/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F72%2F6a77e468e54dce032869b91bb114c266.jpg)
Ядерна страшилка не спрацювала: Кремль знижує градус напруги
Про це йдеться у щоденній доповіді Інституту вивчення війни (ISW).
Читайте Vlasti в Telegram: повідомляємо лише найцікавіше.
Зміна риторики вказує на те, що високопоставлені російські воєначальники та кремлівські чиновники, ймовірно, певною мірою усвідомлюють величезні витрати за незначну оперативну вигоду для Росії у разі застосування ядерної зброї проти України чи країн НАТО.
Кремль, ймовірно, приватно роз'яснив свою ядерну політику з метою деескалації відносин зі Сполученими Штатами та їхніми союзниками.
Зокрема, радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван контактував з радником президента РФ Володимира Путіна із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим та секретарем Ради безпеки Миколою Патрушевим, намагаючись знизити ризик застосування ядерної зброї.
Посол Росії у Великобританії Андрій Келін також зазначив 26 жовтня, що міністр оборони Росії Шойгу кілька разів дзвонив своїм колегам - як повідомляється, запевняючи їх, що Росія не зацікавлена у використанні ядерної зброї у війні проти України.
Китай міг також зіграти свою роль у тиску на Кремль.
Голова КНР Сі Цзіньпін заявив 4 листопада, що 'міжнародне співтовариство має..
спільно протистояти застосуванню або загрозі застосування ядерної зброї, виступати за те, щоб ядерна зброя не застосовувалася і ядерні війни не велися, щоб запобігти ядерній кризі в Євразії'.
Міністр оборони Китаю Вей Фенхе, ймовірно, висловив цю думку Шойгу під час телефонної розмови 26 жовтня.
Аналітики ISW вважають, що Кремль може в майбутньому вдатися до риторики балансування на межі ядерної війни, щоб спонукати Сполучені Штати та їхніх союзників чинити тиск на Україну для проведення переговорів.