MY.UAНовости
«Поглинання України почалося». Навіщо Росія вигадала фейк про намір Польщі анексувати західні області України
«Поглинання України почалося». Навіщо Росія вигадала фейк про намір Польщі анексувати західні області України

«Поглинання України почалося». Навіщо Росія вигадала фейк про намір Польщі анексувати західні області України

Розповідаючи, як найближчий союзник України нібито хоче загарбати її частину, Кремль віддзеркалює власні злочинні наміри й намагається розсварити нас із Польщею.

У російський День народної єдності 4 листопада Володимир Путін у черговий раз озвучив купу історичних міфів, що їх використовує російська пропаганда  і суспільство для виправдання нападу на Україну. Зокрема повторив тезу про наміри деяких західних держав загарбати частину української території. На думку російського диктатора, Угорщина, Румунія й Польща планують окупувати ті землі, які в минулому були частинами цих держав. А Росія перешкоджає їм це робити й насправді є «єдиним гарантом української державності та суверенітету».

Про «гаранта» — щось новеньке, а от меседж про «зазіхання» інших сусідів, у першу чергу Польщі, на українські території, російська пропаганда використовує вже багато років. Проте після початку повномасштабної війни аналітики, — наприклад, Центру протидії дезінформації, — зафіксували активізацію цього наративу. «Детектор медіа» теж фіксував поширення цього меседжу та появу його модифікацій. MediaSapiens розповідає, коли з’явився цей фейк і навіщо він Росії.

 

Коли все почалося

Міфу про «поділ України між сусідами» передувало поширення наративу про її внутрішній розкол. Пропагандистський наратив про принципові розбіжності між мешканцями заходу і сходу України існував іще з радянських часів. Але вперше активно використовувати цю тезу в політичному полі незалежної України почали в парламентській кампанії 2002 року. Це був рік, коли опозиційний Блок Віктора Ющенка «Наша Україна» посів на виборах перше місце.  Під час президентських перегонів 2004 року, де зіткнулися Ющенко та Віктор Янукович, про «розкол» країни волали вже з кожної праски. Політтехнологи Януковича навіть створили мапу, де Україна була поділена вже на три частини або «сорти»: Захід — перший сорт, Північ і Центр разом із Києвом — другий, а Схід, Південь і Крим — третій.

Автором цього «поділу на сорти» називають політтехнолога Володимира Грановського, який працював потім і з Хорошковським на каналі «Інтер», і з тодішним власником каналу NewsOne Євгеном Мураєвим , аж поки у 2021 році  не став генеральним продюсером та співвласником телеканалу «Наш» з тим таки ж Мураєвим. Саме ця карта в майбутньому стане основою відомої карти поділу України між Росією та Польщею зі збереженням «нейтральної незалежної» частини зі столицею в Києві. ЇЇ, до речі, за даними «Вокс Україна», у 2014 році створили польські журналісти — для ілюстрації абсурдної ідеї.

Під час Помаранчевої революції відбулася перша спроба втілити розкол на практиці. З’їзд депутатів у Сєвєродонецьку в листопаді 2004 року оголосив про створення «Південно-Східної української автономної республіки», що в українських ЗМІ отримала глузливу абревіатуру ПіСУАР. Слово «автономна» у назві засвідчувала, що «республіка» залишається у складі України, але почали звучати голоси за приєднання «ПіСУАРа» до Росії. Майже відразу проросійські пропагандисти почали розмірковувати про анексію західних українських областей Польщею.

Ідея поділу України жевріла в російських та навіть українських ЗМІ, нагадуючи про себе час від часу, наприклад, за допомогою  улюбленого астролога російських пропагандистів Павла Глоби, який ще на початку двотисячних начебто передбачив розкол України.

У 2014 році після загарбання Криму і частини Донецької та Луганської областей фейк про поділ України між сусідами передбачувано активізувався. Російський політик Володимир Жириновський навіть офіційно надіслав урядам Польщі, Угорщини та Румунії листи з пропозицією поділити Україну разом із Росією. Ці держави назвали пропозицію «абсурдом», але Жириновський не відступився, постійно нагадуючи про неї у численних телешоу. Цього року Жириновський помер, а фейк про анексію Польщею частини України вибухнув із новою силою. Адже Росія почала свою загарбницьку війну. Й одна з ключових маніпулятивних тез, якими Путін виправдав агресію, власне, стосувалась «штучності» України як держави.

 

Хто та як поширює фейки про українсько-польські відносини

Зараз міф про Польщу, яка має намір приєднати частину України, просувають на різних рівнях. Окрім Путіна, про це говорили голова Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Наришкін, секретар Ради безпеки Росії Дмитро Медведев, спікерка Міністерства закордонних справ Росії  Марія Захарова, секретар  Ради безпеки Росії Микола Патрушев.  Підспівував їм колишній нардеп від «Опозційної платформи — За життя» Ілля Кива, колишній прем’єр України Микола Азаров, «президент» Білорусі Олександр Лукашенко, а також численні блогери, воєнкори та «політологи», наприклад Юрій Подоляка та Яков Кедмі.

Фейк про загарбницькі наміри Польщі щодо України має варіації. Іноді йдеться про збройну окупацію, іноді — про політичне об’єднання, а іноді — про економічне підкорення, тобто перетворення України на сировинну базу. Механізми загарбання обговорюються різні в залежності від того, яку подію в житті України російська пропаганда вирішила використати для чергової хвилі дезінформації.

Наприклад, перший після початку вторгнення «вибух» фейка стався у березні 2022 року, коли Україну відвідала міжнародна делегація у складі прем’єрміністра Польщі Матеуша Моравецького та віцепрем'єрміністра, голови Комітету з питань національної безпеки та оборони Ярослава Качинського. Вони приїхали до Києва разом із прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою та прем’єрміністром Словенії Янезом Яншою. Що, на думку російських пропагандистів, іноземні гості могли тут робити? Звісно, готувати підґрунтя до «приєднання» західноукраїнських земель.

Коли у міжнародному полі не відбувається нічого, що можна використати як «доказ», російські пропагандисти вдаються до фальсифікацій. Наприклад, у травні поширили документ із начебто наказом командувача польської армії генерала Ярослава Міка «донести до особового складу певних підрозділів про готовність взяти під контроль стратегічні об’єкти двох областей — Львівської та Волинської». Дещо згодом телеграм-канали, пов’язані зі спецслужбами Кремля («Легитимный», «Сплетница», «ЗеРада» та інші) поширили фото білбордів, начебто розміщених у Польщі, з зображенням Ярослава Міки та цитатою «Час згадати історію». Пропагандисти запевняли, що ця фраза є закликом до анексії українських областей, які до Другої світової входили до складу Польщі. І наказ генерала, і білборди виявились фейком.

Найпоширеніший меседж про збройне загарбання виглядає так: Вашингтон та Варшава домовилися ввести в Україну польські війська без прив’язки до НАТО (щоб не провокувати конфлікт Росії та Альянсу), за що Польщі дозволили взяти під управління західноукраїнські території. «За розрахунками польської адміністрації, превентивне закріплення на заході України з високим ступенем ймовірності призведе до її розколу – при цьому Варшава по суті отримає під управління території, на які увійдуть польські миротворці», — заявив Наришкін. Лукашенко через такі заяви так розхвилювався за долю українців, що навіть запропонував допомогу. «Боюся, що українцям найближчим часом доведеться припинити будь-яку бійню з Росією та звернутися до нас, щоби захистити їх від цієї полонізації», — сказав Лукашенко.

Варіант «політичне приєднання» з’явився у травні, коли Україну відвідав президент Польщі Анджей Дуда. Він розповів про нову угоду про дружбу між Польщею та Україною, а Володимир Зеленський повідомив про можливість створення єдиного умовного кордону, коли Україна буде членом Євросоюзу. В Росії відразу ж заявили, що «Україна та Польща скасовують кордони» і зробили висновок, що «поглинання України почалося». Кожен, хто в останні місяці виїжджав з України на територію Польщі чи в’їжджав із Польщі сюди, підтвердить, що це нахабна брехня — кордони, черги й пропускні пункти як були, так і лишилися. Втім російська аудиторія не навчена перевіряти інформацію, тому проковтнула фейк.

Ще один епізод активізації фейків на цю тему стався, коли  у липні президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт про особливий статус польських громадян в Україні, розроблений у відповідь на закон про допомогу громадянам України, ухвалений польським парламентом у березні. Хоча жодних положень, які б передбачали приєднання України до Польщі, у ньому немає, російська пропаганда побачила в назві документа прямий «доказ» захоплення України Польщею. 

У масиві фейків про політичне приєднання не обійшлося без фальсифікацій доказів. Наприклад, у липні пропагандисти поширили фейкове фото цінників із магазинів у Тернопільській та Львівській областях на базові продукти (гречку, яйця та капусту), де ціни вказані не лише у гривнях, але й у злотих. (Насправді щось подібне, можливо, й було б доречним до епідемії коронавірусної хвороби й великої війни, коли в Україну приїжджало багато польських туристів. Але зараз їх тут майже немає, тож нема для кого переводити гривневі ціни у злоті. ) У вересні росіяни почали публікувати фейкове фото бюлетенів для «референдуму» на Львівщині щодо приєднання області до Польщі.

«Економічне захоплення України» сталося в головах російських пропагандистів теж у вересні, коли Україна повідомила, що має намір разом із Польщею побудувати трубопровід для транспортування української соняшникової олії до польського порту Гданськ. Попри пояснення Міністерства аграрної політики та продовольства України, що необхідність у цьому проєкту викликана в першу чергу агресією Росії, через яку потрібно шукати нові шляхи продажу української агропромислової продукції, в Росії сказали, що Польща почала «економічне захоплення» України. А у жовтні Росія оголосила, що Польща будує енергоміст від Хмельницької АЕС до Жешова, тому що хоче захопити Україну.

Окрема історія з допомогою, яку Польща надає Україні у військовій, економічній та гуманітарній сферах. Російські пропагандисти систематично поширюють повідомлення, що знецінюють допомогу Польщі та провокують ворожнечу між поляками та українцями. За версією російської пропаганди, за все, що передала нам Польща — від зброї до гуманітарної допомоги — Україна повинна буде розрахуватися чи то землями, чи то сировиною, чи, може, рабами. До речі, українські біженці, які оселились у Польщі, теж, за версією росіян, для Польщі лише ресурс: жінок продають у сексуальне рабство, дітей чи то всиновлюють, чи то «продають на органи».

Найсвіжіший на сьогодні фейк на «польську» тему з’явився 14 листопада. Це варіант меседжа про повернення Польщею «своїх територій» за допомогою польських миротворців, але останніх замінили на польських найманців, які начебто воюють за Україну. Насправді, хоча в іноземному легіоні української армії є добровольці-поляки, йдеться про порівняно невелику кількість людей, які, навіть якби захотіли, не змогли б «узяти під контроль» цілі регіони. Проте російська аудиторія цього не розуміє, адже їй не перший місяць брешуть, що на боці України воюють «переважно іноземні найманці».

 

Навіщо це Росії

«Російські новини — це свого роду інформаційні ракети, які мають на меті викликати паніку»,прокоментував появу чергового фейка про загарбання частини України Польщею президент Володимир Зеленський на брифінгу для польських ЗМІ.

Росія любить звинувачувати інших у тому, що робить або має намір зробити сама. «Україна вісім років бомбила Донбас», «Україна катує мирних мешканців», «Польща хоче загарбати українські землі» — це заяви одного порядку, що начебто знімають з Росії відповідальність за агресію. Вони в першу чергу спрямовані на внутрішню російську авдиторію, але й на міжнародній арені інколи стають у пригоді. Наприклад, поповнюють арсенал прибічників Путіна в інших країнах.

Фейки про Польщу — це також спроба розладнати відносини України і її союзників,  дискредитувати одного з наших найближчих партнерів. У взаєминах України й Польщі є свої складні моменти, які стосуються минулого — не вигаданих Росією «територіальних претензій», а подій 1940-х років на Волині, примусового виселення українців тощо. Усі ці проблеми Росія добре знає й роздмухує вже не перший рік, зокрема й у польському інфопросторі.

«Російська пропаганда активізує інформаційну війну, щоб зламати волю і готовність союзників продовжувати підтримувати Київ, та вигадує надумані приводи для завдання ударів по об'єктах цивільної та енергетичної інфраструктури України», – заявив речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин. За його словами, російська пропаганда просуває ці меседжі у світовий інфопростір із наміром «зобразити Польщу як розпалювача війни та ізолювати Варшаву на міжнародній арені».

Польща першою у світі офіційно визнала державну незалежність України і з того часу не відхиляється від обраного курсу. Керівники цієї держави не раз заявляли про підтримку прагнення України стати частиною європейської і євроатлантичної спільнот,  збереження її територіальної цілісності й суверенітету. В березні уряд Польщі офіційно заявив, що наративи про ворожі наміри Польщі щодо України та нібито її бажання окупувати західні області України є частиною російської агресивної пропаганди та дезінформації, а в жовтні сенат Польщі визнав владу Росії терористичним режимом.

Крім того, що Польща є членом ЄС та НАТО, тобто повага до суверенітету іншої країни для неї є непохитною нормою, вона, на думку аналітиків, також чітко усвідомлює, що її безпека і стабільність напряму залежать від ситуації в Україні. Ще одним свідченням цього стала ракета, що впала на території Польщі внаслідок російського обстрілу 15 листопада.

Теги по теме
Польша
Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Які трендові кольори волосся для жінок за 40: омолоджують і роблять образ бездоганним
TSN
2024-09-13T17:42:40Z
Тіна Кароль обрана музичною продюсеркою Нацвідбору на "Євробачення-2025"
TSN
2024-09-13T13:15:00Z
6 українських акторок, які чекають своїх коханих з фронту
24tv
2024-09-22T05:33:29Z
Онук Оскара Вайлда розкритикував скульптуру діда у Лондоні
УкраинФорм
2024-09-22T03:27:52Z
Непотрібній Лоліті скасували черговий концерт
GlavRed
2024-09-21T21:27:50Z
6 затишних фільмів і серіалів, які варто подивитися у дощові вечори
24tv
2024-09-21T19:48:00Z
Хочу скромне святкування, – зірка "Папіка" Петрожицька зізналася, коли планує весілля
24tv
2024-09-21T18:06:09Z
Ювілей фестивалю «Червона рута». Що сталося з зірками, які запалали 35 років тому
ГЛАВКОМ NET
2024-09-21T17:00:06Z
Маша Єфросиніна приголомшила образом у топі та трендових штанах 2024 року
24tv
2024-09-21T16:21:15Z
Байден доручив "зрушити небо та землю", щоб допомогти Україні, - Білий дім
Хвиля
2024-09-22T06:30:37Z
Протести в РФ набирають обертів: в США розповіли, чому Кремль не оголошує мобілізацію
GlavRed
2024-09-22T06:27:11Z
«Хезболла» випустила з Лівану понад 100 ракет по Ізраїлю
УкраинФорм
2024-09-22T06:24:08Z
У Німеччині проходять земельні вибори, де праві "друзі Путіна" можуть здобути нову перемогу
Европейская правда
2024-09-22T06:23:06Z
“Треба здихуватись цих вялотєкущіх”. Як слідчий Бондюк, який арештовував випадкових громадян у часи Майдану, уникнув покарання
Украина Криминальная
2024-09-22T06:15:29Z
Франція представила новий уряд після політичного глухого кута
ZN UA
2024-09-22T06:04:18Z
Ізраїль зазнав масованого обстрілу з боку ліванської Хезболли
1News
2024-09-22T05:48:14Z
Омбудсман пояснив, хто перевіряє військово-облікові документи, що буде за відмову від повістки
24tv
2024-09-22T05:45:36Z
Литва може передати Україні затримані пожежні машини, які призначалися для Зімбабве
Европейская правда
2024-09-22T05:40:50Z
Власник Нанта — про купівлю клубу Александер-Арнольдом: Хто це?
Football.ua
2024-09-22T06:27:12Z
Бражко: Лікарі трохи "поколдували", і вже все добре
Football.ua
2024-09-22T06:18:04Z
Кабаєв: Респект Руху за небездумну біганину
Football.ua
2024-09-22T06:07:30Z
У Рівному, Кривому Розі та Житомирі - сьогодні матчі футбольної Прем'єр-ліги
УкраинФорм
2024-09-22T06:06:38Z
Піхальонок: Якщо кожного разу будемо хнюпити ніс, нічого хорошого не вийде
Football.ua
2024-09-22T05:54:21Z
Крістал Пелес — Манчестер Юнайтед 0:0 Огляд матчу АПЛ
Football.ua
2024-09-22T05:40:50Z
Три нокдауни та потужний нокаут: відео найкращих моментів бою Джошуа – Дюбуа
TSN
2024-09-22T05:39:01Z
Ювентус — Наполі 0:0 Огляд матчу Серії А
Football.ua
2024-09-22T05:24:29Z
Реал — Еспаньйол 4:1 Відео голів та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2024-09-22T05:09:10Z
3 знаки зодіаку, які бояться зустрічі з колишніми, адже ті зламали їм життя
24tv
2024-09-22T06:09:37Z
Важливі заборони й народні повір'я Дня осіннього рівнодення: запам'ятайте це
24tv
2024-09-22T06:03:34Z
Рецепт для лінивих: шеф-кухар показала, що приготувати з фаршу та вафельних коржів
Политека
2024-09-22T05:33:00Z
Сьогодні – День осіннього рівнодення: головні традиції та прикмети
24tv
2024-09-22T05:03:29Z
Час зробити те, що давно відкладали. Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 22 вересня 2024 року
Фокус
2024-09-22T05:00:29Z
Календар городника з 23 по 29 вересня: чим зайнятися в цей час
Политека
2024-09-22T04:31:20Z
Як правильно прати джинси, щоб вони служили вам роками
24tv
2024-09-22T03:48:17Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти дівчину
GlavRed
2024-09-22T03:27:44Z
Знайти прибульця серед принцес за 5 секунд зможе лише геній: неймовірна загадка
GlavRed
2024-09-22T03:27:36Z
Дієта MIND може захистити когнітивне здоров’я
Portaltele
2024-09-22T06:07:52Z
Як зрозуміти, що у вас дефіцит білка у раціоні
24tv
2024-09-22T06:00:57Z
Календар магнітних бур на кінець вересня: названі небезпечні дати
Политека
2024-09-22T03:22:52Z
У США схвалили першу назальну вакцину проти грипу, яку можна використовувати самостійно
УкраинФорм
2024-09-22T00:24:02Z
Медики з'ясували, що мастурбація покращує якість сну
Знай
2024-09-21T20:30:02Z
Вчені виявили нові переваги білків молока та м’яса щодо блокування раку
Portaltele
2024-09-21T19:04:59Z
Ця проста техніка миттєво зменшує тепловий стрес у собак
Portaltele
2024-09-21T19:04:17Z
Чай з імбиром не для всіх: кому категорично не варто вживати цей напій
24tv
2024-09-21T18:51:43Z
Як заквасити помідори: цікавий і дуже простий рецепт
24tv
2024-09-21T18:00:16Z
В Італії чоловіка заарештували за подвійне вбивство майже 50-річної давності
Украина Криминальная
2024-09-22T06:18:01Z
В Івано-Франківську в земельно-будівельному конфлікті побилися активісти, постраждав ветеран «Азову»
Украина Криминальная
2024-09-22T06:12:21Z
У Хмельницькому внаслідок атаки дронів пошкоджена житлова будівля
УкраинФорм
2024-09-22T06:12:12Z
Авіаудар по Харкову: у лікарні перебувають восьмеро постраждалих, двоє - у важкому стані
УкраинФорм
2024-09-22T06:09:15Z
У Хмельницькому внаслідок російської атаки пошкоджено житловий будинок
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T06:06:38Z
РФ уночі скинула ФАБ-500 на Харків: є влучання біля багатоповерхівки
TSN
2024-09-22T06:03:57Z
У Херсоні росіяни скинули з дрона вибухівку на чоловіка - він поранений
УкраинФорм
2024-09-22T05:57:28Z
Поліція показала наслідки російської атаки по Харкову
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T05:51:34Z
"Безпілотник впав поруч": у Хмельницькому вороги пошкодили житловий будинок
24tv
2024-09-22T05:45:11Z
Прикордонники попередили українців про можливі труднощі з перетином польського кордону
ГЛАВКОМ NET
2024-09-13T15:49:31Z
Ціна Курської операції: українські військові розповіли, чи вартий наступ важких зусиль
TSN
2024-09-13T17:42:32Z
У Польщі 18-річна українка викинула свою новонароджену дитину в смітник
Украина Криминальная
2024-09-22T06:30:28Z
Росіяни вночі випустили по Україні дві ракети та 80 дронів
Комсомольская правда
2024-09-22T06:27:30Z
Пам’яті майора Віталія Краснюка
УкраинФорм
2024-09-22T06:06:18Z
Яке завтра, 23 вересня, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
TSN
2024-09-22T06:03:34Z
З'явилося фото наслідків невдалого випробування РФ міжконтинентальної ракети РС-28 "Сармат"
TSN
2024-09-22T06:03:13Z
Історик, працівник університету Грінченка. Згадаймо Антона Хаблова
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T06:00:42Z
Дякуючи ЗСУ російські окупанти втратили вже більше 25 тис. автомобілів та 17 тис. одиниць бронетехніки – статистика на 22 вересня
AutoCentre
2024-09-22T05:39:23Z
Українські сили стримують наступи росіян на кількох напрямках - ISW
TSN
2024-09-22T06:27:26Z
Ракам потрібно працювати над своїми почуттями, а Дівам рухатися вперед: гороскоп за картами Таро на 22 вересня 2024 року
TSN
2024-09-22T06:24:41Z
"Новатор", якому помстились чеченці: в Росії арештували популярного командира штурмового загону
24tv
2024-09-22T06:09:38Z
День осіннього рівнодення 22 вересня 2024 року: три езотеричні ритуали для щедрості
TSN
2024-09-22T06:03:09Z
Ворог уночі на зранку 23 рази бив по прикордонню Сумщини - нарахували 48 вибухів
УкраинФорм
2024-09-22T05:57:24Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 08.00 22.09.2024
Украина Криминальная
2024-09-22T05:51:50Z
Загарбники за добу вбили на Донеччині трьох цивільних, ще 12 поранили
УкраинФорм
2024-09-22T05:40:53Z
Росіяни просунулися біля Північного, Красногорівки та Торецька на Донеччині - DeepState
TSN
2024-09-22T05:39:34Z
Стало відомо, скільки ворожих кораблів перебуває у Чорному морі: звіт ВМС
TSN
2024-09-22T05:36:49Z
Під час гонки Формули-1 в Сингапурі на трасу вибігла величезна ящірка: кумедне відео епізоду
24tv
2024-09-21T19:51:27Z
На дорогах Києва помічена іменита «літаюча» Toyota
AutoCentre
2024-09-21T15:36:58Z
Гігантська ящірка зупинила практику Формули-1 у Сінгапурі
TSN
2024-09-21T14:15:29Z
Судячи з усього, сучасні безпілотні автомобілі – це один гігантський обман
24tv
2024-09-21T14:03:36Z
Водіям розкрили секрет, як всього лише одна монета може врятувати від штрафу і вберегти життя
TSN
2024-09-21T12:03:25Z
За вісім місяців в Україну ввезли понад 273 тисячі авто - Опендатабот
УкраинФорм
2024-09-21T11:58:40Z
Водіїв попередили: вікові обмеження можуть залишити вас без авто
Хвиля
2024-09-21T10:00:33Z
Найпершому у світі джипу виповнилося 84 роки
AutoCentre
2024-09-21T09:40:27Z
Коли міняти шини на зимові у 2024 році?
Детектор М
2024-09-21T09:33:46Z
Сезон розпочнеться з дешевої, але дрібної цибулі
AgroPortal
2024-09-22T06:30:03Z
Мінекономіки запускає серію тренінгів за програмою грантового навчання
УкраинФорм
2024-09-22T06:18:27Z
Субсидії на ЖКП: хто може розраховувати на допомогу
Знай
2024-09-22T06:06:48Z
Ціни пішли вниз: в Україні подешевшали огірки
ZN UA
2024-09-22T06:01:13Z
Росіяни не збентежені вищими цінами на iPhone, попит на "сірі" гаджети стрімко зростає
InternetUA
2024-09-22T06:01:10Z
В Укрпромінвест раніше почали збирати все, окрім цукрового буряку
AgroPortal
2024-09-22T06:00:45Z
18 годин без світла: українцям сказали, коли можливі пікові відключення електроенергії
Хвиля
2024-09-22T05:45:43Z
Домашні господарства здають позиції у свинарстві
Agravery
2024-09-22T05:21:25Z
Чи будуть відключення світла 22 вересня: прогноз «Укренерго»
ГЛАВКОМ NET
2024-09-22T05:18:12Z
"Поділіться адресою": соцмережі приголомшені тим, що хлопець побудував у себе вдома
24tv
2024-09-22T06:30:50Z
Microsoft запускає Windows для пристроїв iPhone, Mac і Android
InternetUA
2024-09-22T06:15:53Z
Garmin представила супутниковий модуль InReach Messenger Plus для будь-якого смартфона
Portaltele
2024-09-22T06:07:06Z
Що робити, якщо батарея телефону здулася: покрокова інструкція
InternetUA
2024-09-22T05:31:48Z
Нігерійські шахраї відкривають hustle academies, де навчають цифрових афер
Украина Криминальная
2024-09-22T05:30:54Z
Опубліковано зовнішній вигляд планшета Lenovo Legion Y700
Portaltele
2024-09-22T05:06:52Z
Екстремальна сонячна буря може завдати шкоди сучасному світу
Portaltele
2024-09-22T05:06:09Z
Вчені створили робота, який збиратиме малину не гірше за людей
InternetUA
2024-09-22T04:04:07Z
Геймери з розчаруванням зустріли реліз "God of War: Ragnarok" на ПК: пограти зможуть не всі
Знай
2024-09-22T03:51:18Z