Денис Прокопенко, позивний "Редіс" - підполковник Національної гвардії України, командир полку "Азов", учасник російсько-української війни, Герой України.
Біографія Дениса Прокопенка
Народився 27 червня 1991 (31 рік). Денис рано втратив батька, про маму майже нічого не відомо. Його дідусь - карел, який воював проти СРСР у фінській війні, повернувся живим.
Хлопець захоплювався спортом, але навчатися пішов на викладача англійської та німецької до Київського національного лінгвістичного університету. Однак після закінчення вишу за фахом не працював.
Військовий шлях
У 2014 році (Денису було 22 роки) пішов добровольцем на війну Росії проти України у складі Окремого загону спеціального призначення "Азов".
Кар'єра в Азові
У полку "Азов" Денис виявив лідерські якості та став командиром взводу, роти, а згодом і батальйону. Був призначений командиром "Азову" у вересні 2017 року.
Запам’ятався тим, що на День Незалежності у 2019 році під час вручення ордена Богдана Хмельницького III ступеня, не виконав військове привітання президента Володимира Зеленського. Це спричинило фурор в Мережі. Потім в "Азові" пояснили, що за статутом ЗСУ честь віддають лише військовим, а не цивільним.
У березні 2022 року Денис отримав звання Героя України. У той час військовий був "голосом "Азовсталі", який надихав побратимів.
Родина
Дружина Дениса - Катерина Прокопенко. Пара познайомилася у 2015 році. До повномасштабного вторгнення Росії працювала ілюстраторкою, після почала займатися волонтерством.
Після того, як у травні 2022 року з "Азовсталі" у Маріуполі вийшли останні захисники, разом із рештою сімей азовців робила усе, щоб відбувся обмін полоненими. Працювала з міжнародними та українськими організаціями, у Ватикані зустрічалася із Папою Римським, стала відомою на весь світ.
Полон та повернення
Денис Прокопенко потрапив до російського полону після виходу з заводу "Азовсталь" 20 травня 2022 року. Наказ припинити оборонні дії та зберегти життя і здоров'я військовослужбовців отримав від вищого керівництва на 86-й день блокади міста.
Був звільнений з полону 21 вересня разом з іншими 214 військовими.
Нагадаємо, 200 українських героїв обміняли на кума Путіна Віктора Медведчука, а командирів "Азовсталі" - на 55 окупантів.
Читайте також:
- "Я живий": рідні захисників "Азовсталі" розповіли про перші дзвінки воїнів після обміну
- Хто займався звільненням українських захисників з полону: Зеленський назвав команду
- "Відчуття, що х**ом поводили": як "Z-патріоти" реагують на звільнення українських полонених