![Вчені представили золоті артефакти стародавніх міст Трої](https://thumbor.my.ua/jvS5_Djt1pK4M4UDguexU1wGtqo=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F39%2F3d7408c813932004c81a5e24b68769a6.jpg)
Вчені представили золоті артефакти стародавніх міст Трої
КИЇВ. 8 грудня. УНН. Вчені представили золоті артефакти, які знайшли у стародавній Трої, Поліокіні та Урі. За допомогою інноваційного мобільного лазерного методу науковці встановили про ідентичне походження цих предметів.
Про це повідомляє УНН з посиланням на Akeonew.
Деталі
Міфічне місто Троя (тепер відоме як Хісарлик у Чанаккале, Туреччина) — це стародавнє місто, яке зараз частково поховане. Воно зустрічалося у “Іліаді” Гомера (одного з найдавніших творів західної літератури), яке розповідає про облогу міста. Поліохіні — стародавнє поселення на острові Лемос, яке існувало до побудови Трої I.
Відтоді, як археолог Генріх Шліман виявив скарб Пріама у Трої в 1873 році, походження золота залишається загадкою.
Професор Перніцка та міжнародна команда тепер змогли довести, що артефакти походять із так званих вторинних родовищ, таких як річки, а їх хімічний склад не тільки ідентичний золотим предметам із поселення Поліохні на Лемносі та з царських гробниць, в Урі в Месопотамії, а також з предметами з Грузії.
“Це означає, що між цими віддаленими регіонами мали бути торговельні зв’язки”, — запевняє вчений.
Команда використовувала портативну систему лазерної абляції для вилучення золота. Великі розплави створювали невеликі мікроскопічні отвори в зразках, які потім аналізували за допомогою мас-спектрометрії для визначення їх складу. Використовуючи цей метод, дослідники дослідили 61 артефакт ранньої бронзової доби (2500-2000 років до нашої ери).
Тим часом експерти вже давно сперечаються про справжнє походження золота з царських гробниць Ура. У Месопотамії немає природних джерел золота, що робить Західну Анатолію, місце розташування Трої, можливим джерелом.
“Однак розглядалися й інші зовсім інші регіони, які, як відомо, мали міцні торговельні зв’язки з Уром”, — сказала Пернічка.
Попередні дослідження виявили, що подібні предмети використовувалися в епоху ранньої бронзи на всьому шляху від Егейського моря до долини Інду на території сучасного Пакистану. Наприклад, дорогоцінне каміння лазурит, офіційні печатки, стандартизовані ваги та сережки з однаковими спіральними візерунками. Однак точне походження золота з Трої досі невідоме.
Відомі місця, де були знайдені поклади золота в епоху бронзи, і поширена сережка з чотирма маленькими спіралями.