MY.UAНовини
Катерина М’ясникова: Нам потрібна професійна дискусія про те, що таке колабораціонізм саме для медіа
Катерина М’ясникова: Нам потрібна професійна дискусія про те, що таке колабораціонізм саме для медіа

Катерина М’ясникова: Нам потрібна професійна дискусія про те, що таке колабораціонізм саме для медіа

Виконавча директорка Національної асоціації медіа про втрати регіональних мовників і допомогу, якої вони потребують, а також що робити з медійниками на окупованих територіях, які співпрацюють із росіянами.

До складу Національної асоціації медіа входить понад сто теле- і радіокомпаній, здебільшого регіональних. Частина з них у час великої війни опинились на окупованих або прифронтових територіях. Деякі виїхали у відносно безпечні регіони та мусили наново починати свою роботу; сумські та чернігівські медіа відновлюються після звільнення цих регіонів. Деяким медіа, які залишились працювати в окупації, закидають співпрацю з росіянами. Але навіть у далеких від фронту регіонах мовники опинились у скруті через падіння рекламного ринку. НАМ підтримує їх ґрантами й допомагає шукати способи вижити під час кризи. Детальніше про це говоримо з виконавчою директоркою асоціації Катериною М’ясниковою.

— Катерино, яка зараз ситуація з теле- і радіокомпаніями, які входять до Національної асоціації медіа? Хто закрився, хто призупинив роботу, хто далі мовить?

Значна частина наших членів, зокрема в центральних і західних областях України, працюють далі. Є компанії з Чернігова, Сум і Харкова, які відновили мовлення після звільнення. Є такі, що досі в окупації, з частиною з них нема зв’язку. Зокрема це херсонські канали, радіостанція в Балаклії Харківської області (коли ми говорили з Катериною, Балаклія ще не була звільнена, — ДМ), телеканал із Бердянська.

Я не вважаю, що компанія закрилась, якщо вона далі виробляє контент і зберегла сторінки на ютубі, фейсбуку, в інстаграмі. Наприклад, так сталося з маріупольським телеканалом ТВ-7. Канал працює в ютубі та соцмережах і є одним із небагатьох телеканалів Донеччини, що не припинили роботу під час великої війни. Більшість працівників каналу виїхали з Маріуполя і працюють у Києві, Дніпрі та Запоріжжі. Кореспонденти каналу завдяки підтримці НАМ змогли організувати собі робочі місця на базі інших медіакомпаній у Дніпрі і Запоріжжі; працівники, які переїхали до Києва, працюють в офісі НАМ. Анна Овчаренко з ТВ-7 розповіла, як вони виїжджали з Маріуполя (перша і друга частини).

Також на ютубі, сайті та в соцмережах працює слов’янський телеканал «С-плюс». Більшість працівників виїхали, дехто — за кордоном. Кілька їхніх операторів залишились у Слов’янську, тому вони можуть знімати відео. Спершу просто знімали й викладали, а тепер завдяки підтримки НАМ почали робити з цього відео професійні журналістські матеріали.

Наші учасники з Сєвєродонецька — «Донбас-онлайн» — намагались відновити роботу в Чехії, однак у них не вийшло, й вони попросили НАМ про допомогу. Багато працівників звільнилися, а з тими, хто залишився, призупинили дію трудових договорів, бо не було чим платити зарплатню. Однак керівництво шукає гранти й інші можливості, щоб відновити роботу.

Зараз думаємо, як допомогти Бахмуту. В будівлю «Вільного радіо» влучив снаряд. Команда, на щастя, встигла виїхати. Це дуже крутий проєкт, який робить якісний україномовний продукт.

— Яким регіональним компаніям удається відновити роботу після звільнення територій?

— Наприклад, телекомпаніям «Новий Чернігів» і «Дитинець» із Чернігова, СТС із Сум. Сподіваємось, що таких компаній ставатиме більше. У кожного своя проблема: комусь влучили у студію, у когось розгромлене житло. Але спільна проблема в усіх — повна відсутність місцевого рекламного ринку. Бізнес у звільнених областях лише починає відновлюватись, рекламу ніхто особливо не купує.

— Чи багато компаній, які входять до НАМ, не змогли виїхати з окупованих територій?

Так, деяким не вдалося. Наприклад, каналу з Бердянська.

Із частиною компаній втрачений зв’язок. Із іншими ми періодично зв’язуємось, аби перевірити, чи всі живі й чи не потрібна допомога з евакуацією. Звісно, ми не можемо гарантувати таку допомогу, але можемо спробувати. Дехто боїться прослуховування, дехто просить допомогти виїхати через Росію. Наприклад, були випадки, коли люди виїжджали через Владикавказ у Грузію, а там уже наші грузинські колеги зустрічали й переправляли їх через Польщу в Україну.

Окрема ситуація в Херсоні і Мелітополі. Є кілька членів НАМ, щодо яких у тому числі у вашому виданні була інформація про підозри у колабораціонізмі. Власники однієї з херсонських компаній зв’язуються зі мною й кажуть, що це неправда. Інші не йдуть на контакт. Що з ними, я не знаю. Багатьох людей на окупованих територіях зараз прослуховують і вони бояться говорити.

На прямі запитання від мене або правління НАМ вони кажуть: «У нас усе віджали, ми вже не маємо стосунку до того, що робить компанія». При цьому місцеві активісти та журналісти, які звідти виїхали, стверджують, що насправді медіа домовилось з окупаційною владою.

Керівництво компанії «ВТВ плюс» я знаю багато років. Віталій Каменський був членом правління НАМ, він працював із великими американськими проєктами, був активним учасником медійної спільноти. Ще у квітні він виходив на зум-зустрічі з нашими учасниками. Я радила їм виїжджати, але вони не поїхали, тому що вважали, що потрібні там, бо довго були єдиним українськомовним каналом місцевої інформації в регіоні. За моєї участі вони зв’язувались із Нацрадою і писали заяву про призупинення ліцензії.

(У червні «Детектор медіа» аналізував продукт телеканалу «ВТВ плюс», який входить до НАМ. У матеріалах цього каналу, який мовить російською, легітимізується окупаційна влада, а українські війська називають агресорами. Зокрема в ефірі каналу працює власниця каналу Тетяна Каменська, беручи інтерв’ю у самозваного керівника окупаційної адміністрації Володимира Сальда, — ДМ.)

Я не захищаю представників каналу. І насправді не знаю, що там відбувається. Я дуже хочу, щоб наша армія звільнила ці регіони, і ми змогли розібратись із ситуацією на місці. Колабораціонізм — це злочин, і його слід розслідувати як злочин. Опитувати свідків, допитувати підозрюваних, збирати докази. Але це можна зробити лише тоді, коли перебуваєш там і можеш безпосередньо зустрітись із цими людьми. Зараз я намагаюсь не коментувати ці питання. Я бачу проблему в тому, що людей називають злочинцями без слідства. Ми не знаємо справжніх мотивів, не розуміємо, чи був тиск чи пряма загроза життю і здоров’ю працівників медіа чи їхніх сімей. У Херсоні зникають люди, їх катують. Для мене людина винна лише за двох умов: вона підтримує окупантів і робить це добровільно. Таким людям, на моє переконання, ніколи не можна мати жодної медіавласності. Але якщо люди йдуть на співпрацю з окупантом із примусу, а їх оголошують колаборантами, виникає ситуація, коли вони не можуть ані жити там, ані виїхати на вільну територію, бо побоюються необґрунтованих переслідувань.

— Які механізми, на вашу думку, потрібно виробити вже зараз, аби після звільнення окупованих територій можна було визначити, хто з місцевих медіа був колаборантом?

— Зараз в Україні тільки починаються перші розслідування колабораціонізму. Нам потрібно провести велику професійну дискусію про те, що таке  колабораціонізм саме для медіа. Це співпраця з окупантами власника, директора, працівників компанії? Якщо власник прийняв рішення співпрацювати з ворогом, це анафема всій компанії, чи під цим брендом далі може працювати чесна команда? Або якщо ані власник, ані директор колаборантами не є, але компанію захопив ворог і працює під її брендом, чи є саме медіа колабораціоністським? Колабораціонізм — це злочин людини, а не компанії. І треба визначити, в яких ситуація медіа несе репутаційну відповідальність, а коли настає відповідальність перед законом, і якою ця відповідальність має бути.

— Яку підтримку своїм учасникам та іншим медіа зараз надає НАМ?

— Коли почалось повномасштабне вторгнення, ми переглянули і перепрофілювали більшість своїх проєктів. Завдяки цьому вже в березні змогли роздати невеликі гранти нашим учасникам — по 50—80 тисяч гривень тридцяти восьми медіа компаніям, аби вони могли вижити. Зараз парадоксальна ситуація: журналісти працюють багато, інформація потрібна всім, але популярність не приносить доходу, необхідного для покриття витрат, бо реклами нема.

Ми відмовились від виробництва телефільму про переможців конкурсу «Честь професії», взяли гроші, які мали бути витрачені на навчальні програми, словом — максимально переформатували нашу роботу, аби оперативно і якісно допомагати медіа. А також почали шукати нові гранти.

Зараз ми або самі отримуємо допомогу й розподіляємо її як субгранти на виготовлення якісного медіаконтенту, або допомагаємо компаніям писати заявки на гранти та складати бюджети на отримання прямої допомоги донорів.

Наша головна мета зараз — підтримати дієздатність якомога більшої кількості медіакомпаній. Якщо до повномасштабного вторгнення ми розробляли нові формати та намагались навчити компанії інноваційним  підходам у виробництві, то зараз ми підтримуємо ті базові форми контенту, які вони можуть робити мінімальними ресурсами. Водночас стежимо за планкою якості цього контенту. Наші опитування свідчать, що зараз менеджери медіа прагнуть зберегти компанію, знижуючи витрати на зарплатню і виробництво контенту. Ми ж рятуємо якісний контент, аби компанії мали ресурси, аби його виробляти. Наш продакшн курує процес виробництва, а наші диджитал-консультанти допомагають просувати контент онлайн.

— На що вистачає ґрантів, які ви надаєте медіакомпаніям?

— За нашою оцінкою, бюджет виживання для регіонального каналу — 400—500 тисяч гривень на місяць. Радіо — трохи менше. Середній розмір ґрантів, які ми можемо зараз надавати — 100—200 тисяч.

— То як вони зможуть дожити до кінця року?

— Відповідь на це питання різна у різних регіонах. Про більш-менш сприятливі умови для відновлення рекламного ринку можна говорити лише у західних областях, куди переїхало багато підприємств із інших регіонів.

У прифронтових і прикордонних регіонах — на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині — із традиційними джерелами доходу дуже складно. Люди бояться вкладати гроші у будь-що, й останнє, на що вони витрачатимуться — це реклама. За словами менеджерів із продажів наших компаній-учасниць, після звільнення Київської, Чернігівської і Сумської областей рекламодавці активізувались, з’явилась надія на відновлення рекламного ринку… Але в липні всі знову стали на паузу. Зараз рекламодавці не схильні планувати надовго. Можливо, це пов’язано з тим, що люди в час війни по-іншому поводяться й витрачають гроші, а можливостей дослідити поведінку споживачів мало. Рекламодавці, які працюють за старими схемами, не отримують ефекту, на який розраховують.

Наша індустрія сильно залежить від загального стану бізнесу, а за підсумками 2022 року прогнозується падіння ВВП на 35%. Це шалений стрес. Загалом телевізійна і радійна реклама впала на 90—100%. Ринок диджитал-реклами, звісно, менше. Але його ресурсів не досить. Чудово, якщо ти можеш заробити 10 тисяч на банерній рекламі на сайті. Зараз треба залучати всі можливі ресурси і всі ідеї, не нехтувати жодним інструментом, бути креативними. І найбільшу перспективу мають саме цифрові інструменти монетизації контенту. На пожертви аудиторії та продаж контенту за передплатою сильно розраховувати не випадає, бо обираючи, чи віддати свої сто гривень за медіаконтент чи пожертувати армії, українці обирають армію.

Усім партнерам я кажу, що якщо ми хочемо зберегти регіональне мовлення, маємо далі підтримувати мовників грішми.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Електромонтер, швачка, сантехнік: названо найдефіцитніші професії в Україні
Хвиля
2025-01-18T04:39:45Z
Громадянство України торік набули майже 8 тисяч осіб - МВС
УкраинФорм
2025-01-18T04:36:26Z
Яке сьогодні свято 18 січня 2025 року: що заборонено робити цього дня
GlavRed
2025-01-18T04:27:55Z
У Китаї населення торік скоротилося ще на понад мільйон
УкраинФорм
2025-01-18T03:42:19Z
18 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
Комсомольская правда
2025-01-18T03:34:03Z
Стало відомо, в якому регіоні пенсіонерам та учасникам бойових дій пропонують найбільші зарплати
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T03:06:12Z
Кого не можна хрестити 18 січня і кому не можна нічого давати сьогодні: прикмети та заборони на Афанасія
Знай
2025-01-18T03:03:28Z
Британське опитування показало, що молодь розучилася вкручувати лампочки
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T02:45:57Z
"Впевнений у успіху лікування": Неліпа розповів про своє поранення на фронті, не все так просто
Политека
2025-01-18T02:00:52Z
Бред Пітт відреагував на історію француженки, у якої шахраї виманили 830 тис. євро від його імені
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T01:36:21Z
Із зірки Х-Фактора до співачки VESTA: як тепер живе Валерія Симулик
Политека
2025-01-17T23:30:09Z
Відомий будинок із кінострічки «Один вдома» отримав нового власника
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T23:00:56Z
У США продано будинок з фільму «Сам удома». Якою була вартість маєтку Маккалістерів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T19:27:48Z
Їх краще не обирати: дизайнери назвали 6 кольорів для стелі, про які ви можете пошкодувати
24tv
2025-01-17T17:54:34Z
Шоуранер серіалу «Таємниця бункера» / Silo пояснив «дивний» фінал другого сезону і повідомив, що третій знімають просто зараз
ITC
2025-01-17T17:50:36Z
Дмитро Сова приголомшив бажанням дружини-акторки піти на фронт: "Не відмовляю"
TSN
2025-01-17T17:48:00Z
Помер Жанно Шварц – режисер культового фільму «Щелепи-2»
ZN UA
2025-01-17T17:37:05Z
Фільм «Ти - Космос» покажуть більш як у п’яти країнах
УкраинФорм
2025-01-17T17:36:29Z
Путін не змінив своїх цілей, тому немає причин для скасування санкцій – Каллас
ZN UA
2025-01-18T04:51:45Z
Путін збирає нову армію — чи посилять мобілізацію в Україні: експерт назвав сценарії
TSN
2025-01-18T04:36:58Z
Росія зранку обстріляла Україну балістикою: що відомо
TSN
2025-01-18T04:36:18Z
Генерали можуть піти ва-банк: ексзаступник голови СБУ про сценарій змови проти Путіна
GlavRed
2025-01-18T04:27:53Z
"З'їсть інших": що зробить "колективний Путін" після смерті диктатора РФ
GlavRed
2025-01-18T04:27:51Z
"Лукашенко задумався": якими можуть бути результати виборів в Білорусі - Бульба
GlavRed
2025-01-18T04:27:24Z
До літа війна закінчиться?
GlavRed
2025-01-18T04:27:19Z
Атака дронів на Тульську та Калузьку області, нове посольство у Києві: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T04:09:07Z
У Росії готуються до "вирішальної битви за Курщину"
24tv
2025-01-18T03:48:30Z
Під час атаки на Київ пошкоджено одну зі станцій метро
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T04:45:59Z
РФ ударила балістикою по Києву та Запоріжжю
1News
2025-01-18T04:39:06Z
У Києві через атаку Росії є загиблий
24tv
2025-01-18T04:30:13Z
В Івано-Франківську депутати скерували понад ₴2,5 мільйони на дрони для штурмовиків
УкраинФорм
2025-01-18T04:06:45Z
Хмарно з проясненнями: прогноз погоди на 17 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T03:48:21Z
У мережі заявили, що росіяни нібито зайшли в Покровськ: в ОСУВ "Хортиця" відреагували
24tv
2025-01-18T03:48:18Z
На Тернопільщині працівникам одного з районних ТЦК оголосили підозри за новими фактами
УкраинФорм
2025-01-18T03:27:33Z
Росіяни просунулися біля кількох населених пунктів на Донеччині та Харківщині — DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T03:24:12Z
Прикордонники в зоні ведення активних боїв спалили колону ворожої техніки
УкраинФорм
2025-01-18T03:07:56Z
У Запоріжжі пролунали вибухи, ворог вразив об'єкт інфраструктури, є поранені
УкраинФорм
2025-01-18T04:42:29Z
У столиці після вибухів спалахнула пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T04:18:55Z
ДБР передало до суду справу експравоохоронця, який переправляв ухилянтів на човні через Прут
УкраинФорм
2025-01-18T02:07:44Z
На Прикарпатті син під час конфлікту задушив власну матір
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T02:06:03Z
У Хмельницькій області пролунали вибухи, "шахеди" дісталися західних регіонів країни
ZN UA
2025-01-18T01:04:42Z
На Харківщині підлітку повідомили про підозру в підпалі автомобіля військового
УкраинФорм
2025-01-18T01:03:23Z
На Хмельниччині 29-річну серійну злодійку засудили до 5-ти років ув’язнення
Украина Криминальная
2025-01-18T00:33:23Z
На Київщині викрили подружжя на вимаганні хабаря за вплив на членів МСЕК
УкраинФорм
2025-01-18T00:18:05Z
У Конотопі чоловік під час застілля вбив свою співмешканку
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T23:54:14Z
Вже не дивує: на АЗС України бензин та дизель подорожчали до 2,5 грн/л, десь і на 3 грн/л
Знай
2025-01-18T04:21:34Z
До 105 гривень за кілограм: експерти розкрили причину подорожчання помідорів
Хвиля
2025-01-18T04:19:16Z
В Україні скасували понижувальні коефіцієнти до частини пенсій: кого торкнеться
Хвиля
2025-01-18T04:03:19Z
В Україні дешевшає популярний овоч через низьку якість
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T03:42:42Z
Умови отримання "тисячі Зеленського" змінили: що важливо знати
Фокус
2025-01-18T03:06:54Z
Гривня на порозі 44: аналітики розкрили курс долара на 2025 рік
Хвиля
2025-01-18T03:06:46Z
Бізнес-прогноз: інфляційні очікування в Україні продовжують зростати
Хвиля
2025-01-18T00:12:46Z
Торік ДБР розкрило отримання хабарів на ₴56 мільйонів
УкраинФорм
2025-01-17T22:36:54Z
Бізнес оцінив ділову активність та інвестиції на 2025 рік - опитування НБУ
Хвиля
2025-01-17T21:36:53Z
Android 16 отримає одну з найкращих функцій OxygenOS
InternetUA
2025-01-18T04:01:44Z
Коли вийде нова гра Halo: інсайдери назвали передбачувані терміни
InternetUA
2025-01-18T03:03:08Z
Нові Apple Watch можуть отримати довгоочікувану функцію вимірювання тиску
InternetUA
2025-01-18T01:01:17Z
Майбутнє Face ID: Apple заховає датчики під екран
InternetUA
2025-01-18T00:01:47Z
Apple випустила третю бета-версію iOS 18.3: що цікавого у новій версії
InternetUA
2025-01-17T22:01:06Z
YouTube тестуватиме свою «технологію керування схожістю»
Portaltele
2025-01-17T21:57:31Z
"Нещасні випадки та загострення": астролог попередив про найважливіші дні 2025 року
Знай
2025-01-17T21:30:46Z
Apple вимкнула ШІ-оповіщення в iPhone через абсурдні та лякаючі заголовки
InternetUA
2025-01-17T20:33:33Z
Apple готує оксидний LCD MacBook Air до випуску у 2027 році
Portaltele
2025-01-17T19:55:20Z
Чоловік пройшов 250 000 кроків за тиждень – і це повністю змінило його тіло
24tv
2025-01-18T04:36:28Z
Названо продукти, які зберігають молодість тіла
ГЛАВКОМ NET
2025-01-18T00:45:49Z
Волосся більше не буде електризуватися: що для цього треба зробити
24tv
2025-01-17T23:15:57Z
Відійде за кілька секунд: як почистити помідори від шкірки
24tv
2025-01-17T23:03:18Z
В Україні замість МСЕКів запрацювала нова система: що потрібно знати хворим
TSN
2025-01-17T22:06:28Z
Сухорукова розповіла, які ще зміни потрібно запровадити у військовій медицині на фронті
ZN UA
2025-01-17T21:30:58Z
Реформи ВЛК та МСЕК можуть зупинитися – Сухорукова
ZN UA
2025-01-17T20:09:32Z
Що робити, якщо вдома оселилися кажани: як їх позбутися без шкоди для тварин
24tv
2025-01-17T17:48:13Z
Достатньо їсти лише деякі продукти: знайшли простий спосіб покращити імунітет
24tv
2025-01-17T17:33:12Z
Гороскоп на завтра 19 січня: Близнюкам - великий прибуток, Левам - чудовий день
GlavRed
2025-01-18T04:27:58Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 11 секунд знайти літеру W
GlavRed
2025-01-18T04:27:39Z
5 хвилин – і від конденсату на вікнах не буде й сліду: жінка описала простий спосіб
GlavRed
2025-01-18T04:27:25Z
Чи потрібно вивертати одяг перед пранням: остаточна відповідь експертів
GlavRed
2025-01-18T04:27:08Z
У Стрільців почнеться новий життєвий етап: гороскоп на 18 січня
24tv
2025-01-18T03:03:15Z
Впораються не всі: знайдіть метелика, качку, кажана і равлика за 15 сек
GlavRed
2025-01-18T00:27:58Z
Ароматна, соковита та пікантна: запікаємо свинячу грудинку у рукаві на вихідні
24tv
2025-01-17T23:15:12Z
Експерти попередили всіх, хто зберігає молоко в дверцятах холодильника - що не так
GlavRed
2025-01-17T22:27:18Z
Один копійчаний продукт, що висвітлить та пом'якшить прання: він є у всіх
24tv
2025-01-17T20:45:19Z
Людмила Кіченок вийшла до 1/8 фіналу парної сітки Australian Open
УкраинФорм
2025-01-18T04:27:07Z
Український призер Олімпіади-2024 Ілля Ковтун змінює спортивне громадянство
TSN
2025-01-17T23:36:20Z
Гол Довбика допоміг Ромі здолати Дженоа
Football.ua
2025-01-17T22:40:19Z
Айнтрахт здобув мінімальну перемогу над Боруссією Дортмунд
Football.ua
2025-01-17T22:30:45Z
"Новий Марадона" залишив Наполі: ПСЖ оформив топ-трансфер зіркового гравця Серії А
24tv
2025-01-17T22:30:18Z
Наближаються до єврокубків: Артем Довбик допоміг Ромі здолати команду українця в Серії А
24tv
2025-01-17T22:21:00Z
Бенфіка з Трубіним здобула "суху" розгромну перемогу над Фамаліканом
Football.ua
2025-01-17T22:18:29Z
Еспаньйол вирвав перемогу над Вальядолідом
Football.ua
2025-01-17T22:10:24Z
Помер легендарний Денніс Лоу: він вигравав Золотий м'яч та розривав за Манчестер Юнайтед
24tv
2025-01-17T21:15:11Z
Знайдено секретне авто американців із 60-х "Amitron": міні-електрокар міг летіти 80км/год
Знай
2025-01-18T04:51:25Z
Не знають навіть досвідчені водії: три секретні функції в авто
GlavRed
2025-01-18T01:27:17Z
Трансформація авторинку: як змінився попит на дизельні авто в Україні
Хвиля
2025-01-18T01:09:06Z
Як безпечно "прикурити" розряджений акумулятор: автоексперти поділились секретами
TSN
2025-01-17T23:06:58Z
Власників авто змусять платити 25 000 гривень: які критерії встановили
Знай
2025-01-17T21:51:07Z
Чоловік забрав свій "Мерседес" із мийки й переглянув записи відеореєстратора: побачене шокувало
24tv
2025-01-17T20:45:49Z
Як з’явився популярний американський спорткар зі склопластику
AutoCentre
2025-01-17T20:07:56Z
Названо найпопулярніші бензинові авто в Україні за 2024 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T19:12:51Z
Kamm показав стильний пляжний рестомод за мотивами Porsche 912
AutoCentre
2025-01-17T18:06:00Z