MY.UAНовини
«Восени ми матимемо нове законодавство у сфері медіа». Експерти про новації у законопроєкті «Про медіа»
«Восени ми матимемо нове законодавство у сфері медіа». Експерти про новації у законопроєкті «Про медіа»

«Восени ми матимемо нове законодавство у сфері медіа». Експерти про новації у законопроєкті «Про медіа»

На необхідності його відкритого обговорення та ухвалення наполягають медійники та громадські організації.

27 липня нардепи «Слуги народу» запропонували нову редакцію до законопроєкту «Про медіа», який був зареєстрований у Верховній Раді наприкінці 2019 року, а 19 травня 2020 року парламент відправив цей проєкт на повторне перше читання. Узгодження медійного законодавства України з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги є однією з вимог для вступу України в ЄС. Запропонований в 2019 році, а нині оновлений законопроект має стати комплексним документом, що прийде на зміну кільком медійним законам. На необхідності його відкритого обговорення та ухвалення наполягають медійники та громадські організації.

«Детектор медіа» запитав експертів про основні зміни цієї редакції на відміну від попередньої, чи посприяють вони усуненню протиріч, які раніше виникали у представників індустрії та інших учасників ринку, які новели проєкту є слушними, які – ні, та про прогноз щодо можливостей його ухвалення Радою у першому читанні.

У першій частині опитування на наші запитання відповідають Катерина М’ясникова, Ігор Розкладай, Олександр Бурмагін. 

Катерина М’ясникова, виконавча директорка Національної асоціації мовників:

— При підготовці проекту пропозицій робоча група прагнула уточнити механізми, запропоновані до першого читання, доопрацювати  формулювання, прибрати дублювання і неточності. Окрім того, було проведено багато роботи, яку умовно можна назвати краш-тестом: ми намагалися подивитися, як працюватимуть ті чи інші норми. 

І тому було, наприклад, концептуально змінено підхід до співрегулювання. До першого читання пропонувалося, що буде існувати один орган співрегулювання. Але було багато нарікань про те, як, наприклад, онлайн-медіа будуть домовлятися з аудіовізуальними та лінійними каналами. Після довгих дискусій було вирішено, що ми будемо пропонувати парламенту і авторам передбачити утворення окремих органів співрегулювання по кожному типу медіа. Зараз у проєкті передбачено 5 органів: у сфері аудіовізуальних медіа, в сфері аудіальних медіа, онлайн, друкованих і окремо – платформи спільного доступу. Якщо в Україні виникнуть власні платформи спільного доступу, то вони зможуть створити орган співрегулювання. 

Багатьох змін зазнали підходи по відповідальності та порядку її накладання, ми ще раз пройшлися по цьому механізму. Щодо онлайн-медіа, наприклад, відповідальність значно пом’якшена, уточнено склади порушень. Якщо проект до першого читання запропонував перше бачення підходів до регулювання галузі, то в змінах до другого читання мають відреагувати на зауваження та збалансувати перестороги індустрії, громадського сектору і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Була можливість уточнити механізми, які до першого читання ми не встигли пропрацювати якісно, і продумати так, щоб вони дійсно працювали ефективно. Наприклад, була велика дискусія щодо фінансової звітності компаній. Потрібно було врахувати також необхідність підвищення прозорості функціонування медіа, можливості, які є у медіа, і очікування наших європейських партнерів. Тому механізм фінансової звітності було уточнено. Ми дійшли згоди, що медіа можуть надавати звітність, яку вони подають у податкову, також і  Національній раді, яка буде визначати, у якому обсязі така звітність буде потрібна. З одного боку, Національна рада буде отримувати інформацію про фінансовий стан медіа, з іншого – медіа не доведеться заповнювати ще якісь форми і здавати  додаткову звітність.

Робоча група обговорювала усі пропозиції, які надходили щодо тексту, і намагалася їх узгодити, тому текст такий непростий. Він є компромісом. Поєднання інтересів суспільства, держави та індустрії потребували вироблення особливих підходів.

Важливо, що текст зберігає основу для реформ, які ми давно чекаємо. Наприклад, перетворення комунальних медіа на медіа громад. Значно переглядається регулювання програмної політики ТРК. Тепер програмна концепція не буде містити  розподілу з 24 годин похвилинно за програмною концепцією, але будуть визначатися ключові програми: інформаційні, дитячі, освітні, - а інший час надаватиметься на програмування самій компанії. Окрім того, нашим завданням було інтегрувати ті зміни до законодавства, які були прийняті парламентом за останні 2 роки. Наприклад, закон 7273 щодо музичних творів та ще близько 5 нових законів, які уже було прийнято за цей час. Нам було важливо інтегрувати їх органічно, щоб вони працювали у єдиній системі.

Щодо перспектив прийняття, то я думаю, що восени ми матимемо нове законодавство у сфері медіа. Принаймні, аудіовізуальних медіа точно, тому що це наше зобов’язання перед європейськими партнерами в межах нашого кандидатства. Ми зобов’язалися закрити питання по 7 пунктах, один з яких – адаптація законодавства у сфері медіа. Я думаю, що це буде закон «Про медіа», бо він не тільки вирішує питання нашої адаптації до європейського законодавства, а й знімає велику кількість викликів і проблем, які у нас є. Наприклад, у законі є 9 розділ, який відповідає за те, як ми маємо діяти в період військової агресії і протидіяти агресії. Зараз для нас це важливе питання.

Щодо того, навколо чого буде точитися дискусія. Думаю, буде два типи дискусій. Будуть дуже точні зауваження до конкретних  механізмів від організацій та експертів, які прочитають текст і проаналізують його, бо все ж таки 311 сторінок і 126 статей – це великий текст. Кожна конструктивна пропозиція не буде проігнорована. Принаймні, робоча група її точно обговорить. І буде другий тип дискусії: коли не читали, але засуджуємо. Ми вже маємо такий приклад, коли навіть міжнародні організації через день після публікації тексту висловилися, що вони проти нього. Сумніваюся, що вони мали можливість його прочитати. І це означає, що це популізм, підтримка якоїсь політичної позиції, яка не пов’язана з тим, що написано у тексті і яке регулювання він передбачає.

Ігор Розкладай, заступник директора Центру демократії та верховенства права:

—  Найперше, майбутній закон «Про медіа» – це оновлення медійного законодавства, яке ідеологічно розроблялося на початку 1990-х, коли домінували іншій технології постачання контенту – так звані традиційні медіа. Нині дослідження медіаспоживання показують майже тотожне споживання інтернет-медіа і традиційних. Але при цьому, останні мають купу зобов’язань, тоді як онлайн-медіа не мають по суті жодних зобов'язань і правил, крім загальних правил на кшталт авторських прав та дифамації. З 2020 року трохи майнуло часу і національне законодавство вже встигло змінитися. Це і такі закони, як закон про електронні комунікації, і визнання російського фашизму і т.п.

Пауза, що виникла після першого читання законопроекту у 2019 році, дозволила на нього глянути незамиленим оком. Глобально, основний масив нинішніх правок – це  уточнення термінології відповідно до Директиви про аудіовізуальні медіа-послуги в редакції 2018 року. Це питання користувацьких платформ, це питання діяльності регулятора, місцевих публічних мовників і санкцій, додані положення по захисту людей з інвалідністю, зокрема право подавати скарги щодо доступності послуг тощо.

Також закон  розширює можливості регулятора на час воєнного стану, повноваження щодо аналізу прозорості власності, уточнено перелік підстав анулювання ліцензії. Окрім цього, уточнені вимоги щодо членів Нацради та підстав для їх звільнення. Важлива, хоча і відверто важка до впровадження зміна  -  запровадження гарантованого рівня фінансування для регулятора. Адже наряду з прозорою процедурою ухвалення і, власне, незалежністю членів per se це є однією з засад незалежності регулятора. 

Окремою спробою варто відзначити запровадження формату - ознаки лінійного аудіовізуального медіа, що характеризує його за спрямованістю на висвітлення певної тематики та/або за призначенням для певної цільової аудиторії. По суті ми говоримо про тренд медійного ринку на тематичність. Регулятор, розуміючи стан ринку, може висувати  вимоги до програмної концепції мовлення, а саме – зазначення формату або зобов’язання майбутнього ліцензіата щодо забезпечення мінімальних обсягів поширення програм, що спрямовані на певну аудиторію або мають певне тематичне спрямування. Наприклад дитячих програм.  Такий підхід дозволяє бути більш гнучким крім “захищених форматів”, хоча, звісно, буде багато залежати від практичного застосування.

В контексті співрегулювання  закон запроваджує порядок створення таких органів, додає перелік сфер, де затверджуються певні типи актів як от переліки, критерії, формати аудіовізуальних медій.

Ще один розділ, який зазнав змін – це санкції. Робоча група намагалася збалансувати цю систему, зокрема, в частині того, хто буде припиняти поширення медій і на яких підставах. Окремо було оновлено розділ про військову агресію, який уточнив положення на кшталт переліку аудіовізуальних сервісів країни-агресора.

Щодо протиріч. Їх було надто багато з різних сторін. Тут важко коментувати. Очевидно, що всі задоволені не будуть, адже сфери, що були в стані Дикого Заходу, як от онлайн,  тепер опиняться в полі зору регулятора.

Щодо імплементації, це достатньо тривалий процес. Банально слід закласти гроші для електронного кабінету, який має спростити життя всім гравцям — і регулятору, і ринку, і власне його розробити, збільшити штат регулятора.  Слід запустити співрегулювання.

Ба більше, я не виключаю, що як і у випадку суспільного мовлення, в процесі імплементації знадобляться поправки чи коректури — це нормальний процес запровадження великих систем. Власне — імплементація, це найскладніший етап і тут важлива системність і в поясненні логіки закону і роз’яснення регулятора і активна позиція самих медіа.

Олександр Бурмагін, член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення:

— Над новим дизайном законопроєкту «Про медіа» в режимі 24/7 приблизно місяць працювала робоча група з 10 експертів (представники Нацради та індустрії, експерти громадських організацій, законодавці). Тому, зміни достатньо суттєві і зорієнтовані, в першу чергу, на виконання вимог Європейського Союзу до України у зв’язку із набуттями статусу кандидата в члени ЄС. Нагадаю, що Євросоюз чітко вказав три ключові позиції:

  • Подолання надмірних приватних інтересів у медіапросторі України.
  • Впровадження в українському законодавстві положень європейської Директиви про аудіовізуальні медіапослуги.
  • Зміцнення ролі національного регулятора.

Подолання надмірних приватних інтересів у медіапросторі

В цьому контексті пропонується:

  • запровадити подачу та щорічну публікацію фінансової звітності аудіовізуальними лінійними медіа. Для національних медіа цього виду також лишається вимога щодо проведення щорічного аудиту і надання їх висновків регулятору;  
  • покращено процедуру і повноваження Національної ради щодо аналізу структури власності. В тому числі додано можливість скасування реєстрації за рішенням Національної ради і процедуру анулювання ліцензії у випадках, наприклад, коли в структурі є «російський елемент»;
  • фактично вперше в історії України вводиться нагляд та контроль за дотриманням медіа стандартів висвітлення виборчого процесу і процесу референдуму, а також удосконалено повноваження регулятора щодо сфери агітації. Все це має зменшити рівень зловживань власників медіа під час проведення виборчих кампаній, використання їх як політичних інструментів.

Впровадження в українському законодавстві положень європейської Директиви про аудіовізуальні медіапослуги

Україна має міжнародні зобов’язання закріпити на рівні закону оновлений комплекс правових норм у галузі аудіовізуальних медіа. Він має відповідати європейським стандартам і сучасному рівню технологічного розвитку.

В оновленій редакції законопроєкту підвищено рівень імплементації Директиви АВМП практично до 100%. Так, введено новий термін «користувацьке відео», приведено у більшу відповідність регулювання платформ спільного доступу до відео і європейського продукту. З’явились додаткові норми щодо забезпечення можливостей людей з інвалідністю, підсилено норми щодо повноважень регулятора та його фінансової незалежності. Фактично, не повністю внесеними залишаються тільки стандарти щодо реклами. В цій частині в прикінцевих і перехідних положеннях проєкту з’явились норми про те, що Кабінет Міністрів протягом трьох місяців з дня прийняття закону про медіа має розробити і внести законопроєкт про зміни до Закону України «Про рекламу». Адже там є цілий комплекс проблемних питань, в т.ч. і «директивних», які потребують системного вирішення.   

Зміцнення ролі національного регулятора

Стаття 30 Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги  визначає необхідність діяльності незалежних національних регуляторів. Держави мають забезпечити:  

  • юридичну відокремленість національних регуляторів від уряду;
  • їх функціональну незалежність від будь-якого впливу як з боку держави, так і з боку приватних структур;
  • передбачити наявність у регулятора належних фінансових і кадрових ресурсів та повноважень, які б дозволили їм ефективно виконувати свої функції.

Оновлена редакція містить багато новел в цій частині, які, на нашу думку, у разі ухвалення закону дозволять виконати вимоги ЄС до України і в цій частині.

Ми більш чітко розмежували регуляторні і наглядові (контрольні) функції Нацради. При цьому, в частині саме регуляторних додавши повноваження реагувати на невиконання медіа вимог закону через скасування реєстрації та анулювання ліцензій на підставі рішень Нацради.

Стане більш простим і зрозумілим механізм застосування санкцій. Зокрема, велику частину регулювання процедурних питань, крім принципів і гарантій медіа, буде перенесено на підзаконний рівень. Стосовно зареєстрованих онлайн медіа в частині санкцій багато норм суттєво переглянуто в бік лібералізації. Розділ законопроєкту щодо відповідальності, загалом, і онлайну в тому числі – зазнав суттєвих змін.

Також, в частині незалежності регулятора пропонується закріпити, за аналогією із суспільним мовником, конкретно визначену суму фінансування з державного бюджету і забрати підставу для дострокового звільнення члена (-ів) Нацради – незадовільного звіту регулятора. З одного боку, покращено порядок комунікації при розробці та прийнятті нормативно-правових актів Нацради, з іншого – прибрано обов’язкову реєстрацію цих актів в Мінюсті. Така реєстрація критикувалась міжнародними експертами при оцінці перших редакцій законопроєкту, як можливість надмірного втручання виконавчої влади у важливу частину діяльності регулятора.  

Серед інших важливих новел нового дизайну проєкту «Про медіа» можна назвати:

Зміна структури органів співрегулювання: замість єдиного органу для всіх медіа пропонується створювати окремий орган для кожної з індустрій (теле, радіо, преса, онлайн). Збільшення механізмів протидії російській агресії в інфосфері. Зокрема, додаються спеціальні норми щодо блокування онлайн сервісів держави-окупанта. В проєкті уніфіковано та імплементовано всі контентні обмеження щодо російської агресії, які з’явились після 24 лютого в національному законодавстві. Також, робоча група оновила проєкт термінологічно із врахуванням нових законів, які з’явились протягом останніх двох років. Іншими словами, на сьогодні – це системний, такий, що відповідає сучасному контексту нормативно-правовий акт, який містить практично всі стандарти Директиви ЄС щодо аудіовізуальних медіа-послуг.

Звісно, що автори та члени робочої групи сподіваються на оперативне і позитивне голосування проєкту закону «Про медіа» у Верховній Раді. Проте, спочатку цьому передуватиме широке громадське обговорення та імплементація всіх пропозицій від всіх стейкхолдерів, які зроблять його ще більш ефективним та досконалим з точки зору регулювання медіасфери у всіх технологіях. 

Теги за темою
опрос
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Херсонська ОВА: Новий порядок бронювання - нереальна умова для більшості підприємств області
УкраинФорм
2024-11-29T10:51:11Z
В Україні на вихідних морози не очікуються, опади ймовірні у п'яти областях
УкраинФорм
2024-11-29T10:40:36Z
Підірвали вантаж БПЛА РФ на відстані 30 км: ГУР про диверсію в Курській області
Фокус
2024-11-29T10:30:30Z
"Подейкують, приліт туди, де стояв С-400 росіян": в окупованому Криму пролунали вибухи
Фокус
2024-11-29T10:27:17Z
BBC та «Медиазона» встановили імена вже 80 тисяч російських військових, загиблих на війні проти України
Детектор М
2024-11-29T10:27:07Z
У Криму загарбники ховають кораблі в Інкермані - соцмережі
УкраинФорм
2024-11-29T10:24:14Z
Нічна атака дронів у Дніпровському районі: столична влада показала наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:21:22Z
Минулої доби окупанти застосували проти мирного населення КАБ, ФАБ, ракети: поліція задокументувала наслідки воєнних злочинів росіян
Мій Харків
2024-11-29T09:59:49Z
Тива, ВДВ і добровольці: ЗМІ встановили 80 тисяч загиблих окупантів і з'ясували цікаві тенденції
24tv
2024-11-29T09:48:01Z
Меркель закликала Україну "паралельно" розглядати дипломатичні рішення для зупинки війни
Европейская правда
2024-11-29T10:48:50Z
Макрон приїхав у Нотр-Дам, де завершилася 5-річна реставрація після пожежі
Европейская правда
2024-11-29T10:46:59Z
У Німеччині попередили про ризики втручання Росії перед достроковими виборами
Европейская правда
2024-11-29T10:46:41Z
Оглядач назвав два аргументи, які можуть підштовхнути Путіна до мирних переговорів та згоди на присутність в Україні військ Заходу
ZN UA
2024-11-29T10:46:22Z
Уряд призначив нового держсекретаря МЗС
УкраинФорм
2024-11-29T10:45:55Z
У розвідці Британії назвали найвірогіднішу мету запуску "Орєшніка"
Европейская правда
2024-11-29T10:45:54Z
Це велика проблема: чому Путін так відверто панікує та погрожує
24tv
2024-11-29T10:45:25Z
Кабмін призначив нового голову Держгеонадр
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:42:41Z
Боголюбова оголошено у міжнародний розшук, Офіс генпрокурора готує запит на екстрадицію
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:39:34Z
95% людей роблять це неправильно: як розморозити м'ясо, щоб воно було безпечним для здоров'я
TSN
2024-11-29T10:39:08Z
Що їсти на вечерю після 50, щоб організм уві сні швидше оновлювався й омолоджувався
TSN
2024-11-29T10:07:04Z
Коли серце говорить SOS: розуміємо серцево-судинні розлади
Eco Town
2024-11-29T09:16:04Z
Через неправильне споживання цієї зелені можуть з'явитись камені в нирках
24tv
2024-11-29T09:12:42Z
Нещодавно виявлений нейрон може бути ключем до зупинки переїдання
Portaltele
2024-11-29T08:15:18Z
Бюджет-2025: скільки виділили на медицину та на що витратять гроші
24tv
2024-11-29T08:03:40Z
Нова процедура встановлення інвалідності: лікуючий лікар матиме більше повноважень
24tv
2024-11-29T06:06:51Z
Близько 80% українців задоволені роботою первинної ланки меддопомоги
УкраинФорм
2024-11-29T04:48:27Z
Кажуть, пити воду перед їдою добре для схуднення: чи справді це так, пояснили у Гарварді
24tv
2024-11-29T04:21:14Z
У моду повертаються штани сканти: незвичні, але дуже особливі
24tv
2024-11-29T10:48:31Z
Фінальний «Форсаж»: Він Дізель натякнув на трилогію і повернення Двейна Джонсона до ролі Гоббса
ITC
2024-11-29T10:44:00Z
"Там стільки всього": Володимир Дантес розповів про знайомство з Віктором Ющенком
GlavRed
2024-11-29T10:27:34Z
Перше видання Гаррі Поттера продали за £45 тис на аукціоні
1News
2024-11-29T10:07:33Z
У Британії відбулася премʼєра документального фільму «Спомин»
УкраинФорм
2024-11-29T09:51:32Z
Тіна Кароль з військовими довела до сліз поемою, яку присвятила полеглим українцям на війні
TSN
2024-11-29T09:36:56Z
Не все так романтично: учасниця "Холостяка-13" розсекретила, як проходили побачення на проєкті
24tv
2024-11-29T08:57:42Z
«Право сильного» Костянтина Valde Ульянова. Світ, де править сила. Рецензія ITC.ua
ITC
2024-11-29T08:38:17Z
Вагітна дружина Остапчука зустрілася з Данилком і показала, який він має вигляд зараз
TSN
2024-11-29T08:36:14Z
Обвал металургії. ЗМІ назвали наслідки можливої втрати Покровська
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:51:28Z
Долар завершує місяць зі зростанням та спадом одночасно
24tv
2024-11-29T10:48:22Z
Ціни на нафту зростають після взаємних звинувачень Ізраїлю та "Хезболли"
Хвиля
2024-11-29T10:45:57Z
Президент України підписав закон про держбюджет України на 2025 рік
Agravery
2024-11-29T10:36:21Z
Чи зростуть податки для ФОПів з 1 грудня
24tv
2024-11-29T10:33:26Z
Пенсії за листопад: чи варто стареньким панікувати через затримку виплат
Знай
2024-11-29T10:30:33Z
Україна вивчає досвід фінансової розвідки Канади у протидії відмиванню коштів - Мінфін
УкраинФорм
2024-11-29T10:24:22Z
Як дізнатися, чи нарахована пенсія
24tv
2024-11-29T10:24:16Z
Почалися перші кроки РФ до банкрутства
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:24:09Z
Дедалі більше українців знаходять роботу в Німеччині
УкраинФорм
2024-11-29T10:48:03Z
Хто з українців може втратити субсидію у грудні
24tv
2024-11-29T10:45:35Z
Сили оборони України уразили нафтобазу та знищили радіолокаційну станцію ЗРК "Бук-М3"
24tv
2024-11-29T10:42:23Z
Опублікуйте наш нудний пресреліз і приїздіть на беззмістовну пресконференцію. Вічна тема медіа VS пресслужба
Детектор М
2024-11-29T10:36:23Z
В ЗСУ з’явиться новий панцерник вітчизняного виробництва
InternetUA
2024-11-29T10:31:15Z
Працівники Amazon анонсували всесвітній страйк на «чорну п'ятницю»
УкраинФорм
2024-11-29T10:30:48Z
Ексміністр освіти закликав скоротити кількість університетів в Україні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:30:10Z
Британія передислокує війська через прольоти дронів біля баз США
InternetUA
2024-11-29T10:28:04Z
Жінці відняло мову, коли вона побачила, що лежить під зірваною старою підлогою
Фокус
2024-11-29T10:27:42Z
Спалахнули сильні пожежі: масштабна атака дронів на РФ, кадри
Политека
2024-11-29T10:43:13Z
На Закарпатті затримали правоохоронця, який переправляв ухилянтів
1News
2024-11-29T10:39:56Z
Зниклий турист дивом вижив після місяця у засніженій пустелі Канади
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:36:51Z
Киянин та його спільниця позбулися волі за збут наркотиків через інтернет-магазин
InternetUA
2024-11-29T10:28:19Z
У порту Туапсе уражено корабель – соцмережі
1News
2024-11-29T10:27:09Z
Переправляв ухилянтів за кордон: судитимуть директора благодійного фонду
1News
2024-11-29T10:21:48Z
Історія затонулого флоту: втрачені монети за $1 млн повернули через роки
Фокус
2024-11-29T10:15:21Z
Вносили неправдиві дані до реєстру для привласнення лісопродукції: кіберполіцейські викрили злочинну групу
Украина Криминальная
2024-11-29T10:08:59Z
В Одесі вдруге згорів літній клуб TrueMan
УкраинФорм
2024-11-29T10:08:54Z
Україна виграла своє друге «золото» юніорського чемпіонату світу в Ріо
УкраинФорм
2024-11-29T10:51:00Z
Чісора дав прогноз на реванш Усик – Ф'юрі після аналізу тренувальних таборів обох боксерів
24tv
2024-11-29T10:48:48Z
Артем Довбик у списку номінантів у символічну збірну року від ФІФА
24tv
2024-11-29T10:45:07Z
Лунін та Довбик претендують на потрапляння в команду року за версією ФІФА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T10:39:32Z
Україна — Бельгія: відео онлайн-трансляція матчу жіночого відбору плей-оф Євро-2025
Football.ua
2024-11-29T10:25:44Z
Погба може повернутися до АПЛ
Football.ua
2024-11-29T10:15:29Z
Роналдінью поклав гол-цукерочку зі штрафного в матчі легенд Реала та Барселони: відео шедевра
24tv
2024-11-29T10:07:32Z
Стартував жіночий чемпіонат Європи з гандболу за участю збірної України
УкраинФорм
2024-11-29T09:58:47Z
Ви за**али вже, – Мілевський жорстко звернувся до гравців Динамо після чергового провалу в ЛЄ
24tv
2024-11-29T09:42:24Z
Чому над Тибетом відмовляється літати авіація: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2024-11-29T10:33:47Z
Як зняти шпалери, не пошкодивши стіни: 3 простих способи
24tv
2024-11-29T10:24:59Z
Імбирне печиво: вірусний рецепт з TikTok, що здивує всіх
24tv
2024-11-29T10:18:50Z
Якраз для понеділків: чоловік встановив рекорд, зробивши найбільший стакан кави з льодом
24tv
2024-11-29T10:12:51Z
Чашка кави і погляд на КНДР: Starbucks відкрив кафе біля демілітаризованої зони
Фокус
2024-11-29T10:12:37Z
Чому насправді люди не їдять індичі яйця: відповідь дуже проста
Фокус
2024-11-29T09:42:04Z
Китайський гороскоп на завтра 30 листопада: Кроликам - проблеми вдома, Мавпам - поганий стан
GlavRed
2024-11-29T09:27:06Z
Замість віночка: як зробити оригінальну новорічну прикрасу на двері
24tv
2024-11-29T09:09:20Z
Не тільки для зняття лаку: 5 несподіваних застосувань ацетону
24tv
2024-11-29T09:03:53Z
У Канаді розпочали антимонопольне розслідування щодо домінування Google на ринку онлайн-реклами
Детектор М
2024-11-29T10:46:44Z
Найстрашніші морські хижаки освоїли техніку полювання на найбільшу рибу океану: хто вони
Фокус
2024-11-29T10:45:19Z
Як осідлати зірку: вчений розповів про міжзоряні подорожі разом з власною планетою
ITC
2024-11-29T10:44:07Z
Як відстежити втрачений Android-смартфон: прості та надійні методи
Политека
2024-11-29T10:27:13Z
Кіберполіція попереджає українців про шахрайські схеми в Інтернеті: як уберегтись
InternetUA
2024-11-29T10:18:26Z
Океани охолоджують клімат набагато сильніше, ніж ми уявляли раніше
Portaltele
2024-11-29T10:15:09Z
Представлений новий смартфон Realme V60 Pro
Portaltele
2024-11-29T10:15:07Z
У розробників Elden Ring та Dark Souls може з'явитися новий власник
24tv
2024-11-29T10:07:06Z
Білоруса засудили за програму для "КіберПартизанів"
InternetUA
2024-11-29T09:59:52Z
Rivian залучив мільярди доларів для виробництва дешевих електромобілів
AutoGeek
2024-11-29T10:39:03Z
Чому Michelin Alpin 7 добре поводиться на слизькій дорозі
AutoCentre
2024-11-29T10:36:19Z
Dodge присвятив мотору V8 особливу версію Durango
AutoCentre
2024-11-29T10:05:34Z
Від $31 700: Huawei оновив електричний седан Luxeed S7
AutoGeek
2024-11-29T09:45:20Z
Електричний Range Rover повністю розсекретили
ГЛАВКОМ NET
2024-11-29T09:15:19Z
Майже два десятки: Volkswagen розробляє нові електромобілі та гібриди спільно з SAIC
AutoGeek
2024-11-29T09:12:36Z
Японські автовиробники стрімко втрачають ринки
Петр и Мазепа
2024-11-29T09:06:54Z
На аукціон виставили незвичний 123-річний спорткар Skoda в авіаційному стилі
Фокус
2024-11-29T08:42:39Z
Може розвалитись крісло водія: Tesla відкликає електрокросовер Model Y
AutoGeek
2024-11-29T08:42:21Z