MY.UAНовости
«Для борьбы с извергами и сатанистами». Дослідження наративів щодо мобілізації в російському та білоруському інформпросторах
«Для борьбы с извергами и сатанистами». Дослідження наративів щодо мобілізації в російському та білоруському інформпросторах

«Для борьбы с извергами и сатанистами». Дослідження наративів щодо мобілізації в російському та білоруському інформпросторах

Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України в Кремлі не втомлюються повторювати, ніби "все йде за планом".

Чергові псевдопідтвердження цьому 21 вересня 2022 року озвучив голова міністерства оборони Росії Шойгу. За його даними, Україна начебто втратила половину своєї армії, тоді як втрати Росії на дев’ятому місяці "великої війни" становлять нібито лише близько шести тисяч військових. Нагадаємо, за повідомленням Генштабу ЗСУ від 17 жовтня, загальні бойові втрати ворога налічують понад 65 тисяч особового складу. Західні аналітики зі свого боку неодноразово наголошували на тому, що військовий потенціал Росії недостатній через брак "живої сили". Отже, не дивно, що 21 вересня президент РФ Путін оголосив так звану "часткову мобілізацію". Цим терміном російська влада послуговується, публічно запевняючи, що має намір збільшити чисельність російської армії лише на 300 тисяч осіб. Утім, у російському законодавстві немає підтвердження "частковому характеру" мобілізації. Тоді як про "таємну мобілізацію" в Росії та на окупованих територіях України говорять уже давно. 

Методологія

Для цього дослідження ІМІ промоніторив новини та публікації на сайтах семи російських та білоруських інформресурсів (РИА Новости, "Комсомольская правда", Lenta.ru, "Новая газета. Европа", "Медуза", "Наша Нива", БелТА).

Період моніторингу – від 21 вересня до 12 жовтня включно.  

Дослідники ставили перед собою такі запитання:

  • Як російські медіа та пропагандистські ресурси виправдовували це рішення на тлі заяв про нібито приголомшливі успіхи Росії на фронті? 
  • Як піарили мобілізацію та заохочували росіян іти до військкоматів? 
  • Що білоруські інформресурси писали про ймовірність проведення мобілізації у своїй країні та можливий офіційний вступ Білорусі у війну проти України?

Дослідження дозволило виокремити основі наративи російської пропаганди стосовно мобілізації: 

  1. Мобілізація потрібна для того, щоб "контролювати захоплені Росією українські території".
  2. Оголошення мобілізації пов’язане з тим, що Росія зараз вимушена "протистояти не лише Україні, а всьому блоку НАТО".
  3. Мобілізація – нібито необхідний крок для підтримки й захисту батьківщини.
  4. Призивають лише резервістів, а "загальну мобілізацію" наразі не планують.
  5. Отримання повістки є приводом для радості й гордості, а також приносить матеріальну вигоду.
  6. Росіяни, які не хочуть мобілізуватися, є "людьми другого сорту".
  7. Протести проти мобілізації – це незаконні заходи, які нібито координуються з-за кордону.

Риторика білоруських медіа щодо можливої мобілізації була туманною і заспокійливою. Основним наративом був "мобілізація Білорусі не потрібна, тому що всі й так готові захищати батьківщину". 

Позапланова мобілізація "йде за планом"

Схоже, Кремль заздалегідь подбав про детальну методичку щодо висвітлення "часткової мобілізації" на російських інформресурсах. Адже одразу після виступу Путіна 21 вересня низка державних інформагенцій почала штампувати однотипні новини з метою виправдати рішення Кремля та запобігти зайвим питанням серед пересічних росіян, яким влада обіцяла "спецоперацію-бліцкриг". Як би це не було абсурдно, проведення мобілізації кремлівські "бачки", зокрема, подавали ледь не як необхідний крок для закріплення військових успіхів Росії. Взяти хоча б заяву голови міноборони РФ Шойгу про те, що збільшення чисельності російської армії начебто потрібне саме для того, щоб контролювати захоплені Росією українські території. Її поширили Лента.ру та РИА Новости. Цитувало російське міноборони й онлайн-видання "Медуза", яке вказує серед основних принципів своєї роботи "незалежність" та "неупередженість". До новини "Медузи" про потребу так званої "оборони" окупованих українських територій не долучили жодного беку чи бодай якийсь коментар української чи західної сторін. Наприклад, бракує інформації, що відбувається на фронті, які поразки має російська армія та про які втрати особового складу РФ звітує іноземна розвідка, тобто що насправді передувало мобілізації в Росії. Тих самих помилок, цитуючи Шойгу щодо втрат РФ у війні, припускається й "Новая газета. Европа". Через новини такого штибу в російської аудиторії зазначених ресурсів може сформуватися хибне враження, ніби "спецоперація" йде за планом, а "часткова мобілізація", мовляв, не більш ніж формальність. Утім, заради справедливості зазначимо, що "Новая" також передрукувала з видання "Медиазона" коментар дружини одного з мобілізованих, яка розповіла, що полк її чоловіка відправили на "лінію фронту з Донбасом" після одного дня навчання.  

Паралельно з цим кремлівська пропаганда традиційно для себе намагається переконати в начебто доцільності та своєчасності рішень російської влади, розповідаючи жахалки про "підступний" Захід, що хоче нашкодити РФ. Відповідальним за просування цього наративу, схоже, призначили прессекретаря Путіна Пєскова. Він заявив, що нібито оголошення мобілізації пов’язане з тим, що Росія зараз вимушена протистояти не лише Україні, а цілому блоку НАТО – передають РИА Новости та Радио Sputnik (новини цього ресурсу РИА дає у своїй стрічці новин. – Ред.), Лента.руКомсомольская правда. До нарікань про "агресивний курс Заходу" долучився і Шойгу. Такі випади посадовців серед інших цілей добре резонують з міфом російської пропаганди про військову міць РФ. Мовляв, якби проти Росії не постав увесь світ, то вона б давно досягла свого і без залучення додаткових ресурсів. 

Варто зазначити, що найактивніше до пропагандистської роботи долучилося РИА Новости й вирішило не збавляти темпів: навіть через два тижні після оголошення "часткової мобілізації" всі публікації ресурсу були присвячені цій темі. Про призов писали як про щось у будь-якому разі хороше проти всього поганого. Один посадовець у коментарі для РИА запевняв, що мобілізація потрібна "для борьбы "со всеми мировыми силами зла", "извергами" и "сатанистами", інший – зазначав, що завдяки наказу Кремля "Россия вновь отстоит право на свободное и суверенное развитие, надежно защитит и обезопасит свои рубежи". Про мобілізацію як нібито необхідний крок для підтримки й захисту батьківщини йдеться й у статті Мобилизация как контрольная. Для народа и для страны журналістки РИА Олени Караєвої. З огляду на те що, говорячи про нібито свої кордони, Росія завжди перелічує українські території, такі публікації є додатковим підтвердженням зазіхань та зумисного наступу на територіальну цілісність України. В дусі "ура-патріотизму" про мобілізацію пише й "Лента.ру". Утім, для цього ресурсу тема так і не стала топовою: до новин, пов’язаних з мобілізацією, поверталися час від часу, публікуючи їх поряд з контентом, характерним для "сайтів-сміттярок", та новинами шоу-бізнесу: 

Скрін стрічки новин сайту "Лента.ру"

На тлі більшості публікацій про доречність "часткової мобілізації" в російському інформаційному полі виділяється інтерв’ю Владислава Шуригіна, який позиціює себе як військовий експерт, на "Комсомольській правді". На перший погляд може здатися, що пропагандистська газета наважилася надати Шуригіну карт-бланш, адже він відкрито говорить про прорахунки російської влади: "С самого начала операция на Украине виделась нами как ограниченная, когда все идет быстро. [...] А оказалось, мы с первых же недель попали в полноценные бои". Шуригін також не заперечує поразок російської армії, зокрема в Лимані. Утім, усі ці пасажі більше нагадують виставу за заздалегідь затвердженим сценарієм заради створення ілюзії того, що в Росії квітне демократія і люди можуть вільно критикувати владу. Адже головна думка, яку просуває експерт і до якої зводиться весь матеріал, не суперечить політиці Кремля: "решение о частичной мобилизации нужное". А для більшої "правдоподібності" своїх слів Шуригін звинуватив Україну буцімто в проведенні "абсолютно радянської тотальної мобілізації" ("когда дивизии собирали и тут же нон-стоп бросали на фронт. И за счет этой человеческой массы, крови, просто выигрывалось время"), тоді як Росія начебто поплатилася за те, що має професійну армію, і разом з тим чомусь переоцінила сили "великого потоку добровольців".

Паралельно з численними публікаціями про необхідність "часткової мобілізації" російські ресурси тиражували й заяви-заспокоєння від різних російських посадовців, ніби призиватимуть лише резервістів, а "загальну мобілізацію" наразі не планують, та й у цьому, мовляв, немає потреби:

На тлі таких новин-клонів з чи не найбільш оригінальними словами заспокоєння до мобілізованих звернувся командир танкової роти, ім’я якого Лента і РИА Новости вирішили лишити в секреті, – якщо, звісно, цей персонаж узагалі існує: 

Скрін публікації на сайті "РИА Новости"

З усіх російських ресурсів, включених до моніторингу, про ймовірну спробу Росії мобілізувати більшу кількість людей, ніж заявляють у Кремлі, написала лише "Новая газета. Европа". Посилаючись на свої джерела в адміністрації російського президента, журналісти зазначили: "Засекреченный седьмой пункт указа о мобилизации позволяет Минобороны призвать один миллион человек"

Зрештою, щоб запевнити росіян, ніби "часткова мобілізація" є нормальним явищем, а не свідченням того, що за планом іде далеко не все, російські ресурси кинулися цитувати посадовців "ноунеймів", які схвалюють мобілізацію, в дусі радянських партійних газет:

Батогом і пряником: про піар-кампанію "часткової мобілізації" в Росії

Федеральні інформресурси намагалися заохотити росіян мобілізуватися різними способами, зокрема грали на "ура-патріотичних" почуттях співвітчизників. Флагманом у цій справі стала газета "Комсомольская правда". На сайті ресурсу створили окремий розділ, присвячений "частковій мобілізації": часто тут публікують репортажі про мобілізованих, інтерв’ю з мобілізованими та їхніми сім’ями й навіть історії кохання російських військових, які всі зводяться до одного – якщо воювати на території чужої країни, це якимось чином має захистити всю Росію, а отже і рідних та близьких солдатів РФ. Удосталь тут і пропагандистських історій про горезвісних "захисників" Донбасу. 

Кілька подібних "щемливих" сюжетів також відзняло РИА Новости:

Окремо варто виділити такий напрям піар-кампанії "часткової мобілізації", як цунамі з публікацій про депутатів держдуми РФ та їхніх родичів, які добровільно зголосилися поїхати на фронт – авжеж з тих самих "патріотичних" міркувань. 

Не обійшлося й без скандального депутата Мілонова, який, за словами секретаря генради провладної партії "Єдина Росія", мав "змінити депутатську броню на окоп". Утім, невдовзі депутат, що вирушив на фронт, матеріалізувався в стінах Держдуми, присоромила Мілонова "Лента.ру". А міг же, щоб не наражатися на критику, вчинити мудріше, наприклад як депутат Вяткін, який "принял "тяжелое решение" не отправляться на фронт". Зрідка "проскакували" новини й про медійних мобілізованих інших професій: на РИА опублікували статтю про бійця ММА Мінєєва. Той прибув до військкомату, оскільки отримав повістку. Мінєєв має досвід служби в армії і розповідає про той період ледь не як про порятунок: "У меня тоже в жизни был тяжелый период. Я пошел в армию служить. Подписал контракт и стал рядовым, будучи при этом спортсменом с именем". Така собі прихована агітація в стилі серіалів про армійську та кадетську служби, зняті за кошти держбюджету РФ.       

Загалом, пропагандистські ресурси малюють картину світу, в якій отримання повістки є приводом для радості й гордості, а мобілізованих та добровольців жадають підтримати хто чим може всі кому не лінь: від священників РПЦ до одіозних зірок Голлівуда. Не кажучи вже про 58-річного професійного музиканта з Магадана, який вирішив мобілізуватися, щоб підіймати російським військовим бойовий дух, граючи на саксофоні, пише "Комсомольская правда".

Утім, очевидно, сама російська влада не покладала великих надій лише на так званих "ідеологічно вмотивованих" громадян. Тож кремлівські ресурси активно публікували інформацію про матеріальні вигоди для російських військових і добровольців. До переліку "плюшок" від влади ввійшли:

На контрасті з публікаціями про "блага" для мобілізованих "Комсомольская правда" видала матеріал-лякалку про шахраїв, які наживаються на тих, хто хоче "відкосити" від армії.

А от лідером з частоти звернень до ухилянтів став очільник Чечні Кадиров. Його риторика варіювалася від закликів про нібито необхідність захищати батьківщину від міфічних "українських фашистів" до різких заяв, що ті росіяни, які не хочуть мобілізуватися, є "людьми другого сорту". Словом, Кадиров наговорив так багато всього, що "Лента" навіть вирішила зробити огляд цитат "дона". 

Російські фейки про фейки: як писали про протести та смерті на тлі мобілізації

Кремлівські ресурси очікувано не висвітлювали протестів проти оголошення "часткової мобілізації". Якщо про них і згадували, то лише як про незаконні заходи, які нібито координувалися з-за кордону. Очільниця російської "Ліги безпечного інтернету" Мізуліна заявила, ніби за протестами в Дагестані стоять Україна та Туреччина, передає РИА Новости. Глава Дагестану Меліков звинуватив у протестах у своєму регіоні українські спецслужби. А от член комісії Держдуми РФ Піскарьов пішов ще далі: звинуватив нібито в створенні численних вкидів про мобілізацію цілу низку країн – США, Великобританію, Німеччину, Швецію та Україну. Підтверджень голослівним заявам російських посадовців немає. Росія неодноразово намагалася знецінити, дискредитувати чи назвати "фейковою" інформацію, яка є небажаною для Кремля.   

Про протести проти мобілізації писали російські онлайн-видання "Медуза" та "Новая газета. Европа". Утім, є принципова різниця, як ці медіа висвітлюють спротив росіян. Для прикладу візьмемо протести в Дагестані. "Новая" писала про них небагато, зокрема опублікувала "суху" новину про побиття протестувальників та відкриття більш ніж двадцяти кримінальних справ після проведення мітингів. Водночас бракує інформації щодо кількості проведених акцій протесту і даних, як багато людей брали в них участь. Тож неможливо зробити висновки щодо масовості цих заходів. Натомість "Медуза" пише про протести в Дагестані ніби про щось стихійне. Це проглядається навіть у заголовках матеріалів: 

Очевидно, що "Медуза" перебільшила захоплення російськими протестами у світі. Згодом видання вирішило опублікувати матеріал уже в іншій тональності, де журналісти разом з російським політологом намагаються розібратися, чому ж росіяни так покірно вирушають на фронт.   

Також "Медуза" писала про смерті та самогубства на тлі "часткової мобілізації": Мобилизованные в России умирают еще до того, как их отправили на фронт. Некоторые совершают суицид. Другие гибнут при невыясненных обстоятельствах.

Цікаво, що одна новина про самогубство мобілізованого у Свердловській області "просочилася" навіть у прокремлівську Ленту, що на тлі загального контенту ресурсу виглядає радше як "ексцес виконавця". 

"Бути чи не бути": що писали білоруські медіа про ймовірну мобілізацію у своїй країні

Одразу після оголошення Путіним "часткової мобілізації" в Росії держсекретар білоруської Ради безпеки Олександр Вольфович поспішив заперечити чутки про ймовірність проведення аналогічних дій у Білорусі. Утім, неможливо трактувати "туманні" формулювання Вольфовича однозначно:

Скрін публікації на сайті "Наша Нива"

Схожі заяви білоруських посадовців активно тиражувала державна інформагенція БелТА:

Політики, з одного боку, відкидали варіант мобілізації "за російським сценарієм", а з іншого – говорили про посилення захисту білоруської території, зокрема цитували самопроголошеного президента Білорусі щодо необхідності реагування на потенційні загрози, а вони, як відомо, ввижаються Лукашенку на кожному кроці. Нещодавно диктатор укотре звинуватив Україну в нібито здійсненні провокацій на білоруському кордоні: 

Фактчекери проєкту StopFake ще в березні 2022 року писали про те, що заяви Лукашенка та його підлеглих про нібито агресію України є фейковими. Їхня мета – під надуманим приводом втягнути білоруську армію у війну проти України та виправдати свої злочинні дії.

Сам Лукашенко на запитання про мобілізацію в Білорусі як мантру повторював, що нічого подібного не планується. Новини з однотипними коментарями самопроголошеного президента буквально захлеснули провладне Білоруське телеграфне агентство (БелТА):

Ба більше, усвідомлюючи суспільний резонанс і градус напруги на тлі розмов про ймовірну мобілізацію, і Лукашенко, і білоруські медіа, схоже, вирішили хайпанути. Зокрема, "Наша Нива" опублікувала новину з маніпулятивним заголовком "Мобилизуйте всех". Лукашенко призвал отправить в поле студентов, рабочих, государственных служащих, а также школьников, у якій насправді йдеться про вимогу білоруського диктатора залучити якомога більше людей до збору врожаю, щоб допомогти аграріям.

А потім, 10 жовтня, Лукашенко та Путін домовилися про розгортання так званого "спільного регіонального угруповання військ" через нібито "загострення на західних кордонах Союзної держави". Попри це риторика на сайті БелТА фактично ніяк не змінилася: ресурс продовжив ширити байки про потенційні зовнішні загрози й заперечувати підготовку до мобілізації. А от виклики білорусів до військкоматів журналісти БелТА, посилаючись на білоруське міноборони, пояснили "проведенням військових зборів планового характеру". Після новини про розгортання спільного угруповання військ РФ та Білорусі "Наша Нива" опублікувала кілька матеріалів про розконсервацію військової техніки збройних сил Білорусі з метою подальшого передання Росії. 

ОНОВЛЕННЯ. 17 жовтня на сайті газети "Наша Нива" з’явився матеріал, у якому журналісти стверджують, що отримують сигнали з усієї країни, які свідчать про те, що режим Лукашенка нині проводить "приховану мобілізацію".

Якщо комплексно подивитися на російську пропаганду навколо мобілізації, можна загалом виділити дві її риси. Перша – створення і нав’язування росіянам альтернативної реальності, що вигідна Кремлю. Пропагандисти експлуатують ідею про міфічного "зовнішнього ворога", який нібито тільки те й робить, що шкодить РФ, виношує плани щодо порушення її устрою чи начебто зазіхає на територію держави. Варто зазначити, що, говорячи нібито про свої кордони, Росія завжди долучає туди й українські території. Це є додатковим підтвердженням свідомого наступу РФ на територіальну цілісність України та її суверенітет. Кремлівська пропаганда також нав’язує росіянам, ніби захистити їх від "зовнішніх небезпек" може тільки влада РФ. Отже, з усіма її рішеннями, як-от щодо мобілізації, варто погоджуватись. Участь у війні, відповідно, подається як запорука особистого виживання. Друга характерна риса російської пропаганди – відсутність гнучкості та жорстка вертикальна побудова. Це дуже контрастує з українським адаптивним і живим інформаційним полем під час війни.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Трамп сделал первое назначение в своей будущей администрации
Корреспондент
2024-11-08T07:15:17Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Оставит ли Трамп Украину без помощи в войне с Россией? — CNN
ZN UA
2024-11-06T15:27:51Z
Стало известно, что сделает Путин во время выборов в США или сразу после них
Comments UA
2024-11-03T13:33:40Z
Есть несколько месяцев: Украина готовится к возможному окончанию войны
Comments UA
2024-11-11T19:42:39Z
Путинская армия пошла на штурм по заминированной дороге: подорвались все. ВИДЕО
Новости Украины
2024-11-11T19:36:03Z
В ближайшие недели Зеленский будет завоевывать Трампа — El Pais
ZN UA
2024-11-08T11:04:05Z
Контрнаступление РФ на Курщине обернулось катастрофой - аналитик BILD
Корреспондент
2024-11-11T18:51:41Z
Северокорейские военные начали действовать в Украине, – разведка США
Хвиля
2024-10-29T21:39:41Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
Всеобщая мобилизация: в какой срок нужно забрать повестку с почты
ZN UA
2024-11-08T04:03:51Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
В Амстердаме прошли массовые еврейские погромы
Корреспондент
2024-11-08T03:30:10Z
Министр обороны Эстонии в Киеве одобрил новый пакет помощи
Европейская правда
2024-11-11T19:45:06Z
В Германии рассказали, почему для учений украинских военных использовали музейные танки
Европейская правда
2024-11-11T19:19:54Z
В Нацполиции озвучили, сколько их работников привлечено к боевым операциям
Известия Киев
2024-11-06T20:17:06Z
Женщина пошла на крайние меры, чтобы поймать изменяющего ей парня: его реакция шокировала
Фокус
2024-11-08T10:51:09Z
В ГУР подтвердили первое сражение между ВСУ и военными КНДР
Комсомольская правда
2024-11-05T15:51:40Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
В каком возрасте пиво больше всего вредит здоровью: невролог назвал неутешительные цифры, детали
Фокус
2024-11-11T17:45:07Z
Ученые выяснили, как выглядит идеальная женская фигура
Фокус
2024-11-11T16:51:46Z
Удалили желание есть больше: ученые обнаружили новый метод лечения переедания
Фокус
2024-11-11T11:57:20Z
Как приготовить арахисовую пасту дома - главные секреты/Суперфуд может храниться до 3 месяцев
Апостроф
2024-11-11T11:33:43Z
Как правильно хранить яйца и как безопасно продлить их свежесть/ Проверить свежесть яиц поможет тест со стаканом воды
Апостроф
2024-11-11T10:12:41Z
Как рукой снимет: 7 эффективных способов быстро избавиться от стресса
UAToday
2024-11-11T10:03:09Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Как правильно выбрать и приготовить макароны, чтобы получить только пользу, — диетолог
Фокус
2024-11-11T08:19:29Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Норвежская оппозиция призывает утроить помощь Украине на 2025 год
Европейская правда
2024-11-11T19:43:43Z
На грани краха: эксперты спрогнозировали, что будет с экономикой рф в 2025 году
Политека
2024-11-11T19:39:16Z
ЕС предоставил Украине почти 1 млн снарядов
Корреспондент
2024-11-11T19:37:23Z
Электроэнергия по льготным тарифам: какие нормы использования света с ноября
Знай
2024-11-11T18:06:38Z
Украинцам стоит затянуть пояса: какие продукты подорожают зимой
TSN
2024-11-11T17:46:44Z
Достройка Хмельницкой АЭС отвечает обязательствам Украины в рамках СОР – Андарак
Апостроф
2024-11-11T17:38:25Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Домашний грушевый пирог: простой рецепт с орехами и шоколадом
Политека
2024-10-30T00:00:38Z
5 лайфхаков, чтобы сэкономить и купить только нужное на распродажах
Marie Claire
2024-11-11T17:33:59Z
"Научитесь готовить": Бенни Бланко раскрыл шесть секретов успеха в жизни и любви
Фокус
2024-11-11T16:27:57Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Пара из Британии разочарована самым дорогим завтраком в своей жизни
Фокус
2024-10-29T07:06:17Z
Украшение праздничного стола: рецепт куриного рулета с курагой и черносливом
Фокус
2024-11-11T14:36:48Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Удар по Харькову: число жертв возросло
Корреспондент
2024-10-29T03:36:52Z
В рядах ТЦК на Волыни обнаружили российского «крота»
Апостроф
2024-11-08T10:33:47Z
"Со дня на день" Россия может пойти в новое наступление: в ВСУ назвали направление
Comments UA
2024-11-11T18:42:28Z
В СМИ сообщили о наступлении РФ на Запорожье "в любой день": что говорят в Генштабе
Фокус
2024-11-11T18:36:56Z
РФ ударила УАБами по центру Харькова
Корреспондент
2024-11-08T02:57:58Z
Лунный гороскоп на 29 октября, вторник
Marie Claire
2024-10-28T21:06:41Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Не замерзнуть и роскошно выглядеть: 7 модных идей, которые вдохновят вас перед ноябрьскими холодами
Marie Claire
2024-10-31T19:16:19Z
Украинки определились с топ-5 видами джинсов и брюк на зиму 2024/2025: стиль - это все
Знай
2024-11-04T19:51:05Z
«Буча» 2024 и аморальность Второй республики
Хвиля
2024-11-11T19:12:55Z
Том Круз просит довериться ему в последний раз в зрелищном трейлере фильма "Миссия невыполнима: Финальная расплата"
GameMag
2024-11-11T18:58:39Z
Цыбульская уехала за границу с девятилетним сыном
Корреспондент
2024-10-29T11:06:30Z
Черная пятница с промокодами и купонами: где искать дополнительные скидки?
Bin UA
2024-11-08T18:35:00Z
Кожа сияет, а тело не дряхнет: Дженнифер Энистон ела этот диетический салат на протяжении всех съемок "Друзей"
Знай
2024-11-11T18:51:11Z
"По горячим следам": в Киеве задержали поджигателя отделений Укрпочты
Апостроф
2024-10-30T16:36:16Z
Россияне ударили по кладбищу в Одессе - повреждено более 100 могил
Апостроф
2024-11-01T15:22:12Z
В РФ в огне большой оборонный институт: какие проблемы могут начаться в росармии
Comments UA
2024-10-30T12:33:56Z
В столице Сербии - протест из-за смертельной аварии на железнодорожной станции
Европейская правда
2024-11-11T18:34:19Z
В Запорожье мужчина устроил стрельбу и совершил самоубийство
Корреспондент
2024-11-11T18:06:41Z
Огромный столб дыма над Киевом: на окраине произошел сильный пожар
TSN
2024-11-11T17:45:35Z
По Украине массово ликвидировали «схемы для уклонистов»
Comments UA
2024-11-11T17:27:34Z
Двое мужчин неудачно пытались переплыть Днестр на матрасах
Корреспондент
2024-11-11T16:33:58Z
В Китае внедорожник влетел в толпу людей: десять погибших
Корреспондент
2024-11-11T15:52:49Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Сын Узелкова, который отрекся от отца, пришел на похороны и ответил на хейт/Несмотря на напряженные отношения, парень тяжело переживает утрату
Апостроф
2024-11-11T14:12:14Z
Аморім: Чи залишиться ван Ністерлой в МЮ? Я маю з ним поговорити найближчими годинами
Football.ua
2024-11-11T12:00:54Z
Назван наиболее вероятный следующий соперник Дюбуа
Корреспондент
2024-11-11T11:12:48Z
Париж привлечет 4 тысячи полицейских для охраны матча Франция-Израиль
Европейская правда
2024-11-11T08:33:31Z
Тренер Энниса проанализировал победу над Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-11T05:33:58Z
Промоутер Джошуа ответил на предположения о его травме
Корреспондент
2024-11-11T05:33:47Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Как упаковать чемодан легко и без нервов: несколько малоизвестных лайфхаков
GlavRed
2024-11-11T19:27:07Z
В России могут запретить S.T.A.L.K.E.R. 2 — геймеров предостерегли от покупки шутера
GameMag
2024-11-11T19:22:01Z
20 ноября в Stellar Blade для PlayStation 5 появится контент из NieR: Automata — Ева предстанет в образах 2B и A2
GameMag
2024-11-11T19:10:25Z
Официально: Microsoft добавит в подписку Xbox Game Pass сборник Spyro Reignited Trilogy — поиграть можно будет уже завтра
GameMag
2024-11-11T19:04:49Z
Кубик за кубиком: Разработчики LEGO Horizon Adventures рассказали о создании игры в новом трейлере
GameMag
2024-11-11T19:04:48Z
Старейший спутник Британии загадочно изменил свою орбиту
Корреспондент
2024-11-11T18:21:18Z
Blizzard позволит сыграть в классическую версию Overwatch внутри Overwatch 2
GameMag
2024-11-11T17:53:39Z
Nintendo подала в суд на пирата-рецидивиста — он демонстративно стримил нелегально скачанные игры для Switch
GameMag
2024-11-11T17:25:11Z
Представлено перший гібридний двигун Hongqi
Portaltele
2024-11-11T15:02:22Z
Было выпущено всего 26 штук: на аукцион выставили редчайший ретроавтомобиль Ferrari
Фокус
2024-11-11T11:06:49Z
Розкішна капсула часу: виявлено культове американське авто 70-х із пробігом 475 км
Фокус
2024-11-11T10:57:27Z
1200 сил и мощный водомет: представлено электрическое пожарное авто
Фокус
2024-11-11T07:20:45Z
Роскошная капсула времени: обнаружено культовое американское авто 70-х с пробегом 475 км
Фокус
2024-11-11T05:18:52Z
Появилась первая официальная информация о новом кроссовере Mazda CX-5
Фокус
2024-11-08T11:09:55Z
Семейный спорткар: в Киеве появился новейший универсал BMW мощностью более 500 сил
Фокус
2024-11-08T10:45:50Z
Зверь для исследования "Зоны": в Харькове продают "Славуту", тюнингованную под STALKER
Знай
2024-11-08T07:51:58Z
Трижды на желтый и попрощаетесь с правами: депутаты планируют ужесточить наказания для водителей
Знай
2024-11-08T03:51:46Z