MY.UAНовини
Наталія Лигачова про героїзм редакцій, критику влади та важливість плюралізму навіть під час війни
Наталія Лигачова про героїзм редакцій, критику влади та важливість плюралізму навіть під час війни

Наталія Лигачова про героїзм редакцій, критику влади та важливість плюралізму навіть під час війни

Під час повномасштабної війни журналісти «Детектор медіа» зосередилися на протидії російській дезінформації. Утім, позиція видання полягає в тому, що не варто ігнорувати помилки українських медіа. Разом із шефредакторкою «Детектор медіа» Наталією Лигачовою ми поговорили про те, як змінюється українська журналістика на тлі війни. Про здорову критику, контрпропаганду та стандарти — читайте у інтерв’ю.

Як змінювалася українська журналістика від початку війни у 2014 році?

Із 2014 року у нас з’явилися теми війни. На початку, коли відбувалось захоплення Криму та події на Донбасі, була певна розгубленість та невизначеність. Тоді світові медіа вживали назву «зелені чоловічки» стосовно російських військових. Утім, у нас набагато швидше почали називати їх так, як це є насправді — російськими агресорами, а війну Росії проти України — війною. 

Водночас у медіаспільноті точилися дискусії про те, до якої міри можна критикувати українську владу та військових під час зовнішньої агресії. Наприклад, велику дискусію викликали репортажі «Громадського» про тюрму СБУ для полонених росіян. Було питання: «Чи на часі?». 

Також були дискусії щодо того, чи варто працювати на окупованих територіях та брати акредитацію в агресора. Багато репортажів із окупованих територій робили «Громадське», «Радіо Свобода», «Новости Донбасса» Олексія Мацуки — але вони це робили, минаючи необхідність акредитації, через тих громадських журналістів, які там жили. Власне, робота українських журналістів на окупованих територіях була практично неможливою, про що засвідчив досвід, наприклад, Насті Станко, яка була заарештована бойовиками. 

Ми побачили зародження військової журналістики. Журналістика привчалася працювати в умовах, коли частина території держави окупована. 

Із початком війни я вирішила, що потрібно деколи себе стримувати з критикою влади. За умови зовнішньої агресії будь-яку проукраїнську владу можна і треба критикувати, але не «мочити». 

Багато колег зі мною не погоджувалися. Були розслідування про корупцію у вищих ешелонах влади та щодо президента Порошенка. Я не вважаю, що це було правильно або неправильно. Кожен у ручному режимі формує для себе позицію, на яку він має право. Головне, щоб при цьому було беззаперечне дотримання журналістських стандартів та стримування себе від того, щоб десь зробити «гарячіше» не заради істини, а заради привертання уваги, а ще гірше — хайпу. Ну і, звісно, щоб розслідування містили беззастережні докази для суду. 

А що змінилося після 24 лютого?

Стався великий зсув. Одразу у всіх був шок, зокрема й у журналістів. Дехто з них уже готувався до цього у плані роботи та безпеки співробітників, дехто — ні. Але всі швидко отямилися й просто почали працювати, ставлячи тему війни на перший план. 

Розслідувачі почали займатися перш за все злочинами росіян. Тема корупції в українській владі на перший час була взагалі закрита. Хоча кілька останніх місяців вона повертається в інформаційний простір. Але журналісти ставляться до цього доволі обережно.

З’явився «Єдиний телемарафон». На початку це було дуже правильною річчю, бо був важливим єдиний голос від держави. Для цього змогли об’єднатися і державні, й олігархічні канали, і це унікальний позитивний досвід. Там, безумовно, далеко не вся правда про війну. Але це, знову ж таки, питання: чи має зараз суспільство знати усю правду? Адже треба підтримувати певний психологічний стан. Однак зараз варто вже починати потроху відходити від «єдиноголосся» в ефірі, повертатися до плюралізму. Бо інакше громадяни починають шукати менш стерильну інформацію в соцмережах. Це вже зафіксували й соціологічні дослідження, демонструючи злет уваги перш за все до Телеграму, в якому й поширюється найбільше дезінформації.

Я проти політичної боротьби під час війни як такої (хоча вона за кілька місяців після 24 лютого вже розпочалася, на жаль). А от проукраїнський та не політично вмотивований плюралізм потрібен і під час війни. Заради пошуку справді важливої інформації, справжніх експертів, артикуляції нагальних потреб різних соціальних груп, тих-таки військових чи волонтерів, наприклад… У цьому зараз велику роль можуть відіграти незалежні медіа та громадянське суспільство в цілому.

Але взагалі ми навіть під часу дії воєнного стану залишаємося справді демократичною державою, в нас є свобода слова — і в цьому теж наша велика перевага перед російським агресором. Нам є що захищати: не лише рідну землю, рідних людей, а й свободу. Уявіть, якою великою була у влади спокуса запровадити жорстку воєнну цензуру. Але цього не відбулося. Я гадаю, що це було правильно. Так, з «Єдиним марафоном» у телепросторі з’явилася дозована інформація. Але онлайн-медіа, неолігархічні телеканали працюють абсолютно вільно. Кожен сам вирішує для себе, де межа для висвітлення і критики дій влади в тій чи іншій сфері або в контексті тієї чи іншої проблеми.

Було багато дискусій з приводу того, що можуть чи не можуть показувати журналісти. Лунали звинувачення з боку військових, що журналісти висвітлювали «прильоти» й допомагали ворогу скорегувати вогонь. Урешті-решт, цю проблему вирішили.

Так, це правда, і я пишаюся колегами. Чимало з них пишуть, що вони — на інформаційній війні. Справді, інформаційна війна ведеться проти нас, і ми, безумовно, відповідаємо на неї. І це вже справа кожного, ким він відчуває себе зараз. Я все-таки не хочу, щоб нас, «Детектор медіа», вважали воїнами інформаційного фронту. Ми радше «санітари», бо активно розвінчуємо дезінформацію. А зараз намагаємося йти далі, пропонуючи державі та колегам із громадянського суспільства займатися так званим «пребанкінгом» — тобто розвінчуванням маніпулятивних прийомів ворога на випередження, моніторингом інфополя та на основі цього подачею пояснювальної інформації щодо все нових і нових актуальних тем ще до того, як їх почне використовувати ворог для дезінформації. Озброєний (у нашому випадку інформацією) — значить, захищений. 

Ми практично втрималися в демократичних рамках існування журналістики — і це досягнення. Це дає надію, що після припинення війни ми не зіштовхнемося з великим ризиком монополії влади на інформацію і контролем медіапростору. Безумовно, спокуса є. Ми бачимо кроки влади у напрямку цього, але це не критично. Громадянське суспільство та медійники зможуть подолати ці виклики.

Попри справедливу критику українських медіа, вони склали цей тест на здатність працювати професійно й відповідально. Попри всі помилки, недоліки того-таки «Марафону», про які ми багато пишемо. Ми в «Детектор медіа» помічаємо серйозні помилки. Якби їх не було, українці були б краще проінформовані про важливі речі. Але, врешті-решт, ця інформація, яку надають українські ЗМІ, доволі релевантна тому стану, в якому зараз перебуває Україна. 

Чому б ви не хотіли, аби «Детектор» називали воїнами?

Я не хочу казати, що щось неправильно роблять ті колеги, які працюють у жанрі пропаганди. Бо це виправдано під час війни. Ми маємо приклади різних програм. Наприклад, «Антизомбі» й «Гражданская оборона» на ICTV. Особисто мені вони не подобаються, але вони мають право на існування і в них є свої вдячні глядачі. Є вже приклади пропагандистських фільмів — наприклад, «Паляниця», «Мавка» Віталія Ковача. 

В інформаційній війні, яка ведеться проти нас, «Детектор» бачить свою місію перш за все в розвінчуванні дезінформації, фейків, ворожих наративів. Це ми робимо як дослідники, експерти та журналісти. Але ми не займаємося контрпропагандою. Ми дотримуємося стандартів журналістики.

Я не люблю бути солдатом. Бо звання солдата передбачає виконання наказів. Я не вважаю, що незалежні медіа можуть виконувати будь-які накази. Кожен має самостійно визначати міру відповідальності. Тож мені не хочеться казати, що ми — солдати інформаційної війни. Хоча ми багато робимо в цьому протистоянні. 

Як не сіяти «зраду» і здорово критикувати владу?

Це, безумовно, дуже серйозна проблема. Якісні медіа з нею дають собі раду. Наприклад, «Дзеркало тижня», «Українська правда», «Ліга», «Bihis.Info», «Слідство.Інфо», «Схеми». 

Інколи мені здається, що медіа дещо переходять цю планку з балансом. Я дуже поважаю Юрка Бутусова і вважаю його одним із головних військових журналістів в Україні. Але мені здається, що інколи емоції заважають йому не переходити межу критики, особливо персоналізованої критики. Хоча я розумію, що в нього є багато аргументів та приводів, і, власне, я не можу сказати, що є експертом у цій проблематиці, й робити якісь закиди воєнкорам. Просто, на мій погляд, потрібно бути дуже обережним із критикою воєнних дій власної країни та зважати на офіційну позицію, коли так гаряче на фронті.

Вустами Ігоря Куляса ми критикуємо медіа за те, що вони не дотримуються стандартів у тих випадках, коли насправді можна їх дотримуватися. 

У телепросторі зараз немає балансу політичних сил. Повного балансу й не може бути, бо владні ньюзмейкери мають ексклюзивну інформацію, яку перш за все потрібно знати глядачам «Марафону». І ньюзмейкери від влади тут переважатимуть. Але взагалі не давати слова іншим політичним силам і проукраїнським опонентам — це політична боротьба, якій не місце під час війни. Треба плекати згуртованість. 

Чи ви помічали, що іноземні журналісти, намагаючись тримати нейтралітет, не пишуть правду про війну?

Іноземні журналісти роблять важливу роботу, як-от репортажі із зони бойових дій. Але я згодна, що західні ЗМІ, намагаючись зберігати нейтральність, насправді допомагають російській пропаганді, бо вони в такий спосіб ставлять знак рівності між жертвою агресора та агресором. 

Вони також не гребують давати якісь статті, де йдуть посилання лише на анонімні джерела. Напередодні війни американські медіа, наприклад, давали багато інформації від американських посадовців, які зберігали анонімність. Ця інформація у великій кількості випадків виявилася достовірною, але з погляду стандартів посилатися лише на анонімні джерела — so-so.

Як українцям працювати із західними медіа зараз? Єдиний засіб — робити те, що ми вважаємо за потрібне.

Зараз не можна казати про повну відстороненість української журналістики. Ми емоційні й не відсторонені. Я навіть не вважаю за потрібне бути відстороненою від емоцій під час війни. Головне, щоб ми казали перш за все правду, яку можна казати в умовах воєнного стану. І саме цим показували приклад західним журналістам. 

А коли буває зашквар в іноземних медіа та організаціях, ми маємо не боятися критикувати їхні рішення. Маємо висловлювати свою чітку позицію: «Не треба нас мирити з так званими "хорошими русскими"».

Як людям здорово працювати з інформацією?

Потрібно перш за все читати офіційні повідомлення українських військових. Під час «Національного медіатоку» Андрій Куликов сказав, що треба читати офіційні зведення Генштабу. Я його в цьому підтримую. З них ми дізнаємося точнішу інформацію, ніж із телеграм-каналів. Вони стримано розповідають, де противник та ЗСУ наступають чи відступають. 

Якщо заглибитися, то починаєш розуміти, де йдуть важкі бої. Коли був масштабний наступ на Харківщині, у нас в тому-таки «Єдиному марафоні» забули про Донбас. І лише зі зведень Генштабу ми розуміли, що там ідуть важкі бої під Бахмутом. А з інформаційно-медійного простору ця ділянка практично зникла на кілька днів. 

Також варто дозувати те, що ви читаєте. Я ловлю себе на думці, що коли занурююся у щось негативне на Фейсбуці, врешті-решт кажу собі: «Так, усе. Треба йти звідси, бо інакше справді можна збожеволіти».

Окрім того, важливо шукати достовірні джерела. Про них і ми пишемо, й Інститут масової інформації, і Центр стратегічних комунікацій, і інші. Ми всі користуємося телеграм-каналами, бо там швидше з’являється інформація, яку можуть підтвердити або не підтвердити офіційні джерела. Утім, потрібно пам’ятати, що ніякі соцмережі без перевірки цієї інформації силами медіа не є достовірними джерелами. Завжди потрібно ділити цю інформацію на два.

Ось чому ми так критикуємо медіа, які часто посилаються на телеграм-канали і сторінки у соцмережах без підтвердження інформації в інших джерелах. У вік інформаційної революції саме медіа мають давати перевірену й достовірну інформацію.

Спілкувалася Діана Делюрман

Редактор - Іван Андрусяк

Теги за темою
Журналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Алиев назвал путь восстановления целостности Украины
Корреспондент
2025-07-19T17:30:11Z
Молдова не допустила к выборам блок пророссийского олигарха-беглеца
Корреспондент
2025-07-19T16:54:42Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Стала известна причина задымления возле ЗАЭС
Корреспондент
2025-07-19T15:54:42Z
Украина заполнила газовые хранилища почти на 30%
Корреспондент
2025-07-18T20:00:43Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
Соцсети сообщили о "прилёте" в центре Донецка
Корреспондент
2025-07-19T13:48:56Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Чехии легализировали каннабис: сколько марихуаны разрешено иметь
Фокус
2025-07-18T19:06:28Z
Экспертша предупредила, от чего можно отравиться в жару
TSN
2025-07-18T18:21:07Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Языковой омбудсмен призвала отменить особый статус русского языка
Корреспондент
2025-07-19T16:09:00Z
ПВО перехватила более 20 ракет и сотни дронов
Корреспондент
2025-07-19T08:15:19Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
В Лондонском Тауэре выставили саблю гетмана Мазепы. Экспозицию открыл Стивен Фрай
Gazeta UA
2025-07-18T18:21:52Z
Десять вещей, которые должны у каждого: как комбинировать образы и выглядеть стильно
Знай
2025-07-18T16:51:03Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Гороскоп для всех знаков зодиака на 10 июля 2025 года
Корреспондент
2025-07-09T08:09:52Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
В Украине есть самый "библейский" мост: где он находится и чем интересен
Telegraf
2025-07-18T19:39:13Z
Из долгов потом не выберетесь: 5 вещей, которые притягивают в дом нищету
Знай
2025-07-18T18:51:19Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Полиция нашла женщину, которая в метро Киева кричала пророссийские лозунги
Корреспондент
2025-07-19T11:54:06Z
"Вагнеровцы" расстреляли 11 человек на шахте в Африке - СМИ
Корреспондент
2025-07-19T07:54:50Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
В ТЦ Киева произошла поножовщина: полиция задержала подозреваемого
Корреспондент
2025-07-19T16:36:12Z
Удар по Павлограду: в ОВА показали фото последствий
Корреспондент
2025-07-19T13:21:35Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Удар по Одессе: спасатели показали последствия
Корреспондент
2025-07-19T03:27:55Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Турки Аль аш-Шейх решает вопрос проведения боя Джошуа с блогером Полом
Корреспондент
2025-07-19T17:57:57Z
На матч Шахтера в Лиге Европы назначены болгарские судьи
Корреспондент
2025-07-19T17:15:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Рома на свой первый спарринг выйдет без травмированного Довбика
Корреспондент
2025-07-19T16:36:22Z
Барселона в поисках талантов: на рассмотрении 18-летний игрок Флуминенсе
Корреспондент
2025-07-19T16:03:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Фанаты Frostpunk 2 могут выиграть 10 тысяч долларов и мощные видеокарты: разработчики объявили конкурс
Знай
2025-07-18T19:51:27Z
Meta отказалась подписывать кодекс практики ЕС по искусственному интеллекту
Корреспондент
2025-07-18T19:45:11Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Электрокары стали самыми популярными подержанными импортными авто в Украине
Корреспондент
2025-07-18T19:15:44Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z