MY.UAНовости
Війна у сфері інтелектуальної власності
Війна у сфері інтелектуальної власності

Війна у сфері інтелектуальної власності

Нематеріальні активи (технології, промислові зразки, бренди тощо) – ключовий фактор виробництва в сучасній світовій економіці. Жодна прогресивна галузь чи компанія не обходиться без його інтенсивного використання у своїй діяльності. Звісно, його вага значно більша в цивілізованих країнах, із достатнім рівнем науково-технічного прогресу. Але й менш розвинуті економіки не змогли б належно функціонувати без нього.

Нематеріальні активи є предметом інтелектуальної власності. Після початку російсько-української війни галузь права, яка регулює відносини інтелектуальної власності, стала надзвичайно важливою. Бо у відповідь на повномасштабну військову агресію кремля проти України весь цивілізований світ намагається повернути рф у минуле століття за рівнем технологічного розвитку. Тож саме санкції в галузі інтелектуальної власності – це той інструмент, який, алегорично кажучи, вириває гранату в скаженої мавпи та залишає її розмахувати беззбройними руками, що не так вже і страшно.

Нематеріальні активи – невід’ємний компонент продуктів, представлених на світовому ринку. Нематеріальний капітал у формі технологій, дизайну та брендів відіграє важливу роль у функціонуванні глобальних виробничих ланцюжків. Оцінки[i] внеску трьох факторів виробництва (матеріальні активи, нематеріальні активи, праця) у вартість усіх товарів, вироблених у світі за 2000–2014 роки, показують, що в 19 виробничих галузях на нематеріальні активи припадає близько третини вартості, що створюється у процесі виробництва, або 5,9 трлн доларів США на 2014 рік. У кожен виробничий ланцюжок вбудована своя комбінація нематеріальних активів. Їхня частка особливо велика (більш ніж удвічі вища порівняно з матеріальними активами) у таких галузях, як фармацевтика, виробництво хімічних продуктів та нафтопродуктів. Крім того, вона відносно велика у виробництві продуктів харчування, комп'ютерних товарів, електроніки та оптики. Це ті галузі, в яких санкційні обмеження проти рф, застосовані у сфері інтелектуальної власності, могли би забезпечити найбільший ефект.

Після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну заходи обмеження торгівлі цивілізованого світу з країною-агресором ставали дедалі жорсткішими. Починаючи з 15 березня, для ЄС разом із країнами «Великої сімки» та іншими партнерами росія перестала бути країною з найбільшим сприянням згідно із правилами СОТ, членом якої вона є. Згодом були застосовані чергові цільові заборони експорту на суму 10 мільярдів євро в тих галузях, у яких росія найбільш уразлива через високу залежність від постачання з ЄС. Обмеження стосувалися, наприклад, квантових комп'ютерів, передових напівпровідників, сенсорного та транспортного обладнання, хімікатів. Заборона поширилася також і на спеціалізовані каталізатори для використання в нафтопереробці. Разом із санкціями стосовно товарів подвійного призначення та передових технологій такі кроки мали за мету призвести до деградації технологічної бази і промислового потенціалу росії.

На превеликий жаль, складність відносин саме у сфері інтелектуальної власності полягає в тому, що те, що неможливо «помацати руками», досить складно забрати чи заборонити розчерком пера, навіть руками законотворців і навіть на міжнародному рівні. У відповідь на санкції у сфері інтелектуальної власності, відкинувши легкий наліт цивілізованості, рф затвердила та ввела в дію цілу низку нормативно-правових актів[ii], фактично узаконивши так званий «паралельний імпорт» і застосувавши реторсії (взаємні санкції) проти «недружніх країн», якими безпідставно назвала всі країни, які підтримали санкції проти неї.

Згідно із словником ВТО паралельний імпорт – коли продукт, виготовлений легально (тобто не піратським способом) за кордоном, імпортується без дозволу власника прав інтелектуальної власності (наприклад, власника торгової марки чи патенту). Деякі країни це дозволяють, інші – ні. Паралельний імпорт безпосередньо пов'язаний із захистом об'єктів інтелектуальної власності, зокрема з поняттям принципу вичерпання прав правовласника. Тобто, якщо правовласник ввів у цивільний оборот свою продукцію - грубо кажучи, просто почав її продавати, - то він не може забороняти іншим особам продавати її, рекламувати, зберігати тощо, бо він «вичерпав свої права».

В світі активно застосовуються три основні принципи вичерпання прав: національний, міжнародний та регіональний. Міжнародний принцип вичерпання прав полягає в тому, що правовласник вичерпує свої права на продукт у той момент, коли абсолютно законно лише один раз вводить його в оборот у будь-якій країні світу. Із цього моменту кожен може продавати цей продукт у будь-якій іншій точці світу. Регіональний принцип – це коли правовласник запровадив свій продукт на певній території, наприклад у країнах Євросоюзу. Тоді таку продукцію можна продавати, рекламувати, зберігати в ЄС, але не можна вийти з нею на ринок якогось іншого регіону, наприклад Африки, без дозволу правовласника. Нарешті, національний принцип стосується запровадження та поширення продукції винятково в межах конкретної країни.

До запровадження зазначеної постанови уряду рф у росії діяли саме національний та регіональний принципи вичерпання прав. І навіть стаття цивільного кодексу рф визначала, що продукцію можна використовувати, якщо її було запроваджено правовласником або за його згодою на території росії. Тобто раніше перше введення продукції в обіг в рф мав право робити саме правовласник – і це було законно. Тепер ситуація змінилася. Урядовці рф спробували надати законності паралельному імпорту, застосувавши міжнародний принцип вичерпання прав. Але такі дії не здатні ввести в оману кваліфікованих юристів: коли урядовим підзаконним актом змінюють норму цивільного законодавства – це не законно. Мабуть, автори таких «нормативно-правових» папірців розраховували на мовчазну згоду того стада, яке називають народом росії, зокрема його представників із дипломами юристів та свідоцтвами адвокатів. Такою практикою права те стадо відкидають на нижчий рівень цивілізації, для якого членство в СОТ є чимсь невластивим. Тому, на думку автора, враховуючи сказане вище, припинення членства росії в СОТ – це лише питання процедур та часу.

Отже, простими словами, до рф дозволили ввозити іноземні ліцензовані товари без дозволу правовласника. Мінпромторг рф ще в квітні 2022 року видав наказ в якому затвердив перелік товарів та груп товарів (від косметики та айфонів до палива та металів), по відношенню до яких не застосовуються положення пп. 6 ст. 1359 та ст. 1487 Цивільного кодексу рф при умові введення вказаних товарів та їх груп в обіг поза межами території рф правовласниками (патентовласниками), а також з їх дозволу.

Це дозволяє гарантувати постачання товарів до рф, зокрема всупереч санкціям, та задовольняти попит росіян на іноземну продукцію, однак за іншими цінами, без жодних гарантій виробника та без сервісного обслуговування. Якщо правовласник оголосив про свій вихід з російського ринку, то, нехтуючи здоровим глуздом, в рф устами місцевих світочів юриспруденції роблять висновок, що такий правовласник більше не має правомірного інтересу, який би заслуговував на захист у спорі з паралельним імпортером, а тому спроба заборонити паралельний імпорт правовласником повинна розглядатися як вихід за межі здійснення виключного права.

Той же урядовий документ вводить примусове ліцензування, яке за міжнародними нормами в галузі права інтелектуальної власності[iii] може застосовуватися з дозволу уряду, але лише при виконанні цілої низки умов, яких і близько немає в рф. Досить зауважити, що таке примусове ліцензування повинно супроводжуватися обов’язковою компенсацією правовласнику на підставі розрахунків економічної вартості ліцензії. Натомість у відповідній методиці розрахунків росія просто обнулила розмір компенсації правовласнику та застосувала реторсії, порушивши один із базових принципів охорони інтелектуальної власності.

Запровадивши примусове ліцензування, рф як член СОТ порушила умови статті 13 Угоди СОТ ТРІПС, згідно з якою члени СОТ зводять обмеження або вилучення щодо виняткових прав до деяких особливих випадків, які не вступають у суперечність із звичайним використанням твору та необґрунтовано не обмежують законні інтереси правовласника, а також аналогічних положень Римської конвенції.

Таким чином, росія фактично перетворила приватне інтелектуальне право на інструмент «юридичної дипломатії» у виконанні своїх держорганів. Це суперечить нормам Цивільного кодексу рф, які встановлюють порядок запровадження реторсій урядом рф, зокрема в частині обмеження прав громадян та юридичних осіб тільки тих держав, у яких є спеціальні обмеження майнових та особистих немайнових прав громадян та юридичних осіб рф. Цим росія вкотре показала, що не може бути рівноправним цивілізованим членом міжнародного співтовариства, учасником міжнародних договорів, бо законодавство для рф – що своє, що міжнародне – як дишло – куди повернуть, туди й вийшло.

Популярные статьи сейчас
Враг нанес по Запорожью 16 ракетных ударов В Украине снова подорожали яйца, свинина, сливочное и подсолнечное масло: цены в супермаркетах В сети показали, как ССО уничтожают "орков" вместе с техникой Данилов сказал, чего добивается Путин ракетными ударами по Украине
Показать еще

Україна теж бере активну участь у процесі обмеження агресора у сфері інтелектуальної власності. Починаючи з 2014 року, РНБО України своїми рішеннями послідовно запроваджувала індивідуальні санкції у сфері нематеріальних активів проти компаній країни-агресора, зокрема проти підприємств та наукових закладів воєнно-промислового комплексу рф. Україна регулярно ухвалювала рішення на кшталт «припинення дії торговельних угод, спільних проектів та промислових програм у певних сферах, зокрема у сфері безпеки та оборони... заборони передачі технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності»[iv].

Утім, відносини України з агресором в галузі інтелектуальної власності мають і інший бік. Так, на 15 березня 2022 року 17 488 компаній в Україні належали росіянам та білорусам. Тобто, зароблені ними гроші протягом восьми років війни з рф та окупації території України йшли в кишені наших ворогів. Закон України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів», ухвалений відповідно до норм міжнародного права[v] та підписаний президентом 03 березня 2022 року, мав на меті змінити цю ситуацію докорінно.

Згідно з цим Законом вилученню підлягають об’єкти права власності рф та її резидентів - рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України та безпосередньо або через афілійованих осіб належать рф та її резидентам. Тобто у законі нібито йдеться і про об’єкти права інтелектуальної власності. Хоча таке формулювання дозволяє тлумачити його й по-іншому, бо не всі об’єкти права інтелектуальної власності підлягають реєстрації та/або зареєстровані в Україні. Тож питання їх вилучення може бути спірним, особливо з огляду на те, що це об’єкти, які фізично вилучити складно, а інколи – неможливо.

У той же час станом на кінець вересня 2022 року угода від 22.12.2006 між Кабінетом міністрів України та Урядом рф про взаємну охорону прав на результати інтелектуальної діяльності, що використовуються та отримані в ході двостороннього військово-технічного співробітництва, є чинною. А головний орган виконавчої влади, що забезпечує формування й реалізацію державної політики в галузі інтелектуальної власності і є «оператором» цієї Угоди[vi], Міністерство економіки України, проявляє злочинну бездіяльність.

На жаль, розірвання таких двосторонніх угод з країною-агресором – це досить складна процедура. Вона передбачає застосування норм Віденської конвенції 1969 року про право міжнародних договорів, згідно з якою дійсність договору або згода держави на обов'язковість для неї договору може оспорюватися тільки на основі застосування цієї Конвенції, а не тільки за процедурами, передбаченими нормами Закону України «Про міжнародні договори України».

Залишається сподіватися, що Мінекономіки та МЗС активно працюють над припиненням цієї Угоди та досягнуть у цьому успіху. Бо в результаті багаторічної співпраці у воєнно-технічній галузі кількість російських об’єктів інтелектуальної власності в Україні може бути дуже значною як у вартісному вимірі, так і у плані потенційної шкоди, якої може завдати нашій країні недружнє їх використання проти неї.

Автор - Марченко Роман, партнер юрфірми «Ілляшев та Партнери», заслужений юрист України



[i] Доповідь про стан інтелектуальної власності в світі за 2017 рік «Нематеріальний капітал у глобальних ланцюжках створення власності» опублікована на сайті WIPO

[ii] Передовсім ідеться про ухвалений урядом рф «План першочергових дій із забезпечення розвитку російської економіки в умовах зовнішнього санкційного тиску» від 23.03.2022

[iii] Зокрема, стаття 31 Угоди СОТ ТРІПС. Agreement on Trade-Related Aspects of Intellectual Property Rights, скорочено TRIPS, — міжнародна угода, що адмініструється СОТ та встановлює мінімальні стандарти для визнання та захисту основних об'єктів інтелектуальної власності.

[iv] Додаток 2 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

[v] Зокрема відповідно до IV Гаазької конвенції про закони та звичаї війни на суходолі та додатку до неї: «Положення про закони і звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року»

[vi] Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 459

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Полякова у день 46-річчя Єфросиніної показала їхні небачені фото з-за лаштунків і зробила зізнання
TSN
2025-05-25T09:51:41Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Співачка Валевська відверто зізналася, як пила та думала про суїцид
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:36:17Z
Козловський розповів, де служить, та поскаржився на дідівщину
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:24:24Z
Стало відомо, хто зіграє головні ролі в новому серіалі HBO про Гаррі Поттера
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T16:51:37Z
Зірку "Величного століття" Халіта Ергенча засудили до позбавлення волі
TSN
2025-05-27T14:39:25Z
Від випадкової фрази до гімну: як народжувалась легенда Києва
VGorode
2025-05-27T14:36:28Z
На старовинній картині XIX століття помітили "мандрівника в часі" з iPhone
ТСН
2025-05-27T14:33:54Z
Зірка "Жіночого кварталу" Нікітіна розкрила, які уколи краси робить: "Два роки наважувалася"
ТСН
2025-05-27T14:33:11Z
Ароматні квіти для вашого саду: які рослини посадити, їх запахи вразять усіх
TSN
2025-05-27T13:06:12Z
Обов’язково зробіть це з ковдрою і подушками влітку замість прання: українцям нагадали про важливу процедуру
ТСН
2025-05-27T12:33:32Z
Ваші троянди квітнутимуть все літо: поливайте кущі цим розчином — рецепт без хімії
ТСН
2025-05-27T11:33:10Z
Чи можна замінити яйця в випічці майонезом: кухар та технологиня поділилися своїми міркуваннями
ТСН
2025-05-27T09:36:38Z
Чим підживити огірки одразу після садіння у відкритий ґрунт: органічні та мінеральні добрива, які радять експерти
TSN
2025-05-27T09:09:32Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, на який чекає найкраще літо в житті
TSN
2025-05-27T07:51:18Z
Туреччина масово закриває готелі перед сезоном: готельєри дали пораду туристам
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T07:18:39Z
Не можна купувати ці дрова: вони лише тліють, не дають тепла і від них багато сажі
ТСН
2025-05-26T17:51:46Z
Як правильно підібрати розмір взуття дитині, з яким запасом брати дитині черевики
TSN
2025-05-26T16:18:01Z
Популярний напій, який регулює кров’яний тиск та покращує кровообіг: мало хто знає про ці його корисні властивості
ТСН
2025-05-27T14:33:51Z
Як правильно мити полуницю: поради для збереження смаку, безпеки та захисту від паразитів
TSN
2025-05-27T14:21:37Z
Що форма стопи може розповісти про ваш характер: особистісний тест
ТСН
2025-05-27T12:33:37Z
В одному з дитсадків на Дарниці зафіксовано спалах гострої кишкової інфекції
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T10:57:13Z
Макулярний розрив: причини виникнення та шляхи лікування
Comments UA
2025-05-27T10:11:00Z
Із цією маскою про сивину можна забути назавжди: не шкодить волоссю і шкірі голови
TSN
2025-05-27T09:51:22Z
Покладіть це під подушку для ідеального сну: дослідження підтвердили ефективність народного методу
ТСН
2025-05-27T08:33:51Z
Запровадження європейських норм обігу хімічних речовин: бізнес закликає до діалогу
AgroPortal
2025-05-27T07:00:05Z
Смертність від раку через алкоголь різко зросла – хто у найбільшій зоні ризику?
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T00:36:48Z
ЗМІ: ЄС готується схвалити вступ Болгарії до єврозони
Европейская правда
2025-05-27T18:37:36Z
Трамп предупреждает Путина, новое обвинение от Орбана, 150 млрд на оборону ЕС: новости дня
Европейская правда
2025-05-27T18:24:09Z
Премʼєр Грузії списав критику з боку європейських лідерів на deep state
Европейская правда
2025-05-27T18:24:09Z
Україна передала пропозиції для мирної угоди, Трамп звернувся до Путіна. Головне за 27 травня
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:21:53Z
Що відбувається з російською «ядеркою» в Білорусі: розвідка пояснила ситуацію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:21:07Z
Парламент Франції зробив перший крок до легалізації асистованого суїциду
Европейская правда
2025-05-27T18:01:49Z
Європа проінвестує виробництво української далекобійної зброї – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:00:44Z
Росіяни вже готуються підключити Запорізьку АЕС до своєї енергосистеми
FaceNews
2025-05-27T18:00:40Z
Екскандидата в президенти Литви після поїздки в Мінськ позбавили держнагороди
Европейская правда
2025-05-27T17:42:41Z
Був курорт, а тепер режимний об’єкт. Як Росія перетворює Крим на мілітаризовану закриту територію
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:00:16Z
Гороскоп на 28 травня: Водоліям - емоційний туман, Рибам - вибір між двома дорогами
FaceNews
2025-05-27T17:36:54Z
У Силах оборони заявили про активність ворога вздовж кордону Чернігівщини
FaceNews
2025-05-27T17:27:55Z
Ворог поступово зміщує фокус активності на Донеччині: Трегубов про ситуацію під Покровськом
ТСН
2025-05-27T14:31:51Z
Росія готує новий великий наступ на Україну: які області під загрозою та коли все почнеться
ТСН
2025-05-27T14:06:38Z
Як звільнятимуть цивільних полонених і чи можливий обмін "всіх на всіх": Лубінець відповів
TSN
2025-05-27T13:06:44Z
У Німеччині провели рейд за підозрою у підтримці російських бойовиків на Донбасі
Европейская правда
2025-05-27T12:58:44Z
Обмін полоненими «1000 на 1000». Стало відомо, чи були у списках північнокорейці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:51:03Z
Росіяни готують наступ на Харків: військові відверто розповіли про ситуацію на фронті та втрати
ТСН
2025-05-27T12:33:59Z
Від верстатниці до трактористки: українки змінюють стереотипи щодо «чоловічих» професій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T18:30:01Z
У Німеччині влада скасовує експрес-громадянство та обмежує возз'єднання сімей
FaceNews
2025-05-27T17:45:42Z
Кількість шенгенських віз, виданих росіянам торік, зросла на чверть
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:45:39Z
"Контракт 18-24" можуть розширити новими спеціальностями
FaceNews
2025-05-27T17:30:09Z
У Фінляндії схвалили обмеження для водіїв електросамокатів
Европейская правда
2025-05-27T17:19:23Z
Марно сподівалися. Московська церква в Україні відмовилася рвати зв'язки з РПЦ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T16:45:39Z
Ексначальник штабу «Азов» Кротевич отримав орден після інциденту з нагородженням
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T16:33:42Z
У Британії увʼязнили "екоактивістів", які хотіли приклеїти себе до злітної смуги аеропорту
Европейская правда
2025-05-27T16:12:48Z
Правда про новітні дрони і ракети недоімперії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T15:30:03Z
Чи можуть оштрафувати за нетверезу їзду на електросамокаті: що каже суд
ТСН
2025-05-27T12:51:29Z
РОПА Україна представила на AGRO Challenge найтехнологічніші машини HORSCH
AgroPortal
2025-05-27T09:00:44Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Україна вперше застосувала дрони зі штучним інтелектом проти Росії – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:36:21Z
Неандертальці були розумнішими, ніж ми думали: дивовижна знахідка вчених
ТСН
2025-05-27T13:36:12Z
"Сміття" з печери виявилося 500-річним скарбом
ТСН
2025-05-27T13:06:33Z
Єврокомісія почала розслідування щодо 4 платформ, зокрема Pornhub, щодо контролю віку користувачів
Европейская правда
2025-05-27T11:21:21Z
Біля Венери виявили небезпечні астероїди, які можуть розтрощити Землю
TSN
2025-05-27T09:09:00Z
Життя на K2-18b під сумнівом — нові дослідження спростовують відкриття
ТСН
2025-05-27T07:33:33Z
Дитяча задачка про час розділила дорослих: просте запитання викликало справжню плутанину
ТСН
2025-05-26T20:33:17Z
Вчені пояснили, чому з віком час летить швидше
ТСН
2025-05-26T15:33:31Z
На дні океану знайшли поховане місто віком 140 000 років: це може змінити уявлення про історію людства
ТСН
2025-05-26T14:51:13Z
Міністерка оборони Чехії потрапила в ДТП
Европейская правда
2025-05-27T17:15:07Z
Інвалідність за гроші. Затримано заступника глави Кам'янець-Подільської райради
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T15:00:46Z
У Білій Церкві рятувальники дістали потопельника з водойми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T14:24:24Z
У Норвегії спустили на воду судно, що ледь не вʼїхало у будинок
Европейская правда
2025-05-27T14:22:42Z
Напад на військовослужбовців ТЦК у Черкасах: затримали чотирьох причетних
ТСН
2025-05-27T14:15:28Z
На Київщині надзвичайники врятували козеня, яке вскочило у закинуту криницю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T14:00:18Z
Щодня виготовляв 100 тонн пального. У Кривому Розі викрито нелегальний нафтопереробний завод
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:54:40Z
Жінка дивом вижила на Вербну неділю, а сьогодні втратила дім: шокувальні подробиці атаки на Суми
ТСН
2025-05-27T13:36:08Z
Смерть хлопчика після лікування зубів у Львові: підозрювана лікарка мобілізувалася до ЗСУ
ТСН
2025-05-27T13:36:02Z
Єгипет намолотив більше пшениці, ніж планувалось
AgroPortal
2025-05-27T16:00:19Z
США виступили проти зниження граничної ціни на російську нафту в комюніке G7
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T15:48:47Z
У Єврокомісії розповіли, що чекає на Україну після завершення "торговельного безвізу"
Европейская правда
2025-05-27T14:42:43Z
Відмова Китаю від американської кукурудзи: стало відомо, хто у виграші
AgroPortal
2025-05-27T14:30:10Z
Швеція допоможе Україні розвивати аграрну та продовольчу сфери
AgroPortal
2025-05-27T14:00:08Z
Брак працівників стримує збільшення виробництва овочів
Agravery
2025-05-27T13:51:39Z
В Україні цього року коноплями засіють понад 3,2 тис. га
AgroPortal
2025-05-27T13:30:28Z
Уряд подовжив період пільгового кредитування для бізнесу в зонах високого воєнного ризику
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:12:16Z
Невиконання вимог EUDR — це загроза штрафів і втрати ринку ЄС
AgroPortal
2025-05-27T13:00:53Z
Юнацька збірна України з футболу проведе два товариські поєдинки у червні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T14:06:23Z
Збірна України з футболу втратила гравця перед червневим турніром у Канаді
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:51:20Z
Середа та Гриценко здобули для України п'яте золото чемпіонату Європи зі стрибків у воду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:30:19Z
Калініна сенсаційно розгромила ексросіянку у першому колі «Ролан Гаррос»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T13:09:38Z
Чи гратиме хокейна збірна Росії на Олімпіаді? Відповідь МОК
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:33:41Z
Анчелотті пояснив відсутність Неймара у складі збірної Бразилії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:21:28Z
Затверджено дати і час початку матчів плей-оф за право участі в УПЛ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T12:06:41Z
Жіноча збірна України з баскетболу 3х3 дізналася суперників на чемпіонаті світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T11:48:40Z
Чемпіонат України з футболу U-19: «Динамо» всьоме стало переможцем турніру
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T11:39:12Z