У серпні фінансова допомога Україні від країн Заходу збільшилася до $4,6 млрд, що є рекордним місячним обсягом після 24 лютого.
Про це в ефірі національного телемарафону заявив голова Міністерства фінансів Сергій Марченко.
За його словами, фінансова підтримка з боку Заходу суттєво допомагає Українській державі покрити всі необхідні витрати, а восени на Київ чекає новий транш допомоги з Євросоюзу.
– Також очікуємо у вересні надходження від США $1,5 млрд грантової допомоги, це останній транш їхньої грантової допомоги.
Також очікуємо на вересень – початок жовтня отримання макрофінансової допомоги з боку Європейського Сюзу, – сказав Сергій Марченко.
Глава Мінфіну прокоментував можливість приїзду свого німецького колеги Крістіана Лінднера в Україну, який був запланований на період липня-серпня, але, за словами Марченка, може відбутися у вересні.
Під час візиту глави Мінфіну Німеччини та України обговорять процес надання макрофінансової допомоги.
Марченко нагадав, що німецький міністр фінансів переконаний у тому, що фінансова допомога від ЄС має бути грантовою, а не кредитною, що суперечить чинним кредитним механізмам Європейського Союзу.
– Для нас не принципово, чи це буде грант, чи кредит, оскільки він виділяється на довгостроковий період на пільгових умовах.
Тому для нас є принциповим закриття питання ліквідності, – пояснив Сергій Марченко.
Спочатку Україна очікувала надходження у серпні на $6 млрд і у вересні $4,7 млрд порівняно з $1,7 млрд у липні та $4,4 млрд у червні.
Сергій Марченко заявив, що за підсумками року Україна розраховує вийти на суму близько $30 млрд зовнішньої допомоги з початку війни, з якої вже отримано близько $17 млрд.
На подолання продовольчої кризи: Японія планує інвестувати в Африку $30 млрд.