MY.UAНовини
Баварія без Левандовськи, оновлена Боруссія та інші: інтриги сезону Бундесліги-2022/23
Баварія без Левандовськи, оновлена Боруссія та інші: інтриги сезону Бундесліги-2022/23

Баварія без Левандовськи, оновлена Боруссія та інші: інтриги сезону Бундесліги-2022/23

Баварія без Левандовськи, оновлена Боруссія та інші: інтриги сезону Бундесліги-2022/23Football.

ua розповідає, чого очікувати від нового сезону у еліті німецького футболу.

Новий сезон у європейському футболі ось-ось розпочнеться.

За два місяці міжсезоння уболівальники встигли засумувати за топ-чемпіонатами, але час очікування майже завершено.

У наступний вікенд стартують АПЛ та Бундесліга.

У цьому матеріалі ми сфокусуємося саме на першості Німеччини.

Напружена та захоплива чемпіонська гонка між Баварією та Дортмундом, важка боротьба за виживання та інші інтриги нового сезону.

Хто вилетить?.

Давайте традиційно почнемо з кандидатів на виліт.

Минулої кампанії Бундеслігу 1 залишили Армінія та Гройтер Фюрт, а берлінська Герта зуміла переграти Гамбург у стикових поєдинках (0:1, 2:0).

Білефельдці та Фюрт від початку сезону-2021/22 опинилися у нижній половині таблиці, а останній так взагалі довгий час йшов на вічний антирекорд Тасманії за кількістю поразок.

Армінії не вдалося повторити трюк із збереженням прописки, як це було у кампанії-20/21, тож можна сказати, що елітний дивізіон навіть виграв від вильоту обох аутсайдерів.

Замість них в зворотньому напрямку підвищились у класі славні Шальке та Вердер.

Після кризи останніх років були великі сумніви щодо моментального повернення "кнаппен" до еліти, але вони зуміли стабілізувати свою гру у найважливішому етапі сезону, так само як і Бремен.

Хто ж тоді фаворит до релегації у Бундеслігу 2?.

По-перше, Герта.

"Стара дама" могла не доводити справу до стикових матчів із Гамбургом, але маючи перевагу у рахунку дозволила немотивованому Дортмунду забити переможний м'яч на останніх хвилинах, що вкупі з вольовою перемогою Штутгарта поставило її на грань справжньої катастрофи.

Взагалі парадоксально, що зі складом рівня зони Ліги Європи команда в принципі бореться за виживання, але повний бардак на усіх клубних рівнях призводить до подібних результатів.

У битві з "динозаврами" вдалося вийти переможцями завдяки сталевій волі та налаштуванню, які в вирішальний момент зумів донести до гравців "залізний Фелікс" Магат.

Проте культовий тренер вже залишив свою посаду.

Замість нього прийшов Сандро Шварц, котрий спішно розірвав контракт із московським Динамо.

Раніше Шварц встиг потренувати Майнц, але жодного разу не піднявся вище 12 місця у таблиці, тож позитиву тут малувато.

Але варто відмітити, що "карнавальники" майже не мали у ростері гравців калібру Тузара чи Йоветіча, тож побачимо.

Окрім того, Герта майже не втратила нікого з лідерів.

Та ще й позбавилася деякого баласту, трохи розвантаживши зарплатну відомість.

Можна трохи посумувати лише за центральним захисником Нікласом Штарком, п'ятим за кількістю ігрових хвилин у минулому сезоні, та Ісхаком Бельфоділем, що став вільним агентом, а у минулій кампанії став другим бомбардиром команди у Бундеслізі після Стевана Йоветіча.

Інші кандидати — Штутгарт та Аугсбург.

Проте у випадку із "фуггерами" все скоріш за все обмежиться нижньою половиною таблиці, але на безпечній відстані від зони вильоту.

З лідерів Аугсбург втратив лише свого найкращого бомбардира Міхаеля Грегоріча (9 м'ячів), котрий пішов до Фрайбурга, і це дійсно є болючою втратою.

Проте в зворотньому напрямку відправився боснієць Ермедін Деміровіч, котрий спробує замінити австрійського нападника.

А так баварці навіть підсилилися, бо Арне Маєр з Герти, чи непогано проявивший себе у Гройтер Фюрті Максиміліан Бауер точно мають додати якості скромному колективу.

Питання лише у фігурі тренера.

Енріко Маассен непогано проявив себе у молодіжці дортмундської Боруссії, котра дуже не хотіла відпускати талановитого спеціаліста, але досвіду на подібному рівні в нього взагалі немає.

А ви ж знаєте наскільки це важливо.

Особливо, коли твоя команда є одним з тіньових кандидатів на виліт.

Штутгарт взагалі є справжньою командою-загадкою.

"Шваби" останні роки привчили нас до того, що їх варто сприймати, як команду-ліфт.

Дивіться самі.

У 2016 році вони вилетіли до другого дивізіону, потім повернулися і ледве не заскочили у Лігу Європи, рознісши Баварію на її полі у останньому турі сезону-2017/18 із рахунком 4:1! Далі програли Уніону у релегації за правилом виїзного голу, а повернувшись до еліти влітку 2020 року знову до останньго були у перегонах за єврокубкову зону, та саме тоді винесли Боруссію Дортмунд 5:1 на її ж полі.

У кінці травня історія знову могла піти по тому самому сценарію, але дуже емоційна вольова перемога над Кельном у останьому турі зі взяттям воріт Ватару Ендо у компенсований до другого тайму час перевернула усе з ніг на голову!.

Тепер безумовно талановитому тренеру Пеллегріно Матараццо потрібно дещо стабілізувати гру своїх підопічних у сезоні-2022/23.

Почали із перемоги над дрезденським Динамо у Кубку Німеччини (1:0).

Не відомо, чи втримається Вердер, та що покаже Бохум на другий сезон у еліті.

Команда Томаса Рейса зуміла приємно здивувати у другій половині минулої кампанії — впевнено зберігла прописку у БЛ.1 та ще й прибила Баварію (4:2) із Дортмундом (4:3).

Влітку Бохум непогано попрацював на трансферному ринку, придбавши, наприклад, Філіппа Фьорстера зі Штутгарта і досвідченого на рівні Бундесліги Константіноса Стафілідіса з Гоффенгайма.

"Тафгай" Яцек Гуральскі та Кевін Штьогер теж додадуть якості складу, а ось про Івана Ордеця сказати щось доволі важко.

Якби українець повів себе правильно та одразу залишив би московське Динамо після початку повномасштабної агресії з боку РФ, можливо, за його виступами у Рурі слідкувало би більше глядачів.

Питання викликає атакувальна лінія, де "синьо-білі" не дорахуються найкращього бомбардира Себастьяна Польтера (10 м'ячів), що перейшов у Шальке, та третього страйкера за кількістю голів (4) Мілоша Пантовіча.

Хто стане "темною конячкою"?.

Варіантів тут не багато.

Навряд чи хтось з вищезгаданих нами аутсайдерів зуміє зробити якісний прорив, Хіба що від Аугсбурга можна очікувати підвищення у таблиці.

До того ж коло помітно звужується завдяки Фрайбургу та Уніону.

Погодьтеся, до високої позиції "залізних берлінців" ми вже звикли, бо після потрапляння до еліти цікава команда Урса Фішера йде поступово вгору — від одинадцятого до п'ятого місця за три сезони.

Фрайбург ж після минулої кампанії теж буде сприйматися цілком інакше.

Хоча його перспективи потрібно розглядати дещо під іншим кутом.

Але давайте залишимо це для окремого блоку.

Наш прогноз — варто більш детально слідкувати за Вольфсбургом та Шальке.

"Вовки" посипалися після розставання із Олівером Гласнером літом минулого року.

Спершу було незрозуміле абсолютно всім призначення Марка ван Боммеля головним тренером, потім промахнулися із Флоріаном Кофельдтом.

Та ще й втратили безумовного лідера Вута Вегхорста, котрий взимку відбув до Бернлі.

Проте здається, що скоро ситуація має змінитися.

Вольфсбург повернув Ніко Ковача до Бундесліги і це чудова новина для усіх.

Так, хорват не потягнув рівень амбіцій Баварії Мюнхен, але на рівні середняків довів, що є міцним горішком.

Плідно попрацював із Монако, згадайте й хоча б його Айнтрахт, який під його керівництвом перетворився з кандидата на виліт до володаря Кубка Німеччини (3:1 із Баварією) та стабільного претендента на єврокубки.

Команду залишили Ксав'єр Шлагер, Кевін Мбабу, Джон Брукс, Віліам та Доді Лукебакіо, але у зворотньому напрямку прийшли талановитий лівий вінгер чемпіонського Леха Познань Якуб Камінські, котрий складе компанію польському форваду Бартошу Бялеку, талановитий екс-гравець Армінії Патрік Віммер, повернулися Брекало, Понграчіч, Мармуш та Гілавогі.

Окрім цього, "вовки" вицепили в Болоньї цікавого гравця Маттіаса Сванберга, котрий може створити скандинавську зв'язку у атаці із Йонасом Віндом.

Словом, ресурси в Ніко Ковача є.

Шальке ж ми назвали "темною конячкою", бо наразі невідомо як проявить себе оновлений колектив у Бундеслізі 1.

"Кнаппен" пройшли "очищення" другим дивізіоном, розірвали угоду із Газпромом, тож це вже не та команда, що вилітала рік тому з БЛ.1.

Тим цікавіше буде за нею спостерігати.

Керувати "кобальтовими" у еліті буде екс-тренер Армінії Франк Крамер і це скоріше вимушений вибір.

В кінці минулої кампанії клубна легенда Майк Бюскенс зуміла здобути 7 перемог у 8 зустрічах та виграти БЛ.2, але втримати коуча керівництво не зуміло.

Дуже шкода.

"04-ті" позбавилися деяких відомих гравців недалекого минулого, як-то Саліфа Сане чи Озана Кабака, але й підписали з десяток нових облич.

Гучних трансферів із іменем окрім Шволова та Польтера поки що немає, але в нинішніх обставинах очікувати чогось іншого було б цілком незрозуміло.

Варто констатувати, що Шальке став найрезультативнішою командою Бундесліги 2, настрілявши суперникам 72 м'ячі та на один гол випередивши четвертий Дармштадт.

Для порівняння у Вердера на сім результативних ударів менше.

Пропускали "кобальтові" теж небагато.

Третій показник у лізі після Фортуни (42) та Вердера (43).

Ну і ще одна інтрига — гольові показники Сімона Теродде.

Німець є справжнім королем другого дивізіону (172 м'ячі та 43 асисти у 283 матчах), але в БЛ.1 у нього все дуже й дуже посередньо (10 м'ячів та 2 асисти у 58 матчах).

Про що тут казати, якщо рекордний показник по голам Теродде за сезон — це п'ять результативних ударів у сезоні-2017/18 за Кельн?! 30+4 у 30 зустрічах у минулій кампанії (найкращий бомбардир!) додадуть натхнення форварду, але чи цього буде достатньо?.

Чи втримає Фрайбург кураж минулого сезону?.

Симпатичний Фрайбург дуже сподобався минулої кампанії.

Банда Крістіана Штрайха до останнього боролася за місце у Лізі чемпіонів, а також неприємним чином дозволила Лейпцигу виграти серію пенальті у фіналі національного кубку.

Отже, у головному єврокубку шварцвальдців ми не побачимо, зате вони зіграють у Лізі Європи та спробують продовжити дивувати футбольний світ.

Та чи вдасться це зробити?.

Якщо команда навіть виграла від своєрідного обміну форвардами (Демірович — Грегоріч), то ось переїзд Ніко Шлоттербека на Вестфаленштадіон помітно згущує фарби над перспективами "грифів".

Шлоттербек був справжнім лідером оборони та ключовим гравцем скромного колективу, тож подивимося, що буде із захистом після його вояжу у Дортмунд.

Додаємо до цього скепсису додатковий фронт у вигляді єврокубкової завантаженності й маємо загадкову картину.

Побачимо, чи зуміє одна з найкращіх команд за використанням стандартних положень у Європі підтримати власну високо підняту планку.

Хто потрапить у єврокубки?.

Баварія, Дортмунд, Лейпциг, Баєр.

Думаємо, мало хто має сумніви щодо цих колективів стосовно місць у зоні не те що Ліги Європи, а навіть Ліги чемпіонів.

А ось далі є кілька загадок.

Наприклад, Боруссія Менхенгладбах.

"Жеребці" все ще "відходять" після скандального розставання із Марко Розе та прощання з Максом Еберлем, тож новий головний тренер команди Даніель Фарке одразу потрапляє у непросту ситуацію.

Минулий сезон вийшов катастрофічним та вмістив в себе майже усі кола пекла, включно з 0:6 від Фрайбурга та Дортмунда.

Фарке свого часу непогано попрацював із Норвічем, тож заслужив на індульгенцію у сильному клубі Бундесліги, але навряд чи йому дадуть багато часу та ресурсів на побудову власного проекту.

Якщо навіть з півфіналістом Ліги Європи Адді Гюттером тут не церемонилися, то що вже й казати про Даніеля.

Це дивно, але не дивлячись на увесь бардак останніх років команду не залишив майже ніхто з основних облич.

Пішов Емболо, але все ще є Плеа, Гінтер повернувся у рідний Фрайбург, нічого, є ті ж Ельведі чи поки що травмований центрбек Фрідріх.

Повернення до Ліги чемпіонів поки що виглядає справжньою утопією, але боротьба за п'яте/шосте місця Гладбаху точно під силу.

Про Фрайбург та Уніон ми вже згадували на початку.

Можна очікувати принаймні потрапляння до кваліфікації Ліги конференцій від Вольфсбурга.

В перспективи Гоффенгайма не віриться.

Команду очолив Андре Брайтенрайтер, котрий провалився у Шальке та Ганновері, але несподівано привів Цюрих до перемоги у швейцарській Суперлізі минулого сезону.

"Селяни" не витримали напружений графік та втратили місце у зоні єврокубків на самому фініші сезону, а кілька днів перед тим ще й продали Лейпцигу Давіда Раума за 26 млн євро.

Подивимось, у кого або на що будуть інвестовані ці грощі.

Останній у цьому блоці - Айнтрахт Франкфурт.

Новоспечений переможець Ліги Європи готується до дебюту у чемпіонській лізі та активно посилює свій склад.

Влітку позбавлялись переважно від неосновних гравців, як-то Цубера, Кора, Ільзанкера чи Салазара, а купляли доволі цікавих, взяти хоча б досвідчених Аларіо чи Гетце.

Та ще й зберегли Філіпа Костіча, спокусивши його виступами у ЛЧ!.

Викупили й контракт Хауге в Мілана.

Проте є деякі сумніви щодо фінішу у шістці, бо Ліга чемпіонів забирає дуже багато сил та ресурсів в нетопових клубів.

Приносити у жертву виступи у омріяному роками турнірі задля потрапляння у зону єврокубків у чемпіонаті було б безглуздо та безсенсовно.

До того ж "орли" навряд чи пройдуть у ЛЧ далі першої стадії плей-оф, тож можна сконцентруватися на євробаталіях.

А ось у другій половині сезону потрібно стабільно набирати дорогоцінні пункти.

Хто стане чемпіоном Німеччини?.

У коментарях під подібними міркуваннями юзери частенько пишуть про те, що подібні питання не мають сенсу.

Але останнім часом у топ-чемпіонатах помічаються зміни.

Інтер та Мілан перервали гегемонію Ювентуса у Італії, Монако та Лілль здолали ПСЖ у Лізі 1, Атлетіко знову втрутився у розбірки Реала та Барселони, то чому б й Бундеслізі нарешті не коронувати нового чемпіона?.

Про революцію та реформи у дортмундській Боруссії ми нещодавно робили окремий детальний матеріал, тож тут повторимо лише у вигляді двох тез.

- Дортмунд проводить чистки та реформи у клубній структурі — від фізиотерапевтів до тренерського штабу;.

- Новий спортивний директор Себастьян Кель провів потужне трансферне вікно, крапково посиливши склад якісними та сильними гравцями;.

Так, негаразди зі здоров'ям Себастьяна Алле помітно погіршують очікування від нового сезону, але Боруссія терміново шукає йому заміну, тож для початку потрібно дочекатися нового форварда.

Модест, Кавані, Сімеоне чи Тюрам — від профайлу нової "дев'ятки" зараз залежить дуже багато чого.

Проте якщо відкинути незрозумілу ситуацію із форвардом, то склад Дортмунда позбувся багатьох непотрібних гравців та став більш збалансованим та якісним, тож можна кидати виклик Мюнхену на чолі із Едіном Терзічем.

А ось Баварія втратила Роберта Левандовськи, таки відпустивши страйкера до Барселони, що є дуже й дуже вагомим збитком.

Поляк настільки міцно укорінився у екосистемі "ротен", що поки що незрозуміло, яким буде найближчий сезон без нього у складі.

Риторика Юліана Нагельсманна виглядає дивно, але зрозуміло.

Екс-коуч Лейпцига та Гоффенгайма помітно нервує через втрату фундаментального форварда.

Проте на заміну йому з Ліверпуля прийшов Садіо Мане, що додає оптимізму та натхнення вболівальникам Мюнхена.

Сенегалець дозволить Нагельсманну побудувати більш гнучку модель та дати більше опцій у атакуючій ланці.

Маттейс де Лігт виглядав посередньо у матчі за суперкубок країни із Лейпцигом (5:3), але у Бундеслізі йому буде дещо простіше проявити свої сильні якості, ніж у чемпіонаті Італії.

Проте сума трансферу наразі виглядає дуже завищеною, можна було заплатити млн на 20 менше, що виглядало б більше адекватною ціною.

Нуссаїр Мазрауї має нарешті вирішити проблему із правим флангом захисту, а ось по Матісу Телю та Раяну Гравенберху поки що ранувато робити якісь висновки.

Звісно, пріорітетом Баварії у сезоні будуть успішні виступи у Лізі чемпіонів, але в разі чергової невдачі у головному єврокубку з вильотом від умовного Вільярреалу на ранніх стадіях плей-оф, вкупі з поразкою у рідному чемпіонаті Юліану і Ко можуть не пробачити.

Проте Мюнхен все ще головний фаворит сезону.

Теги за темою
футбол
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Спала з одруженим: Софія Шамія зі скандалом покинула шоу "Холостяк
GlavRed
2025-10-31T19:45:34Z
Наталка Денисенко прийшла на "Холостяк" і обговорила учасниць - деталі
GlavRed
2025-10-31T19:27:07Z
Не буду нічого нікому доказувати, – "Міс Україна 2023" зі скандалом покинула проєкт "Холостяк"
24tv
2025-10-31T19:24:39Z
Болгарія візьме участь у «Євробаченні» після трьох років перерви
Детектор М
2025-10-31T19:15:09Z
"Припускає інтимні сцени": що Тарас Цимбалюк розповів про колишню
GlavRed
2025-10-31T18:27:35Z
Експозицію павільйону України для Expo 2025 відвідали понад 140 офіційних делегацій - Зеленський
УкраинФорм
2025-10-31T18:27:13Z
Відбудеться виставка фотографа Укрінформу Юлії Овсяннікової «Хоробрі обличчя»
УкраинФорм
2025-10-31T18:24:32Z
Одразу з трьома: у "Холостяку" показали перше побачення Цимбалюка
Фокус
2025-10-31T18:00:54Z
Український павільйон на Expo 2025 «Not For Sale» представили у Києві
УкраинФорм
2025-10-31T17:36:49Z
Канада надасть Україні майже $45 мільйонів на відновлення енергетичної інфраструктури
УкраинФорм
2025-10-31T19:49:00Z
Удари по підстанціях українських АЕС не могли бути здійснені без допомоги фахівців Росатому - Сибіга
УкраинФорм
2025-10-31T19:48:46Z
АМКУ оштрафував трьох виробників води за неправдиву інформацію про її властивості
Комсомольская правда
2025-10-31T19:39:26Z
Терміни обмежені: "Нафтогаз" попередив про важливу для всіх українців процедуру
Знай
2025-10-31T19:36:45Z
Чи будуть відключати світло 1 листопада 2025 року: «Укренерго» оновило дані
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:27:45Z
Великий ажіотаж: в Україні може стрімко подорожчати популярна крупа
GlavRed
2025-10-31T19:27:22Z
Уряд тимчасово заборонив експорт необробленої деревини
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:24:42Z
Болгарія обмежила експорт нафтопродуктів до країн ЄС
Европейская правда
2025-10-31T19:18:59Z
В Україні може з'явитися небезпечна дешева свинина: експерт пояснив причину
Фокус
2025-10-31T19:12:42Z
Київ передасть партнерам список з адресами викрадених Росією українських дітей
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:49:33Z
"Ми їм повністю довіряємо": як захистити українську зброю від потрапляння до Росії
24tv
2025-10-31T19:48:48Z
Кудрицький назвав справу проти нього "політичною розправою"
Украинская правда
2025-10-31T19:36:55Z
Трамп відмовив Орбану у послабленні санкцій проти російської нафти
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:33:38Z
Україна надасть партнерам списки з іменами понад 300 дітей, викрадених РФ - Зеленський
УкраинФорм
2025-10-31T19:33:28Z
Канада передасть Україні вантажний літак АН-124 після рішення суду - глава МЗС
УкраинФорм
2025-10-31T19:30:06Z
WP: Венесуела звернулася до Росії, Китаю та Ірану за військовою допомогою
Хвиля
2025-10-31T19:27:56Z
Китай зруйнує Росію: Загородній озвучив несподіваний результат для Путіна
GlavRed
2025-10-31T19:27:33Z
У "Технологічних силах" назвали зброю, яку Європа найбільше потребує від України
24tv
2025-10-31T19:24:40Z
Прикордонники затримали трьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон за “інструкцією” з інтернету
InternetUA
2025-10-31T19:06:50Z
У Сумах завершили роботи на місці російського удару по житловому будинку
УкраинФорм
2025-10-31T19:06:26Z
У прикордонні на Житомирщині підірвалися дві автівки - п'ятеро загиблих, троє поранених
УкраинФорм
2025-10-31T18:42:25Z
У Туреччині 11 людей засудили до довічного терміну через пожежу на курорті Болу
Комсомольская правда
2025-10-31T18:24:42Z
В Австрії оголосили підвищений рівень ризику через пташиний грип
УкраинФорм
2025-10-31T18:15:46Z
На Київщині виготовляли фальсифіковані брендові каву, локшину, кетчуп
Khreschatyk
2025-10-31T18:15:08Z
8,5 років тюрми: засуджено інформаторку рф, яка шукала ППО на Полтавщині
InternetUA
2025-10-31T18:06:56Z
Чорне море під ударом: токсини, міни та економічні втрати через зруйновані порти
Фокус
2025-10-31T18:00:52Z
Через російські атаки на Дніпропетровщині загинула жінка, двоє людей поранені
УкраинФорм
2025-10-31T17:42:40Z
Розкриті технічні характеристики нових італійських бойових гелікоптерів AW249 Fenice
InternetUA
2025-10-31T19:49:41Z
На Київщині працює ППО
УкраинФорм
2025-10-31T19:48:26Z
Для учнів із ТОТ визначили кількість годин на педагогічний патронаж
24tv
2025-10-31T19:42:19Z
Зеленський відповів, скільки разів ракети "Фламінго" запускали по Росії
24tv
2025-10-31T19:36:21Z
Зарплати педагогам дошкілля у 2026 році можуть підвищити, – МОН
24tv
2025-10-31T19:27:38Z
Суд присяжних у Британії виправдав екоактивістів, які розпилили фарбу на Стоунхендж
Европейская правда
2025-10-31T19:24:34Z
У ЗСУ розширять використання наземних роботизованих комплексів для евакуації поранених – Сирський
Украинская правда
2025-10-31T19:03:53Z
У селі на Сумщині встановили десять модульних будинків для переселенців
УкраинФорм
2025-10-31T19:00:30Z
Дві європейські армії закупили великі партії військової техніки
InternetUA
2025-10-31T19:00:16Z
У Сумах буде створено екосистему медичних та соціальних закладів для реабілітації ветеранів
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:00:41Z
П’ять високооплачуваних професій, які не замінить штучний інтелект — Forbes
InternetUA
2025-10-31T17:52:23Z
У Львові лікарі за допомогою робота-хірурга врятували 16-річного підлітка з рідкісною пухлиною
Комсомольская правда
2025-10-31T16:54:58Z
Лише ліки з декларованими цінами: які правила реалізації вводяться з 1 листопада
Фокус
2025-10-31T16:51:20Z
Міжнародна місія Face the Future прооперувала у Франківську 32 постраждалих від війни
УкраинФорм
2025-10-31T16:51:20Z
Какао проти шкоди сидячого способу життя: як напій оберігає ваші судини — нове дослідження
TSN
2025-10-31T16:36:54Z
Як часто слід мити голову, щоб волосся було здоровим: відповідь трихологів здивує
GlavRed
2025-10-31T16:27:02Z
Популярний аксесуар на Геловін може призвести до сліпоти
TSN
2025-10-31T16:09:06Z
Шість способів, як помити кухонні шкафчики без агресивної хімії
TSN
2025-10-31T15:51:12Z
Вживаний автомобіль, якому немає рівних: експерти назвали найкращу модель на ринку
GlavRed
2025-10-31T19:27:09Z
Цей невеликий виробник 911 принизив Porsche своєю новою гарантією
Топ Жир
2025-10-31T18:57:34Z
Лід "сповзе", але є нюанс: чи варто натирати вікна авто оцтом взимку
GlavRed
2025-10-31T18:27:46Z
Тойота та Лексус анонсували новий двигун V8 для своїх майбутніх спортивних автомобілів
Топ Жир
2025-10-31T18:12:37Z
Цей El Camino 1979 року провів десятиліття під замком з пробігом лише 1300 миль
Топ Жир
2025-10-31T17:42:45Z
Опубліковано шорт-лист автомобіля року, і в ньому є декілька несподіваних відсутностей
Топ Жир
2025-10-31T16:57:05Z
BMW випередив Mercedes у розробці системи керування авто без участі водія
Топ Жир
2025-10-31T16:48:15Z
400 сил і величезне антикрило: дебютував найекстравагантніший електромобіль Toyota
Фокус
2025-10-31T16:27:47Z
Anadolu Isuzu показала низку новітніх автобусів
AutoCentre
2025-10-31T16:03:41Z
Обмеження руху транспорту в Дніпрі: де й коли українцям чекати незручностей
Политека
2025-10-31T19:31:49Z
ЗСУ пішли у контрнаступ біля Покровська – The Economist
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:30:11Z
Три знаки зодіаку розбагатіють уже в листопаді: грошей у них буде багато
GlavRed
2025-10-31T19:27:28Z
Прифронтові громади Сумщини до кінця року отримають ще ₴100 мільйонів - Кулеба
УкраинФорм
2025-10-31T18:54:03Z
Україна знову під атакою "Шахедів": у яких областях зараз тривога
24tv
2025-10-31T18:33:32Z
Опадів майже не буде: синоптики назвали регіони, яким не пощастить з дощами
GlavRed
2025-10-31T18:27:30Z
Ремонт метро: у Києві підрядника викрили в розкраданні понад 2,7 мільйона
УкраинФорм
2025-10-31T18:12:46Z
За Покровськ триває серйозна битва, ворог зосередив 170 тисяч військових
360ua.news
2025-10-31T18:12:16Z
Якою буде погода на початку листопада
24tv
2025-10-31T18:00:27Z
Нагар та іржа зникнуть із чавунних сковорідок, якщо потерти їх одним овочем
GlavRed
2025-10-31T19:27:55Z
Місячний календар на листопад 2025: дати нового та повного Місяця
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:27:51Z
Різдвяний піст: чим харчуватися і що варто знати у 2025 році
360ua.news
2025-10-31T19:21:48Z
Один з головних хітів осені: як приготувати гарбузово-яблучні оладки
24tv
2025-10-31T19:09:18Z
Мигдалеве молоко: чи можна його давати малюкам та з якого року
Знай
2025-10-31T18:51:51Z
Якими дровами не варто топити - не дадуть тепла, лише заб'ють димар
GlavRed
2025-10-31T18:27:38Z
Зав'язувати на 9 вузлів: навіщо люди носять чорну нитку на нозі
GlavRed
2025-10-31T18:27:16Z
Як автомобілі прикрашають на Хелловін
AutoCentre
2025-10-31T18:03:03Z
Як повернути дзеркалам ідеальний блиск: маленький, але геніальний лайфхак
24tv
2025-10-31T17:45:42Z
2024 рік став найтеплішим за останні 125 тисяч років, - вчені
Комсомольская правда
2025-10-31T19:49:43Z
Найкращі смартфони місяця: топ-6 моделей жовтня 2025 року
InternetUA
2025-10-31T19:12:25Z
Чому варто зачекати на iPhone 18 Pro: 8 вагомих причин
InternetUA
2025-10-31T18:48:47Z
Чому варто перезавантажувати Wi-Fi-роутер хоча б раз на тиждень
InternetUA
2025-10-31T18:18:34Z
Студентка прямувала на лекцію і раптом потрапила в курйозну пастку: що сталося
Фокус
2025-10-31T17:51:49Z
Тепловізор не потрібен: створено БПЛА, який орієнтується у темряві як кажан
Фокус
2025-10-31T17:15:22Z
Магнітні бурі у листопаді: що готує новий місяць і чи варто чекати великих подій
24tv
2025-10-31T17:03:49Z
Дешева енергія стане реальністю: американські вчені знайшли джерело поза Землею
Фокус
2025-10-31T17:00:19Z
ШІ знайшов нові матеріали для передових акумуляторів: вчені попередили про небезпеку
Фокус
2025-10-31T16:51:05Z
ФК Париж цікавиться Канте – Footmercato
Football.ua
2025-10-31T19:49:08Z
Легендарний кенійський легкоатлет цими вихідними завершить кар'єру
ГЛАВКОМ NET
2025-10-31T19:27:40Z
Тренер Монако: Погба отримав травму щиколотки
Football.ua
2025-10-31T19:21:06Z
Ексзірка Арсеналу у розпачі: футболіст удвічі збільшив винагороду за зниклого собаку
24tv
2025-10-31T19:09:58Z
Директор Ювентуса: Давайте поговоримо про трансфери через рік
Football.ua
2025-10-31T18:51:14Z
Гвардіола дав оптимістичну оцінку стану здоров'я Голанда та Родрі напередодні матчу проти Борнмута
Football.ua
2025-10-31T18:48:47Z
«Кудрівка» обіграла «Оболонь» на старті 11-го туру футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2025-10-31T18:45:09Z
Ніхто не бив мене так, – Кличко назвав суперника з найсильнішим ударом
24tv
2025-10-31T18:36:22Z
Відомий тренер розповів, чи є шанси у Вордлі у бою проти Усика
24tv
2025-10-31T18:33:52Z