MY.UAНовости
Хрестовий похід. Як російська пропаганда вигадала «десатанізацію» України
Хрестовий похід. Як російська пропаганда вигадала «десатанізацію» України

Хрестовий похід. Як російська пропаганда вигадала «десатанізацію» України

Наступною фазою «спеціальної воєнної операції» в Росії оголосили війну проти Cатани. Але останній бій проти прабатька зла може стати такою ж проблемою, як постійні погрози ядерною зброєю: таким заявам мало хто вірить.

Із самого початку війни російська пропаганда пояснювала вторгнення в Україну необхідністю «денаціфікації та демілітаризації» нашої країни. Потім, коли стало очевидно, що ці слова для внутрішньої аудиторії заскладні й не працюють, а провал «бліцкригу» потребує додаткових пояснень, влада Росії та пропаганда вигадували щось наступне. Іноді війну виправдовували «захистом російськомовного населення Донбасу», іноді називали «відповіддю Росії на агресію НАТО», іноді говорили, що це удар на випередження — мовляв, якби Росія не пішла на Україну, українська армія сама напала б на Росію. Жодне з цих пояснень не було достатньо переконливим та ефективним. Складно, наприклад, радіти в новинах, що НАТО та США не надсилають війська в Україну, обмежують поставки зброї або взагалі закликають до перемовин, і при цьому наполягати, що Росія воює саме з НАТО. Так само неможливо пояснити, чому російськомовне населення сходу та півдня України не радіє «визволителям», чому загарбники знищують міста і села в областях, які Росія начебто «звільняє». Версія про «необхідний удар на випередження» таки закріпилася в головах росіян, судячи з поширеності в соцмережах та у відповідях на вуличні опитування в перші місяці великої війни. Але що довше йшла ця війна, то менше вона виглядала як «спеціальна військова операція» і то складніше ставало продавати аудиторії цей «удар»: накачати людей до кровожерливого екстазу пропаганда можна лише в короткочасній перспективі і за умови, що армія перемагає. Коли війна затягнулася, а на фронті поразки, потрібне пояснення, яке б виправдовувало все: зниження рівня життя, цинкові труни, мобілізацію, цензуру та відсутність зрозумілих перспектив. Щось екзистенційне. Тому пропаганда вигадала «хрестовий похід Святої Русі проти сатанинської України та Заходу». 

Спочатку був «Азов»

У період з 2016 по кінець 2021 року про «неоязичництво» воїнів «Азова» час від часу писали в російських і проросійських медіа — це була частина демонізації полку, який у Росії називали «неонацистським батальйоном». І, звісно, публікації ці були побудовані, як будь-яка пропаганда, на окремих реальних фактах, вигадках, узагальненнях та банальній брехні.

Найчастіше використовувалися такі факти. По-перше, у 2016 році на тренувальній базі полку «Азов» встановили дерев’яного ідола Перуна. По-друге, цивільний корпус «Азов», який не має стосунку до полку «Азов», як і його лідер Андрій Білецький, не приховував, що симпатизує поганським віруванням. Білецький навіть намагався допомогти одній із  язичницьких спільнот Києва офіційно зареєструватись. По-третє, з різних публікацій та відео можна зрозуміти, що частина українських військових, у тому числі з полку «Азов», використовують атрибути та обряди різних непоганських культів. Часто це суміш усього на світі — є ті, кому до вподоби Перун, є ті, хто поклоняється Одіну. Немає, здається, поки що лише друїдів.

Що ж, американська академія військово-повітряних сил у Колорадо ще у 2011 році за 80 тисяч доларів побудувала  міністоунхендж для тих кадетів, яким він потрібен для обрядів. А Російську православну церкву непокоїло поширення неопоганських вірувань серед російських силовиків та працівників пенітенціарної системи. Соціологічні дані з різних країн свідчать, що людей із такими поглядами стає більше, ніж у минулому столітті, в усьому світі. Це здебільшого пояснюється тим, що людям подобається атрибутика та причетність до чогось, що відрізняє та відокремлює їх від вірян більш поширених релігій. 

Усі ці новини, переважна більшість яких насправді не стосувалася власне полку «Азов», а лише рухів, пов’язаних із Білецьким чи взагалі частини ультраправих, ставали приводом для російської та проросійської пропаганди, аби стверджувати, що «українські неонацисти» всі «поганці», вклоняються ідолам та створюють капища. При цьому пропаганда не забувала, що українці — «розкольники», бо частина правих організацій брала участь у конфліктах між вірянами церкви Московського патріархату та помісної. Пропаганда навіть наполягала, що «українські націоналісти масово переходять в іслам».

При цьому до лютого 2022 року публікації про зв’язок «Азова» та «сатаністів» були прерогативою зовсім уже смітникових сайтів та були поодинокими. Але з початку великої війни публікації про «азовців-сатаністів» з’являються десятками на місяць. Ще в березні 2022 року з’явилися публікації, що «в Україну потягнулися сатаністи з Америки» та що американські сатаністи «підтримали Україну». А потім — про начебто «людські жертвоприношення», які практикують бійці «Азова», про «капища» та «сатанинські та окультні» практики. В деяких публікаціях  навіть намагалися  пред’явити публіці «докази»: декілька фотографій предметів, які начебто знайшли в місцях, де перебували бійці «Азова». Ці предмети — гумові зелені руки, що тримають свічки, та маски «диявола» з рогами, — можна купити в інтернеті. І в Росії вони теж продаються.

А ще пропагандисти знайшли «вівтар із наліпок» для сатаністів і календар, де бійці повинні були відмічати «дати відправлення культу» (на фото — календар із логотипом «Азова»). Протягом весни та на початку літа в державних російських ЗМІ таких публікацій стало так багато, що можна було зробити висновок: публіку готують до театральної вистави «Свята Русь пішла війною на сатаністів». Але, на диво, протягом літа тема «сатаністів» з «Азова» вщухла так само, як і тема трибуналу над захисниками Маріуполя, частину яких врешті обміняли наприкінці вересня під крики про «зраду» російських z-каналів. 

«Священна війна»

Паралельно з кампанією про «сатанинський» «Азов», але повільніше, російська пропаганда просувала іншу тезу: що в Україні Росія бореться не з конкретними «сатаністами», а з Нечистим як таким.

Не можна сказати, що тема виникла раптово: майже з перших днів війни російська влада, а також релігійні діячі по-різному, але називали війну «метафізичною» чи «священною». Так, ще шостого березня під час служби у Прощену неділю патріарх Кирило  назвав війну саме «метафізичною»: проти «цінностей, що нав’язує Захід». Аби не виникло сумнівів, він уточнив: у першу чергу війна почалася тому, що мешканці Донбасу — проти «гей-парадів». А вже за тиждень про необхідність «дешайтанізації» України заявив глава Чечні Рамзан Кадиров. Саме він був винахідником цього терміна, який повторювали весь цей час його поплічники: вони вимагали «дешайтанізувати» «Азовсталь» або боролися з «нациками та шайтанами» в Гостомелі. І так далі.

Трохи пізніше, у квітні, в бій за віру та увагу Путіна, якому раз за разом пропаганда пропонує різні варіанти пояснення того, що він сам почав, включився «православний олігарх» Костянтин Малофєєв, якому належить телеканал «Царьград». Він заявив, що Росія веде війну проти «масонів, неоліберального вашингтонського болота, глобалістів, — і всі вони сатаністи». «Це священна війна», — зробив висновок він. «Царьград» просував ці тези постійно й раніше: на ньому є купа спікерів на зразок Проханова та Дугіна, які до великої війни були занадто маргінальними, аби пускати їх на державні пропагандистські ресурси. Але коли знадобилася нове ідеологічне підґрунтя для війни, яку навіть війною ніхто не називав, вони стали у пригоді. 

«Євразійський джихад»

Наскільки можна зробити висновки з відкритих джерел, рішення про просування ідеї «священної війни» як основного пояснення агресії проти України було прийняте  наприкінці серпня — на початку вересня. На це вплинуло багато чинників: несподіваний розгром російської армії на Харківщині, посилення критики дій російського керівництва з боку ультраконсерваторів та «ядерних патріотів», очевидна необхідність мобілізації та ознаки зниження підтримки війни з боку росіян, хай і незначного. Навіть загибель доньки Дугіна Дар’ї теж могла вплинути на те, чи почнуть просувати доти популярні лише в ультраправому середовищі ідеї Росії як катехону, тобто останнього «оплоту християнської боротьби із Антихристом». Як пишуть російські медіа, після загибелі Дугіної її батько разом із Прохановим та іншими проповідниками «русского мира» знову, після багатьох років перерви, почали співпрацювати з Кремлем, аби запропонувати нову російську ідеологію. Принаймні, 30 вересня, коли Путін виголосив чергову промову з нагоди анексії українських територій, він розповідав про будову світу словами саме Дугіна: в усьому винив англосаксів та наполягав, що «США окупували Японію та Німеччину». Це майже прямі цитати з різних статей Дугіна. Також Путін прямо назвав західні цінності сатанізмом. За декілька днів до того патріарх Кирило майже прямо заявив, що Росія воює проти Антихриста, та закликав до «духовної мобілізації» одночасно з оголошенням реальної мобілізації росіян на війну. Він також наголосив, що загиблим на війні росіянам простяться всі гріхи. Це те саме, що свого часу обіцяли учасникам хрестових походів папи.

Після 30 вересня «боротьба проти сатанізму» в Україні була офіційно дозволена. В жовтні це вилилося в купу новин, які були би смішними, якби не були такими сумними. Але вони яскраво демонструють ступінь готовності декларувати будь-які ідеї заради збереження влади. На найбільших пропагандистських телеграм-каналах і телебаченні почали розповідати, що «азовці покланяються дияволу», а на Україні «лежить каїнова печать» через братовбивство, і потрібно вигнати з «біснуватих росіян», себто українців, диявола.

Вже першого жовтня депутат Держдуми Олексій Чепа звернувся в Генпрокуратуру Росії із вимогою заборонити в Росії «ідеологію сатанізму» та «сатанинські організації». Підключилися Захар Прилєпін та Іван Охлобистін, які почали називати «спеціальну воєнну операцію» «священною війною». Причому ці «православні» дивним чином посилалися не тільки на патріарха Кирила, а й на Рамзана Кадирова, який 25 жовтня заявив, що війна в Україні — «джихад». «СВО есть прямое смертельное столкновение с атеистическим глобалистским либеральным Западом и его либерал-нацистскими щупальцами в лице одержимых малороссов. И на сей раз сатанинский характер главного противника Святой Руси больше не метафорический. Это просто и прямо орды Антихриста»,  — цитата Дугіна, якого нарешті допустили до ефірів Соловйова.

Сам Володимир Соловйов прирівняв до сатаністів не тільки українських військових чи взагалі українців, а й російських незалежних журналістів, опозицію і, звісно, геїв. А на каналі «Соловйов Live» стверджували, що Зеленський сатаніст, бо він… єврей. І, звісно, Залужний теж сатаніст, бо «носить браслет із поганськими символами». В уяві пропагандистів народився «політичний сатанізм», «православний джихад», а також «масова західна вавилонська блудниця, вдягнена в бронеліфчик», яка йде на Святу Русь (можете отут подивитися). Врешті сатанізм, «ядром якого є содомія» і проти якого росіяни воюють в Україні, обговорили в Держдумі. Коло замкнулося: в березні, нагадаємо, причиною війни російський патріарх назвав запобігання «гей-парадам у Донецьку».

Кульмінацією антисатанинської істерики стала публікація помічника секретаря Ради безпеки Росії Патрушева — Олексія Павлова, який нарешті переклав «дешайтанізацію» російською і закликав до «десатанізації» України. Ця країна, мовляв, перетворилася на «тоталітарну гіперсекту». Павлов навіть навів приклади тих, хто керує цією сектою «сатаністів»: Ігор Коломойський (і взагалі хасиди), Віктор Пінчук, Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов. За баптистів, до яких належить Турчинов, та греко-католиків, до яких належить Яценюк, звісно, ніхто не вступився, а ось із хасидами вийшло незручно: головний рабин Росії — саме хасид, і тому після заяв Павлова хасиди написали заяви в прокуратуру та слідчий комітет Росії. Патрушев був вимушений перепрошувати за «екзорциста». Але головне у статті залишилося незмінним: «десатанізація України» — новий курс російської пропаганди та «наступний етап СВО».

25 жовтня, коли Кадиров оголосив джихад, а Павлов — «десатанізацію» України, у храмі Христа Спасителя відбулося пленарне засідання XXIV Всесвітнього Російського Народного Собору. На ньому виступали люди, які очолили «ідеологічну війну з сатаною».

Олександр Дугін та Девід Дьюк

Тобто імперіаліст Олександр Дугін, який взагалі-то прихильно ставився до окультних практик нацистів, вважав  фашизм єдиною правильною формою правого націоналізму та співпрацював із очільником Ку-Клус-Клану Девідом Дьюком. Патріарх Кирило. Колишній ліберал, заступник голови адміністрації президента Сергій Кирієнко, який курує російський інтернет, окуповані території та відповідає за «образ будущего России». Голова Компартії Геннадій Зюганов, який тепер теж бореться із сатанізмом в Україні та імперіалістами Заходу. Олігарх Малофєєв. Ватажок «ДНР» Денис Пушилін та інші дивні люди, які намагаються нашвидкуруч створити ідеологію, яка би влаштувала і Путіна, і пересічних росіян. На засіданні не було лише заступника голови Ради безпеки Росії Дмитра Медведєва, тому йому про «війну із сатаною» довелося висловитися окремо. 4 листопада, в день «народної єдності», він нарешті наздогнав політичних конкурентів, які  відчули «запах сірки з України» раніше і зорієнтувалися швидше. Цього дня він написав епічний пост, із якого випливало, що проти Росії воюють:

— божевільні нацисти-наркомани;

— велика зграя гавкучих собак із західної псарні;

— підсвинки, що рохкають, та недалекі обивателі.

А сама Росія при цьому, «отримавши сакральну міць», воює проти прабатька всього зла: «У нас є можливість відправити всіх ворогів до геєни вогняної, але не це наше завдання. Ми слухаємо слова Творця в наших серцях і підкоряємося їм. Ці слова дають нам священну мету. Мета — зупинити верховного володаря пекла, хоч би яке ім'я він використав — Сатана, Люцифер чи Ібліс».

На початку великої війни багато хто з експертів писав, що саме Путін виявився найзавзятішим споживачем власної пропаганди. Що він повірив у «єдиний народ» та «визволителів, яких будуть вітати квітами». Але після допису Медведєва стає зрозуміло, що саме він — найбільша жертва пропаганди, якою він врешті отруївся. Й ібліс, як влучно написали у соцмережах, підкравсь до нього непомітно.

Втім перед російською пропагандою швидко постане складне завдання: «хрестовий похід» як пояснення агресії проти України може спрацювати в найближчій перспективі для мобілізації начебто православних росіян. Але «глибинний народ», про який Сурков писав, що він «завжди собі на думці, недосяжний для соцопитувань, агітації, загроз та інших способів прямого вивчення та впливу», може виявитися не настільки вже й православним або навіть не зовсім віруючим. А вигадати ще «останніший» аргумент, ніж священна війна та ядерна бомба, які Кремль уже застосував, буде нелегко.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Маск не буде працювати в уряді Трампа, але збереже вплив на політику США, – CNN
24tv
2024-11-11T15:33:16Z
Перебіжчики з КНДР передали Україні листівки із закликом до військових Пхеньяна тікати з Росії
УкраинФорм
2024-11-11T15:31:48Z
В "Айдарі" стверджують, що росіяни підірвали Курахівську дамбу
ZN UA
2024-11-11T15:28:55Z
Політика Євросоюзу суттєво зміниться після перемоги Трампа: що передбачається
GlavRed
2024-11-11T15:27:52Z
РФ використовує нову тактику повітряних атак: експерт описав хитрий план окупантів
GlavRed
2024-11-11T15:27:32Z
В небезпеці велике місто: Росія вибрала нові цілі для ударів по цивільних - BILD
GlavRed
2024-11-11T15:27:01Z
Міністр оборони Британії спростовує чутки про зниження допомоги Україні
iPress
2024-11-11T15:25:57Z
Не варто передчасно оцінювати, як адміністрація Трампа буде вирішувати питання війни в Україні — глава МЗС Франції
ZN UA
2024-11-11T15:25:39Z
ГУР під москвою спалили штурмовий гелікоптер Мі-24
iPress
2024-11-11T15:25:33Z
У Франківську суд визнав винним у дезертирстві солдата, який не з’явився на службу після лікування
УкраинФорм
2024-11-11T15:30:43Z
Примусова мобілізація жінок: депутка розповіла, що готують насправді
Знай
2024-11-11T15:30:07Z
"Має бути потяг й бажання": Клопотенко розповів про романтику з чоловіками
GlavRed
2024-11-11T15:27:25Z
Створення штучного інтелекту українською мовою впишуть у Стратегію розвитку культури
УкраинФорм
2024-11-11T15:27:07Z
Зеленський нагородив ще 857 військових, 472 із них - посмертно
УкраинФорм
2024-11-11T15:25:08Z
Rheinmetall і ICEYE передають супутникові знімки Україні
iPress
2024-11-11T15:25:08Z
Німеччина підтримує молодих українських науковців
Форпост
2024-11-11T15:20:41Z
Заступниці голови Львівської обласної МСЕК оголосили підозру
ZN UA
2024-11-11T15:15:37Z
Rheinmetall та ICEYE надають Україні супутникові знімки
УкраинФорм
2024-11-11T15:09:00Z
Як очистити футболку від принту: 4 прості способи видалення друку з тканини
GlavRed
2024-11-11T15:27:54Z
Американки масово скуповують препарати для екстреної контрацепції через обрання Трампа
24tv
2024-11-11T14:51:31Z
Біль нічому їх не вчить: учені розповіли про лякаючу рису психопатів та її наслідки
Фокус
2024-11-11T14:28:51Z
3 звички, які подовжують молодість і роблять людей щасливішими
TSN
2024-11-11T13:51:31Z
Засуджено лікаря, який отруїв партнера своєї матері фейковою вакциною від COVID
Украина Криминальная
2024-11-11T13:45:02Z
На Чернігівщині відновлять районну лікарню за кошти, зібрані через United24
УкраинФорм
2024-11-11T13:37:32Z
9 з 10 студентів-медиків не склали "КРОК": про які спеціальності йдеться
24tv
2024-11-11T13:36:07Z
У столиці зростає кількість випадків грипу і Covid-19
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T13:00:03Z
Експерти закликали ніколи не сушити речі в одній із кімнат: в чому причина
GlavRed
2024-11-11T12:27:52Z
Через це ви переплачуєте за опалення: як скоротити витрати на комуналку взимку
24tv
2024-11-11T15:33:27Z
Картопля в Україні на 170% дорожча, ніж торік
AgroPortal
2024-11-11T15:30:50Z
НБУ попередив українців: податки можуть знову зрости, названо умови
Политека
2024-11-11T15:27:39Z
В’єтнам може заблокувати китайські торговельні майданчики Temu і Sheing
iPress
2024-11-11T15:25:19Z
У Фонді гарантування вкладів призначили нового директора-розпорядника
УкраинФорм
2024-11-11T15:25:16Z
За жовтень держбюджет отримав ₴11,4 мільярда від акцизного податку
УкраинФорм
2024-11-11T15:22:41Z
Індія хоче торгувати з Росією у рупіях
УкраинФорм
2024-11-11T15:19:58Z
Реальні зарплати в Україні до кінця 2024 р перевищать довоєнний рівень
AgroNews
2024-11-11T15:16:45Z
"Укренерго" зупиняє виплати за боргами: що буде з енергетичною стабільністю країни
Знай
2024-11-11T15:14:37Z
Страва гідна ресторанного меню: смачна ідея вечері з сосисок – ні, не просто варені
24tv
2024-11-11T15:33:28Z
Дуже багато начинки і тонке тісто: як приготувати Чиказьку піцу
Фокус
2024-11-11T15:30:31Z
Гаряча чи холодна: у яку воду опускати картоплю під час варіння
GlavRed
2024-11-11T15:27:49Z
Як вибрати ідеальний колір гравію для ландшафту: важливі критерії
24tv
2024-11-11T15:21:46Z
Як швидко зробити компост в домашніх умовах: перегній з опалого листя за місяць
TSN
2024-11-11T15:18:45Z
Правила в’їзду до Польщі та ЄС для українців
360ua.news
2024-11-11T15:14:29Z
Гороскоп на 2025 рік для Скорпіонів – вплив планет обіцяє значні виклики
24tv
2024-11-11T15:03:28Z
Як змусити спатифілум укритися квітами: допоможе цей підручний засіб
TSN
2024-11-11T15:03:18Z
Як зекономити місце у валізі: 5 секретних лайфхаків, про які справді мало хто знає
24tv
2024-11-11T14:51:44Z
РФ націлилася на супермаркети Харкова – журналіст BILD назвав ціль ворога
TSN
2024-11-11T15:27:01Z
Яскравий передсмертний перфоманс: російська бронемашина натрапила на фугасну міну
TSN
2024-11-11T15:18:01Z
На Донеччині через ремонт скоротять подачу води у чотири міста
УкраинФорм
2024-11-11T15:14:28Z
На ТОТ Херсонщини повісилися двоє учасників АТО, яких змушували підписати контракт у росармії
УкраинФорм
2024-11-11T15:06:51Z
Росіяни штурмують ЗСУ в Кураховому з півночі, півдня і сходу: аналітики розповіли про ситуацію на кожній з ділянок
ZN UA
2024-11-11T15:06:23Z
Чому РФ досі не взяла Покровськ – Берлінська назвала фактори
TSN
2024-11-11T15:03:31Z
У Франківську презентували книгу про міфи і стереотипи навколо війни та Донбасу
УкраинФорм
2024-11-11T15:01:20Z
У Тернополі викрили на хабарництві головного лікаря однієї з обласних лікарень
УкраинФорм
2024-11-11T14:58:38Z
У Криму за жовтень зафіксували 17 незаконних арештів - правозахисники
УкраинФорм
2024-11-11T14:58:20Z
Вагітна Анна Сагайдачна розсекретила свого нового коханого
TSN
2024-11-11T15:18:26Z
Це бажання швидко зникло, – Олена Зеленська зізналась, ким хотіла стати в дитинстві
24tv
2024-11-11T15:14:39Z
Холостяк Олександр Терен розповів про найкраще і найгірше побачення
Вива
2024-11-11T15:09:34Z
Meridian Czernowitz видасть нову збірку віршів Ірини Цілик «Тонкий лід»
Детектор М
2024-11-11T15:07:29Z
Ксенія Бугрімова і Марія Виноградова започаткували у Лондоні кінофестиваль про жінок на війні
Вива
2024-11-11T14:54:37Z
Відома українська співачка розповіла про неприємну зустріч з росіянами у Парижі: "Дуже стримувалася"
TSN
2024-11-11T14:48:12Z
Ляльки Mattel за фільмом «Wicked: Чародійка» спрямовують на порносайт
ITC
2024-11-11T14:47:43Z
Перший трейлер «Місія нездійсненна 8»: Том Круз проти штучного інтелекту і російського військового корабля
ITC
2024-11-11T14:47:35Z
Злата Огнєвіч шокувала, як їй зіпсували виступ на "Євробаченні" та ледь не зірвали його
TSN
2024-11-11T14:42:54Z
"Нахилився на 45 градусів": потрапив у біду круїзний лайнер, що вміщає 5000 пасажирів
Фокус
2024-11-11T15:30:24Z
Заволоділи 150 млн грн. Ексзаступник голови правління банку отримав підозру у пособництві
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T15:30:03Z
Пошкодження греблі Курахівського водосховища: як піднялася вода та які регіони під загрозою
24tv
2024-11-11T15:27:54Z
Затримано групу підпалювачів, які намагалися знищити гелікоптер ЗСУ
Украина Криминальная
2024-11-11T15:21:46Z
19-річна волинянка, яка заморила немовля голодом, отримала усього два роки ув’язнення
Украина Криминальная
2024-11-11T15:21:18Z
Двигун літака Boeing загорівся під час польоту: чим це закінчилося
TSN
2024-11-11T15:18:55Z
Знайомі пограбували українця в Таїланді на $249 тис. у криптовалюті
ITC
2024-11-11T15:15:32Z
Рашисти вдарили “Шахедом” по багатоповерховому будинку у Бєлгороді
Украина Криминальная
2024-11-11T15:14:18Z
51-річний житель Одеського району зарізав сусіда
Украина Криминальная
2024-11-11T15:06:05Z
Перспективний футболіст у 22 роки закінчив кар'єру через релігію: що відомо
24tv
2024-11-11T15:14:23Z
Тренера з тхеквондо дискваліфікували, бо він вдарив 8-річну доньку після її поразки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-11T14:21:35Z
Буяльський не допоможе збірній України в Лізі націй у листопаді
Football.ua
2024-11-11T14:06:41Z
Барселона повідомила про терміни відновлення Ямала та Левандовські
Football.ua
2024-11-11T13:58:20Z
Похорон В'ячеслава Узєлкова: у Вінниці попрощалися зі спортсменом - фото
GlavRed
2024-11-11T13:40:06Z
Александер-Арнольд вибув на кілька тижнів через травму в матчі з Астон Віллою
Football.ua
2024-11-11T13:37:32Z
Гравець юнацької збірної України забив ефектний гол зі штрафного за Баєр: відео шедевру
24tv
2024-11-11T13:21:25Z
Лукаку Васкесу діагностували травму привідного м’яза
Football.ua
2024-11-11T12:58:45Z
"Втратив до нього повагу": американський чемпіон звинуватив Ломаченка у зриві бою
ZN UA
2024-11-11T12:48:41Z
Apple пояснила дивне рішення сховати кнопку нового Mac mini
InternetUA
2024-11-11T15:02:45Z
Бактеріальний «навігатор» точно відстежує, де людина побувала — вчені створили новий ШІ-інструмент
ITC
2024-11-11T14:47:13Z
Магнітні бурі у листопаді: до Землі наближається черговий викид сонячної радіації
24tv
2024-11-11T14:33:28Z
Це найкращі саундтреки до відеоігор у 2024 році: один з них виграє Grammy
24tv
2024-11-11T14:21:48Z
Мільярди людиноподібних роботів буде створено найближчими роками: як Nvidia заробляє на ШІ
Фокус
2024-11-11T14:21:40Z
Оплата помахом руки: технологічний гігант спільно з Visa запускає нову функцію
24tv
2024-11-11T14:18:28Z
Чому іноді краще заряджати смартфон лише на 50% замість повної зарядки
InternetUA
2024-11-11T14:16:50Z
Древніший, ніж вважали: вчені розкрили неочікуване минуле Залу короля Артура
Фокус
2024-11-11T14:15:07Z
Китай запустив у космос 15 нових супутників для спостереження за Землею
УкраинФорм
2024-11-11T14:01:55Z
Оголошено найкращу легку вантажівку за версією TOP Transport 2024
AutoCentre
2024-11-11T15:15:20Z
Hyundai відмовляється від сенсорних екранів на користь фізичних кнопок
AutoCentre
2024-11-11T14:43:14Z
Несвята трійця: 1 мільйон доларів на колесах помітили на парковці в Києві
Топ Жир
2024-11-11T13:06:40Z
Новий PEUGEOT E-5008 здобув нагороду «Золоте кермо 2024» в категорії великих сімейних автомобілів
AutoCentre
2024-11-11T12:43:27Z
Види забруднень паливної системи та як з ними боротися
AutoCentre
2024-11-11T12:13:21Z
Скорочення обсягів виробництва Nissan у США
360ua.news
2024-11-11T12:03:42Z
Kia Sportage 2025 показали наживо після анонсу
Portaltele
2024-11-11T11:59:11Z
Щоб не зламалася: скільки разів на день можна запускати пральну машину
GlavRed
2024-11-11T11:27:17Z
Mercedes-Benz розкрив секрети виробництва eActros 600
AutoCentre
2024-11-11T11:12:57Z