастрофою століття», стало зрозуміло, що в її існуванні починається нова сторінка, бо Кремль живе реваншизмом. У звичному для Путіна середовищі не прийнято розкидатися такими словами. Тож Росія кинула Заходові новий виклик. Іронія долі полягала в тому, що гіпотетично досягти реваншу РФ не могла ні на ідеологічній основі (у цьому вона відрізнялася від СРСР), ні на економічній (розвиток російської економіки вже тоді був кволим і не міг бути інакшим в умовах низької свободи – це фундаментальна відмінність від США та ЄС), ні на культурній (російська «культура» давно перестала генерувати нові смисли, цікаві світові). Тому Кремлеві довелося використовувати інші «конкурентні переваги» своєї країни – головно тіньову організацію, підсилену забезпеченістю природними ресурсами. Помножте це на затаєну багаторічну образу на Захід, яка, мабуть, сформувала кремлівсько-путінський реваншизм, і ви отримаєте справжнього Левіафана – щось абсолютно дике й деструктивне, неймовірно потужне та страхітливе, що не піддається сприйняттю в цивілізованих рамках.

Потім наступило десятиліття стрімкого розвитку новітніх технологій, які російська тіньова організація всмоктувала з неймовірним апетитом, створюючи все нові інструменти досягнення своїх цілей. Паралельно вона налагоджувала чи відновлювала глобальну мережу агентів, інформаторів, колаборантів, залежних, продажних тощо. За допомогою нових інструментів та розширеної мережі впливу Кремль міг легко та швидко зв’язати численні прогресивні ініціативи наївного Заходу, як муху, що потрапила в тенета павука. Путінська Росія взяла від СРСР все найгірше, що там було, і розвинула його до нових, небачених доти висот. У той же час Захід намагався поводитися з нею, як кіт Леопольд із радянського мультфільма, своїми діями постійно немов повторюючи: «Хлоп’ята, живімо дружно!»

Прокачавши свої інфраструктурні та інструментальні «м’язи», російська тіньова організація почала досягати конкретних результатів. Першим її вагомим «успіхом» можна вважати референдум за вихід Великобританії з Євросоюзу. Можна багато дискутувати, наскільки є юридично доказовими факти впливу Кремля на його результати. Але з огляду на наші сьогоднішні, далеко не повні знання про те, як працює російська тіньова організація, є дуже мало сумнівів, що Росія зробила величезний внесок у те, щоби Брекзит відбувся. Скільки часу, грошей і нервів було змарновано на вихід Великобританії з ЄС? А їх цілком можна було би спрямувати на збільшення енергетичної незалежності від РФ.

Потім були неоднозначні вибори в США, в результаті яких 45-м президентом Сполучених Штатів став Дональд Трамп. Американські спецслужби неодноразово заявляли про втручання Росії у виборчий процес, наводили чимало фактів і доказів. Однак, судячи з усього, це не призвело до системних висновків. Скільки часу було втрачено через те, що під час президентства Трампа США пом’якшили позиції принаймні стосовно війни в Україні? Якою б сьогодні була Україна, якби тоді перемогла Гіларі Клінтон?

Паралельно Європу та багато інших країн світу накрила хвиля популізму. Звісно, вона мала економічне підґрунтя в повільному виході із Великої рецесії 2008-2009 років та європейської боргової кризи. Але чомусь на цій хвилі в органах влади європейських країн різко побільшало радикальних (крайніх правих та лівих) партій, з якими російська тіньова організація завжди працювала як ідеологічно, так і матеріально. Унаслідок цього політика як окремих країн ЄС, так і Союзу в цілому втратила фокус. І Кремль обернув це на свою користь у багатьох напрямках.

Можливо, для когось у Європі написане вище сприймається як якась теорія змови. Але погляньмо на факти. Ще 10-20 років Україною блукала інформація, що в РФ є цілих 2-3 інститути, які займаються винятково проблемами України. Навіщо це Росії? Увесь світ знає, що російські медіа ресурси «Russia Today» і «Sputnik» переповнені дезінформацією (тому дуже багато держав заборонило їх трансляцію на своїх теренах). Навіщо це Росії? Зараз ходять легенди про російські ботоферми, які просувають власні наративи у традиційних та соціальних медіа. Можна в це не вірити, але коли на початку повномасштабної російської агресії проти України я зайшов на сайти трьох найпопулярніших іспанських газет, то в кожній із них під статтями про війну побачив коментарі одних і тих же «авторів» із властивими кремлівським ботам наративами. Навіщо цим займатися простим людям? І навіщо це Росії? Коли говорити про окремо взяту соціальну мережу Facebook, то чомусь вона блокує фото й відео з війни, хоча це те, чим зараз живуть українці та що їм найбільше болить. Хто ініціює ці блокування? Навіщо це простим людям? І навіщо це Росії? На сьогодні існує сформована потужна мережа лояльних Кремлеві громадян європейських та інших країн, починаючи від простих партійців якоїсь радикальної партії, закінчуючи Віктором Орбаном (на якого, подейкують, Кремль має суттєвий компромат іще з радянських часів), Сильвіо Берлусконі (гедонізм якого настільки масштабний, що його міг задовольнити лише Путін, за що той його безмежно поважає), Герхардом Шредером (який просто продав свій патріотизм за російські нафтодолари) та багатьма іншими. Ми в Україні дуже добре знаємо, скільки коштує лояльність до Росії та робота на Кремль: розцінки на послуги журналістів та іншої обслуги «русского міра» були відомі ще до Революції гідності. Вони в рази перевищують середній рівень доходу у відповідній професії. Якби в Росії були благі наміри, то навіщо їй було би утримувати цю мережу? Навіщо російській тіньовій організації всі ці «активи»? Якщо вони їй потрібні для руйнівної діяльності, то якого масштабу руйнувань вона може завдавати та наскільки великих цілей досягати?

Не варто недооцінювати можливості російської тіньової організаці. Адже вони стрімко збільшувалися разом із розвитком новітніх технологій та накопиченням нафто- і газодоларів. Можна скептично до них ставитися, але тоді доведеться задуматися над відповідями на кілька питань. По-перше, чому відставка Бориса Джонсона сталася тільки тепер, коли Великобританія зайняла чітку позицію в російсько-українській війні й завдяки її підтримці Україна вистояла? Адже вечірки під час пандемії, які нібито стали формальним приводом для відставки, відбувалися задовго до 24 лютого 2022 року. По-друге, чому Віктор Орбан нагло блокує будь-яке рішення ЄС, яке підтримує Україну чи шкодить Росії? Навіть суто з точки зору теорії ймовірностей інтереси Угорщини не можуть на 100% співпадати з інтересами РФ. По-третє, чому в перші тижні війни, коли Кремль був у нокдауні через провал бліц-кригу та запровадження драконівських санкцій проти Росії російські наративи зникли з глобального інформаційного простору? І чому тепер, після переосмислення Кремлем ситуації та проведення роботи над помилками, ці наративи (про залежність глобальної продовольчої кризи від санкцій тощо) настільки чітко фігурують у будь-якій частині світу? По-четверте, чому відставка Маріо Драґі сталася саме тепер, коли Італія всупереч багатьом очікуванням зайняла чітку позицію підтримувати Україну? Чому ключову роль у ній зіграв 85-річний Берлусконі й відбулася вона на тлі страйків окремих профспілок, на яких піднімалися не внутрішні проблеми, а питання підтримки України? По-п’яте, чому у найавторитетніших виданнях Європи та Америки з’являються ґрунтовані не на фактах, а на оцінках та маніпуляціях статті про те, що підтримка України не має сенсу? По-шосте, чому пересічний німець вважає, що Німеччина страждає від санкцій проти Росії більше, ніж сама РФ? Таких питань можна ставити безліч, але якщо скептично ставитися до можливостей російської тіньової організації, то вони залишаться без відповіді.

Російська тіньова організація працює. Фактично для неї зараз настав зоряний час, бо вона показує себе в усій силі та «красі». І саме завдяки їй та інертності Заходу Путін переконаний, що переможе. Парадокс полягає в тому, що хоча в цій війні Україна критично залежить від допомоги Європи та інших країн, але українці на передовій виконують свою функцію воєнного наконечника значно краще, ніж європейці – функції постачання та економічного знешкодження РФ, передовсім її тіньової організації. Звідси логічно випливає, що якщо росіяни не можуть досягти значних успіхів на воєнному фронті, бо в ньому не так і багато слабин, то вони битимуть по інших слабких місцях українсько-американсько-європейської системи оборони. Зараз найслабші такі місця знаходяться саме в Європі й полягають у її вразливості до надзвичайно потужних деструктивних спроможностей тіньової організації. А тому цілком очевидно, що на сьогодні Путін воює вже не стільки проти України (звісно, ця війна триває, але радше в фоновому режимі), скільки безпосередньо проти європейських країн та ЄС у цілому. І той факт, що Європа залишає без відповіді прямі удари на кшталт припинення подачі природного газу, закріплює в Путіна переконаність у своїй правоті, безкарності та перемозі.

Чомусь Захід не вміє, не може чи не хоче протистояти загрозам, створюваним російською тіньовою організацією. Із цим потрібно щось робити, інакше незабаром центри сучасної цивілізації просто зануряться в хаос. Не важливо, чи він матиме форму масового напливу біженців, гострих внутрішніх соціальних протестів чи безвладдя, зумовленого неспроможністю політикуму. Але абсолютно очевидно, що якщо Захід залишатиметься бездіяльним, то зовсім скоро про десятиліття післявоєнного добробуту можна буде лише прочитати в історичних книжках. А про якусь скільки-небудь прийнятну долю України годі й говорити.

Україна могла би стати у пригоді у справі нейтралізації російської тіньової організації. Адже чимало українців свого часу знали її зсередини, а потім були змушені напрацьовувати способи знешкодження її згубних впливів на суспільне життя в нашій країні. Однак Захід спочатку повинен усвідомити саму проблему, її масштаб і необхідність системно їй протидіяти. Якщо цього не буде, то невдовзі в Європі запанує суспільно-політичний хаос. Він послабить її спроможність допомагати Україні, а відтак – нашу боєздатність. Можливо, під загрозою опиниться саме існування Європейського Союзу як такого. За таких умов Путіна важко буде спинити. І навіть якщо територіально він вдовольниться Україною, бо боятиметься ядерного удару від НАТО, то на тіньовому фронті глибину та масштаб деструктивних впливів російської тіньової організації важко буде обмежити. Тоді залишиться сказати лише одне: «Тримайся, Європо!»

Популярные статьи сейчас
Враг обстрелял центр Харькова: поврежден жилой дом и вуз Запасайте дрова, уголь и торф: украинцам рассказали, как не замерзнуть этой зимой Украинцам доплатят от 6,5 до 19,5 тысяч гривен ежемесячно: кто может получить деньги Нафтогаз объяснил, зачем нужны два личных счета для одного потребителя
Показать еще
Теги по теме
Владимир Путин
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Сикорский рассказал, как война в Украине может завершиться за пять минут
Хвиля
2024-04-26T19:06:35Z
Кулеба рассказал, что может заставить Путина отступить и прекратить войну
TSN
2024-04-28T10:52:45Z
Зеленский рассказал, как судьба Украины может измениться уже в июле
Comments UA
2024-04-29T04:12:31Z
Новая прическа и гражданская одежда: как сейчас выглядит Валерий Залужный
Comments UA
2024-04-28T16:36:21Z
Помощь от США: в WP узнали, что "особенно" повлияло на решение Джонсона
UNIAN NET
2024-04-29T13:54:44Z
Посол Зварыч: Надеюсь, что блокады на границе между Украиной и Польшей в будущем больше не будет
ZN UA
2024-04-29T13:52:46Z
"Его участь предрешена", - Песков назвал Зеленского "специфическим президентом специфической страны"
Новости Украины
2024-04-28T16:00:21Z
Трамп или Байден: новые результаты опроса по выборам в США
Comments UA
2024-04-29T06:27:51Z
Не в 2024 году: мольфарка с Карпат озвучила год окончания войны
Апостроф
2024-04-28T18:12:30Z
5 фраз, которые говорят люди только с высоким уровнем интеллекта
TSN
2024-04-29T13:06:19Z
Как правильно убраться перед Пасхой: главные правила, о которых должен знать каждый
Marie Claire
2024-04-29T12:40:59Z
Не только соль: что добавить в воду при варке яиц, чтобы они хорошо чистились/Обратите на это внимание
Апостроф
2024-04-29T13:09:34Z
5 качеств идеальной любовницы, о которой мечтает каждый мужчина
Marie Claire
2024-04-28T07:31:20Z
Забудьте о духовке: простой рецепт торта на сковородке, который полюбит вся семья
Telegraf
2024-04-29T13:54:33Z
Мусор - забирай на огород: кожура лимона, апельсина и мандарина может укрепить рассаду
Знай
2024-04-29T13:51:14Z
Призовете беду и несчастье: можно ли ломать сирень
Апостроф
2024-04-28T18:06:57Z
Вербное воскресенье несет много неожиданностей: праздничный гороскоп на 28 апреля
Апостроф
2024-04-27T21:15:46Z
Что приготовить из картофеля вместо пюре: вариант очень простого и сытного блюда
Обозреватель
2024-04-27T14:07:52Z
Доктор объяснил, что люди видят перед смертью: никто даже не догадывался
Знай
2024-04-26T20:30:10Z
Подавили болезнь Альцгеймера: ученые использовали стволовые клетки против заболевания
Фокус
2024-04-29T12:30:13Z
Вы все испортите! Почему категорически нельзя взбивать яйца перед жаркой: секрет раскрыл Гордон Рамзи
Обозреватель
2024-04-27T11:04:51Z
Когда приходит старость: ученые выяснили, что это индивидуально для каждого
Знай
2024-04-28T18:51:05Z
3 вида эмоций, разрушающих отношения: психолог рассказал о типах амбивалентности
Фокус
2024-04-29T13:42:31Z
Как почистить столовое серебро до идеального блеска: неожиданный способ
Обозреватель
2024-04-29T13:34:13Z
Болезнь возвращается: ученые узнали, что рак груди провоцирует другие виды заболевания
Фокус
2024-04-29T12:06:26Z
Можно ли есть яйца с хлебом на завтрак: диетолог указала на важный нюанс
UAToday
2024-04-28T09:57:22Z
Что произойдет с вашим телом, если ежедневно есть костный бульон
UNIAN NET
2024-04-28T09:45:17Z
Что нельзя делать в Вербное воскресенье: главные запреты большого праздника/В этот день следует воздержаться от веселья
Апостроф
2024-04-27T17:18:04Z
Российские беспилотники неустановленного типа: в ВСУ призвали не искать сенсации
UNIAN NET
2024-04-29T09:07:13Z
29 апреля — какой церковный праздник, чего категорически нельзя делать, чтобы не заболеть
TSN
2024-04-28T05:03:59Z
Дочь фаната кремлевского режима навсегда отреклась от своего отца
Comments UA
2024-04-28T19:21:36Z
Женщины отбивают, мужчины бегут: новые скандалы с ТЦК и приключения уклонистов на границе
TSN
2024-04-29T13:48:28Z
ТЦК снимают дальнобойщиков с рейсов, когда те возвращаются из-за границы. Видео
Апостроф
2024-04-29T13:45:41Z
Украина сообщила Евросовету об отступлении от Конвенции о правах человека
ZN UA
2024-04-28T20:15:36Z
Новые правила мобилизации: кто должен явиться в ТЦК с 1 мая
Апостроф
2024-04-28T14:57:47Z
Такой подарок на праздник: в Нидерландах женщина хотела умереть на свой день рождения
Знай
2024-04-29T04:51:06Z
Украинцам автоматически перечислят пенсии с 1 мая: у кого и на сколько вырастут выплаты
Апостроф
2024-04-28T09:09:18Z
Пенсии украинцев пересчитают с 1 мая: кому повысят выплаты
Хвиля
2024-04-29T05:01:47Z
Главные новости за 26 апреля: масштабный рост тарифов, цен в супермаркетах и катастрофа в Украине
Знай
2024-04-26T17:24:06Z
Писанки придется заменить: эксперты прогнозируют подорожание яиц в Украине перед Пасхой
Знай
2024-04-28T06:06:15Z
Просмотр тарифа на свет в 2023 году помог добавить 3 ГВт мощностей в систему – Минэнерго
Обозреватель
2024-04-29T13:51:27Z
Уже почти 6 триллионов гривень: Украина резко нарастила госдолг
UNIAN NET
2024-04-29T13:43:37Z
Есть ли в Украине деньги на пенсии и субсидии: Шмыгаль дал четкий ответ
UNIAN NET
2024-04-28T11:39:46Z
Ощадбанк запустил льготные кредиты для ветеранов: условия
Хвиля
2024-04-29T04:06:24Z
Останетесь без газа еще и штраф сверху: потребителей предостерегли от беды
Знай
2024-04-28T16:36:15Z
"Когда начнут стрелять в городе, они поймут": побывавший в плену военный предупредил украинцев
Политека
2024-04-28T06:01:43Z
Как закончится война в Украине: боец ВСУ удивил прогнозом
Политека
2024-04-29T05:15:19Z
Украинские аналитики обвиняют власть в нереалистичных новостях с поля боя, - CNN
UNIAN NET
2024-04-29T06:42:58Z
"Они смертники": в ВСУ прокомментировали заход россиян в Очеретино
Comments UA
2024-04-27T15:51:09Z
Мэр Каменского Андрей Белоусов объявил об открытии новой школы
Comments UA
2024-04-29T13:48:22Z
Легендарная бригада "Азов" получила внедорожник от волонтеров "Украинской команды"
TSN
2024-04-29T13:48:21Z
Силы обороны вышли из Бердичей, Семеновки и Новомихайловки Донецкой области. Карта
Обозреватель
2024-04-28T13:55:42Z
Отвод Abrams от линии фронта: что говорят в 47-й бригаде
UNIAN NET
2024-04-28T19:03:42Z
"Последнее окно возможностей": в разведке Эстонии объяснили ужесточение атак россиян на Донбассе
TSN
2024-04-26T18:18:12Z
Просто во время концерта умерла 31-летняя певица
Comments UA
2024-04-28T20:42:09Z
Евгений Кошевой з "Квартал 95" разрыдался перед камерами: не ожидал такого происшествия
Знай
2024-04-27T14:51:06Z
"Маме сказали придержать лошадей": Анастасия Приходько сообщила о проблемах со здоровьем
Фокус
2024-04-26T14:57:30Z
Жена актера-военного Дмитрия Совы призналась, где служит муж и как часто они видятся
TSN
2024-04-28T08:03:33Z
"Они такие классные": Милла Йовович рассказала об отношениях с семьей Брюса Уиллиса
Фокус
2024-04-29T13:33:18Z
На тебе хочу жениться: Киркоров снова полез к Стоцкой
GlavRed
2024-04-29T13:30:42Z
Горбунов сбежал в Одессу вместе с DZIDZIO и Пономаревым
Знай
2024-04-28T10:51:31Z
Лучшую подружку предательницы Тодоренко Настю Ивлееву оштрафовали на 20 тыс грн
Знай
2024-04-27T17:51:45Z
Фантастически вкусные фаршированные яйца: Сумская поделилась любимым рецептом
Политека
2024-04-26T17:04:08Z
В Киеве ночью прогремел мощный взрыв, есть пострадавшие: подробности
Апостроф
2024-04-28T11:09:43Z
Алкоголь в 10 раз выше нормы: в стельку пьяный депутат Майбоженко сбил 4 пешеходов
Знай
2024-04-26T17:00:37Z
Повреждены несколько участков: последствия атаки по авиабазе РФ показали со спутника
Фокус
2024-04-28T16:21:46Z
РФ атаковала ракетами, в Днепре и Кривом Роге раздаются взрывы
Корреспондент
2024-04-27T02:39:22Z
Появилось шокирующее видео убийства подростка на фуникулере в Киеве
Telegraf
2024-04-29T13:39:10Z
Убийство бойцов ВСУ в Баварии: новые подробности
Корреспондент
2024-04-29T13:10:05Z
В Винницкой области легковушка столкнулась с тепловозом
Корреспондент
2024-04-28T14:54:16Z
Россиянина, подозреваемого в убийстве украинских ветеранов в Баварии, арестовали
ZN UA
2024-04-28T15:04:17Z
В Дарницком районе Киева вспыхнул сильный пожар – подробности от ГСЧС
TSN
2024-04-28T13:54:34Z
Скандал дня. Футболиста сборной Украины потребовали выслать из Польши и "отправить на фронт". Видео
Обозреватель
2024-04-28T20:31:36Z
В РФ пригрозили "Кинжалами" после слов украинских комментаторов
Telegraf
2024-04-28T12:54:05Z
"Слезы": в РФ похвастались премиальными на альтернативной Олимпиаде
Telegraf
2024-04-28T18:54:34Z
"Реал" принял решение по голкиперу сборной Украины
Обозреватель
2024-04-28T15:31:02Z
Еще один боксер желает сразиться с победителем поединка Усика и Фьюри
Корреспондент
2024-04-29T13:39:34Z
"Ценю местных украинцев": Ломаченко прибыл на чемпионский бой с Камбососом
Обозреватель
2024-04-29T13:16:49Z
Не стало легенды "Динамо": ушла целая эпоха украинского и мирового футбола
Политека
2024-04-29T07:43:55Z
Футболист сборной Украины забил потрясающий "радиоуправляемый" гол с 20 метров и принес победу своей команде. Видео
Обозреватель
2024-04-28T06:50:24Z
"Не от мира сего". Белью сказал, что произойдет в бою Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-04-28T12:28:36Z
Что делать, если телефон быстро разряжается: эти советы помогут решить проблему
Политека
2024-04-28T18:46:18Z
Таропрогноз на 28 апреля 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в воскресенье
Telegraf
2024-04-27T18:39:48Z
Физики создали функциональную клетку мозга на основе смеси соли и воды
Фокус
2024-04-29T06:42:07Z
Как часто можно перезагружать смартфон Android: будет работать дольше и быстрее
Политека
2024-04-28T07:10:30Z
Какие приложения лучше удалить с телефона: список от специалистов по кибербезопасности
Политека
2024-04-29T13:46:14Z
XFX готовит топовую видеокарту Radeon RX 7900 XTX Phoenix Nirvana
Overclockers
2024-04-29T13:30:48Z
Конец света все ближе? Эксперты нашли пугающую надпись, которая готовит к худшему: "К Земле приближается"
Знай
2024-04-27T20:30:28Z
Как правильно заряжать телефон Xiaomi, чтобы не испортить аккумулятор: важные советы
Политека
2024-04-27T16:04:07Z
Полярники показали, как прыгают киты в Антарктиде
Корреспондент
2024-04-27T17:27:49Z
Механик с 50-летним стажем объяснил, какую ошибку с колесами лучше не допускать
Знай
2024-04-29T04:21:18Z
Ford Mustang GT приняли на службу в полицию Северной Каролины
AutoCentre
2024-04-27T07:09:42Z
"Перекупам" придется иметь дело с ТЦК: новые правила перерегистрации подержанных авто
Знай
2024-04-27T09:30:10Z
Автомобили HiPhi снова запустят в производство
AutoCentre
2024-04-29T08:22:29Z
Volvo анонсировала премьеру первого нового компактного кроссовера EX30
AutoCentre
2024-04-29T13:13:32Z
Samsung анонсировал старт выпуска батарей для электромобилей: смогут заряжаться за 9 минут
AutoCentre
2024-04-29T12:10:21Z
Какой автомобиль купить прямо сейчас не за "все деньги мира": свежий рейтинг
Обозреватель
2024-04-28T08:07:15Z
Mercedes презентовал электрический "Гелик": только не показывайте его депутатам
Знай
2024-04-28T04:51:03Z
Легенда 2000-х: в Киеве заметили знаменитый спорткар BMW
Фокус
2024-04-27T10:57:49Z