/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2Fc85facd6c9c0df5b3176284ff376beea.jpg)
Україна втратила майже всю зелену енергетику через війну з рашистами, – Міненерго
Втрати у вітряній енергетиці становлять 90%, а енергії, що виробляється сонячними батареями, поменшало майже на 50%.
Про це в ефірі каналу «Ми — Україна» повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
Україна майже повністю втратила можливості генерувати енергію за допомогою вітру, а втрати в сонячній енергетиці становлять до 50%.
Причиною цього стала повномасштабна війна РФ проти України і, зокрема, окупація російськими військами південних регіонів країни.
«Зелена енергетика – галузь енергетики, яка постраждала найбільше.
На півдні основна частина.
Ми втратили десь 90% вітру та приблизно 40-50% сонця.
Це, безумовно, величезні втрати», – зазначив чиновник.
Водночас глава Міненерго заявив, що Україна з точки зору «зеленої енергетики» має великий потенціал – зокрема це стосується вітряної енергетики.
Цей потенціал буде реалізований, запевнив Галущенко, додавши, що в цьому зацікавлені й інші країни Європи.
«11% усієї енергетики до початку повномасштабної війни становила саме зелена енергетика.
На 30-й рік – планували як мінімум 25%.
Після перемоги з урахуванням тих руйнувань, яких було завдано, ми, може, ще по-іншому подивимося та збільшимо цей відсоток», – додав міністр.
Раніше Денис Шмигаль розповів, чи вистачить українцям газу на майбутню зиму.
Також повідомлялось, що кияни взимку на кілька тижнів можуть залишитись без тепла.