У Києві простилися з українськими героями, які загинули від рук російських окупантів.
5 серпня в Києвіна Майдані, у Володимирському та Михайлівському соборах прощались із загиблими. На кожен із жалобних заходів приходили сотні людей, несли квіти та обіцяли помститися ворогу. Віддавали шану добровольцям і мільйонерам, поету і колишньому полоненому. Об'єднує всі ці прощання те, що кожен із цих людей загинув від рук рашистів.
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Загиблих добровольців "Правого сектору" Майдан Незалежності зустрічає, схилившись на коліно. Дві білі труни, накриті прапорами України, стягами "Правого сектору" і бойовими шоломами загиблих бійців. Андрій Жованик та Юрій Коваленко загинули на Донеччині.
"В бою стрілецькому, очолюючи групу козаків, загинули наші побратими. Це вогнепальні кульові поранення в прямому стрілецькому ближньому бою. Соледар тримається і до сьогодні", - говорить доброволець із "Правого сектору" Арсеній.
Жалобна церемонія - просто під стелою Незалежності, бо і боролися вони за незалежність.
Друг Андрія Жованика Роман Коваль розповідає, ще від початку 1990-х він, ще зовсім юнаком, боровся за Україну. Найбільше любив, коли його називали не просто воїном, а козаком.
"Він це слово сприймав як самоідентифікацію", - каже президент історичного клубу "Холодний Яр" Роман Коваль.
На війні бійці мали псевдо Татарин та Сокар - сьогодні в них почесна варта з побратимів і довга черга з тих, хто віддає їм шану та кладе квіти.
5 серпня лише в столиці чотири публічні жалобні церемонії прощання.
Перед Володимирським собором - фотографії усміхнених людей. На кожній з них Олексій Вадатурський - директор сільгосппідприєства "Нібулон". Уже всередині собору - сімейні фото родини Вадатурських Роїси та Олексія. Вони загинули разом - ракета прилетіла в будинок заможної родини під час потужного обстрілу Миколаєва.
Тут говорять - це втрата не лише для аграрної України, а й велика втрата для цілого міста Миколаїв.
"Вадатурський був наче одним з символів міста Миколаєва, символом відродження суднобудування, не лише Миколаєва, але й України. Він перший, хто почав казати, що зерно треба перевозити річками, а не дорогами і розбивати ці дороги. Він багато чого зробив для Миколаєва...", - зазначив мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.
Під стінами Михайлівського собору прощаються з Глібом Бабичем. Він загинув тиждень тому - машина підірвалася на міні. Але тут говорять не про смерть - Гліба згадують як веселу людину та поета.
"Я йому казав: "Глібе, я не розумію, що в тебе відбувається в голові, коли ти пишеш такі вірші, але це геніально!". А він каже: "Дякую тобі, друже!", - згадує ветеран російсько-української війни Олексій Петров.
Його вірші ставали піснями, а одна з них - стала гімном 10-ї бригади.
На прощання приходить і п'ятий президент України Петро Порошенко.
Тут одне прощання змінюється іншим. З Донеччини додому повертається Володимир Гунько. Він був бійцем батальйону Донбас, потрапив у полон, провів там більше 100 днів, але не втратив сили духу і почутя гумору.
"Понад 100 днів він був у полоні, пройшов коротку реабілітацію і понад 100 днів, як повернувся на фронт", - зазначив друг Володимира Гунька Володимир Рунець.
Від першитх днів повномасштабного втогрення він рвався на передову і трохи більше тижня тому добився переводу до Бахмута.
"Просто прилетіла бомба вночі, як це буває повсякчас в Бахуміті. Там немає жодного місця, яке можна було б назвати тилом, бо від тих бомб, які використовують росіяни, немає укриттів".
Поховають Володимира Гунька вже 6 серпня на рідний Вінничині.
Нагадаємо, що речниця українського офісу Amnesty International звільнилася через скандальний звіт.
Читайте також:
- Атака по Миколаєву: спалахнула низка пожеж, є багато руйнувань
- Окупанти вдарили по майданчику біля Запорізької АЕС: в МЗС попередили про ядерну загрозу
- Українські воїни успішно відбили черговий ворожий штурм в напрямку Мар’їнки - Генштаб