MY.UAНовини
Анна Бабінець: Наше головне завдання — провести лінію від злочину до конкретного винного росіянина
Анна Бабінець: Наше головне завдання — провести лінію від злочину до конкретного винного росіянина

Анна Бабінець: Наше головне завдання — провести лінію від злочину до конкретного винного росіянина

Під час великої війни редакція «Слідства.інфо» перейшла у щоденний режим роботи, навчилась робити репортажі з місця подій та вчить правоохоронців ідентифікувати російських воєнних злочинців.

У квітні ми говорили з журналістами-розслідувачами про зміни в роботі їхніх проєктів під час війни. Тоді більшість розслідувальних команд, зокрема й «Слідство.інфо», різко змінили формат і фокус своїх матеріалів, зайнявшись ідентифікацією російських воєнних злочинців і шукаючи докази їхніх злочинів. А деякі розслідувачі одягнули бронежилети й каски та перетворилися на репортерів, які працюють у полі, зокрема збираючи докази російських злочинів на місці подій. Відтоді минуло пів року. Говоримо з керівницею «Слідства.інфо» Анною Бабінець про роботу редакції, як ідентифікувати півтораста тисяч російських окупантів, чи можна викладати персональні дані їхніх рідних і як виявити колаборанта.

— Анно, ви готувалися до війни?

— Десь місяць готувались до умов роботи під час війни. За кілька тижнів до вторгнення купили шоломи, павербанки, спальні мішки й тому подібне. Колеги з Румунії прислали бронежилети на всіх, хто в той час планував працювати репортером. Наші колеги з коаліції розслідувачів ОССRP допомогли фінансово, а також тренінгами: ми пройшли два тренінги з домедичної допомоги і з базових знань про зброю. А колеги з Bellingcat провели для нас кількаденний тренінг з ідентифікації. Бо ми розуміли, що якщо почнеться велика війна, нашою головною роботою буде ідентифікація російських злочинців.

— Ви вірили, що почнеться?

— Я особисто вважала ймовірність того, що вона почнеться, високою. В мене була тривожна валізка, був особистий план на випадок війни. Так само ми готувались на роботі: щотижня обговорювали на нарадах професійні та приватні плани кожного працівника, можливість переїзду. Звісно, в деталях війну ніхто уявити не міг: психіка здорової людини не може змиритися з тим, що в один день усе, чим ти живеш, буде зруйноване. Але ми готувалися достатньо серйозно, бо я вважаю, що краще добре підготуватись, а потім не скористатись, ніж виявитись неготовим. Не почалася б велика війна — ми отримали б додаткові знання, які точно б не були зайвими. Тренінги частково забирали робочий час, але я відчувала, що це правильна інвестиція часу. Та й мені так було спокійніше.

— Чому ви вирішили не переїжджати з Києва?

— Ми багато обговорювали це на нарадах: чи готові люди з партнерами, сім’ями, тваринами переїхати в інше місто за кордоном чи в іншому регіоні України. Більшість людей вважала, що якщо події будуть відбуватись у Києві, то нам краще бути в Києві. Ми — київська редакція. Ми не могли тоді передбачити, які місця будуть більш, а які — менш безпечними.

Коли почалися бойові дії, частина редакції виїхала. Я із семирічною дочкою виїхала на кілька місяців за кордон. Ще одна колега теж виїхала з країни. Половина редакції залишилась у Києві. У кінці травня — на початку червня ми знов усі зібрались у Києві й почали працювати в офісі в режимі, який був до великої війни.

— Ви чули про списки журналістів і активістів, складені росіянами? Вас попереджали про загрозу?

— Ми чули про ці списки й навіть намагались їх добути, але не змогли. Сумніваюся, що їх взагалі хтось бачив. Але чула від колег із-за кордону, що наша редакція буде у шортлисті. «Слідство.інфо» існує понад десять років, увесь цей час фінансується коштом іноземних грантів. В Україні нас регулярно називали американськими шпигунами. В нас є всі ознаки, за якими росіяни могли вирішити схопити, допитати і знищити саме нас у першу чергу. Згодом ми побачили те, що робить Росія на окупованих територіях, як вона розправляється з активістами, з локальними незалежними медіа.

— Як ви прожили перший день великої війни?

— 24 лютого ми всі списались і здзвонились о п’ятій ранку. Призначили нараду на восьму. Говорили десь дві години: що робити? Були різні думки: записуватись у тероборону, йти робити бутерброди… Кожен у той момент був і журналістом, і громадянином. Ми розуміли, що наші знання, як шукати корупціонерів, як вираховувати офшорні схеми — це все в тій ситуації не мало значення. Але зрозуміли, що в нас є знання з ідентифікації. Зараз в Україні буде багато росіян, нам треба шукати сліди їхнього перебування тут, намагатися з’ясувати, хто вони і що тут роблять. Уже 24 лютого в нас вийшов перший матеріал — ми ідентифікували російського вертольотчика, збитого під Межигір’ям. Ми побачили фото шолома з прізвищем і знайшли його в соцмережах.

Ми перейшли в режим щоденної роботи. Перші два місяці в нас не було вихідних. Потім вихідні з’явились, але зараз у нас у десять разів більше роботи, ніж до 24 лютого. Частина людей, які лишились у Києві, почала їздити на місця подій і робити репортажі. Одна репортерська група працювала в столиці, інша їздила по всій Україні. Крім того, була аналітична робота: ми відстежували пабліки, телеграм-канали, збираючи дані російських військових, які можуть бути в Україні. Нашим головним завданням є провести лінію від злочину до винного. Знайти злочин, скоєний російськими окупантами; зрозуміти, що, де й коли сталося і хто конкретно в цьому винен. Особливо коли Київщину звільнили, ми багато їздили по селах і містах, де базувались російські військові; часто знаходили списки, або ж люди присилали нам їх у редакцію.

На третьому-четвертому місяці великої війни ми почали робити глибші розслідування. Їздили селами, показували людям фото російських військових, яких ідентифікували. Не раз за цими фото люди впізнавали злочинців. Іноді ми були першими, хто показував їм це фото.

— «Слідство.інфо» допомогло ідентифікувати підозрюваного в чотирьох убивствах у Бучі. Сам він сказав, що не виїжджав із Білорусі й не воював…

— Цього чоловіка звуть Сергій Колоцей. Його впізнали місцеві мешканці — чоловік, із якого він знущався, і дружина цього чоловіка. Потім він нібито з’явився на відео з камер спостереження в Мозирі, де відправляв кришку від багажника в російський Ульяновськ. Коли його прізвище оголосила прокуратура, ми зробили про нього історію.

Наш журналіст писав Колоцею, просив його дати інтерв’ю, але він відмовився. Запросив нашого журналіста й українських правоохоронців до Білорусі, де він нібито готовий дати свідчення. Натомість дав інтерв’ю російським і білоруським медіа, де все заперечив. Він каже, що не має стосунку до російської армії; це може бути правдою — його не було у списках військових. Але він міг бути найманцем приватної військової компанії на зразок «Вагнера», бо в Білорусі тоді часто набирали найманців. Доказів ми так і не знайшли. Можливо, це помилка свідків або слідчих органів; а може, він причетний до злочинів, але просто немає достатніх доказів.

— Розкажіть, будь ласка, про базу зі 150 тисяч російських військових, яку ви створили разом із Антикорупційним штабом.

— Від самого початку великої війни ми почали збирати списки військових, які можуть бути на території України. Ті, що опубліковані українськими офіційними органами — розвідкою, Службою безпеки України, Центром оборонних стратегій тощо. Інші списки наші журналісти отримували від своїх джерел, і ми змогли їх верифікувати. Звісно, ми могли опрацювати лише частину цього масиву даних. Ми вирішили зробити окремий проєкт, де будемо прив’язувати всіх ідентифікованих російських військових до того, що конкретно вони робили. Звернулись до наших колег із Антикорупційного штабу, які вміють створювати бази даних. Вони долучились — розбудували базу, розробили інтерфейс. Наша робота — наповнення бази контентом. Про кожного росіянина — фотографія, прізвище та ім’я, місце народження, військова частина, посилання на джерела з підозрою чи обвинуваченням, або на підтвердження участі цієї людини у війні. За пів року ми створили повні досьє на 220 російських військових із доказами їхньої причетності до війни в Україні. Ми використовуємо матеріали проєктів «Наші гроші. Львів», «Схеми», «Bihus.info» та всіх інших, хто в Україні займається ідентифікацією та має хорошу репутацію.

— Як саме ви ідентифікуєте цих росіян?

— Є маса засобів для ідентифікації. Вони постійно оновлюються й удосконалюються. Люди, які в нашій редакції цим займаються, здається, щодня використовують щось нове. На початку великої війни сторінки в соцмережах більшості військових були відкриті — ми знаходили їх просто у «Вконтакте», інстаграмі чи «Одноклассниках». Коли журналісти почали виявляти воєнних злочинців, російські військові почали закривати свої сторінки, використовувати псевдоніми, підписуватись чужими іменами. Але це не дуже допомагає. Знайти людину допомагають різні дані. Є способи шукати за телефоном, є програми ідентифікації обличчя. Можна знайти батьків. Можна через спільні фото — на початку вторгнення росіяни часто публікували групові фоточки. Підтвердивши, що це фото зроблене в Україні й опубліковане під час великої війни, можна було ідентифікувати цілу групу військових. У «Вконтакті» були групи окремих військових частин — формальні й неформальні. Там теж багато кого знаходили. Всі наші інструменти легальні. Це тривала, глибока аналітична робота — пошуки доказів злочину.

— Ви публікуєте дані не лише самих військових, а й їхніх родин, дружин. Це законно?

— Ми заблюрюємо обличчя дітей, бо вони не відповідають за своїх батьків. Але вважаємо, що сім’ї російських військових, які служать в Україні, отримують вигоду від цієї війни. Зарплатню, компенсацію за поранення чи загибель, білі «лади». Тому вони несуть спільну відповідальність. Ми спостерігали, й самі російські медіа писали, що контрактники завжди мали змогу відмовитися від служби в Україні, й частина це робила. Тому ми вважаємо участь кожного російського військового у війні в Україні усвідомленим вибором. Дані про родину ми публікуємо, коли бачимо, що ця родина підтримує агресію проти України, цінності «русского мира», закликає вбивати українців. Показуємо, що це люди, в яких теж промитий мозок.

— Вам доводиться дивитись багато неприємних, іноді жахливих кадрів, працювати з токсичним контентом. Як ви боретеся з вигорянням чи стресом?

— Звісно, цей контент важко пропускати крізь себе. З іншого боку, ми завжди працювали з важкими темами: вбивство Павла Шеремета, Катерини Гандзюк… Багато тиску, стресу. Люди, які працюють у «Слідстві», готові до цього. Звісно, ту кількість трагедій і жахів, яку ми побачили за цей час, ні з чим не порівняєш. Та все ж я бачу, що всі плюс-мінус дають цьому раду. Бувають кризи. За запитом я даю людям відпустки, іноді вимагаю, щоб людина два-три дні побула з родиною, зайнялася своїми справами.

— Чи змінились ваші джерела фінансування?

— Фінансуємось так само, як до великої війни. Багато донорів пішли нам назустріч: ми домовились, що робимо зараз не антикорупційні розслідування, а дослідження злочинів війни. Також нас підтримує наша аудиторія. Ми свідомо не закликаємо жертвувати нам гроші, бо розуміємо, що є й інші потреби, а зайві гроші, якими можуть поділитися люди, в першу чергу потрібні армії. Але в нас усе одно є спільнота, яку ми побудували ще до великої війни, яка підтримує нас на патреоні.

В нас сильно зросла аудиторія на ютубі: до війни канал мав шістдесят тисяч підписників, зараз — майже двісті тисяч. Короткі історії збирають по мільйону переглядів. Прийшло багато нових людей — і, напевно, частина з них могла би жертвувати нам гроші. Але ми просимо поширювати наші матеріали. Зараз у нас дуже добре спілкування з аудиторією: багато хто нам пише, надсилає історії. Є багато свідків російських злочинів, охочих розповісти про те, що бачили.

— Коли ви плануєте повертатися, бодай частково, до розслідування корупції?

— Ми регулярно говоримо про це на нарадах. Я впевнена, що зараз є корупційні схеми, деякі з них — дуже цікаві. До нас доходять історії про зловживання, й ми хотіли би повернутись до цих тем. Але реєстри закриті, й ані ми, ані наші колеги не можуть стежити за майном, деклараціями, великою частиною закупівель. Нам відповідають на один запит із десяти — комунікація з владою дуже погана, механізми контролю влади на дуже низькому рівні. Все це виправдовують війною. Я вважаю, що цю проблему треба розв’язати, бо ми не знаємо, скільки триватиме війна — це можуть бути роки. А робити такий серйозний крок назад від відкритих даних неприпустимо. Думаю, що в майбутньому в Україну надходитимуть великі гроші на відбудову, й медіа повинні мати змогу контролювати те, як їх витрачають. Міжнародні структури, які даватимуть гроші, також у цьому зацікавлені. Тому сподіваюся, що спосіб відкрити дані знайдеться. Я думаю, що влада навіть після завершення війни не так уже й швидко захоче повертатися під контроль медіа суспільства. Згадаймо, як було під час епідемії коронавірусної хвороби: обмежили доступ журналістів до судів, до Верховної Ради, перестали відповідати на запити — і довго, фактично до початку великої війни, не пускали журналістів туди, куди не хотіли пускати, посилаючись на коронавірус.

2014 року, коли почалась війна, закрили інформацію про певну категорію військових. Наприклад, інформація про майно начальника Генштабу та його родини в реєстрах не відображалося. Але журналісти все одно знаходили інформацію. Я впевнена, що частину декларацій чиновників уже можна відкрити. І потрібен тиск громадянського суспільства, аби процес повернення почався. Втім частина громадянського суспільства залучена до війни і, певно, вважає, що зараз не час критикувати владу. А я думаю, що конструктивно, обґрунтовано критикувати завжди час.

В нас була історія про народного депутата від «Слуги народу» Миколу Тищенка, який привіз територіальній обороні погані бронежилети. Ми взяли ці бронежилети, постріляли їх, отримали докази, що саме він їх привіз, і зробили історію. Якби люди вдягли ці бронежилети, вони могли б загинути. Звісно, можна було би сказати, що ніхто не постраждав, тож і не треба про це говорити. Але ми будемо про це говорити.

— Ви робите розслідування про колаборантів. Чи можуть, на вашу думку, журналісти називати людину колаборантом, тобто злочинцем, без рішення суду?

— Ми думаємо робити окрему базу колаборантів, бо їх дуже багато. Часто ми дізнаємося про них із офіційних повідомлень, що когось затримали за підозрою в колабораціонізмі. Потім їдемо до того міста чи селища, знімаємо матеріал, перевіряємо цю інформацію за допомогою свідків.

У нас була історія про колаборанта із села Луб’янка на Київщині. Місцеві розповідали нашій знімальній групі, що ця людина сиділа на танку, супроводжувала росіян. Є відео та фото, є люди, до яких російські солдати приходили разом із цим чоловіком.

Досліджуємо ми й тих, хто став колаборантом на окупованих територіях. Окремий фокус — правоохоронці, здебільшого колишні міліціонери, які не пройшли атестацію в поліцію; прокурори та інші силовики, які стали на бік окупантів. Ми бачимо їхні фото й відео, знаємо, що людина отримала посаду в окупаційній адміністрації, маємо свідчення мешканців окупованих територій — для нас цього достатньо. Фактично це колабораціонізм.

— Чи можуть ваші матеріали бути доказами в суді?

— Можуть. Коли ми збирали матеріали про колаборантів, особливо на Київщині, до нас звертались і зараз часом звертаються прокурори. Наших журналістів допитували, а матеріали, які ми публікували, долучали до справ. Частина людей, яких ми ідентифікували, отримали підозри від офіційного слідства. Зібрані дані вже використовуються в судах.

Наш журналіст Дмитро Реплянчук навіть проводив тренінги для правоохоронців, як ідентифікувати злочинців. Бо українські правоохоронці не стикалися з таким раніше. Вони викривали злочинців із українських баз даних і розшукували їх теж тут. Тепер їм потрібно шукати воєнних злочинців поза Україною.

Ми допомагаємо слідству і все робимо в законний спосіб. Але ми дотримуємося стандартів. Тому, якщо наше джерело або людина, про яку ми згадали в матеріалі, не погоджується, щоб інформація про неї була передана правоохоронцям, ми її не передаємо. Були випадки, коли до нас зверталася прокуратура, а людина не погоджувалась. Я казала: «Вибачайте, але шукайте інші шляхи».

Архівне фото: MezhyhiryaFest/Facebook

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Ситуацию мы не удержим": военный сказал, когда будет полная потеря Украины
Comments UA
2025-01-04T19:21:40Z
Женщина ехала от свекрови и делилась впечатлениями: потом она взглянула на заднее сиденье
Фокус
2025-01-03T07:51:10Z
Стало известно, сколько украинцев из оккупации вступили в армию РФ за 2024 год
Comments UA
2025-01-04T12:09:47Z
"Это пример другим": Зеленский рассказал, где находятся его дети во время войны
Фокус
2025-01-11T11:51:36Z
Это нужно было делать почти с самого начала, - Михаил Кузаконь о военном рекрутинге
Политека
2025-01-17T05:48:36Z
Сколько оккупантов уничтожено в сутки: Генштаб обновил данные о потерях РФ
TSN
2025-01-17T05:36:43Z
Зеленский ответил на петицию об отмене раздачи "тысячи Зеленского"
Comments UA
2025-01-09T08:46:28Z
До какой даты нужно потратить "тысячу Зеленского", иначе деньги "сгорят"
Comments UA
2025-01-04T12:57:55Z
Россияне обогнали: Украина на последнем месте среди стран Европы по уровню IQ
Фокус
2025-01-05T17:42:16Z
Новогодние образы супругов Зеленских: стилист обратила внимание на важную деталь
Фокус
2025-01-03T06:51:08Z
Предала свою страну и поехала развлекать россиян: хореограф из Украины перекроила себя
Comments UA
2025-01-09T20:57:54Z
Остап Ступка рассказал подробности романа с младшей на 35 лет возлюбленной
Комсомольская правда
2025-01-11T07:51:48Z
В Латвии расследуют смерть баскетболиста: против предательницы Украины Седоковой дадут показания/Друг Яниса Тимма подозревает, что певица могла устроить заказное убийство
Апостроф
2025-01-03T18:24:18Z
Седина – это новый стиль: 6 оттенков, которые сделают вас младше
Знай
2025-01-17T04:51:01Z
Копия тети: одно фото, на котором дочь Гарри и Меган очень похожа на принцессу Евгению
Marie Claire
2025-01-17T03:00:54Z
Леся Никитюк решилась выйти замуж за военного: кто-то из звезд ее поздравил
Comments UA
2025-01-06T19:54:51Z
Василий Вирастюк впервые полностью показал младшую на 11 лет возлюбленную – маму своего четвертого сына
TSN
2025-01-06T11:39:03Z
Тина Кароль встала на гимнастический козел на каблуках и очаровала фанов: "Просто королева"
TSN
2025-01-04T15:39:32Z
Полковник ВСУ заявил о прямой сдаче украинских земель: что пошло не так
Comments UA
2025-01-05T08:33:29Z
Трамп круто изменил обещание по поводу войны в Украине: на Западе узнали подробности
Comments UA
2025-01-09T20:30:37Z
Путин был готов ударить ядеркой по Украине: в США только сейчас сказали, кто отказал Кремль
Comments UA
2025-01-04T08:33:43Z
Маск устроил скандальный опрос: предлагает США освободить один из европейских народов
Comments UA
2025-01-06T14:36:35Z
«В Украине осталось менее 15 миллионов граждан»: что известно
Comments UA
2025-01-17T05:45:52Z
Сразу отбросим любые разговоры о мире: Украина сделала предупреждение о переговорах
Comments UA
2025-01-17T05:45:10Z
На Западе уже знают, что станет разменной монетой в переговорах по войне в Украине
Comments UA
2025-01-03T07:03:56Z
Чего ждать дальше от российско-украинской войны: какой выход для Украины
Comments UA
2025-01-04T14:39:46Z
В МИД РФ истерически отреагировали на адские санкции Байдена: каким ответом грозят
Comments UA
2025-01-11T18:42:38Z
В Киеве столкнулись минивэн и автобус: есть погибшие, а среди травмированных - дети
Апостроф
2025-01-11T21:48:39Z
С украинкой в ​​центре Варшавы произошел жуткий инцидент
Апостроф
2025-01-04T18:39:10Z
Удар по Запорожью: количество пострадавших возросло
TSN
2025-01-08T21:27:51Z
Раскрыты подробности ночной воздушной атаки на Украину
Апостроф
2025-01-05T09:24:25Z
Удар по Киевщине: ранен ребенок
Comments UA
2025-01-17T05:30:44Z
В Сумской области прогремели 122 взрыва
TSN
2025-01-17T02:18:14Z
Взрывы в России и пожар в психоневрологическом диспансере Харьковской области: главные новости ночи 5 января 2025 года
TSN
2025-01-05T05:21:00Z
Сгорела заживо в собственном доме: спасатели в Запорожье ликвидировали пожар
TSN
2025-01-04T16:51:01Z
В Смоленской области РФ прогремели взрывы на заводе по производству запчастей к ракетам
Комсомольская правда
2025-01-04T06:39:43Z
"Почти каждый день мне пишут и звонят россияне": в ВСУ рассказали о неожиданных последствиях Курской операции
Апостроф
2025-01-04T17:06:25Z
Расстрел пленных ВСУ в Волновахском районе: начато расследование
Корреспондент
2025-01-06T18:52:38Z
В Украине погиб российский пропагандист
Апостроф
2025-01-04T20:27:31Z
РФ бросила на Часов Яр 10 тысяч войска: командир из 24-й бригады об изнурительных боях за город
TSN
2025-01-04T11:36:43Z
Оккупанты давят на нескольких направлениях на Донбассе: что там происходит
TSN
2025-01-17T05:48:06Z
РФ оккупировала еще три села - DeepState
Корреспондент
2025-01-17T05:27:59Z
Расстояние от фронта до центра Купянска сократилось, — глава МВА
TSN
2025-01-04T16:27:43Z
В Приднестровье жителям посоветовали отапливать квартиры дровами: в чем причина
TSN
2025-01-04T09:48:05Z
Ночью Россия атаковала Никопольщину и Киевщину
Комсомольская правда
2025-01-10T06:39:46Z
Раскрыли ключ к бессмертию: ученые выяснили, почему постельные клопы почти неубиваемы
Фокус
2025-01-04T17:42:58Z
Ученые заявили, что чайные пакетики несут угрозу здоровью человека
TSN
2025-01-04T16:18:38Z
Возрождение состоялось: Разработчики Hi-Fi RUSH официально вернулись к работе
GameMag
2025-01-04T14:55:20Z
Stardew Valley продалась тиражом свыше 40 миллионов копий
GameMag
2025-01-04T17:33:44Z
Париж закрывает свой аккаунт в соцсети Х
Корреспондент
2025-01-17T04:39:14Z
Слон впервые в мире сымитировал человеческую речь: какими были первые слова животного
Фокус
2025-01-17T03:21:21Z
Утечка: Создательница Dragon Age: The Veilguard ушла из EA, студию BioWare Edmonton готовят к закрытию
GameMag
2025-01-17T02:21:23Z
Официально: Sony отменила две игры от Bend Studio и Bluepoint Games
GameMag
2025-01-17T00:07:07Z
"Живой Нострадамус" предсказывает страшные изменения в 2025 году: кризисы, технологии, климат
Знай
2025-01-16T21:30:40Z
Доллар в Украине приблизился к новой психологической отметке - курс валют
Известия Киев
2025-01-10T06:27:02Z
118 грн за упаковку в 200 грамм: супермаркеты резко изменили цены на масло, молоко и сметану
Знай
2025-01-04T15:06:07Z
Впервые в новом году доллар обновил максимум
Новости Украины
2025-01-03T20:36:28Z
Цены на курятину: эксперт рассказала, как изменится стоимость мяса в 2025 году
Политека
2025-01-03T07:27:29Z
Рост тарифа на газ и его доставку: к чему готовиться потребителям в 2025 году
Знай
2025-01-17T05:36:17Z
Ценовой пик уже прошли? Какими будут ценники к концу зимы
Комсомольская правда
2025-01-17T05:03:02Z
Суммы в платежках за доставку газа могут уменьшиться: кому из украинцев повезет
Знай
2025-01-04T14:06:19Z
Михаил Шейтельман рассказал, почему Фицо никак не успокоится по поводу транзита российского газа
Знай
2025-01-06T13:51:24Z
Работает ПВО: европейским авиакомпаниям не советуют летать в РФ
Корреспондент
2025-01-09T22:48:48Z
На войне с Россией погиб многократный чемпион мира по карате: коллеги не сдержали эмоций
Comments UA
2025-01-03T15:36:58Z
Милан официально подтвердил увольнение экс-тренера Шахтера Паулу Фонсеку
Известия Киев
2025-01-04T08:34:11Z
Илон Маск намерен купить "Ливерпуль"
ZN UA
2025-01-07T17:36:42Z
Назван самый высокооплачиваемый футболист английской Премьер-лиги
ZN UA
2025-01-03T20:00:07Z
Непобежденный украинский боксер стал свидетелем разгромной победы Баварии
Корреспондент
2025-01-17T05:27:50Z
Бриедис раскрыл детали подготовки Фьюри к реваншу с Усиком
Корреспондент
2025-01-17T05:06:57Z
Самолет, яхта и часы за $1,7 млн: на что Роналду тратит свою зарплату в 370 долларов в минуту
Фокус
2025-01-16T17:42:05Z
Россиянин Медведев вылетел с Australian Open, проиграв 121 ракетке мира
Корреспондент
2025-01-16T17:12:57Z
Стивенсон сделал прогноз на реванш Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-01-16T16:48:20Z
Почему категорически запрещено присваивать найденные вещи и при чем здесь предрассудки
Comments UA
2025-01-09T23:30:46Z
Некому жить: красивый город вблизи моря и гор платит людям 30 тысяч евро за переезд
Фокус
2025-01-05T11:00:20Z
У талантливых и счастливых людей всегда есть эта цифра в дате рождения
TSN
2025-01-03T07:51:22Z
Таро гороскоп на сегодня: кто получит подарок судьбы
Comments UA
2025-01-04T18:30:24Z
Настоящий хит: как приготовить легендарный Киевский торт дома
Фокус
2025-01-17T05:06:15Z
Гороскоп для всех знаков на 17 января с полезными советами по жизни, деньгам и здоровью
Знай
2025-01-17T02:30:17Z
Как размягчить говядину во время приготовления разными способами: добавьте эти пять ингредиентов
TSN
2025-01-04T17:18:13Z
Себе дороже: как общаться с грубыми людьми, не опускаясь до их уровня
Marie Claire
2025-01-04T15:01:29Z
Почему взрослые дети не уважают своих родителей: 5 главных причин
TSN
2025-01-03T19:06:58Z
Возьмут ли в армию с туберкулезом или гепатитом: какие болезни освобождают от службы
Знай
2025-01-10T19:06:40Z
Как военнослужащему взять отпуск во время службы: в ТЦК назвали условия
Знай
2025-01-04T18:06:12Z
Программа "Доступные лекарства"охватит все аптеки Украины в 2025 году
Знай
2025-01-04T20:12:56Z
Какие три полезные привычки японцев помогают им жить более 100 лет
TSN
2025-01-04T19:21:20Z
У этих знаков Зодиака будут проблемы со здоровьем в 2025 году
Comments UA
2025-01-17T03:42:15Z
Рак легких: симптомы, на которые необходимо обратить внимание
Comments UA
2025-01-17T02:27:08Z
Внезапный союзник болезни Альцгеймера: ученые узнали о связи алкоголя с заболеванием
Фокус
2025-01-04T18:27:28Z
Три совета, которые не помогут похудеть
TSN
2025-01-04T12:54:17Z
Узнали время защиты организма: создан новый способ определения иммунитета после вакцинации
Фокус
2025-01-07T18:51:38Z
Поезд-вездеход: реставраторы восстановили уникальную паровую машину начала 20 века
Фокус
2025-01-05T18:06:08Z
Владельцам авто потрясут кошельки: кого заставят заплатить десятки тысяч гривен
Знай
2025-01-16T19:21:13Z
Трещина на лобовом стекле: лайфхаки для экономных водителей, которые быстро решат вопрос
Знай
2025-01-16T18:21:53Z
Почему за рулем следует снимать головной убор – объяснение опытного водителя
TSN
2025-01-16T17:54:49Z
Subaru презентовали доступный кроссовер с расходом 6,3 л на 100 км
Фокус
2025-01-16T16:00:04Z
Инженеры придумали шины, которые "предвидят" аварии: сделают торможение в дождь и снег умнее
Знай
2025-01-16T13:52:38Z
Цена $12 500 и расход 4,5 л на 100 км: Suzuki показали оригинальное семейное авто
Фокус
2025-01-16T12:00:01Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 впервые попал на фото
Фокус
2025-01-16T11:03:56Z
Старая 27-летняя Honda Civic ушла с молотка по цене нового VW Tiguan
Фокус
2025-01-16T11:00:17Z