![За відмову від евакуації вихователів прийомних дітей позбавлятимуть права на опіку](https://thumbor.my.ua/rNByKbU8viahVFV3NwBfYeC7PRo=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F66a7ef4f0e63648a183060df69a8e452.png)
За відмову від евакуації вихователів прийомних дітей позбавлятимуть права на опіку
За відмову від обов’язкової евакуації вихователів прийомних дітей позбавлятимуть право опіки.
Про це повідомили у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду сьогодні, 23 серпня.
– Сім’ї, а також патронатні вихователі та дитячі будинки, які виховують прийомних дітей-сиріт або позбавлених батьківського піклування, можуть втратити право піклуватися про них, якщо наражають своїх вихованців на великий ризик і відмовляються від обов’язкової евакуації, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що долі цих дітей держава доручить відповідальнішим вихователям – вже в безпечних регіонах, куди їх евакуювали.
– Установи чи вихователів визначатиме Нацсоцслужба – на підставі інформації місцевих держадміністрацій, органів місцевого самоврядування про наявність у згаданих районах прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, сімей патронатних вихователів, закладів, де передбачається цілодобове перебування дітей, – йдеться у повідомленні.
Близько 400 тис.
людей примусово евакуюють у разі аварії на ЗАЕС – ОВА.