MY.UAНовини
На 8-й місяць війни Росія перейшла до оборони Курської області: дайджест пропаганди за 21-23 жовтня
На 8-й місяць війни Росія перейшла до оборони Курської області: дайджест пропаганди за 21-23 жовтня

На 8-й місяць війни Росія перейшла до оборони Курської області: дайджест пропаганди за 21-23 жовтня

Москва відчайдушно намагається сховати свою поразку в Україні за «брудною бомбою» від Шойгу і закликами до вбивства дітей від Красовського. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди за 21-23 жовтня.

  1. Шойгу лякає світ «брудною бомбою»
  2. Україна для Путіна – глобальний «Норд-Ост»
  3. Дітовбивча риторика Красовського
  4. Від ресторану на Хрещатику до бетонних блоків у Бєлгороді

Шойгу лякає світ «брудною бомбою»

Міністр оборони РФ Шойгу поговорив по телефону з главою Пентагону Ллойдом Остіном, французьким, британським та турецьким міністрами оборони. Усім жалівся на якусь нібито українську «брудну бомбу».  

Звичайно, жодних підтверджень (не на рівні сумнозвісних «бойових голубів із біолабораторій») немає. Але, якщо вже цілий Шойгу порушує питання про «брудну бомбу» перед країнами Заходу, то це насторожує.

Почалося все з РИА «Новости», яке зранку 23 жовтня з посиланням на «власні джерела, які заслуговують довіру» повідомило, що «керівництву Східного ГЗК (м. Жовті Води) і Київського Інституту ядерних досліджень поставлено завдання виготовити «брудну бомбу». Роботи над нею вже перебувають на завершальній стадії».

У Москві непокояться, що у разі «ядерного інциденту Росія втратить довіру і підтримку багатьох своїх ключових партнерів».

НАСПРАВДІ, про «наявність довіри до Москви» з 24 лютого не йдеться. Кого в Росії вважають за своїх «ключових партнерів», крім Ірану, Білорусі, Нікарагуа та Сирії, на підтримку яких вона сподівається – також незрозуміло.

Тому радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на це просто: «Абсолютний і цілком передбачуваний абсурд у виконанні суб’єктів, які, як і раніше, продовжують вірити в те, що можна нахабно брехати – і в це хтось повірить».

Відзначимо, під «брудною бомбою» розуміється так званий радіологічний розсіювальний пристрій (РРП). Фактично – це контейнер з радіоактивним ізотопом та зарядом вибухової речовини. При підриві контейнер руйнується і вона розпорошується ударною хвилею.

Вибух потужністю 20 кт дає зону повних руйнувань радіусом близько 1 км, 20 Мт – вже 10 км. При 100 Мт зона повної руйнації матиме радіус близько 35 км, сильних руйнувань — близько 50 км, на відстані близько 80 км незахищені люди отримають опіки третього ступеня.

Використання брудної бомби може призвести до радіаційного зараження ґрунту, води, осередків виникнення променевої хвороби на великих територіях. Очищення території може тривати довгий час.

Нагадаємо, тему «розробки» ядерної зброї в Україні Росія активно розпочала вже на другий тиждень повномасштабного вторгнення. ТАСС, «Інтерфакс» та РИА «Новости» вранці 6 березня одночасно поширили повідомлення про те, що в Україні нібито проводилися відповідні роботи.

Тоді ж зі спростуванням цього спільну заяву зробили генеральний директор Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» академік Микола Шульга та директор Інституту проблем безпеки атомних електростанцій академік Анатолій Носовський.

У ній стверджується:

  • ніяких програм щодо створення ядерної зброї в наукових установах Національної академії наук України (в тому числі ННЦ ХФТІ, ІПБ АЕС) і взагалі в Україні не проводилось і не ведеться;
  • увесь ядерний матеріал (високозбагачений уран), що перебував на майданчиках наукових установ ХФТІ та Інституту ядерних досліджень (ІЯД) НАН України, Україна передала РФ ще у березні 2012 року під контролем МАГАТЕ;
  • діяльність наукових установ НАН України (в тому числі ННЦ ХФТІ, ІПБ АЕС та ІЯД), які працюють на ядерну енергетичну галузь, знаходиться під постійним контролем з боку Департаменту ядерних гарантій МАГАТЕ.
  • Все, що повідомляють ЗМІ РФ про нібито наявну ядерну програму Українине відповідає дійсності та є одним з численних фейків.

Майданчиком для створення ядерної зброї називалась і ЗАЕС. Мовляв, там Україна накопичила 30 тонн плутонію та 40 тонн збагаченого урану і МАГАТЕ хоче мати впевненість, що запаси не зникли, адже ці елементи потенційно можуть бути використані як сировина для ядерної зброї.

Нагадаємо, у звіті МАГАТЕ, яка зрештою потрапила на ЗАЕС, ані словом не згадується про це.

Коли стало зрозуміло, що тема із ЗАЕС та взагалі створенням ядерної бомби не спрацювала, Росія збавила оберти до «брудної бомби».

«Жодна з попередніх заяв Москви так і не підтвердилася, жодних фактів світовій громадськості надано не було. Це просто неможливо», – заявив Подоляк щодо нового фейку.

Про нібито наміри України створити брудну бомбу пропаганда також почала говорити ще на початку березня. Тоді глава делегації Росії у Відні Гаврилов заявляв, що вторгнення РФ в Україну було начебто спрямоване «на недопущення створення Києвом брудної ядерної бомби».

Отже, готувалися до цього росіяни давно. Тому, цілком ймовірно, що самі й готують її використання з метою звинуватити Україну. І вже, мабуть, малюють необхідні «візитки Яроша». Досвід, хоч і невдалий, з переписування «Shahed» на «Герань» в них є. А про те, що вони з 24 лютого вперто розповідають «куди готують напад українські нацисти» і нагадувати зайве.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хроніка російського ядерного тероризму

До того ж жодної причини Україні використовувати на «території своєї країни» (тут РИА «Новости» влучно підмітили) «брудну бомбу» немає. Українцям тут ще жити і врожаї збирати.

У будь-якому випадку ми мусимо мати план дій на випадок різних надзвичайних ситуацій, які можуть влаштувати окупанти: застосування ядерної зброї, «брудної бомби» чи в разі аварії на АЕС. Центр Стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розробив такі детальні рекомендації.

Адже «брудні бомби», хімічна зброя, бойові отруйні речовини та використання решти заборонених у всьому світі озброєнь – це цілком прерогатива Москви.

Україна для Путіна – глобальний «Норд-Ост»

Достатньо згадати про трагедію «Норд-Осту», якій 23 жовтня виповнилося рівно 20 років. Тоді група бойовиків на чолі з Мовсаром Бараєвим захопила 916 заручників у приміщенні московського Театрального центру на Дубровці, де йшов мюзикл «Норд-Ост». Наступні три дні пройшли в жаху: терористи висували вимоги, вбивали одних заручників і зрідка відпускали інших.

Вранці 26 жовтня спецназівці застосували газ та увірвалися до Театрального центру. За підсумками штурму всіх терористів було вбито. Але з урахуванням загиблих заручників трагедія на Дубровці забрала від 130 (за офіційною версією) до 174 (за підрахунками громадських організацій) людських життів, з яких 10 – діти. 125 звільнених заручників померли у лікарнях вже після успішного, за оцінками влади, завершення операції.

НАСПРАВДІ, виправданість застосування отруйної речовини в закритому приміщенні, що наповнене сотнями людей, із самого початку викликала безліч запитань. Але влада РФ уникала відповідей на них.

Точний склад застосованої газової суміші так і залишається засекреченим. Тому, навіть лікарі не мали точної інформації про те, як треба поводитися з людьми, що перебувають без свідомості, що також призвело до численних смертей. У підсумку через дії спецслужб, які нібито намагалися врятувати заручників, останніх загинуло більше, ніж від рук терористів.

І це свідчить про те, що у жовтні 2002-го і 2022-го люди не є пріоритетом для Путіна. Як тоді, так і нині, його більше цікавить власний імідж «сильного хлопця». Заради цього 20 років тому загинули більше сотні заручників «Норд-Осту». 

Заради цього вже зараз гинуть десятки тисяч (в т.ч. і росіян) в Україні, яка стала черговим «Норд-Остом» Путіна.

Дітовбивча риторика Красовського

Так само Україна стала глобальним «мюзиклом» для російської пропаганди. Ведучий Russia Today Антон Красовський у прямому ефірі закликав «топити в Тисині та спалювати в хатах українських дітей».

Свою заяву, яка має всі ознаки заклику до геноциду, Красовський зробив під час інтерв’ю з українофобом, письменником-фантастом Сергієм Лук’яненком. Той розповів, як 42 роки тому на Закарпатті українські діти, сказали йому, що «Україну окупували москалі і якби не окупанти, українська держава розвивалася б і жила не гірше за провідні європейські держави».

Відзначимо, це відео із закликами до знищення дітей транслювалося державним (!) телеканалом Росії, яким є RT.

У своєму Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до європейських держав: «Ось на чиєму ви боці, якщо дозволяєте RT працювати у ваших країнах. Агресивне підбурювання до геноциду (ця людина постане за це перед судом), нічого спільного немає зі свободою слова. Час заборонити RT у всьому світі!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загибель дітей – як примус до капітуляції

Нагадаємо, за інформацією Офісу Генерального прокурора України, за 8 місяців окупанти вбили вже щонайменше 430 українських дітей.

НАСПРАВДІ, справа не в Красовському чи інших пропагандистах-відморозках. Справа в самих росіянах. Адже подібна риторика підживлюється відповідним ґрунтом.

«Те, що прості росіяни в досить масовому порядку з ентузіазмом зустрічають новини про бомбардування українських міст та руйнування критичної інфраструктури – (так їх! правильно! потрібно ще більше! щоб у голоді та холоді!) – не свідчить про відсутність в них емпатії. 

Навпаки, вони чудово знають, що по той бік ракетної траєкторії – живі люди, і що вони страждають. У цьому – весь сенс. Ці тітки та дядьки різного віку, які смакують подробиці розв’язаної їхньою країною війни, знають, що українцям боляче. І пристрастно бажають ще!

Тому що так, їм здається, викупається їхній власний біль та образи. Через страждання, делеговане іншому. Хоча самі вони впевнені, що їхня війна має інші – «розумні» причини, які постійно змінюються, але це нікого не бентежить. 

Тепер страждання делегується в повному обсязі – мобілізація, похоронки. Але це також нічого. Головне, щоб тривало це свято ілюзорної спокути. Несамовитості. Росіянам треба розчісувати вавку своєї вічно враженої величі та заливати кров’ю все довкола», – пояснює підтримку росіянами війни в Україні заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Світлана Чуніхіна.

Від ресторану на Хрещатику до бетонних блоків у Бєлгороді

І наостанок про головну поразку Росії в війні з Україною за ці 8 місяців. Так, можливо, ми її особливо не помічаємо за рутиною різноманітних «красовських» та «суровікіних», які роблять одну й ту ж справу.

Але роблять вони це вже від відчаю. Ще у лютому пропаганда із таким захватом розповідала про Київ, Харків, Одесу, що, здається, не помітила, як омріяний у хворобливих геополітичних мріях майбутній наступ на Париж став цілком реальною обороною Лиману.

Цікаво те, що з не меншим завзяттям, пропаганда зараз розповідає вже про кількість оборонних ліній Бєлгородської та Курської областей.

Так само ледь не в прямому ефірі «воєнкори з несистемної опозиції Шойгу» із захопленням повідомляють про будівництво «лінії Вагнера» в окупованій Луганський області.

Про те, що вона не узгоджена з Генштабом ЗС РФ і «Вагнер» (який і без того знаходиться поза правовим полем Росії і не хоче в нього входити, про що особисто заявив Пригожин) взагалі займається самодіяльністю, всі, звичайно, сором’язливо мовчать. Хоча, до того, що в окупантів зараз щонайменше два центри прийняття рішень (Герасимов і Пригожин) потрібно звикати.

НАСПРАВДІ, головний підсумок 8-ми місяців війни виглядає як піке Су-30 на житловий будинок в Іркутську: від «ресторану на Хрещатику 24 лютого до будівництва 3-ї лінії оборони в Курській області 24 жовтня».

Все інше – від кремлівського лукавого. Воєнні поразки Росії в Україні набагато реальніші за геноцидно-дітовбивчі камлання Красовського. Фактично із єдиного обласного міста України, у битві за яке росіяни до того ж не перемогли, а просто його зайняли – Херсону, вони зараз втікають.

І втеча ховається не за бюрократично-пропагандистською новомовою на кшталт «організоване переміщення на інший берег Дніпра чи в російські регіони», а саме за залякуванням підривом Каховської дамби та «брудної бомби». Інших варіантів, щоб не перемогти, а хоча б закріпитися на окупованих українських землях у Росії немає.  

Саме тому, незважаючи на те, що нібито «Росія приросла новими територіями» і на них вже має бути все російське, офіційні повідомлення й досі рясніють заголовками типу «Глава ДНР Пушилін нагородив доньку Кадирова», «союзні війська тримають оборону на кордоні ЛНР» й тому подібне. Путіну намагалися створити хоч якусь ілюзію перемоги в Україні, але й з цим нічого не виходить.

І це відбувається тому, що бігти в українське пекло поперед кремлівського бункерного «батька» насправді страшно. Настільки, що у Курській та Бєлгородській областях вже будуть треті лінії оборони. 

Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Вакансія: Медіа-радник для підтримки незалежних медіа в Україні
Детектор М
2025-01-16T18:54:20Z
Путін підписав указ про призов резервістів на військові збори в 2025 році
24tv
2025-01-16T18:45:56Z
Сімейне щастя не залежить від чоловіків: психолог потрапив у скандал в етері "Сніданку з 1+1"
24tv
2025-01-16T18:45:42Z
Теорія та практика: у Міноборони розповіли про базову військову підготовку
УкраинФорм
2025-01-16T18:45:22Z
Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя у сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків
Детектор М
2025-01-16T18:45:04Z
Близько 2000 військових: нардеп пояснив, кого переводитимуть з Повітряних сил до піхоти
Фокус
2025-01-16T18:36:29Z
Британія через декілька тижнів надасть Україні 150 стволів артилерії
iPress
2025-01-16T18:30:48Z
Риба з людськими зубами: бразилійка налякала мережу чудернацькою істотою
GlavRed
2025-01-16T18:27:52Z
Газеткою аж до 1968 року: чому в СРСР не було туалетного паперу
GlavRed
2025-01-16T18:27:32Z
Помер кінорежисер Девід Лінч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T18:42:32Z
Позитивний простір в інтер'єрі: що це таке і чому дизайнери радять його дотримуватися
24tv
2025-01-16T18:36:32Z
Невпізнанна Леся Нікітюк показала, який вигляд мала 20 років тому до популярності
TSN
2025-01-16T18:27:53Z
Церемонію Оскар 2025 можуть скасувати вперше за історію: що сталося
GlavRed
2025-01-16T18:27:19Z
Працював з Монатіком та Кажанною: український співак оголосив про завершення музичної кар'єри
24tv
2025-01-16T18:24:17Z
Антоніо Бандерас, екшн і детектив: огляд фільму "Паддінгтон у Перу"
Фокус
2025-01-16T17:12:42Z
Камалія повідомила про горе в її родині: "Це невимовний біль і непоправна втрата"
TSN
2025-01-16T17:06:43Z
Скандал навколо пісень Скрябіна: продюсер Moon Records відповів на звинувачення в шахрайстві
24tv
2025-01-16T17:03:14Z
Джеймс Кемерон розповів про «Аватар: вогонь і попіл» та показав нові арти — Уна Чаплін зіграє лідерку племені
ITC
2025-01-16T16:57:59Z
Трамп і його команда переоцінюють свої можливості швидко закінчити війну, – Кулеба
24tv
2025-01-16T18:54:30Z
Стармер підтвердив готовність до розміщення миротворців в Україні, якщо буде потрібно
Европейская правда
2025-01-16T18:52:42Z
Вигівський каже, що спецслужби РФ почали полювати на поліцейських
УкраинФорм
2025-01-16T18:51:55Z
У ЦПД розповіли про новий спосіб росіян захищати НПЗ, і чи працює він
24tv
2025-01-16T18:48:55Z
ЄСПЛ призначив компенсації учасникам акцій протесту в Росії проти війни
УкраинФорм
2025-01-16T18:48:23Z
Чому Путін досі живий, а його оточення бідує: Ягун розкрив реальну ситуацію
GlavRed
2025-01-16T18:45:49Z
Скандал з 211 понтонно-мостовою бригадою: нардеп розповів про масову відправку в піхоту
Фокус
2025-01-16T18:45:12Z
Україні потрібні гарантії безпеки, – Зеленський розповів про розміщення миротворчого контингенту
24tv
2025-01-16T18:30:24Z
російський дрон летів неподалік від місця перемовин Стармера та Зеленського – The Guardian
iPress
2025-01-16T18:30:01Z
В Україні судитимуть групу шахраїв, які через Instagram продавали неіснуючу техніку Apple
InternetUA
2025-01-16T18:54:23Z
На Київщині та ще в низці областей - повітряна тривога через дронову атаку
УкраинФорм
2025-01-16T18:27:35Z
У горах Румунії загубилось двоє українців
Европейская правда
2025-01-16T18:24:31Z
У мережі повідомляли, що на Рівненщині на ходу загорівся потяг: що кажуть у ДСНС
24tv
2025-01-16T18:00:51Z
На Рівненщині загорівся пасажирський поїзд: в мережі опублікували кадри пожежі
Фокус
2025-01-16T17:51:33Z
НПЗ "Лукойла" у Волгограді зупинив одну з 2 установок гідроочищення після пожежі, – Reuters
24tv
2025-01-16T17:12:19Z
У Дніпрі чоловік сплатив 130 тис. грн аліментів. Але дитина виявилася не його
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:54:47Z
У Стамбулі від контрафактного алкоголю померли 30 людей, влада почала розслідування
Европейская правда
2025-01-16T16:51:39Z
Шахраї ошукали трьох українців на понад 262 тисячі гривень
InternetUA
2025-01-16T16:27:59Z
Дитсадки та школи Полтавщини 17 січня працюватимуть дистанційно через загрозу обстрілів, – ЗМІ
24tv
2025-01-16T18:51:04Z
Є хлопці без кінцівок, з туберкульозом, гангреною, – Лубінець про останній обмін полоненими
24tv
2025-01-16T18:36:02Z
Чим для України обернеться втрата Торецька: зʼявився тривожний прогноз
GlavRed
2025-01-16T18:27:27Z
Бійці Азова взяли в полон ескімоса на Торецьком напрямку: що відомо
GlavRed
2025-01-16T18:15:28Z
У Часовому Яру росіяни ховаються у трубах каналу: хочуть прорватися вглиб міста
24tv
2025-01-16T18:15:05Z
Відбудова Харкова: у місті представили концепцію велосипедної інфраструктури
УкраинФорм
2025-01-16T18:12:35Z
Війська РФ обстріляли з танка село на Харківщині, Вовчанськ атакували дроном
УкраинФорм
2025-01-16T18:06:01Z
Чи буде різка зміна погоди – похолодання з сильними снігопадами найближчими днями
24tv
2025-01-16T18:03:59Z
Як бійці 44 ОАБр демілітаризують окупантів на Запорізькому напрямку: потужні кадри
24tv
2025-01-16T17:45:13Z
Хто справжній злодій: лише люди з високим IQ розгадають загадку за 5 секунд
GlavRed
2025-01-16T18:27:58Z
У США створили нових роботизованих бджіл, які здатні запилювати рослини і не тільки
24tv
2025-01-16T18:18:11Z
Феномен RedNote: що це таке, чим відрізняється від TikTok і чому стає популярною в США
24tv
2025-01-16T18:03:40Z
iPhone 17 Air та Galaxy S25 Slim: тонкі, але з мізерними батареями?
ITC
2025-01-16T17:54:40Z
З території Європи планують запустити перший супутник
УкраинФорм
2025-01-16T17:34:25Z
Штучний інтелект у вузді: як США намагаються стримати хаос у світі технологій
Фокус
2025-01-16T17:21:26Z
Запуск стейблкоїна USDD 2.0 на Tron з дохідністю 20% річних: сміятись чи плакати?
ITC
2025-01-16T16:57:38Z
Перші рендери Samsung Galaxy S25 Slim: наскільки тонким буде його корпус?
ITC
2025-01-16T16:57:00Z
Власники продають будинок за мільйони, але ніхто не купує: в усьому винуваті пінгвіни
Фокус
2025-01-16T16:51:37Z
Укрзалізниця прискорить низку поїздів на Одеському напрямку
УкраинФорм
2025-01-16T18:54:17Z
Місто майбутнього: в Японії завершили перший етап будівництва Woven City
InternetUA
2025-01-16T18:33:45Z
росія купуватиме газ для невизнаного Придністров'я у Європі
iPress
2025-01-16T18:30:21Z
Долар і євро "штормитиме": банкір спрогнозував курс валют до 26 січня
GlavRed
2025-01-16T18:27:50Z
Україна планує запустити виробництво чипів: в Кабміні затвердили план
TSN
2025-01-16T18:24:41Z
Водіям показали, як відрізняються ціни на бензин, дизель та автогаз в Одеській та Львівській областях
Хвиля
2025-01-16T17:45:23Z
Держава втрачає цінний актив: суд виніс рішення на користь компаній Боголюбова
24tv
2025-01-16T17:42:26Z
В Індії шукають нових постачальників нафти після санкцій США проти Росії - Reuters
УкраинФорм
2025-01-16T17:30:17Z
Вже на 10% дорожче: в Україні різко зросли ціни на популярний овоч
GlavRed
2025-01-16T17:27:37Z
Динамо Київ — ЦСКА 1948 4:1 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-01-16T18:52:56Z
"Вік усіх наздожене": легенда боксу пояснив, чому Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-01-16T18:48:00Z
"Неможливо": суперник Ломаченка попередив Дюбуа щодо реваншу з Усиком
24tv
2025-01-16T18:39:09Z
Хокеїсти «Крижинки» поступилися «Дніпру» у матчі чемпіонату України
УкраинФорм
2025-01-16T18:30:23Z
Манчестер Сіті готовий заплатити 60-65 млн євро за Камб'язо – Ді Марціо
Football.ua
2025-01-16T18:19:53Z
Фанати Ліона влаштували сутичку після поразки у Кубку Франції
24tv
2025-01-16T17:36:37Z
Екстренер Кличка та Усика працюватиме із непереможним супертяжем із України
24tv
2025-01-16T17:33:42Z
Бельгія може змінити Тедеско перед матчами з Україною
Football.ua
2025-01-16T17:21:59Z
Полісся офіційно підписало футболіста, якого позбулось Динамо
24tv
2025-01-16T16:57:59Z
Буде соковитим та ніжним: коли солити м'ясо під час варіння – головний секрет
GlavRed
2025-01-16T18:27:48Z
Вони шкідливі: список рослин, які не можна садити біля дому
24tv
2025-01-16T18:27:14Z
Як і де розмістити килимок у спальні: що треба врахувати
24tv
2025-01-16T17:51:24Z
Як захистити дерев'яну підлогу від подряпин: простий лайфхак зі звичайною губкою
24tv
2025-01-16T17:45:45Z
Чим відмити кухню від жиру: найкращі засоби, які одразу дають результат
24tv
2025-01-16T17:33:51Z
Названо 7 найгірших помилок садівників, які призводять до загибелі рослин
AgroNews
2025-01-16T17:21:45Z
Телефон, плітки та хаос: як позбутися звичок, що заважають жити
Знай
2025-01-16T16:51:55Z
Покладіть в шафу туалетний папір: це роблять всі досвідчені господині
24tv
2025-01-16T16:03:30Z
Вікна сяятимуть чистотою дуже довго: додайте цей копійчаний засіб у воду для миття
TSN
2025-01-16T15:51:23Z
Пошкодження ДНК може зберігатися роками, збільшуючи ризик раку
Portaltele
2025-01-16T17:45:48Z
Новий календар щеплень: зміняться вік введення БЦЖ
24tv
2025-01-16T17:42:55Z
Пільги для учасників бойових дій: як держава допомагає захисникам і захисницям України
24tv
2025-01-16T17:39:49Z
На Київщині відновили амбулаторію, пошкоджену внаслідок бойових дій
УкраинФорм
2025-01-16T17:24:54Z
Хворіти більше не вигідно: лікарняні розраховуватимуть за новими правилами
Знай
2025-01-16T17:21:24Z
Штучний інтелект допоміг знайти "революційні" протиотрути від зміїних укусів
24tv
2025-01-16T16:48:04Z
Майже всі забувають їх мити: 3 найбрудніші частини тіла
24tv
2025-01-16T16:42:45Z
Собаки, які не "уживаються" вдома: ветеринар назвав ТОП-4 популярні породи
GlavRed
2025-01-16T16:27:24Z
МОЗ затвердило новий порядок проведення медоглядів дітей вдома і в лікарнях
УкраинФорм
2025-01-16T16:24:49Z
Ігнорувати не варто: що означає значок "чайник" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-16T18:54:27Z
Alpina відзначить 60-річчя найпотужнішою версією B8 GT
AutoCentre
2025-01-16T18:00:16Z
Клон Tesla Cybertruck і вантажний скутер: Yamaha показала оригінальні електробайки
Фокус
2025-01-16T17:27:22Z
Новий Renault Twingo E-Tech: що відомо про бюджетну новинку
AutoCentre
2025-01-16T17:09:52Z
MAN розсекретив дані про безпілотні вантажівки
AutoCentre
2025-01-16T16:06:24Z
Larte Design показала своє бачення флагманського BMW 760i
AutoCentre
2025-01-16T15:12:39Z
Названо найпопулярніші дизельні авто в Україні за 2024 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T15:09:36Z
Розганяється до 330 км/год: представлено найшвидший і найдорожчий седан BMW
Фокус
2025-01-16T14:42:49Z
Власники Ford зможуть скаржитись на проблеми з авто виробнику прямо за кермом
AutoGeek
2025-01-16T14:24:55Z