MY.UAНовини
Андрій Алфьоров: Якщо не буде скасовано наказ про реорганізацію «Довженко-центру», я піду з посади
Андрій Алфьоров: Якщо не буде скасовано наказ про реорганізацію «Довженко-центру», я піду з посади

Андрій Алфьоров: Якщо не буде скасовано наказ про реорганізацію «Довженко-центру», я піду з посади

Новий керівник «Довженко-Центру» — про своє призначення, знайомство з Єрмаком і спілкування з Офісом президента, спілкування з колективом та Оленою Гончарук, а також про головні проблеми центру, які зараз потрібно розв’язати.

Конфлікт навколо «Довженко-Центру» триває майже два роки в кілька етапів. Один із них — дивне втручання міністра культури й інформаційної політики в роботу конкурсної комісії, яка одноголосно обрала новою керівницею центру Олену Гончарук. Контракт із Гончарук не підписали, а міністерство оголосило про необхідність нового конкурсу, хоча ніяких зрозумілих причин для цього не було. Ще одним неочікуваним рішенням було підпорядкування «Довженко-Центру» Державній агенції України з питань кінематографії (Держкіно), а потім — наказ Держкіно щодо «реорганізації», а фактично — розчленування центру на кілька частин. Після цього конфлікт перейшов у стадію загострення: агенція призначила керівницею центру Юлію Каждан, про яку невдовзі стало відомо, що вона має кінологічний центр і займається гіпнозом; команда центру заявила про намір знищити інституцію, Кіноакадемія — про порушення закону, після чого центр фактично перейшов у стан облоги. Нову виконувачку обов’язків керівниці на робоче місце не пустили; Служба безпеки України провела обшуки,  були вилучені документи і  печатка №, на захист центру вийшла кіноспільнота. Врешті нова керівниця звільнилася, Держкіно «призупинило» дію наказу про реорганізацію, а також призначило нового керівника — кінокритика і куратора Андрія Алфьорова.

«Детектор медіа» поговорив з Андрієм Алфьоровим про його призначення, перші кроки на посаді, бачення конфлікту і його розв’язання. Важливо, що на момент публікації цієї розмови Андрій Алфьоров не внесений у реєстри як керівник центру. За його словами, юридично він очолить «Довженко-Центр» лише після завершення процесу передачі Центру в підпорядкування Держкіно. Коли це станеться, пан Андрій не знає.

— Пане Андрію, ви очолили «Довженко-Центр» у складний період життя цієї інституції. Можете розповісти, чому ви погодилися на цю посаду?

— Я погодився, бо мені видалося, що це єдиний спосіб зберегти сутність «Довженко-Центру» — кіноархів, який має національний  масштаб, усю колекцію і все, що склалося навколо цієї колекції. Я маю на увазі й архів, і музей, у якому я працював як куратор. Як на мене, це все потрібно врятувати. Мені було важко, чесно кажучи, прийняти це рішення, бо я розумів, на що наражаюся навіть із боку своїх колег із кіноспільноти, але мені видається це єдиним способом врятувати центр. Якщо центр поділять, тобто відбудеться реорганізація, мені здається, все роз’їдеться по різних місцях і зібрати це буде вже майже неможливо.

— Чому взагалі, на вашу думку, почалася ця реорганізація? Навіщо, наприклад, «Довженко-Центр» передали Держкіно? Хто був ініціатором цих змін?

— У мене дотепер немає уявлення, чому це все відбувається. Думаю, що це питання краще поставити міністру культури й інформаційної політики. Мені, чесно кажучи, взагалі не зрозуміло, навіщо він це зробив, враховуючи, що це творча спадщина і вона повинна бути у відповідальності саме міністра культури й інформаційної політики. Відповіді в мене немає, бо я не зустрічався з міністром і не мав нагоди поставити йому це запитання.

— А з ким із представників влади ви спілкувалися щодо вашого призначення? З керівницею Держкіно Мариною Кудерчук?

— З нею я, звісно, спілкувався. Вона мені сказала, що є якісь ознаки неефективного керівництва й тому потрібно провести реорганізацію, аби налагодити якісь процеси. Поки що йдеться про те, щоби реорганізація торкнулася суто анімаційної сфери. А все решта начебто залишається на місці. Але мені здається, що цей наказ потрібно скасувати цілком, і я прошу її про це.

— Марина Кудерчук здивувалася, що «центр і досі не займається виробництвом анімаційних фільмів», та наполягає на тому, що нове відокремлення «Укранімафільму» від «Довженко-Центру» «дасть поштовх розвитку української анімації». Ви підтримуєте її намагання відділити студію від центру?

— «Довженко-Центр» ніяк не може сприяти розвитку анімації. Аби розвивати анімацію, потрібно зібрати всю анімаційну спільноту, відбудувати студію, власне, те виробництво, від якого залежить поява нових художніх творів. І на це все потрібне величезне фінансування. «Довженко-Центр» аж ніяк не має цим займатися. Цим має займатися Міністерство культури й інформаційної політики, уряд і Держкіно. Що ж до відокремлення студії, то, можливо, в пані Марини є з цього приводу своя логіка, але вона нею зі мною не ділилася. Я особисто не бачу в цьому потреби й сенсу.

— Також Марина Кудерчук нарікала, що попереднє керівництво «не зменшило навантаження на державний бюджет», а вона цього чекає. Чи є у вас план із розвитку фінансової незалежності «Довженко-Центру»? Ви розмовляли з Кудерчук про фінансування?

— У мене є плани щодо залучення західних грошей для того, аби центр не просто існував, наче на апараті штучної нирки, а приносив користь, працював. Для цього, звісно, потрібне фінансування, а того, що зараз дає держава, недостатньо навіть на зарплатню й покриття господарчих витрат, на електроенергію і таке інше. Але спершу потрібно вирішити питання реорганізації: мені видається недоцільним її проведення, яке призведе до відокремлення того, що, власне, і є «Довженко-Центром», тобто фільмофонду, від музею тощо. До того ж, чомусь ніхто не говорить про лабораторію, де друкують копії фільмів. А там чималі гроші були вкладені в обладнання, і воно здатне приносити дохід, бо центр може брати закордонні замовлення на друк кінокопій. Така потреба є: зараз плівка знов потрапляє в тренд, оскільки вже доведено, що вона зберігає інформацію значно довше, ніж цифра. Це вже не просто якийсь фетиш, це практична схема, яку можна задіяти. Але чомусь ніхто не веде розмови про лабораторію.

Хочу наголосити: війна в Україні триває не лише за життя. Триває також за цінності, за культуру. Все, на чому базується «Довженко-Центр», — це культурна спадщина. Якщо зараз сказати, що немає потреби витрачати гроші на культуру, зокрема на «Довженко-Центр», то в нас зникає будь-яка мотивація. Тоді давайте позакриваємо всі культурні інституції, Софію, Михайлівський собор, усе, що становить українську ідентичність. Тому що воно не приносить грошей і не потрібне.

— Очевидно, що на керівництво центру тиснуть: обшуки СБУ, вилучання документів, печатки. У чому, на ваш погляд, справжня причина того, що відбувається з центром?

— Варто зазначити, що обшуки були ще за часів керівництва Івана Козленка, коли головою Держкіно був Пилип Іллєнко (нагадаємо, що підпорядкування «Довженко-Центру» Держкіно відбулося у 2022 році. — «ДМ»). Тому я не можу напевне сказати, що обшуки пов’язані з намаганням реорганізації центру. Багато хто говорить про план руйнування та знищення «Довженко-Центру» як такого. Я не певен, що такий план існує. Я, приміром, розмовляв із заступником голови Офісу президента Олексієм Дніпровим, який займається гуманітарними питаннями, і він сказав, що Офіс президента зацікавлений, аби «Довженко-Центр» працював.

— Частина кіноспільноти пов’язує ваше призначення саме зі впливом на ситуацію з боку Офісу президента, а точніше — Андрія Єрмака. Ви знайомі? Ви зустрічалися з ним, щоб обговорити ситуацію навколо центру, або він впливає на неї якимось чином?

— Звісно, ми знайомі з Андрієм Борисовичем. Але ніяких вказівок у мене від нього не було й не може бути, бо останній раз ми зустрічалися влітку з приводу зйомок документального фільму — я працював із японською знімальною групою, і ми тоді були в ОП. Я такі версії, звісно, чув. І припускаю, що Офіс міг мене рекомендувати міністерству чи Держкіно. Коли я отримав дзвінок від заступника голови Держкіно Максима Олександрова, він мені сказав, що мене, мовляв, їм порадив Олександр Ткаченко. Не виключаю, що і Офіс теж мене рекомендував або хотів мене призначити. Я не мав особистої розмови ні з ким з Офісу. Згодом я розмовляв з Олексієм Дніпровим, і він мені сказав, що офіс зацікавлений не просто у збереженні центру, а в тому, щоби він працював. Тобто не в консервації, а в розвитку.

— Ви вважаєте, що ОП може вплинути на ситуацію і скасувати наказ про реорганізацію?

— Я мрію, аби ОП надав якусь підтримку, аби всі сторони конфлікту могли порозумітися. І щоб ОП розумів, яким важливим інструментом для національної культурної політики є «Довженко-Центр» і безпосередньо його колекція. Оскільки ОП отримує величезну підтримку з боку великих американських зірок, які мають вплив на електорат. Електорат, у свою чергу, тисне на конгресменів, і, відповідно, вони приймають рішення щодо постачання зброї в Україну. Тому я не здивований, що ОП зацікавлений у тому, аби «Довженко-Центр» працював і допомагав державі вибудовувати культурні зв’язки. Для будь-якого кінематографіста плівки, які зберігаються в центрі, є важливою складовою культури. Як для будь-якого американця «Народження нації» Девіда Ґріффіта або «Віднесені вітром» є стрижнем національної культури, я певен, що вони також розуміють значення і статус таких творів, як «Земля» Олександр Довженка. Оскільки цитати із «Землі» можна знайти в чималій кількості великих голлівудських блокбастерів, навіть у «Гладіаторі» Рідлі Скота. Це наша спільна мова, тому що поетичність на широкі світові екрани приніс саме Довженко. І, звісно, розвиток «Довженко-Центру» тільки сприяв би діалогу між західним світом і Україною. Наскільки мені відомо, в конфлікт навколо «Довженко-Центру» вже включається міністр культури Франції; я сподіваюся, що він це питання ставитиме перед українською владою, перед міністром Ткаченком безпосередньо, і ми гуртом це питання вирішимо. А потім будемо займатися розвитком центру.

— Чи поділяєте ви думку, що причиною конфлікту навколо центру є будівлі й земельна ділянка? І якщо так, то чи є у вас уявлення, хто може бути бенефіціаром цієї історії?

— Я не маю підстав і фактів, які б мене підтримували в цій думці. Напередодні Сергій Тримбач, голова Національної спілки кінематографістів, відомий кінокритик і дослідник кіно, який свого часу був заступником голови «Довженко-Центру», розповідав мені, що ще у 2012 році міністр культури Михайло Кулиняк піднімав питання, аби вивезти фільмофонд, а будівлі комусь віддати. Можна вибудовувати конспірологічну теорію, що архітектура сьогоднішніх змін закладалася у 2012 році. Але я не бачу ніякого зв’язку між міністром Кулиняком і міністром Ткаченком чи сьогоднішнім керівництвом Держкіно.

— Взагалі-то, дещо залишається незмінним: земля в центрі столиці, що належить «Довженко-Центру».

— Аби робити такі заяви, потрібні якісь аргументи. У мене їх немає. Я чув багато всього, таких уже закручених конспірологічних теорій, але поки що доказів, що все це робиться заради землі або заради того, аби відібрати будівлю, не бачу. Нічого не можу прокоментувати. Звісно, я знаю про такі розмови. Я спілкуюся з людьми, і кілька років тому я чув, що начебто забудовник поклав око на «Довженко-Центр». Але жодних доказів цього в мене немає.

— Ми вже бачили, як частково приватизували Одеську кіностудію з метою розвитку і як врешті співвласниками цієї студії стали Олександр Ткаченко і забудовник Андрій Вавриш.

— Так. Але ж ми бачимо, що зараз «Довженко-Центр» перебуває в підпорядкуванні Держкіно. Виходить, що міністр Ткаченко з цієї схеми випадає. Це не питання того, що я когось захищаю, але я не розумію тоді, як ці механізми працюють. Це не означає, що це все так або не так — я просто цього не знаю.

— Взагалі останні роки ми спостерігаємо систематичні намагання влади знищити або придушити живі культурні інституції, які почали працювати після 2014 року. Це й Український культурний фонд, і те саме Держкіно, і «Довженко-Центр»…

— Ви забули центральний архів-музей Софії Київської, якому за часів Порошенка дали вказівку за п’ять годин переїхати в іншу будівлю.

— За тиждень, здається. У чому, на ваш погляд, причина цього втручання влади в роботу успішних культурних інституцій?

— У мене є відповідь. Вона стосується ширшого нерозуміння значення культури. І, звісно, для більшості чиновників, які можуть бути гарними суб’єктами господарювання, культура є чимось другорядним. Як жартували раніше, «культура в нас те, що після спорту».

— Маємо нове покоління політиків, які прийшли зовсім не з партійних шкіл: президент у нас з індустрії розваг, команда його теж із креативної індустрії, міністр — із телеіндустрії. Вони менеджери тієї самої культурної сфери, але поводяться, як ви самі сказали, як чиновники часів Януковича.

— Ситуація справді та сама, бо навіть нові люди успадковують старе ставлення до культури. Ось вам приклад: два роки тому кінофестиваль «Молодість» відкривали фільмом «Вавилон ХХ» Івана Миколайчука. На відкриття прийшли всі, хто мав там бути, людей було багато, десь чотириста. Прийшов міністр Ткаченко, Віктор Андрійович Ющенко та інші — що називається, цвіт нації. Було багато промов зі сцени, що українське кіно — здобуток світового кіно. Що в нас стрічки не гірші, ніж у Голлівуді. Стільки промов було, яке величне українське мистецтво, проте як почався сеанс, люди почали виходити з показу. Ющенко перепросив, бо вже бачив фільм, і пішов. І так далі. До кінця сеансу на відкритому майданчику під колишньою аркою Дружби народів залишилися семеро чи восьмеро людей разом із Юрієм Гармашем, який був оператором-постановником фільму і того року отримав нагороду за внесок в український кінематограф. Це, як на мене, свідчення справжнього, а не декларативного ставлення до національної культури. Я не уявляю, що американський чи британський політик пішов би з прем’єри «Касабланки» чи «Третьої людини», які вони не раз бачили.

Так само і за «Довженко-Центр» зараз воює лише спільнота, дотична до культури, й невеличка група людей, яким болить культура. А всі інші мовчать. Я розумію, чому ОП не реагує на все: ОП веде важку війну, займається питаннями зброї, тому що без неї ми будемо в іще скрутнішому становищі. Але в принципі суспільство до культури ставиться так, як колись казав той самий Ющенко: «Танці зараз не на часі». І мені здається, що проблема в цьому: людям ніхто не розтлумачував сутність культури, для чого вона потрібна, яку роль відіграє у формуванні нації. Ось вам інший приклад: коли уряд Шарля Де Ґолля намагався зняти з посади голови французької Сінематеки Анрі Ланґлуа, на протести вийшов весь Париж. І вони відстояли Ланґлуа й Сінематеку. Я на власні очі бачив, як зараз у Сінематеці продають абонементи для дітей із трьох років, тобто там націю вчать цінувати і дивитися своє, — і не тільки своє, — кіно з дитинства. Так само «Довженко-Центр» зберігає фільмокопії не лише українського кіноавангарду, а й копії великих західних творів. Можливо, колись саме Україна збереже для чиєїсь культури якійсь твір, який вважатиметься втраченим, для майбутнього покоління. Тому це питання виходить за межі національної культури, а має стосунок до світової культури. І це не красиві слова, а реальність. Як на мене, «Довженко-Центр» має не менше значення, ніж Києво-Печерська лавра, чи Михайлівський собор, чи інші величні культурні об’єкти України. Тому його потрібно зберегти.

— Частина команди «Довженко-Центру» та кіноспільноти не привітала ваше призначення. Як ви бачите подальші стосунки з колективом, чи спілкувалися з ними вже?

— Я зустрічався нещодавно з колективом центру; розмова тривала більше трьох годин, мені ставили різни питання, я дав на них відповіді, і певною мірою їхнє ставлення до мене змінилося. Зараз у нас немає ніякого протистояння з командою. Єдине питання зараз у тому, що моя поява розколола кінопільноту приблизно навпіл. Одні вважають, що це добре, що мене призначили, інші займають протилежну позицію. Але всім нам перш за все потрібно дійти згоди з керівництвом Держкіно щодо наказу про реорганізацію, тобто його скасування. Якщо ця реорганізація відбудеться, я не розумію, як цим організмом можна буде керувати.

— Тобто якщо центр розділять, ви підете з посади?

— Якщо не скасують наказ, то я піду з посади.

— Ви зустрічалися з Оленою Гончарук?

— Так, звісно. Ми з Оленкою в гарних стосунках, тому що я співпрацюю з «Довженко-Центром» із 2017 року. Як на мене, в нас одна мета: зберегти центр. Спочатку вона була приголомшена новиною про моє призначення — вона не очікувала, що так може все повернутися. Але ми поспілкувалися того ж дня, і в нас суперечностей немає. Вона збирається подаватися на конкурс.

— А ви будете подаватися на конкурс, якщо він буде?

— Ні.

— Кіноспільнота зараз вимагає відставки Марини Кудерчук. Ви плануєте найближчим часом спілкуватися з нею щодо скасування цього наказу?

— У мене є низка аргументів щодо цього наказу. Раніше ми говорили лише телефоном, оскільки вона була у відрядженні; тепер потрібно зустрітися й поговорити особисто. Напевне, ми зустрінемося, коли налагодиться ситуація зі зв’язком і світлом.

— Якщо наказ Держкіно скасують, як ви бачите подальший розвиток «Довженко-Центру» і якими будуть ваші перші кроки на посаді?

— Перші кроки плану прості: здобути фінансування. Плине час, залишається десь близько місяця, аби здобути державне фінансування на наступний рік. Це нагальне питання, з яким потрібно працювати, бо зараз бюджет іде здебільшого на потреби армії, що зрозуміло. Крім того, мені видається вкрай потрібним, аби «Довженко-Центр» отримав статус національного фільмофонду. Це нескладний крок: потрібне подання до президента та відповідний президентський указ.

— Ви розмовляли з представником ОП про подання до президента щодо статусу національного архіву?

— Так, розмовляв, і сподіваюся, що ми матимемо зустріч із цього приводу. Якраз це не проблема. Проблеми є в іншому: я розмовляв із фахівцями, і вони кажуть, що температурний режим у сховищі, де зберігаються плівки, порушується через відключення світла. Це погано відбивається на зберіганні плівок. Мабуть, для українського чиновника, який не має уявлення, як потрібно зберігати плівки, це не має значення. Напевно, він думає, що їх можна винести на інший склад і там хай лежать. Але вони так лежати не можуть. У «Довженко-Центрі» є спеціально обладнане сховище, де працюють науковці — в рукавичках, бо пальцями торкатися плівок не можна, і взагалі не можна, аби у сховищі перебувало більше двох-трьох людей, тому що навіть це порушує температурний режим. Це так само відбувається в будь-яких світових синематеках. І нам зараз потрібно зберегти цей режим, аби плівки вціліли.

— В «Довженко-Центрі» є генератор? Аварійне живлення?

— Поки що немає. Зараз у центрі є світло і працівники влаштували там пункт незламності, тобто туди приходять люди із сусідніх будинків заряджати свої телефони і грітися.

— А будівля центру належить до якоїсь важливої інфраструктури міста? Ви спілкувалися з цього приводу з мером чи його командою?

— Ще не встиг. Я просто побачив, що у холі центру багато людей. І мені пояснили, що команда створила хаб для людей, які мешкають поруч.

— А є план евакуації експозиції та архіву?

— Я такого плану не міг розробляти, тому що не міг зустрітися з колективом з очевидних причин: до мене прийшли парламентарі і сказали, що не пустять мене в «Довженко-Центр». Ні мене, ні будь-кого іншого. Але пізніше колектив погодився зустрілися і ми поговорили. Але не про план евакуації. До речі, Міжнародна федерація фільмових архівів ще 24 лютого надіслала листа, що все потрібно евакуювати, і вони готові про це подбати. Вони першими відреагували на початок війни — швидше, ніж якісь знаки подало Міністерство культури й інформаційної політики, до речі. Про евакуацію: я певен, що спеціалісти «Довженко-Центру», які працюють у музеї та архіві, дуже професійні, й вони розробили такий план. Але ми не мали нагоди про це поговорити, бо спершу вирішуємо головне питання.

Фото: jetsetter.ua

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ситуація на запорізькому напрямку дуже складна та напружена, як і прогнозувалося — речник "Легіону Свободи"
ZN UA
2024-12-07T10:21:22Z
Відмовляємо регулярно, – Юсов розповів про операції ГУР, у яких бере участь Буданов
24tv
2024-12-07T10:03:28Z
Атака дронів на Київщину: поліція показала наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T09:54:46Z
"Буде заходження в одну точку": як Україна може добити Кримський міст - Світан
GlavRed
2024-12-07T09:51:46Z
Повістка знайде кожного: "листи щастя" доставлятимуть за новими правилами
Знай
2024-12-07T09:36:06Z
Окупанти перекрили виїзди з Айдара, шукають учасників АТО та їхніх родичів
УкраинФорм
2024-12-07T09:33:10Z
Бюджет Києва-2025: тотальний розпил грошей замість інклюзії для воїнів без кінцівок
FaceNews
2024-12-07T09:24:03Z
Водопостачання і водовідведення по завищеним цінам: як комунальники наживаються на українцях
Знай
2024-12-07T09:21:19Z
Такого не бачив навіть біля Авдіївки, – боєць "Маґури" поділився думками про бої на Курщині
24tv
2024-12-07T09:18:37Z
Сирійські повстанці взяли під контроль велике місто Дар’а, сім’я Асада вже втекла до РФ
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T10:21:53Z
Шольц знову назвав передчасними розмови про потенційних німецьких миротворців в Україні
Европейская правда
2024-12-07T10:12:23Z
Хто і коли може вбити Путіна: прогноз військового США
TSN
2024-12-07T10:09:01Z
Трамп прибув до Парижа, де може зустрітися з Зеленським — ЗМІ
ZN UA
2024-12-07T10:06:29Z
Апеляційний суд США підтвердив закон про примусовий продаж TikTok
Детектор М
2024-12-07T09:57:14Z
Польща збільшує оборонні видатки до 4,7% ВВП у 2025 році
360ua.news
2024-12-07T09:51:56Z
Глава МЗС Литви закликає до перших експортних обмежень для Грузії на рівні ЄС
Европейская правда
2024-12-07T09:48:03Z
Румунія на це наважилась – черга за іншими?
ГЛАВКОМ NET
2024-12-07T09:42:37Z
Друга партія F-16 від Данії вже в Україні
24tv
2024-12-07T09:39:41Z
Леся Нікітюк різко обматюкала шахрая, який вплутав її у фінансову махінацію
TSN
2024-12-07T10:21:01Z
Які кольори поєднуються з трендовим оливковим відтінком: 5 найкращих комбінацій
24tv
2024-12-07T10:18:26Z
Бучинська, на концерті якої у Лесика зупинилося серце, відреагувала на інцидент: "У шоці"
24tv
2024-12-07T10:09:02Z
Про фільм "Збори ОСББ", блог в інстаграмі та мобілізацію акторів: інтерв'ю з Ольгою Сумською
24tv
2024-12-07T10:03:56Z
Українська письменниця Вікторія Амеліна посмертно отримала спеціальну нагороду Prix Voltaire
Комсомольская правда
2024-12-07T09:57:52Z
Кохання у таємниці: Великий одружився на акторці, Нікітініа зустрічається зі сценаристом
Комсомольская правда
2024-12-07T09:54:22Z
Іванна Онуфрійчук розсекретила громадянство 6-місячного сина, з яким живе за кордоном
TSN
2024-12-07T09:51:45Z
Тіна Кароль – "Що ти наробила" та WELLBOY & Уляна Шуба – "Без пожалуста" – 2 і 1 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-12-07T09:12:48Z
39-річна Даша Астаф'єва на фото з округлим животиком спровокувала чутки про вагітність
TSN
2024-12-07T09:09:29Z
Нотр-Дам-де-Парі відкривається після 5 років реконструкції: що варто знати про подію
Фокус
2024-12-07T10:15:17Z
Україна повернула з Росії 1029 дітей - Лубінець
УкраинФорм
2024-12-07T10:12:54Z
Українські розробники запустили серійне виробництво вітчизняного дрона-ракети
InternetUA
2024-12-07T10:03:16Z
Виїзд за кордон: хто з жінок не може виїхати з країни
ZN UA
2024-12-07T10:03:01Z
Криза кадрів. Як НУО бути ефективними в умовах обмежених ресурсів
Детектор М
2024-12-07T10:00:26Z
Зеленський відзначив державними нагородами працівників органів місцевого самоврядування
УкраинФорм
2024-12-07T10:00:02Z
Данія отримала ще чотири F-35
InternetUA
2024-12-07T09:54:28Z
Нова розробка української зброї "Пекло": Світан припустив, куди дістане
24tv
2024-12-07T09:45:16Z
В Україні водії ризикують втратити права, якщо немає однієї речі в автомобілі: про що йдеться
TSN
2024-12-07T09:39:16Z
Нацбанк України випустив монету на честь захисників
360ua.news
2024-12-07T10:12:31Z
В Україні оприлюднили причини, чому можна втратити бронювання від мобілізації
AgroNews
2024-12-07T10:03:41Z
Клієнти ПриватБанк потрапляють у пастки шахраїв, втрачаючи всі гроші: в банку дали пораду
Политека
2024-12-07T10:03:27Z
Louis Dreyfus побудує цукровий термінал у Бразилії
AgroPortal
2024-12-07T10:00:43Z
Великі виробництва готові до інтеграції в ЄС, дрібним потрібно дати інструменти
AgroPortal
2024-12-07T09:30:44Z
Енергетики відновили світло для понад 19 тисяч споживачів
УкраинФорм
2024-12-07T09:12:35Z
На Чернігівщині агропідприємство відсудило у Росії 6,2 мільярда євро
AgroNews
2024-12-07T09:09:46Z
За підсумками 2024-го компанія ІМК планує вперше продати 1 млн тонн продукції
Agravery
2024-12-07T09:06:44Z
Українці отримають оновлені рахунки за доставку газу: кому доведеться платити більше
Знай
2024-12-07T09:06:18Z
Прифронтові райони залишаться без аптек. Експерти б’ють на сполох
GlavRed
2024-12-07T10:21:40Z
В Україні різко зріс попит на антидепресанти і вітаміни
Хвиля
2024-12-07T10:15:11Z
Чаї проти застуди: смородиновий діє як оздоровчий тонік, а з м’яти полегшує кашель
Комсомольская правда
2024-12-07T10:06:06Z
Смарткільце Oura тепер знає, коли ви захворіли
InternetUA
2024-12-06T20:57:37Z
Для чого потрібно натирати яйця лимоном: дивовижний лайфхак
24tv
2024-12-06T20:39:05Z
Мусить бути на свята: як приготувати соус із хрону, з яким м'ясо смакуватиме як ніколи в житті
24tv
2024-12-06T19:00:25Z
Попит на антидепресанти в Україні зріс майже на 50%
FaceNews
2024-12-06T17:24:25Z
Стало відомо, що треба їсти, щоб підвищити імунітет взимку
AgroNews
2024-12-06T17:22:53Z
Щоб кури почали активно нестися зробіть це взимку у хліві: запам'ятайте три основні правила догляду
TSN
2024-12-06T16:36:34Z
Росія скинула бомбу на Запоріжжя: загинули десять людей
Петр и Мазепа
2024-12-07T10:15:42Z
Поліцейські встановлюють обставини загибелі жінки в Одеському районі
Украина Криминальная
2024-12-07T10:09:43Z
У Колумбії затримали «Куклу» – 23-річну дівчину, підозрювану в серії вбивств на замовлення
Украина Криминальная
2024-12-07T09:33:53Z
Телефонні шахраї ошукали українців на 500 тисяч гривень
InternetUA
2024-12-07T09:31:24Z
Росіяни скаржаться на потужні вибухи у столиці Адигеї: їх чули в районі аеродрому
24tv
2024-12-07T09:27:41Z
Удар по Запоріжжю: медики розповіли про стан поранених дітей
УкраинФорм
2024-12-07T09:24:42Z
Росіяни атакували дронами Shahed Київську область: в ОВА розповіли про руйнування
ZN UA
2024-12-07T09:00:44Z
У Запоріжжі показали наслідки російського авіаудару
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:41Z
На Київщині внаслідок падіння уламків російських дронів пошкоджені вісім приватних будинків
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:20Z
Зробить настрій на свята: що треба зробити, щоб пуансетія рясно зацвіла
GlavRed
2024-12-07T10:06:00Z
Гороскоп Таро на 2025 рік для Тельців: коли відбудуться великі зміни та буде прибуток
GlavRed
2024-12-07T09:42:40Z
Всі будуть в захваті: як з однієї банки шпротів приготувати смачний і ситний салат "Ненажера"
TSN
2024-12-07T09:39:26Z
Це так смачно і можна приготувати навіть без світла: рецепт піци на сковорідці
24tv
2024-12-07T08:48:33Z
Old Money чи Smokey Eyes: який макіяж зробити на Новий рік
24tv
2024-12-07T08:24:43Z
Чому жінки та чоловіки заздрять один одному
24tv
2024-12-07T08:09:10Z
Буде як у 5-зірковому готелі: як облаштувати затишну спальню
24tv
2024-12-07T07:33:36Z
Названо знаки зодіаку, які найбільше притягують протилежності
24tv
2024-12-07T07:03:13Z
Чому секонд-хенд — рай для рукодільниць і творчих людей: 5 невигаданих історій
Фокус
2024-12-07T07:00:42Z
ЛеБрон Джеймс встановив три рекорди усіх часів НБА
УкраинФорм
2024-12-07T10:15:08Z
П'ятеро українців виступили на етапі Кубка світу зі сноубордингу у Китаї
УкраинФорм
2024-12-07T10:12:06Z
Саліху та Халайла гратимуть із перших хвилин проти Лівого Берега
Football.ua
2024-12-07T09:57:23Z
"Я буду на вершині": чемпіон IBF у надважкій вазі звернувся до Усика та Ф'юрі
24tv
2024-12-07T09:54:38Z
Реал Бетіс — Барселона: прогноз букмекерів на матч Ла Ліги
Football.ua
2024-12-07T09:42:27Z
Манчестер Юнайтед — Ноттінгем Форест. Напередодні
Football.ua
2024-12-07T09:00:48Z
По різні сторони барикад: Роналду та Бензема зустрілись на полі – легендарне відео
24tv
2024-12-07T08:54:35Z
Кубок світу з біатлону: сьогодні в Контіолахті - жіночий спринт
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:57Z
ФІБА змінила формат відбору на жіночі чемпіонати Європи
УкраинФорм
2024-12-07T08:45:03Z
Найбільший зі знайдених у Англії: у Вустерширі виявили скарб давньоримських монет
Фокус
2024-12-07T10:21:30Z
Рідкісне та небезпечне явище: сьогодні одночасно стали ретроградними Меркурій, Юпітер і Марс
FaceNews
2024-12-07T10:09:45Z
Вчені пояснили, чому люди пам’ятають одні події та забувають інші
Portaltele
2024-12-07T10:03:30Z
Почути привидів минулого: вчені дізналися, що насправді нас лякає
Фокус
2024-12-07T10:00:32Z
Звичайні смартфони вже можна масово підключати до інтернету Starlink: що відомо
InternetUA
2024-12-07T09:31:37Z
Цифровий детокс: жінці заплатили $1400 за відмову від мобільного телефону на 8 годин
Фокус
2024-12-07T09:15:43Z
Який мінерал є найрідкіснішим на Землі?
24tv
2024-12-07T09:03:39Z
Майбутній Apple Vision Pro може мати модем 5G
Portaltele
2024-12-07T09:03:34Z
Як прискорити продуктивність старої відеокарти: 7 корисних порад
InternetUA
2024-12-07T09:03:03Z
Присвячено зірці "Формули-1": дебютував найпотужніший і найшвидший Mercedes G-Class
Фокус
2024-12-07T09:27:13Z
Mitsubishi Pajero Sport обзавівся новою версією у ралійному стилі
AutoCentre
2024-12-07T08:07:13Z
Як нові вантажівки MAN стилізують під ретро
AutoCentre
2024-12-06T20:25:11Z
Блакитна цукерка: в Україні засвітилося купе Toyota Supra з "повним фаршем", наче з "Форсажу"
Знай
2024-12-06T19:51:18Z
Urban Automotive презентував свій варіант люксового Range Rover
AutoCentre
2024-12-06T16:10:10Z
Як швидко обігріти авто взимку: водіям назвали "секретну" комбінацію кнопок
GlavRed
2024-12-06T15:25:37Z
У США запустили у виробництво тримісний суперкар із незвичним дизайном
Фокус
2024-12-06T15:21:49Z
Tatra Trucks засвітила різдвяний самоскид
AutoCentre
2024-12-06T15:19:22Z
Шоста глава: тест-драйв нової Honda CR-V
Фокус
2024-12-06T13:51:05Z