MY.UAНовости
Від кого «російські баби ще понароджують»: дайджест пропаганди за 18 жовтня
Від кого «російські баби ще понароджують»: дайджест пропаганди за 18 жовтня

Від кого «російські баби ще понароджують»: дайджест пропаганди за 18 жовтня

На десятий день після вибуху на «незламному» Кримському мосту влада РФ визнала, що ремонтні роботи триватимуть щонайменше до нового року. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 18 жовтня.

  1. Методичками Кримський міст не відновиш
  2. Літак у Єйську вбив росіян замість українців?
  3. Війна веде РФ до демографічної катастрофи
  4. Що ховається за «БРІКС від Путіна»

Методичками Кримський міст не відновиш

18 жовтня, через 10 днів з дня вибуху на Кримському мосту віце-прем’єр російського уряду Хуснуллін заявив, що «ушкоджені прольоти мосту планують демонтувати до кінця грудня».

Чим викликана така кволість – незрозуміло. Адже ще під час будівництва заявлялося, що міст міцний і витримає будь-що.

Більш того, рівень захисту мосту російськими ЗМІ оцінювався як «неубиваемый», а «прольоти мосту витримають пряме влучання літака».

НАСПРАВДІ, що стало потім, відомо всьому світу. І з мостом, і з його прольотами, які не витримали не те, що прямого влучання літака (наприклад, з Єйська), а якоїсь «фури-підривника». Яка до того ж, за версію ФСБ, потрапила на стратегічний об’єкт через кордони чотирьох країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФСБ шукає колеса «фури-підривника»

До того ж версію про значущість його пошкоджень посилено відпрацьовувала російська пропаганда. Як пише «Сигнал», вранці 8 жовтня, буквально за кілька годин після вибуху, офіційні російські ЗМІ (зокрема РИА Новости і ТАСС) отримали з Кремля «рекомендації», як його висвітлювати.

Пропагандистам через методички пропонувалося наголошувати на тому, що пошкодження не такі вже й великі й скоро будуть усунені. Через пару днів була друга порція «рекомендацій»: «істерія з приводу вибуху перебільшена»«паніки і страху немає».

При цьому самі пропагандисти постійно стверджують, що «Захід готує методички…». Ось декілька прикладів:

У реальності методички вигадали саме в Кремлі, щоб не просто контролювати, а саме керувати інформаційним простором. Авторитарні та тоталітарні держави прагнуть інформаційної монополії, а методички — перевірений засіб її організації.

Наразі Кремль використовує кілька способів донести темники (від слова «тема» для висвітлення) до підконтрольних ЗМІ та блогерів. Це робиться не час від часу, а регулярно — і в цьому принципова відмінність від ситуативного політичного піару.

Щотижня головні редактори телеканалів, найбільших газет та сайтів проходять очний інструктаж, який стосується загальних установок й магістральних ліній пропаганди, який проводить перший заступник голови АП, куратор інформаційного блоку Олексій Громов.

Підконтрольні Кремлю інтернет-ЗМІ, газети та інформагентства одержують щоденні вказівки у письмовій формі від Управління громадських проєктів АП, яке підпорядковане першому заступнику керівника адміністрації, куратору політичного блоку Кремля Сергію Кирієнку. Їх також отримують прокремлівські експерти, які коментують події у лояльних владі ЗМІ.

Розпізнати вплив методичок не складно. Тексти написані або сюжети відзняті приблизно за одним планом. В основному такі матеріали з’являються в різних ЗМІ та блогах синхронно (наприклад, про мобілізацію у порівнянні з картоплею фрі.

Російській пропаганді потрібно створювати для глядачів і читачів, принаймні, хоч трохи несуперечливу картину світу. І поки що виглядає, що своїх цілей пропаганда переважно досягає. У ході соцопитувань більшість росіян справно солідаризуються з тими тезами, які пропаганда розповсюджує («ми воюємо не з Україною, а з НАТО», «Херсонщина сама хотіла до Росії» тощо). 

Звичайно, це не обов’язково означає, що росіяни справді так думають (розповідати незнайомій людині, яка проводить опитування, що ти проти війни, в РФ вкрай небезпечно) — але вони, принаймні, дуже добре розуміють, яких відповідей від них чекає держава.

З одного боку це успіх пропаганди, а з іншого – загрожує великими проблемами. Люди підлаштовують свої уявлення про те, що відбувається навколо них, під ті самі методички. Реальність, як вона є, тільки заважає — як укладачам методичек, так і споживачам новин. Тих та інших цікавить лише реальність, якою вона має бути.

«Київ мали взяти за три дні». І той факт, що Київ не взяли, а війна не закінчилася тріумфом ні за три, ні за сто тридцять три  дні — дуже прикрий, тому що реальність не така, якою мала бути за методичкою.

І ось так виходить, що на «незламному» мосту обвалені «прольоти, які «витримають пряме влучання літака», планується демонтувати лише у грудні. Методичками міст не відновити. Реальність набагато суворіша за них. 

Літак у Єйську вбив росіян замість українців?

Увечері 17 жовтня у Єйську винищувач-бомбардувальник Су-34 впав на 9-поверховий житловий будинок. Станом на вечір 18 жовтня офіційно повідомлено про 15 загиблих. Згідно з офіційною версією МО РФ, літак виконував навчальний політ, а аварія сталася після виходу з ладу одного з двигунів.

НАСПРАВДІнасамперед добре, що більше немає бойового літака, який обстрілював чи міг обстрілювати у майбутньому українські міста.

По-друге, Путін вже фактично воює не тільки з українським, а й з власним мирним населенням. І робить це все так само цинічно. Кинув по черговому мільйону рублів родинам загиблих і вустами губернатора Краснодарського краю Кондратьєва сказав постраждалим, щоб ті «наступного дня йшли на роботу з гарним настроєм». Про жодний траур, звісно, не йдеться.

По-третє, одразу після повідомлень про трагедію в Єйську, почалася вечірня атака на Україну. З огляду на те, що «шахедні герані» по вечорах зазвичай не літають, схоже, це була спроба інформаційно перебити тему Єйська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Терористична співпраця «Герані» та «Shahed»

Цікаво й інше. Видання «Агентство» порушило кілька питань про нестиковки в офіційній версії авіакатастрофи в  Єйську.

Чому літак упав у місті? У Міноборони РФ повідомили, що причиною катастрофи став спалах одного з двигунів. На двох відео, де видно падіння літака, бачимо, що винищувач-бомбардувальник довго летить в одному напрямку — у бік житлових будинків. Від злітно-посадкової смуги до будівлі, на яку він впав, приблизно 4 км. Незадовго до падіння літака також видно спалах, на одній із фотографій видно льотчика, який катапультувався, поряд з місцем вибуху.

Військовий льотчик, генерал-майор у відставці Володимир Попов в інтерв’ю «Фонтанці» зазначив, що такі катастрофи – щось виняткове. «Згідно з інструкціями, екіпаж повинен до останнього намагатися забезпечити безпеку тих, хто перебуває на землі. Катапультуватися можна лише тоді, коли не існує навіть найменшої загрози заподіяння шкоди наземній інфраструктурі».

Де другий пілот? У соцмережах з’явилося відео з льотчиком, що вижив. На ролику він лежить на землі та не може встати. На жодному з відео чи фотографії не видно його напарника. У Міноборони ж стверджують, що катапультувалися обидва льотчики.

Чому після падіння далі тривали вибухи? МО РФ заявило, що літак виконував навчально-тренувальний політ. Тобто не мав спорядженого боєкомплекту. Але на відео з місця аварії чути вибухи, що тривають кілька хвилин. Засновник Conflict Intelligence Team (СIT) Руслан Левієв вважає, що характер вибухів може свідчити про те, що літак таки мав бойовий комплект.

Чому над Єйськом проходив політ Су-34? У цьому місті розташовується 859-й центр бойового застосування та перенавчання льотного складу морської авіації ВМФ. Однак Су-34, згідно з інформацією на сайті Міноборони Росії, не перебуває на озброєнні російського флоту. Значить, це була бойова машина одного з багатьох авіаполків, стягнутих з усієї Росії ближче до українського кордону для участі в бойових діях.

Тому цілком вірогідно, що літак, який виконував «навчальний політ» з боєкомплектом, в дійсності призначався для завдання ударів по українській території. Наприклад, відстань між Єйськом та Запоріжжям близько 600 км. А Су-34, який літає зі швидкістю 1900 км/год (1,8 Маха), призначений для ураження противника в оперативній і тактичній глибині на віддаленні 150—600 км від лінії бойового зіткнення. Тому цілком можливо, що літак у Єйську того вечора дійсно вбив мирних росіян замість мирних українців.

Війна веде РФ до демографічної катастрофи

Якщо Путін і надалі з такою швидкістю вбиватиме власних холопів, як у різноманітних «єйськах», то демографічна проблема, яку він вважає «головною в Росії», ніколи не вирішиться.

Востаннє він порушував це питання у червні в Санкт-Петербурзі на міжнародному економічному форумі (ПМЕФ), коли назвав ситуацію з демографією «вкрай складною».

Тоді Путін доручив уряду «розробити додаткові заходи кардинального характеру щодо підтримки сімей з дітьми».

НАСПРАВДІ, з огляду, як на понад 65 тисяч вже вбитих в Україні російських чоловіків, так і на потенційні сотні тисяч смертників з числа мобілізованих, заходи щодо покращення народжуваності вже дійсно набули «кардинального характеру».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна поглиблює російську демографічну яму

Нагадаємо, у липні Путін запустив демографічне «імпортозаміщення». Але марно. Експерти прогнозують Росії найбільшу демографічну катастрофу з часів Другої світової війни.

Незважаючи на національний проєкт «Демографія» вартістю 4 трлн рублів, за даними Росстату, за січень-серпень кількість народжених у РФ скоротилася ще на 6% – до 872,4 тисяч дітей, а відносний рівень народжуваності – 9 дітей на 100 тисяч осіб населення – став мінімальним з 2000 року.

Дно народжуваності, досягнуте наприкінці 1990-х після пострадянської економічної катастрофи, буде пробито у 2023 році, якщо війна в Україні продовжиться, прогнозує демограф Інституту Гайдара Ігор Єфремов.

Кількість народжень дітей з 1,3 млн минулого року опуститься до 1,2 млн, а 2024-го – до 1 млн, що стане абсолютним мінімумом у сучасній історії Росії з часу Другої світової війни.

«Основний удар за рівнем народжуваності буде непрямим, оскільки горизонт планування більшості сімей буде повністю знищений. І ефект буде тим сильнішим, чим довше триватиме мобілізація», – каже Єфремов.

За останні 2,5 роки Росія вже втратила понад 2 млн жителів внаслідок природних втрат населення.

Приток мігрантів, який роками справно закривав демографічні провали, розвернувся в зворотній бік: після початку мобілізації сотні тисяч людей залишили країну, рятуючись від насильницького путінського призову до армії.

Продовження війни до весни наступного року обернеться демографічною «катастрофою», вважає Єфремов: спеціальний коефіцієнт народжуваності може опуститися до 1,2 дитини на жінку – це мінімуму з 1999 року. 

Тому генеральське питання: «від кого ж російські баби ще понароджують?» – у контексті війни з Україною для путінської Росії виглядає зовсім не риторичним.

Що ховається за «БРІКС від Путіна»

І наостанок про БРІКС – чергову геополітичну примару Путіна, яку він намагається протиставити «колективному Заходу». БРІКС – (від англійської Brazil, Russia, India, China, South Africa) — не стільки група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються, скільки термін, який часто використовується в економіці. І це важливе уточнення. 

Путін так хоче БРІКС, що 15 жовтня спеціальним указом навіть вивів його банк з-під російських контрзаходів у відповідь на західні санкції. На нього, наприклад, більше не поширюється особливий порядок виплат із закордонних боргів.

Нещодавно своє бажання приєднатися до БРІКС нібито висловили Алжир, Іран та Аргентина. 

А 18 жовтня російські ЗМІ із захопленням повідомили, з посиланням на президента ПАР Сиріла Рамафоса, що до цієї організації хоче приєднатись і Саудівська Аравія.

Голова МЗС РФ Лавров заявив, що «країни – учасниці БРІКС роблять значний внесок у пошук колективних відповідей на численні виклики та загрози сучасності, а також відіграють важливу роль у формуванні позитивного, спрямованого в майбутнє міжнародного порядку денного».

НАСПРАВДІ, БРІКС – вкрай неоднорідне утворення, зібране за принципом «а чому б і ні». Батьком його вважається аналітик фінансової компанії Goldman Sachs Джим О’Ніл, який свого часу зібрав ці країни «докупи», як маркетинговий хід для інвесторів, щоб, вибачте, впарювати акції тоді ще зростаючих ринків цих країн.

По суті, БРІКС – це «Китай і хтось там ще», оскільки КНР у цьому об’єднанні займає майже 2/3 сукупного ВВП. Назвати БРІКС зоною торгівлі теж не виходить – обсяг товарообігу між ними становить від сили 10-15 % від загального обсягу всієї їх торгівлі.

Протягом 2010—2015 років спеціалізований фонд, який створив GS і вкладав гроші у країни БРІКС, зменшився у 8 разів. Восени 2015 року Росія та Бразилія зав’язли у рецесії, Китай загальмував зростання до мінімальних з 1990 року темпів, а економіка ПАР взагалі зупинилася.

Таким чином проєкт повністю втратив інвестиційну привабливість, і 8 листопада 2015 року той самий Goldman Sachs, який і вигадав БРІКС, офіційно повідомив про закриття цього фонду. Причиною, яка спонукала ухвалити це рішення, стали фінансові втрати: доходи фонду впали на 21%, а активи порівняно з рекордним показником 2010 року знизилися із 842 до 98 млн доларів, або на 88%.

Натомість Путін на тлі власної хворобливої боротьби з так само вигаданим «золотим мільярдом» намагається гальванізувати БРІКС, зігравши на тому, що країни-учасниці представлені «недругами США». Проте, як завжди, переплутав їх з власними «друзями».

Тому, нову геополітичну забавку Путіна під назвою БРІКС чекає та ж доля, яка спіткала його «антиколоніальний рух». Російський диктатор після 24 лютого став занадто токсичним для всього світу. Крім Ірану, Білорусі, Нікарагуа та Сирії, які у БРІКС ніколи не увійдуть. 

А Саудівська Аравія, Бразилія та Аргентина, до речі, на останньому засіданні Генасамблеї ООН Росію засудили за незаконну анексію території України. І це все, що потрібно знати про «БРІКС від Путіна».

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
В нескольких пунктах пересечения границы с Польшей, Румынией и Венгрией могут образоваться очереди: в чем причина
Апостроф
2024-09-22T21:24:40Z
В США объяснили, почему Китай боится поражения Путина
Хвиля
2024-09-22T00:00:17Z
Маразм зашкаливает. РФ определилась со странами ЕС, не угрожающими ее "традиционным ценностям"
Comments UA
2024-09-21T21:27:19Z
Астролог назвал дату окончания войны в Украине: ждать осталось недолго
Знай
2024-09-09T01:31:01Z
Столтенберг оценил шансы изменить позицию Путина по Украине
Хвиля
2024-09-22T21:12:18Z
Макрон сделал резонансное заявление по пересмотру отношений с РФ: что предлагает
Comments UA
2024-09-22T21:03:00Z
Отказ от НАТО и без возврата территорий: соратник Трампа озвучил его “мирный план“
UAToday
2024-09-13T18:03:49Z
Президент Израиля опроверг причастность страны к взрывам пейджеров «Хезболлы»
Комсомольская правда
2024-09-22T18:22:02Z
Война может стать вечной: The Times о заблуждениях Запада
Новости Украины
2024-09-22T15:18:11Z
Чемпионка России разбила цветочный горошок об голову победительницы Кубка Европы. Фотофакт
Обозреватель
2024-09-11T17:04:24Z
В Польше объяснили, почему задержали Усика и надели наручники
Известия Киев
2024-09-18T18:15:47Z
Усик прокомментировал свое задержание в Польше
Comments UA
2024-09-18T04:12:16Z
Жена голкипера сборной Украины показал себя в откровенном бикини и "разорвала" Instagram. Фото
Обозреватель
2024-09-15T14:01:03Z
"Барселона" разгромила "Вильярреал", одержав шестую победу подряд на старте Примеры
TSN
2024-09-22T21:24:14Z
Довбик забил во втором подряд матче за "Рому"
ZN UA
2024-09-22T19:40:33Z
Российские дроны "взорвали" дачу Ломаченко под Одессой. Фото
Обозреватель
2024-09-14T16:19:39Z
Сборная Украины со счетом 1:7 проиграла на старте чемпионата мира по футзалу. Видео
Обозреватель
2024-09-15T16:46:35Z
Свитолина досрочно завершила теннисный сезон
ZN UA
2024-09-11T16:27:06Z
У известной русской певицы внезапно скончался молодой сын
Comments UA
2024-09-20T20:57:31Z
Народная артистка Украины спела в церкви в российской Судже
Апостроф
2024-09-20T15:30:58Z
В сети показали последнее фото умершего от рака комика Маслякова
Comments UA
2024-09-11T20:45:45Z
Соня Евдокименко поддержала сбежавшего из Украины внука Софии Ротару: "Воскресенье с..."
Знай
2024-09-09T17:51:56Z
Супергеройская изнанка Лондона: Обзор сериала "Суперген" от Netflix
GameMag
2024-09-22T19:33:40Z
Внук Оскара Уайльда возмущен памятником, который откроют к столетию писателя в Лондоне
ZN UA
2024-09-22T19:19:33Z
Кендалл Дженнер вернула в моду легендарную стрижку пикси-шегги: кому подойдет
Обозреватель
2024-09-11T05:10:28Z
Документальная ложь на TIFF: как роспропаганда промыла мозги Западу
Корреспондент
2024-09-18T15:33:29Z
Новое непо-поколение: 5 звездных детей, которых мы теперь будем видеть везде
Marie Claire
2024-09-18T13:31:39Z
Сел на шею: 5 признаков, что вы избаловали своего мужчину
Marie Claire
2024-09-12T12:37:09Z
Деруны по-новому для сытного и бюджетного ужина: самый простой рецепт
Обозреватель
2024-09-11T18:11:56Z
Лунный гороскоп на 22 сентября, воскресенье
Marie Claire
2024-09-21T22:46:59Z
Вкусное, мягкое и нежное: рецепт идеального теста для пельменей
Политека
2024-09-20T15:33:42Z
Украинское блюдо на новый лад: рецепт вареников с тыквой
Фокус
2024-09-22T18:27:45Z
Справиться с тяжелым прошлым: психолог рассказал, как реагировать на травмы партнера
Фокус
2024-09-22T18:06:54Z
Почему тыква получается невкусной: не допускайте этих ошибок во время приготовления популярного осеннего продукта
Обозреватель
2024-09-09T02:05:21Z
Секреты приготовления классической солянки: подробная инструкция
Comments UA
2024-09-13T08:18:52Z
Гуляш, которые тает во рту: рецепт сытного блюда
Фокус
2024-09-19T17:21:37Z
Пожиратели энергии: 4 популярных продукта, которые отнимают у организма много сил
Фокус
2024-09-18T16:15:38Z
Длительная эрекция и здоровое сердце: почему мужчинам полезно мастурбировать
Comments UA
2024-09-22T20:45:04Z
Китайские ученые нашли объяснение, почему женщины чаще болеют старческим слабоумием, чем мужчины
Comments UA
2024-09-22T20:36:23Z
Кортизоловый живот: почему появляется, чем опасен и как от него избавиться
UAToday
2024-09-22T20:24:15Z
Дело не в плохой гигиене: о каких проблемах со здоровьем говорит неприятный запах изо рта
Фокус
2024-09-22T19:06:57Z
Опасный отдых: ветеринар рассказала, почему не стоит спать в кровати вместе с кошками
Фокус
2024-09-22T18:36:57Z
Лечение и реабилитация раненых: несистемная система
ZN UA
2024-09-22T14:03:15Z
Гены, которые передает только мама: как она формирует характер и эмоциональное состояние ребенка
Знай
2024-09-22T13:51:53Z
Каких заболеваний можно избежать, съедая по одному банану в день: вы удивитесь
Знай
2024-09-22T12:51:44Z
В Южно-Африканской республике выпало рекордное количество снега - на дорогах коллапс
ZN UA
2024-09-21T23:07:15Z
Россияне ударили по Харькову управляемыми авиабомбами, в городе загорелся пожар - Терехов
ZN UA
2024-09-09T04:25:08Z
На территории Сербии и Венгрии из дунайских вод показались обломки нацистских кораблей времен Второй мировой
ZN UA
2024-09-11T15:38:58Z
Выполнил пуск ракет по Одесщине и пропал с радаров: в сети сообщают об "аварии" российского Су-30СМ над Черным морем
Обозреватель
2024-09-11T15:08:56Z
Взрыв в Запорожье: есть раненые и разрушения
Корреспондент
2024-09-22T21:30:56Z
В Тернополе раздался взрыв: в городе частично пропал свет
TSN
2024-09-22T21:24:22Z
Полиция нашла "шутника", взорвавшего страйкбольную гранату в Киеве
Корреспондент
2024-09-11T18:24:39Z
Новый подозреваемый в деле об избиении ветерана в Смеле: подробности
Comments UA
2024-09-11T17:30:35Z
В Одессе задержан мужчина, убегавший от представителей ТЦК
Корреспондент
2024-09-11T14:55:29Z
Прогноз ужасает: в ООН рассказали, сколько лет может уйти на полное разминирование Украины
Comments UA
2024-09-21T12:21:23Z
Не дадим России нас обойти: Умеров рассказал о производстве дронов в 2025 году
ZN UA
2024-09-22T00:36:02Z
Народные приметы и народный праздник 21 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-21T06:54:14Z
Новые правила проверки документов и выдачи повесток: какие изменения готовят украинцам
Апостроф
2024-09-21T11:00:22Z
За пять лет в Турции на море задержали около 190 тысяч нелегальных иммигрантов
ZN UA
2024-09-22T20:54:06Z
Есть первые "прилеты": РФ атаковала Украину ракетами
GlavRed
2024-09-22T20:27:44Z
Принц Джордж совершил свой первый полет
Корреспондент
2024-09-13T12:24:46Z
В Украине изменится процесс вручения повесток: что известно
Comments UA
2024-09-16T14:06:51Z
Какой праздник отмечают 9 сентября: каким был день в истории
Обозреватель
2024-09-09T01:05:07Z
Появились фото с места попадания в Харькове
Корреспондент
2024-09-21T23:18:54Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 21 сентября в Украине
UAToday
2024-09-21T06:54:10Z
Стерненко показал документы относительно российского гражданства Труханова
Апостроф
2024-09-17T17:03:42Z
Лунный гороскоп на 20 сентября, пятница
Marie Claire
2024-09-19T21:09:36Z
Погодный "сюрприз" после 22 сентября: синоптики рассказали, чего ждать украинцам
Хвиля
2024-09-22T20:30:52Z
ВС РФ ударили в 70 км от границы: в Конотопе произошел прилет, возможны отключения, — мэр
Фокус
2024-09-22T20:27:58Z
Гороскоп на субботу 14 сентября 2024 года
UAToday
2024-09-13T18:03:26Z
Украина привела доказательства причастности России к удару по миссии Красного Креста
Апостроф
2024-09-21T12:09:31Z
Россияне ударили УАБами по Харькову
Корреспондент
2024-09-15T16:13:46Z
Украинским водителям придется заплатить более 50 тысяч гривен: за какое нарушение грозит жесткое наказание
Обозреватель
2024-09-15T16:21:46Z
Ford снова будет производить авомобили в Индии
Корреспондент
2024-09-14T03:36:24Z
На аукцион выставили заброшенную коллекцию культовых американских спорткаров
Фокус
2024-09-17T16:42:11Z
В Украине утвердили возрастные лимиты для водителей: кому нельзя управлять автомобилем
Хвиля
2024-09-09T10:03:40Z
США хотят запретить использование российского и китайского программного обеспечения в автомобилях — СМИ
ZN UA
2024-09-22T14:58:25Z
Жажда к скорости с первых дней жизни: Lamborghini презентовала детскую коляску
Знай
2024-09-22T09:51:46Z
Новый спорткар BMW за 100 000 евро использовали для перевозки картофеля
Фокус
2024-09-22T08:51:59Z
Украинцы за восемь месяцев ввезли в страну почти триста тысяч автомобилей
ZN UA
2024-09-21T18:33:40Z
Юные жеребцы и мощные авто - слабости Мадонны: роскошный Jaguar поп-дивы выставлен на продажу
Знай
2024-09-21T15:51:03Z
Цена выросла: сколько стоит лук в Украине
ZN UA
2024-09-21T06:03:53Z
Литва демонтирует целую ТЭЦ, чтобы передать ее Украине – фон дер Ляен
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T06:06:14Z
Одна из стран ЕС легализовала производство самогона, есть интересный нюанс
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T18:30:54Z
Во вторник отключать свет по графикам не будут, но электричество нужно экономить, - ДТЭК
Комсомольская правда
2024-09-16T15:16:51Z
Пенсионеры в панике из-за новых требований: как не потерять последние копейки
Знай
2024-09-22T18:36:47Z
Сладости могут резко подорожать из-за запрета пальмового масла в Украине
Хвиля
2024-09-22T18:15:53Z
Украина не обращает внимания на Россию и кормит страны по всему миру: Зеленский рассказал, как работает морской зерновой коридор
Обозреватель
2024-09-18T17:41:10Z
Аграрии сообщили о темпах сбора урожая
Корреспондент
2024-09-14T03:03:16Z
Война россиянам обходится все дороже - The Moscow Times
Корреспондент
2024-09-14T02:09:35Z
Умные часы Apple: инновации на вашем запястье
Espreso
2024-09-20T14:17:54Z
Хоррор Retrieval получит поддержку PlayStation 5 Pro — первый взгляд на версию игры для мощной консоли
GameMag
2024-09-19T03:02:11Z
Появилось изображение коробки PlayStation 5 Pro — без упоминания поддержки 8K
GameMag
2024-09-19T01:32:18Z
Популярную секс-игрушку отзывают с рынка: чем может быть опасна
Comments UA
2024-09-22T20:00:06Z
Выходцы из Sony против дочки миллиардера: Что произошло в Annapurna Interactive
GameMag
2024-09-22T19:46:13Z
Рванула сразу после старта: появились новые фото с места взрыва ракеты "Сармат"
Фокус
2024-09-22T19:42:40Z
To the Moon выходит на консолях 8 октября — ПК-версия получила дополнительный эпизод
GameMag
2024-09-22T19:21:03Z
Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii в 1,5 раза длиннее Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name
GameMag
2024-09-22T19:03:36Z
Мамонтов убила обычная аллергия – неожиданное открытие ученых
Знай
2024-09-22T17:54:56Z