MY.UAНовини
Як благодійному фонду вибудувати професійну комунікацію
Як благодійному фонду вибудувати професійну комунікацію

Як благодійному фонду вибудувати професійну комунікацію

Розповідаємо на прикладі співпраці фонду «Твоя опора» з комунікаційною агенцією pedan|buro.

Благодійні організації, як і комерційні компанії, повинні працювати над своїм брендом, аби бути впізнаваними і завойовувати довіру суспільства. Бренд — це не лише візуальна складова, а й tone of voice організації на всіх майданчиках, її прояви у медіа, ведення сторінок у соціальних мережах, співпраця з інфлюенсерами тощо. Якісні комунікації, які працюють у комплексі (піар, маркетинг у соціальних мережах, відеопродакшн, співпраця з інфлюенсерами та інші) — це перевага для будь-якої організації, й займатися ними повинні спеціальні професійні люди. У неприбуткових організаціях комунікації часто доручають людям із команди, які не мають досвіду та професійного бекґраунду, та ще й, до того ж, мають інші обов’язки. Внаслідок цього комунікації можуть відходити на другий план — і це шкодить бренду.

«Комунікації необхідні фонду, аби виділятись на фоні інших організацій. Це важлива складова формування нашої репутації. Якщо назва фонду, його проєкти, а головне — успішні результати цих проєктів будуть на слуху, фонд може залучати більше грошей, аби допомагати ще більше», — каже засновниця благодійного фонду «Твоя опора» Валерія Татарчук. Цей фонд отримав ґрант на професійну комунікацію в межах проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства» ІСАР «Єднання» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вже понад два роки фонд співпрацює з комунікаційною агенцією pedan|buro. Ось поради фахівців цього бюро для доброчинців, які налагоджують свої комунікації. 

PR. Розповідайте особисті історії

І до початку повномасштабної війни аудиторія найкраще реагувала саме на особисті історії. Зараз це вийшло на новий рівень. Сухі цифри та статистика людей не зачіпають. Тому розповідайте особисті історії, які захочуть узяти ЗМІ, — і у великих текстах, і в пресрелізах.

«Працюючи над комунікаціями благодійного фонду, ми доносимо меседжі не лише через засновницю чи працівників. Безумовно, це важливо і є ще одним напрямком комунікацій, яка показує їхню фаховість, чесність та відкритість. Але важливо підсилювати це історіями людей. На власному досвіді ми переконалися, що це дієво для медіапроявів. Адже кожен з нас розуміє, що ми живемо в таких умовах, коли друзі чи рідні можуть теж опинитися на місці постраждалих, яким потрібна допомога. Використовуючи особисті історії, ми наближаємо комунікацію до наших респондентів», — розповідає PR-менеджерка pedan|buro Олена Киричук.

Навіть якщо це пресреліз, наприклад, про гуманітарну допомогу для лікарень Харківщини, його можна почати з історії конкретної людини. Розкажіть про пацієнта, якому вже допомогли завдяки обладнанню чи медикаментам, які благодійний фонд доставив у лікарні, а вже потім подайте інформацію про загальну кількість наданої допомоги. Тоді матеріал стане цікавішим та з більшою ймовірністю зацікавить аудиторію.

«У нас був випадок, коли ми розповіли, що керівниця прихистку “Все буде добре” для переселенців у Львові стала хресною мамою для хлопчика з Харківської області. Родина малюка евакуювалася з окупованої території. Ми розіслали реліз про цю, здавалося б, не надто гучну для сучасного інфопростору подію. Проте ми отримали шість репостів матеріалу. ЗМІ активно підтримали, розмістили реліз і дали позитивний фідбек. Так ми змогли й розповісти про роботу прихистку, але не дали меседж про важливість цієї роботи “в лоб”. А на прикладі показали, що саме прихисток дає людям далі жити, хрестити дітей, святкувати дні народження, тому варто його підтримати», — розповідає Олена Киричук.

Крім того, особисті історії — це вдалий варіант для великих спецпроєктів у медіа. Важливо знайти видання, яким пасує ваша тема, і успішна співпраця гарантована. Агенція pedan|buro застосовує це в комунікаціях благодійного фонду «Твоя опора», наприклад, розповідаючи історії переселенців.

На початку повномасштабної війни фонд разом із партнерами відкрив прихисток для переселенців у Львові. Понад дві з половиною тисячі українців уже отримали в ньому притулок і допомогу. Історії мешканців прихистку, яким довелося покинути свої домівки та виїжджати з-під обстрілів, зачіпають за живе. Тому pedan|buro запропонувало медійній платформі «Вікна», яка багато уваги приділяє соціальній тематиці, зробити спецпроєкт про переселенців, які зупинялися у прихистку. Зокрема розповіли історію Вʼячеслава з Нової Каховки, який три місяці пробув в окупації; Вікторії, яка народила дитину під час бойових дій у Чернігові, та інших. Це win-win співпраця, адже медіа отримує ексклюзивні матеріали, а фонд — згадки про свою роботу, що допомагає збирати гроші на доброчинні проєкти. 

SMM. Створюйте різноманітний контент

Сторінки благодійного фонду у соціальних мережах не мають бути наповнені лише звітами про втілені проєкти і закликами зробити пожертву. Тоді аудиторія швидко втомиться й не реагуватиме на публікації. Намагайтеся створювати різноманітний контент. Про що писати? Комунікаційна агенція pedan|buro пропонує такі варіанти:

  1. Особисті історії. Вони важливі не лише в піарі, а й у SMM. Діліться історіями тих, кому фонд допоміг, аби закликати людей жертвувати більше.
  2. Успіхи проєктів. Надихайте тим, як багато вже зроблено для допомоги. Проте не забувайте наголошувати, що лишається ще багато тих, хто на неї очікує.
  3. Анонси проєктів. Розповідайте, як просто долучитися до нового проєкту й кому саме це допоможе. Якщо це спільна ініціатива з компанією чи публічною людиною, пропонуйте робити спільні публікації, аби залучити більшу аудиторію.
  4. Корисний контент. Спробуйте ділитися корисною інформацією з тієї сфери, у якій працює благодійний фонд. Якщо це допомога дітям з вродженими вадами серця, розкажіть, чи можна знизити ризик появи таких вад у малюків, і нагадайте про важливість регулярних обстежень.
  5. Історії команди. Покажіть тих, хто стоїть за всіма проєктами фонду, хто їх втілює і надає допомогу. Набагато цікавіше бачити реальних людей, а не цифри звітів.

«Крім того, старайтеся використовувати різноманітні формати. Не так давно в інстаграмі зʼявилися reels, і соцмережа почала інтенсивніше просувати відеоконтент. Тож якщо є можливість показати ту саму історію, але у форматі відео, скористайтеся нею, аби сторінка була більш різноманітною й цікавою для аудиторії», — радить діджитал-менеджерка pedan|buro Дарʼя Карпенко.

 Інфлюенсер-маркетинг. Не перетворюйте лідерів думок на дошку оголошень

Співпраця з інфлюенсерами — дієвий спосіб виходити на нові аудиторії, підвищувати рівень впізнаваності і, як наслідок, збирати більше грошей на проєкти благодійної організації. Та для цього важливо розуміти, як саме зацікавити лідерів думок, аби їм самим захотілося надати інформаційну підтримку.

Підхід «написати якомога більшій кількості блогерів, і хтось та й підтримає» не надто ефективний. Агенція pedan|buro втілює кілька інфлюенс-кампаній на рік для благодійного фонду «Твоя опора»; інфлюенсери долучаються до них безкоштовно. Ось як варто діяти:

  • Підібрати релевантних інфлюенсерів залежно від проєкту. Якщо це допомога дітям, то найкраще підходять блогерки-мами, у яких батьки є ядром аудиторії.

«У нас був досвід, коли благодійний проєкт передбачав розіграш подарунків серед тих, хто зробить пожертву від ста гривень. Розігрувалося вбрання від українських дизайнерів. Тому ми вирішили втілити інфлюенс-кампанію серед фешн-блогерів в інстаграмі й телеграмі. Зазвичай ми не залучаємо їх до комунікації благодійних проєктів, але в цьому випадку співпраця була ефективною, бо їм самим була цікава тема», — розповідає Дарʼя Карпенко.

  • Підготувати меседж-бокс. Якщо ви просто напишете довге повідомлення, де розкажете про важливість свого проєкту, інфлюенсери можуть не мати часу чи бажання виокремити з тексту найважливіше. Тому відразу пропишіть головні меседжі комунікації.
  • Підготуйте візуальні матеріали для сторіз. Не всі інфлюенсери захочуть записувати власні сторіз і розповідати про ваш проєкт. Проте якщо надати їм готові картинки і відео, шанси на інформаційну підтримку зростуть.
  • Поясніть, чому інфлюенсеру має бути цікаво підтримати вашу ініціативу чи розповісти про фонд. Контент має бути цікавим для них та їхньої аудиторії, адже вони дбають про розвиток свого блогу. Інфлюенсери — не дошка оголошень.
  • Не намагайтеся викликати у блогерів почуття провини. Якщо ви формулюєте звернення в стилі «постраждалих не вилікують, якщо ви не розповісте про благодійний проєкт», то вас навряд чи підтримають. У крайньому разі це буде одноразова підтримка — довготривала співпраця так не будується.
  • Давайте блогерам різноманітний контент. Не проводьте інфлюенс-кампанії лише для анонсування проєктів. Розповідайте також і про результати, аби аудиторія побачила, що гроші справді були витрачені на допомогу.

«Споживачі хочуть бачити соціальну відповідальність бренду. Інфлюенсери — також бренд. Зараз, коли триває війна й багато людей роблять пожертви, українці прагнуть бачити залученість комерційних компаній і інфлюенсерів до благодійності й допомоги країні. Тому для лідерів думок важливо працювати з благодійними організаціями, щоб демонструвати свлю соціальну активність», — розповідає засновниця благодійного фонду «Твоя опора» Валерія Татарчук. Тож блогери радо підтримають благодійні проєкти й можуть стати амбасадорами фонду, якщо правильно вибудувати з ними комунікацію.

Фото надані героїнями матеріалу

Теги за темою
Соцмережі
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Добровольная уплата страховых взносов в ПФУ: что нужно знать
ZN UA
2025-07-12T03:42:13Z
Система может не выдержать: украинцев призвали быть готовыми к отключениям света
Знай
2025-07-12T03:36:22Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Магнитная буря 12 июля 2025 года: чего ожидать и что нельзя делать
Фокус
2025-07-12T04:00:05Z
Назвали день недели, в который наиболее ощущается стресс
Gazeta UA
2025-07-11T21:42:27Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Никакой свободы нет: Кремль впервые сделал признание за время большой войны против Украины
Comments UA
2025-07-12T04:45:56Z
Ситуация начинает меняться: Зеленский рассказал о сигналах, которые поступают из США
Comments UA
2025-07-12T04:27:19Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 12 июля в Украине
UAToday
2025-07-12T04:30:49Z
Массированный обстрел Украины и его последствия: главные новости ночи 12 июля 2025 года
TSN
2025-07-12T04:06:03Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
В Украине ввели тотальный контроль за техосмотром: что теперь ждет водителей
Хвиля
2025-07-12T04:30:03Z
Всем, кто купил авто за границей: украинским водителям вернут долгожданную услугу
Знай
2025-07-12T04:21:19Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Родилась в Харькове, но похоронена в Москве: как выглядит могила Водяницкой, сыгравшей Зою Космодемьянскую
Telegraf
2025-07-12T04:03:27Z
Ольга Мартыновская рассказала, помирилась ли она с Татьяной Литвиновой из "МастерШеф": "Сказать, что она страдает..."
Знай
2025-07-12T02:51:25Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
И гарнир, и основное блюдо: рагу с курицей и кабачками получится нереально сытным
Telegraf
2025-07-12T03:15:25Z
Гороскоп сегодня 12 июля: нервозность, осторожность и зависть – прогноз для всех знаков Зодиака
Знай
2025-07-12T01:42:32Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
Ночью россияне атаковали Львов: повреждены жилые дома и садик
Апостроф
2025-07-12T04:21:15Z
Не хотел воевать и ушел в СЗЧ: в Закарпатье умер мужчина, задержанный сотрудниками ТЦК
Знай
2025-07-12T04:06:33Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Магнитная буря 12 июля: какая ее мощность
TSN
2025-07-12T04:06:03Z
Telegram и Viber в прошлом: новый мессенджер работает без интернета
Знай
2025-07-12T03:51:10Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Забарному подбирают нового напарника в команду
Корреспондент
2025-07-12T04:24:41Z
Защитник Реала Асенсио: С игрой на КЧМ не сложилось, недостаточно был хорош
Корреспондент
2025-07-11T23:12:50Z
Ливерпуль официально снял номер Диогу Жоты с ранжира номеров своих игроков
Корреспондент
2025-07-11T22:39:54Z
Уильямс-старшая возвращается в профессионалы
Корреспондент
2025-07-11T22:15:25Z
Челси за Николаса Джексона взвинчивает цену до небес
Корреспондент
2025-07-11T22:00:59Z