MY.UAНовини
Путінська війна проти українських дітей: дайджест пропаганди за 14 листопада
Путінська війна проти українських дітей: дайджест пропаганди за 14 листопада

Путінська війна проти українських дітей: дайджест пропаганди за 14 листопада

Російський диктатор нагороджує дружину Кадирова званням «мати-героїня» і водночас робить сиротами тисячі українських дітей. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 14 листопада.

  1. Путін боїться їхати в Україну та на Балі
  2. Африканські зеки стали «російськими багатирями»
  3. Світові компанії не пошкодували про вихід з РФ
  4. Депортація українських дітей має всі ознаки геноциду

Путін боїться їхати  в Україну та на Балі

14 листопада Володимир Зеленський відвідав щойно визволений Херсон. Кремль висловив обурення щодо «поїздки на російську територію». З цього приводу вже кепкують, мовляв, це був перший візит президента України «в Росію» з 2013 року.

Гнів і розпач рашистів викликало не лише те, що Зеленський здійснив візит в обласний центр без запрошення і дозволу Путіна. Президент України не побоявся відвідати реально прифронтове місто, в якому до того ж, ще не завершилися стабілізаційні заходи після втечі окупантів.

Головним питанням у Z-аудиторії було: чому ж російська армія не скористалася нагодою знищити керівництво ворожої держави, яке позувало для фотосесій під самим її носом?

І, звісно, важко не помітити контраст між вчинком президента України та звичайною поведінкою російського вождя, який без нагальної потреби не показує і носа зі свого фюрербункера.

Доречі, за підсумками кількаденної інтриги, нарешті з’ясувалося, що ані Зеленський, ані Путін не братимуть особистої участі в саміті країн G20 в Індонезії. Президент України – тому що обрав Херсон замість Балі. Вибір Путіна із неприхованою прямолінійністю пояснив пропагандист-політолог Марков:

На думку політолога, Путіна на Балі очікували підступні кілери та провокатори. Останні могли б публічно принизити вождя, умисно збивши його з ніг і примусивши, таким чином, плазувати на четвереньках. 

І це, власне, все, що варто знати про особисту відвагу лідерів двох воюючих держав.

До речі, сам Путін за весь час «спецоперації» так і не відвідав незаконно анексовані в 2022 році території України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін визнав тимчасовість «своєї» України

9 листопада офіційний представник Кремля Пєсков заявив, що «конкретних планів щодо поїздки Путіна на Донбас наразі немає».

З приводу ж відмови їхати на Балі, вже не відвертий Марков, а стриманий посадовими рамками Пєсков пояснив, що «це було рішення самого глави держави, пов’язане з його графіком, а також необхідністю його перебування в РФ».

«Необхідність» його перебування в РФ, мабуть, була викликана  необхідністю вирішення житлових проблем Алтайського краю. Того ж 14 листопада Путін зустрівся з губернатором регіону Томенком, який просив президента РФ про допомогу на будівництво житла в сільських районах для 60-ти лікарів та вчителів.

Їхати вождю далеко не довелося: за деякими відомостями, саме в цьому регіоні знаходиться одна з «дач Путіна» – «Алтайське подвір’я» (за іншою версією – бункер).

Крім утаємничених «газпромівських» грошей, 1 млрд рублів на його будівництво виділив федеральний бюджет. Ще 3,5 – Республіка Алтай. І зараз алтайський губернатор просить Путіна посприяти у будівництві житла для 60 нещасних сільських лікарів та вчителів.

Отже, «лідер антиколоніального руху» просто боїться їхати і на Донбас, і на Балі. А боятися в нього справді є чого:

  • незручних питань і нотацій з приводу війни в Україні від людей, які від нього не залежать;
  • можливих проблем з його власною безпекою за межами тотально контрольованої ФСО зони;
  • «палацового перевороту» соратників за час його відсутності;
  • ще чогось/когось

У всьому цьому головне – «Путін боїться». Адже, візит такого представницького рівня мав би продемонструвати і в Росії (де вже навіть Дугін волає щось на кшталт «Акела промахнувся!») і у світі, що Путін, незважаючи на величезні проблеми в Україні, впевнений у собі і здатний впливати хоча б на вирішення проблем голоду для африканських та решти постколоніальних» країн, лідером яких він себе вважає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін дуже хоче на Балі

Але Путін злякався і замість Байдена та Сі обрав свого алтайського прибункерного губернатора. Так безпечніше. 

Африканські зеки стали «російськими богатирями»

Як відомо, «спецоперація в Україні» у Росії вже перетворилася на «війну з НАТО». Одними з головних «переможних реляцій» у битві російських «богатирів» з «іноземними найманцями, які воюють за неонацистів в Україні» є знищення останніх. Офіційний спікер МО РФ Конашенков доповідає про це регулярно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конашенков «знищив» більше половини української армії

Навіть, не полінувався і таблицю якось відповідну склав. А також апелював до Міжнародного гуманітарного права, за яким, як нагадує Конашенков, «іноземні найманці не є комбатантами і найкраще, що на них чекає у разі захоплення живими — судовий процес та максимальні терміни ув’язнення».

НАСПРАВДІ, 14 листопада стало відомо, що Замбія – одна з африканських постколоніальних країн, долею яких так «переймається» Путін у боротьбі з «колективним Заходом», звернулася до Росії з вимогою пояснити, як її громадянин, що відбував тюремне покарання у Москві (вирок був винесений ще у квітні 2020-го), опинився в Україні, де й був убитий. 

НАСПРАВДІ, Путін злякався навіть Замбії. Адже, за дивним збігом обставин, саме цього дня підписав указ, який легалізує призов до армії РФ осіб з другим громадянством. Також російський диктатор дозволив їм служити в російській армії навіть офіцерами за контрактом.

Путін цим самим фактично визнав, що:

  • з «частковою» мобілізацією не все гаразд;
  • російських контрактників катастрофічно не вистачає, тому їх замінятимуть іноземці;
  • а 70 – 80 % підтримки росіянами «спецоперації», які йому регулярно малюють у соцопитуваннях, дивним чином не конвертуються у таку ж кількість бажаючих воювати в Україні.
  • тому доводиться брати африканських та центральноазійських зеків/ будівельників/ студентів тощо, а потім окремим указом перетворювати їх на «російських багатирів-контрактників».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таджики більше не терпітимуть неповаги до себе

До речі, щодо підтримки африканцями «лідера світового антиколоніального руху». 14 лютого Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, згідно з якою Росія може бути притягнута до відповідальності за війну в Україні. Зокрема, ця резолюція передбачає призначення РФ репарацій на користь України. Проти висловилися лише 14 країн. Серед них тільки п’ять африканських: Еритрея, Ефіопія, Малі, ЦАР і Зімбабве.

Світові компанії не пошкодували про вихід з РФ

На цьому тлі Путін, мабуть, сподівається, що як африканські контрактники замінять російських, так і африканські компанії замінять провідні світові, які покинули Росію через повномасштабну агресію проти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції РФ у стилі «аналоговнет»

Свого часу він зухвало заявив, що «світові компанії ще пошкодують про це рішення, оскільки позбавили себе розвитку в країні з величезними можливостями».  

НАСПРАВДІ, західні компанії навіть підвищили капіталізацію після виходу з Росії. Це призвело до значного зростання вартості бізнесу більшості з них. У деяких випадках вони подорожчали на третину, свідчить дослідження «Агентства».

Для аналізу воно взяло складений Forbes рейтинг 50 найбільших іноземних компаній у РФ і додало до нього деякі публічні компанії, важливі для своїх секторів.

Таким чином вийшов список із 17 великих зарубіжних публічних компаній, які мали в Росії значні активи та зуміли їх продати. Ось так виглядає капіталізація цих компаній на момент продажу російського бізнесу та на початок листопада.

  • Із 17 компаній вартість бізнесу знизилася лише у чотирьох — автовиробника Nissan, італійського енергоконцерну Enel, виробника побутової техніки Whirlpool та канадського золотодобувача Kinross. Капіталізація більшості компаній зросла. Середнє зростання капіталізації за компаніями, котирування яких зросли, склало 14,7%.
  • Всі компанії, крім Imperial Brands та Kinross, зафіксували списання від переоцінки активів, створення резервів та інших втрат у Росії. Загальна сума списань компаній досягла 20,3 млрд доларів. Але при цьому лише три відзвітували про збитки за підсумками третього кварталу – Renault, Ford та Baker Hughes. Інші (з тих, що вже опублікували звіти) після виходу з Росії отримали прибуток за третій квартал 2022 року. Десять компаній зафіксували його за підсумками 9 місяців. 
  • Лідер зростання капіталізації — французький автогігант Renault, який до війни був одним з найбільших інвесторів у російську економіку, а після початку війни одним з перших покинув РФ. Відтоді його акції зросли на 34%, або приблизно на 2,3 млрд євро. 
  • Акції багатьох інших закордонних автовиробників, які пішли з Росії (Ford, Toyota, Merсedes), також зросли в ціні. Виняток – Nissan, його капіталізація впала. 
  • На другому місці за зростанням капіталізації — нафтосервісна компанія Halliburton, яка подорожчала на 33,5%, або на 9 млрд доларів. 
  • На третьому місці – виробник цигарок Imperial Brands, який подорожчав на 30% (приблизно 6,2 млрд доларів).

Депортація українських дітей має всі ознаки геноциду

14 листопада Путін надав почесне звання «Мати-героїня» дружині Кадирова (це 15 нагорода його родині). В указі Путіна сказано, що це звання їй присвоїли «за великі заслуги у зміцненні інституту сім’ї та вихованні дітей».

Того ж дня відзначався Всесвітній день сиріт. Одним з найбільш цинічних законів путінської Росії свого часу називали так званий «Закон негідників». Історія його наступна. Наприкінці 2012 року тодішній президент США Барак Обама підписав «закон Магнітського». Цей акт запроваджував санкції проти російських чиновників, причетних до смерті в СІЗО юриста Сергія Магнітського, а також розкрадання мільярдів рублів з бюджету Росії — злочину, який сам Магнітський і виявив. Напередодні 2013 року Путін вирішив відповісти американцям і підписав «закон Діми Яковлєва» (так звали 21-місячного хлопчика, який помер у США у прийомній родині).

Цей закон заборонив американцям усиновлювати російських дітей. Оскільки в ті роки саме на громадян США припадала найбільша кількість усиновлень, багато російських дітей назавжди втратили шанс знайти свою сім’ю.

НАСПРАВДІ

  • найбільше від обмежень для іноземних усиновителів постраждали російські діти з особливостями розвитку чи інвалідністю;
  • загострилася проблема «вторинного сирітства»: російські законодавці вирішили компенсувати заборону на іноземне усиновлення тим, що підвищили виплати росіянам, які обрали платну опіку над дітьми; це спочатку призвело до зростання кількості опікунств, а потім і до зростання випадків повернення сиріт назад до дитячих закладів;
  • після того, як американцям заборонили всиновлювати дітей з Росії, вони стали частіше приймати у свої сім’ї сиріт з України, але потім через війну кількість їх усиновлень різко скоротилася (до речі, американські сім’ї найчастіше приймали саме дітей з Донбасу).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від кого «російські баби ще понароджують»

У травні 2022 року, на третій місяць війни, Путін підписує ще більш цинічний указ – про спрощений прийом у громадянство Росії українських дітей-сиріт або тих, хто залишився без батьківського піклування, зокрема на тимчасово окупованих територіях.

Станом на 14 вересня, майже 100 000 дітей через війну виписали з інтернатних закладів (загалом в Україні їх було понад 700). За допомогою дитячого агентства ООН ЮНІСЕФ все ще намагаються знайти приблизно 26 000 з них.

За інформацією Національної соціальної сервісної служби України, станом на кінець жовтня без батьківського піклування залишилося понад 4,5 тисячі дітей. Лише близько тисячі з них втратили батьків через бойові дії, решта залишилися без батьківського піклування з інших причин.

Значна частина дітей, які підпадають під усиновлення, були евакуйовані за кордон. На обліку з усиновлення зараз перебуває 16 тисяч сиріт. Із них евакуйовано приблизно шість тисяч, тільки 1,5 тисячі – в межах України. А усиновлення можливе лише для тих дітей, що перебувають у країні.

26 жовтня стало відомо, що навіть Уповноважена при президенті Росії з прав дитини Марія Львова-Бєлова «всиновила» вивезену з окупованого Маріуполя дитину. Також вона сприяла незаконному всиновленню ще 350 дітей-сиріт з Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викрадені сироти. Куди та навіщо Росія вивозить українських дітей

Станом на початок листопада встановлено, що РФ силою депортувала з окупованих територій близько 10 тисяч українських дітей. Їх вивозять в Росію начебто на оздоровлення та під іншими приводами.

Директорка з адвокації Центру прав людини Zmina Олена Луньова вважає, що у майбутньому дії окупантів, пов’язані з примусовим переміщенням українських дітей, можуть бути кваліфіковані як геноцид:

«Це є частиною складової геноциду. Дітей там русифікують, їх можуть влаштовувати у прийомні родини, змінювати, відповідно до російського законодавства, все: ім’я, прізвище, по батькові, дату народження тощо. Тобто робити все, що може унеможливити надалі пошук таких дітей».

Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ізраїль передав Україні сотні зарядних станцій
Комсомольская правда
2025-01-16T12:01:54Z
«Найкраще у вашому житті попереду». Як телемарафон тримає нас в курсі пророцтв, астропрогнозів та передбачень
Детектор М
2025-01-16T12:01:52Z
У Курській області дезертували шестеро зеків: кожен із них забрав із собою зброю
24tv
2025-01-16T12:00:57Z
КНДР втратила третину своїх військ на Курщині, але у них "бездоганна підготовка" – Forbes
TSN
2025-01-16T12:00:23Z
Зенітники збили рідкісний розвідувальний дрон росіян «Мерлін-ВР»
УкраинФорм
2025-01-16T11:57:25Z
Верховний суд постановив, що УПЦ МП не має права користуватись Єлецьким монастирем у Чернігові
УкраинФорм
2025-01-16T11:57:20Z
Неякісний одяг для ЗСУ: до суду передали справу Гринкевича на понад 1 мільярд
УкраинФорм
2025-01-16T11:54:48Z
Загубили цінні дипломи студентів: в Укрпошті прокоментували інцидент
24tv
2025-01-16T11:51:33Z
28 січня — презентація «Практикуму із журналістської етики» та результатів дослідження про практики саморегулювання медіа в Україні
Детектор М
2025-01-16T11:49:41Z
Аукціон з продажу садиби Браницьких, де жила Марко Вовчок, скасовано
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T11:45:07Z
Warner Bros. працює над фільмом «Гремліни 3» і продовженням «Бовдурів»
ITC
2025-01-16T11:37:31Z
Чоловік заявив про розлучення через поведінку коханої на вечірці у подружки: що вона зробила
TSN
2025-01-16T11:36:45Z
"Це руйнує": Єва Лонгорія у сльозах розповіла про евакуацію
GlavRed
2025-01-16T11:27:24Z
Алла Пугачова публічно звернулася до чоловіка Крістіни Орбакайте - причина
GlavRed
2025-01-16T11:27:24Z
РуханкоМен - "Афірмації" та AVIATOR & Kvitka Gaevska - "Негрішні" - НОВИНКИ чарту FM-TV цього тижня.
FM-TV
2025-01-16T10:39:09Z
Бред Пітт відреагував на обман француженки від його імені
Фокус
2025-01-16T10:36:47Z
Тіна Кароль заговорила про нечесний нацвідбір і звинуватила одного з учасників у махлюванні
TSN
2025-01-16T10:36:00Z
Маша Машкова вкотре принизила батька-путініста
GlavRed
2025-01-16T10:27:09Z
Сім російських кораблів не пускають на військово-морську базу у Тартусі — Плетенчук
ZN UA
2025-01-16T12:01:03Z
У Болгарії через два місяці після виборів затвердили новий уряд
Европейская правда
2025-01-16T11:54:57Z
У Росії засудили офіцера ППО: як це може допомогти Україні
24tv
2025-01-16T11:54:51Z
Зеленський із прем’єр-міністром Британії вшанували пам’ять полеглих захисників
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T11:54:01Z
Радбез ООН обговорить агресію росії в Україні та порушення прав полонених
iPress
2025-01-16T11:49:48Z
Україна продемонструвала новий рівень атаки по рф – ЗМІ
iPress
2025-01-16T11:49:46Z
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер приїхав до України
24tv
2025-01-16T11:49:39Z
У Трампа запевняють, що він "знайде способи" залишити TikTok доступним у США
Европейская правда
2025-01-16T11:49:27Z
Повернення Трампа позитивно впливає на світові конфлікти — The Telegraph
ZN UA
2025-01-16T11:49:15Z
Намагалися втекти в Молдову: авто з "ухилянтами" злетіло в кювет
TSN
2025-01-16T12:00:57Z
У Хмельницькому встановлено особу породіллі, яка залишила новонароджену дитину на смітнику
Украина Криминальная
2025-01-16T11:54:29Z
Киянин визвався допомогти іноземцю відшукати свій хостел, а натомість пограбував його
Украина Криминальная
2025-01-16T11:51:52Z
Рідні шукають шостий день: під Києвом зник 46-річний чоловік — прикмети, фото
TSN
2025-01-16T11:48:24Z
В одному з районів Києва уламок російського дрона пошкодив автомобіль
ZN UA
2025-01-16T11:36:41Z
У Києві мати побачила відео сексу дорослого чоловіка та її 15-річної доньки: що вона зробила
TSN
2025-01-16T11:18:39Z
У Києві судитимуть 26-річного водія, який спровокував ДТП, внаслідок якої загинув чоловік та ще 3 травмувались
Украина Криминальная
2025-01-16T11:15:06Z
Військові РФ з безпілотника атакували комунальників Херсона
УкраинФорм
2025-01-16T11:12:09Z
Продавали через Instagram неіснуючі макбуки та айфони – судитимуть п’ятьох учасників групи, які ошукали покупців на суму понад ₴200 тис
Украина Криминальная
2025-01-16T11:09:16Z
У Києві продають квартиру за 400 мільйонів гривень: чи справді вона варта таких грошей
24tv
2025-01-16T12:00:58Z
ЗС РФ колоною техніки намагалися прорватися через державний кордон України, — ДПСУ
Фокус
2025-01-16T11:57:20Z
"Росіяни у паніці відступають": ЗСУ заходять у тил ворога на Курщині - Ягун
GlavRed
2025-01-16T11:48:56Z
У центрі Києва гриміли вибухи: стали відомі подробиці атаки БпЛА РФ
GlavRed
2025-01-16T11:36:29Z
Журналісти обдурили колаборанта з Херсона і він показав, як крав прах Потьомкіна
Комсомольская правда
2025-01-16T11:28:46Z
"Вночі лисиці та собаки поїдають їхні останки": РФ зазнає втрат, але людські ресурси не обмежені, — The Guardian
Фокус
2025-01-16T11:27:39Z
Вперше після новин про поранення на фронті: Неліпа вийшов на зв'язок і розповів про свій стан
24tv
2025-01-16T11:27:26Z
Мокрий сніг і дощ накриють частину областей: де в Україні будуть опади
GlavRed
2025-01-16T11:27:17Z
Реконструкція Харкова: як відбудовували міста Європи після руйнувань війни
Мій Харків
2025-01-16T11:25:24Z
Один з мобільних операторів підвищує ціни: коли та наскільки здорожчають послуги
InternetUA
2025-01-16T12:01:45Z
До суперінтелекту лишилося менше року: голова OpenAI розкрив карти
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T11:54:14Z
Студент луцького «політеху» розробив пристрій для безпечної засмаги
InternetUA
2025-01-16T11:49:13Z
Fortnite поверне найрідкіснішу зброю, яку видалив 8 років тому
InternetUA
2025-01-16T11:46:32Z
Nokia залишає ринок смартфонів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T11:45:36Z
ChatGPT «думає» китайською — користувачі помітили ієрогліфи в обґрунтованнях моделі
ITC
2025-01-16T11:40:53Z
У 2024 році зросли поставки ПК та відеочипів – приріст незначний та сповільнився до кінця року
ITC
2025-01-16T11:37:11Z
Незалежний розробник створює альтернативу Instagram, яка не залежатиме від примх мільярдерів
24tv
2025-01-16T11:33:01Z
Конан-варвар проти Термінатора T-1000: який вигляд мають нові персонажі Mortal Kombat 1
Фокус
2025-01-16T11:21:22Z
НІБУЛОН розпочав польові роботи
AgroPortal
2025-01-16T12:00:51Z
Чи дійсні 100 доларів 1996 року: фото банкноти старого зразка
24tv
2025-01-16T12:00:46Z
Росія купуватиме газ для Придністров'я на європейських спотових ринках
ZN UA
2025-01-16T11:57:16Z
Американські імпортери скуповують товари у Китаї в очікуванні приходу Трампа
Хвиля
2025-01-16T11:51:19Z
Навіщо Україна переходитиме з долара на євро
24tv
2025-01-16T11:45:56Z
Де в Україні зароблять найбільше: як змінився ринок праці за 2024 рік
24tv
2025-01-16T11:45:15Z
TikTok знаходиться на межі закриття в США
Portaltele
2025-01-16T11:43:23Z
Lufthansa відновлює польоти до Тель-Авіва
УкраинФорм
2025-01-16T11:42:13Z
Збитки на 224 мільйони: АРМА розшукало активи у справі про корупцію в лісовій галузі
УкраинФорм
2025-01-16T11:39:41Z
УЄФА не розглядатиме справу щодо боргу ПСЖ перед Мбаппе — L'Equipe
Football.ua
2025-01-16T11:51:59Z
Монако підписало перспективного захисника
Football.ua
2025-01-16T11:46:44Z
Біатлоністи України здобули «золото» Всесвітньої Універсіади в естафеті
УкраинФорм
2025-01-16T11:33:53Z
У Динамо розповіли, наскільки команда готова до матчу Ліги Європи проти Галатасарая
24tv
2025-01-16T11:33:43Z
«Динамо» обіграло словенський «Марибор» на турецькому зборі
УкраинФорм
2025-01-16T11:33:34Z
Рашфорд попросив Мілан зачекати — причина у Барселоні
Football.ua
2025-01-16T11:22:21Z
Ангеліна Калініна - у другому колі парної сітки Australian Open
УкраинФорм
2025-01-16T11:15:16Z
"Вживав наркотики": Ф'юрі хотів накласти на себе руки після перемоги над Кличком
24tv
2025-01-16T11:06:01Z
Генеральна репетиція перед Лігою Європи: онлайн-трансляція матчу Динамо – ЦСКА 1948
24tv
2025-01-16T11:03:44Z
Чи старіє віскі в пляшці: тут все, що вам потрібно знати
24tv
2025-01-16T12:00:35Z
Популярні острови закриються для туристів, але будуть винятки: про кого мовиться
24tv
2025-01-16T11:45:20Z
Левам мити дзеркала, а Тельцям – холодильник: як обрати стиль прибирання на основі знака зодіаку
24tv
2025-01-16T11:27:11Z
Не все так очевидно: готуйте вівсянку на воді так і вона буде смачною, як ніколи
24tv
2025-01-16T10:42:43Z
Навіщо кидати лавровий лист в унітаз: про хитрість знають одиниці
24tv
2025-01-16T10:42:23Z
Найбільший у світі круїз для свінгерів. Подружжя розповіло деталі з подорожі
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T10:39:18Z
Тепло, затишно і без диму: які дрова обрати для каміна
24tv
2025-01-16T10:36:26Z
Домашні котлети: секрети приготування та найпростіший рецепт
Фокус
2025-01-16T10:30:17Z
Китайський гороскоп на завтра 17 січня: Бикам - негатив, Щурам - суперечки
GlavRed
2025-01-16T10:27:49Z
Чоловік пройшов 250 000 кроків за тиждень і був шокований, як змінилося його тіло – фото до і після
TSN
2025-01-16T10:15:25Z
Чому осідає сирна запіканка, як зробити, щоб вона піднімалася
TSN
2025-01-16T10:06:13Z
Експерти назвали морепродукти, які насправді шкідливі для здоров'я — деякі з них українці обожнюють
TSN
2025-01-16T09:36:29Z
В Україні запровадять новий календар щеплень: які вакцини додадуть
24tv
2025-01-16T08:42:22Z
Як жир на животі шкодить здоров'ю і чому він з'являється
TSN
2025-01-16T08:36:23Z
Як часто можна використовувати маску для волосся: відповідь варто знати всім
24tv
2025-01-16T08:21:28Z
Верховна Рада ухвалила закон про систему охорони психічного здоровʼя: що він змінює
24tv
2025-01-16T08:15:45Z
Дослідження показує, що періодичне голодування має 2 ключові переваги для людей з ожирінням
Portaltele
2025-01-16T07:39:52Z
Підробний протез чи неякісний турнікет: хто відповість за життя українців?
ZN UA
2025-01-16T06:33:05Z
Електричний кросовер Acura RSX показали на першому офіційному фото
AutoGeek
2025-01-16T11:25:16Z
Суперкар на кожен день: в Україні помітили нетиповий McLaren
Фокус
2025-01-16T11:24:48Z
Українські газовики отримали багатофункціональні всюдиходи
AutoCentre
2025-01-16T10:34:15Z
Електричний універсал Zeekr 007 GT показали офіційно
AutoGeek
2025-01-16T10:31:47Z
В Україні стартували продажі нових Renault Duster і Taliant: оголошено ціни
ЗаРулем
2025-01-16T10:24:31Z
З величезним дисплеєм: електричний кросовер Genesis GV60 оновили
AutoGeek
2025-01-16T09:46:22Z
КамАЗ втратив першість на російському ринку вантажівок: кому поступились
24tv
2025-01-16T09:36:01Z
24 години Дайтони: як команди КЦА ФАУ готуються до старту
AutoCentre
2025-01-16T09:31:17Z
Rolls-Royce випустив унікальний Phantom, натхненний китайською культурою
AutoCentre
2025-01-16T09:16:47Z