MY.UAНовини
Від «мила» до трагедії. Автори «Кріпосної» зняли стрічку про Маріуполь
Від «мила» до трагедії. Автори «Кріпосної» зняли стрічку про Маріуполь

Від «мила» до трагедії. Автори «Кріпосної» зняли стрічку про Маріуполь

Чи можна роками знімати серіали з росіянами в головних ролях, а потім узяти й зафільмувати справді щось глибоке про звірства російських загарбників?

22 серпня на різних українських ресурсах, серед яких «НВ», 24 канал, Sweet.tw, почали показ документального циклу про війну під загальною назвою «А потім прийшли “братья”». Він створений Об’єднанням українських продюсерів (ОУП) і складається з чотирьох документальних фільмів: «Маріуполь. Невтрачена надія», «Дев’ять життів», «Вокзал надії» та «Втрачений дім».

Об’єднання українських продюсерів (ОУП) засновано під час війни в березні 2022 року — сімома теле- та кінопродюсерами задля зйомок кіно про передумови, хід та наслідки російської агресії проти України. «Ми святкуємо річницю незалежності в момент, коли проти нашої незалежності, проти нас розв’язана повномасштабна війна ядерною країною. Країною, що веде з нами цю війну вже сотні років. Зараз у цій війні ми всі — поряд із ЗСУ. Наш внесок — це фільми про українців, які своєю силою, волею та любов’ю обов’язково переможуть», — сказала одна із засновниць ОУП Алла Липовецька. Інші засновники Володимир Бородянський, Дарія Легоні-Фіалко, Марина Квасова, Ігор Сторчак, Віктор Мірський та Ірина Заря.

Кожен із чотирьох фільмів циклу знімає окрема група продюсерів, кожна стрічка присвячена окремій темі й саме тому вони дуже різні.

«Детектор медіа» планує опублікувати рецензії різних авторів на всі чотири фільми.

Нині український кінопроцес багато в чому повторює досвід восьмирічної давнини. Революція гідності, а потім окупація Криму та війна дали початок справжньому буму документалістики — оператори й режисери назнімали стільки матеріалу, що нові стрічки виходили впродовж кількох років. Тому з документуванням у нас усе добре. Інша справа — якість. Вона, ясна річ, традиційно формувалася з кількості, тому далеко не всі роботи справді цікаві в художньому чи інтелектуальному сенсі. І це нормально.

Українській документалістиці, як на мене, взагалі сильно бракує оригінальної форми, тому стрічки часто нагадують одна одну, автори займаються самоповторами й використовують одні й ті ж схеми. Напевне, на загальному тлі виділяються два фільми: «Майдан» Сергія Лозниці та «Зима у вогні» Євгенія Афінеєвського.

Обидві ці роботи в певному сенсі суперечливі, адже режисерів звинувачують у тому, що вони просто змонтували кимось знятий матеріал, а на самій події не були. Лозниці закидали, що він усе перебрехав і на Майдані такого не було. Але якщо говорити про авторський почерк, то його заперечувати важко. Ну а щодо «Зими у вогні» виробництва Netflix, який номінувався на «Оскар», то тут цінність ще й у дуже доброму поданні контексту, який решта документалістів часто ігнорували. Бо типу й так зрозуміло. Глядачам, а це переважно іноземна публіка, чітко пояснили, чому саме українці вийшли на протест і так потужно його продовжили. До речі, зараз ця стрічка непогано пояснює ще й те, чому в нас вдаються протести, а в росіян чи білорусів — ні.

І ось нині ми спостерігаємо початок схожого буму. І, безперечно, одна з найважливіших тем — Маріуполь. На ній і зосередьмося. А конкретно — на фільмі «Маріуполь. Невтрачена надія». Із 22 серпня він є на ютубі та інших платформах.

 

Варто сказати, що ми можемо щось із чимось порівнювати, адже маємо вже кілька робіт на цю тему. І тут, боюся, ми знов наштовхуємося на проблему браку оригінальності. Щонайменше, повторюються герої та їхні історії, а форма знову тримається переважно на синхронах та архівній зйомці. І тут уже питання в тому, хто цим інструментарієм скористається вправніше. До речі, назви теж однотипні. Щоправда, певні пошуки чогось цікавішого таки є. У фільмі «Маріуполь. Хроніки пекла» «оживили» місто, давши йому закадровий голос. А в «Маріуполь. Невтрачена надія» є кадри, на яких художниця малює будинки, потім домальовує вибухи, а за кадром Римма Зюбіна проникливо читає щоденники журналістки Надії Сухорукової — однієї з героїнь.

Два слова про авторів та виробників cтрічки «Маріуполь. Невтрачена надія». Це Об’єднання українських продюсерів, яке з’явилося в березні цього року для зйомок документалістики про російську агресію на території України. Авторка ідеї фільму — Тала Пристаєцька, шоуранерка «Кріпосної». Режисер і теж автор ідеї — Максим Литвинов, який «Кріпосну» фільмував.

Що ж, тут необхідно вказати на один невеличкий, але важливий момент. Навіть на два. Це як горошина, яку ти відчуваєш під трьома матрацами. Як ложка дьогтю в діжці меду. Як противнючий комарик, який літає, дзижчить і не дає тобі заснути. У 2015 році вже доволі гучною була дискусія про припинення співпраці з російським ринком. Це, звісно, стосувалось і виробництва серіалів. Продюсери довго відмовчувалися, але таки мусили відповісти на закиди. Відповідь була дуже конкретною: знімати для російського ринку вони не припинять. Серед них були й нинішні засновники ОУП, зокрема Віктор Мирський та Володимир Бородянський. Тоді звучали доволі прагматичні, здебільшого економічні причини. Слово «прагматичні» можна замінити на якесь інше — «цинічні» наприклад. Бо саме тут межа досить розмита.

Ну а зараз ці люди об’єдналися, щоб розповісти світові про війну, її причини та можливі наслідки. Насправді було б чудово, якби їм це вдалося, усе ж вони професіонали, які добре знають ринок і виробничі процеси. Але можуть закрастися й певні сумніви, передусім смислові. Бо раніше з прогнозуванням наслідків у товариства були проблеми.

Із «Кріпосною» — те саме. Буде неправильним заперечувати успіх цього серіалу і, безумовно, варто віддати належне авторам. Усе ж наважитися на дорогу костюмовану драму — це вчинок. Серіал став справжнім хітом, його продали в багато країн, телеканали просять продовження — все це супер, без іронії. Але разом із тим «Кріпосна» — яскравий приклад малоросійства й типових для нашого виробництва схем. Коли все знято російською, головних персонажів грають росіяни і загалом основним завданням є задовольнити саме російських глядачок.

Цей принцип викликав критику й раніше, але після 24 лютого відбулася нова хвиля. Її, до речі, спричинив саме цей серіал. Адже спочатку тихенько між собою, а згодом і публічно кінотусовка бурхливо обговорювала зйомки російських акторів в останньому сезоні. Тому виходить уже геть неприємна ситуація. Авторка й режисер однією рукою працювали над фільмом про звірства росіян, а іншою — тихцем дознімали трохи інших росіян, від яких не могли відмовитися.

Ну і другий момент, який теж часто обговорюють. Чи можна роками знімати «мило», а потім узяти й зафільмувати справді щось глибоке на серйозну тему? Зазвичай відповідь негативна.

Отже, «Маріуполь. Невтрачена надія». Стрічку, напевне, можна більше назвати телевізійною, ніж кіношною. Це історії шістьох людей, які пережили бомбардування Маріуполя і змогли звідти виїхати. Основною чеснотою фільму я б назвала хороше розкриття почуттів цих людей. Сказати відверто, за це можна навіть пробачити невибагливість режисури. Герої — люди, які не просто пережили пекло, але й змогли дуже точно його описати. Адже існує справедлива думка, що просто неможливо вповні зрозуміти тих, хто опинився в таких страшних місцях. І справа навіть не в емпатії. Коли тебе заливають усіма можливими видами зброї, роблять це постійно й цинічно, з’являються думки, яких сам від себе не очікуєш. Подекуди їх навіть важко сформулювати, прийняти і вже тим паче озвучити на камеру.

Перекладачка й волонтерка Ксенія Каян втратила сина й мусила лишити його у квартирі. Вона не знає, що з його тілом. Розповідає, що одного разу бачила, як чоловік побивався за загиблою донькою й не міг зрозуміти, чому він не на її місці. А в самої думки бути точно такі ж. Вона згадує й випадки, коли смерть була вже поруч і до неї треба було якось готуватися: «За день до того, як ми вийшли, філармонію розстрілювали з танків впритул. Я маму поставила під опорну стіну, обійняла її ззаду за плечі. І це був дуже страшний момент, бо мені не хотілося ось так померти, без сонця, брудною, немитою. В якомусь стані людини, яка втратила людське обличчя. Ось просто фізично. Я не говорю про моральні якісь орієнтири. Я стою і думаю: так, молюсь усім — хтось та і почує. Стою і думаю: лише не так, я не хочу так, я не хочу в цій ямі. Я вийду під гради, але не хочу в цій ямі. І ніхто навіть не дізнається».

Художник Данило Немировський говорить: «Я думав: швидше б усе це закінчилося. Швидше б воно все вбило мене, бабусю, дідуся — і усе б це скінчилося. Ось так я і думав. Ну бо а що? Молитися щоб що? Господь Бог, нехай снаряди падають на сусідні будинки, лише не у цей? Ну як потрібно було молитися?»

Герої розповідають, як їхні сусіди йшли на самогубство, бо просто не могли це все далі витримувати. Наважувалися на евакуацію, нехай і з ризиком потрапити під обстріл, тільки б не лишатися тут далі. А дехто — навпаки, не міг навіть вийти з дому й там помирав. Ти не знаєш, що обрати, — діяти чи не діяти. Адже жоден із варіантів не був правильним. Усі, напевне, пам’ятають ті конфлікти на початку великої війни між людьми в пастці та їхніми близькими. Останні не розуміли й не могли розуміти ситуації, але в паніці давали цілу низку порад, наполягаючи на тому чи на іншому. Вимагали негайно евакуюватися, не усвідомлюючи, що це може бути смертельно небезпечно й піти на такий крок — нелегке завдання.

Усі герої — дуже хороші оповідачі. Вони багато розповідають про суто побутові моменти, що дуже важливо для документування фактів. Але і вміють лаконічно, точно та емоційно передати свій душевний стан. Ясна річ, навіть за їхньої допомоги глядачі не зможуть повністю відчути і зрозуміти ці події, але після перегляду багато уявлень може змінитися. Наприклад, людей, які евакуювалися, дуже часто критикують за те, що кинули своїх тварин. Це роблять і ті, кому пощастило бути на відносно безпечних територіях. Надія Сухорукова зі сльозами згадує кота, якого вона залишила. Він, каже, був залюбленим, домашнім та зовсім не пристосованим до вуличних умов. «І ми його кинули. А він не розуміє, за що. Ось і все. Я розумію, а він — ні. Як вибачатися — я не знаю. І який сенс?» Коли бачиш сльози, щире розкаяння та біль людини, навряд будеш із такою категоричністю винуватити її в бездушності.

Повертаючись до режисури. Вона хоч і доволі тривіальна, але водночас, скажімо так, якісна. Вочевидь режисер намагався обрати якомога більш професійно зняті кадри. Вони не просто перекривають розповіді чи пов’язують їх, як це часто буває. Але й підібрані максимально влучно та емоційно. Не в сенсі чорнухи, а для занурення глядачів. В описі стверджується, що «стрічка не містить страшних кадрів, не давить на глядача». Але це не може бути правдою. Можливо, мається на увазі улюблене телевізійниками нагнітання, яке нерідко переходить у неповагу до героїв та спекуляції на їхній біді, коли крупним кадром показують понівечені тіла. І тут варто зауважити хорошу роботу журналістки Наталі Кружиліної, яка, судячи з усього, ставила свої питання коректно й без намагання вичавити сльози. На жаль, такі прийоми доволі часто використовують у спілкуванні з постраждалими, бо сльози — це рейтинги.

Але ж коли йдеться про настільки безпрецедентні обставини, навряд можна говорити про відсутність страшних кадрів. Кожен кадр цієї стрічки — страшний і по-іншому зняти неможливо. Навіть коли показують іще вільний та квітучий Маріуполь. Одна з героїнь розповідає про лікарню, коридори якої в певний момент виявилися повністю залитими кров’ю. «Зараз Маріуполь — це братська могила. Це мертве місто. Маріупольці позбулися всього. А в маріупольців було буквально все. Вони ж не просто нас вбили. Вони ж наше минуле вбили. Ми навіть не можемо повернутися в місто й забрати фотографії близьких людей. У мене зараз у тому місці, де душа в людей. Ось, Маріуполь — це випалена земля, у мене всередині така ж».

Напевне, в цьому контексті варто згадати ще й музичне оформлення. Його хоч і не створювали спеціально, а закупили в бібліотеці, але це сучасні й добре зроблені треки. Обрали різнопланову музику — від ліричної до гучної і страхітливої. І, здається, не перебрали з підказками «в лоб», що саме потрібно глядачеві відчути просто зараз.

Поза всяким сумнівом, ми побачимо ще багато стрічок про Маріуполь. Віриться, що вони будуть дуже різними — інформативними, експериментальними, душевними, просвітницькими. На внутрішній ринок та на зовнішній. І, на жаль, щодалі більш моторошними. Рано чи пізно місто звільнять і почнуть відкриватися такі факти, про які нині важко й думати. Потрібно буде говорити про колабораціоністів та про людей, які попри нелюдський жах залишилися проросійськими. Ми вже їх бачимо в численних коротких роликах.

Про все це треба буде говорити, й тут, напевне, головним обов’язком документалістів буде не так креатив, як емпатія, чуйність і вміння осмислити. Нині документалісти мають складне, але важливе завдання, яке, втім, перед ними стояло завжди: познайомити українців між собою, поєднати їх, пояснити, як ми всі жили і формувалися. І як саме нас змінили події. Як на мене, автори фільму «Маріуполь. Невтрачена надія» з цим завданням упоралися. Можливо, зафільмовані історії змінять і їх самих.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Зеленський здавався дещо більшим": дизайнер розповів, чи змінився президент за 5 років
Telegraf
2025-07-27T13:48:09Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T13:48:03Z
Наречена Міка Джаггера показала сина від 82-річного музиканта і здивувала його схожістю з батьком
TSN
2025-07-27T13:33:39Z
Зіркові тещі і свекрухи: історія стосунків Хамайко, Хижняк, Ребрик, Крутоголова, Єфросиніної
Комсомольская правда
2025-07-27T13:04:32Z
Дуже власна жінка, – відома українська співачка зізналася, чи хотіла б стати новою "Холостячкою"
24tv
2025-07-27T12:48:33Z
Двома аншлагами: театр Заньковецької відкрив Міжнародний Шекспірівський фестиваль у Ґданську
24tv
2025-07-27T12:36:34Z
Гурт KOLABA заряджає піснею «Пацики на моциках»
Storyboom
2025-07-27T12:36:28Z
Дружина Юрія Ткача натякнула на вагітність красномовним фото: зіркові друзі відреагували
TSN
2025-07-27T12:33:50Z
У Вінниці відкрилася фотовиставка Говарда Баффета
УкраинФорм
2025-07-27T12:27:36Z
Чайна ложка на літр води — і вікна сяятимуть чистотою до глибокої осені
TSN
2025-07-27T13:06:34Z
Зникають цілі острови: росіяни гроблять унікальні українські території на популярному курорті
Telegraf
2025-07-27T12:57:47Z
Що варто зробити за кілька годин до польоту: прості поради для комфортної подорожі
24tv
2025-07-27T12:57:36Z
Як приготувати сирну запіканку з сезонними ягодами: простий рецепт від фудблогерки
Gazeta UA
2025-07-27T12:57:01Z
Чи потрібно вимикати пральну машину з розетки щоразу: відповідь стане несподіванкою
24tv
2025-07-27T12:54:27Z
Плоди почнуть рости як на дріжджах: підживіть цим баклажани у липні
24tv
2025-07-27T12:36:00Z
Зелень та деякі овочі вcтигнуть дозріти, якщо посадити їх зараз
Gazeta UA
2025-07-27T12:24:11Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 28 липня по 2 серпня
GlavRed
2025-07-27T12:00:12Z
Як врятувати улюблену білу футболку від жовтих плям поту
Telegraf
2025-07-27T11:48:18Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Скільки годин краще спати, щоб не зашкодити своєму оранізму
24tv
2025-07-27T11:36:51Z
"Наше мислення дійсно дещо інше" - Безугла розповіла, що має синдром Аспергера
Gazeta UA
2025-07-27T11:24:26Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Уряд доручив МОЗ та Мінсоцполітики вирішити проблемні питання з протезування
УкраинФорм
2025-07-27T07:30:53Z
Які хвороби можуть загрожувати кожному знаку зодіаку: пояснення астрологів
TSN
2025-07-27T07:18:47Z
Червоний рівень магнітної бурі, як уберегти себе?
360ua.news
2025-07-27T07:18:00Z
Скільки заробляють медики в Україні й де платять більше
24tv
2025-07-27T06:36:58Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Німецькі "Зелені" закликали до європейської ініціативи щодо Гази
Европейская правда
2025-07-27T13:40:48Z
Україна вдарила санкціями по постачальниках ресурсів для російської армії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T13:39:41Z
Після погроз Трампа Таїланд і Камбоджа можуть провести переговори
iPress
2025-07-27T13:39:37Z
Трамп і фон дер Ляєн зустрінуться сьогодні, щоб укласти торговельну угоду
iPress
2025-07-27T13:39:30Z
Британська розвідка відзначила перше скасування в РФ параду до дня ВМФ
Европейская правда
2025-07-27T13:36:49Z
Санкції зачепили не лише РФ: хто з посібників Кремля увійшов до списку
GlavRed
2025-07-27T13:36:43Z
США та Європа нарешті зробили прорив у підтримці України: відбулась важлива зміна
24tv
2025-07-27T13:33:32Z
Зеленський назвав "найдієвіший аргумент" для Росії закінчити війну
Хвиля
2025-07-27T13:30:38Z
Молоді сім’ї масово переїжджають в одне із селищ заради дитячого бонусу — що їм пропонують
TSN
2025-07-27T13:48:46Z
Пенсіонерам загрожують штрафи: за що можуть покарати літніх людей
24tv
2025-07-27T13:42:28Z
Розкриті технічні характеристики тайванського бойового гелікоптера UH-1H Huey
InternetUA
2025-07-27T13:34:27Z
Росія вперше застосувала морські БпЛА на навчаннях у Балтійському морі, – ЗМІ
24tv
2025-07-27T13:30:10Z
Шлюби по рознарядці. Чому в СРСР люди одружувались не з любові
Telegraf
2025-07-27T13:24:20Z
Мобільний зв’язок у ЄС: що зміниться для українців після приєднання до роумінгу
TSN
2025-07-27T13:21:36Z
Поліція нагадує як убезпечити себе від телефонного шахрайства
Украина Криминальная
2025-07-27T13:18:44Z
Рекордний масований наліт російських "Шахедів": експерт попередив про можливу небезпеку
Фокус
2025-07-27T13:12:13Z
У війні пануватимуть безпілотники, але засоби захисту бійців залишатимуться незамінними - експерт
УкраинФорм
2025-07-27T13:09:23Z
У Туреччині через рекордну спеку вирують лісові пожежі, є загиблі
УкраинФорм
2025-07-27T13:42:27Z
На півночі Індії через тисняву в храмі загинули шестеро людей, десятки постраждалих
УкраинФорм
2025-07-27T13:33:39Z
Трагедія на аеродромі "Скнилів" 23 роки тому: через помилки пілотів загинули майже 80 осіб
Фокус
2025-07-27T13:12:32Z
Кривавий напад у США: 11 постраждалих після різанини у супермаркеті
24tv
2025-07-27T13:03:11Z
У Кривому Розі поліція перевіряє відео побиття чоловіка військовим ТЦК – відео
Лига
2025-07-27T12:57:51Z
У США через проблему із шасі загорівся літак, є постраждалий
УкраинФорм
2025-07-27T12:27:42Z
Вдарив у шию уламком пляшки: у Кам’янському затримали підозрюваного у вбивстві
Украина Криминальная
2025-07-27T12:09:47Z
У дворі їх не має бути: в ці дерева найчастіше влучає блискавка
24tv
2025-07-27T11:00:30Z
В Одесі пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T10:30:41Z
Частина Сум залишилась без світла і води після російських ударів дронами
Лига
2025-07-27T13:48:52Z
Будівництво на місці черешневого раю: росіяни знищують у Мелітополі пам'ятку XIX сторіччя
24tv
2025-07-27T13:45:27Z
Спокій і турбота про себе: гороскоп на сьогодні для всіх знаків
360ua.news
2025-07-27T13:42:26Z
Хочуть взяти Покровськ у напівоточення, – ОСУВ "Хортиця" про мету окупантів на Донеччині
24tv
2025-07-27T13:39:15Z
На Південно-Слобожанському напрямку Сили оборони відбили чотири ворожих атаки, на Куп’янському росіяни атакували двічі – Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-27T13:30:11Z
"Ми оцінили": Мадяр натякнув на спробу РФ одночасно вбити командирів СБС
GlavRed
2025-07-27T13:27:56Z
У Сумах частково немає світла: росіяни знову били по критичній інфраструктурі
24tv
2025-07-27T13:27:52Z
Графік відключення світла на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Черкаській області: українців попередили
Политека
2025-07-27T13:15:22Z
Промисловий вилов риби у водоймах України сягнув майже 1,9 тис. т
AgroPortal
2025-07-27T13:00:53Z
У МОК розповіли про можливий допуск росіян на зимову Олімпіаду-2026
ZN UA
2025-07-27T13:39:41Z
Лілль знайшов кандидата на заміну Шевальє в Нідерландах
Football.ua
2025-07-27T13:36:49Z
Верона орендувала захисника Сельти
Football.ua
2025-07-27T13:34:03Z
Дзюдоїст Савицький здобув «золото» на турнірі серії Grand Slam в Монголії
УкраинФорм
2025-07-27T13:30:49Z
У Грузії відбулися акції протесту проти допуску росіян на ЧС із фехтування
ZN UA
2025-07-27T13:27:52Z
RSF розгорнули банер уздовж маршруту Тур де Франс на підтримку журналіста Крістофа Глеза, засудженого в Алжирі
Детектор М
2025-07-27T13:18:39Z
У Тбілісі протестують проти допуску росіян на чемпіонат світу з фехтування
Комсомольская правда
2025-07-27T13:16:10Z
Перехід Луїса Діаса до Баварії можна вважати завершеним – Плеттенберг
Football.ua
2025-07-27T13:03:58Z
Зрадника України вдруге ганебно знищили під прапором Росії: розкішне відео
24tv
2025-07-27T13:03:55Z
Китай використовує свій контроль над рідкоземельними металами – WSJ
iPress
2025-07-27T13:39:16Z
Що буде з цінами на хліб восени: експерт сказав, до чого готуватися українцям
GlavRed
2025-07-27T13:27:53Z
У серпні частина українців не отримає пенсій: кого це стосується
TSN
2025-07-27T13:06:11Z
Що робити, якщо межі ділянки у кадастрі не відповідають фактичним межам
24tv
2025-07-27T13:03:55Z
У що інвестує родина Арно: їхні статки лише примножуються
24tv
2025-07-27T13:03:10Z
Важливі ліміти: скільки готівки можна зняти в українських банкоматах за раз
24tv
2025-07-27T12:42:08Z
Чи буде у серпні індексація найнижчих пенсій
24tv
2025-07-27T12:42:07Z
Серпневі зміни у податковому та банківському законодавстві, що варто знати громадянам України?
360ua.news
2025-07-27T12:33:03Z
Підприємства у Росії переходять на 4-денний робочий тиждень: економіст пояснив причину
24tv
2025-07-27T12:30:44Z
Nintendo розповіла про стосунки Маріо і Піч — когось це засмутить
ITC
2025-07-27T13:43:03Z
У росії розробляють "невидимий" дрон
iPress
2025-07-27T13:39:41Z
Лондон — Нью-Йорк за 54 хвилини, фантастика чи реальність підводного тунелю?
360ua.news
2025-07-27T13:09:32Z
Honor готує смартфон із двома 200-Мп камерами
InternetUA
2025-07-27T13:01:01Z
Вчені показали павука, що створює неймовірний “золотий” шовк
TSN
2025-07-27T12:48:55Z
Як перетворити скляні баночки на милий декор: мережу зачарувала легка ідея
24tv
2025-07-27T12:42:27Z
Не тільки вихлопні гази: автомобілі забруднюють воду небезпечними для людини частинками
Фокус
2025-07-27T12:30:44Z
Наймиліше, що ви побачите сьогодні: чоловік побудував "фортецю" для кота під час грози
24tv
2025-07-27T12:18:33Z
Яка монета першою впаде на дно відра: загадка на логіку
Gazeta UA
2025-07-27T12:06:14Z
Ford Trucks зміцнює позиції на європейському ринку
AutoCentre
2025-07-27T13:03:08Z
Власник Cybertruck повернувся до розрядженого електрокара після двох тижнів зарядки
Топ Жир
2025-07-27T12:36:09Z
Porsche в заручниках: Білл Гейтс 13 років щодня платив по $28 за авто своєї мрії, яким не міг користуватися
ITC
2025-07-27T12:12:02Z
Як чотиривісні вантажівки використовують для перевезення цінностей
AutoCentre
2025-07-27T11:03:33Z
Швидкісний Corvette E-Ray прибуває до Європи за подвійною ціною та з функцією безшумного руху
Топ Жир
2025-07-27T10:51:41Z
Потужність — понад 700 сил: у Києві помітили новітній BMW на "бляхах" за $160 000
Фокус
2025-07-27T10:42:13Z
Дорога капсула часу: 24-річне купе від Honda продали за ціною Porsche 911 Turbo
Фокус
2025-07-27T09:51:26Z
Toyota оновила моделі Corolla Cross і Frontlander
Gazeta UA
2025-07-27T08:00:48Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z