MY.UAНовини
Анна Бабінець: «Ми вважаємо участь кожного російського військового у війні в Україні усвідомленим вибором»
Анна Бабінець: «Ми вважаємо участь кожного російського військового у війні в Україні усвідомленим вибором»

Анна Бабінець: «Ми вважаємо участь кожного російського військового у війні в Україні усвідомленим вибором»

Під час великої війни редакція «Слідства.інфо» перейшла у щоденний режим роботи, навчилась робити репортажі з місця подій та вчить правоохоронців ідентифікувати російських воєнних злочинців.

У квітні ми говорили з журналістами-розслідувачами про зміни в роботі їхніх проєктів під час війни. Тоді більшість розслідувальних команд, зокрема й «Слідство.інфо», різко змінили формат і фокус своїх матеріалів, зайнявшись ідентифікацією російських воєнних злочинців і шукаючи докази їхніх злочинів. А деякі розслідувачі одягнули бронежилети й каски та перетворилися на репортерів, які працюють у полі, зокрема збираючи докази російських злочинів на місці подій. Відтоді минуло пів року. Говоримо з керівницею «Слідства.інфо» Анною Бабінець про роботу редакції, як ідентифікувати півтораста тисяч російських окупантів, чи можна викладати персональні дані їхніх рідних і як виявити колаборанта.

— Анно, ви готувалися до війни?

— Десь місяць готувались до умов роботи під час війни. За кілька тижнів до вторгнення купили шоломи, павербанки, спальні мішки й тому подібне. Колеги з Румунії прислали бронежилети на всіх, хто в той час планував працювати репортером. Наші колеги з коаліції розслідувачів ОССRP допомогли фінансово, а також тренінгами: ми пройшли два тренінги з домедичної допомоги і з базових знань про зброю. А колеги з Bellingcat провели для нас кількаденний тренінг з ідентифікації. Бо ми розуміли, що якщо почнеться велика війна, нашою головною роботою буде ідентифікація російських злочинців.

— Ви вірили, що почнеться?

— Я особисто вважала ймовірність того, що вона почнеться, високою. В мене була тривожна валізка, був особистий план на випадок війни. Так само ми готувались на роботі: щотижня обговорювали на нарадах професійні та приватні плани кожного працівника, можливість переїзду. Звісно, в деталях війну ніхто уявити не міг: психіка здорової людини не може змиритися з тим, що в один день усе, чим ти живеш, буде зруйноване. Але ми готувалися достатньо серйозно, бо я вважаю, що краще добре підготуватись, а потім не скористатись, ніж виявитись неготовим. Не почалася б велика війна — ми отримали б додаткові знання, які точно б не були зайвими. Тренінги частково забирали робочий час, але я відчувала, що це правильна інвестиція часу. Та й мені так було спокійніше.

— Чому ви вирішили не переїжджати з Києва?

— Ми багато обговорювали це на нарадах: чи готові люди з партнерами, сім’ями, тваринами переїхати в інше місто за кордоном чи в іншому регіоні України. Більшість людей вважала, що якщо події будуть відбуватись у Києві, то нам краще бути в Києві. Ми — київська редакція. Ми не могли тоді передбачити, які місця будуть більш, а які — менш безпечними.

Коли почалися бойові дії, частина редакції виїхала. Я із семирічною дочкою виїхала на кілька місяців за кордон. Ще одна колега теж виїхала з країни. Половина редакції залишилась у Києві. У кінці травня — на початку червня ми знов усі зібрались у Києві й почали працювати в офісі в режимі, який був до великої війни.

— Ви чули про списки журналістів і активістів, складені росіянами? Вас попереджали про загрозу?

— Ми чули про ці списки й навіть намагались їх добути, але не змогли. Сумніваюся, що їх взагалі хтось бачив. Але чула від колег із-за кордону, що наша редакція буде у шортлисті. «Слідство.інфо» існує понад десять років, увесь цей час фінансується коштом іноземних грантів. В Україні нас регулярно називали американськими шпигунами. В нас є всі ознаки, за якими росіяни могли вирішити схопити, допитати і знищити саме нас у першу чергу. Згодом ми побачили те, що робить Росія на окупованих територіях, як вона розправляється з активістами, з локальними незалежними медіа.

— Як ви прожили перший день великої війни?

— 24 лютого ми всі списались і здзвонились о п’ятій ранку. Призначили нараду на восьму. Говорили десь дві години: що робити? Були різні думки: записуватись у тероборону, йти робити бутерброди… Кожен у той момент був і журналістом, і громадянином. Ми розуміли, що наші знання, як шукати корупціонерів, як вираховувати офшорні схеми — це все в тій ситуації не мало значення. Але зрозуміли, що в нас є знання з ідентифікації. Зараз в Україні буде багато росіян, нам треба шукати сліди їхнього перебування тут, намагатися з’ясувати, хто вони і що тут роблять. Уже 24 лютого в нас вийшов перший матеріал — ми ідентифікували російського вертольотчика, збитого під Межигір’ям. Ми побачили фото шолома з прізвищем і знайшли його в соцмережах.

Ми перейшли в режим щоденної роботи. Перші два місяці в нас не було вихідних. Потім вихідні з’явились, але зараз у нас у десять разів більше роботи, ніж до 24 лютого. Частина людей, які лишились у Києві, почала їздити на місця подій і робити репортажі. Одна репортерська група працювала в столиці, інша їздила по всій Україні. Крім того, була аналітична робота: ми відстежували пабліки, телеграм-канали, збираючи дані російських військових, які можуть бути в Україні. Нашим головним завданням є провести лінію від злочину до винного. Знайти злочин, скоєний російськими окупантами; зрозуміти, що, де й коли сталося і хто конкретно в цьому винен. Особливо коли Київщину звільнили, ми багато їздили по селах і містах, де базувались російські військові; часто знаходили списки, або ж люди присилали нам їх у редакцію.

На третьому-четвертому місяці великої війни ми почали робити глибші розслідування. Їздили селами, показували людям фото російських військових, яких ідентифікували. Не раз за цими фото люди впізнавали злочинців. Іноді ми були першими, хто показував їм це фото.

— «Слідство.інфо» допомогло ідентифікувати підозрюваного в чотирьох убивствах у Бучі. Сам він сказав, що не виїжджав із Білорусі й не воював…

— Цього чоловіка звуть Сергій Колоцей. Його впізнали місцеві мешканці — чоловік, із якого він знущався, і дружина цього чоловіка. Потім він нібито з’явився на відео з камер спостереження в Мозирі, де відправляв кришку від багажника в російський Ульяновськ. Коли його прізвище оголосила прокуратура, ми зробили про нього історію.

Наш журналіст писав Колоцею, просив його дати інтерв’ю, але він відмовився. Запросив нашого журналіста й українських правоохоронців до Білорусі, де він нібито готовий дати свідчення. Натомість дав інтерв’ю російським і білоруським медіа, де все заперечив. Він каже, що не має стосунку до російської армії; це може бути правдою — його не було у списках військових. Але він міг бути найманцем приватної військової компанії на зразок «Вагнера», бо в Білорусі тоді часто набирали найманців. Доказів ми так і не знайшли. Можливо, це помилка свідків або слідчих органів; а може, він причетний до злочинів, але просто немає достатніх доказів.

— Розкажіть, будь ласка, про базу зі 150 тисяч російських військових, яку ви створили разом із Антикорупційним штабом.

— Від самого початку великої війни ми почали збирати списки військових, які можуть бути на території України. Ті, що опубліковані українськими офіційними органами — розвідкою, Службою безпеки України, Центром оборонних стратегій тощо. Інші списки наші журналісти отримували від своїх джерел, і ми змогли їх верифікувати. Звісно, ми могли опрацювати лише частину цього масиву даних. Ми вирішили зробити окремий проєкт, де будемо прив’язувати всіх ідентифікованих російських військових до того, що конкретно вони робили. Звернулись до наших колег із Антикорупційного штабу, які вміють створювати бази даних. Вони долучились — розбудували базу, розробили інтерфейс. Наша робота — наповнення бази контентом. Про кожного росіянина — фотографія, прізвище та ім’я, місце народження, військова частина, посилання на джерела з підозрою чи обвинуваченням, або на підтвердження участі цієї людини у війні. За пів року ми створили повні досьє на 220 російських військових із доказами їхньої причетності до війни в Україні. Ми використовуємо матеріали проєктів «Наші гроші. Львів», «Схеми», «Bihus.info» та всіх інших, хто в Україні займається ідентифікацією та має хорошу репутацію.

— Як саме ви ідентифікуєте цих росіян?

— Є маса засобів для ідентифікації. Вони постійно оновлюються й удосконалюються. Люди, які в нашій редакції цим займаються, здається, щодня використовують щось нове. На початку великої війни сторінки в соцмережах більшості військових були відкриті — ми знаходили їх просто у «Вконтакте», інстаграмі чи «Одноклассниках». Коли журналісти почали виявляти воєнних злочинців, російські військові почали закривати свої сторінки, використовувати псевдоніми, підписуватись чужими іменами. Але це не дуже допомагає. Знайти людину допомагають різні дані. Є способи шукати за телефоном, є програми ідентифікації обличчя. Можна знайти батьків. Можна через спільні фото — на початку вторгнення росіяни часто публікували групові фоточки. Підтвердивши, що це фото зроблене в Україні й опубліковане під час великої війни, можна було ідентифікувати цілу групу військових. У «Вконтакті» були групи окремих військових частин — формальні й неформальні. Там теж багато кого знаходили. Всі наші інструменти легальні. Це тривала, глибока аналітична робота — пошуки доказів злочину.

— Ви публікуєте дані не лише самих військових, а й їхніх родин, дружин. Це законно?

— Ми заблюрюємо обличчя дітей, бо вони не відповідають за своїх батьків. Але вважаємо, що сім’ї російських військових, які служать в Україні, отримують вигоду від цієї війни. Зарплатню, компенсацію за поранення чи загибель, білі «лади». Тому вони несуть спільну відповідальність. Ми спостерігали, й самі російські медіа писали, що контрактники завжди мали змогу відмовитися від служби в Україні, й частина це робила. Тому ми вважаємо участь кожного російського військового у війні в Україні усвідомленим вибором. Дані про родину ми публікуємо, коли бачимо, що ця родина підтримує агресію проти України, цінності «русского мира», закликає вбивати українців. Показуємо, що це люди, в яких теж промитий мозок.

— Вам доводиться дивитись багато неприємних, іноді жахливих кадрів, працювати з токсичним контентом. Як ви боретеся з вигорянням чи стресом?

— Звісно, цей контент важко пропускати крізь себе. З іншого боку, ми завжди працювали з важкими темами: вбивство Павла Шеремета, Катерини Гандзюк… Багато тиску, стресу. Люди, які працюють у «Слідстві», готові до цього. Звісно, ту кількість трагедій і жахів, яку ми побачили за цей час, ні з чим не порівняєш. Та все ж я бачу, що всі плюс-мінус дають цьому раду. Бувають кризи. За запитом я даю людям відпустки, іноді вимагаю, щоб людина два-три дні побула з родиною, зайнялася своїми справами.

— Чи змінились ваші джерела фінансування?

— Фінансуємось так само, як до великої війни. Багато донорів пішли нам назустріч: ми домовились, що робимо зараз не антикорупційні розслідування, а дослідження злочинів війни. Також нас підтримує наша аудиторія. Ми свідомо не закликаємо жертвувати нам гроші, бо розуміємо, що є й інші потреби, а зайві гроші, якими можуть поділитися люди, в першу чергу потрібні армії. Але в нас усе одно є спільнота, яку ми побудували ще до великої війни, яка підтримує нас на патреоні.

В нас сильно зросла аудиторія на ютубі: до війни канал мав шістдесят тисяч підписників, зараз — майже двісті тисяч. Короткі історії збирають по мільйону переглядів. Прийшло багато нових людей — і, напевно, частина з них могла би жертвувати нам гроші. Але ми просимо поширювати наші матеріали. Зараз у нас дуже добре спілкування з аудиторією: багато хто нам пише, надсилає історії. Є багато свідків російських злочинів, охочих розповісти про те, що бачили.

— Коли ви плануєте повертатися, бодай частково, до розслідування корупції?

— Ми регулярно говоримо про це на нарадах. Я впевнена, що зараз є корупційні схеми, деякі з них — дуже цікаві. До нас доходять історії про зловживання, й ми хотіли би повернутись до цих тем. Але реєстри закриті, й ані ми, ані наші колеги не можуть стежити за майном, деклараціями, великою частиною закупівель. Нам відповідають на один запит із десяти — комунікація з владою дуже погана, механізми контролю влади на дуже низькому рівні. Все це виправдовують війною. Я вважаю, що цю проблему треба розв’язати, бо ми не знаємо, скільки триватиме війна — це можуть бути роки. А робити такий серйозний крок назад від відкритих даних неприпустимо. Думаю, що в майбутньому в Україну надходитимуть великі гроші на відбудову, й медіа повинні мати змогу контролювати те, як їх витрачають. Міжнародні структури, які даватимуть гроші, також у цьому зацікавлені. Тому сподіваюся, що спосіб відкрити дані знайдеться. Я думаю, що влада навіть після завершення війни не так уже й швидко захоче повертатися під контроль медіа суспільства. Згадаймо, як було під час епідемії коронавірусної хвороби: обмежили доступ журналістів до судів, до Верховної Ради, перестали відповідати на запити — і довго, фактично до початку великої війни, не пускали журналістів туди, куди не хотіли пускати, посилаючись на коронавірус.

2014 року, коли почалась війна, закрили інформацію про певну категорію військових. Наприклад, інформація про майно начальника Генштабу та його родини в реєстрах не відображалося. Але журналісти все одно знаходили інформацію. Я впевнена, що частину декларацій чиновників уже можна відкрити. І потрібен тиск громадянського суспільства, аби процес повернення почався. Втім частина громадянського суспільства залучена до війни і, певно, вважає, що зараз не час критикувати владу. А я думаю, що конструктивно, обґрунтовано критикувати завжди час.

В нас була історія про народного депутата від «Слуги народу» Миколу Тищенка, який привіз територіальній обороні погані бронежилети. Ми взяли ці бронежилети, постріляли їх, отримали докази, що саме він їх привіз, і зробили історію. Якби люди вдягли ці бронежилети, вони могли б загинути. Звісно, можна було би сказати, що ніхто не постраждав, тож і не треба про це говорити. Але ми будемо про це говорити.

— Ви робите розслідування про колаборантів. Чи можуть, на вашу думку, журналісти називати людину колаборантом, тобто злочинцем, без рішення суду?

— Ми думаємо робити окрему базу колаборантів, бо їх дуже багато. Часто ми дізнаємося про них із офіційних повідомлень, що когось затримали за підозрою в колабораціонізмі. Потім їдемо до того міста чи селища, знімаємо матеріал, перевіряємо цю інформацію за допомогою свідків.

У нас була історія про колаборанта із села Луб’янка на Київщині. Місцеві розповідали нашій знімальній групі, що ця людина сиділа на танку, супроводжувала росіян. Є відео та фото, є люди, до яких російські солдати приходили разом із цим чоловіком.

Досліджуємо ми й тих, хто став колаборантом на окупованих територіях. Окремий фокус — правоохоронці, здебільшого колишні міліціонери, які не пройшли атестацію в поліцію; прокурори та інші силовики, які стали на бік окупантів. Ми бачимо їхні фото й відео, знаємо, що людина отримала посаду в окупаційній адміністрації, маємо свідчення мешканців окупованих територій — для нас цього достатньо. Фактично це колабораціонізм.

— Чи можуть ваші матеріали бути доказами в суді?

— Можуть. Коли ми збирали матеріали про колаборантів, особливо на Київщині, до нас звертались і зараз часом звертаються прокурори. Наших журналістів допитували, а матеріали, які ми публікували, долучали до справ. Частина людей, яких ми ідентифікували, отримали підозри від офіційного слідства. Зібрані дані вже використовуються в судах.

Наш журналіст Дмитро Реплянчук навіть проводив тренінги для правоохоронців, як ідентифікувати злочинців. Бо українські правоохоронці не стикалися з таким раніше. Вони викривали злочинців із українських баз даних і розшукували їх теж тут. Тепер їм потрібно шукати воєнних злочинців поза Україною.

Ми допомагаємо слідству і все робимо в законний спосіб. Але ми дотримуємося стандартів. Тому, якщо наше джерело або людина, про яку ми згадали в матеріалі, не погоджується, щоб інформація про неї була передана правоохоронцям, ми її не передаємо. Були випадки, коли до нас зверталася прокуратура, а людина не погоджувалась. Я казала: «Вибачайте, але шукайте інші шляхи».

Архівне фото: MezhyhiryaFest/Facebook

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський нагородив міністра оборони Італії орденом Ярослава Мудрого
УкраинФорм
2025-01-17T05:45:36Z
Обов'язкові штрафи для 6 мільйонів чоловіків: як намагаються карати ухилянтів
Знай
2025-01-17T05:21:06Z
Коли буде реєстрація на НМТ у 2025 році: названі головні дати
Политека
2025-01-17T05:03:48Z
ШІ-зброя ЗСУ та рої дронів: якою буде оборонка майбутнього і чи можлива війна без людей
24tv
2025-01-17T05:03:19Z
Яке свято у п'ятницю, 17 січня: чому сьогодні не можна шити та в'язати
24tv
2025-01-17T05:03:05Z
Яке сьогодні свято 17 січня 2025 року: що не можна говорити у цей день
GlavRed
2025-01-17T04:27:18Z
У ПФУ розкрили нову можливість для пенсіонерів з інвалідностю: хто отримає 70% виплати
Хвиля
2025-01-17T04:03:38Z
Вступ до ЄС чи НАТО: що українці вважають пріорітетнішим?
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T03:30:54Z
Безкоштовний проїзд у транспорті: чи можуть ним скористатися пенсіонери
ZN UA
2025-01-17T03:04:01Z
Оля Полякова святкує день народження: як змінилась зірка та чим вражала впродовж кар'єри
24tv
2025-01-17T05:03:36Z
Куди пропав та чим займається екс-учасник ТНМК Діля: від хвороби до трагедії
Политека
2025-01-17T04:00:07Z
"Важкий день": модель OnlyFans за 12 годин переспала з 1000 чоловіків, і ось яке у неї обличчя
Знай
2025-01-17T03:51:44Z
Брав у жінки гроші під розписку: у Тімми перед смертю були проблеми з фінансами
GlavRed
2025-01-17T00:27:38Z
Зірка "Тіней забутих предків" зізналася, чому відмовилася говорити українською: "Я перейшла на..."
Политека
2025-01-16T23:30:10Z
Налчаджиоглу після двох розлучень засвітив, чим приманює дівчат
GlavRed
2025-01-16T23:27:22Z
Тепер офіційно: Джессіка Альба оголосила про розлучення
GlavRed
2025-01-16T22:27:06Z
Гострий, сексуальний і непередбачуваний: що треба знати про фільм "Хороша погана дівчинка"
24tv
2025-01-16T22:03:15Z
Помер кінорежисер Девід Лінч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T21:51:24Z
Сі Цзіньпін відправить свого заступника на інавгурацію Трампа
ZN UA
2025-01-17T05:36:45Z
Британія та Польща домовляються про оборонну угоду для протидії РФ та гібридним загрозам
Европейская правда
2025-01-17T05:30:41Z
Нідерланди передають Україні ще €27 млн
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T05:27:08Z
Наступні пів року протимінною групою у Чорному морі керуватиме Болгарія
УкраинФорм
2025-01-17T05:12:22Z
Нетаньяху підтвердив підписання угоди між Ізраїлем і ХАМАСом і назвав дату, коли Її можуть затвердити
Комсомольская правда
2025-01-17T04:57:20Z
Зеленський зустрівся з главою міноборони Італії: що обговорювали
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T04:54:21Z
Питання не технічне, питання політичне, - політолог про перенесення візиту Кита Келлога
Политека
2025-01-17T04:48:26Z
Нацполіція не підтримує ідею декриміналізації порно - Вигівський
УкраинФорм
2025-01-17T04:45:54Z
Відомий астролог Влад Росс впевнено назвав дві дати можливого закінчення війни
TSN
2025-01-17T04:36:49Z
Росіяни вночі атакували Одещину ударними дронами, є пошкодження
УкраинФорм
2025-01-17T05:51:35Z
З покинутої золотодобувної шахти в ПАР дістали тіла 78 гірників
УкраинФорм
2025-01-17T05:48:51Z
Інтернет-шахрай ошукав чоловіка на 14 тисяч гривень
InternetUA
2025-01-17T05:06:43Z
У Нідерландах 12 людей заразилися гепатитом через чорницю із супермаркету
УкраинФорм
2025-01-17T04:45:32Z
Росія атакувала Київщину, постраждав підліток, у нього рвана рана стегна
Комсомольская правда
2025-01-17T04:27:04Z
Атака дронів на Київщину, пожежа у Кривому Розі: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T03:42:30Z
Небезпека вдома: у ДСНС нагадали правила використання газових балонів
ZN UA
2025-01-17T03:34:38Z
У Кривому Розі під час пожежі загинули мати з дитиною
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T03:18:34Z
На Черкащині жінка вбила немовля і викинула пакунок з тілом у сміттєвий бак
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T02:30:46Z
Покровськ вирішить долю всього південного Донбасу: військовий експерт розповів про ситуацію на фронті
Политека
2025-01-17T05:48:28Z
ЗСУ знищили 1670 окупантів та десятки одиниць техніки: втрати ворога на 17 січня
24tv
2025-01-17T05:45:31Z
Вночі під ударом був Ізмаїльський район: ворог цілив по припортовій інфраструктурі
24tv
2025-01-17T05:45:22Z
Російські війська втратили за добу в Україні ще 1670 загарбників
УкраинФорм
2025-01-17T05:40:56Z
На Донеччині росіяни розпочали бої за село, захопивши яке, зможуть відкинути ЗСУ до наступної лінії оборони
ZN UA
2025-01-17T05:33:31Z
Ворог за добу вдарив по Запорізькій області 515 разів
УкраинФорм
2025-01-17T05:27:54Z
У боях загинув захисник з Одещини Андрій Даниленко
24tv
2025-01-17T05:27:31Z
Росіяни окупували на Донеччині відразу три населених пункти та просунулися біля ще шести - DeepState
ZN UA
2025-01-17T05:21:30Z
2024 рік став найтеплішим в історії спостережень – науковці
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T05:09:36Z
Сьомий політ SpaceX Starship завершився втратою корабля
Portaltele
2025-01-17T05:48:39Z
Шахраї від імені mono загрожують блокуванням карт: як розпізнати обман та захистити гроші
Знай
2025-01-17T05:21:11Z
Nintendo презентує нову ігрову консоль Switch 2 у квітні
УкраинФорм
2025-01-17T04:51:50Z
Тім Кук з Apple розповів, який життєво важливий урок Стіва Джобса змінив його підхід до рішень
24tv
2025-01-17T04:24:55Z
Samsung Galaxy S25 здивує новими можливостями ШІ
InternetUA
2025-01-17T04:03:47Z
Чат-бот зі штучним інтелектом Gemini показуватиме новини Associated Press
УкраинФорм
2025-01-17T03:24:30Z
Apple розробляє новий сервіс зі штучним інтелектом для здоров’я
InternetUA
2025-01-17T03:04:43Z
Творець Fallout заявив, що геймери самі не знають, чого хочуть від розробників
InternetUA
2025-01-17T02:03:12Z
Подає несподіваний сигнал: чому кіт виляє хвостом коли його гладять
GlavRed
2025-01-17T00:27:57Z
Пенсії понад певну суму почнуть скорочувати: деталі нової постанови
Хвиля
2025-01-17T05:39:17Z
Закрили ФОП вкінці 2024, а в системі інші дати: експерт пояснив, чи платити податки в такому випадку
Политека
2025-01-17T05:30:15Z
У «ПАЕК» відновлюють чорноземи
Agravery
2025-01-17T05:12:05Z
В Україні зросли ціни на молочні продукти
AgroNews
2025-01-17T05:09:16Z
Пенсійні фонди світу зацікавились криптовалютами на тлі стрімкого зростання Bitcoin
InternetUA
2025-01-17T05:01:12Z
Ветерани можуть отримувати 1500 гривень: як оформити допомогу на Дію картку Приватбанку
Хвиля
2025-01-17T05:00:19Z
Стягнення збитків за невиконання форвардних договорів поставки: аналіз судової практики
AgroPortal
2025-01-17T05:00:13Z
Ашан, Метро та Варус показали, як змінилися ціни на гречку, цукор та олію
Хвиля
2025-01-17T04:39:38Z
Ветерани війни та УБД щоквартально отримуватимуть виплати: на що можна буде витратити кошти
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T04:39:27Z
Кварацхелія попрощався з Наполі: Знаю, що зараз у вас розбите серце, але одного дня я все розповім
Football.ua
2025-01-17T05:45:13Z
Реал — Сельта 5:2 Відео голів та огляд матчу Кубку Іспанії
Football.ua
2025-01-17T05:27:28Z
Реал видав драматичний матч в Кубку Іспанії та ледь не вилетів: як зіграв Лунін проти Сельти
24tv
2025-01-16T23:39:24Z
"Реал" із Луніним у складі не без проблем пробився до чвертьфіналу Кубка Іспанії
ZN UA
2025-01-16T23:33:09Z
Шедевр Вальверде та дубль Ендріка в овертаймі допомогли Реалу з Луніним подужати Сельту в Кубку Іспанії
Football.ua
2025-01-16T23:12:41Z
Хет-трік Амада приніс МЮ вольову перемогу над Саутгемптоном
Football.ua
2025-01-16T22:01:24Z
Мбаппе повторив унікальне досягнення Бензема
Football.ua
2025-01-16T22:01:16Z
Брайтон здолав Іпсвіч
Football.ua
2025-01-16T21:36:01Z
Салах може стати одним із найбільш високооплачуваних гравців у світі
Football.ua
2025-01-16T20:57:00Z
Хто з чоловіків лівша: тільки геній здогадається за 5 секунд
GlavRed
2025-01-17T05:27:00Z
Чому не можна казати "колеги по роботі": якої помилки варто уникати
GlavRed
2025-01-17T04:27:04Z
Він просто неймовірно смачний: як приготувати королівський яблучний пиріг
24tv
2025-01-17T04:09:25Z
Гороскоп на 17 січня для всіх знаків Зодіаку: Стрільцям потрібно подумати про майбутнє, Водолії допоможуть близькій людині
Политека
2025-01-17T01:03:42Z
Це переверне ваш світ: готуємо піцу "Цезар" з курячою скоринкою
24tv
2025-01-16T23:00:13Z
Їх легко приготувати на українській кухні: три улюблені страви Кейт Міддлтон
24tv
2025-01-16T20:27:36Z
Врятує від неприємностей: чому не можна залишати кришку унітаза відкритою
GlavRed
2025-01-16T20:27:33Z
Мандрівникам сподобається: як перетворити старий глобус на стильний декоративний елемент
24tv
2025-01-16T19:57:51Z
Смажена капуста з беконом і яблуками: простий рецепт смачної страви
Фокус
2025-01-16T19:45:44Z
Чому «негативні» емоції важливі для психічного здоров'я?
ГЛАВКОМ NET
2025-01-17T01:51:13Z
Центр екстреної меддопомоги в Херсоні отримав від благодійників сучасні реанімобілі
УкраинФорм
2025-01-17T00:36:00Z
В Україні сертифікуватимуть психологів та психотерапевтів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T23:45:05Z
Що їсти, щоб схуднути: різноманітні закуски, які сподобаються всім
24tv
2025-01-16T21:03:47Z
"Зробили ще одну операцію": брат Макса Неліпи розповів про стан воїна
GlavRed
2025-01-16T20:27:49Z
Уникайте цього сніданку, якщо хочете вберегтись від деменції
24tv
2025-01-16T20:03:37Z
Собаки, які не "уживаються" вдома: ветеринар назвав ТОП-4 популярні породи
GlavRed
2025-01-16T19:27:56Z
Пошкодження ДНК може зберігатися роками, збільшуючи ризик раку
Portaltele
2025-01-16T17:45:48Z
Новий календар щеплень: зміняться вік введення БЦЖ
24tv
2025-01-16T17:42:55Z
Названо ТОП-5 нових та вживаних дизельних бестселерів України у 2024 році
ЗаРулем
2025-01-17T05:09:45Z
Навіщо водії вивертають колеса автомобіля на парковці: неочікувана причина
GlavRed
2025-01-17T04:27:17Z
Іржа може зруйнувати ваше авто: секрети захисту, про які не всі знають
Знай
2025-01-17T04:21:48Z
Китайський виробник електрокарів BYD вийшов на ринок Південної Кореї
УкраинФорм
2025-01-17T04:18:23Z
Чому на перехресті важливо тримати колеса автомобіля прямо: знають не всі
GlavRed
2025-01-17T00:27:06Z
Ігнорувати не варто: що означає значок "чайник" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-16T19:27:44Z
Розчарування автомобілістів: ТОП-12 найбільш невдалих автомобілів - антирейтинг
GlavRed
2025-01-16T19:27:13Z
У Києві помічено Land Rover з незвичайною кормою
AutoCentre
2025-01-16T19:07:13Z
Alpina відзначить 60-річчя найпотужнішою версією B8 GT
AutoCentre
2025-01-16T18:00:16Z