MY.UAНовости
Андрій Яніцький: «Казати, що економіка України повністю зруйнована, можуть тільки російські пропагандисти»
Андрій Яніцький: «Казати, що економіка України повністю зруйнована, можуть тільки російські пропагандисти»

Андрій Яніцький: «Казати, що економіка України повністю зруйнована, можуть тільки російські пропагандисти»

Чи працюють санкції проти Росії й чому зміцнюється її валюта, чому нам важливо експортувати зерно й чи потонемо ми в боргах — пояснює економічний оглядач «Еспресо».

У межах програми «Анатомия фейка», яка виходить на міжнародному російськомовному телеканалі «Новый мир», а також подкасту «Русскій фейк, іди на***», що виходить на «Українському радіо», Вадим Міський говорить із медіаекспертами про суть дезінформації і способи боротьби проти неї. MediaSapiens публікуватиме текстові версії цих розмов. Героями публікацій уже були керівник фактчекерської організації StopFake та Могилянської школи журналістики Євген Федченко; наша колега, керівниця новоствореного Центру досліджень «Детектора медіа» Ксенія Ілюк; засновниця ініціативи «Як не стати овочем» Оксана Мороз; психотерапевтка Марія Фабрічева; шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова;членкиня Комісії з журналістської етики Тетяна Лебедєва. Сьогодні говоримо з економічним оглядачем телеканалу «Еспресо» і керівником Центру журналістики Київської школи економіки Андрієм Яніцьким.

— Андрію, почнімо із санкцій проти Росії. З одного боку, ми всі розуміємо, що санкції безпрецедентні. Разом із тим Росія повторює, що майже не постраждала від них. І що нібито ці санкції болючіше б’ють по державах, які їх запровадили, ніж по самій Росії, й намагаються довести це перекрученими уривками з публікацій західних видань. То чи страждає Росія від санкцій? Чи ефективні вони?

Санкції впливають і роблять Росії дуже боляче. Російська пропаганда намагається це замовчати, але ось регіональна преса доволі відверто пише про погіршення життя пересічних росіян. Український проєкт «Наші гроші», який до 24 лютого писав про корупцію у сфері закупівель, зараз відстежує публікації в російських регіональних ЗМІ й повідомляє про вплив санкцій на росіян. «У Єкатеринбурзі різко подорожчав інтернет: +20% ціни», «В Рязанській області через подорожчання матеріалів не змогли відремонтувати поліклініку», «В Ростові закрилося 6 кінотеатрів», «В Казані через відтік західного бізнесу стоять порожніми 2/3 рекламних площ» і так далі. Тобто впливають не тільки самі санкції, а й рішення бізнесів іти з Росії. Ми багато сміялись із їхньої спроби замінити McDonald’s на «Вкусно и точка»…

— Вони навіть картоплю фрі не можуть самі постачати, й вийшов у них зовсім не McDonald’s.

— Так, звичайної картоплі забракло. Й вони мусили відразу почати продавати там пиво, бо без цього ресторани не можуть бути прибутковими. Але й це не допомогло.

Також санкції вдарили про автомобільній промисловості — Росія без західних технологій не може виробляти сучасні автомобілі. Наприклад, вони запустили спеціальну модель «Нива Легенда» без подушок безпеки і незабаром ще й без автоматичної коробки передач, бо не можуть виробляти навіть такі речі.

Кінотеатри закриваються, бо всі західні виробники фільмів забороняють прокат. Спершу в кіно крутили «Брат» і «Брат-2», а потім репертуар закінчився. Тепер їм залишається повертатись до епохи піратських відеосалонів. Вони це називають «творчими зустрічами», а не кінопоказами, наприклад. У регіонах кінотеатри перепрофільовуються, закривають частину залів.

— А як щодо курсу валют? Рубль зміцнився…

— Так, курс рубля зміцнився завдяки тому, що Центральний банк Росії діє професійно. Але цього досягли шляхом заборон і жорсткого регулювання. Курс рубля щодо долара зріс, але купити долари на рублі доволі важко. Понад чотириста тисяч росіян виїхали з країни з політичних мотивів — вони не хочуть жити за фашистського режиму. Вони намагалися купити валюту, й удавалося це далеко не завжди. Платіжні картки Mastercard і Visa в них не працюють. Є російська карткова система «Мир», яка не працює за межами Росії.

Крім того, Росія відрізана від світу. Росіяни не можуть подорожувати багатьма розвиненими країнами, бо потребують візи. Ті, хто емігрує, їдуть переважно до Грузії, Вірменії, Туреччини. Грузинські знайомі нарікають, що у Тбілісі росіян зараз більше, ніж грузинів.

— Ми знаємо, що російська економіка залежна від експорту сировини, насамперед енергоносіїв. До початку великої війни нафта і газ давали Росії 60% валютної виручки. Ми розуміємо, що Європа не може одномоментно відмовитись від російської нафти і газу. Нафтове ембарго запроваджують поетапно, воно розтягнуте в часі. Німеччина навіть допомогла Росії з ремонтом газогону «Північний потік», однак та все одно скоротила постачання. Навіщо це Кремлю?

— По-перше, треба розуміти значення газу і «Газпрому» для Росії — про це є класна книжка 2008 року «Газпром: новое русское оружие», яку написали Валерій Панюшкін і Михайло Зигар. Вони розповіли, як Путін завдяки «Газпрому» фактично захопив усю Росію. Контролюючи «Газпром», він спершу підпорядкував собі телебачення, зокрема й приватні телеканали; а потім почав використовувати як інструмент зовнішньої політики. Ми пам’ятаємо російсько-українські «газові війни» і знаємо, як багато було зроблено, аби Україна узалежнилась від російського газу. Коли Янукович став президентом, ми заборгували за газ так багато, що він був змушений піти на «харківські угоди».

Тепер те, що Росія намагалась зробити з Україною, вона робить із Європою. Тут слабке місце — Німеччина, яка за часів Ангели Меркель сильно узалежнилась від російського газу й тепер просто не може від нього відмовитися. Вони не можуть накласти газове ембарго й перейти на інші джерела енергії. Наприклад, німці чомусь дуже погано ставляться до атомної енергії; підозрюю, що тут теж не обійшлось без росіян, які спонсорували «зелені» екологічні рухи.

Зараз європейці намагаються скоротити споживання газу на 15% до кінця 2020 року. Кожна країна робитиме це по-своєму. Але про повну відмову від російського газу не йдеться. Розглядали ідею, наприклад, обкласти російський газ податком, який ішов би на підтримку України. Або купувати більше газу в інших країнах. Проблема в тому, що з інших країн у Європу не ведуть такі газогони, як із Росії. Скраплений газ морем везуть з Америки — це не дуже вигідно.

Чи шкодить собі Росія тим, що скорочує постачання? Насправді не дуже, бо через це ціни на газ зростають, і за менші обсяги газу Росія отримає більше грошей. Тому якраз тут половинчасті рішення не працюють. Якщо Європа зупиниться на тому невеликому скороченні споживання російського газу й не дійде з часом до повного ембарго, Росія небагато втратить.

— Окрім шкоди, яку Європа нібито завдає самій собі санкціями, російські пропагандисти маніпулюють обсягами підтримки, яку виділяють західні держави Україні та українським біженцям. «Німеччина передає мільярди євро Україні, поки німецькі пенсіонери голодують» — промовистий заголовок червневої публікації. У багатьох країнах Росія просуває подібні наративи. Чи справді західні держави витрачають так багато на підтримку України, і життя їхніх громадян погіршується через це?

— Що вважати за погіршення? Відмову від ввімкнення кондиціонерів, коли в квартирі +25? Ні, німецькі пенсіонери не голодують. Вони дуже добре живуть. Система соціальної підтримки в Німеччині працює, як годинник. А наших біженців вони підтримують не з власного бюджету — гроші на підтримку українців дає Європейський Союз. Йому це робити простіше, бо він фактично ці євро друкує. Він друкував євро на підтримку бізнесів і своїх громадян, коли були коронавірусні обмеження. Фактично проводили так зване кількісне пом’якшення, себто випуск нових грошей в економіку. Це, звісно, впливає на вартість євро: валюта дешевшає, ціни зростають. Але трагедії не відбувається. Німці кажуть, що інфляція в них висока, але це «висока» для Німеччини. 7,9% річних — це максимум для Німеччини за півстоліття. Але в Україні вже 20%. Кожен із нас став на 20% біднішим, кожен німець — на 8%. Чи трагедія це? Я не думаю. Можливо, вони не сходять зайвий раз у ресторан, відкладуть на серпень купівлю машини, яку планували купити в липні. Хтось планував відпустку на Мальдивах, а поїде до сусідньої Франції. Чи сприймають це як трагедію самі німці? Мені здається, що ні — багато з них щиро підтримують Україну. Звісно, є ті, хто не хоче допомагати іншим країнам, не хоче чути новини про війну. Але будьмо щирі: ми самі не дуже переймались долею сирійців чи афганців. Можливо, Україна могла більше допомагати цим країнам? Тепер ми відчуваємо це на собі.

— Ще одна тема на межі української і світової економіки: експорт нашого зерна. Наприклад, заголовок фейкової новини: «Велика Британія і Туреччина планують скупити українське зерно і приректи Україну на голод». Чи можемо ми продавати це зерно, чи воно потрібніше нам самим?

— Ми виробляємо значно більше зерна, ніж нам потрібно. Україна споживає сім із половиною мільйонів тонн зерна. Експортували ми торік понад 50 мільйонів тонн зерна. На експорті зерна заробляють переважно приватні компанії, але вони платять податки в бюджет, створюють робочі місця, закуповують пальне й витратні матеріали, себто зароблені гроші працюють на економіку України. Завдяки експорту в Україну заходить валюта, яка балансує попит усередині країни. Імпортери мусять купувати долар, а експортери його привозять. Коли потоки доларів в Україну і назовні збалансовані, економіка є стійкою й нам не треба брати позики за кордоном. Тоді гривня лишається більш-менш на одному рівні.

Зерно — один із основних експортних продуктів, які ми постачаємо. На жаль, поки що ми — сировинна економіка, ми не можемо продавати суперсучасні літаки, ракети, комп’ютери. У нашому експорті дуже мало високотехнологічних товарів, тому зерно, металопрокат, залізна руда — це те, що нас рятує. Зараз уряд опинився в ситуації, коли в нас є багато зерна, ми не можемо його вивезти і з цим щось треба робити. Ось ніби домовилися, що за допомогою Туреччини вивеземо морем частину цього зерна. Частину вивозимо автомобільним транспортом, залізницею, через дунайські порти. Але цього не досить навіть для минулорічного врожаю, а на підході новий.

На щастя, попри війну, наші фермери дають раду врожаю. Днями я був на межі Дніпропетровської і Херсонської області й бачив, як фермери працюють на полях, тоді як у сусідньому селі точиться бій. Комбайни збирають урожай, бо якщо не зібрати, то ця невеличка компанія збанкрутує. Вони змушені ризикувати. Деякі фермери виходять на поля у бронежилетах.

Ми точно не залишимось голодними. А ось світ може залишитись голодним. Наші експортні потоки були спрямовані переважно на африканські та азійські країни, які потребують цього зерна — воно є основою їхнього раціону. Вони не можуть відмовитись від зерна й купити собі натомість тістечок чи макаронів, бо це значно дорожче — в них нема на це грошей. Тому, щоб запобігти голоду в Африці й Азії, у переговори втрутилась Організація Об’єднаних Націй.

Росіяни теж не можуть вільно продавати своє зерно. Навіть якщо воно не під санкціями, ніхто не хоче купувати зерно в держави, яка розв’язала війну; в росіян є складнощі з портами, до того ж, ніхто не може бути певним, чи це зерно не крадене. Півтора мільйона тонн зерна опинилися на окупованих територіях в елеваторах. Росіяни вивозять його, але намагаються замаскувати під російське. Вони завантажують судна в Криму чи Бердянську, виходять у море, опиняються в російському порту, беруть там підробні документи на зерно або навіть змішують із російським. Крадене вони везуть до Сирії, де повністю контролюють ситуацію; потім із Сирії поширюють іншими країнами. А зерно, замасковане під російське, везуть у Туреччину. Це причина нещодавнього напруження українсько-турецьких відносин: Туреччина, замість затримати крадене зерно, відпустила судно. Але хоч не стала це зерно купувати — в української сторони були всі докази, що зерно крадене.

Експорт зерна вже почався, і я сподіваюся, що вдасться уникнути світової продовольчої кризи. Судна з українським зерном супроводжуватимуть турецькі військові кораблі.

— Що відбувається зараз насправді з українською економікою? Fitch днями присвоїв країні переддефолтні рейтинги, «Нафтогаз» оголосив дефолт за єврооблігаціями. Наскільки це страшно в теперішніх умовах? Звісно, російська пропаганда все це роздмухує…

— На нашій території йде війна. Не можна чекати, що економіка під час війни зростатиме чи лишиться на тому ж рівні, що у мирний час. Понад 20% території окупували, й деякі з цих територій давали значну частку валового внутрішнього продукту, тобто грошей в економіку. Наприклад, Маріуполь, де працювали два металургійні комбінати, розбомблені вщент, давав 3–6% ВВП.  Є різні прогнози щодо падіння української економіки, останній прогноз, який я чув, — 35%. Ситуація непроста — ми бачимо це з цін у крамницях, бачимо з дефіциту пального, особливо у прифронтових регіонах. Є питання, як ми зустрінемо зиму; до того ж, росіяни можуть бити ракетами по теплоелектростанціях, аби міста залишились без світла й тепла.

Україна оголосила, що хоче реструктурувати свої кредити. Це не дефолт. Проведу паралель із звичайного життя: ви взяли кредит на авто, наприклад, у банку. Кілька років сумлінно його виплачували, а потім втратили роботу. Нормальні взаємини між банком і клієнтом такі, що ви приходите в банк і просите кредитні канікули. Банки зазвичай ідуть назустріч, бо їм вигідніше, аби клієнт повернувся й почав виплачувати знов, аніж намагатися вибити з нього гроші, яких у нього нема. Тож це свого роду кредитні канікули для України до 2024 року. Багато держав уже погодились на це.

Із «Нафтогазом» трохи інша ситуація. Мені здається, є якийсь внутрішній конфлікт між «Нафтогазом» і урядом. Ще кілька місяців тому «Нафтогаз» казав, що має гроші, аби платити за всіма своїми боргами. А тепер каже, що уряд забороняє ці гроші витрачати. Уряд має свою логіку: гроші нам потрібні для закупівлі газу, щоб запасти на зиму. І «Нафтогаз» мусив проводити такі самі перемовини з кредиторами про відтермінування виплат, але не зробив цього.

Але казати, що економіка України зруйнована, можуть тільки російські пропагандисти. Серйозні проблеми з економікою там, де йдуть бої. На вільних територіях, далеких від лінії фронту, бізнес адаптувався. Херсонські компанії переїжджають до Львова й Києва. Розбомблені фабрики під Києвом відновили, вони вже працюють, хоча там ще немає вікон. Без роботи українці сидіти не люблять. Мені подобається, що українці не сподіваються на державну підтримку, а беруть справи у свої руки, будують свою долю самі. Це робить українську економіку дуже стійкою. Я всіх закликаю купувати українське, ходити в українські ресторани, витрачати гроші, бо це робочі місця й податки.

— І все ж українські борги під час війни накопичуються. Один із поширених меседжів російської пропаганди: мовляв, Україна потрапить у борговий зашморг через американський ленд-ліз або різноманітні позики від західних держав. Мовляв, за борги Зеленського будуть розплачуватись наші діти, онуки і правнуки. Якою насправді є ситуація з нашими позиками? І що далі?

— Борги зростатимуть, тут нічого дивного немає. Але кредитори теж розуміють, що Україна повинна мати змогу їх колись повернути. Тому частина грошей надходить до нас у формі грантів, які повертати не треба. Частину дають на спеціальних умовах, і нам не доведеться повертати все. Ленд-ліз не вимагає повного повернення грошей негайно. Ось у Міжнародного валютного фонду ми зараз будемо просити велику суму — двадцять мільярдів доларів. Чи зможемо ми її повернути? МВФ дає такі гроші не просто так, а вимагає проводити в державі реформи. Він має бути впевнений, що ці гроші не вкрадуть. Тому для них важливо, щоб працювала антикорупційна система. Крім того, ці гроші мають бути витрачені ефективно, тому і за Порошенка, і за Зеленського економічний блок в уряді очолювали люди, які мають довіру наших міжнародних кредиторів, зокрема МВФ. Як і Нацбанк. Словом, боргова політика України розумна, й ніхто не збирається влазити в борги. В нас є навіть протистояння між Нацбанком і Мінфіном щодо облігацій. Міністерство фінансів дуже консервативне, воно дуже повільно піднімає ставки по боргових паперах, щоб менше платити кредиторам. А Нацбанк не хоче друкувати гроші, бо якщо він буде вмикати друкарський верстат, це призведе до гіперінфляції. Вже надрукували багато — понад двісті мільярдів гривень. Звісно, не йдеться про банкноти; Нацбанк викуповує боргові папери, які випускає з низькими відсотками Міністерство фінансів. У перші місяці повномасштабного вторгнення це було необхідно, бо ніхто не був готовий до таких великих щомісячних витрат. Зараз ми витрачаємо на війну третину бюджету щомісяця. Ці гроші йдуть на гідні зарплати військовим, на техніку, пальне, одяг. Але тепер від друку грошей треба відходити, й усі це розуміють. Іде поступова зміна джерел надходжень до бюджету, ми намагаємось знизити боргове навантаження перемовинами з кредиторами. Я не бачу трагедій. У нас профі і в Мінфіні, і в Нацбанку, і в Міністерстві економіки. Думаю, все буде добре, ми зможемо вийти з цієї ситуації. До того ж, увесь світ — за нас.

Теги по теме
Экономика
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
В России умерла звезда фильма "Бриллиантовая рука"
Comments UA
2024-11-16T14:42:23Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
8 худших пальто, которые носила Меган Маркл
Marie Claire
2024-11-16T18:00:00Z
Оля Полякова призналась, что лично знает артистов, которые общались с россиянами: "Не испугались и продолжили"
Знай
2024-11-16T16:51:35Z
Медиум, говорящая с мертвыми, утверждает, что ее преследовал дух актера Пола Уокера
Фокус
2024-11-16T13:21:07Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
МИД раскритиковал разговор Шольца с Путиным
Comments UA
2024-11-15T22:45:17Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Зеленский встревожил планами РФ на ближайшее время: к чему призывает всех украинцев
Comments UA
2024-11-16T18:36:48Z
Россия ударила по Николаеву: что сейчас известно
Апостроф
2024-11-16T18:27:39Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Женщины, которые стареют медленнее всех: 6 здоровых привычек датчанок
Фокус
2024-11-16T15:00:35Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Пожилые люди в опасности: ученые обнаружили опасный побочный эффект у популярных обезболивающих
Фокус
2024-11-16T17:12:16Z
Страх заполняет все пространство: ученые рассказали, как стресс влияет на нашу память
Фокус
2024-11-16T16:27:42Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Главное за 16 ноября: блокировка кадр, разврат на "Холостяк-13", новые тарифы на газ и свет и ужесточение мобилизации
Знай
2024-11-16T18:15:44Z
Россия прекратила поставки газа компании из Австрии
Корреспондент
2024-11-16T17:48:13Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
В Украине "нарисовали" новые тарифы на газ и свет: сколько придется платить в 2025 году
Знай
2024-11-16T17:36:18Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
Литва согласовала закупку снарядов 155 мм без тендера
Корреспондент
2024-11-16T18:21:47Z
Польша упростила легализацию для украинцев: как остаться в стране еще на три года
Знай
2024-11-16T18:06:57Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Романтическая пора: кому из знаков Зодиака повезет в любви зимой 2024-2025 года
Фокус
2024-11-16T18:21:55Z
Не нужно тратить деньги на чистку: как быстро отмыть ковер с помощью того, что есть дома, секреты уборки
Знай
2024-11-16T17:51:57Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Обходите стороной: какие вещи категорически нельзя покупать в секонд-хендах и на барахолках
Фокус
2024-11-16T17:00:51Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Netflix случайно показал голый зад Майка Тайсона: как отреагировали зрители шоу
Фокус
2024-11-16T17:57:36Z
Матч с Албанией рассудит рефери, при котором Украина уже разгромно побеждал
Корреспондент
2024-11-16T15:45:44Z
Матч між Грузією та Україною можуть перенести через погодні умови - журналіст
Корреспондент
2024-11-16T15:45:37Z
"Он нуждается во мне": Пол нацелился на другого зменитого соперника после победы над Тайсоном
Корреспондент
2024-11-16T15:03:13Z
Криштиану Роналду отметился шикарным голом в Лиге наций и установил очередной рекорд
ZN UA
2024-11-16T09:24:16Z
Жизнь Джейка Пола вне ринга: с кем встречается и чем владеет скандальный боксер-блогер
Фокус
2024-11-15T20:12:29Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Что обещает карта "Солнце" для вашего знака зодиака: таро-гороскоп на сегодня
Comments UA
2024-11-16T18:30:46Z
Сергей Жадан провел акцию в поддержку украинских энергетиков
Апостроф
2024-11-16T18:21:52Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
Под Парижем владелец ресторана захватил заложников в своем заведении
Фокус
2024-11-16T17:48:41Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
Едва не оказались в лапах медведя: на границе задержали 11 мужчин
Политека
2024-11-16T18:27:26Z
Враг атаковал дроном авто в Херсоне
Корреспондент
2024-11-16T16:09:00Z
Россияне ударили по Харьковщине КАБом. Пострадали три человека
ZN UA
2024-11-16T13:25:52Z
В Аргентине обнаружили арсенал нацистского оружия
Корреспондент
2024-11-16T12:27:03Z
В КГВА сообщили о последствиях атаки беспилотников на Киев
Корреспондент
2024-11-16T04:33:38Z
В Сумской области раздался 71 взрыв
TSN
2024-11-16T03:36:51Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2024-11-16T00:15:16Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Россиян «учат» искать иноагентов через настольные игры
Апостроф
2024-11-16T17:30:08Z
Топ-6 функций, которые важно учитывать при покупке дешевого Android-смартфона
Фокус
2024-11-16T12:00:12Z
10 конкретных подарков для Него, которые можно купить в Черную пятницу и подарить на Новый год
VGorode
2024-11-16T11:21:41Z
Третья часть ремейка Final Fantasy VII перешла на стадию разработки — сюжет и концепт готовы
GameMag
2024-11-16T11:18:40Z
Dying Light 2 обновилась под PS5 Pro в преддверии добавления в PS Plus — детали новых режимов
GameMag
2024-11-16T11:07:57Z
Чан-чан-чан! Создатели Patapon представили геймплейный трейлер Ratatan
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
Новые машины и поддержка PS5 Pro: Gran Turismo 7 получит обновление на следующей неделе
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z