MY.UAНовости
Терористична співпраця «Герані» та «Shahed»: дайджест пропаганди за 17 жовтня
Терористична співпраця «Герані» та «Shahed»: дайджест пропаганди за 17 жовтня

Терористична співпраця «Герані» та «Shahed»: дайджест пропаганди за 17 жовтня

Москва відчайдушно намагається боротися з Україною за допомогою Ірану та проваленого імпортозаміщення. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 17 жовтня.

  1. Як іранський БПЛА став «русским дроном»
  2. Бізнес Тегерана на крові українців
  3. В Ізраїлі бояться ядерного Ірану, а не українського Бандери
  4. Російська оборонка: не можемо повторити

Як іранський БПЛА став  «русским дроном»

Київ зазнав чергової нової масованої атаки 17 жовтня. Це відбулося після того, як Путін три дні тому в Астані заявив «про відсутність необхідності у нових масованих ударах по Україні». Тоді ж, до речі, він вчергове допустив можливість проведення переговорів із Києвом за умови «міжнародного посередництва».

Путін зробив ці заяви лише через тиждень після того, як Росія завдала найпотужніших з початку вторгнення ракетних ударів по Києву та іншим українським містам – дії, що за словами Путіна, були відповіддю на вибух, внаслідок якого було пошкоджено Кримський міст.

Також в Астані, нагадаємо, Путін відповів негативно на запитання, чи є в нього якийсь жаль з приводу скоєного, сказавши, що «бездіяльність в Україні була б ще гірша».

НАСПРАВДІ, ще в 2014 році Путін у посланні Федеральним зборам щодо незаконної анексії Криму підкреслив«Киев – это мать городов русских».

З того часу минуло 8 років. Син-терорист розстрілює свою матір за допомогою дронів, які придбав у інших терористів. Більш того, в нього вистачило цинізму перейменувати ці дрони, давши назву улюблених квітів, які стоять на підвіконні у багатьох матерів, як в Росії, так і в Україні.

На уламках збитих іранських БПЛА маркування позначено як «М214 Герань», але дрону з такою назвою немає ані в номенклатурі озброєння Росії, ані взагалі в природі. Тобто окупанти таким чином намагаються приховати факт купівлі БПЛА у країни, офіційно визнаної США спонсором світового тероризму.

В Росії іранський БПЛА називають «русским дроном», оперуючи поняттям «ми придбали – значить наш». Сам Іран, нагадаємо, також категорично заперечує продаж Росії своїх «Shahed». Але нема де правди діти: Росія торгує з країною-терористом, фактично ставши її спонсором та сама перетворившись на країну-терориста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ треба визнати державою-терористом чи спонсором тероризму?

Міноборони РФ підтверджує удари по Києву і звично стверджує, що вони відбулися по «об’єктах військового управління та системи енергетики України». Що саме з них розташовувалось у дореволюційному житловому будинку на вулиці Жилянській у Києві, де загинули мирні жителі, Конашенков, звісно, не уточнює. І це все, що потрібно знати і про «точні удари» і про те, як у Путіна «болить душа за те, що відбувається в Україні взагалі і в матері міст руських», зокрема.

Є й інший аспект терористичної співпраці Москви з Тегераном: Shahed-136 пройшли у Росії модернізацію. В останніх збитих апаратах були блоки управління російської системи ГЛОНАС. Завдяки цьому точність Shahed-136 значно підвищується.

Таким чином, одна країна-террорист взяла участь у покращенні характеристик зброї іншої країни-терориста. Міжнародному співтовариству варто звернути увагу і на цю важливу обставину у майбутньому обвинувальному акті щодо Росії.

Бізнес Тегерану на крові українців

Цілком вірогідно, що незабаром терористична співпраця Ірану та РФ перейде на більш високий рівень – ракетний. The Washington Post пише, що Тегеран збирається поставити Москві кілька сотень балістичних ракет малої дальності Fateh-110 та Zolfaghar.

Fateh-110: Максимальна дальність: 300 км. Маса бойової частини: 448 кг. Застосовувалися по двох об’єктах США в Іраку: авіабазі Айн-аль-Асад на заході країни та аеродрому в провінції Ербіль. Обстріли подавалися тегеранськими пропагандистами також як «удари відплати» після ліквідації командувача іранського спецпідрозділу «Аль-Кудс» генерала Касема Сулеймані.

Zolfaghar: Маса бойової частини 579 кг.

Речник МЗС Ірану Насер Канаані заявив, що його країна не бере участі у війні Росії проти нашої держави. Ба більше, офіційний Тегеран начебто не постачає жодної зброї ні РФ, ні Україні. Крім того, він додав, буцімто опубліковані новини щодо надання Іраном дронів Росії є політизацією. А також звинуватив у всьому Захід, мовляв, він веде пропагандистську війну проти його країни.

«Це гірка іронія, що країни, які експортують зброю на мільйони доларів одній стороні війни, почали пропагандистську війну проти Ірану», – сказав Канаані.

Крім того, на тлі війни в Україні Іран намагається оперативно взяти на озброєння свій аналог американських ракетних систем HIMARS. Нові іранські системи під назвою Fath 360 схожі на HIMARS, але їх швидкість ракет вдвічі вище. Ракети для наведення також використовують російську Глонасс.

Цілком можливо, що й ці ракетні системи зможуть у якийсь момент з’явитися на українському фронті. Американські військові експерти зазначають, що іранські озброєння мають свої недоліки, але їх основні плюси – простота конструкції та дешевизна.

НАСПРАВДІ, постачання озброєнь до Росії напевно призведе до нових санкцій з боку Вашингтону. Однак на тлі провалу переговорів щодо нової іранської ядерної угоди Тегеран може дозволити собі піти на такі ризики. Західні ринки для його нафти закриті.

Тому Іран продовжить орієнтуватися на Росію та Китай – а за рахунок війни в Україні спробує розкрутити репутацію своїх озброєнь, щоб посилити позиції на світовому ринку. Тобто для Тегерану – це лише збройовий бізнес на крові українців і нічого особистого.

В Ізраїлі бояться ядерного Ірану, а не українського Бандери

Ще 24 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що шокований відсутністю допомоги від Ізраїлю з початку повномасштабного вторгнення Росії.

І ось, нарешті міністр у справах діаспори Нахман Шай виступив за надання Ізраїлем військової допомоги Україні. «Стало відомо, що Іран передає Росії балістичні ракети. Більше немає сумнівів у тому, яку позицію має зайняти Ізраїль у цьому кривавому конфлікті. Настав час Україні отримати військову допомогу, як її надають США і країни НАТО», – заявив він.

Зараз важко сказати, чи виступить Єрусалим офіційно на боці Києва і чи надасть реальну військову (а не тільки медичну) допомогу нашій країні.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лавров втратив Землю Обітовану

Але екс-президент РФ Медвєдєв через потенційну військову (або технологічну) допомогу Ізраїлю Україні вже пригрозив розірванням дипломатичних відносин, зауваживши: «якщо українцям постачати зброю, тоді Ізраїлю час оголосити Бандеру та Шухевича своїми героями…».

НАСПРАВДІ, відомий український публіцист Дмитро Редько нагадує, що «лякати Ізраїль розривом відносин з боку Росії – смішно. Дипломатичні відносини з Ізраїлем вперше розірвав СРСР у 1953 році. Через півроку відновив. Вдруге це сталося у 1967 році, після того, як Армія оборони Ізраїлю вщент розтрощила арабські війська по всьому периметру своїх кордонів. Як розірвали, так і відновили, за Горбачова.

Вплив Ізраїлю не обмежується близькосхідним регіоном, єврейські діаспори мають його у багатьох країнах світу. То кому буде гірше, відомо наперед.

Отже, єдиний «аргумент» на користь подальшого невтручання Ізраїлю – міфічний «український нацизм» і прізвища Бандери та Шухевича.

Росіяни займаються ідеологічним окозамилюванням десятиліттями, розкидаючись звинуваченнями у націоналізмі на адресу всіх народів, які постраждали внаслідок великоросійського шовінізму. Ізраїльтян словом «націоналізм» не залякати, власне сіонізм і є різновидом націоналізму, спрямованим на відновлення своєї держави та збирання у ній усіх євреїв. В Ізраїлі дійсно неоднозначно ставляться до діяльності ОУН… Проте ізраїльтяни уміють розділяти історію і теперішній час. І зважати на те, що євреї в Україні здатні досягати найвищих посад у державі і користуватися підтримкою переважної частини виборців».

В Єрусалима в історії з відвертою допомогою Тегераном Москві також є надважлива ціль: недопущення отримання Іраном ядерної зброї. А цілком ймовірно, що Путін за Shahed розраховується ядерними технологіями і паливом. Звичайно, всупереч ембарго.

Отже, приводів допомогти Україні за останні 7 місяців у Ізраїля накопичилося вдосталь. Тим більше, що з початку війни в Україні відносини РФ та Ізраїлю – «Сохнут».

Російська оборонка: не можемо повторити

Вся ця історія з Іраном – фактично єдиним, хто погодився (принаймні, напівофіційно) допомогти Путіну – самопроголошеному вождю «світового антиколоніального руху», вчергове доводить два факти.  Перший: ніякого такого руху немає. До того ж, можливості друзів Кремля незрівнянно скромніші за міжнародний антипутінський рух на підтримку України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світ не погодився на «путінській світопорядок»

Другий (найголовніший) – російська армія та ВПК перетворилися на нікчемних жебраків.

Ще 20 вересня кремлівський диктатор на засіданні з питань розвитку ОПК висловив побажання «щоб в оборонній сфері було 100% імпортозаміщення».

Але «часткова» мобілізація та випрошування зброї в Ірану свідчать про дещо інше, окрім «ефективності».

Якщо про те, що мобілізація вкрай необхідна, стало відомо вже на початку повномасштабного вторгнення в Україну, то проблеми з озброєнням мають набагато глибше коріння.

НАСПРАВДІ, програма імпортозаміщення у ВПК РФ стартувала у 2014 році, а у 2019-му в Москві вирішили прискорити її реалізацію. Було навіть встановлено конкретні цілі, яких потрібно досягти до 2025 року. За шість років планувалося замінити імпортні технології, електроніку та важливу продукцію вітчизняними аналогами, у тому числі розробленими з нуля, створити нові ланцюжки постачань та стратегічний запас критичних запчастин. Було сформульовано план із заміни майже 640 компонентів, які російський ВПК отримував з України.

Ще три роки тому влада РФ встановила цілі з заміни західних компонентів у всіх системах — від радарів до сучасних підводних човнів та систем протиракетної оборони. Але перевірка, проведена Генпрокуратурою РФ у квітні 2021 року, довела, що жодної мети так і не було досягнуто. Інформація про проблеми стала відомою на Заході і потім була використана для підготовки санкцій, повідомляє Bloomberg.

Генпрокуратура РФ виявила масштабні провали в реалізації програми, розповіли джерела агентства з посиланням на підсумкову доповідь, де аналізувався прогрес із 177 058 компонентів для 278 типів російських озброєнь, техніки та обладнання. За планом, у 2020 році потрібно було замінити 18 047 компонентів у 43 видах техніки, але це вдалося зробити з 3148 компонентами лише у п’яти видах.

Наприклад, на контракти з імпортозаміщення для легкого багатоцільового вертольоту Ka-226 було виділено понад 230 млн рублів. За планом, у 2020 році потрібно було з нуля виготовити аналоги 4148 різних компонентів. Результат – нуль.

Міністерства не контролювали процес, а іноземні компоненти, включаючи хімікати, електроніку та спеціалізовані матеріали, таємно використовувалися в інших проєктах. Також у доповіді зверталася увага на затримки із підписанням майже 100 договорів на розробку власних компонентів із російськими НДІ з 2014 року.

До речі, з українських компонентів, які також підлягали імпортозаміщенню, у 2020 році вдалося замістити лише 212 для чотирьох видів техніки замість запланованих 260 у 12-ти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деградація російського озброєння: на землі та в небі

До початку 2021 року так і не було розпочато роботи із заміни іноземних деталей російськими аналогами в:

  • комплексах протиракетної оборони «Нудоль» (30 компонентів);
  • мобільних радіолокаційних станціях «Небо-СВУ» та «Небо-УМ»;
  • комплексі радіоелектронної боротьби «Мурманськ-БН», де налічується не менше 111 компонентів з країн ЄС та НАТО.

Москва спромоглася забезпечити два роки тому стратегічні поставки запчастин лише для третини з 7244 передбачених проєктів, і лише у п’яти із 484 проєктів, де потрібно було змінювати ланцюжки поставок, було досягнуто прогресу.

І хто знає, можливо третя авіакатастрофа винищувача-бомбардувальника Су-34 протягом трохи більше ніж місяця (11 вересня – Крим, 9 жовтня – Ростовська область, 17 жовтня – Єйськ) пов’язана саме з цим.

Це вже десята небойова втрата у російській військовій авіації за неповні вісім місяців війни в Україні.

Отже, російська перенапруга всього і вся на українському напрямі не минає без наслідків. Окупантів наздоганяє карма. А її імпортозаміщенням (до того ж проваленим) не обдуриш.

Теги по теме
російська агресія
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Посол України у США. Список кандидатів
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T17:36:44Z
Меланія Трамп не планує постійно жити в Білому домі у статусі першої леді, – ЗМІ
24tv
2024-11-13T17:36:34Z
Трамп скоро призначить спецпосланця для переговорів про завершення війни, – Fox News
24tv
2024-11-13T17:33:54Z
Спецпрокурор у справах Трампа планує піти у відставку до його інавгурації - NYT
УкраинФорм
2024-11-13T17:33:19Z
В Україні розробили план створення ядерної зброї на випадок припинення підтримки США — The Times
TSN
2024-11-13T17:30:33Z
"20 січня закінчиться війна": це вже просто не смішно
GlavRed
2024-11-13T17:27:46Z
"Для Росії закон не писаний": Жданов назвав два варіанти завершення війни
GlavRed
2024-11-13T17:27:31Z
Меланія Трамп готується порушити правило першої леді - ЗМІ
GlavRed
2024-11-13T17:27:10Z
Чи справді в Україні 2025 року відбудуться вибори: що кажуть в ОП
TSN
2024-11-13T17:27:05Z
Результат на мільйон: для чого француженки кидають пральний порошок в унітаз
GlavRed
2024-11-03T18:27:51Z
Стало відомо, у якому віці пити пиво найбільш шкідливо для здоров’я
AgroNews
2024-11-13T17:22:54Z
Забруднене повітря підвищує ризик аутизму
Portaltele
2024-11-13T17:14:50Z
Курка чи яйце: який продукт більше насичений білком
24tv
2024-11-13T16:06:54Z
Уряд хоче контролювати фінанси лікарень: чому медична спільнота проти
24tv
2024-11-13T15:45:30Z
Робимо запаси: яка їжа легко зберігається і не псується вдома
Комсомольская правда
2024-11-13T15:24:50Z
Дослідження показує, що батьки довіряють ChatGPT більше, ніж лікарям
24tv
2024-11-13T14:36:56Z
Число смертей від раку подвоїться в найближчі 25 років
Portaltele
2024-11-13T14:13:02Z
Чому підліткам подобаються електронні цигарки: результати дослідження
24tv
2024-11-13T13:03:06Z
Лауреаткою Букерівської премії стала британська письменниця Саманта Гарві
Детектор М
2024-11-13T17:26:40Z
Фільм «БожеВільні» зібрав у прокаті майже 3,5 мільйона гривень після другого вікенду
Детектор М
2024-11-13T17:25:48Z
Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів»
Детектор М
2024-11-13T17:22:23Z
Талліннський кінофестиваль не прибиратиме фільм про кохання українки і росіянина з програми
Детектор М
2024-11-13T17:14:10Z
Apple та студія A24 працюють над фільмом про Сема Бенкмана-Фріда — руйнівника криптобіржі FTX
ITC
2024-11-13T17:10:47Z
Ліам Пейн тероризував сім'ю екскоханої інтимними знімками та відео, — ЗМІ
Фокус
2024-11-13T17:06:36Z
Росіяни забрали з кіностудії "Мосфільм" танки 50-х років на війну з Україною
24tv
2024-11-13T17:03:28Z
У Миколаєві відкрилася виставка дослідниці «таврійського розпису» Любові Паранюк
УкраинФорм
2024-11-13T17:01:07Z
Чоловік щоденно вживав енергетики та потрапив до Книги рекордів Гіннеса
Фокус
2024-11-13T16:45:53Z
Скандал з куртками для ЗСУ: у родичів «слуги» Касая знайшли елітні квартири в Дубаї
Петр и Мазепа
2024-11-13T17:37:26Z
Мемна спільнота NAFO купила для ЗСУ вантажівки, безпілотники та зброю
24tv
2024-11-13T17:36:27Z
Дешевий та небезпечний: Світан пояснив, як можна убезпечитись від нових російських БпЛА "Молнія"
24tv
2024-11-13T17:27:52Z
Фінляндія виділить Україні €20 мільйонів на шкільну освіту
УкраинФорм
2024-11-13T17:26:22Z
У ЄС проживають майже 4,2 млн українців зі статусом тимчасового захисту – Євростат
iPress
2024-11-13T17:26:03Z
Чи варто закривати дзеркала і перевертати крісла в домі, де є покійник: відповідь священника
24tv
2024-11-13T17:21:53Z
Росія не зможе зосереджувати свої підрозділи на Півдні України так, як раніше: ЗСУ вжили заходів
24tv
2024-11-13T17:15:43Z
Російська армія в Україні почала воювати реквізитом "Мосфільму"
TSN
2024-11-13T17:06:36Z
80 тисяч штрафу виписують українцям: відомо, за що доведеться дорого заплатити
Политека
2024-11-13T17:02:45Z
Вимкнення світла під час ракетних загроз: енергетики радять українцям приготуватись
Знай
2024-11-13T17:36:40Z
Євросоюз закликає європейський бізнес інвестувати у відновлення та реконструкцію України
iPress
2024-11-13T17:26:02Z
Фінансові установи попередили українців про нову шахрайську схему
InternetUA
2024-11-13T17:22:13Z
AMD звільняє 1000 працівників — підрозділ відеокарт заробив лише $12 млн за квартал
ITC
2024-11-13T17:22:03Z
Енергетики розповіли, коли скасують відключенння світла для промисловості
TSN
2024-11-13T17:06:57Z
Якими будуть мінімальна та максимальна пенсія у 2025 році
24tv
2024-11-13T17:06:36Z
Чи будуть відключення світла 14 листопада: прогноз «Укренерго»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T17:06:09Z
У наступному році дотації місцевим громадам планують збільшити на 31% - Мінфін
УкраинФорм
2024-11-13T16:57:31Z
Більшість французів підтримують фермерів, які знову збираються протестувати
Европейская правда
2024-11-13T16:43:31Z
Так миють посуд в ресторанах: на поверхні не буде розводів, а скло не потьмяніє
TSN
2024-11-13T17:21:42Z
Що робити, щоб малина не вимерзла: дієві методи мульчування від садівників
24tv
2024-11-13T17:21:29Z
Засіб котрим можна швидко та без подряпин почистити холодильник: він є у кожного на кухні
Знай
2024-11-13T16:52:19Z
Турист відвідує різні країни кожні вихідні, не витрачаючи гроші на житло: скільки він платить
TSN
2024-11-13T16:51:01Z
Обробіть лопату цим перед зберіганням — вона ніколи не заіржавіє: простий спосіб, який працює
TSN
2024-11-13T16:34:48Z
Експерт із сексуальних збочень назвав 5 найдивніших фетишів
TSN
2024-11-13T16:33:09Z
Спровокуєте квітіння орхідеї за кілька днів: візьміть чайний пакетик, мед і часник
TSN
2024-11-13T16:33:03Z
Як створити власний кар'єрний план на 5 років: потрібно знати кілька кроків
24tv
2024-11-13T16:06:58Z
Як благодіяння Божі допомагають нам у боротьбі зі злом
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T15:54:37Z
Влупить -6 і буде сильний сніг: синоптики приголомшили прогнозом погоди
GlavRed
2024-11-13T17:33:11Z
"Знайшов на вулиці і перевірив справність": київського любителя салютів очікує тюрма
TSN
2024-11-13T17:33:08Z
В Одесі мобілізували мовного інспектора: подробиці та фото
Фокус
2024-11-13T17:30:56Z
Окупанти у формі ЗСУ намагалися прорвати оборону на Куп’янському напрямку - Генштаб
УкраинФорм
2024-11-13T17:27:49Z
Позиції захисників засипає снігом: "Українська команда"терміново збирає на зігрівальні набори
24tv
2024-11-13T17:27:40Z
Продемонстрували "крутяцьку роботу": ЗСУ одним Leopard зустріли цілу колону техніки РФ
Фокус
2024-11-13T17:21:47Z
"Шахеди" залітають в Україну: у яких областях оголошено тривогу
24tv
2024-11-13T17:21:04Z
Київ не витрачатиме кошти на новорічні локації: як пройде святкування
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T17:12:58Z
Чому потрібно утримати Курахове: Світан розібрав наслідки втрати міста
24tv
2024-11-13T17:12:36Z
Лідер Манчестер Юнайтед урятував життя пасажира під час авіарейсу
360ua.news
2024-11-13T17:33:18Z
Україна в ООН пояснила, чому Росію не можна допускати до міжнародних спортивних змагань
УкраинФорм
2024-11-13T17:30:55Z
Мальдіні потрапив до сфери інтересів п'яти клубів Серії А
Football.ua
2024-11-13T17:22:28Z
"Це складне завдання": у Жироні зізналися, що їм важко знайти заміну Довбику
24tv
2024-11-13T17:21:04Z
Бельгія – Італія: де дивитися і ставки букмекерів на матч Ліги націй
TSN
2024-11-13T17:06:45Z
Ярмолюк: Успіхом на цьому зборі буде дебют та дві перемоги
Football.ua
2024-11-13T16:46:53Z
Майк Тайсон – Джейк Пол: де дивитися і ставки букмекерів на бій легенди боксу проти зірки YouTube
TSN
2024-11-13T16:34:36Z
Дешам: Чому Мбаппе не в збірній? Я вже все сказав
Football.ua
2024-11-13T16:32:37Z
"Задоволений її відношенням": тренер збірної України з біатлону про підготовку Джими
24tv
2024-11-13T16:21:32Z
Ворог знову обстріляв Купʼянськ: поранено двох людей, серед яких водій «швидкої»
Мій Харків
2024-11-13T17:37:49Z
Привласнила понад ₴1,2 млн. – на Хмельниччині повідомлено про підозру експрацівниці банку
Украина Криминальная
2024-11-13T17:37:00Z
На Херсонщині внаслідок обстрілу «швидкої» постраждали фельдшерка та двоє водіїв
УкраинФорм
2024-11-13T17:33:45Z
Удар по Кривому Рогу: 11-річний Платон врятував маму і сестру у зруйнованому будинку
TSN
2024-11-13T17:33:25Z
"Втомився від служби": помер працівник ТЦК, який стріляв у себе на робочому місці, — ЗМІ
Фокус
2024-11-13T17:12:51Z
В Одесі псевдомайстер з ремонту телефонів ошукав шістьох громадян
Украина Криминальная
2024-11-13T16:46:16Z
Підрив греблі Курахівського водосховища: вже вилилося 20 мільйонів кубометрів води
УкраинФорм
2024-11-13T16:39:00Z
Мешканці Сумщини стали жертвами банківських аферистів: поліція застерігла українців
TSN
2024-11-13T16:34:54Z
У "найсмертоноснішій" тюрмі загинули 15 в'язнів: що сталося
TSN
2024-11-13T16:34:33Z
Заощадить мільярди: новий винахід запобіжить катастрофі із сонячними панелями
Фокус
2024-11-13T17:22:42Z
Американські розробники створили інноваційний лазер, що може виявляти бойові міни
InternetUA
2024-11-13T17:02:06Z
Microsoft прощається з трьома старими програмами на Windows 11, оскільки їх замінює одна нова
InternetUA
2024-11-13T16:40:55Z
В Україні за час війни зросла кількість злочинів з використанням месенджерів, — «ЕП»
Детектор М
2024-11-13T16:35:10Z
Яке створіння на Землі не пʼяніє від алкоголю: вчені розкрили справжній феномен
GlavRed
2024-11-13T16:27:15Z
Стартап побудує пасажирський лайнер зі змішаним крилом на 200 пасажирів
InternetUA
2024-11-13T16:23:45Z
«Загублений» планер розкрив нові подробиці про долю антарктичних льодів
Portaltele
2024-11-13T16:13:17Z
Чому пінгвіни крадуть камінці: українські полярники пояснили поведінку птахів
Фокус
2024-11-13T16:12:33Z
Названо найпопулярніші додатки серед зумерів у 2024 році
InternetUA
2024-11-13T16:02:33Z
Чи їздили вони взагалі? Як в Україні "омолоджують" пробіги старих авто
Знай
2024-11-13T17:21:42Z
Сummins показав концепцію двигунів стандарту Євро 7
AutoCentre
2024-11-13T17:16:29Z
Huawei Luxeed S7: електромобіль з HarmonyOS 4, системами допомоги водієві, розгоном до «сотні» за 3 секунди та ціною від €30,9 тис
ITC
2024-11-13T17:10:32Z
Volkswagen оновив Golf GTI та Golf R
AutoCentre
2024-11-13T16:16:00Z
Hennessey перетворила пікап Ram 1500 на 1000-сильного монстра
AutoCentre
2024-11-13T15:13:26Z
У Mazda назвали умову повернення на конвеєр популярного седана
AutoCentre
2024-11-13T14:09:55Z
Король зникаючого сегменту: Volkswagen Golf VII
AutoCentre
2024-11-13T13:10:32Z
Ще більше потужності: Porsche показав одразу дві нові версії електромобіля Taycan GTS
AutoGeek
2024-11-13T13:09:58Z
Як змінювалась популярність легковиків за типом пального за минулі 30 років
ГЛАВКОМ NET
2024-11-13T12:51:25Z