MY.UAНовости
Як «Дождь» вчить жаліти російських мобілізованих
Як «Дождь» вчить жаліти російських мобілізованих

Як «Дождь» вчить жаліти російських мобілізованих

«Ліберальний» російський телеканал дбає, аби мобілізованих росіян краще годували, одягали і вчили вбивати українців. А по допомогу для них звертається до Міноборони Росії.

«Ліберальний» і «опозиційний» телеканал «Дождь» переймається тим, аби мобілізовані росіяни отримали обіцяні державою гроші за участь у війні проти України, аби їх добре готували, давали якісне спорядження і зброю. Головна емоція, яку редакція «Дождя» намагається викликати цими матеріалами у глядачів, — жалість і співчуття до мобілізованих. Продовжуємо дослідження контенту «Дождя».

Російські мобілізовані п’ють із калюж, не мають харчів, медикаментів та боєприпасів, живуть у наметах, командування їх кинуло. А ще новоспечених військових не навчають воювати, змушують купувати спорядження власним коштом і не платять обіцяні Путіним гроші. Українські військові просто розстрілюють бідних з артилерії, бо окупантам видали тільки автомати. У цих трьох реченнях — типовий сюжет телеканалу «Дождь» про долю мобілізованих співвітчизників.

Однак чи це все, що має сказати російське незалежне медіа під час висвітлення теми повномасштабного російського вторгнення? Тим більше, якщо це медіа постійно наголошує, що воно — проти війни. Але ж бути проти війни — це не просто повторювати: «Ні війні!», як робить більшість російських лібералів. Це відкрито виступати за те, щоб російські військові пішли з території України. Роз’яснювати тим окупантам, які добровільно чи під примусом опинилися на нашій землі, як скласти зброю і здатися в полон. Як не виконувати злочинних наказів і не опинитися в числі воєнних злочинців. Як уникнути мобілізації, як захистити свої права…

Проте в сюжетах про мобілізованих, які показують на телеканалі «Дождь», наголос на іншому. А саме на поневіряннях бідолашних військових, яких власне керівництво кинуло, а українська армія знищує. Якщо сюжети побудовані саме так, то, виходить, їхня мета — розв’язати проблеми мобілізованих. Тобто звернути увагу керівництва держави на те, що постачання погане, солдати не навчені, офіцери тікають із поля бою, зброї немає. А отже допомогти російській армії.

Щоб українці не купилися на жалісливі сюжети «Дождя» про мобілізованих, ми в Інституті демократії імені Пилипа Орлика вирішили продовжити наш моніторинг російської ліберальної журналістики на предмет поширення пропагандистських меседжів і маніпуляцій. Подивились інформаційні ефіри каналу за тиждень із 31 жовтня по 5 листопада.

«Термобілизна не за сезоном»

У більшості сюжетів про мобілізованих увага російських журналістів зосереджена на їхньому не досить комфортному побуті. Інформацію про це беруть або з телеграм-каналів, або від друзів та родичів чи самих мобілізованих. Наприклад, у випуску від 5 листопада подруга мобілізованого Аліна розповідає про неякісну форму, термобілизну не за сезоном, погані берці. А далі підсумовує: «Люди у стані просто кипіння… люди не розуміють, що буде, як їх взують та одягнуть, коли їх навчать і чи навчать взагалі чогось, наскільки мені відомо, всього декілька разів були стрільби і, скажемо так, не надто результативні. Тобто мобілізовані не розуміють, що на них чекає і їм нічого не говорять, нічого не видають корисного, скажімо так, і нічого практично не вчили».

Виходячи з цього переказу, мобілізовані хочуть нормального одягу, спорядження, а також якісного навчання. Якщо все це буде, тоді все гаразд. І з сюжету в сюжет «Дождь» переказує нові й нові деталі страждань через відсутність білизни, одягу, їжі і брак умінь і навичок убивати українців.

«Ходили в своїх куртках близько тижня»

Ще один із сюжетів від 4 листопада. Тут співрозмовник «Дождя» — мобілізований Станіслав. Він наголошує, що є законослухняним громадянином і приїхав здалека для того, щоб виконати свій обов’язок. Тобто поїхати в ролі окупанта до України — норма, адже Путін покликав. А от не влаштовує його те, що йому не дали зимової форми: «Я за межами Чувашії був у той момент, коли мені зателефонували з військкомату і сказали, що треба приїхати з документами. Я їм сказав: дайте допрацювати і залишити родині грошей. Потім зателефонував військовому комісару. Він сказав: якщо не приїду, будуть шукати з прокуратурою. Я як законослухняний громадянин приїхав 17 жовтня і отримав повістку. І поїхав уже 19-го. Наш військовий комісар нас кинув у день від’їзду. Він сів з нами в автобус, на першому перехресті вийшов. Через нього ми не отримали зимової форми в той же день. І ходили в своїх куртках близько тижня».

Тут та сама ситуація. Людину обурює не факт мобілізації, не агресивна війна, яку веде Росія проти України, а те, що не дали зимову форму. І «Дождь» охоче транслює це. Мабуть, для того, щоб у Міністерстві оборони Росії це почули й допомогли з формою?

«Наше государство отказывается выплатить… 195 тысяч рублей, которые нам обещал наш президент… Ради чего нам тогда идти воевать?»

Також «Дождь» розповідав про бунти мобілізованих. Перший із них був у Чувашії. Відео з телеграм-каналу показували протягом тижня декілька разів. Мовляв, дивіться: ура, вони бунтують, навіть ОМОН викликали й Росгвардію. Думаєте, бунт був проти мобілізації чи проти того, що військовозобов’язаних скоро відправлять в Україну? Ні! Їм просто не заплатили.

«Наша держава відмовляється виплатити гроші в розмірі 195 тисяч рублів, які нам обіцяв наш президент Володимир Володимирович Путін. Заради чого нам тоді йти воювати за цю державу, залишивши свої родини без підтримки?!» — говорить на відео один із мобілізованих.

Замість засудити подібне заробляння грошей на війні та смертях українців, журналісти підхоплюють тему відсутності виплат і говорять із правозахисником та експертом про те, як саме на російському бюджеті відобразиться обіцянка російських чиновників заплатити мобілізованим. Тобто хочуть допомогти з виплатами, аби мобілізованим було заради чого йти воювати?

А ось як розповідають про ще один бунт у Татарстані: «Мобілізовані вийшли з вимогою покращити умови утримання і жалілися на іржаві автомати, погане постачання їжею, дровами… відсутність всякого навчання. Пізніше стало відомо, що тренувальний пункт відвідав начальник училища, заступник прем’єр-міністра Татарстану Рустам Нігматуллін. І зараз усі питання військовослужбовців вирішені» Те саме: дали їжу, дрова, навчили — все гаразд, тему закрито. Більше висвітлювати нічого.

«Вони не злочинці й не дезертири, вони не відхрещуються від допомоги Батьківщині»

Якщо в сюжетах про перебування мобілізованих на території Росії акцент робиться на відсутності одягу, їжі та навчань, то говорячи про перебування російських мобілізованих в Україні, співрозмовники журналістів «Дождя» благають про допомогу від Міністерства оборони Росії та просять звернути увагу командування на проблему. Тож і тут завдання не переконати мобілізованих скласти зброю і відмовитися воювати або ж здатися. Цікаво, що в таких сюжетах сором’язливо обходять тему участі мобілізованих в агресії. В усіх випадках ідеться про беззахисних мобілізованих з автоматами й лопатами, яких розстрілюють до зубів озброєні українці.

Ось що в ефірі від другого листопада говорить дружина мобілізованого, який був на території Луганської області: «Його та ще близько 300 осіб залишили без командування, без продовольства, речей та потрібних медикаментів. Вони самі точно не знають своє точне місце розташування, сидять уже тиждень в лісосмузі, зовсім покинуті…»

Далі під час цього інтерв’ю ведучий Тихон Дзядко намагається дізнатися, що дружина робила, щоби врятувати свого чоловіка. Вона розповідає, як зверталася в різні інстанції, які нічого не дали. І от журналіст наважується на цікаве запитання:

— Якщо не відповідає гаряча лінія Міноборони, якщо представники прокуратури приїжджають на місце, дивляться на мобілізованих і, як ви кажете, їдуть геть, які тут можуть бути подальші варіанти? Тікати? Здаватися в полон? Щось робити?

— Ну, таких варіантів наші хлопці точно не розглядають. Вони сподіваються, що все ж таки будуть почуті хоча б через нашу допомогу.

— Але якщо вас не чують?

— Будемо битися до останнього за наших чоловіків. Вони не злочинці, не дезертири, вони не відхрещуються від допомоги Батьківщині, якщо Батьківщина також буде допомагати їм хоча б надаючи якусь стандартну допомогу у вигляді медикаментів, речей…

Плюс цього ефіру — пропозиція Тихона Дзядка тікати чи здаватися. Та при цьому телеканал «Дождь» використали як трибуну для впливу на російське Міноборони: прийдіть на допомогу мобілізованим. Вони хочуть воювати. Вони вірні путінській Росії!

«Самі особисто собі давали команду в розвідку ходити, спостерігали, але в нас не було такої зброї, щоб ми змогли ліквідувати українських військових»

У цьому ж ефірі дали запис розмови з одним із мобілізованих — Іваном (ім’я змінили) з Ямпольського полку. Якщо в попередньому сюжеті обійшли питання участі у бойових діях, то в цьому сюжеті йдеться про мобілізованого, який хоче воювати, проявляє ініціативу, але не має відповідної зброї.

Початок сюжету типовий: поневіряння на навчаннях. «Берці, ніби з бетону», військова підготовка — один день, відправили, «як гарматне м’ясо». Проте таке ставлення начальства ніяк не впливає на бажання мобілізованого «ліквідовувати хохлів». Ось слова Івана: «Ми самі особисто давали собі команду в розвідку ходити, спостерігали і так далі, але у нас не було такої зброї, щоб ми могли їх ліквідувати… Я підходжу до комбата, кажу, давайте, надайте мені все повністю: окуляри нічного бачення, автомат тихий мені дайте… Дайте, щоб я особисто ліквідував всі ці міномети, танки і що там можливо. Я підпишу папірці, що я доброволець, я готовий. Тільки надайте все. Він мені відповідає: "такої команди немає, хлопці, сидіть, ви тримайтеся головне там, у лісі"».

І це все дається в ефірі без коментарів. Ані перед, ані після сюжету ніякої реакції на сказане немає. Просто пожалійте окупанта, який би за можливості із задоволенням допоміг Путіну загарбати чужі території, чужу власність, забрати життя українців.

«Наш президент… наших хлопців… відправляє на вірну смерть, не даючи при цьому нічого»

У деяких сюжетах «Дождя» таки йдеться про мобілізованих, які, взявши участь у боях, вирішили повернутися додому. Це, звісно, плюс. Але чомусь усе закінчується тільки розмовами. Інформаційна служба телеканалу могла б, наприклад, запросити експерта, який би надав покрокову інструкцію: як це зробити? Як не бути співучасником російської агресії?

В ефір від 5 листопада запрошують дружину одного із солдатів Альону. Ведуча Анна Монгайт розповідає історію про російських окупантів в Луганській області, яких висадили в лісосмузі, змусили копати бліндаж і кинули там без командування. Солдати потрапили під обстріл, після цього залишили свої позиції і дісталися до Білгородської області. Там їх зустріли, відібрали зброю, зібрали відбитки пальців та стали змушувати повернутися на фронт.

Ось що говорить Альона: «Було сказано: Зеленський відправляє своїх хлопців, свій народ у пекло… А що робить з нашого боку наш президент? Безпосередньо куди він наших хлопців, синів та батьків відправляє? На вірну смерть. Не даючи при цьому нічого. Хлопці мали з допомогою автоматів тримати оборону, коли у супротивника набагато краще. У них є також тепловізори, у них є дрони. На жаль, у наших хлопців не було навіть рацій. Вони не змогли зв’язатися звідти з командуванням, абсолютно ні з ким».

У цій розповіді знов участь мобілізованих у війні сприймається як норма. Та ще й Зеленський, що «відправляє свій народ у пекло». Що?! А Путіна та його генералів засуджують не через те, що вони розпочали війну і ведуть її, вдаючись до численних воєнних злочинів, а через те, що зброї нормальної не дали. Далі наведемо уривок з інтерв’ю:

Монгайт: «А що ваш чоловік робить на передовій, куди його кинули, ось це не зрозуміло абсолютно. Чи будете ви намагатися якимось чином повернути його і чи намагається він відмовитися від участі в цій воєнній кампанії?»

Альона: «Так, відмовляється не тільки мій чоловік від участі у подальшому. От і, звісно, я стараюсь, намагаюсь повернути його, щоб побачили, почули нас, дружин, тому що я не одна така».

Монгайт: «А куди ви звертаєтеся? Що ви робите?»

Альона: «На початку ми звертались, телефонували в Міністерство оборони, де нас заспокоїли, сказали: Заспокойтеся, ми вживемо заходів, все буде добре. Після цього жодна з дружин, точніше я, теж ми не додзвонилися туди більше».

Монгайнт: «Ну, зрозуміло. Дякуємо велике, Альоно, будемо слідкувати за вашою історією. Будемо сподіватися, що ваш чоловік зможе зараз повернутися додому живим».

І після цього йде наступний сюжет.

Але чому б не допомогти Альоні та іншим дружинам, які врешті оговталися і зрозуміли, що не хочуть, щоб їхні чоловіки-окупанти вмирали в Україні? Бо єдиний вихід із цієї ситуації, про який згадується в інтерв’ю, — це звертатися в Міністерство оборони. Серйозно?

Далі в цьому випуску все стає ще гірше. Прямо після інтерв’ю розповідають, що «людей, які відмовляються» воювати, тримають в підвалах у «тортурних умовах». І, знову ж таки, що з цим робити? У сюжеті не сказано. Знов Альону, її чоловіка та інших окупантів, що врешті прозріли, залишають ні з чим, залякуючи їх і наголошуючи, що їхнє становище безвихідне.

«У них є два виходи — назад на смерть чи до в’язниці»

Така ж манера подачі інформації про тих, хто заявив про свій намір відмовитися воювати, і в ефірі від 3 листопада. Там показали звернення самих мобілізованих, які «опинилися без провіанту, боєприпасів, пили з калюж, командування і зв’язку з командуванням не було, зі зброї лише автомати та гранати». Ці окупанти також покинули свої позиції, дійшли до найближчої військової частини і стали просити відправити їх назад в Росію. У відеозверненні вони розповідають, що хочуть повернутися до Росії, написали заяви, але їх ніхто не чує. Звернення закінчується проханням: «Просимо надати нам правову допомогу».

Далі слова ведучого Володимира Роменського: «Питанням тепер займається військова прокуратура, погрожують звинуваченнями в дезертирстві. Хочу процитувати дружину одного з мобілізованих, з якою я сьогодні спілкувався: "У них є два виходи — назад на смерть чи до в’язниці"». Тобто й тут після того, як мобілізовані прямо попросили про правову допомогу, наголос на безвиході: або смерть, або в’язниця.

У випадку з мобілізованими й телеканалом «Дождь» щоразу в таких випадках трапляється чергова Чорнобаївка: вийшли з-під обстрілів, пішли до своїх — отримали нагоду повернутися назад під обстріли. То, може, щось треба змінити в цьому замкненому колі? Можливо, такі дії не є ефективними і треба говорити про якийсь інший вихід?

Декілька порад для російських журналістів, які «проти війни»

Проблема телеканалу «Дождь», як і більшості російських лібералів та «незалежних» журналістів, у тому, що вони не бачать, що воювати з Україною хоче не тільки Путін, а й більшість Росії. Це видно з усіх цих сюжетів. Хоча деякі мобілізовані окупанти прямо заявляють, що готові воювати, тільки навчіть і дайте зброю, журналісти цього не помічають. Таке собі витіснення, бажання чути й бачити тільки те, що хочеться, а не те, що є насправді. Тому монологи про готовність служити Путіну, «ліквідовувати укропів», воювати за Батьківщину подаються в ефірах без будь-якої реакції. Але, якщо ви проти війни, ця реакція має бути! Інакше ви просто подаєте в ефір заклики до насильства, до терору, до окупації, до вбивства українців. Ви — також інструмент агресії.

Основна емоція, яку інформаційна служба «Дождя» намагається викликати у своїх глядачів, — жалість до мобілізованих. Але давайте відверто: якби в Росії була можливість озброїти та навчити всіх їх, ми б мали цілком мотивованих окупантів, які б із задоволенням та гордістю йшли вперед. А ми би в Україні мали нові Бучі та Маріуполі… Ґвалтування, мародерства, катування, смерть.

Численними розповідями про бідолах, які п’ють із калюж і сидять під обстрілами в окопах, журналісти «Дождя» заколисують самі себе й свою аудиторію. Мовляв, мобілізовані не хочуть воювати. Це омана. Час нарешті відкрити очі й побачити не тільки кривавого Путіна, а й криваве російське суспільство, яке також хоче загарбати Україну і знищити українців як народ. Мобілізовані, їхні родичі самі вам про це кажуть у ваших же ефірах!

Якщо ви справді «проти війни», відкрийте нарешті очі й побачте своє суспільство, яке хоче війни. А після цього використайте всі свої вміння та таланти, щоб змінити це.

  • Не втомлюйтесь повторювати, що війна Росії проти України — це зло, а воювати на стороні Росії — це співучасть у злочині.
  • Наголошуйте, що єдиний правильний варіант для російського солдата — скласти зброю і відмовитися воювати.
  • Допомагайте родинам мобілізованих — але не в тому, щоб отримати гроші за «годувальника», що пішов вбивати українців. А в тому, щоб вони добилися повернення своїх родичів додому. Дайте покрокові інструкції для цього.
  • Не залякуйте мобілізованих, які хочуть відмовитися воювати, підвалами та тортурами. А документуйте ці чергові злочини Росії проти своїх же громадян. Запрошуйте правозахисників, щоб вони пояснили, що можна зробити таким мобілізованим.
  • Об’єднуйте росіян, які проти війни. Закликайте їх протестувати — хай навіть за кордоном. Якщо росіяни проти війни, покажіть це! Хай увесь світ побачить.
  • Шукайте лідерів, які будуть готові очолювати антивоєнний рух, а в подальшому — опозиційний російський уряд.
  • Розповідайте історії росіян, які воюють на стороні України. Розкажіть про полк імені Кастуся Каліновського та славних білорусів, які служать у лавах нашої армії.
  • Закликайте тих росіян, які можуть це зробити, жертвувати гроші на українську армію. У цій війні саме українська армія — їхній квиток у майбутнє. Дайте своїй аудиторії зрозуміти, що Росія, її нинішній режим та збройні сили діють проти свого народу.
  • Після кожного сюжету про війну в Україні запитуйте себе: яким чином він допоміг зупинити цю війну?

Але це якщо ви проти війни і хочете її спинити.

Наталя Стеблина, аналітикиня Інституту демократії імені Пилипа Орлика

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
«Не дай Бог» — Лукашенка рассказал, кого нельзя избирать президентом
ZN UA
2024-11-14T22:02:11Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Путин и Шольц сегодня проведут телефонный разговор — Bloomberg
ZN UA
2024-11-15T14:42:48Z
Пропагандисты РФ выдали Варшаву за Винницу: в чем обвинили украинцев
Comments UA
2024-11-15T14:42:43Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
Анна Саливанчук рассказала, что чуть не потеряла зрение
Корреспондент
2024-11-15T13:48:37Z
Известный актер Бенюк ответил, где сейчас его 27-летний сын и чем он занимается
TSN
2024-11-15T13:21:45Z
Врачи не давали сроков: легендарная украинская актриса оказалась в больнице
Comments UA
2024-11-14T20:15:39Z
69-летняя Вупи Голдберг пожаловалась, что не может уйти на пенсию: в чем причина
Фокус
2024-11-14T09:45:42Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Медучреждениям Одессы доставили партию гуманитарного груза - БФ «Надежда» Валерия Дубиля продолжают помогать больницам
Политека
2024-11-15T13:21:21Z
Доступные лекарства: будут ли они в следующем году для больных украинцев
Корреспондент
2024-11-15T11:30:23Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Несмотря на аргументы ра противодействие ВРУ: Кабмин пытается взять под контроль деньги больниц
ZN UA
2024-11-12T14:07:55Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
РФ готовит большое наступление на Запорожье: что на это указывает
Comments UA
2024-11-14T22:18:02Z
Хорватия закупит Bayraktar, Leopard и запчасти к самолетам VBA Rafale
Корреспондент
2024-11-15T14:43:45Z
Лишение водительских прав за неявку по повестке: в Минобороны прокомментировали
Comments UA
2024-11-15T14:39:01Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Курс валют на выходные, 16-17 ноября: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2024-11-15T13:51:57Z
Украина и США обсуждают расширение Хмельницкой АЭС
Хвиля
2024-11-15T13:15:18Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Reuters узнало о планах открытия Украиной воздушного пространства для гражданской авиации
Апостроф
2024-11-15T13:00:49Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Готовимся к выходным со вкусом: рецепт быстрых ленивых роллов
Фокус
2024-11-15T13:27:30Z
Черная Пятница: Cкидки на туристическое снаряжение до 70%
Корреспондент
2024-11-15T13:15:02Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
В каких оттенках отмечать 2025 — год Зеленой Деревянной Змеи
Фокус
2024-11-15T13:10:56Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Эннис рассказал о плане на поединок с Чухаджяном
Корреспондент
2024-11-02T10:12:37Z
Футбол Грузия – Украина: что сказал Ребров, подробности перед матчем 67 и 25 команд ФИФА
Фокус
2024-11-15T14:42:20Z
Футболист по УПЛ оформил дубль в матче за сборную
Корреспондент
2024-11-15T14:37:45Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
"Он должен умереть": Джейк Пол пообещал убить Майка Тайсона за пощечину перед боем
Фокус
2024-11-15T14:30:41Z
Бывший "новый Месси" занялся бизнесом после завершения карьеры
Корреспондент
2024-11-15T13:33:18Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
Вражеский удар по Одессе: есть погибшая и раненые
Хвиля
2024-11-15T03:18:04Z
Нацпарк "Нижнесульский" получит более 780 гектаров земли
Апостроф
2024-11-15T14:30:31Z
Корректировал удары по Харькову: доцент-предатель получил 15 лет тюрьмы
Апостроф
2024-11-15T14:27:28Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Писатель Стивен Кинг покидает соцсеть X
Comments UA
2024-11-15T14:09:34Z
Очистка кэша на Android-смартфоне: почему каждый пользователь должен это сделать
Фокус
2024-11-15T13:46:01Z
Фил Спенсер: Microsoft не поощряет выпуск «манипулятивных» дополнений
GameMag
2024-11-15T13:44:36Z
Здесь ходили римляне: на юго-востоке Лондона нашли часть древней дороги
Фокус
2024-11-15T13:36:06Z
Что делать, если ваш аккаунт WhatsApp взломали: обязательно попробуйте эти методы от экспертов
Политека
2024-11-15T13:34:04Z
Призрак StarCraft: Blizzard работает над шутером в открытом мире
GameMag
2024-11-15T13:13:31Z
Шпионские снимки сузили место поисков: археологи приближаются к обнаружению места битвы при Аль-Кадисии
Фокус
2024-11-15T13:00:18Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
"Сходка" в колонии Черкасской области: суд арестовал руководителя заведения
Корреспондент
2024-11-15T12:39:14Z
Шокирующие факты насилия и "лечения" психотропами в школе на Тернопольщине: результаты проверки
Comments UA
2024-11-15T12:27:37Z
В Одессе маленькая девочка обворовала магазин на 2 тысячи: суд принял решение
Политека
2024-11-15T12:01:21Z
В Житомирской области экс-налоговик два года обманом незаконно получал зарплату военного
Известия Киев
2024-11-15T11:31:48Z
Схема нелегального пересечения границы: задержан пограничник и его сообщники
Comments UA
2024-11-15T10:54:58Z
В ДТП в Тунисе погиб полтавский застройщик
Апостроф
2024-11-15T10:09:44Z
На трассе Киев - Чоп в направлении столицы перекрыли дорогу
Апостроф
2024-11-15T09:33:41Z
К страшным трагедиям по Украине приводит отопление: подробности
Comments UA
2024-11-15T09:27:57Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z
Можете потерять много денег: украинцев предупредили об опасности продажи авто по доверенности
Знай
2024-11-12T21:51:26Z
Mercedes-Benz 1923 выставили на продажу: за сколько продадут ретро-авто
Comments UA
2024-11-12T15:36:36Z