MY.UAНовини
Інтерв’ю з Михайлом Радуцьким: Навіть "Плейбой" возить до України памперси, дитяче харчування та жіночі засоби гігієни
Інтерв’ю з Михайлом Радуцьким: Навіть "Плейбой" возить до України памперси, дитяче харчування та жіночі засоби гігієни

Інтерв’ю з Михайлом Радуцьким: Навіть "Плейбой" возить до України памперси, дитяче харчування та жіночі засоби гігієни

Михайло Радуцький розповів про проблеми медичної галузі через війну.

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування розповів ТСН.ua про те, із якими проблемами зіштовхнулась медична галузь після початку повномасштабної війни.    

Вже минуло пів року повномасштабної війни Росії проти України. Аналізуючи цей період, як Ви вважаєте, медична галузь впоралася? І як Ви готувалися, адже були дані розвідки, що вторгнення невідворотнє? 

Медична система на той час тільки оговталась від COVID-19, коли було космічне навантаження на лікарні по всій країні. І щойно все вирівнялося,  у нас виникнули нові, дуже важкі випробовування. Але визнають всі, починаючи від наших громадян, військових, керівництва МОЗ, держави – система охорони здоров’я працює і краш-тест витримала. Перше засідання комітету, де ми розглядали можливе вторгнення, відбулося ще у грудні, тому говорити, що країна не готувалася, це смішно. 

Так, ми мали певні логістичні проблеми, маємо зруйновані лікарні, але на підконтрольних територіях не відмовляємо в медичному обслуговуванні нашим громадянам. Ми щодня відправляємо на лікування за кордон важких хворих, поранених і дітей. Все це відбувається за рахунок держаних коштів, пожертв від благодійників і підтримки ЄС. Сталося так, що ми навіть в умовах війни відродили нашу фармацевтичну промисловість: харківський завод перевезли на захід України, у «Фармаку» був розбомблений склад готової продукції з сировиною, тому відновлювали його запаси. На початку війни не було можливості завезти потрібні ліки у об’ємах, які були необхідні, але зараз все працює. 

Ще хочу додати, що завдяки національній платформі UNITED24, яка збирає донати з усього світу, ми весь час закуповуємо автомобілі швидкої, апарати штучної вентиляції дихання – все те, що потрібно для передової, де найбільше навантаження на наші лікарні. Також ми продовжуємо робити складні операції з трансплантації. Лише за половину місяця зроблено 16 таких операцій у Львові. 

Але загалом владу критикують, що підготовки до вторгнення належним чином не було. Запитань до можновладців є багато, зокрема, і до депутатів…

Я б хотів запитати у тих, хто критикує Зеленського, чи бачили вони черги на виїзд з Києва, починаючи від 24 лютого до 26? Щоб було б, аби президент сказав, що буде напад ще у січні? Ми розуміємо, що ці черги далі, ніж кордони України, нікуди б не поділися. Бо ніхто міста не обстрілював, не бомбив, то чому ЄС мав приймати наших громадян? Власне, я свій будинок по Житомирській трасі покинув за три години до того, як наші військові підірвали міст у Стоянці. Питання і виведення грошей з країни, якби всі почали знімати навіть по тисячі гривень, то фінансова системи не витримала б.

Чи готувалися ми до таких масштабів війни, це стане зрозуміло з часом. Багато чого ми зараз не можемо обговорювати, наприклад, скільки прикордонників загинуло на початку вторгнення. Я точно можу сказати, що ніхто не знав, що психічнохвора людина у XXI сторіччі почне цю війну. І оцінювати давайте не те, хто, що, коли сказав, а те, що президент зробив для ЗСУ. Звісно, якщо ми читаємо не тільки «президентів фейсбуку», я маю на увазі, що після слів Зеленського, що кожен із нас президент, то в соціальних мережах, тепер всі президенти і всі знають, як треба було. Дивимося на видатки з бюджету на ЗСУ: у 2018 році це 2,4% від ВВП, а в 2020 – 2,8%, тому давайте не розводити зраду, де її немає. Ми підтримували і виробництво, і купували зброю ще до початку повномасштабної агресії. Для мене найбільше здивування в цій війні - Зеленський. Я його знав до війни, ще до президентства. Якби мені 23 лютого сказали, що президенту Зеленському підготували всі безпечні коридори, і він не поїхав, я би не повірив. Це дві різні людини – Зеленський до війни і зараз. Я вважаю, те, що він не поїхав – цим він переламав війну. Армія не захищала би пустий Київ без влади. За всієї поваги до Віталія Кличка, але армія би захищала не мера, а президента. І якби Зеленський був у Вінниці, то росіяни зайшли б на Софійську площу на третій день.

Друге моє здивування, що Зеленський зразка 2020 року і зараз – різні люди. Сьогодні – це фаховий дипломат. Вперше в історії керівник країни так спілкується зі світовими лідерами, ставлячи їх на місце. І це працює – дипломатія «по-Зеленському»! Я трохи розуміюсь на протоколах і знаю, що Зеленський діє не за правилами протоколу, і це дає результат. У нас є HIMARS і не тільки. Зеленський, спілкуючись з лідерами, звертався передовсім до народів цих країн, а вони – аплодують нашому президентові. Лідери тих країн мають дослухатися до народу, бо втратять свої рейтинги. Третє, що мене вразило – це українці. Навіть, коли була АТО, я бачив гульки, нерозуміння того, що відбувається на сході, багато хто жив своїм життям. А зараз всі живуть тим, що працюють на перемогу! Вся країна піднялася. Навіть у своєму оточенні я бачу титанічні зміни. Є люди, які мали можливість виїхати, але вони залишилися, і всі свої кошти відправляють на допомогу, самі стали волонтерами, почали розмовляти українською, а до того взагалі і слова від них не чув рідною мовою. От ніколи б не подумав, що в перші дні зі своїми знайомим, який має дуже гарні статки, буду розвозити хліб, який випікали в заміському ресторані Queen Country Club (в Козині на шляху до Кончі-Заспи), по блокпостах. Країна змінилася, і я сподіваюсь, що це останній шанс, який ми використаємо. 

Ви говорите, що Путін психічнохворий, а можете прокоментувати його діагноз? 

Це – психічнохвора людина, я вважаю, що в нього маніакально-депресивний синдром – дуже небезпечне захворювання. Щодо його діагнозів – онкологія, інсульт – крім тих, хто поряд з ним, точно ніхто не знає. Моя думка, що Путін – це збірний образ. І думка, що якщо його не стане, то війна закінчиться, хибна. Я вважаю, що Путін не один такий. Коли його не стане, ми побачимо людей ще гірших. Це імперія, це країна гебістів. От Велика Британія – імперія, Данія – королівство, але ж спільних рис з Росією у них немає. Тому говорити, що у Путіна імперські амбіції – це вигідна казочка. Це загальна державна гебістська філософія, і, на мою думку, там 70-80% таких людей у керівництві країни. На жаль, у нас є багато тих, хто на них працював. Частково це відомі люди, і в  майбутньому ще дізнаємося про нових.

Путін заслуговує на те, щоб горіти в пеклі. Саме він віддавав команду нападати на нас і ставив підпис. Утім, його знищення не вирішить всі наші проблеми. От страта Саддама Хусейна в Іраку – це вирішило питання. Бо там був один диктатор і нещасні люди, а в Росії – це колективна відповідальність за зло, яке вони нам несуть. Навіть такий приклад, Туреччина воює з курдами, я не бачив в соцмережах, щоб звичайні турки раділи, коли їхні ракети влучають у цивільних. А росіяни прямо біснуються, і коли ми помираємо, – вони щасливі. Росія – це колективне зло, а за колективним злом треба боротися всім світом, а не тільки нашими руками.  

Коли Ви говорите про те, що не тільки нашими руками боротися з Росією, як допомагають в цьому міжнародні організації, окрім висловлювання "глибокої стурбованості"?

Ми бачимо, що міжнародні гарантії не працюють, а працюють тільки HIMARS. Єдина запорука припинення – це використання ATACMS, HIMARS, Bayraktar, ЗРК «Патріот», «Нептунів». В моїх очах ООН – не та організація, на яку ми можемо покладатися саме через відсутність конкретних кроків, а вічну «глибоку стурбованість», починаючи ще від 2014 року. ВООЗ –абсолютно нормальна організація, яка нам дуже допомагає. І коли кажуть, що особистості не мають значення в історії – мають. І команда ВООЗу – це приклад особистості в історії. ЮНІСЕФ також багато допомагає. А з іншого боку ми бачимо Amnesty International. Той самий «Червоний Хрест». Я особисто писав їм листа. Після Маріуполя, після того, як їхній керівних відвідує країну, яка вбиває наших людей під час війни, для мене їх немає, там все зрозуміло. На жаль, ще багато таких організацій. З таким великим колективним злом, як Росія, дипломатичним шляхом через посередників домовитися не вийде. Доки у нас 25% території захоплено, я не вірю, що це може бути вирішено за столом перемовин.

Ваші прогнози щодо подальшого перебігу подій? 

Зараз Росія намагається нав’язати через посередників перемовини. Їм потрібен відпочинок. Утім, без вирішення територіальних проблем і повернення наших земель, будь-які перемовини не мають сенсу. Бо знову 5-7 років, і ми побачимо ще страшніше зло. Тому повертаємося до кордонів 1991 року і тільки тоді можемо про щось говорити. Але я розумію – у наших партнерів у США вибори не за горами, в Росії, тому вважаю, що ці події впливатимуть на хід війни. 

Ви наголосили, що Вас у гарному сенсі здивували українці, які весь час щось збирають, купують – всі працюють на допомогу нашим воїнам. Поясніть, чого не вистачає наразі у медичних питаннях? 

Передовсім є дефіцит зброї, але це не тільки від держави залежить вирішення цього питання. Нам не вистачає бронежилетів, касок також. Дефіцит є і в швидких, реанімобілях, бо щодня вони підриваються, їх захоплюють. Маємо постійно їх закуповувати. Щодо ліків, то до війни деякі категорії вироблялися в Харкові. Ми змогли перенести виробництво на захід України, щось – в Київ. Але були і такі моменти, коли волонтери доправляли наркоз з-за кордону. І це не тому, що держава не подбала, а тому що знищили завод. З інсуліном були перебої. Моя колега Ольга Стефанішина особисто домовлялася в Польщі, щоб вони забезпечили нас інсуліном.

Коли було влучання в «Охматдит», магазин дитячих товарів «Антошка» забезпечив лікарню дитячим харчуванням, а потім вони його скільки завезли, що ми відправляли по іншим лікарням міста. «МакДональдз Україна» перерозподілив 10 тон м’яса, ми готували обіди і всю київську екстрену медичну службу допомоги забезпечили гарячим харчуванням. Було навіть таке, що я телефоную в Київську міську клінічну лікарню №1 на Червоному хуторі, а мені кажуть: «Зупинись, вже не треба». Зараз благодійні організації допомагають у великих обсягах. Але згадую, як ми починали з сином. В перші дні ми відкрили свій штаб і через власні контакти просили про допомогу. Серед нетипових партнерів: нам навіть всесвітньо відомий «Плейбой в Україні» по 2-3 фури допомоги на тиждень відправляв з Великобританії, Іспанії, Португалії, контейнерами з США. Загалом це тисячі тонн гуманітарної допомоги. Якби мені хтось сказав, що «Плейбой» возитиме в Україну памперси, дитяче харчування, жіночі засоби гігієни, - я б не повірив у це!

Скільки лікарень зруйновано за ці місяці через обстріли окупантів?

Понад 300 медичних закладів зруйновано вщент, більше 700 – частково. Наприклад, у Київській області і приватні знищені, і державні. Про амбулаторії та карети швидкої допомоги я просто мовчу. Хочу підкреслити, мова ж не тільки про фізично знищені будівлі, а і про розкрадене обладнання, без якого лікарня не можу функціонувати.  

Ми намагалися закрити питання, привезти польові шпиталі. Але я особисто зіштовхнувся з неприпустимою поведінкою з боку начебто патріотично налаштованих людей. В деяких містах мери міст, у коаліції з головними лікарями області, не дозволяли нам відкрити польові шпиталі. Ми домовилися та привезли шість шпиталів від уряду Нідерландів, а нам кажуть, навіщо це їм, бо там же є лікарня. Зрозуміло, що лікарня – це ж гроші, і не завжди в бюджет клініки. А коли люди почали приходити в польовий шпиталь, в якому працювали лікарі-біженці, люди були здивовані, що не потрібно було ні за що платити: ні за УЗД, ні лікарю-гінекологу, ні за що. Потім ці самі біженці дарували лікарям-біженцям ікони, печиво, віддячували і підтримували один одного як могли. Нас просили прибрати шпиталь, мотивуючи, що може бути «приліт». Але, вибачте, це не Миколаїв, Херсон, це – захід, там немає такої інтенсивності обстрілів. 

Війна зупинила медичну реформу чи вона триває?

Був ухвалений закон 6306, який продовжує реформу. Скажу відверто, я був противником Супрун (Уляни Супрун, - ред.), але те, що система працює зараз і навіть під час війни вона не дала збій, - це заслуга реформи, яку ще розпочала колишня міністерка. Хто б і як не критикував її, але бачу, що працює система, вона ефективна. Ви подивіться, які втрати у другої, вибачте, «200-ї» армії світу. Так, можемо з іронією до них ставитися, але в них велика кількість зброї, велика армія, ми маємо багато поранень, але наша медична система працює: є забезпечення, є логістика. Це один з важелів реформи екстреної медичної допомоги, де використовується човниковий принцип. Тому ми все продовжимо, що було розпочато. Ми підтримуємо лікарів – у них зарплати, які були у 2021 році. Хоча мені буває закидають, мовляв, 60% лікарів поїхало, 70% медсестер виїхало ще за мирних часів на полуницю. Так, от я сьогодні навіть біженців не можу прилаштувати на роботу, бо немає вільних місць. Один із колег свого часу під час засідання комітету скаржився, що немає лікарів, ми їх не мотивуємо. Я йому телефоную і прошу взяти на роботу фахову людину з Харкова, яка була хірургом-практиком, а тепер вона ВПО і шукає роботу. Він так і не зміг знайти для неї роботу, тому що вільних місць немає. 

Наскільки ціни на ліки зростуть, і як бути соціально-незахищеним людям?

Ми не зупинили програму «Доступні ліки». 12 млрд грн виділено на закупівлю під цю програму. Важкі захворювання фінансуються державою і благодійниками. Наприклад, все, що потрібно було онкоцентру в Ізюмі і Херсоні, зараз перекинули в інші міста. Поки були перші тижні війни, було важко, наразі ж все працює. Бо пригадую, як ми вмовляли власників аптечних мереж вивести провізорів на роботу, бо аптеки просто не працювали. Були проблеми з логістикою, де зберігати, чим доправляти. З усім впоралися. Медична система працює так, що нарікань на неї немає.

Статистика на COVID повертається: МОЗ поновлює публікацію захворюваності

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Знають далеко не всі: які функції виконують незрозумілі кнопки на пульті
GlavRed
2025-02-22T23:06:26Z
Meta розробляє роботів-гуманоїдів, що складуть конкуренцію культовим Optimus
InternetUA
2025-02-22T21:42:16Z
Маск спростував інформацію про можливе відключення Starlink
УкраинФорм
2025-02-22T21:39:49Z
Потужність як у 30 тис. комп’ютерів. У Китаї представили підводний обчислювальний центр
InternetUA
2025-02-22T20:40:37Z
Інтернет-шахраї видурюють гроші під приводом виплат від міжнародних організацій
InternetUA
2025-02-22T20:40:20Z
Велике танення льодовиків розкрито – щорічно втрачається 273 мільярди тонн льоду
Portaltele
2025-02-22T20:19:21Z
Як у WhatsApp відправити повідомлення без додавання номера: 7 простих способів
InternetUA
2025-02-22T19:46:30Z
Маск відповів, чи відключить Україні Starlink
24tv
2025-02-22T19:45:45Z
Найбільша структура, коли-небудь знайдена у Всесвіті, має довжину 1,4 мільярда світлових років
Portaltele
2025-02-22T19:18:56Z
Це не смаколик, це – шедевр: готуємо десерт як знаменитий "Кіндер Пінгві"
24tv
2025-02-22T22:48:59Z
Ідеальне завершення вихідного: як приготувати бургер на вечерю – корисний рецепт
24tv
2025-02-22T19:24:41Z
Лобіо: рецепт смачної страви з червоної квасолі
Фокус
2025-02-22T17:00:05Z
Шедевр з 4 інгредієнтів: бюджетний салат на швидку руку до будь-якого гарніру
24tv
2025-02-22T16:45:19Z
Перший у світі ресторан використовує ШІ для обслуговування: як і де він працює
24tv
2025-02-22T16:36:22Z
Цей елемент виразний і "змінює все": в чому особливість кухні Дуа Ліпи
24tv
2025-02-22T16:24:54Z
Кому зі знаків зодіаку терміново треба у відпустку
24tv
2025-02-22T16:12:42Z
Викиньте це з холодильника просто зараз: перелік продуктів вас здивує
TSN
2025-02-22T15:21:12Z
Викиньте зараз же: ці 3 речі в жіночій сумці притягують самотність і бідність
24tv
2025-02-22T15:15:16Z
Уламки у ботсаду, пожежа та пошкоджені будинки: усе про нічну атаку БпЛА на Київ
24tv
2025-02-22T23:21:24Z
Через атаку російських дронів у Запоріжжі спалахнула пожежа, пошкоджено багатоповерхівки, поранено жінку
ZN UA
2025-02-22T23:18:18Z
Російські дрони спричинили пожежі у Києві, інформація про потерпілих уточнюється
ZN UA
2025-02-22T22:34:38Z
У Києві трамвай збив на смерть людину
УкраинФорм
2025-02-22T21:51:44Z
Ворог атакував Одещину, троє людей отримали поранення
УкраинФорм
2025-02-22T21:27:29Z
У Печерському районі столиці впали уламки ворожого безпілотника
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T21:27:06Z
Через ракетний удар у Кривому Розі двоє постраждалих, є влучання в об'єкти інфраструктури
УкраинФорм
2025-02-22T21:12:32Z
Авіатроща Іл-76: експертизи підтвердили майже 50 збігів ДНК останків українських військовополонених
УкраинФорм
2025-02-22T20:21:06Z
В Україні засуджено 22-річну дівчину, яка ошукала військовослужбовця ЗСУ
InternetUA
2025-02-22T19:46:59Z
Усик проігнорував бій росіян на вечорі боксу в Ер-Ріяді
24tv
2025-02-22T23:06:35Z
Паркер нокаутував жалюгідного Баколе та поповнив список потенційних суперників Усика
24tv
2025-02-22T22:36:07Z
У Реалі визначилися з головною трансферною метою
Football.ua
2025-02-22T22:28:53Z
Німецький боксер нокаутував китайського супертяжа і отримав пояс від Усика
ZN UA
2025-02-22T22:18:19Z
Три нокдауни та білий рушник: Стівенсон яскраво переміг Педлі технічним нокаутом
24tv
2025-02-22T22:09:29Z
Барселона розібралася з Лас-Пальмасом
Football.ua
2025-02-22T22:07:07Z
Гол Лаутаро приніс Інтеру перемогу над Дженоа
Football.ua
2025-02-22T21:49:47Z
Гвардіола планує велику перебудову: МанСіті виставить за двері лідерів команди
24tv
2025-02-22T21:48:48Z
Українець дізнався свого суперника: Ортіс впевнено переміг Мадрімова та дасть реванш Богачуку
24tv
2025-02-22T21:24:14Z
Ворог атакує Київ ударними БпЛА: у столиці лунають вибухи
TSN
2025-02-22T23:21:05Z
Війна, день 1095. США тиснуть на Україну щодо угоди про корисні копалини
Football.ua
2025-02-22T23:01:05Z
Карта бойових дій в Україні станом на 23 лютого 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T22:09:04Z
Ракетний удар по Кривому Рогу: внаслідок ворожої атаки є загиблий
24tv
2025-02-22T21:54:01Z
Вибухи пролунали на Запоріжжі
24tv
2025-02-22T21:21:02Z
На фронті 107 бойових зіткнень, майже третина - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-02-22T21:06:11Z
У Києві чутно вибухи: в чому причина
TSN
2025-02-22T21:03:30Z
Київ атакують ворожі безпілотники, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T20:45:22Z
У Києві пролунали вибухи, працює ППО
УкраинФорм
2025-02-22T20:34:53Z
Ірма Вітовська-Ванца: кращі фільми
CutInsight
2025-02-22T23:12:23Z
Стрічка Катерини Горностай показала Берліну, як українці борються за Незалежність і Перемогу - посол
УкраинФорм
2025-02-22T22:21:30Z
Гра в імітацію: дивитися онлайн
CutInsight
2025-02-22T21:36:02Z
У гостях у Еліс: дивитися онлайн
CutInsight
2025-02-22T20:15:06Z
3 найцікавіші нові мультфільми, які варто подивитися з дітьми на вихідних
24tv
2025-02-22T20:12:43Z
Дарма що має понад 100 мільярдів: Білл Гейтс носить дешеві годинники Casio, і ось які
24tv
2025-02-22T19:57:42Z
Перевізник 3: дивитись онлайн
CutInsight
2025-02-22T19:48:26Z
75 Berlinale назвав переможців
УкраинФорм
2025-02-22T19:30:04Z
Худюща Катерина Варнава назвала свій діагноз
GlavRed
2025-02-22T19:27:54Z
Британські волонтери привезли до Львова 35 позашляховиків для ЗСУ
УкраинФорм
2025-02-22T22:45:32Z
"Я не розмовляю російською": в "ПрватБанку" працівниця відмовила в обслуговуванні клієнту
Фокус
2025-02-22T22:36:08Z
На Покровському напрямку Сили оборони знищили дронами замаскований російський «Град»
УкраинФорм
2025-02-22T21:51:30Z
Папа Франциск у критичному стані через респіраторний напад
Хвиля
2025-02-22T21:15:01Z
ЗС РФ атакують Україну безпілотниками та балістикою: вибухи лунають в різних областях України
Фокус
2025-02-22T21:00:28Z
Маска знову тягнуть до суду: мати 13-го нащадка мільярдера вимагає одноосібну опіку
InternetUA
2025-02-22T20:37:17Z
Найменше заробляють в Україні: топ професій з найнижчою оплатою праці
Политека
2025-02-22T20:30:11Z
Чехія скасує тимчасовий захист для українців
360ua.news
2025-02-22T20:12:16Z
На Львівщині не платитимуть допомогу учасникам Революції Гідності: що відомо
Фокус
2025-02-22T20:03:31Z
Медична допомога українцям у Польщі: витрати перевищили 500 млн євро
ZN UA
2025-02-22T22:28:33Z
Китай жахає новим коронавірусом: вже передається людям від кажанів
Знай
2025-02-22T21:33:10Z
Останній сигнал організму: таємничий нескінченний кашель жінки врятував їй життя
Фокус
2025-02-22T20:15:43Z
Отруюють нас і все навколо: вчені закликали відмовитися від пластикових контейнерів для їжі
Фокус
2025-02-22T19:00:02Z
Чи збивати високу температуру: коли, як і чим
24tv
2025-02-22T18:33:21Z
Тривалість людського життя стоїть перед потрійною загрозою
Portaltele
2025-02-22T16:18:40Z
Скільки можна зберігати яйця в холодильнику: експертка дала однозначну відповідь
24tv
2025-02-22T14:27:32Z
Гнійник біля нігтя: як лікувати та уникнути ускладнень
TSN
2025-02-22T13:51:56Z
Сповільнити появу сивини допоможе конкретний перелік овочів
24tv
2025-02-22T12:06:14Z
Головне за 22 лютого: 45 грн за долар, скасування повісток, штраф через ТЦК та зниження пенсій від ПФУ
Знай
2025-02-22T22:00:25Z
Одну виплату піднімуть, іншу – уріжуть: як індексація пенсій вплине на субсидії
Знай
2025-02-22T21:51:48Z
Термінали не приймають деякі купюри: українцям пояснили причину та що з цим робити
Политека
2025-02-22T21:30:46Z
Ціни рвонуть вгору вже у березні: в Україні подорожчає дуже популярний продукт
GlavRed
2025-02-22T21:27:21Z
Українців можуть штрафувати за гроші: заощадження готівкою стануть "пилом"
Хвиля
2025-02-22T20:30:17Z
Скільки гектар землі містить у середньому пай в Україні
24tv
2025-02-22T20:03:06Z
Подорожчання хліба: експерти розповіли, як змінюватися ціни у 2025 році
Политека
2025-02-22T20:00:05Z
Індекс українських акцій: ринок реагує майже на кожну політичну заяву
ZN UA
2025-02-22T19:52:52Z
москва готується до повернення західних компаній до росії – FT
iPress
2025-02-22T19:30:17Z
Принци Вільям і Гаррі володіють секретною технікою водіння, яка рятує життя
24tv
2025-02-22T21:12:28Z
Штраф у 16 000 гривень: водіїв України почали наказувати за дивне порушення
GlavRed
2025-02-22T20:27:35Z
Як дізнатися реальний пробіг авто: головна ознака, яку не приховаєш
ТСН
2025-02-22T20:21:03Z
Особливості запчастин для BMW XM G09: що потрібно знати власникам
Топ Жир
2025-02-22T16:06:34Z
На дорогах з’явився новий знак із двома камерами D-51a: що він означає
ТСН
2025-02-22T15:34:03Z
Як було відновлено унікальний міні-тягач DAF Pony
AutoCentre
2025-02-22T10:46:55Z
В Україні почали виробляти бронекапсули для HMMWV
InternetUA
2025-02-22T08:58:20Z
Mercedes планує випустити мініатюрну версію Гелендвагена
AutoCentre
2025-02-22T08:06:48Z
Більшість не знає: чому не можна вмикати фари перед запуском двигуна авто
GlavRed
2025-02-22T04:27:52Z
Рубіо заявив, що США готують в ООН «знакову» резолюцію
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T23:12:29Z
Трамп на конференції консерваторів пожалівся, що США почуваються дурнями
ZN UA
2025-02-22T23:06:24Z
Трамп вимагає справедливості за "подаровані" Україні 350 мільярдів
TSN
2025-02-22T23:03:08Z
Чотири сценарії забезпечення миру в Україні: аналіз Voice of America
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T22:48:42Z
Маск поширив фейк про "корупцію в Міноборони Зеленського", Медведєв прокоментував
Лига
2025-02-22T22:39:23Z
Акції оборонних компаній США впали через політику Трампа, тим часом Європа вибилася в лідери
24tv
2025-02-22T22:36:29Z
"Долю України вирішуватиме Угорщина": Орбан сказав, яка роль призначена нашій країні
TSN
2025-02-22T22:30:50Z
Берлін попередив про російську кампанію дезінформації у ФРН
InternetUA
2025-02-22T22:09:38Z
Bloomberg: ЄС знову перевіряє, чи вийде конфіскувати частину заморожених активів РФ
Европейская правда
2025-02-22T22:00:28Z