MY.UAНовости
Казус «Дождя»: моральна дилема, яка не має розв’язку
Казус «Дождя»: моральна дилема, яка не має розв’язку

Казус «Дождя»: моральна дилема, яка не має розв’язку

Нам треба визначитись, чим є для нас ліберальні російські медіа — інструментом, суб’єктом, конкурентом, загрозою? І діяти відповідно.

Завжди приємно бути пророками. Три тижні тому експертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталя Стеблина  написала про співчутливу риторику російського ліберального телеканалу «Дождь» щодо мобілізованих до російської армії. І саме ця риторика стала приводом для великого скандалу. Нагадаю: першого грудня Олексій Коростельов, ведучий «Дождя» — російського емігрантського телеканалу, який зареєстрований і працює в Латвії, — сказав, що канал «допомагає мобілізованим». А саме: «Ми сподіваємося, що багатьом військовослужбовцям ми змогли допомогти. До прикладу, з оснащенням і з елементарними зручностями на фронті».

Першими на сполох забили латвійці. «Дождь» оштрафували, його почали перевіряти спецслужби; заговорили про позбавлення ліцензії.

В Україні офіційна реакція була стриманішою: міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко написав, що «Дождь» «забезпечує всім необхідним окупантів, яким некомфортно воювати на нашій землі», і закликав світ зрозуміти: всі росіяни однакові, «хороших» нема. Істеблішмент у соцмережах у різний спосіб висловив те саме, з варіаціями від зловтіхи до прямої агресії на адресу медійників, які «підносять набої» російській армії.

Керівництво каналу зробило заяву — мовляв, канал «не займався, не займається і не займатиметься допомогою з оснащенням російської армії», — і оголосило про звільнення Коростельова. Сказане в ефірі і керівництво «Дождя», і численні захисники Коростельова називали «обмовкою», хоча для обмовки це, будьмо щирі, надто розлого сформульована думка. Сам Коростельов теж написав, що «оговорился», і назвав фразу вирваною з контексту. І додав, що не переказує грошей на армію, але йому «шкода покинутого всіма мобілізованого».

На знак протесту проти звільнення Коростельова з «Дождя» звільнились ще троє людей, зокрема шефредактор, відповідальний за випуск. У соціальних мережах звільненому ведучому висловили чимало підтримки (хоча деякі дописувачі навіть на своїх фейсбук-сторінках не забували приписку про «иноагентов»). Занурюватися у нюанси взаємин між росіянами ми, певно, не будемо, тому останнє: звільненого Коростельова пожаліли російські пропутінські медіа, завжди раді, коли з «демшизою» стаються якісь неприємності.

Розв’язка настала шостого грудня, коли Національна рада з електронних медіа Латвії анулювала ліцензію «Дождя» «у зв'язку з загрозою національній безпеці та громадському порядку». Підстави для такого рішення в латвійської Нацради були: «Дождь» уже двічі попереджали — за карту Росії з Кримом і визначення російської армії як «нашої». Третє попередження — цього разу за «допомогу» мобілізованим — тягне за собою позбавлення ліцензії. Це не значить, що редакцію «Дождя» виганяють із Латвії, але, очевидно, щоб мовити далі,  телеканалу доведеться переїхати в іншу країну.

В українському інфопросторі лунає чимало голосів, які засуджують «Дождь», а разом із ним інших російських медіалібералів, і звинувачують їх у допомозі російській армії. І на «Детекторі медіа» за останні роки вийшло чимало матеріалів, які пояснюють, «що не так» із російськими ліберальними медіа як джерелом контенту для українців, як джерелом уявлень про перебіг війни, як з уособленням російської «медійної опозиції» тощо. Звісно, хоч скільки ти пояснюй, «що не так» із «Дождем» або «Медузою», все одно будуть люди, які щиро-здивовано питатимуть: «А що не так із “Медузою”? Вона ж ніби адекватна і проти Путіна». Ще складніше пояснити, як одні й ті самі медіа можуть бути шкідливими в українському інфопросторі і корисними в якихось інших. Релятивізм під час війни взагалі не в моді. Але все ж спробуймо розібратись, бо хто, як не ми?

То чи допомагав «Дождь» російській армії?

Почнімо з мобілізованих. Це люди, яких забрали на військову службу в межах «часткової мобілізації», оголошеної в Росії 21 вересня. Мобілізованих заведено вважати окремою категорією військових на противагу добровольцям (пішли служити в армію з власної волі за ідею), найманцям (пішли служити у приватні військові компанії та інші формування за гроші) і кадровим військовим-«контрактникам» (воюють, бо це їхня постійна робота). Раніше, до оголошення мобілізації в Росії, медіа так само виокремлювали примусово мобілізованих мешканців окупованих частин Луганської і Донецької області, яких Україна офіційно вважає «своїми» і «жертвами російської агресії», хоча в деяких ситуаціях — не вважає. Важливо, що поділ на мобілізованих і всіх інших — віртуальний. Формально кожен із них — російський військовослужбовець. І від того, як людина потрапила до армії, її статус не залежить (за винятком найманців, але це інша історія). Якщо вона на нашій землі зі зброєю в руках, вона бере участь в агресії.

Як це зазвичай буває в Росії, мобілізація відбувалася з масою порушень і зловживань — аж про це мусили заговорити російські пропагандисти, аби випустити пару в суспільстві й перекласти провину на стрілочників на зразок військових комісарів. Людей ловили на вулицях, гребли без розбору попри інвалідність, багатодітність та інші поважні причини не служити в армії; обмундирування мобілізованим давали кепське, воювати не вчили, часто відразу кидали на фронт як гарматне м’ясо. Українські медіа розповідали про це переважно з відтінком зловтіхи й куражу, розвіюючи власні страхи щодо масового поповнення лав російської армії (офіційно мали мобілізувати триста тисяч людей, а за неофіційною інформацією — аж цілий мільйон). Тобто, грубо кажучи, що гірше вбрані й підготовлені російські військові, що гірше вони вміють воювати, що менше мотивовані, то краще для України — нашій армії буде легше їх знешкодити. Також серед деяких українців поширені сподівання (як на мене, нічим не обґрунтовані й примарні), що невдоволення мобілізацією, масовими втратами на фронті та іншими негараздами змусить росіян повстати проти влади і або скинути Путіна, аби хоча б зробити так, щоб йому стало не до України.

Словом, українські медіа й лідери думок зробили все, щоб перевести мобілізацію в Росії в розряд історій несерйозних і комічних.

Для ліберальних російських медіа мобілізація — історія трагічна. Йдеться про сотні тисяч їхніх співвітчизників (і їхніх глядачів/читачів/слухачів), які гіпотетично не з власної волі беруть участь у безглуздій і несправедливій війні. Заради справедливості треба сказати, що в перші місяці в ліберальних російських медіа, блогах і навіть пабліках на кшталт «Страдающего средневековья» було чимало інформації про легальні чи напівлегальні способи уникнення мобілізації чи втечі з країни. До речі, російські законодавці зараз лише розглядають законопроєкт про кримінальну відповідальність за ухиляння від мобілізації: пропонують до п’яти років позбавлення волі.

Те, що робили журналісти «Дождя» на тему примусово мобілізованих у Росії — це саме те, що й мають робити професійні й незалежні від влади журналісти в ситуації, коли влада їхньої держави робить щось не те. Наприклад, коли люди в будинку замерзають без опалення, пацієнти не отримують важливих ліків через зірвані державні закупівлі, в тундрі через забруднення вимирають червонокнижні журавлі абощо. Це модель поведінки, відома і зрозуміла кожному журналісту: є порушення/зловживання — говоримо про нього, шукаємо винних, шукаємо спосіб розв’язання проблеми і контролюємо, аби цю проблему розв’язали. І, звісно, журналісти завжди сподіваються, що їхні матеріали комусь допомогли. І саме про це говорив Коростельов.

Нюанс у тому, що добре вбраний, нагодований, зігрітий, озброєний і вишколений російський військовий ефективніше воює (мовою військових — «виконує бойові задачі», емоційною мовою соцмереж — «вбиває українців») і наближає Росію до виконання того, що там називають «цілями спецоперації». Інакше кажучи, до загарбання і знищення України. Отже, допомагаєш мобілізованим — допомагаєш російській армії — шкодиш Україні.

І тут перед російськими ліберальними журналістами постає моральна дилема, яка не має розв’язку. Що для них найприйнятніше в цій ситуації? Вболівати за українську армію? Бажати армії своєї країні поразки, а кожному її військовому — якнайшвидшої смерті, страждань і злиднів? Радіти, коли товарний вагон із примусово мобілізованими земляками роздовбали хаймарсом? Навіть якби така позиція влаштовувала самих медійників, вона б відвернула від них цільову аудиторію в Росії.

Конструкція, яку в цій ситуації пропонують деякі українці — мовляв, Росія має зголодніти, змерзнути, потонути в крові, розпастись і зануритись у темні віки заради власного блага, щоб вилікуватись від імперської хвороби «рашизму», — занадто складна і неправдоподібна навіть для дуже ліберального росіянина (до речі, Росія також нищить Україну нібито «для нашого блага», не забуваймо — російська пропаганда має цьому безліч пояснень, у тому числі й лікування нас від «укрáінства»). Реалістичніших варіантів ніхто ще не вигадав. Українські стратегічні комунікації на цю тему зводяться до пропозиції невдоволеним мобілізацією «зносити Путіна», а мобілізованим — здаватися в полон. Це також не ті меседжі, які може транслювати своїй аудиторії російський журналіст — хоча б зі страху за рідних, квартири й машини, які лишилися в Росії.

Словом, правильної відповіді нема, й натомість російські ліберальні медіа ховають голову в пісок нейтрального пацифізму. Виправдовуючись, Коростельов сформулював це так: «Жаль ли мне брошенного всеми голодного мобилизованного (о них шла речь)? Да. Путин красавчик? Нет. Кажется, водораздел проходит где-то тут. Помогаю ли я мобилизованным, о которых шла речь в монологе? Только тем, что рассказываю о них — вы видели мои рассказы и записанные свидетельства в эфирах и в этом телеграмм-канале — помощь ли это? Я продолжу этим заниматься по мере своих сил. Я против войны, поэтому уже девять месяцев не живу в России — странно меня подозревать в поддержке вторжения». У такому ж дусі висловились керівники «Дождя» Тихон Дзядко і Катерина Котрикадзе, оголошуючи про звільнення Коростельова: ми проти війни і не підтримуємо «жодну армію». Це такий натяк, що українську не підтримують також. До речі, у дописах підтримки «Дождю» радять переїжджати з Латвії в якусь менш проукраїнську країну. Хе-хе.

Напевно, всім очевидно, наскільки це вразлива, слабка, програшна, негідна позиція — «ми проти війни загалом», «ми нікого не підтримуємо» і водночас «ми дбаємо про російського військового, аби йому замінили поламаний автомат на справний, але не говоримо про це, а чувака, який у цьому зізнався, ми звільнили». І тут треба визнати, що ніякої кращої позиції російські ліберальні медіа собі не вигадають, бо вони в безвихідному становищі.

Можливо, ми можемо щось їм підказати. Але для цього треба зрозуміти, чим ці медіа для нас є. Російські ліберальні медіа — суб’єкт чи інструмент?

Якщо «ми» — це Україна, то я знаю відповідь: «Дождь», «Медуза» та інші ліберальні російські медіа — це голос, яким «ми» намагаємось говорити з російськомовною аудиторією в усьому світі. Вас дивує ця теза? Не дивуйтесь, а почитайте наш моніторинг іномовлення. В ефірі російськомовного марафону «FreeДом» за останні місяці відбулися сотні розмов із російськими медійниками. Вони переказували свої матеріали, висловлювали свої думки та виступали як експерти, коментуючи ситуацію в Росії, дії влади і, до речі,  ситуацію з мобілізованими.

З липня, коли «Детектор медіа» почав моніторити «FreeДом», в ефір дев’ять разів запрошували ведучих і менеджерів «Дождя» (Коростельова не запрошували). Варто також згадати інтерв’ю, яке Володимир Зеленський дав головреду «Дождя» Тихону Дзядку, головреду «Медузи» Івану Колпакову, журналісту Михайлу Зигарю та спецкору «Коммерсанта» Володимиру Соловйову. 

Не забуваймо також, що в часи, коли російським громадянам в Україні в принципі не дуже раді, — їх впускають лише з візами, яких майже не видають, — кореспонденти російських ліберальних медіа вільно їздять Україною, приїжджають у зону бойових дій і роблять матеріали, яких не можуть собі дозволити журналісти інших медіа: репортажі з обох боків фронту. Ось, наприклад, Олена Костюченко з «Новой газеты» з’їздила в тоді окупований Херсон. Ані українські, ані західні кореспонденти цього б не втнули, таке дозволено тільки «хорошим росіянам».

Одна російська журналістка, Оксана Бауліна, навіть загинула під час березневих артобстрілів Києва. В некрологах Оксани ви не знайдете важливої деталі: хто її вбив. Певно, вбила «війна».

Інакше кажучи, російські ліберальні медіа підходять для комунікаційних цілей нашої влади, і вона сприяє їм, надає майданчик для висловлювання і канали для спілкування з їхньою аудиторією. Часом доволі несподівані. Нещодавно я випадково зайшов на ютуб-канал «Одеської кіностудії» (контрольний пакет належить державі, міноритарним акціонером раніше був, а тепер уже нібито не є міністр Олександр Ткаченко) і був глибоко здивований. Ютуб-канал має мільйон триста шістдесят тисяч підписників (це більше, ніж у багатьох великих телеканалів) і наповнюється відеосюжетами того ж «FreeДома», а також російських ліберальних відеоблогерів і медіа: «Честное слово», «Кац», «И грянул Грэм», «Популярная политика», «Ходорковский Live». А «Дождь», спитаєте ви? І «Дождь». Я казав міністр Олександр Ткаченко, хороших росіян нема, всі однакові. Але контент деяких із них набирає сотні тисяч переглядів — наприклад, про бунт мобілізованих. І, напевно, непогано монетизується.

Словом, у тому, що заведено називати «інформаційною війною», Україна плідно й розмаїто співпрацює з російськими ліберальними медіа. Навряд чи «зізнання» Олексія Коростельова про допомогу мобілізованим якось вплине на цю співпрацю.

Чи правильне це рішення людей, відповідальних за зовнішні комунікації та «інформаційну війну» (пишу в лапах, бо під цим словосполученням кожен розуміє щось своє і що завгодно) — співпрацювати з російськими ліберальними медіа? Вони, напевно, скажуть, що працюють у такий спосіб на підрив Росії, налаштовують російське суспільство проти Путіна і так далі. Наскільки ця аргументація щира — хтозна. За теперішніх обставин кожен охочий може назвати «контрпропагандою», «інформаційною війною» і «підривом Росії» будь-які свої дії. Яскравий приклад — колишній ведучий 5 каналу Роман Чайка, який позиціонує свою роботу на «Утре февраля» як державницьку місію. Коли кожен дає собі агентурне завдання і сам контролює його виконання, кожен може також повісити собі на груди медаль за досягнення.  А насправді результат їхньої — рідкісний випадок, коли це слово звучить доречно, — діяльності настільки ж уявний і невимірюваний, як та допомога мобілізованим, про яку говорить Олексій Коростельов.

Мені більш імпонує позиція Ольги Мусафірової з «Новой газеты. Европа»: що потрібно доносити до аудиторії цих медіа правдиву інформацію про Україну і нашу позицію з тих питань, які нас стосуються. Важливо, щоб про нас не говорили без нас. Тому я вважаю, що українські експерти можуть погоджуватись на інтерв’ю російським ліберальним медіа і відповідати на їхні запитання. Саме надавати інформацію, експертизу, пояснювати реалії, а не дружити з росіянами, прощати їх або вести міжкультурний діалог про порозуміння.

І нарешті, ми можемо дивитись на російських медіалібералів як на суб’єкта: певну більш чи менш згуртовану спільноту зі своїми інтересами та цілями, які в подекуди збігаються з українськими, подекуди — суперечать їм. А ще ця спільнота та її окремі учасники-медіа конкурують із Україною і українськими медіа за західну допомогу, за увагу і співчуття світу. Так уже сталося — Заходу необхідні «хороші росіяни», як не Овсяннікова, то хтось інший. Захід має свої ілюзії про підрив Росії зсередини та роздмухування антивоєнних настроїв, і йому потрібні докази, що «це війна Путіна, а не російського народу». Російські ліберальні емігранти, шукаючи способів вижити за межами Росії, готові грати роль ручних ведмедів на ланцюгу.  

Чи маємо ми атакувати їх і витісняти з цього простору? Чи є в нас для цього ресурси? Чого ми цим хочемо досягти? І хто може прийти на місце умовного «Дождя» після того, як ми відсвяткуємо його вигнання з Латвії? Чи ми все ж маємо з ними співпрацювати? В якому форматі, на яких майданчиках, де межа прийнятного? Як тоді діяти в ситуаціях, коли вони нам шкодять, щоб не було такої шизофренії, як оце зараз? Багато питань; і боюся, що відповіді на ці питання можуть кардинально різнитися у

1) влади;

2) військових і взагалі людей, які займаються інформаційною війною без лапок;

3) медійно-експертної спільноти і активістів громадянського суспільства;

4) ширшої публіки, яка висловлюється в соцмережах.

І я б у цьому переліку орієнтувався насамперед на пункт два. Ще б тепер з’ясувати, що вони про це думають.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Солістка "Лісапетного батальйону" шокувала причиною смерті 36-річного сина: "Заснув і не прокинувся"
TSN
2025-04-22T06:24:06Z
Прикордонники попередили про обмеження виїзду через пункт пропуску «Шегині»
УкраинФорм
2025-04-22T06:21:48Z
Швейцарська гвардія відклала приведення до присяги через смерть Папи
Европейская правда
2025-04-22T06:21:31Z
Чоловік сів у машину та поїхав, а уже в дорозі побачив на даху свого кота
Фокус
2025-04-22T06:21:17Z
Росіяни збільшили кількість «Калібрів» на субмаринах - Плетенчук
УкраинФорм
2025-04-22T06:15:21Z
Американські розробники вперше представили нову мобільну систему ППО MADIS
InternetUA
2025-04-22T06:09:41Z
Українці Данії провели низку заходів до Великодня
УкраинФорм
2025-04-22T06:06:59Z
"Застрягли в калюжах": у Швеції лижники розчаровані відсутністю снігу на схилах
Европейская правда
2025-04-22T06:04:49Z
У ЗСУ шукають тату-майстрів і масажистів – 63 бригада відкрила незвичні вакансії
24tv
2025-04-22T06:03:17Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Путін вперше з початку повномасштабного вторгнення запропонував прямі переговори з Україною, - Reuters
Комсомольская правда
2025-04-22T06:28:44Z
Маск готовий покинути адміністрацію Трампа – The Washington Post
InternetUA
2025-04-22T06:28:07Z
СБУ затримала мережу проросійських агітаторів, серед яких — однопартієць Мураєва
TSN
2025-04-22T06:28:01Z
Риторика Путіна щодо війни змінилась: це може вказувати на початок цікавого процесу
24tv
2025-04-22T06:27:35Z
Чим загрожує вихід США з мирних перемовин? Експерт-міжнародник попередив про небезпеку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T06:27:21Z
Рейтинг схвалення Трампа опустився до найнижчого рівня з моменту його повернення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T06:27:11Z
Заморозка по лінії фронту: у Bloomberg дізналися деталі мирних переговорів у Лондоні
GlavRed
2025-04-22T06:25:40Z
У Раді заговорили про нову хвилю мобілізації: подробиці
TSN
2025-04-22T06:25:06Z
Як зменшити ризик та побороти аритмію: знайшли простий спосіб
24tv
2025-04-22T05:58:33Z
Фахівці розповіли, кому потрібно вдвічі частіше змінювати постільну білизну: сім факторів
TSN
2025-04-22T05:03:01Z
Топ-5 речей, які кожна людина повинна зробити до кінця весни
TSN
2025-04-22T05:02:53Z
Медики попередили про небезпеку під час пікніків: відпочинок може закінчитися тяжким захворюванням
TSN
2025-04-22T05:02:50Z
Україна домовилась з компанією з Ізраїлю про ліки у разі ядерного інциденту — ЗМІ
TSN
2025-04-22T05:01:20Z
Вчені б’ють на сполох: їжа, яку споживає половина світу, виявилася потенційно небезпечною
TSN
2025-04-22T04:59:56Z
Які спеції та трави здатні швидко знизити рівень цукру у крові
Gazeta UA
2025-04-22T04:06:35Z
Чи потрібно мити голову щодня: дискусія не вщухає, але відповідь є
24tv
2025-04-22T03:54:43Z
Паперовий лікарняний: чи можна за ним сформувати заяву-розрахунок
ZN UA
2025-04-22T02:24:33Z
Особняк графині, який став місцем спокою для рок-зірки: де живе Ленні Кравіц
24tv
2025-04-22T06:24:22Z
Кум Ірини Білик розкрив правду про її серйозне захворювання, яке вона перенесла: "Здійснила подвиг"
TSN
2025-04-22T06:12:52Z
Співачка СолоХа вагітна від зірки нового "Холостяка" Тараса Цимбалюка, — ЗМІ
Фокус
2025-04-22T06:00:33Z
Які продакшни виробляють контент для українських каналів
Детектор М
2025-04-22T05:31:28Z
"30% було пошкоджено": що сталося з Іриною Білик насправді
GlavRed
2025-04-22T05:27:09Z
Зірка "Сутінків" Крістен Стюарт уклала шлюб зі своєю коханою після шести років стосунків
TSN
2025-04-22T05:04:46Z
Кацурін показав раніше небачені фото з Дорофєєвою і ніжно привітав її з 35-річчям
TSN
2025-04-22T05:03:29Z
Відомий український ведучий втретє став батьком та показав новонароджену доньку
TSN
2025-04-22T05:03:12Z
Жіночі стрижки на довге волосся з чубчиком: ідеї для гарного вигляду
TSN
2025-04-22T05:02:41Z
У Польщі стабілізували масштабну пожежу у національному парку
Европейская правда
2025-04-22T06:30:32Z
Підприємця судитимуть за завдані громаді збитки на суму понад ₴300 тис. під час улаштування укриття в дошкільному закладі
Украина Криминальная
2025-04-22T06:27:05Z
Через російську атаку по селу на Ізюмщині поранено двох людей
Мій Харків
2025-04-22T06:25:06Z
Росіяни обстріляли Київську область: показали наслідки
Gazeta UA
2025-04-22T06:25:00Z
У Румунії зафіксували два землетруси
Европейская правда
2025-04-22T06:19:56Z
Ціна службової недбалості – майже ₴1,2 млн.: на Житомирщині оголосили про підозру посадовиці
Украина Криминальная
2025-04-22T06:12:38Z
Втік з простреленою ногою? На Одещині шукають злочинця
Telegraf
2025-04-22T06:09:54Z
Пошкоджені будинки, авто, заміський комплекс: які наслідки атаки на Київщину
24tv
2025-04-22T06:06:49Z
Нічна атака на Сумщині. Рятувальники дістали з-під уламків песика
ГЛАВКОМ NET
2025-04-22T06:03:28Z
Окупанти в паніці переміщують техніку до Криму — "АТЕШ"
TSN
2025-04-22T06:24:36Z
У Києві знову ремонтують Хрещатик: для чого це робиться і чому місто може зупинитись
TSN
2025-04-22T06:24:34Z
За добу ліквідовано 1130 окупантів: втрати ворога на 22 квітня
24tv
2025-04-22T06:24:28Z
На Куп’янському напрямку за добу відбулося дві атаки росіян — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-22T06:19:14Z
Понівечені житлові будинки і школи: прокуратура показала наслідки удару по Одесі
24tv
2025-04-22T06:18:08Z
Синєгубов розповів про оперативну ситуацію на Харківщині станом на 22 квітня
Мій Харків
2025-04-22T06:13:32Z
На фронті за добу відбулося 165 зіткнень, найбільше - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-04-22T06:06:47Z
Ворог завдав авіаудару по Гороховатці на Харківщині, поранена жінка
УкраинФорм
2025-04-22T06:06:33Z
У ЗСУ пояснили, чому російські війська відступають із західних околиць Покровська
Хвиля
2025-04-22T06:00:44Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 22 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-22T06:27:03Z
Що не можна садити після огірків на наступний рік: поради для гарного врожаю
GlavRed
2025-04-22T06:25:38Z
У кого зі знаків зодіаку вже цього тижня кар'єра піде вгору
24tv
2025-04-22T06:18:01Z
Її використовують дуже обачно: яка спеція найдорожча у світі і для чого її застосовують
24tv
2025-04-22T05:21:26Z
Коли найкраще летіти на Канари: поради для ідеального відпочинку
24tv
2025-04-22T05:12:12Z
Туристи поділилися найгіршими розвагами, про які шкодують усе життя
TSN
2025-04-22T05:04:43Z
Єдиний знак зодіаку, який бере гроші в борг і не віддає: йому не варто позичати
TSN
2025-04-22T05:04:23Z
Гортензія пишно та яскраво цвістиме увесь сезон: ось що треба зробити для цього
TSN
2025-04-22T05:03:37Z
Які найкращі сорти огірків для відкритого ґрунту: рясно родять, смачні, хрусткі та стійкі до хвороб
TSN
2025-04-22T05:03:28Z
Мічел: Жирона досягла дна на емоційному рівні
Football.ua
2025-04-22T06:25:51Z
"Він вже старий": український боксер висловився про непереможного росіянина
24tv
2025-04-22T06:24:48Z
"Шанси Зінченка здобути Золотий м'яч тепер вище, ніж у видатного Вінісіуса": найкращі коментарі тижня на Football.ua
Football.ua
2025-04-22T06:03:30Z
Жирона — Реал Бетіс 1:3 Відео гола та огляд матчу Ла Ліги
Football.ua
2025-04-22T05:04:21Z
Що їсть Роналду, щоб залишатися в прекрасній формі у свої 40 років: улюблена страва футболіста
TSN
2025-04-22T05:00:58Z
Манчестер Сіті — Астон Вілла. Напередодні
Football.ua
2025-04-22T04:49:58Z
У "Шахтарі" повідомили про переговори щодо трансферу футболіста збірної України
ZN UA
2025-04-21T22:37:53Z
Колишній чемпіон світу назвав слабке місце Усика у реванші з Дюбуа
ZN UA
2025-04-21T21:46:29Z
Брентфорд готовий поборотися з Наполі за Судакова — GMS
Football.ua
2025-04-21T21:34:57Z
Платити будуть більше, але не всім: українцям анонсували зростання зарплат вже цього року
Знай
2025-04-22T06:30:39Z
Обсяги кредитування аграріїв наближаються до 35 млрд
AgroPortal
2025-04-22T06:30:27Z
LG Electronics виходить із бізнесу зарядних пристроїв для електрокарів
УкраинФорм
2025-04-22T06:15:03Z
Ціни на нафту різко змінили динаміку на ринку
24tv
2025-04-22T06:12:38Z
Нафта дорожчає після зниження цін напередодні
УкраинФорм
2025-04-22T06:12:26Z
Ріпак нового врожаю в Україні дорожчає
Agravery
2025-04-22T06:06:17Z
Українські агрокомпанії збільшили прибутки у 2,4 раза
AgroPortal
2025-04-22T06:00:41Z
Бюджет отримає рекордну суму від НБУ: названо цифру
Хвиля
2025-04-22T05:36:13Z
Corteva Agriscience вчетверте визнана найкращою за управління репутацією
Agravery
2025-04-22T05:21:01Z
Google змусять продати Chrome: суд про порушення антимонопольного законодавства почався
24tv
2025-04-22T06:27:29Z
Doom жорстко «розправився» з передовими моделями штучного інтелекту
InternetUA
2025-04-22T06:25:04Z
Магнітна буря 22 квітня: коли очікується пік шторму та як вберегти здоров’я
TSN
2025-04-22T06:24:46Z
Reddit ненадовго припиняє роботу для користувачів у всьому світі
InternetUA
2025-04-22T06:16:51Z
Супутники біля Місяця ловитимуть радіосигнали з темного періоду Всесвіту: що відомо
Фокус
2025-04-22T06:15:19Z
Bluesky запускає перевірку синього чека
InternetUA
2025-04-22T06:02:23Z
Ракета компанії SpaceX Ілона Маска створила "туманність" в атмосфері Землі: що це
Фокус
2025-04-22T05:45:48Z
Прості кроки, щоб Wi-Fi "літав" без лагів у всій квартирі
InternetUA
2025-04-22T05:43:07Z
SpaceX запустила європейську капсулу для повторного входу в атмосферу
УкраинФорм
2025-04-22T05:37:57Z
Представлений Zeekr 9X із запасом ходу 1500 км
Portaltele
2025-04-22T06:28:51Z
Катерина Котенкова про змішування бензину зі спиртом: «Бо ми йдемо у Європу»
Знай
2025-04-22T06:21:05Z
Mercedes перезапускає V-Class із новими розкішними мінівенами
AutoCentre
2025-04-22T06:15:44Z
Зі справжнім золотом: Zeekr розпочав продажі розкішного електричного мінівена
AutoGeek
2025-04-22T05:42:44Z
Stellantis представив свій перший седан
Portaltele
2025-04-22T05:28:44Z
Продюсер купив омріяну Ferrari, заощаджуючи гроші 10 років: машина згоріла через годину — фото
TSN
2025-04-22T05:02:29Z
Ніссан Скайлайн мріє стати вантажівкою для бездоріжжя та драг-рейсером
Топ Жир
2025-04-22T01:30:48Z
Stellantis відкликає 50 000 автомобілів Alfa Romeo, Dodge та Maserati
Топ Жир
2025-04-22T00:45:51Z
Чоловіка звинувачили після того, як він похвалився крадіжкою шин на селфі
Топ Жир
2025-04-22T00:00:48Z