MY.UAНовости
Пригожин і Кадиров розкрили секрет полішинеля: дайджест пропаганди рф за 15 вересня
Пригожин і Кадиров розкрили секрет полішинеля: дайджест пропаганди рф за 15 вересня

Пригожин і Кадиров розкрили секрет полішинеля: дайджест пропаганди рф за 15 вересня

Вагнеро-кадирівські розхитування владної вертикалі та гроші на вітер за путінську пропаганду. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи російської пропаганди за 15 вересня.

  1. Зона особливої мобілізаційної уваги
  2. Вертикаль Кремля потроху стає діагоналлю
  3. Скільки Фонд путіна витрачає на Z-пропаганду
  4. Росіяни у синдромі вивченої безпорадності

Зона особливої мобілізаційної уваги

Вже з березня, відколи стало зрозуміло, що сил на «швидке приборкання України» бракує, в росії триває гібридна мобілізація. Особливо її не приховували, адже саме цей формат чітко вкладався у термін «спецоперація».

Назви путін війною те, що він розпочав в Україні, довелося б оголошувати воєнний стан з усіма відповідними наслідками. Тому й замість нормальної проводиться ерзац-мобілізація.

Після ганебної втечі з величезної території Харківської області приховувати очевидне стало безглуздо.

І поки Міноборони вправлялося у черговій словесній еквілібристиці з «організованого перекидання ізюмсько-балаклійського угруповання військ на територію ДНР», а «воєнкори» посипали попелом голови московських генералів, на арену офіційно вийшов очільник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин.

Неофіційно він вже давно змагається з військкоматами (читай: з Шойгу) за кількість «добровольців». Тепер король найманців вирішив вийти з тіні і дав добро на оприлюднення відео із собою під час вербування на війну в Україні зеків однієї з колоній.

Прес-служба компанії «Конкорд», яку він офіційно очолює, прокоментувала ролик із відвертим глузуванням: «Так, людина на ньому жахливо схожа на Євгена Вікторовича і займається питаннями реалізації завдань спецоперації, і, схоже, це успішно в неї виходить».

Пізніше й сам Пригожин у коментарі «Комсомольській правді» висловив думку також з нотками знущання над офіційною позицією Москви щодо «их там нет».

НАСПРАВДІ, вихід Пригожина із півтіні в світ, по-перше, очевидно узгоджений з Кремлем. Принаймні, з якоюсь із його башт.  Адже, офіційна Москва дійсно до останнього включала режим «ихтамнет». Медійна підсвітка «вагнерівців» почалась півтора місяці тому, коли по федеральних каналах почали крутити репортажі про їх «подвиги» в Україні, а у російських містах з’явилися біл-борди із закликами вступати до лав «музикантів».

По-друге, відео Пригожина це фактичне визнання провалу вже й «гібридної мобілізації» — тої, що через створення «добровольчих батальйонів».

По-третє, на тлі вже майже офіційних тверджень про нестачу особового складу серед регулярних російських військ, що беруть участь у війні, це звучить як альтернатива мобілізації.

По-четверте, якщо злив відео з «кухарем Путіна» не узгоджений із самим Путіним (він в той час летів у Самарканд на саміт ШОС), значить кремлівська башта війни все більше виходить з-під його контролю. Фактично усі Z-канали перепостили відео з Пригожиним та прокоментували його з різним ступенем схвальності. Таким чином, можна зробити висновок – «воєнна башта» Кремля відкрито заявляє право на власну політику, що є тривожним дзвоником для путінської вертикалі.  

По-п’яте, з точку зору іміджу «спецоперації» відео Пригожина – крок абсолютно провальний. Адже «визволителі України з числа ґвалтівників і вбивць» точно підривають і без того слабкий мобілізаційний потенціал РФ. Чи багато серед тих, хто хотів би воювати в Україні, воліли б опинитися в одному окопі зі злочинцями? Тож проекція проста: чим більше в ефірі пригожинських кримінальників, тим коротша черга у військкоматі. І це ще один ніж у спину Шойгу. 

В коментарях російських Z-пабліків це пояснюють так: «В какой-то мере это хорошо. Молодежь не пойдёт под мобилизацию. А самых конченных утрамбуют в земле украинской».  

Правозахисниця та засновниця фонду «Русь сидящая» Ольга Романова називає цифру 10 тисяч ув’язнених, яких вже завербував Пригожин. І це лише у Центральній росії. «Якщо він піде на Урал, де найбільша концентрація зон, то може набрати скільки завгодно. У нас 600 тисяч ув’язнених. Якщо зважити на тих, кого вибраковують, та хоч півмільйона може бути завербовано», – каже Романова.

Цікаво й те, що перед структурою, яка знаходиться поза правовим полем РФ, слухняно відчиняє браму Федеральна служба виконання покарань, що підпорядкована Міністерству юстиції РФ.

Про законність в таких умовах, звісно, взагалі не йдеться. Якщо найманство тепер офіційно дозволено, то де ж відповідний закон? Звідки у ПВК авіація, РСЗВ, танки та інша бронетехніка? На підставі якого нормативного акту людей забирають із колоній під час відбуття ними покарання? На чому ґрунтується обіцянка свободи за півроку через помилування, яке відповідним указом може надати виключно президент? Хто давав Пригожину право розстрілювати дезертирів? Ці та багато інших питань неодмінно виникли б у будь-якому правовому суспільстві. Але не в російському.

Вже багато хто припускає, що в разі продовження пригожинського тренду, на росію чекає нове «холодне літо 1953 року», коли на свободу через хрущовську амністію вийшло близько 1,3 млн ув’язнених, що призвело до різкого зростання криміногенної ситуації в СРСР.

Зараз буде ще важче, адже люди, які сиділи за «важкими статтями» і раптом отримали легальний дозвіл на вбивство, повернуться (нехай і не всі) зрештою в росію. Проте зараз путінська росія про це не думає. У воєнному шаленстві система явно пішла у рознос.

Вертикаль Кремля потроху стає діагоналлю

Свідченням цього є й відверто провокаційна заява очільника Чечні Рамзана Кадирова, який 15 вересня закликав росіян до «самомобілізації», відзначивши, що «кожен губернатор має зібрати щонайменше по тисячі добровольців».

За підрахунками Кадирова, таким чином вдасться мобілізувати 85 тисяч бійців (усього в росії 83 суб’єкти Федерації, а також незаконно анексовані Крим і Севастополь).

НАСПРАВДІ, зараз вже важко і пригадати, коли востаннє губернатори (ким, по-суті, і є чеченський керівник) мали нагоду відчути, що «росія – це федерація».

Але Кадиров почуває себе вільно не лише в своїй республіці. Він вважає себе в праві робити заклик на загальнофедеральному рівні. Хтось надав йому такі повноваження? Схоже, так. Кримський гауляйтер Аксьонов відреагував оперативніше за всіх. За його словами, вже підготовлено 1200 штиків, і ще два батальйони формуються.

Як він це робить? Мало зібрати цю «губернаторську тисячу» на вулиці. Ще необхідно регіональними правовими актами її «мобілізувати», з місцевого бюджету екіпірувати (чи є така стаття видатків?) і передати Шойгу. Чи вже Пригожину? 

З кадирівського заклику до «самомобілізації» кепкує навіть терорист Гіркін.

Такий варіант підійде для Єврейської автономної області РФ, губернатор якої Ростислав Гольдштейн гордо доповідає, що «разом із заступниками направив свої місячні зарплати на підтримку спеціальної військової операції в Україні». Правда підійде не всім мешканцям, адже деякі з них зайняті іншою справою: в обласному центрі Біробіджані якраз розірвало труби водопроводу, через що скасовано заняття в школах, а до лікарень люди змушені самотужки підвозити воду.

Довести свою лояльність Кремлю набагато важливіше ніж вирішити проблеми власних жителів.

Натомість в інших регіонах росії Москві виказали відверте «фі» з приводу помпезного святкування Дня міста під час ізюмського жаху російської армії. Влаштували своєрідний флешмоб скасування свят. До нього вже приєднались: Ростов-на-Дону, Краснодар, Армавір, Новоросійськ, Воронеж, міста в Калінінградській області, Брянськ, підмосковна Балашиха (не плутати з підхарківською Балаклією).

Як пояснюють пропагандисти, «місцеві жителі були різко проти «бенкету під час чуми» і вимагали скасувати концерти, салюти через важке становище на фронті».

Що ж, схоже, вертикаль російської влади потроху стає горизонталлю. Ще трохи «самомобілізації», «кадирівської тисячі» та пригожинських зеків і горизонталь стане діагоналлю. Вона й перекреслить увесь той самообман, який Москва хаотично намагається сховати за фразою «все йде за планом».

Скільки Фонд путіна витрачає на Z-пропаганду

Самообманом (до того ж недешевим) обернулося накачування патріотизмом російського населення. Видання «Сирена» проаналізувало півтора роки роботи так званого Президентського фонду культурних ініціатив і дійшло висновку, що після початку війни фонд перекваліфікувався на годівницю для пропагандистів. Проаналізовано 172 переможця. Вони прямо чи опосередковано пропагують війну в Україні. Усього з бюджету фонду роздали 991 мільйон рублів, і більше половини цієї суми – 625 мільйонів – пішла на Z-пропаганду.

Серед цих переможців, наприклад, Дмитро Пучков, більш відомий як Гоблін (у 90-х його голосом озвучено більшість західних фільмів на відеокасетах). Він отримав 18,7 мільйона рублів за поливання брудом України із Заходом та підтримку війни путіна. Такі ось тепер «культурні ініціативи» у російської влади.

Після того, як YouTube-канал Гобліна було заблоковано він змушений вести свою програму «Вечірній випромінювач» для скромної аудиторії VK та Rutube.

Серед інших проектів Z-крінжу є, наприклад, виставка про український нацизм за 10 мільйонів рублів. На гроші путінського Президентського фонду вийшла збірка віршів «ПоZиVний — Перемога!» за 3 млн. А показ дітям казки «Як Ведмідь від вовків ліс Zахищав» обійшовся у півмільйона рублів. В анотації вистави сказано: «ведмідь уособлює нашого національного лідера, мешканці лісу — народи багатонаціональної росії».

НАСПРАВДІ, як вирок усій цій недешевій Z-пропаганді виглядають цифри останнього всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 7-13 вересня 2022 року.

Серед українців дедалі менше тих, хто готовий піти на територіальні поступки росії. У вересні таких було лише 8%. Ще в липні – 10%. 87% опитаних вважають, що жодні територіальні поступки не є допустимими. При цьому в усіх регіонах України абсолютна більшість населення проти них. Навіть серед жителів Сходу, де тривають інтенсивні бої, 85% проти поступок.

Тому за панування у своєму Z-лісі окупанти воюватимуть ще довго і безуспішно. 

Росіяни у синдромі вивченої безпорадності

З огляду на заклики до «самомобілізації», величезну кількість загиблих, про яку російське населення все одно знає, незважаючи на мовчання Конашенкова, виникають цілком слушні питання. Чому росіяни досі не вийшли на вулиці з вимогами припинити війну в Україні? Чому матері та батьки, які втратили синів, не тільки не протестують, а говорять на похоронах про вірність путіну і дякують за «гробові гроші» в ефірі пропагандистських телеканалів? 

НАСПРАВДІ, психологи називають це феноменом вивченої безпорадності.

Вперше його докладно описав і дав таку назву американський психолог Мартін Селігман наприкінці 60-х років минулого століття.

Він і його колеги вивчали механізм появи страху собак. Під час експериментів вони замикали тварин у клітки, ті чули гучний звук, а потім отримували розряд струму і так повторювалося щоразу. Коли клітки відчинялися і собаки чули той самий гучний звук — всупереч очікуванням експериментаторів, тварини не втікали, а лягали на підлогу і починали скиглити, чекаючи чергового удару струмом.

Висновок Селігмана ліг в основу теорії, яку незабаром почали застосовувати і до людей: якщо живі істоти не можуть контролювати свої дії, а головне, їх наслідки, вони поринають у стан безпорадності.

«Мої дії ні до чого не призведуть, так уже все влаштовано», «мені не під силу це завдання», «ми люди з іншого тіста, це не для нас» — ті негативні установки, які ведуть до вивченої безпорадності, вважають психологи.

Російська влада заохочує безвольність та пасивність і карає за власну думку. А суспільство впадає у безпорадний стан та відмовляється від будь-якої відповідальності.

Неучасть – найпоширеніша індивідуальна стратегія захисту росіян від власної держави. Це й стало стовпом режиму путіна. «Ми справді маємо абсолютно безвольну більшість, із комплексом вивченої безпорадності з одного боку, і репресивним режимом — з іншого», — вважає соціолог Лев Гудков з «Левада-Центру».

Все це і дозволяє росіянам уникати незручних питань: не тільки щодо ставлення до агресії проти України, а й взагалі – про те, як вони опинилися там, де опинилися? І хто несе за це відповідальність: путін чи все ж таки вони самі?

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Сікорський запустив "президентську" кампанію і відповів на закиди щодо дружини
Европейская правда
2024-11-15T20:30:48Z
"Ні російському режиму": у Грузії почалися масові простести
GlavRed
2024-11-15T20:27:59Z
Британія в ОБСЄ: Мир в Україні має бути на основі Статуту ООН
Хвиля
2024-11-15T20:24:29Z
Не Польща: де перебуває найбільша кількість біженців з України
TSN
2024-11-15T20:18:54Z
Канада вимагає від Ізраїлю наростити гуманітарні поставки до Гази
УкраинФорм
2024-11-15T20:18:14Z
Кабмін звільнив керівників Держспецзв’язку та Укртрансбезпеки
360ua.news
2024-11-15T20:12:31Z
Захід починає говорити з Путіним про мир: де в цих розмовах місце України
TSN
2024-11-15T20:06:44Z
У Гаазі обговорили створення міжнародної комісії з розгляду заяв для України
УкраинФорм
2024-11-15T20:00:47Z
Німеччина дала дозвіл на продаж Туреччині винищувачів Eurofighter - ВВС
УкраинФорм
2024-11-15T19:58:18Z
Принцеса померла: в Японії не стало 101-річної Юріко
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Королева екранів у 90-х: 4 найкращі фільми з Шерон Стоун
24tv
2024-11-15T20:21:19Z
Довів до істерики: чоловік Тодоренко публічно зганьбив її під час шоу
GlavRed
2024-11-15T19:27:26Z
Інтимні листування і романтичні побачення: Єфросиніна розповіла про стосунки з чоловіком-воїном
24tv
2024-11-15T19:06:36Z
На проєкті "Холостяк" відбувся перший поцілунок: з ким із дівчат зблизився Олександр Терен
24tv
2024-11-15T18:57:27Z
“Де би ти не була”: PARFENIUK з камерним оркестром у новій відеороботі
Storyboom
2024-11-15T18:42:28Z
Дизайнери назвали 5 культових стилів інтер'єру, які вони просто обожнюють
24tv
2024-11-15T18:42:03Z
Музика до вистави «Косачка» з’явилась на Spotify і Apple Music
Вива
2024-11-15T18:18:45Z
Селена Гомес шкодує про ранню популярність
360ua.news
2024-11-15T18:12:41Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Українські лікарні можуть знову потрапити до лап бюрократії: зарплати затримаються, купівля обладнання відкладеться
Знай
2024-11-15T20:12:48Z
Як часто потрібно насправді замінювати губку для посуду: відповідь точно здивує
24tv
2024-11-15T20:12:28Z
Реформа МСЕК: уряд змінив систему призначення інвалідності
24tv
2024-11-15T20:06:56Z
Не все так просто: як потрібно чхати, щоб не нашкодити собі та іншим
24tv
2024-11-15T20:06:40Z
МСЕК замінять новою системою встановлення та підтвердження інвалідності - рішення уряду
УкраинФорм
2024-11-15T19:42:18Z
Ця вправа покращить пам'ять і роботу мозку: працездатність та активність підвищаться в рази
TSN
2024-11-15T19:21:49Z
Не новий тренд: для чого у чай можуть додавати сіль
24tv
2024-11-15T18:42:57Z
Тривалий стрес веде до проблем з пам'яттю і проявів надмірної тривожності
FaceNews
2024-11-15T18:03:55Z
Олександр Терен поцілував другу дівчину на "Холостяку": "Була дуже грайлива атмосфера"
24tv
2024-11-15T20:27:05Z
Чому навіть у найрозвиненіших країнах Європи бракує вчителів
24tv
2024-11-15T20:18:49Z
Норвегія не надаватиме притулок біженцям із заходу України: в уряді пояснили причину
TSN
2024-11-15T20:12:09Z
Китай вперше поставив Росії зброю для війни проти України – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T20:06:57Z
Привласнив кошти, зібрані для ЗСУ. Військовий отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T20:00:52Z
В Україні оновили вимоги до перевірки лічильників: що змінилося
Хвиля
2024-11-15T20:00:01Z
Новий професійний стандарт вчителя: про які зміни повинні знати педагоги
24tv
2024-11-15T19:36:05Z
ЄС схвалив спільні оборонні закупівлі: Гетманцев пояснив, чому це важливо для України
TSN
2024-11-15T19:21:56Z
До України з Франції прибуде військове підсилення: що відомо
TSN
2024-11-15T19:21:47Z
Газпром відзавтра припиняє поставки газу австрійській компанії через Україну
УкраинФорм
2024-11-15T20:18:25Z
Канцлер Австрії після припинення поставок "Газпрому": Не піддамось шантажу Путіна
Европейская правда
2024-11-15T20:06:26Z
Поки не думає дешевшати: які зараз ціни на картоплю у магазинах
24tv
2024-11-15T20:03:23Z
В Україні закриваються колекторські компанії, кредитні спілки та ломбарди: статистика НБУ
Хвиля
2024-11-15T19:36:02Z
Долар почав рости, євро - "просіло": офіційний курс на 18 листопада
GlavRed
2024-11-15T19:27:21Z
Кабмін змінив критерії бронювання працівників
ZN UA
2024-11-15T19:21:58Z
До зими не має бути погодинних відключень електроенергії - експерт
УкраинФорм
2024-11-15T19:21:25Z
Гетманцев назвав суму надходжень до держбюджету від детінізації
1News
2024-11-15T18:48:28Z
Угорщина блокує понад 6 мільярдів євро для України: в ЄС придумали нове рішення
24tv
2024-11-15T18:45:16Z
Смак, відомий з дитинства: рибні котлети по-одеськи
24tv
2024-11-15T20:33:25Z
Ви самі знімете захист із себе та всієї родини: які речі ніколи не можна викидати
GlavRed
2024-11-15T20:27:45Z
Речі, які ніколи не варто зберігати біля плити
24tv
2024-11-15T19:57:45Z
Наука каже, що ви розумні, якщо робите це у своїх стосунках
24tv
2024-11-15T19:36:44Z
4 знаки зодіаку, до яких вже до кінця листопада повернеться натхнення
24tv
2024-11-15T19:00:38Z
Жовта смуга на унітазі зникне назавжди: народний метод працює безвідмовно
24tv
2024-11-15T18:36:27Z
Додайте яскравих фарб до свята з Аперолем: простий рецепт улюбленого коктейлю
24tv
2024-11-15T18:06:56Z
Догляд за птахами взимку: способи продовжувати забезпечувати їх водою в холодні місяці
24tv
2024-11-15T17:51:54Z
Що добре роз'їдає іржу на плитці: сім перевірених домашніх засобів, які впораються не гірше за хімію
TSN
2024-11-15T17:22:02Z
Українська футбольна «молодіжка» результативно зіграла у Португалії
УкраинФорм
2024-11-15T20:24:34Z
Ювентус думає над подвійним підписанням захисників із Північного Лондона
Football.ua
2024-11-15T19:57:12Z
Ексдружина В'ячеслава Узелкова зробила заяву на тлі конфлікту з мамою боксера
24tv
2024-11-15T19:57:00Z
Батагов відзначився трьома голами за Україну U-21 в надрезультативній товариській грі проти Португалії
Football.ua
2024-11-15T19:33:03Z
Став відомий розклад матчів українських футболісток у Лізі націй УЄФА
УкраинФорм
2024-11-15T19:27:56Z
Кіпр завдав Литві п'ятої поразки в п'яти матчах Ліги націй
Football.ua
2024-11-15T19:07:41Z
Аморім: Пишаюся, що став тренером Манчестер Юнайтед
Football.ua
2024-11-15T19:07:41Z
Айосе Перес очолить атаку збірної Іспанії в грі проти Данії
Football.ua
2024-11-15T19:07:04Z
"Перехід в Реал – зрада": володар "Золотого м'яча-2024" визначився із майбутнім клубом
24tv
2024-11-15T18:45:30Z
Відновлення будинку після ракетного удару: у Києві спалахнув скандал
TSN
2024-11-15T20:06:56Z
Міністерство культури надало перелік історичних пам'яток Одеси, пошкоджених російською комбінованою атакою
ZN UA
2024-11-15T20:03:59Z
Спецоперація ССО на Курщині: із оточення врятовано 16 бійців Сил оборони
24tv
2024-11-15T19:57:19Z
Обстріли почнуться перед зимою, коли це буде найболючіше: "Не зможемо відновити швидко..."
Знай
2024-11-15T19:36:46Z
На Чернігівщині росіяни створюють фейкову "перемогу" – DeepState
TSN
2024-11-15T19:36:31Z
"Шахеди" атакують Україну: у яких областях оголошено тривогу
24tv
2024-11-15T19:30:03Z
Масований обстріл Одеси: куди "прилетіли" дрони і що відомо про загиблу жінку
TSN
2024-11-15T19:21:28Z
Ціна наступу на Покровськ і Вугледар: BBC зафіксувала рекордне зростання втрат в армії Росії
24tv
2024-11-15T18:51:22Z
Тепло повертається: чи буде ще в Україні +15 градусів і більше
24tv
2024-11-15T18:45:55Z
Блогер Сорд "розвів" підписників на зборі для ЗСУ - його викрила поліція
Комсомольская правда
2024-11-15T20:19:26Z
Представник ТЦК відкрив стрілянину під Києвом: Міноборони відреагувало
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T19:51:37Z
У Турині на протесті студентів вибухнула бомба, поранені 15 поліцейських
УкраинФорм
2024-11-15T19:51:17Z
На Черкащині 5-річний хлопчик потрапив до реанімації після видалення зуба
Комсомольская правда
2024-11-15T19:49:33Z
Шахраї виманили у чоловіка понад 330 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-15T19:39:21Z
Двоє правоохоронців продавали наркотики через інтернет
InternetUA
2024-11-15T19:04:55Z
Стрілянина на Київщині за участю працівника ТЦК: Сухопутні війська повідомили деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T18:51:33Z
У Сухопутних військах заявили, що стрілянину під Києвом відкрив працівник "Муніципальної варти"
Комсомольская правда
2024-11-15T18:49:38Z
Невагомість та крики: люди пережили жах під час авіаперельоту і розвернули літак
Фокус
2024-11-15T18:21:15Z
Apple видалила з російського AppStore додаток «Радио Свобода»
УкраинФорм
2024-11-15T20:18:46Z
Головні смартфони-флагмани 2024 року порівняли за автономністю: хто переміг
InternetUA
2024-11-15T19:46:23Z
Вчені створили фотонні кристали часу, які експоненціально посилюють світло
Portaltele
2024-11-15T19:46:03Z
Переконав кинути роботу і піти за ним: як робот викрав 12 великих "колег" іншого виробника – відео
TSN
2024-11-15T19:21:41Z
Вчені винайшли алгоритм, що зламує роботів зі штучним інтелектом у 100% випадків
InternetUA
2024-11-15T18:42:17Z
Xiaomi розкрила графік глобального розгортання HyperOS 2
InternetUA
2024-11-15T18:22:47Z
Ілоне, у вас трубу прорвало! З «Х» планують видалятися зірки і офіційні сторінки
Детектор М
2024-11-15T18:22:44Z
Слухові апарати зі штучним інтелектом
TSN
2024-11-15T18:21:47Z
Сонце сяє 24 години на добу: яка країна світу майже ніколи не спить
24tv
2024-11-15T18:15:11Z
В Україні Renault Master оснастили «розумним» гідробортом
AutoCentre
2024-11-15T19:03:56Z
Автопарк Укрпошта оновився місткими фургонами
AutoCentre
2024-11-15T18:18:10Z
Яким чудом Nissan X-Trail прискорюється 0-100 за 7 секунд
AutoCentre
2024-11-15T17:15:52Z
Відбувся перший публічний показ автобусів VDL Van Hool
AutoCentre
2024-11-15T16:16:03Z
Зимовий омивач в авто: як обрати не підробку
Взгляд
2024-11-15T15:42:58Z
Mercedes-Benz Trucks відкрив зарядний парк для електровантажівок
AutoCentre
2024-11-15T14:12:27Z
Водії зі стажем обов'язково возять в автомобілі пляшку з оцтом: навіщо так робити
TSN
2024-11-15T13:18:35Z
Зимові шини Michelin Alpin: як стати еталонним продуктом
AutoCentre
2024-11-15T12:34:06Z
В Україні зростає попит на «американців» із пробігом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-15T10:51:55Z