MY.UAНовини
КЖЕ про публікацію версії вбивства пропагандистки Дугіної: Є ознаки порушення етичних стандартів
КЖЕ про публікацію версії вбивства пропагандистки Дугіної: Є ознаки порушення етичних стандартів

КЖЕ про публікацію версії вбивства пропагандистки Дугіної: Є ознаки порушення етичних стандартів

КЖЕ: Українські ЗМІ, які поширили дослівний переклад публікації NYT, не додавши контексту, пояснень, коментарів експертів, фактично взяли на віру матеріал та не провели його аналіз із точки зору доказовості, неупередженості і збалансованості.

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) відреагувала на статтю The New York Times про нібито причетність українських спецслужб до вбивства російської пропагандистки Дар’ї Дугіної, а також на подачу цієї інформації українськими медіа, оскільки вбачає тут ознаки порушення етичних стандартів.

Відповідна стаття була опубліквана NYT 5 жовтня 2022 року і була поширена низкою українських медіа. 

«Детектор медіа» наводить повний коментар КЖЕ.

Щодо статті The New York Times 

Автори статті посилаються на, очевидно, закритий звіт (або брифінг), але не вказують, який саме  (which has not been previously reported), де звучали версії від представників американської влади (U.S. government), що за вбивством Дугіної може стояти Україна.

Жодного джерела (людини чи документа), які повідомили про цю версію, автори не називають, як, власне, і не виносять в лід чи заголовок інших версій щодо вбивства, хоча вони у статті є. 

Викладене у цій статті викликає багато сумнівів, потребує додаткових доказів і виглядає як маніпулятивне.

1. У статті з посиланням на неназваних американських офіційних осіб зазначається, що США не знали заздалегідь про план нападу на авто Дугіних, в результаті якого загинула Дар’я Дугіна, і не надавали Україні розвідданих, щоб сприяти цьому. І якби з ними проконсультувалися, то вони застерегли б від убивства (and would have opposed the killing had they been consulted).

З викладеного і статті незрозуміло, чи насправді зверталась українська сторона до американської за порадою щодо замаху на Дугіну, чи наведене твердження – відповідь на припущення журналіста щодо того, чи варто було чинити замах на Дугіну.

2. Автори вказують, що «Росія не помстилася конкретно за це вбивство, але Сполучені Штати стурбовані, що це може спровокувати  Москву завдати ударів по вищих українських посадовцях»

Це хибна аргументація та перекладання провини з насильника на жертву. РФ методично за допомогою ракет і безпілотників винищує цивільні об’єкти на українських територіях, які не контролює, і чинить воєнні злочини (вбивства, згвалтування, катування, депортації) на територіях, які незаконно окупувала.

Це не є відповіддю на провокації, це війна на чужій території.

3. Автори пишуть, що «з початку війни українські спецслужби продемонстрували здатність проникати вглиб Росії для проведення диверсій»,  і на основі цього роблять висновок, що українські спецслужби могли дістатися і Дугіної.

Однак без доказів, лише на основі можливості, не є етичним звинувачувати когось у вбивстві. 

4. «Пан Дугін, — пишуть ці автори, — один із найвідоміших голосів Росії, які закликають Москву посилити війну проти України, був головним прихильником агресивної імперіалістичної Росії». 

Цією характеристикою автори наділяють Алєксандра Дугіна легітимним правом на свої погляди, тоді як він є одним із ідеологів рашизму (за Тімоті Снайдером), на основі його ідей і сформована вся машина геноциду і винищення українських громадян.

5. У статті також сказано, що  американські офіційні особи «не розголошують, хто міг санкціонувати напад на Дугіну і чи це санкціонував  президент  Зеленський», водночас, співпраця між Україною і США зросла, проте США не вистачає повної картини, як діють «конкуруючі центри влади в українській владі», включно з  військовими, службою безпеки та ОП.

І на основі цього автори пояснюють,  «чому одна частина українського уряду могла не знати про змову» (щодо Дугіної). 

Це так само є припущенням, бо жодних доказів, що хтось з українських посадовців може бути причетний до вбивства Дугіної, у статті не наведено.  Тим паче що в будь-якій адміністрації (в тому числі — і американській) існують «конкуруючі центри», але це не означає, що вони замовляють убивства. 

6. Автори статті звернулися за коментарем про ймовірну причетність України до вбивства Дугіної до радника голови Офісу президента України  Михайла Подоляка. Як пишуть журналісти,  радник «повторив заперечення» (і це формулювання одразу ставить під сумнів віру журналістів у це заперечення), пояснивши, що «будь-яке вбивство під час війни в тій чи іншій країні повинно мати якесь практичне значення, Дугіна, не є тактичною чи стратегічною метою для України».

7. Автори NYT пишуть, що «занепокоєння США агресивними таємними операціями України всередині Росії не спричинило жодних відомих змін у наданні розвідувальної, військової та дипломатичної підтримки уряду пана Зеленського чи службам безпеки України».

Але США офіційно не заявляли про «занепокоєння агресивними таємними операціями України всередині Росії»Тому це або занепокоєння авторів, або припущення, або робота в інтересах невідомих осіб.  

8. Автори публікації стверджують, що вбивство Дугіної сталося «після серії українських ударів у Криму, частині України, яку Росія захопила в 2014 році». І ця аргументація не витримує критики, бо «після» не завжди означає «внаслідок».

9. У публікації викладено інші точки зору, але цей баланс є штучним.

«ФСБ поклала відповідальність за вбивство пані Дугіної на українські спецслужби», — пишуть вони. 

Заява офіційних органів у країні з авторитарним режимом нацистського типу не може вважатися точкою зору в демократичній журналістиці. 

Автори зазначають: мовляв, «дехто вважає, що час покласти край тому, що вони називають небезпечним авантюризмом,  особливо — вбивства за політичними  мотивами». Але не вказує, хто ці «дехто» і чому їхня думка в цьому питанні є важливою.

Таким чином, публікація The New York Times, побудована на анонімних джерелах,  містить недостатньо об’єктивних даних та забагато – особистих припущень авторів. 

Щодо подачі інформації в українських медіа

Українські ЗМІ, які поширили дослівний переклад таких публікацій, не додавши контексту, пояснень, коментарів експертів, фактично взяли на віру матеріал та не провели його аналіз із точки зору доказовості, неупередженості і збалансованості. 

Відповідно до п. 6 Кодексу етики українського журналіста, «повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста. Журналісти і редактори повинні здійснювати кроки для перевірки автентичності усіх повідомлень, відео- та аудіо матеріалів, отриманих від представників загалу, фрілансерів, прес-служб та інших джерел».

Матеріал із NYT потребує від українських журналістів такого ж підходу, як і будь-які інші матеріали, побудовані на використанні анонімних джерел. 

Перш ніж подавати дослівні цитати з публікації, українським ЗМІ варто було належно проаналізувати статтю – зокрема, з’ясувати коректність використання журналістами анонімних джерел. В даному випадку автори з NYT не зазначили, якими були мотиви джерела (або джерел) із числа американських офіційних осіб, про спілкування з яким пише видання. А отже невідомо, чи не стало американське видання інструментом маніпуляції з боку осіб, зацікавлених в оприлюдненні певної версії. І про ці деталі варто було би повідомити українській аудиторії.  

Деякі ЗМІ обмежилися тим, що переповіли зміст публікації в американському виданні і не подали точки зору представників України, порушивши збалансованість подачі інформації:

Американські спецслужби вважають, що за вбивством Дугіної стоїть українська влада, – ЗМІ

NYT: Спецслужби США вважають, що Україна причетна до ліквідації Дугіної

З публікації NYT незрозуміло, яким чином були сформульовані запитання журналіста. Чи були це відкриті запитання? Чи це було висловлення припущень? Анонімні джерела повинні викликати довіру, тому такі деталі важливі для аудиторії. 

Використавши цитати з публікації NYT без аналізу і коментарів, українські ЗМІ стали ретрансляторами непідтвердженої версії про можливу причетність українських спецслужб до вбивства російської пропагандистки. 

«За вбивством Дугіної може стояти українська влада», «У розвідці США вважають, що представник українських органів влади міг дати добро на вбивство Дарії Дугіної» – подібні заголовки, розтиражовані медіа, не підтверджуються фактами, а лише відбивають точку зору авторів публікації NYT.

В деяких випадках заголовки виглядають не як припущення, а як доведений факт: Вбивство дочки Дугіна: американські ЗМІ видали несподівану інформацію про роль України (в цьому випадку використане слово «інформація», а не «версія», «точка зору», «припущення»).

Використовуючи цитати з публікації американського видання з оцінками дій українських спецслужб і посадовців, журналісти не завжди посилалися на те, що викладене є лише оцінкою авторів NYT. Наприклад, цей абзац виглядає як позиція українського журналіста, який готував новину: «Хоча Росія не помстилася конкретно за вбивство, Сполучені Штати стурбовані тим, що такі атаки мають велике символічне значення, хоча й не мають прямого впливу на полі бою. Нібито такі атаки можуть спровокувати Москву завдати ударів у відповідь по українських високопосадовцях».

Таким чином був порушений п.9 Кодексу етики українського журналіста «Факти, судження та припущення мають бути чітко відокремлені одне від одного. Неприпустимим є розповсюдження інформації, що містить упередженість чи необґрунтовані звинувачення». 

Важливо поважати право аудиторії на достовірну та об’єктивну інформацію і під час підготовки перекладів матеріалів, аналізувати їх зміст та додавати коментарі фахівців та пояснення, які дають аудиторії повну і всебічну характеристику описуваного явища.

Комісія з журналістської етики радить українським журналістам і медіа дотримуватися таких правил використання публікацій із іноземних медіа: 

  1. Здійснювати власний аналіз фактів, які містяться в публікаціях іноземних ЗМІ. Така перевірка може включати логічний аналіз, порівняння з уже відомою інформацією, вивчення джерел інформації. 
  2. Чітко відокремлювати факти від суджень і припущень. Якщо наведені цитати є особистою думкою автора або версією подій, про це необхідно повідомляти аудиторії.
  3. Особливо пильними потрібно бути в разі, якщо публікація будується на неназваних джерелах. Журналісти мають право на захист своїх джерел, однак використання інформації від анонімних співрозмовників має бути винятком і виправдане за наявності кількох умов: 1) отриманий матеріал є інформацією, а не думкою чи припущенням;  2) іншим чином отримати таку інформацію було неможливо; 3) джерело є надійним і має безпосередній доступ до такої інформації. Варто з обережністю ставитися до матеріалів, де ці умови не дотримані або дотримані лише частково. 
  4. Варто звертати увагу на збалансованість подачі інформації. Часто в публікаціях іноземних ЗМІ відсутні або недостатні коментарі від представників України. Під час поширення українського перекладу такої публікації потрібно додавати контекст, коментарі від місцевих експертів або українських посадовців. 
  5. У всіх чутливих випадках керуватися Кодексом етики українського журналіста, а також звертатися до Комісії за роз’ясненням чи порадою.

Коментар ДМ. 29-річна Дар'я Дугіна була донькою російського пропагандиста, одного з ідеологів так званого «євразійства» Олександра Дугіна.

Автівка Дугіної була підірвана 20 серпня, коли пропагандистка та її батько поверталися з пропагандистського фестивалю, який проходить за підтримки влади. В останній момент Дугін сів до іншої машини.

Дугіна підтримувала війну Росії проти України, виступала з популяризацією так званого «євразійства» в соцмережах, проводила лекції, публікувалася у «Федеральном агенстве новостей» (ФАН), що належить засновнику ПВК «Вагнер» Євгенію Пригожину.

Співпрацювала з пропагандистськими телеканалами, зокрема, «Царьград» та Russia Today. У березні 2022 року Дар'ю Дугіну включили до санкційного списку США, а в червні вона потрапила під санкції Великої Британії.

Останнім часом Дугіна виступала з доповідями про «імітацію вбивств у Бучі», вела трансляції з тимчасово захопленої росіянами Азовсталі, під час яких поширювала тези про те, що «Азов» заслуговує смерті.  

Російська спецслужба ФСБ поширила фейк, що вбивство Дугіної 20 серпня нібито організувала українка з полку «Азов». 

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна до підриву авто, в якому перебувала Дугіна, не має жодного стосунку, оскільки «ми не кримінальна держава, якою є РФ, а тим паче не терористична держава».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Путін підписав указ про призов резервістів на військові збори в 2025 році
24tv
2025-01-16T19:06:40Z
ПФУ запустив важливий сервіс для українців: як отримати документ безкоштовно
Хвиля
2025-01-16T19:03:54Z
Політикам не варто втручатись в армію, – Тимочко про переведення військ Повітряних сил у піхоту
24tv
2025-01-16T19:03:10Z
Несуть до 450 кг корисного навантаження: у США представили новітні морські дрони Tsunami
InternetUA
2025-01-16T19:01:33Z
Зеленський з Стармером оглянули нові дрони-бомбери й розвідувальні БпЛА: чим особлива ця зброя
24tv
2025-01-16T19:00:42Z
Вакансія: Медіа-радник для підтримки незалежних медіа в Україні
Детектор М
2025-01-16T18:54:20Z
Сімейне щастя не залежить від чоловіків: психолог потрапив у скандал в етері "Сніданку з 1+1"
24tv
2025-01-16T18:45:42Z
Теорія та практика: у Міноборони розповіли про базову військову підготовку
УкраинФорм
2025-01-16T18:45:22Z
Психіатр Олег Чабан в ефірі «Сніданку з 1+1» сказав, що жінки «більш емоційні», а щастя у сім'ї «ніяк не залежить» від чоловіків
Детектор М
2025-01-16T18:45:04Z
Помер кінорежисер Девід Лінч
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T19:10:09Z
Смерть Лінча, угода про 100-річне партнерство між Україною та Британією. Головне за 16 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T19:09:07Z
"У світі утворилася велика діра": помер "батько Твін Пікса" Девід Лінч
GlavRed
2025-01-16T19:03:17Z
Позитивний простір в інтер'єрі: що це таке і чому дизайнери радять його дотримуватися
24tv
2025-01-16T18:36:32Z
Невпізнанна Леся Нікітюк показала, який вигляд мала 20 років тому до популярності
TSN
2025-01-16T18:27:53Z
Церемонію Оскар 2025 можуть скасувати вперше за історію: що сталося
GlavRed
2025-01-16T18:27:19Z
Працював з Монатіком та Кажанною: український співак оголосив про завершення музичної кар'єри
24tv
2025-01-16T18:24:17Z
Антоніо Бандерас, екшн і детектив: огляд фільму "Паддінгтон у Перу"
Фокус
2025-01-16T17:12:42Z
Камалія повідомила про горе в її родині: "Це невимовний біль і непоправна втрата"
TSN
2025-01-16T17:06:43Z
Премʼєр Британії не поїде на інавурацію Трампа, а лідер популістів – поїде
Европейская правда
2025-01-16T19:12:34Z
Україна після інавгурації Трампа розраховує на нову динаміку в досягненні миру завдяки силі - Сибіга
УкраинФорм
2025-01-16T19:12:03Z
Канада готова допомогти втілити угоду про перемирʼя між Ізраїлем та ХАМАСом - Трюдо
УкраинФорм
2025-01-16T19:01:56Z
Суд у Бразилії не дозволив експрезиденту Болсонару поїхати на інавгурацію Трампа
УкраинФорм
2025-01-16T19:01:10Z
У Путіна є корисна йому відмінність: чи розуміють у США, що стоїть за вимогами диктатора
24tv
2025-01-16T19:00:13Z
Стармер підтвердив готовність до розміщення миротворців в Україні, якщо буде потрібно
Европейская правда
2025-01-16T18:58:36Z
У США скасували обмеження на польоти певних дронів
InternetUA
2025-01-16T18:58:13Z
Норвегія підняла свої F-35 у Польщі через Росію
Европейская правда
2025-01-16T18:57:30Z
Трамп і його команда переоцінюють свої можливості швидко закінчити війну, – Кулеба
24tv
2025-01-16T18:54:30Z
На Коростенщині затримали жінку, яка завдала співмешканцю ножових поранень
Украина Криминальная
2025-01-16T19:09:30Z
В Україні судитимуть групу шахраїв, які через Instagram продавали неіснуючу техніку Apple
InternetUA
2025-01-16T18:54:23Z
На Київщині та ще в низці областей - повітряна тривога через дронову атаку
УкраинФорм
2025-01-16T18:27:35Z
У горах Румунії загубилось двоє українців
Европейская правда
2025-01-16T18:24:31Z
У мережі повідомляли, що на Рівненщині на ходу загорівся потяг: що кажуть у ДСНС
24tv
2025-01-16T18:00:51Z
На Рівненщині загорівся пасажирський поїзд: в мережі опублікували кадри пожежі
Фокус
2025-01-16T17:51:33Z
НПЗ "Лукойла" у Волгограді зупинив одну з 2 установок гідроочищення після пожежі, – Reuters
24tv
2025-01-16T17:12:19Z
У Дніпрі чоловік сплатив 130 тис. грн аліментів. Але дитина виявилася не його
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T16:54:47Z
У Стамбулі від контрафактного алкоголю померли 30 людей, влада почала розслідування
Европейская правда
2025-01-16T16:51:39Z
Вороги, яким вдалось форсувати Оскіл, ховаються по посадках, їх вистежують ЗСУ, – ОСУВ "Хортиця"
24tv
2025-01-16T19:09:01Z
Бійці Азова взяли в полон ескімоса на Торецьком напрямку: що відомо
GlavRed
2025-01-16T19:06:48Z
У мріях росіян – оточити Покровськ, але вони підійшли лише з одного боку, – ОСУВ "Хортиця"
24tv
2025-01-16T19:06:30Z
«З таких позицій ніхто не повертається»: військовий відмовився йти в контрнаступ і отримав вирок
Политека
2025-01-16T19:01:30Z
Дитсадки та школи Полтавщини 17 січня працюватимуть дистанційно через загрозу обстрілів, – ЗМІ
24tv
2025-01-16T18:51:04Z
Є хлопці без кінцівок, з туберкульозом, гангреною, – Лубінець про останній обмін полоненими
24tv
2025-01-16T18:36:02Z
Чим для України обернеться втрата Торецька: зʼявився тривожний прогноз
GlavRed
2025-01-16T18:27:27Z
У Часовому Яру росіяни ховаються у трубах каналу: хочуть прорватися вглиб міста
24tv
2025-01-16T18:15:05Z
Відбудова Харкова: у місті представили концепцію велосипедної інфраструктури
УкраинФорм
2025-01-16T18:12:35Z
Хто справжній злодій: лише люди з високим IQ розгадають загадку за 5 секунд
GlavRed
2025-01-16T18:27:58Z
У США створили нових роботизованих бджіл, які здатні запилювати рослини і не тільки
24tv
2025-01-16T18:18:11Z
Феномен RedNote: що це таке, чим відрізняється від TikTok і чому стає популярною в США
24tv
2025-01-16T18:03:40Z
iPhone 17 Air та Galaxy S25 Slim: тонкі, але з мізерними батареями?
ITC
2025-01-16T17:54:40Z
З території Європи планують запустити перший супутник
УкраинФорм
2025-01-16T17:34:25Z
Штучний інтелект у вузді: як США намагаються стримати хаос у світі технологій
Фокус
2025-01-16T17:21:26Z
Запуск стейблкоїна USDD 2.0 на Tron з дохідністю 20% річних: сміятись чи плакати?
ITC
2025-01-16T16:57:38Z
Перші рендери Samsung Galaxy S25 Slim: наскільки тонким буде його корпус?
ITC
2025-01-16T16:57:00Z
Власники продають будинок за мільйони, але ніхто не купує: в усьому винуваті пінгвіни
Фокус
2025-01-16T16:51:37Z
Яким має бути стаж, щоб отримувати пенсію 20 тисяч гривень у 2025 році
24tv
2025-01-16T19:06:57Z
Укрзалізниця прискорить низку поїздів на Одеському напрямку
УкраинФорм
2025-01-16T18:54:17Z
Місто майбутнього: в Японії завершили перший етап будівництва Woven City
InternetUA
2025-01-16T18:33:45Z
росія купуватиме газ для невизнаного Придністров'я у Європі
iPress
2025-01-16T18:30:21Z
Долар і євро "штормитиме": банкір спрогнозував курс валют до 26 січня
GlavRed
2025-01-16T18:27:50Z
Україна планує запустити виробництво чипів: в Кабміні затвердили план
TSN
2025-01-16T18:24:41Z
Водіям показали, як відрізняються ціни на бензин, дизель та автогаз в Одеській та Львівській областях
Хвиля
2025-01-16T17:45:23Z
Держава втрачає цінний актив: суд виніс рішення на користь компаній Боголюбова
24tv
2025-01-16T17:42:26Z
В Індії шукають нових постачальників нафти після санкцій США проти Росії - Reuters
УкраинФорм
2025-01-16T17:30:17Z
Динамо Київ — ЦСКА 1948 4:1 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-01-16T18:52:56Z
"Вік усіх наздожене": легенда боксу пояснив, чому Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-01-16T18:48:00Z
"Неможливо": суперник Ломаченка попередив Дюбуа щодо реваншу з Усиком
24tv
2025-01-16T18:39:09Z
Хокеїсти «Крижинки» поступилися «Дніпру» у матчі чемпіонату України
УкраинФорм
2025-01-16T18:30:23Z
Манчестер Сіті готовий заплатити 60-65 млн євро за Камб'язо – Ді Марціо
Football.ua
2025-01-16T18:19:53Z
Фанати Ліона влаштували сутичку після поразки у Кубку Франції
24tv
2025-01-16T17:36:37Z
Екстренер Кличка та Усика працюватиме із непереможним супертяжем із України
24tv
2025-01-16T17:33:42Z
Бельгія може змінити Тедеско перед матчами з Україною
Football.ua
2025-01-16T17:21:59Z
Полісся офіційно підписало футболіста, якого позбулось Динамо
24tv
2025-01-16T16:57:59Z
Покладіть сюди авокадо: воно достигне всього за добу
24tv
2025-01-16T19:06:06Z
Буде соковитим та ніжним: коли солити м'ясо під час варіння – головний секрет
GlavRed
2025-01-16T18:27:48Z
Вони шкідливі: список рослин, які не можна садити біля дому
24tv
2025-01-16T18:27:14Z
Як і де розмістити килимок у спальні: що треба врахувати
24tv
2025-01-16T17:51:24Z
Як захистити дерев'яну підлогу від подряпин: простий лайфхак зі звичайною губкою
24tv
2025-01-16T17:45:45Z
Чим відмити кухню від жиру: найкращі засоби, які одразу дають результат
24tv
2025-01-16T17:33:51Z
Названо 7 найгірших помилок садівників, які призводять до загибелі рослин
AgroNews
2025-01-16T17:21:45Z
Телефон, плітки та хаос: як позбутися звичок, що заважають жити
Знай
2025-01-16T16:51:55Z
Покладіть в шафу туалетний папір: це роблять всі досвідчені господині
24tv
2025-01-16T16:03:30Z
Собаки, які не "уживаються" вдома: ветеринар назвав ТОП-4 популярні породи
GlavRed
2025-01-16T18:57:50Z
Пошкодження ДНК може зберігатися роками, збільшуючи ризик раку
Portaltele
2025-01-16T17:45:48Z
Новий календар щеплень: зміняться вік введення БЦЖ
24tv
2025-01-16T17:42:55Z
Пільги для учасників бойових дій: як держава допомагає захисникам і захисницям України
24tv
2025-01-16T17:39:49Z
На Київщині відновили амбулаторію, пошкоджену внаслідок бойових дій
УкраинФорм
2025-01-16T17:24:54Z
Хворіти більше не вигідно: лікарняні розраховуватимуть за новими правилами
Знай
2025-01-16T17:21:24Z
Штучний інтелект допоміг знайти "революційні" протиотрути від зміїних укусів
24tv
2025-01-16T16:48:04Z
Майже всі забувають їх мити: 3 найбрудніші частини тіла
24tv
2025-01-16T16:42:45Z
МОЗ затвердило новий порядок проведення медоглядів дітей вдома і в лікарнях
УкраинФорм
2025-01-16T16:24:49Z
У Києві помічено Land Rover з незвичайною кормою
AutoCentre
2025-01-16T19:07:13Z
Ігнорувати не варто: що означає значок "чайник" на панелі приладів авто
GlavRed
2025-01-16T18:54:27Z
Alpina відзначить 60-річчя найпотужнішою версією B8 GT
AutoCentre
2025-01-16T18:00:16Z
Клон Tesla Cybertruck і вантажний скутер: Yamaha показала оригінальні електробайки
Фокус
2025-01-16T17:27:22Z
Новий Renault Twingo E-Tech: що відомо про бюджетну новинку
AutoCentre
2025-01-16T17:09:52Z
MAN розсекретив дані про безпілотні вантажівки
AutoCentre
2025-01-16T16:06:24Z
Larte Design показала своє бачення флагманського BMW 760i
AutoCentre
2025-01-16T15:12:39Z
Названо найпопулярніші дизельні авто в Україні за 2024 рік
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T15:09:36Z
Розганяється до 330 км/год: представлено найшвидший і найдорожчий седан BMW
Фокус
2025-01-16T14:42:49Z