MY.UAНовости
Війна у сфері інтелектуальної власності
Війна у сфері інтелектуальної власності

Війна у сфері інтелектуальної власності

Нематеріальні активи (технології, промислові зразки, бренди тощо) – ключовий фактор виробництва в сучасній світовій економіці. Жодна прогресивна галузь чи компанія не обходиться без його інтенсивного використання у своїй діяльності. Звісно, його вага значно більша в цивілізованих країнах, із достатнім рівнем науково-технічного прогресу. Але й менш розвинуті економіки не змогли б належно функціонувати без нього.

Нематеріальні активи є предметом інтелектуальної власності. Після початку російсько-української війни галузь права, яка регулює відносини інтелектуальної власності, стала надзвичайно важливою. Бо у відповідь на повномасштабну військову агресію кремля проти України весь цивілізований світ намагається повернути рф у минуле століття за рівнем технологічного розвитку. Тож саме санкції в галузі інтелектуальної власності – це той інструмент, який, алегорично кажучи, вириває гранату в скаженої мавпи та залишає її розмахувати беззбройними руками, що не так вже і страшно.

Нематеріальні активи – невід’ємний компонент продуктів, представлених на світовому ринку. Нематеріальний капітал у формі технологій, дизайну та брендів відіграє важливу роль у функціонуванні глобальних виробничих ланцюжків. Оцінки[i] внеску трьох факторів виробництва (матеріальні активи, нематеріальні активи, праця) у вартість усіх товарів, вироблених у світі за 2000–2014 роки, показують, що в 19 виробничих галузях на нематеріальні активи припадає близько третини вартості, що створюється у процесі виробництва, або 5,9 трлн доларів США на 2014 рік. У кожен виробничий ланцюжок вбудована своя комбінація нематеріальних активів. Їхня частка особливо велика (більш ніж удвічі вища порівняно з матеріальними активами) у таких галузях, як фармацевтика, виробництво хімічних продуктів та нафтопродуктів. Крім того, вона відносно велика у виробництві продуктів харчування, комп'ютерних товарів, електроніки та оптики. Це ті галузі, в яких санкційні обмеження проти рф, застосовані у сфері інтелектуальної власності, могли би забезпечити найбільший ефект.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну заходи обмеження торгівлі цивілізованого світу з країною-агресором ставали дедалі жорсткішими. Починаючи з 15 березня, для ЄС разом із країнами «Великої сімки» та іншими партнерами росія перестала бути країною з найбільшим сприянням згідно із правилами СОТ, членом якої вона є. Згодом були застосовані чергові цільові заборони експорту на суму 10 мільярдів євро в тих галузях, у яких росія найбільш уразлива через високу залежність від постачання з ЄС. Обмеження стосувалися, наприклад, квантових комп'ютерів, передових напівпровідників, сенсорного та транспортного обладнання, хімікатів. Заборона поширилася також і на спеціалізовані каталізатори для використання в нафтопереробці. Разом із санкціями стосовно товарів подвійного призначення та передових технологій такі кроки мали за мету призвести до деградації технологічної бази і промислового потенціалу росії.

На превеликий жаль, складність відносин саме у сфері інтелектуальної власності полягає в тому, що те, що неможливо «помацати руками», досить складно забрати чи заборонити розчерком пера, навіть руками законотворців і навіть на міжнародному рівні. У відповідь на санкції у сфері інтелектуальної власності, відкинувши легкий наліт цивілізованості, рф затвердила та ввела в дію цілу низку нормативно-правових актів[ii], фактично узаконивши так званий «паралельний імпорт» і застосувавши реторсії (взаємні санкції) проти «недружніх країн», якими безпідставно назвала всі країни, які підтримали санкції проти неї.

Згідно із словником ВТО паралельний імпорт – коли продукт, виготовлений легально (тобто не піратським способом) за кордоном, імпортується без дозволу власника прав інтелектуальної власності (наприклад, власника торгової марки чи патенту). Деякі країни це дозволяють, інші – ні. Паралельний імпорт безпосередньо пов'язаний із захистом об'єктів інтелектуальної власності, зокрема з поняттям принципу вичерпання прав правовласника. Тобто, якщо правовласник ввів у цивільний оборот свою продукцію - грубо кажучи, просто почав її продавати, - то він не може забороняти іншим особам продавати її, рекламувати, зберігати тощо, бо він «вичерпав свої права».

В світі активно застосовуються три основні принципи вичерпання прав: національний, міжнародний та регіональний. Міжнародний принцип вичерпання прав полягає в тому, що правовласник вичерпує свої права на продукт у той момент, коли абсолютно законно лише один раз вводить його в оборот у будь-якій країні світу. Із цього моменту кожен може продавати цей продукт у будь-якій іншій точці світу. Регіональний принцип – це коли правовласник запровадив свій продукт на певній території, наприклад у країнах Євросоюзу. Тоді таку продукцію можна продавати, рекламувати, зберігати в ЄС, але не можна вийти з нею на ринок якогось іншого регіону, наприклад Африки, без дозволу правовласника. Нарешті, національний принцип стосується запровадження та поширення продукції винятково в межах конкретної країни.

До запровадження зазначеної постанови уряду рф у росії діяли саме національний та регіональний принципи вичерпання прав. І навіть стаття цивільного кодексу рф визначала, що продукцію можна використовувати, якщо її було запроваджено правовласником або за його згодою на території росії. Тобто раніше перше введення продукції в обіг в рф мав право робити саме правовласник – і це було законно. Тепер ситуація змінилася. Урядовці рф спробували надати законності паралельному імпорту, застосувавши міжнародний принцип вичерпання прав. Але такі дії не здатні ввести в оману кваліфікованих юристів: коли урядовим підзаконним актом змінюють норму цивільного законодавства – це не законно. Мабуть, автори таких «нормативно-правових» папірців розраховували на мовчазну згоду того стада, яке називають народом росії, зокрема його представників із дипломами юристів та свідоцтвами адвокатів. Такою практикою права те стадо відкидають на нижчий рівень цивілізації, для якого членство в СОТ є чимсь невластивим. Тому, на думку автора, враховуючи сказане вище, припинення членства росії в СОТ – це лише питання процедур та часу.

Отже, простими словами, до рф дозволили ввозити іноземні ліцензовані товари без дозволу правовласника. Мінпромторг рф ще в квітні 2022 року видав наказ в якому затвердив перелік товарів та груп товарів (від косметики та айфонів до палива та металів), по відношенню до яких не застосовуються положення пп. 6 ст. 1359 та ст. 1487 Цивільного кодексу рф при умові введення вказаних товарів та їх груп в обіг поза межами території рф правовласниками (патентовласниками), а також з їх дозволу.

Це дозволяє гарантувати постачання товарів до рф, зокрема всупереч санкціям, та задовольняти попит росіян на іноземну продукцію, однак за іншими цінами, без жодних гарантій виробника та без сервісного обслуговування. Якщо правовласник оголосив про свій вихід з російського ринку, то, нехтуючи здоровим глуздом, в рф устами місцевих світочів юриспруденції роблять висновок, що такий правовласник більше не має правомірного інтересу, який би заслуговував на захист у спорі з паралельним імпортером, а тому спроба заборонити паралельний імпорт правовласником повинна розглядатися як вихід за межі здійснення виключного права.

Той же урядовий документ вводить примусове ліцензування, яке за міжнародними нормами в галузі права інтелектуальної власності[iii] може застосовуватися з дозволу уряду, але лише при виконанні цілої низки умов, яких і близько немає в рф. Досить зауважити, що таке примусове ліцензування повинно супроводжуватися обов’язковою компенсацією правовласнику на підставі розрахунків економічної вартості ліцензії. Натомість у відповідній методиці розрахунків росія просто обнулила розмір компенсації правовласнику та застосувала реторсії, порушивши один із базових принципів охорони інтелектуальної власності.

Запровадивши примусове ліцензування, рф як член СОТ порушила умови статті 13 Угоди СОТ ТРІПС, згідно з якою члени СОТ зводять обмеження або вилучення щодо виняткових прав до деяких особливих випадків, які не вступають у суперечність із звичайним використанням твору та необґрунтовано не обмежують законні інтереси правовласника, а також аналогічних положень Римської конвенції.

Таким чином, росія фактично перетворила приватне інтелектуальне право на інструмент «юридичної дипломатії» у виконанні своїх держорганів. Це суперечить нормам Цивільного кодексу рф, які встановлюють порядок запровадження реторсій урядом рф, зокрема в частині обмеження прав громадян та юридичних осіб тільки тих держав, у яких є спеціальні обмеження майнових та особистих немайнових прав громадян та юридичних осіб рф. Цим росія вкотре показала, що не може бути рівноправним цивілізованим членом міжнародного співтовариства, учасником міжнародних договорів, бо законодавство для рф – що своє, що міжнародне – як дишло – куди повернуть, туди й вийшло.

Популярные статьи сейчас
Враг нанес по Запорожью 16 ракетных ударов В Украине снова подорожали яйца, свинина, сливочное и подсолнечное масло: цены в супермаркетах В сети показали, как ССО уничтожают "орков" вместе с техникой Данилов сказал, чего добивается Путин ракетными ударами по Украине
Показать еще

Україна теж бере активну участь у процесі обмеження агресора у сфері інтелектуальної власності. Починаючи з 2014 року, РНБО України своїми рішеннями послідовно запроваджувала індивідуальні санкції у сфері нематеріальних активів проти компаній країни-агресора, зокрема проти підприємств та наукових закладів воєнно-промислового комплексу рф. Україна регулярно ухвалювала рішення на кшталт «припинення дії торговельних угод, спільних проектів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони... заборони передачі технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності»[iv].

Утім, відносини України з агресором в галузі інтелектуальної власності мають і інший бік. Так, на 15 березня 2022 року 17 488 компаній в Україні належали росіянам та білорусам. Тобто, зароблені ними гроші протягом восьми років війни з рф та окупації території України йшли в кишені наших ворогів. Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів», ухвалений відповідно до норм міжнародного права[v] та підписаний президентом 03 березня 2022 року, мав на меті змінити цю ситуацію докорінно.

Згідно з цим Законом вилученню підлягають об’єкти права власності рф та її резидентів - рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать рф та її резидентам. Тобто у законі нібито йдеться і про об’єкти права інтелектуальної власності. Хоча таке формулювання дозволяє тлумачити його й по-іншому, бо не всі об’єкти права інтелектуальної власності підлягають реєстрації та/або зареєстровані в Україні. Тож питання їх вилучення може бути спірним, особливо з огляду на те, що це об’єкти, які фізично вилучити складно, а інколи – неможливо.

У той же час станом на кінець вересня 2022 року угода від 22.12.2006 між Кабінетом міністрів України та Урядом рф про взаємну охорону прав на результати інтелектуальної діяльності, що використовуються та отримані в ході двостороннього військово-технічного співробітництва, є чинною. А головний орган виконавчої влади, що забезпечує формування й реалізацію державної політики в галузі інтелектуальної власності і є «оператором» цієї Угоди[vi], Міністерство економіки України, проявляє злочинну бездіяльність.

На жаль, розірвання таких двосторонніх угод з країною-агресором – це досить складна процедура. Вона передбачає застосування норм Віденської конвенції 1969 року про право міжнародних договорів, згідно з якою дійсність договору або згода держави на обов'язковість для неї договору може оспорюватися тільки на основі застосування цієї Конвенції, а не тільки за процедурами, передбаченими нормами Закону України «Про міжнародні договори України».

Залишається сподіватися, що Мінекономіки та МЗС активно працюють над припиненням цієї Угоди та досягнуть у цьому успіху. Бо в результаті багаторічної співпраці у воєнно-технічній галузі кількість російських об’єктів інтелектуальної власності в Україні може бути дуже значною як у вартісному вимірі, так і у плані потенційної шкоди, якої може завдати нашій країні недружнє їх використання проти неї.

Автор - Марченко Роман, партнер юрфірми «Ілляшев та Партнери», заслужений юрист України



[i] Доповідь про стан інтелектуальної власності в світі за 2017 рік «Нематеріальний капітал у глобальних ланцюжках створення власності» опублікована на сайті WIPO

[ii] Передовсім ідеться про ухвалений урядом рф «План першочергових дій із забезпечення розвитку російської економіки в умовах зовнішнього санкційного тиску» від 23.03.2022

[iii] Зокрема, стаття 31 Угоди СОТ ТРІПС. Agreement on Trade-Related Aspects of Intellectual Property Rights, скорочено TRIPS, — міжнародна угода, що адмініструється СОТ та встановлює мінімальні стандарти для визнання та захисту основних об'єктів інтелектуальної власності.

[iv] Додаток 2 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

[v] Зокрема відповідно до IV Гаазької конвенції про закони та звичаї війни на суходолі та додатку до неї: «Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року»

[vi] Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Освітні окупанти: від бурятів до сербів. Хто перевиховує українських дітей
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T13:00:26Z
У Сумах через ворожий удар зруйнована СТО, пошкоджені автомобілі
УкраинФорм
2024-11-26T12:51:01Z
У Києві та інших областях змінено час відключень світла: нові графіки на 26 листопада
TSN
2024-11-26T12:46:15Z
У Криму на автостанціях знову посилили заходи безпеки
УкраинФорм
2024-11-26T12:39:05Z
Рекордна кількість дронів над Україною: у Тернополі – катастрофа
TSN
2024-11-26T12:39:01Z
На Одещині оголосили підвищений рівень небезпеки
TSN
2024-11-26T12:39:00Z
Синоптикиня попередила про сильний мороз: де і коли суттєво похолоднішає
TSN
2024-11-26T12:36:29Z
Відключення світла по Україні посилюються: які графіки у Києві та ще 3 областях
GlavRed
2024-11-26T12:34:51Z
РФ пошкодила енергообʼєкт, від якого залежить вся область – голова Тернопільської ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:30:21Z
Європа надає фінансування Україні для виробництва зброї через обмеження власних потужностей — WSJ
ZN UA
2024-11-26T13:06:24Z
Китай занепокоєний зближенням Росії та Північної Кореї
360ua.news
2024-11-26T13:03:56Z
Настав час прокидатися, щоб встигати за рештою світу, – топгенерал НАТО про "оборонку" Європи
24tv
2024-11-26T13:00:58Z
Пекін закликає Євросоюз не вводити санкції проти компаній із Китаю за допомогу РФ
УкраинФорм
2024-11-26T13:00:53Z
Інформація згори проти інформації знизу: де ховається ідеологія
Детектор М
2024-11-26T13:00:48Z
У США закрили кримінальні провадження проти Трампа через його перемогу на виборах
Детектор М
2024-11-26T12:54:38Z
Умєров відвідає Південну Корею з проханням про постачання зброї Україні, – ЗМІ
24tv
2024-11-26T12:51:44Z
ППО, санкції проти Росії та рішуче стримування «осі зла» - Сибіга озвучив колегам з G7 потреби України
УкраинФорм
2024-11-26T12:51:30Z
В Україні запустили тотальну ревізію інвалідності чиновників
Хвиля
2024-11-26T12:51:24Z
Алла Кудлай вперше за тривалий час показала свого 47-річного сина: який вигляд він має
TSN
2024-11-26T13:06:10Z
Серіал "Прикордонники": про що сюжет, хто актори і де дивитись всі серії
Фокус
2024-11-26T13:00:31Z
У чому зустрічати Новий рік 2025: варіанти суконь, які підкорять всіх
24tv
2024-11-26T12:42:54Z
Штучний інтелект використав понад 140 000 фільмів та серіалів для навчання — всі епізоди «Пуститися берега» та «Клану Сопрано» в тому числі
ITC
2024-11-26T12:38:45Z
"Любов допомагає розквітати": Ірина Горова розповіла, хто впливає на Надю Дорофєєву
GlavRed
2024-11-26T12:27:05Z
Відомий хореограф Амадор Лопес неочікувано показався у лікарні: що сталося з артистом
24tv
2024-11-26T12:21:08Z
77-річний Елтон Джон шокував втратою зору: "Не можу нічого читати, дивитися"
TSN
2024-11-26T12:18:59Z
У Білорусі визнали «екстремістською» інстаграм-сторінку екслідерки гурту «Срібне весілля» Світлани Бень
Детектор М
2024-11-26T12:13:23Z
Поки гра захоплює весь світ: документальний фільм про STALKER повертається у кінотеатри
24tv
2024-11-26T12:06:17Z
Кров довгожителів демонструє кардинальні відмінності
Portaltele
2024-11-26T12:58:40Z
В медзакладах Харківщини надають допомогу пораненим внаслідок удару по центру міста
Мій Харків
2024-11-26T12:42:43Z
Дієтологиня розповіла, яким напоєм слід розпочинати свій ранок для молодості і енергії: це не кава
TSN
2024-11-26T12:39:26Z
Не коштує нічого: дієвий спосіб покращити швидкість роботи мозку
24tv
2024-11-26T12:15:57Z
Вчені розгадали таємницю «егоїстичної» B-хромосоми
Portaltele
2024-11-26T11:57:10Z
Як найкраще готувати яйця, щоб вони були не лише смачними, а й корисними
TSN
2024-11-26T11:09:01Z
Через 10 років може зупинитись трансплантація, а пневмонія стане невиліковною: медики попередили українців
TSN
2024-11-26T10:39:58Z
Нарешті однозначна відповідь: чи потрібно мити фарш
24tv
2024-11-26T10:39:34Z
Відкрили рецептор, який може стати ключем у лікуванні запалення кишківника та раку
24tv
2024-11-26T09:15:22Z
Ціни на бензин та дизель: чому вартість може впасти у грудні
24tv
2024-11-26T13:00:14Z
Остаточно та не підлягає оскарженню: Верховний Суд не повернув Приватбанк Коломойському
ZN UA
2024-11-26T12:57:15Z
Вступ України до ЄС дасть європейській металургії безпеку від росіян – Метінвест
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:51:50Z
В Україні знову здорожчали тепличні огірки
УкраинФорм
2024-11-26T12:46:34Z
Падіння цін на соєві боби: аграрії стримують продажі, переробники знижують закупівлі
Agravery
2024-11-26T12:37:58Z
Без державної підтримки Україна може втратити 25% своєї промисловості – ЗМІ
ГЛАВКОМ NET
2024-11-26T12:33:21Z
ЕКА застрахувало від воєнних ризиків виробника макаронів та повидла
AgroPortal
2024-11-26T12:30:04Z
Малому бізнесу нададуть до €20 тисяч за новою програмою підтримки енергостійкості
УкраинФорм
2024-11-26T12:24:20Z
Україна за 10 міс імпортувала сирів на 171 млн дол
AgroNews
2024-11-26T12:16:48Z
Гутцайт взяв участь у святкуванні 110-річчя Олімпійського комітету Румунії
УкраинФорм
2024-11-26T12:57:57Z
Ньюкасл — Вест Гем 0:2 Відео голів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-11-26T12:51:17Z
Україна здобула другу медаль на юніорському ЧС зі стрибків у воду в Ріо
УкраинФорм
2024-11-26T12:46:41Z
Баскетбол: нинішнього вікенду пройде пройде етап Кубка України у чоловіків
УкраинФорм
2024-11-26T12:31:25Z
Арсенал зробив продовження контракту з Нванері пріоритетною ціллю
Football.ua
2024-11-26T12:22:02Z
Швейцарський шкільний вчитель судитиме матч Шахтаря в Лізі чемпіонів: що про нього відомо
24tv
2024-11-26T12:15:50Z
Батько Неймара: Мій син завжди повертається кращим, ніж був
Football.ua
2024-11-26T12:00:30Z
Ліверпуль – Реал: де та коли дивитися битву грандів у Лізі чемпіонів
24tv
2024-11-26T11:36:57Z
Куди перейде Забарний?
Football.ua
2024-11-26T11:01:47Z
Шмигаль анонсував грошову допомогу для проходження зимового періоду: хто її отримає
TSN
2024-11-26T13:06:47Z
Михайло Хома заспівав "Молитву за Україну" на службі у Ватикані
Комсомольская правда
2024-11-26T13:06:47Z
Путінська армія просувається рекордними темпами від початку війни: Reuters про масштаби окупації
TSN
2024-11-26T13:06:01Z
В Україні створили бойовий модуль "Хижак", що воює проти FPV-дронів
InternetUA
2024-11-26T13:04:39Z
Причини нештатного спрацювання 120-міліметрових мін розслідує міжвідомча комісія - Міноборони
УкраинФорм
2024-11-26T13:03:01Z
У Міносвіти назвали кількість студентів-чоловіків віком 30+, яких відрахували із вишів
Фокус
2024-11-26T13:00:16Z
Демобілізація для бійців за 55 років: чи здатні "діди" продовжувати службу в армії
Фокус
2024-11-26T13:00:00Z
Українці більше хочуть ядерний статус, ніж вступу в НАТО – опитування
ZN UA
2024-11-26T12:58:25Z
Рибалка помітив будинок, що плаває посеред моря: як він там опинився
Фокус
2024-11-26T12:51:45Z
Українка хотіла влаштуватися на роботу та "влетіла" на 115 тисяч: що сталося
TSN
2024-11-26T13:06:34Z
Інстаграм-ворожка видурила у жительки Вінниці більше 450 тисяч гривень під приводом "зняття порчі"
TSN
2024-11-26T13:06:22Z
Троє чоловіків загинули, бо Google Карти спрямували їх по зруйнованому мосту
24tv
2024-11-26T13:06:00Z
У Жмеринці затримали двох зловмисників, які пограбували військовослужбовця
Украина Криминальная
2024-11-26T13:00:13Z
52-річного жителя Дніпра затримали за вбивство через ревнощі
Украина Криминальная
2024-11-26T12:51:53Z
Частину України охопила повітряна тривога: де небезпечно
TSN
2024-11-26T12:51:29Z
Жителя Вараша засуджено за знущання над дружиною та неповнолітньою донькою
Украина Криминальная
2024-11-26T12:45:46Z
До 7 років ув’язнення засуджено закарпатця, який у Почаєві вбив матір своєї шестимісячної доньки
Украина Криминальная
2024-11-26T12:39:50Z
Окремі райони Фінляндії потерпають від підтоплень
Европейская правда
2024-11-26T12:31:55Z
Європарламент обрав Столицю Різдва 2025: яке місто отримало почесну відзнаку
24tv
2024-11-26T13:06:32Z
Справжні ерудити: 5 найрозумніших знаків зодіаку
GlavRed
2024-11-26T12:36:53Z
Як прочистити зливний отвір у холодильнику - патьоків більше не буде
GlavRed
2024-11-26T12:27:31Z
Пральна машина вже не буде "стрибати" під час прання: ось що робити
24tv
2024-11-26T12:27:26Z
Яке ви дерево за знаком Зодіаку
TSN
2024-11-26T12:21:07Z
Чому варто купити пиво Stella Artois: традиції та смак
iPress
2024-11-26T11:57:27Z
Чи справді потрібно мити рис перед варінням: не всі знають правду
24tv
2024-11-26T11:54:46Z
Де найкраще в світі святкувати Різдво: повний список найкомфортніших міст для подорожі
Фокус
2024-11-26T11:45:18Z
Як створити власноруч 3D стіни: новий тренд з TikTok, що підкорив дизайнерів
24tv
2024-11-26T11:30:12Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 масово скуповують у Steam: гра очолила чарти продажів магазину
InternetUA
2024-11-26T12:46:43Z
Зіткнення 5 галактик: вчені поділилися деталями спостереження
TSN
2024-11-26T12:39:33Z
Затьмарить усі страви: абсолютно новий рецепт салату на новорічний стіл
GlavRed
2024-11-26T12:36:26Z
Стрес буквально здатен деформувати мозок: що виявили дослідники
Фокус
2024-11-26T12:30:39Z
Нова механіка з GTA 6 виведе реалізм в іграх на небачений рівень
24tv
2024-11-26T12:15:27Z
Оригінальна закуска "Мандаринки" на новорічний стіл: рецепт, що підірвав соцмережі
24tv
2024-11-26T12:15:07Z
Ось чим пожертвує Apple в iPhone 17 Air, щоб зробити смартфон таким тонким, як усі очікують
24tv
2024-11-26T12:06:23Z
Фізики пояснили дивний сигнал, який приходить на Землю з відстані 6200 св. років
Фокус
2024-11-26T11:51:56Z
Butter Bot з "Ріка та Морті" ожив: тепер він не тільки знайшов сенс життя, а вчить, розважає та досліджує світ з ШІ
Знай
2024-11-26T11:51:36Z
Перший пішов: у ДТП розбили новітній BMW M5
AutoCentre
2024-11-26T13:03:32Z
Представлений новий Hyundai Tucson L
Portaltele
2024-11-26T12:58:07Z
ТОП-7 помилок під час сезонної заміни шин: як їх виправити
AutoGeek
2024-11-26T12:45:05Z
Альтернатива кросоверам: названо кращі сімейні авто з пробігом
Фокус
2024-11-26T12:27:45Z
Квадроцикл CFORCE 450L EPS від CFMOTO – ідеальний вибір для екстремального катання
AutoCentre
2024-11-26T11:37:21Z
У Києві відбулись два етапи тестів “Авто року 2025”: які машини змагались
AutoGeek
2024-11-26T11:31:10Z
367 к.с. та стильний дизайн: Audi презентувала оновлені Q5 та SQ5 Sportback
AutoCentre
2024-11-26T11:06:53Z
Представлений Peugeot 2008 2025
Portaltele
2024-11-26T10:55:48Z
У яких регіонах України найдешевші авто з пробігом — дослідження
Фокус
2024-11-26T10:36:50Z