Французька армія в разі повномасштабної війни зіткнеться з проблемами - в першу чергу, з нестачею зброї та боєприпасів.
Про це пише RFI посилаючись на підсумки кількох засідань комісії з оборони Нацзборів Франції, які проводилися на тлі війни Росії проти України. В ході зустрічей обговорювалися питання готовності Франції захистити себе в разі "конфлікту високої інтенсивності".
Відзначається, що ймовірність такого конфлікту на сьогодні є найвищою за час після Другої світової війни.
"Загрози наростають, і перехід до (бойових) дій, як в Україні, це реальність - навіть для Європи... Нестримане застосування сили знову стало для багатьох способом вирішення конфліктів", - сказав начальник Головного штабу Збройних сил Франції Тьєррі Бюркар.
Він також відзначив героїчно бореться України, чий приклад показав, наскільки важливим в ході війни є єднання армії і народу, відзначили генерали. "Мужність і бойовий дух українських солдатів багато в чому обумовлені потужною підтримкою населення країни", - сказав Бюркар додавши, що Франції потрібно зміцнювати зв'язки армії і суспільства.
"Ми бачимо в Україні, що моральна сила, прихильність солдатів справі, яку вони захищають, і взаємна підтримка армії і нації — це не тільки теоретичні питання. Це суттєві положення, які мають оперативний ефект", - додав командувач сухопутними силами Франції П'єр Шиль
Також важливим аспектом є боротьба з ворожою пропагандою-ще один напрямок, на якому українці діють блискуче.
"Конфлікти 21-го століття глобалізовані [ ... ] і "медіатизовані", із запеклою битвою наративів. Ми стикаємося зі зростаючим маніпулюванням інформацією [...]. Зіткнувшись із збільшеною небезпекою програти війну, незважаючи на перемогу на полі бою, вкрай важливо, щоб ми зміцнювали і наші кіберможливості", - говорив генерал авіації Фредерік Парізо.
Глава Сухопутних військ П'єр Шиль зазначає, що"Франція повинна мати можливість розраховувати на свою армію, яка зобов'язана підготуватися і, якщо зажадають обставини, вступити у великий конфлікт".
За словами віце-президента парламентської комісії з оборони Жан-Луї Тьєріо, незважаючи на те, що Франція має ядерну зброю і найбільшу армію Європи, що має досвід бойових дій, вона не готова належним чином до повномасштабної війни.
Французькій армії не вистачає, в першу чергу, військової техніки та боєприпасів.
"У нас є боєприпаси на 15 днів, а для деяких видів зброї, які я не можу назвати з міркувань національної безпеки, нам вистачить всього на 3-4 дні", - говорить глава сенатської комісії із закордонних справ, оборони і безпеки Крістіан Камбон.
Франція стала знову збільшувати оборонні витрати в 2017 році на тлі "гібридної війни", яку РФ вела проти України з 2014 року.
Попередні скорочення витрат були пов'язані з тим, що конфлікти високої інтенсивності на європейській території, з розгортанням танків, авіації та артилерії, вважалися малоймовірними.
"Французька армія теж готувалася не до великої війни, а до конфліктів малої інтенсивності - в першу чергу до операцій проти джихадистів в Африці. Але цей досвід не є вирішальним у разі повномасштабної війни", - вважає глава Генштабу Тьєррі Бюркар.
Вас також можуть зацікавити новини:
- США через 80 років знову відправлять десантну дивізію в східні країни НАТО
- Росія може використовувати газові проблеми Європи, щоб позбавити Україну союзників - експерт
- Китай, Індія і Росія проведуть спільні військові навчання