MY.UAНовини
Інтерв’ю з Михайлом Радуцьким: Навіть "Плейбой" возить до України памперси, дитяче харчування та жіночі засоби гігієни
Інтерв’ю з Михайлом Радуцьким: Навіть "Плейбой" возить до України памперси, дитяче харчування та жіночі засоби гігієни

Інтерв’ю з Михайлом Радуцьким: Навіть "Плейбой" возить до України памперси, дитяче харчування та жіночі засоби гігієни

Михайло Радуцький розповів про проблеми медичної галузі через війну.

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування розповів ТСН.ua про те, із якими проблемами зіштовхнулась медична галузь після початку повномасштабної війни.    

Вже минуло пів року повномасштабної війни Росії проти України. Аналізуючи цей період, як Ви вважаєте, медична галузь впоралася? І як Ви готувалися, адже були дані розвідки, що вторгнення невідворотнє? 

Медична система на той час тільки оговталась від COVID-19, коли було космічне навантаження на лікарні по всій країні. І щойно все вирівнялося,  у нас виникнули нові, дуже важкі випробовування. Але визнають всі, починаючи від наших громадян, військових, керівництва МОЗ, держави – система охорони здоров’я працює і краш-тест витримала. Перше засідання комітету, де ми розглядали можливе вторгнення, відбулося ще у грудні, тому говорити, що країна не готувалася, це смішно. 

Так, ми мали певні логістичні проблеми, маємо зруйновані лікарні, але на підконтрольних територіях не відмовляємо в медичному обслуговуванні нашим громадянам. Ми щодня відправляємо на лікування за кордон важких хворих, поранених і дітей. Все це відбувається за рахунок держаних коштів, пожертв від благодійників і підтримки ЄС. Сталося так, що ми навіть в умовах війни відродили нашу фармацевтичну промисловість: харківський завод перевезли на захід України, у «Фармаку» був розбомблений склад готової продукції з сировиною, тому відновлювали його запаси. На початку війни не було можливості завезти потрібні ліки у об’ємах, які були необхідні, але зараз все працює. 

Ще хочу додати, що завдяки національній платформі UNITED24, яка збирає донати з усього світу, ми весь час закуповуємо автомобілі швидкої, апарати штучної вентиляції дихання – все те, що потрібно для передової, де найбільше навантаження на наші лікарні. Також ми продовжуємо робити складні операції з трансплантації. Лише за половину місяця зроблено 16 таких операцій у Львові. 

Але загалом владу критикують, що підготовки до вторгнення належним чином не було. Запитань до можновладців є багато, зокрема, і до депутатів…

Я б хотів запитати у тих, хто критикує Зеленського, чи бачили вони черги на виїзд з Києва, починаючи від 24 лютого до 26? Щоб було б, аби президент сказав, що буде напад ще у січні? Ми розуміємо, що ці черги далі, ніж кордони України, нікуди б не поділися. Бо ніхто міста не обстрілював, не бомбив, то чому ЄС мав приймати наших громадян? Власне, я свій будинок по Житомирській трасі покинув за три години до того, як наші військові підірвали міст у Стоянці. Питання і виведення грошей з країни, якби всі почали знімати навіть по тисячі гривень, то фінансова системи не витримала б.

Чи готувалися ми до таких масштабів війни, це стане зрозуміло з часом. Багато чого ми зараз не можемо обговорювати, наприклад, скільки прикордонників загинуло на початку вторгнення. Я точно можу сказати, що ніхто не знав, що психічнохвора людина у XXI сторіччі почне цю війну. І оцінювати давайте не те, хто, що, коли сказав, а те, що президент зробив для ЗСУ. Звісно, якщо ми читаємо не тільки «президентів фейсбуку», я маю на увазі, що після слів Зеленського, що кожен із нас президент, то в соціальних мережах, тепер всі президенти і всі знають, як треба було. Дивимося на видатки з бюджету на ЗСУ: у 2018 році це 2,4% від ВВП, а в 2020 – 2,8%, тому давайте не розводити зраду, де її немає. Ми підтримували і виробництво, і купували зброю ще до початку повномасштабної агресії. Для мене найбільше здивування в цій війні - Зеленський. Я його знав до війни, ще до президентства. Якби мені 23 лютого сказали, що президенту Зеленському підготували всі безпечні коридори, і він не поїхав, я би не повірив. Це дві різні людини – Зеленський до війни і зараз. Я вважаю, те, що він не поїхав – цим він переламав війну. Армія не захищала би пустий Київ без влади. За всієї поваги до Віталія Кличка, але армія би захищала не мера, а президента. І якби Зеленський був у Вінниці, то росіяни зайшли б на Софійську площу на третій день.

Друге моє здивування, що Зеленський зразка 2020 року і зараз – різні люди. Сьогодні – це фаховий дипломат. Вперше в історії керівник країни так спілкується зі світовими лідерами, ставлячи їх на місце. І це працює – дипломатія «по-Зеленському»! Я трохи розуміюсь на протоколах і знаю, що Зеленський діє не за правилами протоколу, і це дає результат. У нас є HIMARS і не тільки. Зеленський, спілкуючись з лідерами, звертався передовсім до народів цих країн, а вони – аплодують нашому президентові. Лідери тих країн мають дослухатися до народу, бо втратять свої рейтинги. Третє, що мене вразило – це українці. Навіть, коли була АТО, я бачив гульки, нерозуміння того, що відбувається на сході, багато хто жив своїм життям. А зараз всі живуть тим, що працюють на перемогу! Вся країна піднялася. Навіть у своєму оточенні я бачу титанічні зміни. Є люди, які мали можливість виїхати, але вони залишилися, і всі свої кошти відправляють на допомогу, самі стали волонтерами, почали розмовляти українською, а до того взагалі і слова від них не чув рідною мовою. От ніколи б не подумав, що в перші дні зі своїми знайомим, який має дуже гарні статки, буду розвозити хліб, який випікали в заміському ресторані Queen Country Club (в Козині на шляху до Кончі-Заспи), по блокпостах. Країна змінилася, і я сподіваюсь, що це останній шанс, який ми використаємо. 

Ви говорите, що Путін психічнохворий, а можете прокоментувати його діагноз? 

Це – психічнохвора людина, я вважаю, що в нього маніакально-депресивний синдром – дуже небезпечне захворювання. Щодо його діагнозів – онкологія, інсульт – крім тих, хто поряд з ним, точно ніхто не знає. Моя думка, що Путін – це збірний образ. І думка, що якщо його не стане, то війна закінчиться, хибна. Я вважаю, що Путін не один такий. Коли його не стане, ми побачимо людей ще гірших. Це імперія, це країна гебістів. От Велика Британія – імперія, Данія – королівство, але ж спільних рис з Росією у них немає. Тому говорити, що у Путіна імперські амбіції – це вигідна казочка. Це загальна державна гебістська філософія, і, на мою думку, там 70-80% таких людей у керівництві країни. На жаль, у нас є багато тих, хто на них працював. Частково це відомі люди, і в  майбутньому ще дізнаємося про нових.

Путін заслуговує на те, щоб горіти в пеклі. Саме він віддавав команду нападати на нас і ставив підпис. Утім, його знищення не вирішить всі наші проблеми. От страта Саддама Хусейна в Іраку – це вирішило питання. Бо там був один диктатор і нещасні люди, а в Росії – це колективна відповідальність за зло, яке вони нам несуть. Навіть такий приклад, Туреччина воює з курдами, я не бачив в соцмережах, щоб звичайні турки раділи, коли їхні ракети влучають у цивільних. А росіяни прямо біснуються, і коли ми помираємо, – вони щасливі. Росія – це колективне зло, а за колективним злом треба боротися всім світом, а не тільки нашими руками.  

Коли Ви говорите про те, що не тільки нашими руками боротися з Росією, як допомагають в цьому міжнародні організації, окрім висловлювання "глибокої стурбованості"?

Ми бачимо, що міжнародні гарантії не працюють, а працюють тільки HIMARS. Єдина запорука припинення – це використання ATACMS, HIMARS, Bayraktar, ЗРК «Патріот», «Нептунів». В моїх очах ООН – не та організація, на яку ми можемо покладатися саме через відсутність конкретних кроків, а вічну «глибоку стурбованість», починаючи ще від 2014 року. ВООЗ –абсолютно нормальна організація, яка нам дуже допомагає. І коли кажуть, що особистості не мають значення в історії – мають. І команда ВООЗу – це приклад особистості в історії. ЮНІСЕФ також багато допомагає. А з іншого боку ми бачимо Amnesty International. Той самий «Червоний Хрест». Я особисто писав їм листа. Після Маріуполя, після того, як їхній керівних відвідує країну, яка вбиває наших людей під час війни, для мене їх немає, там все зрозуміло. На жаль, ще багато таких організацій. З таким великим колективним злом, як Росія, дипломатичним шляхом через посередників домовитися не вийде. Доки у нас 25% території захоплено, я не вірю, що це може бути вирішено за столом перемовин.

Ваші прогнози щодо подальшого перебігу подій? 

Зараз Росія намагається нав’язати через посередників перемовини. Їм потрібен відпочинок. Утім, без вирішення територіальних проблем і повернення наших земель, будь-які перемовини не мають сенсу. Бо знову 5-7 років, і ми побачимо ще страшніше зло. Тому повертаємося до кордонів 1991 року і тільки тоді можемо про щось говорити. Але я розумію – у наших партнерів у США вибори не за горами, в Росії, тому вважаю, що ці події впливатимуть на хід війни. 

Ви наголосили, що Вас у гарному сенсі здивували українці, які весь час щось збирають, купують – всі працюють на допомогу нашим воїнам. Поясніть, чого не вистачає наразі у медичних питаннях? 

Передовсім є дефіцит зброї, але це не тільки від держави залежить вирішення цього питання. Нам не вистачає бронежилетів, касок також. Дефіцит є і в швидких, реанімобілях, бо щодня вони підриваються, їх захоплюють. Маємо постійно їх закуповувати. Щодо ліків, то до війни деякі категорії вироблялися в Харкові. Ми змогли перенести виробництво на захід України, щось – в Київ. Але були і такі моменти, коли волонтери доправляли наркоз з-за кордону. І це не тому, що держава не подбала, а тому що знищили завод. З інсуліном були перебої. Моя колега Ольга Стефанішина особисто домовлялася в Польщі, щоб вони забезпечили нас інсуліном.

Коли було влучання в «Охматдит», магазин дитячих товарів «Антошка» забезпечив лікарню дитячим харчуванням, а потім вони його скільки завезли, що ми відправляли по іншим лікарням міста. «МакДональдз Україна» перерозподілив 10 тон м’яса, ми готували обіди і всю київську екстрену медичну службу допомоги забезпечили гарячим харчуванням. Було навіть таке, що я телефоную в Київську міську клінічну лікарню №1 на Червоному хуторі, а мені кажуть: «Зупинись, вже не треба». Зараз благодійні організації допомагають у великих обсягах. Але згадую, як ми починали з сином. В перші дні ми відкрили свій штаб і через власні контакти просили про допомогу. Серед нетипових партнерів: нам навіть всесвітньо відомий «Плейбой в Україні» по 2-3 фури допомоги на тиждень відправляв з Великобританії, Іспанії, Португалії, контейнерами з США. Загалом це тисячі тонн гуманітарної допомоги. Якби мені хтось сказав, що «Плейбой» возитиме в Україну памперси, дитяче харчування, жіночі засоби гігієни, - я б не повірив у це!

Скільки лікарень зруйновано за ці місяці через обстріли окупантів?

Понад 300 медичних закладів зруйновано вщент, більше 700 – частково. Наприклад, у Київській області і приватні знищені, і державні. Про амбулаторії та карети швидкої допомоги я просто мовчу. Хочу підкреслити, мова ж не тільки про фізично знищені будівлі, а і про розкрадене обладнання, без якого лікарня не можу функціонувати.  

Ми намагалися закрити питання, привезти польові шпиталі. Але я особисто зіштовхнувся з неприпустимою поведінкою з боку начебто патріотично налаштованих людей. В деяких містах мери міст, у коаліції з головними лікарями області, не дозволяли нам відкрити польові шпиталі. Ми домовилися та привезли шість шпиталів від уряду Нідерландів, а нам кажуть, навіщо це їм, бо там же є лікарня. Зрозуміло, що лікарня – це ж гроші, і не завжди в бюджет клініки. А коли люди почали приходити в польовий шпиталь, в якому працювали лікарі-біженці, люди були здивовані, що не потрібно було ні за що платити: ні за УЗД, ні лікарю-гінекологу, ні за що. Потім ці самі біженці дарували лікарям-біженцям ікони, печиво, віддячували і підтримували один одного як могли. Нас просили прибрати шпиталь, мотивуючи, що може бути «приліт». Але, вибачте, це не Миколаїв, Херсон, це – захід, там немає такої інтенсивності обстрілів. 

Війна зупинила медичну реформу чи вона триває?

Був ухвалений закон 6306, який продовжує реформу. Скажу відверто, я був противником Супрун (Уляни Супрун, - ред.), але те, що система працює зараз і навіть під час війни вона не дала збій, - це заслуга реформи, яку ще розпочала колишня міністерка. Хто б і як не критикував її, але бачу, що працює система, вона ефективна. Ви подивіться, які втрати у другої, вибачте, «200-ї» армії світу. Так, можемо з іронією до них ставитися, але в них велика кількість зброї, велика армія, ми маємо багато поранень, але наша медична система працює: є забезпечення, є логістика. Це один з важелів реформи екстреної медичної допомоги, де використовується човниковий принцип. Тому ми все продовжимо, що було розпочато. Ми підтримуємо лікарів – у них зарплати, які були у 2021 році. Хоча мені буває закидають, мовляв, 60% лікарів поїхало, 70% медсестер виїхало ще за мирних часів на полуницю. Так, от я сьогодні навіть біженців не можу прилаштувати на роботу, бо немає вільних місць. Один із колег свого часу під час засідання комітету скаржився, що немає лікарів, ми їх не мотивуємо. Я йому телефоную і прошу взяти на роботу фахову людину з Харкова, яка була хірургом-практиком, а тепер вона ВПО і шукає роботу. Він так і не зміг знайти для неї роботу, тому що вільних місць немає. 

Наскільки ціни на ліки зростуть, і як бути соціально-незахищеним людям?

Ми не зупинили програму «Доступні ліки». 12 млрд грн виділено на закупівлю під цю програму. Важкі захворювання фінансуються державою і благодійниками. Наприклад, все, що потрібно було онкоцентру в Ізюмі і Херсоні, зараз перекинули в інші міста. Поки були перші тижні війни, було важко, наразі ж все працює. Бо пригадую, як ми вмовляли власників аптечних мереж вивести провізорів на роботу, бо аптеки просто не працювали. Були проблеми з логістикою, де зберігати, чим доправляти. З усім впоралися. Медична система працює так, що нарікань на неї немає.

Статистика на COVID повертається: МОЗ поновлює публікацію захворюваності

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як сьогодні живе "Міс Україна" Анна Заячківська, яка стала жертвою домашнього насильства
24tv
2025-04-03T04:03:45Z
3 квітня – яке церковне свято: чому сьогодні не можна здійснювати дорогі покупки
24tv
2025-04-03T04:03:32Z
Допомога для ВПО в Дніпрі: як отримати необхідну підтримку
Политека
2025-04-03T04:01:28Z
Зараз мріють мільйони: яку професію вважали ганебною в СРСР
GlavRed
2025-04-03T03:27:10Z
3 квітня - яке сьогодні свято і що не можна робити, все про цей день
Комсомольская правда
2025-04-03T02:34:53Z
Україна повернула ще 11 дітей з окупованих територій і РФ: батька двох братів катували
TSN
2025-04-03T02:33:30Z
Безоплатне розміщення ВПО: як подати заяву на грошову компенсацію онлайн
ZN UA
2025-04-03T02:21:45Z
Мобілізація студентів у квітні: хто може отримати повістки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T01:57:19Z
З окупації вдалося повернути сина українського військовополоненого
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T01:18:29Z
США хочуть все, що у нас є. Розмова з геологом про проблеми можливої угоду з Трампом
Telegraf
2025-04-03T04:00:55Z
Ізраїль вдарив ракетами по Сирії
Gazeta UA
2025-04-03T03:54:40Z
Глава Пентагону проігнорує "Рамштайн" – Defense News
Лига
2025-04-03T03:48:56Z
«Європа готова відповісти». Фон дер Ляєн відреагувала на нові мита від США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:48:22Z
США ввели мита проти... безлюдних островів. Росії нові тарифи не торкнулись
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:45:37Z
Трамп оголосив про введення «безпрецедентних глобальних мит»: Україна у списку є, Росії – нема
Комсомольская правда
2025-04-03T03:42:23Z
Атака "Шахедами", просування ЗСУ на Покровському напрямку: хронологія 1135 дня війни
24tv
2025-04-03T03:33:36Z
Гірше для Росії, ніж 5 стаття НАТО: названо найкращу гарантію безпеки для України
GlavRed
2025-04-03T03:27:35Z
Марін Ле Пен і "Русская правда"
GlavRed
2025-04-03T03:27:28Z
Таємничий острів і знищення російського підполковника: резонансна операція ССО на Херсонщині
24tv
2025-04-03T04:03:19Z
Росіяни захопили село у Запорізькій області: в ISW кажуть, куди рухаються далі
ZN UA
2025-04-03T03:58:39Z
Прикордонники уразили два дороговартісні російські комплекси спостереження
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:36:45Z
Гороскоп на завтра 4 квітня: Скоріпонам - несподіваний прибуток, Левам - успіх
GlavRed
2025-04-03T03:27:39Z
На Сумщині росіяни масовано обстрілюють громади, що прилягають до зони бойових дій ЗСУ на теренах РФ
ZN UA
2025-04-03T03:12:32Z
Подекуди дощі та пориви вітру: прогноз погоди на 3 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T03:03:32Z
Тарифи на воду в Одесі: скільки платитимуть мешканці в квітні, озвучено ціни
Политека
2025-04-03T03:00:48Z
Обстріл Харкова, нові мита від США: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:48:37Z
Вп'яте за тиждень росіяни обстріляли Харків: наслідки нічної атаки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T02:36:35Z
Букмекери прогнозують Сербії на Eurovision Song Contest зараз поки що 32-й щабель. Princ — сербський співак.
FM-TV
2025-04-03T02:30:54Z
Санті Дімопулос ставлять уколи в живіт - що сталося
GlavRed
2025-04-02T23:27:40Z
Vlad Darwin & Denys Hryshchuk – "Три спроби" – 7 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-02T23:16:43Z
Третя дружина Сергія Тігіпка публічно зізналася в нескінченному коханні
GlavRed
2025-04-02T22:27:45Z
Український виконавець та вокаліст панк-гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко долучився до ЗСУ
Antikor
2025-04-02T20:52:36Z
Не пропустіть ці фільми: 9 найгучніших прем'єр місяця
24tv
2025-04-02T20:45:22Z
Меган Маркл пустила стороннього на свою дорогущу кухню: яка умова
GlavRed
2025-04-02T20:27:53Z
Декольте на сідницях: легінси з вирізом у незвичному місці підкорюють інтернет
Telegraf
2025-04-02T20:27:23Z
Відмовився від їжі: путініст Кіркоров доводить себе до виснаження після смерті батька
GlavRed
2025-04-02T20:27:13Z
Ринок самохідної с/г техніки відновлюється: аналіз сегмента тракторів
AgroPortal
2025-04-03T04:00:32Z
"Просто смішні цифри": експерт розкритикував боротьбу з порушеннями комунальників
Хвиля
2025-04-03T03:39:14Z
Подорожчання риби у Львові: ціни на коропа, оселедця та скумбрію змінилися
Политека
2025-04-03T03:30:07Z
Перерахунок виплат з 1 квітня: чи враховується зарплата працюючих пенсіонерів
Хвиля
2025-04-03T03:21:29Z
Японія виділяє ще $5,4 млрд на стартап із виробництва чіпів Rapidus
InternetUA
2025-04-03T03:01:46Z
Борщовий набір подорожчав: як змінилися ціни на картоплю, капусту, цибулю, моркву та буряк у квітні
Хвиля
2025-04-03T03:00:37Z
Фондовий ринок США втратив понад $2 трлн - Financial Times
Gazeta UA
2025-04-03T02:33:01Z
АЗС почали підвищувати ціни на пальне: подорожчали бензин та дизель, автогаз став дешевшим
Хвиля
2025-04-03T02:06:01Z
Міністр фінансів США порадив країнам не мститися після після запровадження мита
TSN
2025-04-03T01:03:03Z
Опонент упав: Моурінью схопив за носа тренера "Галатасарая" після матчу
ZN UA
2025-04-02T22:12:42Z
Кейн: Відсутність трофеїв не змінить мого мислення та ставлення
Football.ua
2025-04-02T22:07:27Z
Атлетіко – Барселона: визначився другий фіналіст Кубка Іспанії
Факти ICTV
2025-04-02T21:54:17Z
Реймс уперше за 48 років вийшов до фіналу Кубка Франції
Football.ua
2025-04-02T21:48:25Z
Перспективний український футболіст дебютував за іспанську "Жирону" у незвичайному турнірі
ZN UA
2025-04-02T21:30:06Z
У Німеччині вбили 17-річного українського футболіста
iPress
2025-04-02T21:13:27Z
АПЛ: Астон Вілла знищила Брайтон, успіх Ман Сіті з Лестером, поразки Забарного і Ярмолюка
Football.ua
2025-04-02T21:07:40Z
Ліверпуль мінімально здолав Евертон із Миколенком у мерсісайдському дербі
Football.ua
2025-04-02T21:03:38Z
Мілан та Інтер розписали мирову в першому кубковому Derby della Madonnina
Football.ua
2025-04-02T20:57:24Z
То правда чи міф: чи потрібно знімати піну з бульйону під час варіння
24tv
2025-04-03T03:09:53Z
Цим чотирьом знакам вдасться усе і навіть більше - астрологиня зробила приголомшливий прогноз
Gazeta UA
2025-04-03T03:09:07Z
Невибаглива, але прибуткова: чи є місце для цесарок в українському птахівництві
AgroPortal
2025-04-03T03:00:25Z
Дівам треба налагодити особисте життя: гороскоп на 3 квітня
24tv
2025-04-03T02:03:24Z
Кілька несподіваних інгредієнтів: як приготувати пісний поліський борщ за цікавим рецептом
Фокус
2025-04-03T01:30:21Z
Не ображайте їх ніколи. Люди з цими іменами сприймають все близько до серця
Telegraf
2025-04-02T23:27:54Z
Плов із тюфтельками на сковороді: рецепт оригінальної та смачної страви
Фокус
2025-04-02T23:21:30Z
І не треба турбуватися про олію: готуємо улюблені деруни в духовці
24tv
2025-04-02T21:39:24Z
Домашній торт із маком і горіхами: рецепт смачного десерту
Фокус
2025-04-02T21:30:31Z
Ту-22М3, який впав в Іркутській області, залишив без світла 210 будинків
24tv
2025-04-03T04:03:01Z
На Житомирщині затримали водія, який п’яним збив жінку з дитиною та втік з місця ДТП
Украина Криминальная
2025-04-02T23:36:02Z
На Житомирщині розслідують шахрайську схему з «чорнобильськими» виплатами на ₴820 тис
Украина Криминальная
2025-04-02T22:45:57Z
Катастрофа бомбардувальника Ту-22М3 в Іркутській області: пілот загинув
Antikor
2025-04-02T22:24:30Z
У Чернігові жінка нібито залишила дитину в камері схову: відповідь поліції
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T21:57:51Z
На Ужгородщині у ДТП з відбійником загинув 18-річний водій
Украина Криминальная
2025-04-02T21:57:43Z
Інтернет-шахраї ошукали чотирьох українців на 104 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-02T21:51:25Z
Поліція встановлює місцезнаходження неповнолітнього мешканця Калуського району
Украина Криминальная
2025-04-02T21:09:24Z
У Львові затримали прокурора на хабарі у 5 тисяч доларів
Antikor
2025-04-02T20:33:34Z
Наука каже, що існує ідеальний час для фізичних вправ, якщо ви хочете прожити довше
24tv
2025-04-03T03:45:38Z
З гіпертонією на бойові завдання? Чи мобілізуватимуть чоловіка з такою хворобою
Telegraf
2025-04-02T22:24:10Z
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
GlavRed
2025-04-02T20:27:36Z
Чехія інвестує €100 млн на оновлення українських лікарень
iPress
2025-04-02T19:58:59Z
Ви робите це неправильно: як потрібно зберігати розрізаний лимон
24tv
2025-04-02T19:12:29Z
Ми всі робимо це перед сном – і саме тому не можемо заснути: в чому причина
TSN
2025-04-02T18:33:03Z
Чи шкідливо приймати душ щодня: що кажуть дослідження
TSN
2025-04-02T18:32:27Z
Яких правил потрібно дотримуватися під час миття посуду: п'ять типових помилок
TSN
2025-04-02T18:32:15Z
Паличка від льодяника застрягла в мозку 6-річного хлопчика: як це сталося і закінчилося
TSN
2025-04-02T18:29:32Z
Tinder запропонував пофліртувати зі штучним інтелектом, щоб позбутися страху перед побаченнями
InternetUA
2025-04-03T04:01:40Z
У Німеччині ШІ буде з'ясовувати, хто з містян не сортує сміття і блокуватиме їм доступ до контейнера
InternetUA
2025-04-03T03:33:36Z
Україну атакувала майже 7-бальна буря: «трусити» буде майже 2 тижні
GlavRed
2025-04-03T03:27:12Z
Має здібності 6-річної дитини: в Китаї створили людиноподібного робота зі штучним інтелектом
Фокус
2025-04-03T02:06:19Z
Інсайдер повідомив про затримку виходу Galaxy S25 Edge
InternetUA
2025-04-03T01:01:10Z
Космічний смаколик: вчені приготували традиційну японську страву на МКС і здивувалися через результат
Telegraf
2025-04-03T00:12:38Z
Компанія Amazon зробила пропозицію щодо купівлі соцмережі TikTok
InternetUA
2025-04-03T00:01:09Z
Meta готує Hypernova: розумні окуляри Цукерберга, які можуть замінити iPhone
Telegraf
2025-04-02T23:03:09Z
Штучний інтелект від OpenAI офіційно досяг рівня людини
InternetUA
2025-04-02T20:30:18Z
Перше місце у світі: експерти назвали найпродаваніший автомобіль 2025 року
GlavRed
2025-04-03T03:27:20Z
Hyundai представляє новий Ioniq 6 та натякає на довгоочікуваний 6 N
Топ Жир
2025-04-03T01:45:56Z
Новий кросовер Hyundai Nexo FCEV на водневих паливах: підвищений комфорт і сенс
Топ Жир
2025-04-03T01:30:42Z
Що символізує велике решітчасте бачення мінівена Faraday X Super One?
Топ Жир
2025-04-03T01:00:24Z
Оновлений інтер’єр Polestar 2 на 2026 рік залишається незмінним ззовні, але має значні вдосконалення всередині
Топ Жир
2025-04-03T00:30:14Z
Новий Jeep Compass з підказкою про гібридний, заряджений гібридом та електричний привід
Топ Жир
2025-04-02T23:30:04Z
Водії тільки починають розуміти, для чого потрібні загадкові кнопки із лініями
GlavRed
2025-04-02T23:27:51Z
Роллс-Ройс за $2.4 млн: автомобіль із V12 та душею спектра
Топ Жир
2025-04-02T23:00:06Z
Найбільш американські автомобілі, які найменше постраждали від мит Трампа
Топ Жир
2025-04-02T22:15:50Z