MY.UAНовини
Житомирський телеканал СTV під час війни: загрібання листя і загравання з владою
Житомирський телеканал СTV під час війни: загрібання листя і загравання з владою

Житомирський телеканал СTV під час війни: загрібання листя і загравання з владою

Мер у темряві, екзистенціалізм на фоні прибирання в осінньому парку і конфлікти з лише однією стороною.

«Детектор медіа» продовжує масштабне дослідження якості контенту регіональних телеканалів під час великої війни. Ми регулярно проводимо кількісно-якісний моніторинг новин телеканалів східних і південних областей України. Його результати дозволяють читачам обрати джерела, які дотримуються стандартів, а медійникам — попрацювати над помилками і зробити свій інформаційний контент кращим.

Зараз, окрім цих двох завдань, ми хочемо з’ясувати, як живуть і працюють телеканали в областях, постраждалих від російської агресії. Оскільки деякі з цих каналів не мають стабільного ефірного мовлення, об’єктом аналізу будуть програми, які вони публікують на ютуб-каналах, — не лише інформаційні, а й авторські публіцистичні програми та студійні інтерв’ю. У попередні місяці ми оглядали переважно канали східних і південних областей; зараз поглянемо й на інші регіони. Ми аналізували телеканал «Погляд», що базується на Київщині, а зараз черга житомирського CTV.

Житомирський телеканал СTV належить ТОВ «Телерадіокомпанія “Союз-ТВ”». Цю компанію, за даними реєстрів, заснували в 2003 році. У засновниках компанії, за даними Youcontrol, — Олег Бабкін із Житомира, ТОВ «Медіастиль», зареєстроване в Києві, і Владислав Шаповалов також із Києва. У Шаповалова — 49,9% товариства з прямим вирішальним впливом.

Ютуб-канал СTV створений у 2011 році. Зараз у нього трохи менше трьох тисяч підписників. Тут розміщують випуски новин і окремі сюжети з них же. Випуск інформаційної програми «У центрі подій» у середньому триває від 18 до 25 хвилин. Як правило, випуск складається з начитки найрізноманітніших новин, а тематична структура, здається, залежить від активності роботи різноманітних речників і речниць і оновлень на офіційних сайтах регіонального й національного рівнів. Зі стабільного — дві ведучі, які змінюють одна одну, і дві журналістки. Така обмежена кількість персоналу, очевидно, впливає і на кількість, і на якість репортажів.

З чого складаються новини

Структура новинного випуску більш-менш зрозуміла. Починаються вони з нагадування, який сьогодні день великої війни, і огляду ситуації з обстрілами й руйнуваннями по Україні. Ще один обов’язковий елемент — матеріал військового телебачення України з інформацією про втрати російської армії.

Потім — начитка новин від офіційних джерел або сюжет, якщо його підготували. Принцип «багато начитки — сюжет» зберігається до кінця випуску. Він завершується завжди тими самими словами: «І пам’ятайте, кому ми завдячуємо можливістю жити і працювати» і прогнозом погоди в поетичному стилі: «Небо у Житомирі буде вкрите хмарами». У п’ятницю в кінці випуску під пісню «Плине кача» на екран виводять список загиблих військових із Житомирщини.

Головні теми новин — війна та її наслідки в Україні, комуналка, соціалка, кримінал, погода. Іноді в новинах з’являються сюжети про культурні події й раптові міжнародні повідомлення. В цілому новини житомирського телеканалу перенасичені інформацією, яка тільки частково стосується регіону. Принаймні, у 10 випусках новин, які я переглянула, інформація про Житомир та його проблеми (яких, судячи з новин, не так багато) є часто другорядною і не дуже конкретною.

Про хороше й не дуже

Наявність у новинах власних сюжетів — цінність під час війни, коли чимало медіа просто фізично не можуть працювати в полі. Та й робота у студії також наразі доступна не всім (хоча Житомирщина після втечі росіян із Чорнобильської зони стала далекою від зони постійних бойових дій, і тут таких проблем не мало б виникати). Однак питань до якості новин житомирського телеканалу багато.

У випусках ведучі здебільшого дотримуються стандарту достовірності й посилаються виключно на офіційні джерела інформації. Також журналісти титрують архівне відео, підписуються під сюжетами, щоправда, ігнорують джерела походження фотографій, які демонструють в ефірі. Та, на жаль, посилаючись на офіційні джерела, ведучі, скоріш за все, не переробляють релізи й видають в ефір потік дикого канцеляриту, яким зазвичай комунікують пресслужби військових, поліції, ДСНС і місцевих органів влади. Це справжнє випробування для глядача. В цих лексичних нетрях далеко не завжди можна вхопити суть новини. А що в інформаційному вінегреті випуску намішані як всеукраїнські, так і місцеві події, рідко пов’язані між собою контекстом, глядач почувається на таких собі інформаційних американських гірках із непередбачуваним маршрутом.

Оціночні судження. Хоч ведучі й зачитують в ефірі не змінені шматки пресрелізів, у підводках до сюжетів вони допускають багато емоційних оцінок і часто недоречного пафосу.

Наприклад, 24 жовтня з’являється сюжет про відновлення життя звільненого від окупації міста Куп’янська на Харківщині. Ведуча, анонсуючи сюжет, говорить серед іншого про мешканців, які залишилися під окупацією, й каже, що вони «тримались за останню волосинку життя».

27 жовтня. Новина про визнання Росії урядом Польщі державою з терористичним режимом. Ведуча: «І поки деякі країни ще у роздумах, чи Росія дійсно терорист, кожен українець вже давно знає відповідь, а наші військові давно бачать приклади цього на власні очі».

28 жовтня. Початок випуску: «Україна продовжує боротьбу з рашистським злом. Російські війська, які так кричать про визволення Донбасу, знову і знову вбивають його мирне населення».

Першого листопада, анонсуючи сюжет про роботу рятувальника (до слова, в сюжеті їх виявилося двоє), який допомагав ліквідовувати наслідки обстрілу енергетичної інфраструктури Житомира 18 жовтня, ведуча буквально в одному реченні говорить про «всі страшні злочини, які завдає Росія для українців» (sic) і про «один із своїх звичних робочих днів 18 жовтня, який для житомирян і українців був ще одною страшною сторінкою для життя».

Все, що стосується українських військових, волонтерів чи медиків, навпаки, сповнене пієтету й великої шани: «Один в полі не воїн. Окрім наших мужніх захисників та бойових медиків маємо потужний волонтерський фронт». Це — вступ до сюжету від другого листопада про оголошення Сергієм Притулою збору на 50 бронетранспортерів. Сюжет побудований на відео, яке журналісти взяли з ютуб-каналу Притули.

Третього листопада в ефірі був сюжет військового телебачення про облаштування бліндажів. Анонс від ведучої: «Наші військові не лише вправні воїни, але і хороші господарі, адже навіть на війні хочеться комфорту. Як мінометники облаштовують бліндаж».

Пообзивати росіян тут теж люблять: вони і «рашисти», і «російські нелюди, які знову обстріляли нашу енергетичну інфраструктуру».

Помилки у фактах. Ведучі й авторки сюжетів часто помиляються у фактах. Приклад — уже згадуваний сюжет 24 жовтня про відновлення нормального життя у звільненому місті Куп’янську. Йдеться про акцію допомоги жителям міста від житомирського музиканта Колі Серга. В сюжеті використане відео харківського Суспільного з правильним титром «Куп’янськ» на екрані. Але власні титри житомирського телебачення позначають місто як «Круп’янськ». «Круп’янськом» його називає й авторка сюжету. Коля Серга, а також мер Житомира Сергій Сухомлин, схоже, також дотичний до акції, вимовляють назву правильно. В іншому матеріалі місто Оріхів на Запоріжжі було назване «óріхів».

Іноді житомирських телевізійників підводить прагнення висловитися красиво. Наприклад, фраза «економія має бути економною», яка пролунала в сюжеті від 27 жовтня про рейд, у якому шукали підприємців, що марнують електроенергію. В оригіналі було «економіка має бути економною» — це слова Леоніда Брежнєва. Але в сюжеті були проблеми не тільки з економікою. У ньому був титр «рейд підприємців», хоча в рейді брали участь аж ніяк не підприємці, а поліція й представники влади, а підприємців перевіряли й штрафували.

У начитці новини про картки на проїзд для переселенців, які переїхали до інших міст, ведуча каже: «Багато хто з вимушених біженців». Біженці — це люди, які виїхали з країни, тоді як людей, які переїхали в інші регіони України, називати так некоректно: це переселенці.

Порушення стандартів. Точність, оперативність, повнота, баланс, відокремлення фактів від коментарів — не найсильніші сторони новин телеканалу. Щодо оперативності найбільше запитань викликав сюжет про рятувальника з Державної служби надзвичайних ситуацій, який 18 жовтня ліквідовував наслідки ракетних ударів по житомирських об’єктах енергетики. Сюжет вийшов в ефір без пояснень аж першого листопада. Звісно, під час війни новини часом доводиться затримувати, щоб не повідомити чогось того, що повідомляти небажано; але аж настільки…

Друга помітна проблема — це точність. Окрім фактологічних, стилістичних, мовленнєвих помилок у сюжетах, де фігурували дані, журналістки постійно вдавалися до недоречних округлень простих цифр. Наприклад, у сюжеті про акцію на підтримку армії, в якій брали участь діти, створюючи малюнки для чашок на продаж. У сюжеті йдеться про «понад 40 чашок» (в коментарі організатора дізнаємося, що їх 41) і «понад 50 дітей», які взяли участь в акції.

Інший приклад — кримінальна історія від 31 жовтня, як зловмисник «крав туї і продавав». «Понад двадцять дерев було викрадено. Сума збитку близько 11 тисяч гривень», — розповідає ведуча. Потім дізнаємося, крадій вкрав «21 деревце». «Двадцять один» — це коротше, ніж «понад двадцять».

Часто ведучі не уточнюють, голова якої саме військової адміністрації щось сказав: чи то Житомирської, чи якоїсь іншої. А це важливо, бо переключання тем і контекстів відбувається в цих новинах так швидко, що глядач не встигає встежити. Також ведучі доволі часто ігнорують ім’я якогось керівника області, називаючи його за прізвищем.

Найбільші проблеми зі стандартом балансу думок виявилися в сюжеті від 31 жовтня про господарчий конфлікт. «Які наслідки для людей?» — запитує ведуча, бо йдеться про блокування сільгосптехніки, яка має збирати врожай, але через кримінальне провадження, яке постраждала сторона вважає надуманим, не збирає. Як у будь-якому господарчому конфлікті, все складно. Пояснення суті конфлікту та його сторін могло би допомогти глядачу, але його нема, й журналістка, судячи зі змісту сюжету, навіть не намагалася зв’язатися з позивачем, через якого, власне, у другої сторони конфлікту й виникли проблеми. Натомість прямо в ефірі вона намагалась домовитися про коментар із поліцейськими, які блокували роботу підприємства й вилучили техніку. У сюжеті є коментарі адвокатки постраждалої сторони, представника самої постраждалої сторони і жодних спроб зв’язатися з другою стороною конфлікту.

Неінформативні сюжети

Квінтесенцією порожніх і неактуальних власних сюжетів можна вважати репортаж від третього листопада про те, як проходить робочий день комунальників у Житомирі, зокрема працівників «Зеленбуду». Початок — стендап журналістки на фоні трактора і працівниць, які згрібають листя у сквері. «Так щодня збирають, загрібають і вивозять листя з парків, скверів і так ПО КРУГУ. Про робочий день комунальників — у сюжеті». Запитання журналістки, з якими вона звертається до працівниць: «З котрої години починається робочий день?», «А є обідня перерва?», «Як відпочиваєте?”». Власне, які запитання ставить, такі й відповіді отримує.

З аналогічними запитаннями вона звертається до водія трактора:

Журналістка: «Розкажіть, будь ласка, про ваш робочий день. З чого він починається?»

Водій трактора: «З роботи. Убіраємо, чистимо». Потім він додає: «От, 21 вєк, а у нас лопата і вивоз. Ми живемо в дрєвнєм вєке».

Журналістка намагається перевести тему, але водій трактора стоїть на своєму: «Така нагрузка на руки… Пора якісь механізми, погрузчики, те… Нема нічого».

Журналістка: «Ви допомагаєте своїм колегам погружати?» Водій трактора: «Вчора допомагав. Сьогодні багато людей. Вони самі погружають все».

Журналістка (не здається): «Розкажіть про свій графік. Наскільки він важкий?»

Водій трактора: «Ну як важкий. Ми приходимо на 8.00. Заправка і поїхали в город. Роботи багато».

За кадром: «За сьогодні бригада планує повністю прибрати сквер від опалого листя, яке напередодні працівники підприємства загребли в кучі». На екрані — процес загрібання.

Ще один сюжет від цієї ж авторки — репортаж про здорову їжу під час війни. На початку сюжету авторка наближається до камери зі словами: «Віялові відключення змушують нас харчуватися нашвидкоруч і часто незбалансовано». Перехід на крупний план журналістки: «У когось електроплити, у інших недостатньо часу, щоб приготувати здорову їжу. Як харчуються житомиряни під час електроекономії та про топ збалансованих, на думку перехожих, продуктів споживання зараз дізнаємось». Що сказали перехожі про «збалансоване харчування»: супчик, борщ, напівфабрикати, мівіна (сухі супи), каша, супчики, вермішель, смажене м’ясо, локшина, піца, мюслі, від консервів до домашніх страв.

І це я ще не переказую безкінечний сюжет від першого листопада про те, як працює житомирська бібліотека. Загалом більшість власних сюжетів, за невеликими винятками, — вода і абстрактні описи.

Загравання із владою

Більш-менш інформативні сюжети, які стосуються життєдіяльності міста, зазвичай спираються на коментарі мера і його підлеглих. Всі ці сюжети улесливі, в них немає жодного натяку на критику чи додаткову роботу авторок сюжетів, які могли би проаналізувати роботу місцевої влади. Зазвичай такі сюжети побудовані на одному спікері. Наприклад, у сюжеті про закупівлю генераторів на зиму від 24 жовтня мер Житомира Сергій Сухомлин з’являється з коментарями тричі. Його в репортажі просто дуже багато.

Наступна новина цього ж випуску — про позачергову сесію міськради: ведуча новин знов посилається на мера Житомира. Цей же випуск — уже згадуваний сюжет по Куп’янськ і акцію «Разом», яку ініціював житомирський співак. Тут мер також на екрані фоном, поки авторка розповідає про подію. Пізніше включають чиновника із загальним коментарем про те, що було вже сказано. До речі, про акцію за досліджуваний період вийшли два сюжети. В обох був Коля Серга, мер і керівниця соцзахисту Житомирського міськвиконкому.

Улесливим був і сюжет від 26 жовтня про «сучасний сквер», який з’явився в Житомирі. Тут довго коментує свою позитивну роботу голова управління капітального будівництва міськвиконкому, каже, що «все добре». Потім журналістка запитує перехожих: чи подобається їм новий сквер. Очевидно, що всі без винятку відповідають майже однаково: «Чого ж може не подобатися?»

Окремо стоять модні серед чиновників неформальні звернення до жителів міста. За два тижні мера Житомира так включили двічі. 27 жовтня мер з автівки розповідав про обмеження постачання електроенергії в місті. А наступного дня в повній темряві підтверджував: «Тільки що відключили вуличне світло» — і описував ситуацію.

До речі, «У центрі подій» Житомира було достатньо новин і від уряду і Офісу президента. Всі новини містять тільки базову інформацію з релізу чи офіційного повідомлення. Доповнити офіціоз журналістам зазвичай не було чим. Хоча їм варто було б замислитись: а навіщо, власне, мешканцям Житомира включати місцевий телеканал, якщо те, що там розповідають, можна дослівно прочитати в офіційному телеграм-каналі чи на сайті президента?

Скриншот: Телеканал C-TV/YouTube

Теги за темою
Житомир
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Астрономи нарешті знайшли джерело загадкового радіосигналу, виявленого у 2013 році
24tv
2025-02-24T10:36:19Z
Новий iPhone 16e з’явиться в Україні вже через три тижні після перезентації
Комсомольская правда
2025-02-24T10:31:40Z
Apple прагне, щоб iPhone 17 Pro повністю замінив камери для блогерів
24tv
2025-02-24T10:31:26Z
Успішну Marvel Rivals ледь не скасували — що відбувається у NetEase
ITC
2025-02-24T10:16:09Z
Xiaomi підтвердила випуск ШІ-ноутбука ─ приціл на автономність, потужність і HyperOS
ITC
2025-02-24T10:12:44Z
Справжній апокаліпсис: штучний інтелект показав як зміниться життя на Землі до 2100 року
24tv
2025-02-24T10:06:52Z
Найбільша криптокрадіжка у світі: хакери викрали Etherium на рекордну суму
24tv
2025-02-24T10:06:15Z
Apple зняла з продажу останні смартфони без USB-C
InternetUA
2025-02-24T10:01:10Z
Демо нового багатокористувацького шутера стало хітом в Steam, залучивши понад 300 тисяч гравців
24tv
2025-02-24T10:00:28Z
Найкращі привітання з Масляною - прикольні картинки і красиві слова
GlavRed
2025-02-24T10:27:47Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 24 лютого 2025 року
Фокус
2025-02-24T10:18:29Z
Що робити, коли розсада жовтіє: простий спосіб врятувати її
24tv
2025-02-24T10:15:47Z
Виростити ананас вдома – легко: як це правильно зробити
24tv
2025-02-24T10:06:32Z
Ці скоромовки здатні зламати вам язика: перевірте свої сили
24tv
2025-02-24T09:51:19Z
3 знаки зодіаку з найкрасивішими очима
GlavRed
2025-02-24T09:27:21Z
Пиріг "12 ложок": ніжна і повітряна італійська випічка, на приготування якої треба кілька хвилин
24tv
2025-02-24T08:39:51Z
Про це знають одиниці: як правильно заварювати чай у пакетиках
24tv
2025-02-24T08:15:58Z
Чи варто віддавати шубу у хімчистку після закінчення зимового сезону
24tv
2025-02-24T08:03:04Z
В Україні судили жінку, яка інформувала про перебування працівників ТЦК
InternetUA
2025-02-24T10:25:10Z
Загарбники вночі обстріляли Херсон: є загиблий і руйнування
УкраинФорм
2025-02-24T10:18:17Z
За підпал авто мешканця Запоріжжя посадили на 7 років
Украина Криминальная
2025-02-24T10:06:03Z
У Києві судитимуть чоловіка та державного нотаріуса, які заволоділи квартирою покійной киянки ₴1,5 млн
Украина Криминальная
2025-02-24T09:57:42Z
Арештовано банду, яка взяла у сексуальне рабство понад 1000 жінок
Украина Криминальная
2025-02-24T09:45:27Z
У російській Рязані скаржились на вибухи та пожежу: дрони могли атакувати НПЗ
24tv
2025-02-24T09:39:10Z
На кордоні з Польщею митники виявили 355 каратів ймовірних діамантів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T09:33:00Z
Дрон влетів у багатоповерхівку на Київщині: відомо про наслідки нової атаки РФ
Политека
2025-02-24T09:30:12Z
Пʼяницю за наругу над могилою захисника посадили на 4 роки
Украина Криминальная
2025-02-24T09:15:05Z
Овчаренко залишив топ-300 рейтингу Aсоціації тенісистів-професіоналів
УкраинФорм
2025-02-24T10:36:42Z
"Ківу — маленький гвинтик в італійській футбольній системі": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2025-02-24T10:27:55Z
Артур Мело: Реал — найкраща команда світу
Football.ua
2025-02-24T10:21:22Z
Барселона проти Атлетіко: хто зробить перший крок до фіналу Кубка Короля – прогноз
24tv
2025-02-24T10:12:34Z
Палмейрас досягнув домовленості з Барселоною щодо трансферу Вітора Роке – Романо
Football.ua
2025-02-24T10:12:14Z
Найближчі матчі будуть вирішальними для Палладіно у Фіорентині – Скіра
Football.ua
2025-02-24T10:01:41Z
У Мінспорту відреагували на допінговий скандал з Мудриком
24tv
2025-02-24T10:00:57Z
Я не програв цей бій, – Баколе прокоментував ганебну поразку від Паркера
24tv
2025-02-24T09:51:53Z
Клемана звільнили з Рейнджерс після поразки в чемпіонаті Шотландії
Football.ua
2025-02-24T09:46:34Z
Терехов: Диференційована система тривог — це прорив для Харкова
Мій Харків
2025-02-24T10:36:15Z
На Буковині епідпоріг захворюваності на грип і ГРВІ перевищений на 149%
УкраинФорм
2025-02-24T10:33:07Z
На Полтавщині судитимуть працівників виправної колонії
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T10:27:55Z
На війні загинув актор родом із Донецької області Олексій Самойленко
TSN
2025-02-24T10:27:50Z
У вінницьких школах через грип та ГРВІ продовжили дистанційне навчання
УкраинФорм
2025-02-24T10:27:26Z
ЗСУ наступають під Покровськом та вийшли з оточення: як змінилася лінія фронту за тиждень
24tv
2025-02-24T10:00:34Z
У Києві два мікрорайони - без опалення через пошкодження тепломереж
УкраинФорм
2025-02-24T10:00:00Z
В Києві відбувається саміт Support Ukraine: онлайн-трансляція
ZN UA
2025-02-24T09:51:33Z
Окупанти атакували КАБом Харківщину
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T09:48:22Z
У ногу з модою: яка стеля у тренді у 2025 році
24tv
2025-02-24T10:33:43Z
Донька Ірини Горової повністю показала чоловіка і розсекретила оригінальний сюрприз йому на ювілей
TSN
2025-02-24T10:21:28Z
Сучасна українська література: найяскравіші імена та їхні твори
Вива
2025-02-24T10:21:14Z
На премії Гільдії кіноакторів "Сегун" забрав три нагороди, а "Конклав" отримав статуетку за акторський склад
Комсомольская правда
2025-02-24T10:12:38Z
Переоцінка цінностей та війна: найновіший українсько-польський фільм, який змусить задуматись
24tv
2025-02-24T09:45:31Z
7 кольорів, які ідеально поєднуються зі світло-сірим в інтер'єрі
24tv
2025-02-24T09:27:27Z
Зірка "Пліткарки" одягнула сукню від українського бренду BEVZA: ефектний вихід
24tv
2025-02-24T09:27:17Z
Алла Пугачова влаштувала рознос в ізраїльському ресторані - що сталося
GlavRed
2025-02-24T09:27:02Z
Жіноча версія «Гострих картузів»: вийшов новий серіал Стівена Найта — драма «Тисяча ударів» про банду грабіжниць та підпільних боксерів
ITC
2025-02-24T09:10:00Z
Наші серця пошматовані, але ми є, – ведуча 24 Каналу емоційно про 3 роки повномасштабної війни
24tv
2025-02-24T10:36:03Z
Не все так райдужно: що чекає на українців, якщо економіка України перейде на військові рейки
24tv
2025-02-24T10:33:03Z
Окупанти у дитсадках на ТОТ Херсонщини впроваджують мілітаризацію освіти, — «Жовта стрічка»
Детектор М
2025-02-24T10:31:56Z
Канада передасть Україні понад 20 бронемашин та тренажери для F-16
Европейская правда
2025-02-24T10:31:18Z
Гороскоп Таро на березень 2025: Козерогам - пауза, Водоліям - конкуренція, Рибам - захоплення
GlavRed
2025-02-24T10:27:06Z
«Матвіївський борщ із бичками» стане першим елементом нематеріальної культурної спадщини від Миколаївщини
УкраинФорм
2025-02-24T10:24:21Z
Швеція виділяє значний пакет протиповітряної оборони для України
Хвиля
2025-02-24T10:21:53Z
Навіщо кросівки закидають на дроти: розкрито таємницю
24tv
2025-02-24T10:06:55Z
Господарям тварин виписують величезні штрафи: українців попередили, за що серйозно карають
Политека
2025-02-24T10:03:33Z
Лікарка назвала популярний продукт, який ніколи не купує у супермаркеті
Фокус
2025-02-24T10:15:06Z
Вчені розповіли, скільки підлітки можуть сидіти у смартфоні
InternetUA
2025-02-24T09:46:36Z
У США найскладніший сезон грипу за останні 15 років
360ua.news
2025-02-24T09:21:30Z
Яку рибу корисно їсти: чому японці їдять дрібноту
TSN
2025-02-24T09:03:00Z
Можна їсти їх навіть вночі: 5 закусок, корисних для серця
24tv
2025-02-24T09:00:10Z
Як колір оливи впливає на її якість
360ua.news
2025-02-24T08:36:44Z
Назвали смачну їжу, яка здатна зменшувати ризик діабету
24tv
2025-02-24T08:15:15Z
Торік відбудували 124 медичні обʼєкти, які були пошкоджені Росією - МОЗ
УкраинФорм
2025-02-24T08:06:32Z
Скринінг на діабет: які аналізи здавати та кому це потрібно
24tv
2025-02-24T06:06:59Z
Скільки донатів зібрали найбільші фонди України торік: статистика
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T10:36:38Z
Штрафи в умовах воєнного стану: як зросли суми
Политека
2025-02-24T10:30:56Z
"Золото" під ногами: звідки насправді береться нафта та скільки її в України
GlavRed
2025-02-24T10:27:41Z
ЄС витратив більше на російську нафту та газ, ніж на допомогу Україні – The Guardian
ZN UA
2025-02-24T10:24:47Z
Стало відомо, як зміна НГО та індекс інфляції позначаються на обов’язках орендаря
AgroNews
2025-02-24T10:16:44Z
Вода може подорожчати майже до 100 грн за куб: кого зачепить тарифний удар
Знай
2025-02-24T10:12:27Z
Деякі овочі додали у вартості: як змінились ціни на ринку за тиждень
24tv
2025-02-24T10:06:04Z
На збанкрутілий Гадячсир знайшовся покупець
AgroPortal
2025-02-24T10:00:39Z
Україна в березні отримає від ЄС 3,5 млрд євро – фон дер Ляєн
Европейская правда
2025-02-24T10:00:13Z
Представлено нову Honda Accord: всі подробиці
ЗаРулем
2025-02-24T10:24:22Z
Розкішне американське авто 60-х простояло понад 40 років в старому сараї
Фокус
2025-02-24T10:21:21Z
Подивіться на позашляховий Lamborghini Urus із 33-дюймовими шинами
AutoCentre
2025-02-24T10:12:19Z
Перемогла не Tesla: опубліковано рейтинг електромобілів за швидкістю зарядки
AutoGeek
2025-02-24T09:51:56Z
В Україні створили сервіс для аналізу продажу автомобілів CheckEngine
AutoGeek
2025-02-24T08:57:15Z
Понад 900 сил і максималка 350 км/год: презентовано найшвидший кросовер Porsche
Фокус
2025-02-24T08:21:06Z
Duster дебютує з інноваційною системою повного приводу: деталі
AutoCentre
2025-02-24T08:07:32Z
Представлено новий стандарт для двонаправленої зарядки електромобілів
AutoGeek
2025-02-24T08:06:36Z
Renault готує новий електрокар дешевше 18 тисяч євро
ЗаРулем
2025-02-24T08:04:16Z
Кремлю не вистачає доларів: яку заяву про ринок нафти зробили у Путіна
24tv
2025-02-24T10:36:51Z
Росія просить Фінляндію відкрити кордон: міністр оборони поставив агресора на місце
24tv
2025-02-24T10:36:28Z
Мир в Україні повинен містити план реінтеграції окупованих територій - премʼєр Хорватії
УкраинФорм
2025-02-24T10:33:40Z
Путін попросив лідера Китаю про телефонну розмову
ZN UA
2025-02-24T10:33:26Z
Президент Литви запропонував зафіксувати датою вступу України в ЄС 1 січня 2030 року
Европейская правда
2025-02-24T10:33:23Z
Стефанішина заявила про фінальну фазу "конструктивних переговорів" щодо угоди зі США
Европейская правда
2025-02-24T10:30:34Z
Сі Цзіньпін поговорив із Путіним
ГЛАВКОМ NET
2025-02-24T10:30:14Z
В Politico пояснили, чому проведення виборів зараз було б небезпечним для України
ZN UA
2025-02-24T10:28:29Z
Резолюція ГА ООН щодо річниці війни в Україні: Європа пропонує доповнення до версії США
Хвиля
2025-02-24T10:27:57Z