MY.UAНовини
Діти, які граються териконами. Знакові фільми шостого KharkivMeetDocs
Діти, які граються териконами. Знакові фільми шостого KharkivMeetDocs

Діти, які граються териконами. Знакові фільми шостого KharkivMeetDocs

Кінофестиваль цього року відбувся не в Харкові і став голосом сходу України.

Кінофестиваль KharkivMeetDocs, який цього року відбувся в Києві, досі надихає прем’єрами українських фільмів, які на шляху до українського глядача гартувались коронавірусом і великою війною. Тут представили низку фільмів, чимало з яких знімалися як звернення до світу, що почав забувати про війну в Україні. Люди й міста сходу України знову в центрі воєнних подій. Чимало героїв фільмів змушені були замислитися про евакуацію.

До національного конкурсу увійшли роботи, які планувала представити глядачам  команда відбірників кінофестивалю документалістики Docudays UA.  Зокрема, «Плай» режисерки Єви Джишиашвілі, «Між небом та горами» Дмитра Грешка і «Привоз» Єви Нейман. А фільмом відкриття мали стати «Терикони» Тараса Томенка.

Важливою подією фестивалю став показ роботи Володимира Тихого «День українського добровольця». Об'єднання кінематографістів «Вавилон'13» відзначили премію «За внесок у розвиток документалістики». Фільм «Терикони» отримав приз журі Спілки кінокритиків, «Назовні» Ольги Журби став переможцем національного конкурсу, «Плай» — переможцем глядацького голосування. Втім уваги варті не тільки роботи переможців.  Автори фільмів національної конкурсної програми торкнулися світоглядних питань. Лише не всі з них скоро будуть доступні для перегляду в Україні.

Питання Донбасу

Одразу  в кількох фільмах звучить тема дитинства або дорослішання в умовах війни на сході України. Про це йдеться у стрічках «Терикони» і «Будинок зі скалок», знятих, аби привернути увагу світової спільноти до теми війни в Україні. Героями  фільму «Освітяни. Канікули в окупації» Костянтина Кляцкіна є школярі з Бучі, Ворзеля, Ірпеня і Гостомеля, хоч у кадрі їх і нема.

«Терикони» — фільм Тараса Томенка, знятий під час поїздок на схід України. Режисер уже не один рік знімає війну; 2015 року його пограбували, вкравши частину відзнятого матеріалу. Це кіно, — вважайте, європейського ґатунку, — про шахтарське і бите війною містечко Торецьк на Донеччині. Прем’єра стрічки відбулася в кінці лютого на «Берлінале». У фокусі «Териконів» діти, які внаслідок обстрілів росіян і безнадійної бідності живуть фактично в реаліях 1990-х: здають металобрухт, говорять про Леніна і мріють про нормальну їжу.

Тарасу Томенку в тандемі з оператором Михайлом Любарським вдалося розповісти не лише про реалії місця, побитого снарядами від усієї російської душі. «Терикони» — це історія, де діти є насамперед дорослими людьми, типажами з відтінком муратовщини. Наприклад, в одному з епізодів із різдвяними колядками підліток на питання літньої жінки «А звідки ви?» відказує: «Від Бога». Тут ще чимало діалогів, які хочеться цитувати. При цьому в історії йдеться про втрати близьких, про мам, які, чесне слово, як діти; чи про Європу, доступну хіба в назві секонд-хенду.

Що ж із цим усім робити? Здається, відповіддю є особливості фільмування. Адже документалісти пропонують віднаходити щось особливе в руїнах. Слухати, як співає Настя, а тоді вже помічати, що це російська попса. Дивуватися обрисам териконів, перш ніж застерігати про «вулкани Донбасу». Просто любити дітей і всіх безпорадних — навіть якщо немає швидкого способу їм допомогти. Докорів Європі у випадку з «Териконами» ви не почуєте. Це особливий погляд на людяність, кіно, після перегляду якого про покоління воєнного Донбасу й справді несила забути.

Світліша картинка у стрічці «Будинок зі скалок», де також ідеться про Донбас. Її зняв данський кінорежисер Сімон Леренг Вільмонт («Віддалений гавкіт собак»), а другим режисером виступив Азад Сафаров. Документалісти розповідають про невеликий притулок як модель допомоги дітям, про яких, як правило, не хочуть подбати батьки. Дія відбувається майже на лінії фронту.

Вихователі можуть знайти для цих дітей і нову сім’ю, та чи легко в таких обставинах знайти щастя? Як жити, коли на маму можна не сподіватися? Яким чином ці діти так швидко приймають рішення? На ці та інші питання немає відповіді. Натомість автори фільму натякають, що в кожного з нас десь має бути серце.

«Будинок зі скалок» має успіх на міжнародних кінофестивалях. Зокрема на «Санденсі» стрічка здобула приз за найкращу режисуру в категорії «Міжнародне документальне кіно». Також фільм уже потрапив до короткого списку претендентів на «Оскар».

Учасник «Вавилона’13» Костянтин Кляцкін («Крим. Як це було») зняв фільм «Освітяни. Канікули в окупації», вклавши в нього потенціал продакшену DocNoteFilms. Під час перегляду перших епізодів здається, що вийшло стандартне телекіно. Але це фільм, що мав би стати блокбастером для телевізійників. Бо хочеться, щоб не лише глядачі, а й кінорежисери відчували різницю між розмовою й інтерв’ю, відвертістю і синхроном, влучним ракурсом і розкадровочкою.

Героями цього фільму є люди, які після 24 лютого мали подбати про учнів і зберегти для них школи. Тут не такий багатий візуальний матеріал, а основне навантаження — на документальну оповідь учителів і працівників шкіл.

Оператор Денис Токарев у суворій дійсності помічає оптимістичні кольори. Режисер фільму фокусується на громадянській позиції своїх героїв. І завдяки тому, що це саме розмови, а не студійне інтерв’ю, в цьому кіно завгосп пригадує, як 24 лютого діти йшли з рюкзаками до школи. А кухарка одними лише словами показує, як навчити окупантів увічливості та поваги до жінок: «Вони прийшли і вибачилися, і навіть воду без дозволу не брали».

Школи в цьому фільмі заливає дощами, а вчителі не можуть стримати сліз. У передмістях Києва досі збирають свідчення воєнних злочинів росіян. Як каже одна зі вчительок, яка втратила батька, в березні на онлайн-уроках діти вчилися знаходити для неї потрібні слова. Російські окупанти стали карикатурними ілюстраціями для уроків про гуманізм. Українські вчителі під час окупації лишилися на світлому боці історії.

Завдяки вмінню слухати, яке виявили кінематографісти, та антимілітарній музиці композитора Дмитра Данова свідчення освітян не раз надихатимуть їхніх колег і взагалі — навчатимуть.

Питання віри

Робота Марти Смеречинської, хоч і не ввійшла до переліку переможців, звернула на себе увагу всіх, хто чекав на незвичайне кіно. Кінорежисерка представила свій повнометражний дебют — «Щоденник нареченої Христа».

Почнемо зі спойлера. Сестра Марти вирішує піти до жіночого монастиря, обравши згромадження засновниць із Аргентини, що приносить нові традиції для обителі в Україні. Наприклад, до монастиря охоче беруть підлітків.

Цю історію кінорежисерка спочатку представила в короткометражному фільмі під Лабораторії з кіновиробництва для молодих митців Indie Lab-2019. Тоді під керівництвом кураторів Елли Штики й Дмитра Тяжлова з’явився маленький шедевр із безпосередніми оповідачками й ефектними кадрами з монастиря. 

У повнометражній версії стрічки більше уваги до залаштункового життя монашок, психологічних аспектів їхнього життя. У цьому сенсі «Щоденник» віддалено перегукується з реаліті-шоу: героїні фільму живуть у кадрі, не помічаючи присутності глядачів. Якоїсь миті вам хочеться навіть сказати: «Стривайте, це не таке вже й диво, що наречені Христа також перуть свій одяг».

Втім на цьому матеріалі кінорежисерка намагається торкнутися ширших питань: життєвого вибору, стосунків із рідними і попереднім мирським життям, покликання й відданістю своїй справі (зйомки тривали роками). Зрештою цей фільм не лише про спасіння душі, а й про стосунки двох рідних сестер.

Фінал прекрасний: камера фіксує неповторну історію, зберігає героїнь фільму молодими й прекрасними. До речі, в Марти є ще одна сестра, тож, можливо, варто чекати на ще один фільм.

«Щоденник нареченої Христа» слід показати молодій аудиторії. Можливо, фільм замислювався як дискусійний — скажімо, про релігію і права людини, що мало би прозвучати на запланованій цього року прем’єрі кінофестивалю Docudays UA. Та люди зрілі вже точно визначилися, чи треба їм у монастир, аби жити за заповідями Божими. При цьому не лише рідкісна тема й унікальний матеріал, а сам спосіб фільмування Марти Смеречинської свідчать про її потенціал в авторському кіно. За освітою вона акторка, також досліджує акторську складову в природі людини в кіно та театрі. Такої оповідачки в українській документалістиці точно ще не було.

Питання третьої сили

Після пандемії очікувався тренд на фільми медичної тематики. Поки що таких стрічок з України небагато. Один із помітних прикладів – фільм «Між небом та горами». Його автор, Дмитро Грешко, звертався до теми швидкої й раніше. У 2020-му його  документальна короткометражна картина «Врятуйте мене, лікарю» про новорічні пригоди медичної бригади здобула диплом кінофестивалю «Молодість»  і приз національної програми Wiz-Art.

Дмитро Грешко є кіноактивістом і спрівпрацює із Закарпатською кінокомісєю. Він навчався в кіношколі «Скалка 2019» під керівницитвом Любові Дуракової та Аліси Коваленко, а успішний фільм «Врятуйте мене, лікарю» завершував під час занять IndieLab-2020. Кінорежисер випустив кілька короткометражних робіт, перш ніж отримати кошти Держкіно на свій повнометражний дебют.

«Між небом та горами» – фільм і про швидку, і про життя села Колочава, яке нікуди не поспішає. Як слідує зі стрічки, кінорежисер теж там затримався. І на весіллі побував («куми дарують молодятам дві тисячі гривень!»), і бачив вогні язичницького свята (чи не Івана Купала?). Під час періоду пандемії, який зафільмував Дмитро Грешко, теж не сумно. Звучить музика гуртів Hudaki Village Band, «Весільна Деца», а  виклики лікарів супроводжують колоритні історії. І це було б цілком веселе кіно – якби ж не круті дороги і не інсульт у гірському селі в період, коли медична система намагалася здолати коронавірус.

Ще одна складова фільму – велична природа. У цій місцевості люди живуть до ста років, а в 65-річні чоловіки ще хочуть женитися. На чому все це тримається?  Мабуть, вся сила в руках цих людей, які, здається, ніколи не плачуть. Самі собі п’ють літр горілки для настрою,  самі садять смереки. Коли син у Києві, вони викликають швидку. А якщо лікарі відмовляють у допомозі, у Колочаві запрошують до хати священника.

Питання Майдану

Напевне, щоб остаточно позбавити глядачів сну, кінорежисери фільмів «Назовні» і «Плай» запропонували повернутися до теми Революції гідності.

Авторка фільму «Назовні» Ольга Журба досліджує кризові теми, пов’язані з дітьми, і вже не вперше звертає на себе увагу кінофестивальної публіки. Її короткометражний фільм «Папині кросівки» продовжує збирати призи на міжнародних подіях. Ольга працює в документальному кіно давно. Зокрема, виступала редакторкою фільму Аліси Коваленко «Домашні ігри» і стрічки Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться». Зрештою, Ольга Журба настільки крута дебютантка, що відгук на її фільм «Назовні» дав Джошуа Оппенгеймер («Акт убивства»), який сказав: «Цей фільм виникає майже дивом в ліричному діалозі між режисером і героєм».

Повнометражний дебют Ольги Журби став підсумком тривалого спостереження за героєм. Знімати свій фільм вона почала ще під час подій на Майдані, коли підліток Рома подавав бруківку учасникам революції. Продовжилось спілкування з Ромою і тоді, коли він переїхав до Яготина, де через бідність і відсутність житла змушений виживати в кримінальному світі. Це могло бути просто важке кіно про юнака, якому нема куди йти. Ще один варіант — історія рома в сучасних реаліях і поширеному стереотипному сприйнятті цього народу.

Однак голос Ольги Журби звучить всупереч усім тенденціям і трендам. «Назовні» – це історія людини поза політкою і хайпом. Манеру кінорежисерки можна порівняти із поглядом фотографа-документаліста Олександра Глядєлова, чия серія робіт про березневий період війни збіглася в часі з фестивалем KharkivMeetDocs. Лише фотограф шукає виразні образи, а в документальному фільмі треба все-таки встигнути за життям.

Так чи інакше, «Назовні» — це вихід із зони комфорту, фільм-альтернатива ілюзії, що Революції гідності раптом вдалося змінити все. Крім того, Ольга Журба на прикладі свого героя-сироти вказує на проблеми із соціалізацією вихованців дитбудинків та інтернатів. Це основний меседж, із яким вона представляє свій фільм на кінофестивалях.

Наступний флешбек із зими 2014 року —  «Плай» Єви Джишиашвілі — оповідає, як жити, коли ти віддав революції все. Подружжя з цієї історії ледве не розлучила назавжди війна. Та, попри всі втрати, вони мають повне відчуття, що будують громадянське суспільство і що саме від них так багато залежить.

Додайте до цієї кінематографічної історії тонкі драматичні рішення, далеку від пафосу чи героїзації операторську роботу (Єва Джишиашвілі, Валентин Борщенко), вміння чути в буденних історіях родини з Карпат пророцтва і настанови для майбутніх революцій… Попри всю відображену в цій історії гіркоту життя, «Плай» – це фільм, що дає наснагу випростати плечі й рушити далі.

Куди прямує сучасна документалістика, показав у своєму фільмі один із засновників об’єднання кінематографістів «Вавилон’13» Володимир Тихий. Стрічка «День українського добровольця» стала своєрідним підсумком понад десятиліття життя української спільноти, що постала після Революції гідності. Це не тільки ініціативи активістів і лідерів думок, які вважають справу перемоги України своєю основною роботою. Це також рівень самоорганізації кінематографістів, майстерність у фільмування суспільних явищ і ознак часу. «Вавилон’13» не тільки фіксує хроніку основних подій. Як і під час Майдану, кінематографісти діляться історіям своїх героїв на ютуб-каналі, пропонуючи відстежити події в Україні, вловити їх сутність.

Особливістю фільму «День українського добровольця» є співпраця команди операторів, завдяки чому історії героїв зняли протягом одного дня — 14 березня. У погляді Володимира Тихого на велику війну в Україні ми бачимо, як постає нація, як відбувається єднання. Поступ цей ніби абстрактний, однак він складається з багатьох конкретних вчинків. За сюжетом цей  фільм можна розкласти на героїв і мародерів, але в цілому це потік сили і неподільних суспільних явищ.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кулеба рассказал, что может заставить Путина отступить и прекратить войну
TSN
2024-04-28T10:52:45Z
Путин сделал циничное заявление о Донбассе
Корреспондент
2024-04-25T19:18:24Z
Сикорский рассказал, как война в Украине может завершиться за пять минут
Хвиля
2024-04-26T19:06:35Z
"Его участь предрешена", - Песков назвал Зеленского "специфическим президентом специфической страны"
Новости Украины
2024-04-28T16:00:21Z
Удар по российскому аэродрому "Кущевская": появились спутниковые снимки последствий атаки
ZN UA
2024-04-28T18:57:27Z
Италия присоединилась к поставкам Украине Storm Shadow - СМИ
Корреспондент
2024-04-28T18:36:27Z
Безуглая опять оскандалилась: что на этот раз заявила депутат
Comments UA
2024-04-25T21:00:44Z
В Кремле отреагировали на поставку ATACMS Украине
Comments UA
2024-04-26T05:03:52Z
Орбан требует, чтобы призначенные Украине деньги отдали Венгрии
Корреспондент
2024-04-28T04:51:35Z
Призовете беду и несчастье: можно ли ломать сирень
Апостроф
2024-04-28T18:06:57Z
5 качеств идеальной любовницы, о которой мечтает каждый мужчина
Marie Claire
2024-04-28T07:31:20Z
Воняет, как в доме престарелых: как избавиться от затхлого запаха в квартире
Знай
2024-04-26T09:51:47Z
Устойчивый жир и копоть больше не проблема: лучшие способы мытья сковороды
Апостроф
2024-04-27T17:00:01Z
Так гораздо вкуснее: как приготовить популярный десерт битое стекло с бисквитом
Обозреватель
2024-04-28T18:04:32Z
Красивый, аж есть жалко: рецепт соблазнительного грейпфрутового пирога с кремом
Знай
2024-04-28T17:51:08Z
Что приготовить из картофеля вместо пюре: вариант очень простого и сытного блюда
Обозреватель
2024-04-27T14:07:52Z
Такой вкусной капусты вы еще не пробовали: никто не догадается, что она без мяса
Telegraf
2024-04-26T10:12:03Z
По куриной ножке - и вся семья довольна: вкуснее рецепта вы не найдете
Telegraf
2024-04-27T15:12:40Z
Доктор объяснил, что люди видят перед смертью: никто даже не догадывался
Знай
2024-04-26T20:30:10Z
Насколько опасны красные и коричневые пятнышки в курином яйце: многие об этом не знают
TSN
2024-04-26T09:03:21Z
Вы все испортите! Почему категорически нельзя взбивать яйца перед жаркой: секрет раскрыл Гордон Рамзи
Обозреватель
2024-04-27T11:04:51Z
Можно ли есть яйца с хлебом на завтрак: диетолог указала на важный нюанс
UAToday
2024-04-28T09:57:22Z
Когда приходит старость: ученые выяснили, что это индивидуально для каждого
Знай
2024-04-28T18:51:05Z
"Медики хорошие, но...": почему в ВСУ контузию лечат "кое-как"
Новости Украины
2024-04-28T18:33:24Z
Прет от утреннего стаканчика? Учены ответили, сколько раз в день можно пить кофе
Знай
2024-04-28T06:21:30Z
Осторожно, опасность! ТОП-3 продукта, от которых можно раньше умереть
Знай
2024-04-25T19:30:14Z
7 верных признаков того, что перед вами социопат
Marie Claire
2024-04-26T17:01:26Z
Что нельзя делать в Вербное воскресенье: главные запреты большого праздника/В этот день следует воздержаться от веселья
Апостроф
2024-04-27T17:18:04Z
29 апреля — какой церковный праздник, чего категорически нельзя делать, чтобы не заболеть
TSN
2024-04-28T05:03:59Z
Украинцам теперь проще стать пенсионерами: кто имеет право получать выплаты
Знай
2024-04-28T08:16:21Z
Новые правила мобилизации: кто должен явиться в ТЦК с 1 мая
Апостроф
2024-04-28T14:57:47Z
С одной стороны – фронт российский, с другой – демографический: что происходит в сервисных центрах за границей
TSN
2024-04-28T18:51:59Z
Россия стала чаще бить по Украине "Оводами": что это значит и что известно об этом оружии
Comments UA
2024-04-28T18:51:21Z
В РФ объявил о закрытии колледж, который отказался оправдывать войну
Корреспондент
2024-04-28T18:33:36Z
60-летняя пенсионерка сразила всех красотой и стала победительницей конкурса красоты: как она "сохранилась"
Знай
2024-04-28T07:51:15Z
Дальнобойное оружие США, которое "не сработало в Украине": Defence Express раскрыли название
UNIAN NET
2024-04-26T17:48:46Z
Украинцам автоматически перечислят пенсии с 1 мая: у кого и на сколько вырастут выплаты
Апостроф
2024-04-28T09:09:18Z
Есть ли в Украине деньги на пенсии и субсидии: Шмыгаль дал четкий ответ
UNIAN NET
2024-04-28T11:39:46Z
Писанки придется заменить: эксперты прогнозируют подорожание яиц в Украине перед Пасхой
Знай
2024-04-28T06:06:15Z
Только на хлеб с маслом и хватит: украинским пенсионерам повысили выплаты
Знай
2024-04-28T08:30:20Z
Минэнерго отменило приказ, ограничивающий отрасль зеленой энергетики, – инвесторы
Обозреватель
2024-04-28T18:31:28Z
Украинцы могут получить субсидию, работая на полставки: как это сделать
Фокус
2024-04-28T17:57:26Z
Главные новости за 26 апреля: масштабный рост тарифов, цен в супермаркетах и катастрофа в Украине
Знай
2024-04-26T17:24:06Z
Останетесь без газа еще и штраф сверху: потребителей предостерегли от беды
Знай
2024-04-28T16:36:15Z
Китай сближается с Европой: последствия для Украины
Comments UA
2024-04-26T21:21:49Z
"Когда начнут стрелять в городе, они поймут": побывавший в плену военный предупредил украинцев
Политека
2024-04-28T06:01:43Z
Силы обороны вышли из Бердичей, Семеновки и Новомихайловки Донецкой области. Карта
Обозреватель
2024-04-28T13:55:42Z
"Они смертники": в ВСУ прокомментировали заход россиян в Очеретино
Comments UA
2024-04-27T15:51:09Z
Прорыв фронта в Очеретино. Последствия для Украины
Корреспондент
2024-04-25T21:10:51Z
Часть Украины накроют дожди с грозами: где прогнозируют непогоду 29 апреля
Обозреватель
2024-04-28T18:52:21Z
Очень тяжелая ситуация: командир из 3-й ОШБр рассказал о большой проблеме на передовой
Comments UA
2024-04-28T17:57:55Z
Общественный транспорт подорожает для всех, кроме пенсионеров: сколько придется платить с 1 мая
Знай
2024-04-26T11:30:36Z
Взрывы во временно оккупированном Крыму и "бавовна" в России: главные новости ночи 28 апреля 2024 года
TSN
2024-04-28T03:06:31Z
"Не выдержал бомбардировок": украинские БПЛА заставили оккупанта сдаться в плен
Фокус
2024-04-26T09:45:21Z
Горбунов сбежал в Одессу вместе с DZIDZIO и Пономаревым
Знай
2024-04-28T10:51:31Z
Певица умерла во время концерта, споткнувшись о платье и ударившись головой – видео 18+
TSN
2024-04-25T19:15:45Z
Жена актера-военного Дмитрия Совы призналась, где служит муж и как часто они видятся
TSN
2024-04-28T08:03:33Z
Евгений Кошевой з "Квартал 95" разрыдался перед камерами: не ожидал такого происшествия
Знай
2024-04-27T14:51:06Z
Самые модные топы на лето 2024: полный гид по майкам, футболкам и корсетам, которые идут всем
Marie Claire
2024-04-28T18:01:21Z
Впервые в истории: Николь Кидман показала подросших дочерей на красной дорожке
Фокус
2024-04-28T17:27:57Z
"Маме сказали придержать лошадей": Анастасия Приходько сообщила о проблемах со здоровьем
Фокус
2024-04-26T14:57:30Z
"Драма может быть": Надя Дорофеева впервые рассказала о конфликтах с мужем
UNIAN NET
2024-04-26T10:33:52Z
Елена Зеленская показала total-серый лук и отказалась от броши в пользу другого стильного аксессуара
Обозреватель
2024-04-26T10:10:28Z
В Киеве ночью прогремел мощный взрыв, есть пострадавшие: подробности
Апостроф
2024-04-28T11:09:43Z
Повреждены несколько участков: последствия атаки по авиабазе РФ показали со спутника
Фокус
2024-04-28T16:21:46Z
Алкоголь в 10 раз выше нормы: в стельку пьяный депутат Майбоженко сбил 4 пешеходов
Знай
2024-04-26T17:00:37Z
РФ атаковала ракетами, в Днепре и Кривом Роге раздаются взрывы
Корреспондент
2024-04-27T02:39:22Z
Чиновник украл огромные деньги, которые предназначены подчиненным: детали дела
Политека
2024-04-28T18:01:42Z
В Херсонской области из-за российских ударов пострадали четверо гражданских
Корреспондент
2024-04-28T16:06:23Z
Россияне сбросили авиабомбы на Дергачи: четверо пострадавших
Корреспондент
2024-04-26T10:07:05Z
В Винницкой области легковушка столкнулась с тепловозом
Корреспондент
2024-04-28T14:54:16Z
"Святые угодники": самолет начал подпрыгивать во время посадки и вновь взлетел
Фокус
2024-04-26T09:45:23Z
В РФ пригрозили "Кинжалами" после слов украинских комментаторов
Telegraf
2024-04-28T12:54:05Z
"Усик чуть не умер в больнице". РосСМИ написали про украинского чемпиона, спровоцировав вопли у z-патриотов
Обозреватель
2024-04-28T16:22:10Z
Усик - Фьюри: Джошуа дал прогноз на супербой
Telegraf
2024-04-27T17:58:13Z
Футболист сборной Украины забил потрясающий "радиоуправляемый" гол с 20 метров и принес победу своей команде. Видео
Обозреватель
2024-04-28T06:50:24Z
"Слезы": в РФ похвастались премиальными на альтернативной Олимпиаде
Telegraf
2024-04-28T18:54:34Z
"Манчестер Сити" уверенно обыграл "Ноттингем" и дышит в спину "Арсеналу" в борьбе за титул
TSN
2024-04-28T18:03:19Z
"Не от мира сего". Белью сказал, что произойдет в бою Усик – Фьюри
Обозреватель
2024-04-28T12:28:36Z
Лидер сборной Украины по футболу не забил пенальти, а затем забил пенальти в чемпионате Испании. Видео
Обозреватель
2024-04-27T14:19:30Z
Известный тяжеловес поработал спаринг-партнером и с Усиком, и с Фьюри, после чего сделал признание
Обозреватель
2024-04-25T19:34:24Z
Что делать, если телефон быстро разряжается: эти советы помогут решить проблему
Политека
2024-04-28T18:46:18Z
Эта головоломка большинство ставит в тупик: найдите на рисунке мороженое за 10 секунд
Апостроф
2024-04-25T22:18:26Z
Таропрогноз на 28 апреля 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в воскресенье
Telegraf
2024-04-27T18:39:48Z
Конец света все ближе? Эксперты нашли пугающую надпись, которая готовит к худшему: "К Земле приближается"
Знай
2024-04-27T20:30:28Z
Таропрогноз на 29 апреля 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в понедельник
Telegraf
2024-04-28T18:45:27Z
Как часто нужно перезагружать свой смартфон: важный совет
Политека
2024-04-28T17:46:01Z
Как правильно заряжать телефон Xiaomi, чтобы не испортить аккумулятор: важные советы
Политека
2024-04-27T16:04:07Z
История борьбы человека и природы: ученые исследовали заселение острова Алор
Фокус
2024-04-26T09:45:02Z
Долгожданная игра STALKER 2: появился новый трейлер с украинской озвучкой
UNIAN NET
2024-04-26T13:15:31Z
Не стоит паниковать: что делать, если залили в бак бензин вместо дизеля
Апостроф
2024-04-27T23:24:15Z
"Перекупам" придется иметь дело с ТЦК: новые правила перерегистрации подержанных авто
Знай
2024-04-27T09:30:10Z
Ford Mustang GT приняли на службу в полицию Северной Каролины
AutoCentre
2024-04-27T07:09:42Z
Какой автомобиль купить прямо сейчас не за "все деньги мира": свежий рейтинг
Обозреватель
2024-04-28T08:07:15Z
"Любит скорость": миллионер Слобоженко записал люксовый автопарк на маму, — расследование
Фокус
2024-04-28T09:57:55Z
Lotus F1 Айртона Сенны превратился в эксклюзивные часы от Rec Watches
AutoCentre
2024-04-28T09:13:31Z
Mercedes презентовал электрический "Гелик": только не показывайте его депутатам
Знай
2024-04-28T04:51:03Z
Уникальные автомобили и старинные патефоны: фоторепортаж из музея ретро-техники "Колеса истории"
Апостроф
2024-04-28T14:36:32Z
Выставочный кроссовер от Zeekr устроил аварию прямо на автосалоне: есть пострадавшие
AutoCentre
2024-04-28T11:16:33Z