MY.UAНовини
Юрій Бєлоусов, «департамент війни» Офісу Генпрокурора: «Між нами і журналістами-розслідувачами виникла конкуренція. Це добре, але є ризики»
Юрій Бєлоусов, «департамент війни» Офісу Генпрокурора: «Між нами і журналістами-розслідувачами виникла конкуренція. Це добре, але є ризики»

Юрій Бєлоусов, «департамент війни» Офісу Генпрокурора: «Між нами і журналістами-розслідувачами виникла конкуренція. Це добре, але є ризики»

Як українська прокуратура розслідує воєнні злочини росіян, що журналісти роблять і чого не роблять, аби в цьому допомогти, чому треба запастися терпінням, аби побачити покарання високопосадових злочинців, і чому «полонених не беремо» — це не варіант для нашої армії.

За даними Офісу Генерального прокурора, з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року і до 2 серпня правоохоронні органи зареєстрували понад 38 714 кримінальних проваджень щодо злочинів, пов’язаних із російською агресією, з них понад 25 323 — щодо воєнних злочинів. Воєнні злочини призвели до загибелі 6662 цивільних українців, більше 8500 поранено — це лише офіційно зареєстровані факти. Найімовірніше, цифри будуть більшими. В Україні тисячі пошкоджених та зруйнованих об’єктів — будинків, шкіл, лікарень тощо. Підозру у вчиненні воєнних злочинів уже отримали 135 людей, із них 15 — полонені, решта — заочно. До суду дійшли справи щодо 13 російських військових, засуджено шістьох.

Розслідувати ці злочини правоохоронцям допомагають журналісти. За словами начальника Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора (так званого «департаменту війни») Юрія Бєлоусова, медійники  фактично конкурують із правоохоронцями на високому професійному рівні. Однак матеріали, які отримали та опублікували журналісти, не завжди можна використати в суді. Й ці публікації часом створюють у суспільства очікування, які не справджуються.

Юрій Бєлоусов каже, що кінцева мета розслідування воєнних злочинів полягає в тому, аби українці і світ побачили справедливе притягнення до відповідальності вищого керівництва Росії, в тому числі особисто Путіна.

Що таке воєнний злочин, наскільки складно притягнути до відповідальності винних, скільки треба чекати на суди та трибунали, наскільки органи прокуратури мотивовані і професійні в умовах війни, «Детектору медіа» розповів керівник «департаменту війни» Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов.

Пане Юрію, чи коректно сказати, що воєнний злочин — це будь-який злочин проти цивільного під час збройного конфлікту, і саме так це кваліфікується за Женевською конвенцією?

— Є чотири основні Женевські конвенції і низка протоколів до них. У третій ідеться про військовополонених, у четвертій — про захист цивільних під час війни. Переважно саме цими двома конвенціями ми й оперуємо. І вони є частиною українського законодавства, бо вони ратифіковані Україною й мають пріоритет над національними законами. До речі, Росія теж їх ратифікувала.

Що ж до того, чи може вважатися воєнним будь-який злочин проти цивільного, то є чіткий перелік злочинів та різні їх класифікації. Окрім воєнних, є злочини проти людяності, злочини агресії. Всі вони вчиняються під час збройного конфлікту.

У нашому випадку йдеться не про внутрішній збройний конфлікт, а про міжнародний. Росія до лютого цього року казала, що в нас внутрішній конфлікт: мовляв, це Україна воює зі своїми громадянами на Луганщині й Донеччині, а Росія тут ні до чого. А після 24 лютого вже очевидно, що це конфлікт між державами. І під час міжнародного конфлікту вчиняються воєнні злочини.

Росія готувалася до цього: акумулювала війська на кордонах, гроші, звільняла слідчі ізолятори на кордоні, аби приймати наших полонених. Ці підготовчі процедури й подальше вторгнення є злочином агресії. Це так званий «елітарний злочин», до відповідальності за який притягаються керівники вищого рівня. У цьому випадку не можна притягати до відповідальності солдата, який перетнув наш кордон.

Воєнні злочини чітко розписані в Римському статуті, але в переважній більшості це злочини проти цивільних: катування, вбивства, зґвалтування, примусове переміщення людей із території України на територію Росії, заволодіння національними цінностями.

Можете навести приклад злочину, який, на думку звичайної людини, є воєнним, але згідно з міжнародним правом таким не є?

— Тут дуже тонка межа. Скажімо, злочин не може бути визнано воєнним або злочином узагалі, якщо була військова необхідність. Наприклад, росіяни ведуть наступ нашою територією, в них зламався їхній транспорт і вони відібрали машину в цивільного, аби дістатися пункту призначення й виконати отриманий наказ. У цьому випадку буде складно довести, що це був саме воєнний злочин. Буде нелегко довести, що не було військової необхідності. Звісно, не має жодної військової необхідності відбирати в цивільних коштовності, однак забрати телефон, щоби передати своєму командуванню інформацію, скажімо, про рух колони української техніки, — так, у цьому цілком може бути військова необхідність. Коли в село зайшли росіяни, забрали у всіх мешканців мобільні телефони, аби вони не повідомили нашій армії, тут теж є необхідність. Але якщо вони потім, коли необхідність відпала, ці телефони не повернули й використовують у своїх цілях — роблять постики в інстаграмі, — з цього моменту злочин може кваліфікуватись як воєнний. Ми розглядаємо кожен випадок окремо й детально.

Але це все стосувалося цивільних. Третя Женевська конвенція захищає комбатантів. Комбатантом може бути представник тероборони або поліції: за великим рахунком це будь-хто, хто відкрито носить зброю, має знаки розрізнення, має командування і вступає у відкрите зіткнення із супротивником. От ми з вами зараз раптом бачимо москалів, ми вдягнули щось подібне на форму, обмотали руки жовтими стрічками, щоб випадково не вбити одне одного, та зі зброєю вступили у бій — і ми автоматично стаємо комбатантами і вже маємо гарантії захисту. Але й тут є нюанси.

Вбивство комбатанта під час бою не є воєнним злочином. Це дуже важко пояснити родичам загиблого українського комбатанта: так, він захищав країну, ворог його вбив, але це не було воєнним злочином. Скажімо, якщо ми захопили танкіста, який розстріляв колону наших танків, ми не можемо притягнути його до кримінальної відповідальності. А якщо ми таке зробимо, то ми — Україна — самі скоїмо воєнний злочин. Ми маємо тримати цього танкіста в полоні певний час, але потім маємо віддати його країні, яка на нас напала.

Винятки є лише в разі жорстокого поводження з військовими полоненими: катування, тримання в нелюдських умовах. Вбивство полоненого комбатанта — це воєнний злочин. І ми маємо поводитись із полоненими цивілізовано.

Днями ми оголосили підозру судді з окупованого Донецька, який засудив до смертної кари двох громадян Британії та Марокко. Але всі вони троє входили до лав української армії, тому мають статус комбатантів, а не найманців, як стверджують росіяни. Вони були захоплені в полон, а отже мають бути захищені від судового переслідування згідно з конвенцією, яку ратифікувала також і Росія. Тому суддя вчиняє воєнний злочин, засуджуючи їх за злочин (найманство), якого вони не вчиняли.

Цей суддя — громадянин України?

— Так. І він засудив полонених за найманство. Найманці-іноземці працюють за гроші, і конвенція їх не захищає. Але ці троє були комбатантами, чому ми маємо підтвердження.

Чи має значення для України або для Міжнародного кримінального суду те, що Росія формально не оголошувала нам війни, а розпочала так звану спеціальну воєнну операцію?

— Абсолютно ні. Це в них для внутрішньої публіки спецоперація, а для нас і всього світу — війна, агресія, збройний конфлікт. Росія може називати все це, як їй завгодно, але це не врятує її від відповідальності.

Якщо розслідування окремих воєнних злочинів росіян проти українців розглядати не лише як окремі випадки, а як проєкт, то чи має він на меті притягти до відповідальності найвище керівництво Росії включно з Путіним? Чи є це метою всіх розслідувань, обвинувачень і судових вироків, які ми зараз спостерігаємо?

— Однозначно наша кінцева мета — притягти до відповідальності найвище керівництво Росії. Для цього є кілька шляхів. Ми вже маємо 624 підозрюваних із найвищих посадовців Росії — як із вищого політичного, так і військового керівництва. Вони вже отримали статус підозрюваних за фактом агресії, за її планування, підготовку та реалізацію. Ми шукаємо їхнє майно за кордоном, арештовуємо його і плануємо притягати їх до відповідальності. Але є нюанси: Україна як держава не може це зробити щодо президента Росії, прем’єр-міністра та міністра закордонних справ. Всі вони мають імунітет від переслідування іншими державами, не лише Україною, а будь-якою, хоч би що вони зробили. Навіть якби вони скоїли найгірший злочин, який ми лише можемо собі уявити. Але саме для цього створюються міжнародні інституції з універсальною юрисдикцією, як-от Міжнародний кримінальний суд. От його місія — притягати до відповідальності саме таких людей, яких не може притягнути інша держава. Ми розраховуємо, що саме ці три людини як мінімум будуть притягнуті до кримінальної відповідальності в МКС саме за воєнні злочини та геноцид, який зараз теж розслідується.

Щодо злочину агресії МКС не має юрисдикції, й тому Україна зараз у стані перемовин зі світовою спільнотою щодо створення окремого трибуналу. Над цим, зокрема, працює спеціальний посол у Міністерстві закордонних справ України. Окрім тих трьох, ми, Україна, можемо, притягуємо й будемо притягати до відповідальності керівників Росії вищої та середньої ланки. Це буде, звісно, складно.

Чому ми зараз притягаємо до відповідальності рядових російських військових? Тому що вони фізично тут, на нашій території, ми взяли їх у полон. Якби ми взяли в полон Путіна, він так само вже був би засуджений, якби ми мали відповідну юрисдикцію. Але ж на першій лінії воюють не Путін і навіть не генерали, а рядові, сержанти, офіцери, тому в полон потрапляє нижня ланка, і перші суди били саме по них. Але наша стратегія — вийти на найвище керівництво Росії.

Чи можна казати, що після вироку Шишимаріну, який декому видався занадто швидким та суворим, процес винесення вироків російським військовим у судах уповільнився? Чи міжнародні партнери України вбачають у цьому окремому судовому процесі загрозу, що Україна поспішає помститися агресору, а не цивілізовано довести його провину?

— Справу Шишимаріна дуже ретельно вивчила група міжнародних експертів із дуже великим досвідом праці у воєнних трибуналах, і недоліків у ній вони не знайшли.

Вони вивчали цю справу постфактум? Тобто не під час, а після винесення вироку?

— Так, постфактум. Просто в цій справі все було достатньо очевидно. Так, була критика в бік Офісу Генерального прокурора, але все перевірялось. Разом із тим при ОГП працює група Atrocity Crimes Advisory Group (ACA) for Ukraine, до якої входять радники з великим досвідом роботи з воєнними злочинами. Ми їх долучаємо до проваджень: і до тих, які вже в судах, і до тих, які ми тільки плануємо передати до суду. Ми це робимо, щоб не припуститися помилок, які завадять нам установити істину. Тому ми не сповільнились, а переключаємось на більш високий рівень, і це, звісно, потребує більше часу.

А чи здатні органи прокуратури впоратись із таким потоком справ? Адже йдеться про десятки тисяч фактів…

— Це питання проєктного менеджменту. Звісно, все ускладнюється й тим, що бої ще тривають, слідчі дії часто небезпечні для слідчої групи через загрозу обстрілів, а іноді й неможливі, коли йдеться про злочин на окупованій території. Але система адаптується, й дуже швидко. Створюються спеціальні підрозділи СБУ й Нацполіції, спеціалізовані саме на воєнних злочинах. Ми вибудовуємо вертикаль, вчимося та навчаємо, впроваджуємо IT-рішення.

Медіа і громадські активісти збирають факти й докази воєнних злочинів росіян, але не діляться з вами даними або ж ви не можете використати їхні дані в суді. Як заявив Вейн Джордаш, британський королівський адвокат, який зараз консультує Україну, журналісти, активісти і звичайні громадяни мають у першу чергу повідомляти про воєнні злочини правоохоронців, а не намагатися підміняти слідчих. Наскільки це стало для вас проблемою і як ви рекомендуєте її вирішити?

— Насправді всі вони — журналісти й активісти — роблять багато корисного. Журналісти-розслідувачі намагаються встановити причетних до злочинів, інформують світову спільноту про те, що відбувається. Це дуже важлива робота. Це ж стосується й активістів, які встановлюють жертв і діляться інформацією з органами правопорядку. Але важливо розуміти і знати, як це слід робити і які можуть бути ризики.

Це новий феномен для України, коли в таких масштабах злочинів з’являється фактично новий суб’єкт, який працює у сфері розслідування. Фактично журналісти-розслідувачі роблять ту саму роботу, що й органи розслідування. Іноді вони це роблять не гірше, а іноді й краще за окремих слідчих. Це й наші журналісти, і журналісти зі світовими іменами з великих зарубіжних медіа. Я сказав би, що між нами виникло щось на кшталт конкуренції, що, безумовно, є добре.

Але тут є ризики для прокуратури. Питання в тому, що в нас і журналістів різні стандарти доведення. Журналісту достатньо сказати, що та чи інша людина могла вчинити злочин. Це може бути переконливо для громадськості, але не виключає помилки. А ми не маємо право не лише на помилку, а й на припущення також. Тому ми повинні мати докази, які зможемо використати у суді й переконати саме суд, а не громадськість. Громадськість може дозволити собі оперувати емоціями, але суд — лише фактами.

Тому, коли подається інформація про те, що певна людина винна у злочині, коли публікуються її дані, в суспільства з’являються питання до нас: «Слухайте, вже всі знають, хто це зробив. Чого ви сидите?» А ми змушені виправдовуватися, що не маємо достатніх доказів. Якби ми діяли за стандартами окремих журналістів, мабуть, нам варто було звинуватити всіх росіян у воєнних злочинах без розбору та ще й Путіна за компанію, й закінчити всі розслідування за один день — вогонь! Але ми — правова держава. Крім того, до нас прикута увага росіян, які весь час намагаються знайти в наших діях порушення й дискредитувати наші розслідування. Ми не маємо права дати їм шансу. Це як відома тактика адвокатів: знайти дрібні прогалини й поставити під сумнів все розслідування. Тому важливо, аби результатам наших розслідувань довіряли в міжнародних судах і трибуналах.

Був випадок, коли одна з українських журналістських організацій опублікувала прізвища підозрюваних росіян із нашого провадження, які нібито вчинили воєнні злочини. Ми попросили повідомити нас, звідки вони взяли ці матеріали. Журналісти сказали, що ці дані їм хтось передав. За стандартами журналістики вони не захотіли розкривати своє джерело. У підсумку ми не змогли прив’язати дані до місця злочинів і, відповідно, не можемо стверджувати в суді, що саме ці росіяни причетні до злочинів. Всі про них чули й читали, всі вважають їх злочинцями, а ми не можемо за законом використати цю інформацію, бо зобов’язані не лише зібрати докази, а й пояснити, де саме і як ми їх отримали.

Чи скористалися ви хоча б раз своїм правом через суд запросити необхідну інформацію в журналістів?

— Ні, не думаю, що це варто робити. Існують професійні стандарти, право журналістів та адвокатів на професійну таємницю має захищатися законом. Є й відповідні рішення Європейського суду з прав людини не на користь держави, яка намагалася отримати інформацію в порушення цих стандартів. Особисто я за те, щоб між прокуратурою та журналістами була нормальна професійна комунікація.

Як це має відбуватись на практиці? От що би ви сказали журналісту — «окей, ти розслідуєш цю справу, але ти маєш пам’ятати та враховувати»…

— Я не хочу, аби журналісти жертвували своєю свободою, але в нас одна мета — притягнути винних у жахливих злочинах проти українців до відповідальності. Я впевнений, що журналісти бажають цього, як і ми. Тому треба враховувати те, як інформація, отримана журналістом, дозволить йому професійно виконати власну роботу і привести злочинця до лави підсудних. Я впевнений, що ми можемо допомогти захистити джерело інформації, його ім’я не буде фігурувати у відкритих матеріалах і так далі, якщо воно побоюється, скажімо, переслідування з боку росіян. Ми це можемо. Якщо джерело не хоче, аби його потім тягали по судах, то це вже питання його громадянської позиції та відповідальності. Якщо ви стали безпосереднім свідком злочину, будь ласка, знайдіть час, аби встановити справедливість! Зробіть те, що можете й мусите, як громадянин під час війни.

Можна знайти баланс, який буде на користь обох сторін. Ми знаходимо його з багатьма медіа.

Із ким, наприклад?

— Не скажу. (Сміється.) Вони діляться з нами інформацією, і це жодним чином не перешкоджає їм висвітлювати події.

— Крім журналістів та інших джерел, ви також отримуєте інформацію через спеціально створений сайт. Він добре просувається — українці навіть отримують СМС із закликом скористатися ним у разі, якщо хтось став свідком воєнного злочину або має що повідомити прокуратурі. Це працює?

— Сайт працює добре і є для нас важливим джерелом. Його зручно використовувати. За час його існування ми отримали від громадян, свідків та потерпілих понад 16 000 повідомлень про злочини, люди завантажили на сайт майже 63 000 документів, фото та відео. Наші прокурори всі ці матеріали вивчають. Не можна сказати, що 100 % інформації стосується саме воєнних злочинів; іноді неможливо зрозуміти, що саме людина нам хотіла повідомити. Трапляються навіть жартівники. І це нормально, ми були до цього готові. Більшість інформації для нас корисна. Доступ до сайта мають наші колеги з регіональних прокуратур, тому вони можуть перевіряти дані на місці. Звернення громадян через цей сайт прирівнюється до письмових та особистих заяв, коли людина прийшла у прокуратуру. Повідомлення на сайт достатньо для відкриття кримінального провадження.

Якщо уявити алгоритм дії людини, яка стала свідком або жертвою злочину, чи вона не подумає спершу подзвонити за номером 102?

— Можна і так, звісно, але якщо людина за кордоном, то зручніше повідомити про злочин через сайт. Крім того, людині, яка у стресі, можливо, буде зручніше заспокоїтись і потім саме в такий спосіб передати нам інформацію. Скажімо, людина в Німеччині, але має фото чи відео, які може завантажити на сайт і вказати способи зв’язку з нею. Потім ми виходимо з нею на зв’язок.

Усі ми хочемо швидкого правосуддя. Але не всі розуміють, що його швидко не буде, тому можливе розчарування. Ми також розуміємо, що всі російські полонені — в тому числі воєнні злочинці — це наш обмінний фонд. Як пояснити суспільству таку перспективу — відпустити додому вбивцю або ґвалтівника?

— Це не значить, що всі вони будуть повернуті в Росію. Україна має повне право тримати таких росіян у себе, поки вони не відбудуть покарання повністю. Ми не плануємо віддавати Росії тих, хто вчинив тяжкий воєнний злочин, до того, як вони відбудуть покарання. Безумовно, будуть повернуті ті, хто не вчинив злочину, частина з них може поїхати додому й до завершення бойових дій. Після їх завершення всі такі полонені мають повернутися: цього вимагає Женевська конвенція, і Україна її дотримуватиметься. Але злочинців ми не будемо повертати додому, хоча й це ми також можемо зробити — і на етапі розслідування, і навіть після оголошення судового вироку. Але українці мають усвідомлювати, що ми повертаємо полонених не просто так, а в обмін на наших військових і цивільних. Ми не повернемо їх просто так. Був випадок, коли ми обміняли засудженого росіянина, який вчинив воєнний злочин, але не тяжкий (не вбивство, не зґвалтування), на нашого пораненого військовослужбовця. Як ми могли не забрати його з полону в обмін навіть на злочинця? Це ж наш громадянин.

Треба не забувати, що наші полонені є в Росії, і їх багато. Забрати їх можна лише шляхом обміну. А тому полонених завжди треба брати, стримувати свої емоції під час бою, хоч як це складно. До речі, «полонених не беремо» — це, окрім іншого, ще й воєнний злочин.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Скільки робочих місць може замінити штучний інтелект у майбутньому: експерти назвали цифри
InternetUA
2025-02-07T12:48:01Z
З’явилося перше відео з прототипом робота Apple
InternetUA
2025-02-07T12:46:37Z
Помилка Samsung затримує розгортання One UI 7.0
Portaltele
2025-02-07T12:42:12Z
Втомились від робочих «колів»? Дослідники кажуть, що в цьому винні наші «негарні обличчя»
ITC
2025-02-07T12:40:00Z
Продажі «бюджетного» Apple iPhone SE 4 стартують у лютому, але офіційної презентації не буде, — Bloomberg
ITC
2025-02-07T12:36:45Z
Meta випустить одразу 6 нових пристроїв зі штучним інтелектом у 2025 році
24tv
2025-02-07T12:36:31Z
ТОП-6 смартфонів 2025 року із найшвидшою зарядкою
InternetUA
2025-02-07T12:31:53Z
Як відмити витяжку від жиру без подряпин: існує легкий 30-секундний спосіб
GlavRed
2025-02-07T12:27:03Z
Енергія, як єдина валюта майбутнього: яким буде світ штучного інтелекту
24tv
2025-02-07T12:03:16Z
Соковитий киш Лорен: зірка "Майстер Шеф" Клопотенко поділився простим рецептом французького пирога
Политека
2025-02-07T12:30:53Z
Як зробити собі спартанський прес за рекордно короткий час: 4 поради від тренера
24tv
2025-02-07T12:21:25Z
Ви перете ці 5 речей надто часто: вони від цього псуються
24tv
2025-02-07T12:21:11Z
Швидкий десерт без випічки: готуємо шоколадний торт з печива
24tv
2025-02-07T12:15:52Z
Експерти назвали 3 рішення для зберігання, які лише заважають підтримувати порядок
24tv
2025-02-07T11:30:23Z
Чи можна прати рушники одночасно з одягом: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-07T11:27:32Z
Троянди та півонії пишно цвістимуть: як використовувати кавову гущу як добриво
GlavRed
2025-02-07T11:27:23Z
Не ризикуйте: 8 речей, які не можна прати в пральній машинці
24tv
2025-02-07T11:06:24Z
Про неприємний запах з взуття можете забути: ось як його легко позбутися
24tv
2025-02-07T11:03:21Z
У Києві жорстоко побили дитину: познайомились у Мережі, заманили і гуртом напали
TSN
2025-02-07T12:48:39Z
Росіяни атакували з дрона автомобіль у Наддніпрянському на Херсонщині, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-02-07T12:46:59Z
Військовому присудили п’ять років тюрми за смертельну ДТП
1News
2025-02-07T12:45:25Z
В Сумах встановлено іще одну потерпілу від дій житомирського педофіла
Украина Криминальная
2025-02-07T12:33:49Z
Зґвалтування дівчинки на Закарпатті: суд нарешті покарав винних
TSN
2025-02-07T12:33:31Z
Справа закарпатських ґвалтівників. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:30:00Z
На Закарпатті судили програміста, що планував втекти до Словаччини
InternetUA
2025-02-07T12:27:45Z
У Чернівцях помер чоловік в обласному ТЦК - поліція встановлює обставини
УкраинФорм
2025-02-07T12:27:43Z
Не перший випадок, – у Повітряних силах підтвердили збиття КАБу біля Запоріжжя
24tv
2025-02-07T12:27:00Z
Кров, піт і сльози: з'явилося офіційне промо бою Берінчик – Девіс
24tv
2025-02-07T12:51:02Z
Ексчемпіон світу назвав боксерів, які можуть перемогти Усика вже у цьому році
24tv
2025-02-07T12:45:51Z
Оболонь – Злін: онлайн-трансляція контрольного матчу
Football.ua
2025-02-07T12:34:39Z
Камавінга тренується із загальною групою Реала
Football.ua
2025-02-07T12:13:36Z
Неймар: Я доведу, що Жезус помилявся
Football.ua
2025-02-07T11:51:00Z
Клюйверт – найкращий гравець АПЛ за підсумками січня
Football.ua
2025-02-07T11:46:34Z
Під час російської ракетної атаки ледь не загинув легіонер футбольного клубу
ZN UA
2025-02-07T11:34:56Z
Чемпіон світу "на базі": склад чоловічої збірної України на ЧС-2025 з біатлону
24tv
2025-02-07T11:33:39Z
Ван Дейк: Пишаюся тим, що є капітаном Ліверпуля
Football.ua
2025-02-07T11:25:46Z
Бійці Нацгвардії взяли в полон шістьох росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-07T12:46:37Z
Ворог обстріляв Гуляйполе, є пошкодження
УкраинФорм
2025-02-07T12:45:51Z
У будівлі КМДА проходять обшуки: реакція столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:45:35Z
СБУ затримала зрадника, який наводив російські КАБи на позиції захисників Краматорська
Украина Криминальная
2025-02-07T12:27:14Z
У Києві 8-9 лютого буде змінено рух деяких маршрутів громадського транспорту
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:18:43Z
У Minecraft створили реалістичну мапу Києва з можливістю купівлі житла
InternetUA
2025-02-07T12:16:13Z
За $2800 завідувач кафедри планував організувати вступ до вишу двом «абітурієнтам»
Украина Криминальная
2025-02-07T12:09:50Z
Шахраї намагаються обманути родичів полонених через фальшиві посилки
360ua.news
2025-02-07T12:03:28Z
На Курщині 21 окупант здався в полон: окупанти заговорили про розправи над бійцями ЗСУ
Фокус
2025-02-07T12:00:29Z
Оззі Осборн оголосив про завершення концертної кар’єри
360ua.news
2025-02-07T12:36:31Z
"У важкому стані": популярний російський актор потрапив у ДТП
GlavRed
2025-02-07T12:27:36Z
Провокації, романтика та гумор: офіційний трейлер нової української комедії з Лесею Нікітюк
24tv
2025-02-07T12:21:55Z
Традиції виступати в київському палаці "Україна" Тіна Кароль не зраджує багато років навіть попри війну .
FM-TV
2025-02-07T12:12:37Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 8-9 лютого
VGorode
2025-02-07T12:12:01Z
Куди сходити у Києві на вихідні 8-9 лютого: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:03:10Z
Тіна Кароль відповіла, у кого є шанси представити Україну на Євробаченні-2025
24tv
2025-02-07T11:24:54Z
Без білизни: Анджеліна Джолі вразила новим виходом й показала татуювання на спині
24tv
2025-02-07T11:12:16Z
Фіналістка Нацвідбору на Євробачення-2025 FIЇNKA розповіла про залаштунки шоу: "Всі змучені"
24tv
2025-02-07T10:51:51Z
Світова тенденція: дві третини людства перебуває під владою чоловіків старше 70 років
24tv
2025-02-07T12:48:55Z
У Міноборони заявили, що 70% зброї, яку ЗСУ використовують на фронті, – допомога партнерів
Лига
2025-02-07T12:42:46Z
ТСУ: 1,7 млн одиниць зброї недоотримала армія через відсутність держзамовлень
Хвиля
2025-02-07T12:36:32Z
Гігантська акваріумна риба проковтнула голову росіянки – фото
TSN
2025-02-07T12:36:01Z
Ложки стають символом опору держслужбовців Трампу та Маску
InternetUA
2025-02-07T12:31:36Z
Чоловік знайшов покинутий вокзал, де "час зупинився"
Фокус
2025-02-07T12:30:47Z
В Австралії за демонстрацію символів ненависті каратимуть увʼязненням
Детектор М
2025-02-07T12:30:24Z
Марії Шевченко чи Шевченкової? Які жіночі прізвища в українській мові ніколи не відмінюються
Telegraf
2025-02-07T12:27:46Z
Брак піхоти на фронті: ЗСУ заміняють солдатів безпілотниками, — WSJ
Фокус
2025-02-07T12:21:49Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T12:45:05Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T12:45:05Z
Чим обробити землю після зими: як допомогти ґрунту швидше відновитися
TSN
2025-02-07T12:36:28Z
Експерти назвали найшкідливіший колір фарби для волосся: це зовсім не блонд
TSN
2025-02-07T12:18:52Z
Б’юті-хак для чистої шкіри: як обрати ефективний засіб для вмивання
Вива
2025-02-07T12:15:31Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
На Дніпропетровщині підліток потрапив до лікарні після 10 банок енергетика
24tv
2025-02-07T08:00:19Z
До податкового простору Дія.City вже приєдналися 1,5 тисячі компаній - Федоров
УкраинФорм
2025-02-07T12:51:54Z
Венчурні фонди, наукові парки та R&D: у Мінцифри окреслили плани з розширення простору Дія.City
УкраинФорм
2025-02-07T12:51:06Z
Гетманцев склав список кращих аграрних платників податків, який не відповідає дійсності
AgroNews
2025-02-07T12:46:07Z
Переважна більшість німців виступає за сонячну та вітрову енергетику
Европейская правда
2025-02-07T12:43:29Z
Партнери в ЄС уже мають попередні рішення про фінансування в Україні програм замість USAID - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T12:39:20Z
Яйця в Україні подорожчають: чи варто купувати їх зараз
24tv
2025-02-07T12:36:56Z
Україна першою відзначила Всесвітній день бобових 2025: ключові акценти галузі
Agravery
2025-02-07T12:31:04Z
АМКУ дав добро на продаж агропідприємств на Львівщині та Тернопільщині
AgroPortal
2025-02-07T12:30:06Z
Штучну паніку щодо нестачі газу розганяє ексчиновник "Нафтогазу", який втік до Канади — політолог
Telegraf
2025-02-07T12:27:05Z
Експерти пояснили, що станеться, якщо заправити машину бензином з високим октановим числом
ТСН
2025-02-07T12:48:24Z
Від 59 000 євро: DS відкрив прийом замовлень на флагманський електричний кросовер
AutoGeek
2025-02-07T12:36:13Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
Фокус
2025-02-07T12:27:58Z
Без перекупів та ризиків: продати та купити авто можна через Дію та AUTORIA
24tv
2025-02-07T12:24:40Z
Знайдено ефективне рішення щодо вторинного використання акумуляторів електровантажівок
AutoCentre
2025-02-07T12:10:29Z
Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
AutoCentre
2025-02-07T11:48:15Z
Tesla вдруге за зиму різко підняла ціни на електрокари у США
УкраинФорм
2025-02-07T11:36:45Z
В Україні вперше на АЗС замінили заправну колонку на зарядку для електромобілів
AutoGeek
2025-02-07T11:06:16Z
Знайомий, але інший: тест-драйв нового Hyundai Tucson
Фокус
2025-02-07T10:42:30Z
Трамп наказав ключовій державній установі розірвати всі контракти зі ЗМІ - Axios
УкраинФорм
2025-02-07T12:51:39Z
Адміністрація Трампа скорочує штат USAID у 34 рази
360ua.news
2025-02-07T12:46:29Z
Росія начебто запустила "Орєшніком" по Києву: з'явилася перша реакція України
GlavRed
2025-02-07T12:45:49Z
Трамп запровадив санкції проти МКС через переслідування Нетаньягу
УкраинФорм
2025-02-07T12:45:07Z
«Король голий»: експерт розповів, чи справді «Орешник» розбився на території росії
Знай
2025-02-07T12:42:45Z
Раді пропонують «фаст-трек» для розгляду євроінтеграційних законопроєктів
УкраинФорм
2025-02-07T12:39:55Z
У Молдові ініціювали заборону однієї з партій блоку проросійського олігарха Шора
Европейская правда
2025-02-07T12:33:08Z
Україна переконана, що МКС не припинить розслідувати воєнні злочини Росії й після санкцій Трампа - МЗС
УкраинФорм
2025-02-07T12:30:19Z
Перший ухилянт покараний: в Україні застосували нове покарання через мобілізацію
Знай
2025-02-07T12:30:07Z