MY.UAНовости
«Поглинання України почалося». Навіщо Росія вигадала фейк про намір Польщі анексувати західні області України
«Поглинання України почалося». Навіщо Росія вигадала фейк про намір Польщі анексувати західні області України

«Поглинання України почалося». Навіщо Росія вигадала фейк про намір Польщі анексувати західні області України

Розповідаючи, як найближчий союзник України нібито хоче загарбати її частину, Кремль віддзеркалює власні злочинні наміри й намагається розсварити нас із Польщею.

У російський День народної єдності 4 листопада Володимир Путін у черговий раз озвучив купу історичних міфів, що їх використовує російська пропаганда  і суспільство для виправдання нападу на Україну. Зокрема повторив тезу про наміри деяких західних держав загарбати частину української території. На думку російського диктатора, Угорщина, Румунія й Польща планують окупувати ті землі, які в минулому були частинами цих держав. А Росія перешкоджає їм це робити й насправді є «єдиним гарантом української державності та суверенітету».

Про «гаранта» — щось новеньке, а от меседж про «зазіхання» інших сусідів, у першу чергу Польщі, на українські території, російська пропаганда використовує вже багато років. Проте після початку повномасштабної війни аналітики, — наприклад, Центру протидії дезінформації, — зафіксували активізацію цього наративу. «Детектор медіа» теж фіксував поширення цього меседжу та появу його модифікацій. MediaSapiens розповідає, коли з’явився цей фейк і навіщо він Росії.

 

Коли все почалося

Міфу про «поділ України між сусідами» передувало поширення наративу про її внутрішній розкол. Пропагандистський наратив про принципові розбіжності між мешканцями заходу і сходу України існував іще з радянських часів. Але вперше активно використовувати цю тезу в політичному полі незалежної України почали в парламентській кампанії 2002 року. Це був рік, коли опозиційний Блок Віктора Ющенка «Наша Україна» посів на виборах перше місце.  Під час президентських перегонів 2004 року, де зіткнулися Ющенко та Віктор Янукович, про «розкол» країни волали вже з кожної праски. Політтехнологи Януковича навіть створили мапу, де Україна була поділена вже на три частини або «сорти»: Захід — перший сорт, Північ і Центр разом із Києвом — другий, а Схід, Південь і Крим — третій.

Автором цього «поділу на сорти» називають політтехнолога Володимира Грановського, який працював потім і з Хорошковським на каналі «Інтер», і з тодішним власником каналу NewsOne Євгеном Мураєвим , аж поки у 2021 році  не став генеральним продюсером та співвласником телеканалу «Наш» з тим таки ж Мураєвим. Саме ця карта в майбутньому стане основою відомої карти поділу України між Росією та Польщею зі збереженням «нейтральної незалежної» частини зі столицею в Києві. ЇЇ, до речі, за даними «Вокс Україна», у 2014 році створили польські журналісти — для ілюстрації абсурдної ідеї.

Під час Помаранчевої революції відбулася перша спроба втілити розкол на практиці. З’їзд депутатів у Сєвєродонецьку в листопаді 2004 року оголосив про створення «Південно-Східної української автономної республіки», що в українських ЗМІ отримала глузливу абревіатуру ПіСУАР. Слово «автономна» у назві засвідчувала, що «республіка» залишається у складі України, але почали звучати голоси за приєднання «ПіСУАРа» до Росії. Майже відразу проросійські пропагандисти почали розмірковувати про анексію західних українських областей Польщею.

Ідея поділу України жевріла в російських та навіть українських ЗМІ, нагадуючи про себе час від часу, наприклад, за допомогою  улюбленого астролога російських пропагандистів Павла Глоби, який ще на початку двотисячних начебто передбачив розкол України.

У 2014 році після загарбання Криму і частини Донецької та Луганської областей фейк про поділ України між сусідами передбачувано активізувався. Російський політик Володимир Жириновський навіть офіційно надіслав урядам Польщі, Угорщини та Румунії листи з пропозицією поділити Україну разом із Росією. Ці держави назвали пропозицію «абсурдом», але Жириновський не відступився, постійно нагадуючи про неї у численних телешоу. Цього року Жириновський помер, а фейк про анексію Польщею частини України вибухнув із новою силою. Адже Росія почала свою загарбницьку війну. Й одна з ключових маніпулятивних тез, якими Путін виправдав агресію, власне, стосувалась «штучності» України як держави.

 

Хто та як поширює фейки про українсько-польські відносини

Зараз міф про Польщу, яка має намір приєднати частину України, просувають на різних рівнях. Окрім Путіна, про це говорили голова Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін, секретар Ради безпеки Росії Дмитро Медведев, спікерка Міністерства закордонних справ Росії  Марія Захарова, секретар  Ради безпеки Росії Микола Патрушев.  Підспівував їм колишній нардеп від «Опозційної платформи — За життя» Ілля Кива, колишній прем’єр України Микола Азаров, «президент» Білорусі Олександр Лукашенко, а також численні блогери, воєнкори та «політологи», наприклад Юрій Подоляка та Яков Кедмі.

Фейк про загарбницькі наміри Польщі щодо України має варіації. Іноді йдеться про збройну окупацію, іноді — про політичне об’єднання, а іноді — про економічне підкорення, тобто перетворення України на сировинну базу. Механізми загарбання обговорюються різні в залежності від того, яку подію в житті України російська пропаганда вирішила використати для чергової хвилі дезінформації.

Наприклад, перший після початку вторгнення «вибух» фейка стався у березні 2022 року, коли Україну відвідала міжнародна делегація у складі прем’єрміністра Польщі Матеуша Моравецького та віцепрем'єрміністра, голови Комітету з питань національної безпеки та оборони Ярослава Качинського. Вони приїхали до Києва разом із прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою та прем’єрміністром Словенії Янезом Яншою. Що, на думку російських пропагандистів, іноземні гості могли тут робити? Звісно, готувати підґрунтя до «приєднання» західноукраїнських земель.

Коли у міжнародному полі не відбувається нічого, що можна використати як «доказ», російські пропагандисти вдаються до фальсифікацій. Наприклад, у травні поширили документ із начебто наказом командувача польської армії генерала Ярослава Міка «донести до особового складу певних підрозділів про готовність взяти під контроль стратегічні об’єкти двох областей — Львівської та Волинської». Дещо згодом телеграм-канали, пов’язані зі спецслужбами Кремля («Легитимный», «Сплетница», «ЗеРада» та інші) поширили фото білбордів, начебто розміщених у Польщі, з зображенням Ярослава Міки та цитатою «Час згадати історію». Пропагандисти запевняли, що ця фраза є закликом до анексії українських областей, які до Другої світової входили до складу Польщі. І наказ генерала, і білборди виявились фейком.

Найпоширеніший меседж про збройне загарбання виглядає так: Вашингтон та Варшава домовилися ввести в Україну польські війська без прив’язки до НАТО (щоб не провокувати конфлікт Росії та Альянсу), за що Польщі дозволили взяти під управління західноукраїнські території. «За розрахунками польської адміністрації, превентивне закріплення на заході України з високим ступенем ймовірності призведе до її розколу – при цьому Варшава по суті отримає під управління території, на які увійдуть польські миротворці», — заявив Наришкін. Лукашенко через такі заяви так розхвилювався за долю українців, що навіть запропонував допомогу. «Боюся, що українцям найближчим часом доведеться припинити будь-яку бійню з Росією та звернутися до нас, щоби захистити їх від цієї полонізації», — сказав Лукашенко.

Варіант «політичне приєднання» з’явився у травні, коли Україну відвідав президент Польщі Анджей Дуда. Він розповів про нову угоду про дружбу між Польщею та Україною, а Володимир Зеленський повідомив про можливість створення єдиного умовного кордону, коли Україна буде членом Євросоюзу. В Росії відразу ж заявили, що «Україна та Польща скасовують кордони» і зробили висновок, що «поглинання України почалося». Кожен, хто в останні місяці виїжджав з України на територію Польщі чи в’їжджав із Польщі сюди, підтвердить, що це нахабна брехня — кордони, черги й пропускні пункти як були, так і лишилися. Втім російська аудиторія не навчена перевіряти інформацію, тому проковтнула фейк.

Ще один епізод активізації фейків на цю тему стався, коли  у липні президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про особливий статус польських громадян в Україні, розроблений у відповідь на закон про допомогу громадянам України, ухвалений польським парламентом у березні. Хоча жодних положень, які б передбачали приєднання України до Польщі, у ньому немає, російська пропаганда побачила в назві документа прямий «доказ» захоплення України Польщею. 

У масиві фейків про політичне приєднання не обійшлося без фальсифікацій доказів. Наприклад, у липні пропагандисти поширили фейкове фото цінників із магазинів у Тернопільській та Львівській областях на базові продукти (гречку, яйця та капусту), де ціни вказані не лише у гривнях, але й у злотих. (Насправді щось подібне, можливо, й було б доречним до епідемії коронавірусної хвороби й великої війни, коли в Україну приїжджало багато польських туристів. Але зараз їх тут майже немає, тож нема для кого переводити гривневі ціни у злоті. ) У вересні росіяни почали публікувати фейкове фото бюлетенів для «референдуму» на Львівщині щодо приєднання області до Польщі.

«Економічне захоплення України» сталося в головах російських пропагандистів теж у вересні, коли Україна повідомила, що має намір разом із Польщею побудувати трубопровід для транспортування української соняшникової олії до польського порту Гданськ. Попри пояснення Міністерства аграрної політики та продовольства України, що необхідність у цьому проєкту викликана в першу чергу агресією Росії, через яку потрібно шукати нові шляхи продажу української агропромислової продукції, в Росії сказали, що Польща почала «економічне захоплення» України. А у жовтні Росія оголосила, що Польща будує енергоміст від Хмельницької АЕС до Жешова, тому що хоче захопити Україну.

Окрема історія з допомогою, яку Польща надає Україні у військовій, економічній та гуманітарній сферах. Російські пропагандисти систематично поширюють повідомлення, що знецінюють допомогу Польщі та провокують ворожнечу між поляками та українцями. За версією російської пропаганди, за все, що передала нам Польща — від зброї до гуманітарної допомоги — Україна повинна буде розрахуватися чи то землями, чи то сировиною, чи, може, рабами. До речі, українські біженці, які оселились у Польщі, теж, за версією росіян, для Польщі лише ресурс: жінок продають у сексуальне рабство, дітей чи то всиновлюють, чи то «продають на органи».

Найсвіжіший на сьогодні фейк на «польську» тему з’явився 14 листопада. Це варіант меседжа про повернення Польщею «своїх територій» за допомогою польських миротворців, але останніх замінили на польських найманців, які начебто воюють за Україну. Насправді, хоча в іноземному легіоні української армії є добровольці-поляки, йдеться про порівняно невелику кількість людей, які, навіть якби захотіли, не змогли б «узяти під контроль» цілі регіони. Проте російська аудиторія цього не розуміє, адже їй не перший місяць брешуть, що на боці України воюють «переважно іноземні найманці».

 

Навіщо це Росії

«Російські новини — це свого роду інформаційні ракети, які мають на меті викликати паніку»,прокоментував появу чергового фейка про загарбання частини України Польщею президент Володимир Зеленський на брифінгу для польських ЗМІ.

Росія любить звинувачувати інших у тому, що робить або має намір зробити сама. «Україна вісім років бомбила Донбас», «Україна катує мирних мешканців», «Польща хоче загарбати українські землі» — це заяви одного порядку, що начебто знімають з Росії відповідальність за агресію. Вони в першу чергу спрямовані на внутрішню російську авдиторію, але й на міжнародній арені інколи стають у пригоді. Наприклад, поповнюють арсенал прибічників Путіна в інших країнах.

Фейки про Польщу — це також спроба розладнати відносини України і її союзників,  дискредитувати одного з наших найближчих партнерів. У взаєминах України й Польщі є свої складні моменти, які стосуються минулого — не вигаданих Росією «територіальних претензій», а подій 1940-х років на Волині, примусового виселення українців тощо. Усі ці проблеми Росія добре знає й роздмухує вже не перший рік, зокрема й у польському інфопросторі.

«Російська пропаганда активізує інформаційну війну, щоб зламати волю і готовність союзників продовжувати підтримувати Київ, та вигадує надумані приводи для завдання ударів по об'єктах цивільної та енергетичної інфраструктури України», – заявив речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин. За його словами, російська пропаганда просуває ці меседжі у світовий інфопростір із наміром «зобразити Польщу як розпалювача війни та ізолювати Варшаву на міжнародній арені».

Польща першою у світі офіційно визнала державну незалежність України і з того часу не відхиляється від обраного курсу. Керівники цієї держави не раз заявляли про підтримку прагнення України стати частиною європейської і євроатлантичної спільнот,  збереження її територіальної цілісності й суверенітету. В березні уряд Польщі офіційно заявив, що наративи про ворожі наміри Польщі щодо України та нібито її бажання окупувати західні області України є частиною російської агресивної пропаганди та дезінформації, а в жовтні сенат Польщі визнав владу Росії терористичним режимом.

Крім того, що Польща є членом ЄС та НАТО, тобто повага до суверенітету іншої країни для неї є непохитною нормою, вона, на думку аналітиків, також чітко усвідомлює, що її безпека і стабільність напряму залежать від ситуації в Україні. Ще одним свідченням цього стала ракета, що впала на території Польщі внаслідок російського обстрілу 15 листопада.

Теги по теме
Польща
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Поліція звернулася до батьків, закликавши вберегти дітей від ворожих маніпуляцій у мережі
Комсомольская правда
2025-04-04T17:19:47Z
Які породи собак за законом повинні гуляти у наморднику: скільки доведеться заплатити власникам-порушникам
TSN
2025-04-04T17:15:32Z
"Це про збереження життів": Сирський розкрив деталі нової підготовки військових
Хвиля
2025-04-04T17:12:56Z
Україна повернула із ТОТ дівчину та хлопця - Єрмак
УкраинФорм
2025-04-04T17:07:15Z
Освітній омбудсмен розповіла, хто має обирати підходи до оцінювання учнів НУШ
24tv
2025-04-04T17:00:26Z
Русифікатор зі стажем: на окупованій частині Запоріжжя призначили нового міністра освіти і науки
24tv
2025-04-04T16:54:26Z
В українських підручниках написали історію вторгнення Росії: чому це викликало скандал
Telegraf
2025-04-04T16:51:01Z
Греція замовить замість американських Patriot та HIMARS ізраїльські Barak та PULS
InternetUA
2025-04-04T16:49:12Z
Понад 80% опитаних медійниць зазнавали онлайн-насильства, — дослідження ГО «Жінки в медіа»
Детектор М
2025-04-04T16:39:50Z
Ігор Ласточкін, який в ЗСУ, вперше за довгий час показався на публіці: як змінився гуморист
24tv
2025-04-04T17:18:02Z
Росія цинічно вдарила по Кривому Рогу у День жалоби
24tv
2025-04-04T17:03:36Z
Україну накриють дощі та грози: де, коли і як довго будуть опади, чи чекати сильних злив
24tv
2025-04-04T17:03:35Z
Прогноз погоди у Львові на 5 квітня: синоптики попередили про сніг та хуртовину
Политека
2025-04-04T17:00:08Z
У Херсоні внаслідок обстрілів пошкоджено будинки, школу та лікарню, є поранені
Комсомольская правда
2025-04-04T16:46:45Z
Графіки відключення світла в Києві та області на 5 квітня: чого чекати на тлі погіршення погоди
Политека
2025-04-04T16:42:34Z
У Костянтинівці після обстрілів виявили понад 30 пошкоджень на газопроводах
1News
2025-04-04T16:42:12Z
ЗСУ відбили мотоциклетний наліт росіян на Новопавлівському напрямку
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:05Z
Мороз, сніг та ожеледиця: синоптики назвали регіони, на які налетить шторм
GlavRed
2025-04-04T16:36:11Z
Бельгія звинуватила вісьмох людей у справі про хабарництво в Європарламенті
Европейская правда
2025-04-04T17:25:27Z
Ексглава МЗС Німеччини запропонував прийняти Канаду в ЄС
Европейская правда
2025-04-04T17:22:26Z
Рютте каже, що про вихід США з формату "Рамштайн" не йдеться
Европейская правда
2025-04-04T17:21:35Z
Перша країна захотіла зняти мита після нових тарифів Трампа
Лига
2025-04-04T17:21:16Z
Леон Панетта: Звітам ЦРУ можна довіряти, а безпеці інформації в Білому домі – не до кінця
Лига
2025-04-04T17:21:06Z
Війна проти України стала можливою лише через політику Німеччини, - колишній урядовець Польщі Петро Кульпа
Политека
2025-04-04T17:19:53Z
Зеленський відреагував на удар ворога по Кривому Розі: "Росія не хоче припинення вогню"
Antikor
2025-04-04T17:18:11Z
Політолог пояснив, коли Трамп може втратити терпець через дії Путіна
TSN
2025-04-04T17:15:56Z
Держсекретар США спростував одну із заяв спецпосланця Путіна
TSN
2025-04-04T17:15:35Z
Пісня Квітки Цісик здобула "Оскар", але слава дісталася іншій: чому так сталось
24tv
2025-04-04T17:18:48Z
Віталій Козловський вперше за тривалий час показав сина та як він підріс
TSN
2025-04-04T17:16:04Z
Маша Єфросиніна розкрила правду про 22-річний шлюб з чоловіком і зізналася, чи були зради
TSN
2025-04-04T17:15:31Z
Пугачова і Галкін прийшли на виставу і здивували своєю поведінкою - деталі
GlavRed
2025-04-04T16:57:41Z
Колишнього чоловіка Кеті Перрі звинуватили у сексуальних злочинах проти чотирьох жінок
24tv
2025-04-04T16:54:01Z
У Запорізькому краєзнавчому музеї відкрилась виставка техніки
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:38Z
Мінекономіки презентувало концепцію українського павільйону на виставці Expo 2025
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:32Z
Дмитро Коляденко відверто розповів про стосунки з сином Пилипом Коляденком
Вива
2025-04-04T16:18:25Z
Відома українська акторка шокувала втратою зв'язку із сестрою в Маріуполі: "Не знаю, що з нею"
TSN
2025-04-04T16:06:31Z
Реал виявляє інтерес до Бернарду Сілви — ЗМІ
Football.ua
2025-04-04T17:22:08Z
Я ще плакала сиділа: Харлан розповіла, як забула про день народження нареченого
Факти ICTV
2025-04-04T17:12:52Z
Челсі націлився на молодого бразильця з Реала
360ua.news
2025-04-04T17:12:35Z
31-річна українка боротиметься за титул "Міс США": дивіться фото красуні
Gazeta UA
2025-04-04T17:06:26Z
Провів тренування: Лунін повернувся у загальну групу Реала перед матчем у Ла Лізі
24tv
2025-04-04T16:54:38Z
«Жінка не рівняється з чоловіком». Новий сексистський скандал в українському спорті
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T16:51:01Z
Ювентус цікавиться талантом з Грузії — Скіра
Football.ua
2025-04-04T16:49:37Z
"Чекаю на перемогу": іменитий супертяж висловився щодо бою проти легендарного Джойса
24tv
2025-04-04T16:39:51Z
Усик – Дюбуа: відомо, коли планують провести бій
GlavRed
2025-04-04T16:27:58Z
Банкомати ПриватБанку не повертають картки: люди розлючені
GlavRed
2025-04-04T17:24:04Z
Українські мобілізовані-ФОПи накопичили мільйонні борги: що буде робити ДПС
TSN
2025-04-04T16:57:10Z
НБУ відкликав ліцензії у шести небанківських фінустанов
УкраинФорм
2025-04-04T16:42:30Z
Україна націоналізує активи російського олігарха на понад 2 млрд грн
Gazeta UA
2025-04-04T16:42:22Z
Тарифи Трампа можуть допомогти українським виробникам кукурудзи
Antikor
2025-04-04T16:39:31Z
Квітневий перерахунок завершений: як змінилися пенсійні виплати
Знай
2025-04-04T16:36:10Z
Танкер із російською нафтою, який не пустила Індія, перевантажує сировину на інше судно - Reuters
УкраинФорм
2025-04-04T16:33:17Z
Ціна летить у прірву: в Україні стрімко дешевшає популярний овоч
GlavRed
2025-04-04T16:27:43Z
iGaming Soft2Bet управляла нелегальними казино та сайтами для ставок через офшорні структури
Antikor
2025-04-04T16:27:22Z
У Туреччині загинула Міс Європа: тікала від поліції
GlavRed
2025-04-04T17:24:46Z
Хотіли до Румунії, а потрапили в біду: у горах ледь не замерзли двоє хлопців
TSN
2025-04-04T17:16:14Z
Вибух авто у Дніпрі: що відомо про загибель депутата Юрія Федька
TSN
2025-04-04T17:15:59Z
На Вінниччині вчитель побив школяра, який ігнорував зауваження
Комсомольская правда
2025-04-04T17:15:54Z
Вибухи лунали одні за одними: очевидці розповіли про моторошний обстріл Харкова
TSN
2025-04-04T17:15:21Z
Росія атакувала Кривий Ріг: перші подробиці
TSN
2025-04-04T17:15:18Z
У Києві та низці областей оголошена повітряна тривога через ракетну небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-04T17:03:32Z
Поранений після ДТП крокодил накинувся на чоловіка
Фокус
2025-04-04T16:57:14Z
У Польщі затримали чотирьох українців: за що їм світить до 5 років тюрми
Telegraf
2025-04-04T16:48:38Z
Ніжна, не кришиться й ідеально допонює паску: готуємо довершену глазур
24tv
2025-04-04T17:24:35Z
Як приготувати глазур для паски, яка не липне і не обсипається
TSN
2025-04-04T17:16:29Z
Посадіть на городі ці рослини: бур'яни зникнуть за лічені тижні
24tv
2025-04-04T17:15:33Z
Що додати у барвник для крашанок, щоб фарба краще трималася на яйцях
TSN
2025-04-04T17:15:08Z
Чи можна перевозити сушені гриби через кордон
24tv
2025-04-04T17:03:19Z
Найпоширеніші помилки при виборі кольору для фарбування екстер'єру будинку
24tv
2025-04-04T16:48:56Z
Чим білити дерева навесні: ефективні засоби, крім вапна
24tv
2025-04-04T16:21:54Z
Це найбільша фортеця України: де вона знаходиться і чим особлива
Telegraf
2025-04-04T16:06:44Z
Ніколи не садіть цю рослину біля дому: вона приваблює кліщів та цвіль
24tv
2025-04-04T15:42:39Z
Farmak спростовує фейк про завищену ціну на "Тріомбраст" у контракті з військовим госпіталем МОУ та розцінює це як спробу дискредитації українського виробника
Фокус
2025-04-04T15:57:19Z
Від міцних кісток до сну: що реально дає магній
Факти ICTV
2025-04-04T15:35:42Z
В Україні дорожчають ліки поза списком "ТОП-100" від МОЗ: зростання цін сягнуло 10%
24tv
2025-04-04T15:21:52Z
Добровільна смерть: як пройшов останній день чоловіка, який вирішив померти
TSN
2025-04-04T15:21:43Z
В Україні відбудуться зміни у вакцинації: яким буде новий календар щеплень
TSN
2025-04-04T15:19:12Z
Як схуднути без щоденного підрахунку калорій: дослідники знайшли ефективний метод
TSN
2025-04-04T15:16:59Z
Що їсти, щоб не було зморшок: дієтологиня назвала ягоду №1 для здоров’я та еластичності шкіри
TSN
2025-04-04T15:16:41Z
Прибирання до Великодня: що потрібно зробити, помилки, яких потрібно уникати
TSN
2025-04-04T15:16:03Z
Діагностували у 12 років: Наталія Холоденко розповіла про невиліковну хворобу
Факти ICTV
2025-04-04T15:15:27Z
Заміна Starlink вже в Україні
Украина Криминальная
2025-04-04T17:12:52Z
У TikTok почала поширюватися небезпечна гра, що викликає паніку і галюцинації у підлітків
InternetUA
2025-04-04T16:58:54Z
Вчені розгадали таємницю звуку відкривання пляшки пива
ITC
2025-04-04T16:55:44Z
Просто про складне: на YouTube стартував новий авторський проєкт Політична кухня
Факти ICTV
2025-04-04T16:48:11Z
Google DeepMind передбачило майбутнє ШІ: 4 ризики, які можуть загрожувати людству
InternetUA
2025-04-04T16:27:25Z
Українців попередили про новий спосіб обману в Telegram
InternetUA
2025-04-04T16:16:03Z
Анекдоти та меми тижня: Тарифи є? А якщо знайду?
Комсомольская правда
2025-04-04T16:03:34Z
Білл Гейтс показав «найкрутіший код», який він створив для Microsoft
ITC
2025-04-04T15:58:19Z
Microsoft запустила пошуковик Copilot та зробила Copilot для Windows нативним
ITC
2025-04-04T15:46:48Z
Engler лімітовано випустить найшвидший автомобіль Rolls-Roycе
1News
2025-04-04T17:18:06Z
McLaren об’єднується з молодою компанією для запуску нових моделей, можливо, включаючи SUV
Топ Жир
2025-04-04T17:15:05Z
Hyundai припиняє надавати безкоштовне трирічне обслуговування новим автомобілям через високі витрати
Топ Жир
2025-04-04T16:45:17Z
Китай може змусити великі автовиробники об’єднатися
Топ Жир
2025-04-04T16:15:38Z
Новий кросовер Cupra Terramar прибув до України
AutoCentre
2025-04-04T15:46:15Z
Кому-то вдалося придбати BMW M850i на $30,000 дешевше після всього 2 тис. миль пробігу
Топ Жир
2025-04-04T15:15:49Z
Kіа оголошує про випуск першого середньорозмірного пікапа для Америки
Топ Жир
2025-04-04T15:00:39Z
Найзнаменитіша дівчина у світі: на честь кого назвали "Мерседес"
Фокус
2025-04-04T15:00:04Z
Можуть пробратися й туди: як захистити свій автомобіль від мишей
24tv
2025-04-04T14:33:08Z