MY.UAНовини
Артем Денисов, Veteran Hub: «Після повномасштабного вторгнення вся Україна стала країною ветеранів»
Артем Денисов, Veteran Hub: «Після повномасштабного вторгнення вся Україна стала країною ветеранів»

Артем Денисов, Veteran Hub: «Після повномасштабного вторгнення вся Україна стала країною ветеранів»

Як спільнота допомагає ветеранам адаптуватись і повернутись до цивільного життя, підтримує родини військових і готує суспільство до усвідомлення, що кожен п’ятий українець — ветеран.

Veteran Hub — це спільнота людей, частина яких є ветеранами російсько-української війни. Вони опікуються воїнами, що повертаються до цивільного життя. Команда надає психологічні та юридичні консультації військовим та їхнім родинам, допомагає з працевлаштуванням та комфортним поверненням до мирного життя. Як змінилося життя команди Veteran Hub після повномасштабного вторгнення, які виклики стоять перед волонтерами та активістами на цій війні, а також якою є роль медіа у висвітленні реальної картини дійсності з поля бою, говоримо з керівником Veteran Hub Артемом Денисовим. 

— Артеме, як змінилась робота Veteran Hub із початком повномасштабного вторгнення? 

— З одного боку, вторгнення було неочікуваним, з іншої — ми розуміли, що щось наближається. Тому в нас був безпековий план. Ми працювали мережею: три філії — Вінниця, Дніпро, Київ — і мобільні офіси. Зранку 24 лютого почалась евакуація. Ми, як і домовлялись, виділили собі 5—7 днів на переорієнтацію, щоби зрозуміти, що відбувається. І після того поновили роботу у форматі «лінії підтримки». Долучалися всі, хто міг. Через «лінію підтримки» ми покрили основні психологічні та юридичні запити людей, які до нас звертались, і допомагали в питаннях працевлаштування. У перші місяці люди потребували комплексної підтримки, кризової консультації, інформації, куди можна виїхати, які програми доступні, куди звертатися щодо евакуації, де шукати рідних. В тому числі були запити, як долучитися до територіальної оборони чи приносити користь у якийсь інший спосіб. 

У кінці травня ми поновили роботу вінницької філії. Зараз Вінниця працює в тому ж форматі, який був до повномасштабного вторгнення: сам хаб, онлайн-консультації і мобільний офіс. Мобільний офіс — це можливість довозити консультантів і послуги до тих ветеранів і їхніх родин, які перебувають далеко від обласного центру й не мають можливості доїхати до самого хабу. Київський хаб на стадії переформатування, оскільки наш великий просторий офіс на 800 м² розташований на двадцятому поверсі телецентру «Олівець». Працювати в телецентрі небезпечно, тому ми в пошуках іншого простору. А «лінія підтримки» працює весь час і по всій Україні. 

— Як багато ветеранів або їхніх родин звертаються до вас по консультацію? Які запити? 

— З початком повномасштабного вторгнення ми зосередились на трьох напрямках роботи. Зрозуміло, що навесні питання працевлаштування не стояло взагалі. Адже всі намагались перш за все убезпечити себе. І саме так у нас виник неофіційний адміністративний напрямок. Коли, наприклад, люди, ще перебуваючи в дорозі телефонували і запитували, куди можна приїхати, де зупинитися. А зараз повертаються запити про роботу. Також змінився і психологічний напрямок роботи: якщо до повномасштабного вторгнення ми спеціалізувались на довготривалій терапевтичній роботі, деякі клієнти з нами працювали навіть рік, то зараз ми говоримо про кризові інтервенції, коли треба тут і зараз. Якщо говорити про «глибину» психологічної допомоги, то зараз ми тісніше співпрацюємо і з фаховими лікарями. Ми не медичний заклад і послуг лікування не надаємо, але у нас є група перевірених лікарів, у тому числі клінічних психотерапевтів і психіатрів, до яких ми можемо скерувати наших клієнтів. І так між основними напрямками в нас утворюються робочі групи, куди входять, для прикладу, наша кейсменеджерка, лікар і психотерапевт — і разом вибудовують роботу. Що ж до юридичного напрямку, то запит на юридичні консультації ніколи не спадав, навіть на початку весни.

— Найчастіше звертаються військові чи їхні родини?

— Порівну. Ми працюємо також із родинами полонених та загиблих. Ми відкриті для всіх.

— Після перемоги постане питання, як повернути до цивільного життя ветеранів. Як люди, які повернуться з війни, мають бути інтегровані в суспільство?

— Повертати треба буде не тільки учасників бойових дій. Не у всіх є і буде бойовий досвід, але переживання війни в усіх. Адже нашому ворогу байдуже, куди бити, росіяни завдають ударів і по цивільній інфраструктурі. Не обов'язково бути ветераном чи військовим, щоб відчути, що таке російська агресія. І ці люди також потребуватимуть допомоги. Це не означає, що ми будемо перепрофільовуватись, це означає, що суспільству треба звернути на це увагу. І це треба робити вже зараз. Якщо ми почнемо чекати на закінчення війни, перемогу, і аж тоді почнемо щось вибудовувати, то ми втрачатимемо дуже дорогоцінний час. Якщо люди будуть повертатися з очікуванням, що їх будуть зустрічати, а в нас не буде чим їх зустрічати, не буде інфраструктури, програм, то це буде виключно наша провина. Бо ці люди зараз, захищаючи нас, дають нам змогу в умовно мирних місцях зробити цю підготовчу роботу.

— Як зараз працює ваш проєкт «Шлях ветерана»?

— Ми у Veteran Hub ще у 2019 році почали працювати над концепцією «Шлях ветерана», яка в тому числі описує частину війни. Тому що людина юридично стає ветераном швидко, але процес цей запускається тоді, коли людина долучається до війська. Бо майже всі військові, крім загиблих, стануть ветеранами. Ми можемо передбачити деякі майбутні процеси, а отже й вплинути, аби той чи інший процес відбувався більш екологічно, менш затягнуто і легше в першу чергу для самого ветерана і його родини. Тому зараз ми переосмислюємо концепцію «Шляху ветерана». Кардинальних змін там не буде, але будуть удосконалення, пов'язані з повномасштабним вторгненням.  Після вторгнення вся Україна стала країною ветеранів. Якщо досі ми говорили про 460 тисяч офіційних ветеранів, то зараз ця кількість дуже зросте. І так чи інакше вся країна, всі міністерства, органи виконавчої влади будуть надавачами послуг для ветеранів. 

— Що має бути в «пакеті послуг» для ветеранів, які повернуться з війни?

— Старий підхід до формування пільг ми не витягнемо. Це не означає, що ми зовсім маємо від них відмовитись, бо люди, які захищали нас, повинні мати визнання. Але, як на мене, більш конструктивно буде монетизувати ці пільги. Також важливо, аби послуги були доступними. Бо часто буває, що для пересічного ветерана, який, наприклад, не живе у великому місті, послуги від громадського сектору і від держави недоступні. Цей бар’єр потрібно прибрати. А поки що слід сформувати пакет послуг і від держави, і від недержавного сектору для ветеранів, які будуть відповідати їхнім потребам. У першу чергу це медичні послуги.

— Один із напрямків вашої роботи — це допомога з працевлаштуванням ветеранів. Як людині після війни знайти собі роботу?

—  Дотепер більшість ветеранів були найманими працівниками, зараз багато працевлаштовані в армії та інших силових відомствах і захищають Україну. У майбутньому, коли вони повернуться, ми маємо бути готові взаємодіяти з людьми, які є носіями бойового досвіду. Тому ми у Veteran Hub працюємо з центрами зайнятості, щоб допомогти їм краще налагоджувати комунікацію і відповідати на реальні потреби людей. Не пропонувати випадкові вакансії, а вибудовувати індивідуальний підхід.

Також ми зараз впроваджуємо проєкт із HR-практик, націлений на недержавні установи, які є працедавцями для ветеранів або військових. Він помагає вибудувати в компанії роботу HR-напрямку, щоб задовольнити потреби ветеранів на їхніх робочих місцях. Це, для прикладу, стосується робочого часу. Після повернення з війни в людини можуть бути складнощі з плануванням і концентрацією. І якщо в керівництва є розуміння, що людина не просто забиває на свою роботу, а внаслідок психоемоційного стану зараз ефективна не на 100%, а на 60%, то керівництво просто дасть людині трохи часу або вільніший графік. Я зі свого ветеранського досвіду можу сказати, що іноді вдень сконцентруватись не виходило, а вночі все вдавалось. Я не зривав дедлайни, все робив вчасно.

— У чому зараз найбільші виклики для вашої організації?

— Думаю, що буде викликом порозуміння  і вибудовування єдиної політики ветеранських справ у державі. Бо влада матиме своє уявлення, — вони зараз його вже формують, — у громадського сектору своє. Ми працюємо в різних темпах. До прикладу, Міністерство ветеранів не може швидко змінити штатний розклад. На мою думку, зараз Мінвет, на жаль, не дає ради тому, чого від нього чекають ветерани. Вони застрягли в минулій парадигмі ветеранів, яка сформувалася до початку повномасштабного вторгнення. Можливо, це пов’язано з інертністю бюрократичної машини. Але попри це там є люди, які і в тих умовах роблять важливу роботу. Нам треба усвідомити, що зараз кожне міністерство стає міністерством ветеранів. Бо абсолютно до кожного міністерства будуть звертатись ветерани. Доречно було би створити орган на рівні Кабміну, який міг би лобіювати потреби і запити ветеранів. Бо зараз виходить так, що якщо якийсь департамент Міністерства ветеранів передає щось у департамент, наприклад, Міністерства охорони здоров'я, вони можуть узяти це в роботу, а можуть і не взяти. На мою думку, зараз час більш авторитарного управління.

— Як ви співпрацюєте зі ЗМІ і як вибудовуєте комунікацію організації?

— Як на мене, ми недостатньо співпрацюємо зі ЗМІ, принаймні, протягом останнього року. Це пов’язано з нашим навантаженням. У мене було уявлення, що моя робота сама за себе буде говорити, основне — робити все якісно й добре. А з початком повномасштабного вторгнення я зауважив, що інформаційне поле заповнюється іноді не кваліфікованими людьми, іноді — недостатньо відвертими, які намагаються позиціонувати себе спеціалістами у цій сфері. Так формується інформаційна бульбашка, з якої люди роблять висновки: якщо людина себе так позиціонує, її показують по телевізору, то вона — фахівець. Через це ми отримуємо, як я його називаю, «ефект Дмитра Карпачова». Дмитро — прекрасний шоумен, бо він зробив із нічого своє ім’я, але чи є він психологом або психотерапевтом, до якого я би пішов на прийом? Точно ні.

Люди мають зрозуміти, що таке нормальна психотерапія, бо, на жаль, у багатьох є аргументований травматичний досвід. Наприклад, коли людина звертається до психолога, а він поводиться неетично, потім вона вважає, що це норма, і більше не звертається до фахівців і не отримує необхідної підтримки. Саме тому важливо зараз пояснювати, що є професіоналізмом у цій сфері. Для цього ми будемо шукати більше підтримки в інформаційному полі.

— Що вас найбільше засмучує в медійниках та їхніх підходах до роботи?

— У будь-якій сфері мене засмучує, особливо в умовах повномасштабної війни, в тому числі інформаційної війни, непрофесійність, а в медіа — гонитва за сенсацією. Ми колись проводили тренінги з етики комунікації з ветеранами та учасниками бойових дій для працівників суспільних медіа. Іноді заштамповані словосполучення, наприклад, «людина пережила жахи війни», є неприйнятними в цьому контексті. Бо навіть якщо людина мала важкі моменти, ми повинні поважати її досвід.

Проблеми мають не тільки українські медіа. Після звільнення Ірпеня, Гостомеля та Бучі приїжджала велика кількість іноземних журналістів, які поводились неетично. Люди втомились знову і знову переказувати свої історії, а журналісти приходили і ставили ті самі питання на кшталт «а розкажіть про найважчі моменти окупації». Таке запитаня може ретравматизувати.  Журналіст записав сюжет і поїхав, а людина, враховуючи, що в неї таких журналістів було 5—6 за день, не може переключитись. Я за те, щоб журналісти висвітлювали історії, бо це важливо, але етичніше взаємодіяли з людьми, які мають досвід війни. І поважали людей, у яких беруть інтерв’ю.

Особливо це стосується зйомок зі шпиталів. Багато хто питає дозволу, домовляється заздалегідь, що можна знімати, а що — ні. Це викликає повагу й підтверджує професійність. Але бувають випадки, коли просто в палату заходить знімальна група і починає зйомки сюжету. Це максимально некомфортна ситуація для пацієнтів, які часом не можуть нікуди піти. 

Також проблемою може бути інтерпретація, бо іноді вирвана з контексту фраза змінює сенс, а в чутливих темах війни це має значення. У новинах, як на мене, таке не є прийнятним. У нас зараз такі події, з такою інтенсивністю та контекстом, що не треба нічого вигадувати чи перекручувати. Життя дає нам такі сценарії з такими історіями, що навіть як захочеш — навмисно не вигадаєш. Тому важливо все фіксувати як є.

— Що може допомогти нам виграти в інформаційній війні?

— Нам допоможе згуртованість. Соціальні мережі зараз виконують функцію ЗМІ і мають величезний вплив на аудиторію. Коли ми бачимо, що по телевізору цитують телеграм-канал, то розуміємо, що телевізор у цій битві програє. Телебачення зберігає величезне охоплення, але оперативність поширення інформації все-таки за соцмережами.

Свіжий досвід, у якому ми живемо досі, — це операції на Херсонському, Миколаївському та Харківському напрямках. Коли інформація з’являлась так швидко (і при цьому не завжди була правдивою), що це шкодило навіть нашим військовим. Будь-яка військова операція — це втрати. Тому ми маємо радіти перемогам на фронті, але пам’ятати, якою ціною ці перемоги здобуваються, адже з кожного бою хтось, скоріш за все, ніколи не повернеться.

У  гонитві за сенсаціями ЗМІ часто втрачають людяність. Мені хочеться вірити, що крім запроданих ЗМІ й тих, хто працює на Росію, всі інші хочуть кращого, просто хтось занадто емоційний і тому поширює щось чимшвидше, не подумавши. Але іноді треба запитати себе, чи не зашкодить це армії і нам із вами.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
Военные опасны: в Киеве разгорается новый скандал
Comments UA
2025-01-17T22:30:52Z
В TikTok появился опасный челлендж для детей: как избежать угрозы — Нацполиция
TSN
2025-01-17T22:21:45Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Копеечные выплаты: какую "минималку" установили пенсионерам на 2025 год
Знай
2025-01-04T16:36:16Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Алла Пугачева приняла важное решение по поводу родственников: что произошло
Comments UA
2025-01-17T20:57:57Z
Были проблемы с финансами: самоубийство Яниса Тиммы после развода с Седаковой начала расследовать полиция
Comments UA
2025-01-17T20:42:54Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Известная украинская ведущая высказалась о проблемах в браке после рождения сына: "Меньше романтики"
TSN
2025-01-11T14:54:58Z
Седокова хочет забрать деньги покойного мужа, который убил себя: семья спортсмена в шоке
Comments UA
2025-01-09T21:21:07Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
Фицо пожаловался Шольцу, что предложил Зеленскому еще одну встречу, а он молчит
Европейская правда
2025-01-17T22:39:17Z
РФ бомбит Украину "шахедами": что известно о вражеской атаке
Фокус
2025-01-17T22:21:42Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
Зеленский не дал Трампу закончить войну до инаугурации, однако есть нюанс
Comments UA
2025-01-04T18:42:18Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
В РФ горит очередная нефтебаза
Корреспондент
2025-01-17T22:27:07Z
Атака БПЛА на Калужскую область РФ: очевидцы сообщают о пожаре на нефтебазе
Фокус
2025-01-17T20:42:59Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Смоленской области РФ прогремели взрывы на заводе по производству запчастей к ракетам
Комсомольская правда
2025-01-04T06:39:43Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
ВСУ взяли в плен охранника пропагандиста Прилепина: ему объявлено подозрение
ZN UA
2025-01-17T22:42:25Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2025-01-17T22:36:13Z
Расстояние от фронта до центра Купянска сократилось, — глава МВА
TSN
2025-01-04T16:27:43Z
В Приднестровье жителям посоветовали отапливать квартиры дровами: в чем причина
TSN
2025-01-04T09:48:05Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Падение вниз, Южная Корея или тайский курорт: эксперт назвал варианты развития Украины
Знай
2025-01-17T21:42:48Z
Минстратегпром обновило критерии важности для оборонных предприятий
ZN UA
2025-01-17T20:46:52Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
МИД ответил на манипулятивные заявления Венгрии относительно транзита и цен на газ
Европейская правда
2025-01-08T12:48:41Z
Овощи дороже мяса: за огурцы, помидоры и перец придется выложить половину зарплаты
Знай
2025-01-05T18:21:06Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
По паспорту: в Британии вводится проверка возраста для входа на сайты с "клубничкой"
Фокус
2025-01-17T21:00:58Z
Целый футуристический город от Toyota появится осенью этого года под горой Фудзи
Знай
2025-01-17T20:51:02Z
Анонс "русской цивилизации" во главе с Екатериной II в Civ VII взорвал комьюнити украинских игроков: "Эта проститутка..."
Знай
2025-01-17T19:51:58Z
Неожиданные подробности семейной жизни: ученые узнали, были ли кельты матриархальными племенами
Фокус
2025-01-17T19:06:23Z
Отличный ремастер: Критики хвалят переиздание Tales of Graces f
GameMag
2025-01-17T17:10:53Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
Возвращаемся в форму после праздников: как сбросить наеденные на Новый год килограммы
Знай
2025-01-17T19:21:23Z
С 2026 года в Украине изменится календарь обязательных прививок: что нового
VGorode
2025-01-17T19:12:33Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Как упростить уборку: неожиданные лайфхаки для чистоты и порядка
Знай
2025-01-17T20:21:33Z
Как мотивировать ребенка учиться с удовольствием: простые шаги к успеху
Знай
2025-01-17T18:51:58Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Выбор туристического рюкзака: виды, объем и другие критерии
Мій Харків
2025-01-17T18:45:46Z
Таро гороскоп на завтра: какие сюрпризы приготовил этот день
Comments UA
2025-01-17T18:30:44Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
ПСЖ подписал звездного грузинского футболиста
ZN UA
2025-01-17T21:30:23Z
"Мне это не нравится": Турки Аль аш-Шейх отреагировал на решение Фьюри уйти
Корреспондент
2025-01-17T19:09:44Z
"Соперники серьезные, но это приятный вызов": Пушич оценил Шахтер в ЛЧ
Корреспондент
2025-01-17T18:18:13Z
Украинский призер Олимпиады-2024 попросил гражданство Хорватии
Апостроф
2025-01-17T17:01:35Z
Сможет ли Усик победить Дюбуа в реванше: эксперт оценил шансы боксеров
Фокус
2025-01-17T15:36:22Z
Немецкий топ-клуб подписал бельгийского таланта
Корреспондент
2025-01-17T12:54:34Z
Первая ракетка Украины Элина Свитолина одержала 100-ю победу на турнирах Большого шлема
Известия Киев
2025-01-17T12:37:53Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Неожиданное партнёрство: «Гарри Поттер» получит кроссовер с «Детективом Конаном»
GameMag
2025-01-17T17:10:17Z
Honda CR-V получит особую версию для украинских дорог
Фокус
2025-01-17T16:15:07Z
Эксклюзив за $4,8 миллиона: на продажу выставили суперкар чемпиона "Формулы-1"
Фокус
2025-01-17T15:51:58Z
Современный Willys: представлен военный внедорожник на базе Jeep Wrangler
Фокус
2025-01-17T13:00:50Z
Цена $20800 и запас хода более 450 км: дебютировал доступный электрокроссовер Hyundai
Фокус
2025-01-17T11:45:57Z
Практичные и вместительные: лучшие семейные универсалы с пробегом
Фокус
2025-01-17T11:12:13Z
Справятся с любой задачей: названы 10 лучших семейных кроссоверов
UAToday
2025-01-17T10:30:10Z
Роскошного конкурента Bentley Continental GT от Mercedes показали на первых изображениях
Фокус
2025-01-17T10:15:08Z