MY.UAНовости
Ярослава Міщенко: «Те, що у православних хочуть вкрасти Різдво — один із головних фейків російської церкви»
Ярослава Міщенко: «Те, що у православних хочуть вкрасти Різдво — один із головних фейків російської церкви»

Ярослава Міщенко: «Те, що у православних хочуть вкрасти Різдво — один із головних фейків російської церкви»

Оглядачка інформагентства «Укрінформ», яка добре знається на релігійній проблематиці в Україні, розповідає про головні фейки, які поширює московська церква.

У межах програми «Анатомия фейка», яка виходить на міжнародному російськомовному каналі «Новый мир» та націлена на російськомовних європейців, Вадим Міський говорить із медіаекспертами про російську дезінформацію та як з нею боротись.

Ярослава Міщенко (Лана Самохвалова) працює в інформаційній агенції «Укрінформ» і багато років пише про релігію й церкви в Україні. Зараз конфліктна ситуація навколо так званої Української православної церкви Московського патріархату (яка організаційно пов’язана з Російською православною церквою), є приводом для величезної кількості фейків і дезінформаційних меседжів. Їх поширюють і російські пропагандисти, і самі представники церкви Московського патріархату, які заперечують свої зв’язки з Росією, а дії спецслужб, які обшукують приміщення УПЦ МП і знаходять свідчення щонайменше симпатії до агресора, називають репресіями. Говоримо з Ярославою Міщенко про облуду, яку російська церква ширить в українському медіапросторі.

Вадим Міський: Російська влада втягнула свою церкву у війну проти України, і українських священиків, підпорядкованих Московському патріархату, спонукають воювати проти власного народу. Обшукуючи церкви і монастирі УПЦ МП, Служба безпеки України знаходить багато доказів підтримки російської агресії. Чи можна вважати цю церкву союзницею Росії, хоча сама вона називає себе українською і заперечує зв’язок із РПЦ?

Ярослава Міщенко: Ми вісім років констатували, що Українська православна церква Московського патріархату деградує й не прагне стати власне українською. Особливо після смерті митрополита Володимира, щодо якого була надія, що під його проводом УПЦ МП стане українською церквою.

Релігієзнавець Віктор Єленський, який днями очолив Державну службу з етнополітики та свободи совісті, казав, що після 2014 року церква Московського патріархату почала справжню війну проти української ідеї.  А я ще тоді була впевнена, що на нас чекає демонтаж УПЦ МП. Коли чотири роки в Україні з’явилась помісна православна церква — автокефальна, канонічна, вистраждана українським народом, — РПЦ ополчилася проти всього українського ще запекліше.

Ця церква багато років зраджувала власних вірян і Україну, тому чудово, що зараз її вплив зменшується в Україні і в усьому світі. Якщо раніше вони підкуповували, шантажували, залякували всіх, то зараз весь світ бачить, на кого працює Московський патріархат.

Вадим Міський: Росія завжди діє гібридними методами: окрім танків і ракет, вона пускає в хід фейки і маніпуляції. Які особливості фейків, які поширює російська церква?

Ярослава Міщенко: Перш за все, це духовні й історичні фальсифікації. Одна з головних неправд, які поширює російська церква, — теза про нерозривність триєдиної Русі. Вірян на кожній проповіді переконують, що українці, росіяни й білоруси мають бути разом, що вони нерозлучні, як Свята Трійця. Це жахлива єресь, бо Свята Трійця — це Свята Трійця, а ситуативний союз держав, одна з яких є імперією — це питання політичного порядку денного. Щоб не допустити духовної незалежності України, яка мала б іти за фізичною, росіяни нав’язують цей догмат про триєдину Русь.

Є також теза про недопустимість осуду єпископів і священиків. Здавалось би, в християнському світі ти можеш сказати: «Отче, ви не правий». Таким чином ти допомагаєш очистити церкву, якщо з нею не так, якщо хтось із духовенства чинить гріх. Але в системі координат російського православ’я ставити правоту чи правильність дій священика  під сумнів значить руйнувати церкву зсередини.

Вадим Міський: Чому церковники, чия риторика радше схожа на притрушену релігійністю риторику Путіна, ніж на віру в Бога, звучать переконливо для частини українців?

Ярослава Міщенко: Вірити в Бога значить вірити в надприродну, надлюдську силу. У православній церкві колись були прозорливі старці, які могли бачити події минулого й майбутнього. І Московський патріархат, знаючи схильність вірян до надприродного, переконує їх, що «триєдина Русь», «русский мир» і все, що вигідне Росії — це і є майбутнє, передбачене старцями. І що ці старці не благословлять відхід УПЦ від Московського патріархату, навіть якщо його благословить Вселенський патріарх. Вони намагаються натиснути на глибокі почуття та потреби вірян. Цього року вийшло дуже цікаве дослідження історика та релігієзнавця Сергія Шумила. Тезу про нерозривність триєдиної Русі приписують святому Лаврентію Чернігівському. Та насправді автором цього  «пророцтва» є сектантський діяч Дегтяр, пов’язаний з Комітетом державної безпеки СРСР. Деяких «старців»-пророків КДБ просто вигадав.

Був ще відомий нібито «старець» Зосима з Донеччини. У нього була бурхлива молодість, потім його нібито взяла під крило Федеральна служба безпеки України, а в старості він став «святим». Його пророцтва про те саме — «триєдина Русь», «Київ — російський Єрусалим», «не можна йти з триєдиної Русі». 

Ми жартуємо, що найбільш православною людиною в Росії виявився шаман Габишев, який ішов виганяти Путіна і потрапив через це до психлікарні.

Вадим Міський: Російська церква часто повторює, що ніколи не впадала в єресь, і цим, мовляв, вирізняється з-поміж інших православних церков. Це правда?

Ярослава Міщенко: Так, вони люблять вказувати константинопольському патріарху на минулі союзи з католиками і хвалитися, що Росія натомість «стоїть у вірі» й не допускала єресі. А як же, наприклад, секта «хлистів», так звана «єресь жидовствующих», які казали, що Христос не приходив? Ці та багато інших сект і єресей не забороняли, бо вони були вигідними російській владі. Взагалі РПЦ ставиться до всіх інших християнських церков як до конкурентів, хоча як віруючі люди мали би сприймати християн інших конфесій як членів великої сім’ї.

Також російська церква завжди, накручуючи антизахідні настрої, повторює, що Захід погруз у гріхах, а от Росія проповідує істинну віру та традиції. Раніше ця теза лунала майже в кожній проповіді патріарха Кирила. Але віра вимірюється не тільки хронометражем молитви, а й тим, наскільки здорове суспільство та як воно дотримується християнських заповідей. Росія тут точно пасе задніх.

Вадим Міський: Після отримання томосу, коли спроби Росії зупинити цей процес провалились, керівництво російської церкви повторює, що ця нова українська церква неканонічна й безблагодатна. Чи вдається їм переконати в цьому хоч когось?

Ярослава Міщенко: Російська церква докладає багато зусиль, аби знищити Православну церкву України, яка стала її єдиним і головним ворогом. РПЦ педалює тезу про неканонічність — звісно, це абсолютна неправда, і освічені люди серед вірян УПЦ це розуміють. Нашу церкву дедалі більше визнають у світі, митрополит ПЦУ Епіфаній їздить світом, зустрічається з главами інших церков.

Також вони не припиняють повторювати, що УПЦ МП — найбільша церква України, хоча відтік людей із неї просто колосальний. І це логічно — люди втомились від такої кількості брехні. Мої знайомі, російськомовні люди з Донеччини, кажуть: «ми прокинулись і зрозуміли, що більше туди не підемо».

Вадим Міський: Російська церква постійно жаліється на репресії «проти православ’я». Тим часом в Україні є кілька православних церков — ПЦУ, УПЦ МП (як частина РПЦ) і навіть осередок Патріарха Філарета, який проголосив «відновлення» УПЦ Київського патріархату, хоч із ким і не погоджуються в ПЦУ. Чи загрожує щось православ’ю в Україні?

 Ярослава Міщенко: Улюблений дезінформаційний наратив російських священиків — «ми гнана церква». Насправді до 24 лютого вони без жодних перешкод отримували землю, пільгові умови оренди і вільно служили по всій Україні. Жодна церква не отримувала таких можливостей в Україні, як УПЦ Московського патріархату. Після виборів 2019 року у владі з’явились лобісти Московського патріархату, які дозволяли собі неповагу до представників Вселенського патріарха. Затримались ці люди ненадовго через обурення українського суспільства, яке знало, що УПЦ МП просуває «русский мир», знало про існування бойового крила церкви — «казачества». Але навіть після повномасштабного вторгнення російської армії держава і суспільство були дуже лагідними до УПЦ МП. Їй пропонували відокремитись від Московського патріархату, приєднатися до ПЦУ. Московська церква далі чудово почувалась, жалілась на «гоніння» і не збиралась нічого робити, щоб реально порвати з Москвою (якщо не враховувати слабеньку імітацію «розриву» на Соборі, що не має формальних наслідків).

Але зараз ми бачимо свідчення того, як багато священиків УПЦ МП є колаборантами, як вони годують і благословляють загарбників на окупованих територіях. Як вони зраджують своїх вірян і здають їх російським спецслужбам. Іще до окупації вони були готові працювати з російською окупаційною адміністрацією і готувались до цього. Коли росіяни загарбують території, вони ставлять свої танки в монастирях Московського патріархату. Тому те, що відбувається зараз із цією церквою, — логічний розвиток подій. Коли під час обшуків знаходять російські паспорти, бібліотеки, сповнені проросійської літератури, чи компромат, який вказує на розбещеність священиків МП, це засвідчує: все, що вони розповідали про себе і свою високодуховну церкву — брехня. Для справді віруючих православних, які залишаються в УПЦ МП, це було болючим відкриттям. Хоча жодного клірика досі не притягнули за відповідальності. 

Вадим Міський: Окупувавши Крим, Росія залишила цю територію за київським митрополитом. Керівництво цієї конфесії зберігало контакти з ієрархами окупованих територій Донецької та Луганської областей всі ці вісім років. Чи було їхнє спілкування суто духовним?

Ярослава Міщенко: Московський патріархат загарбав ці території з благословення місцевих церковників; єпископи з окупованих територій були присутніми на процесах «включення» українських земель у склад Росії. РПЦ вміє працювати з єпископами по-різному. Коли держава ще намагалась зробити Онуфрія українським митрополитом, я можу припустити, що зранку він говорив з Володимирською, а ввечері з Луб’янкою. А коли на Соборі УПЦ прийняли рішення не поминати у службі Божій патріарха Кирила, єпископи писали Кирилові листи — мовляв, вибачте, мусимо, але щойно все скінчиться, ми знову почнемо вас поминати. Це не просто бізнес-зв’язки, це глибокі й давні ментальні зв’язки радянських функціонерів зі своїм Центральним комітетом, які вже неможливо зруйнувати. В основі цих зв’язків — їхнє відчуття месіанства, богообраності, як колись у Білого братства: мовляв, тільки ми спасенні. Говорити про якесь переродження священників МП тут не можна. Якби вони хотіли,  то змінилися б давно й хоча б всередині церкви визнали свої помилки. Натомість вони обмежились косметичним ремонтом, щоб утримати частину вірян.

Вадим Міський: Нова помісна українська церква налаштована на реформи, а це приваблює й вірян, і духівництво. Натомість московська церква ці реформи таврує, називаючи їх відступництвом, особливо реформу календаря. Зараз в Україні вже два офіційні вихідні на Різдво — 25 грудня та 7 січня. Українців лякали тим, що перехід на григоріанський календар — це окатоличення. Хоча більшість помісних православних церков святкує різдво 25 грудня разом з усім світом, у тому числі й Вселенський патріархат. Чи є проблема з тим, в які дати святкувати Різдво та інші свята?

Ярослава Міщенко: Так, дійсно, 9 православних церков у світі пройшли крізь календарну реформу.  Окатоличення і те, що у православних хочуть «вкрасти Різдво» — один із головних фейків. Російській церкві легко переконати в цьому неосвічену частину суспільства. Окрім того, що суспільство довіряє ПЦУ, у ній ще й більший відсоток освічених вірян і духівництва. Розумні люди працювали над новим календарем не з 2014, а ще з 2010 року. Православна церква України не хоче йти шляхом різких рухів, бо багато українців є консервативними, особливо в селах, де поки не хочуть нового календаря. Процес переходу буде, хоч і не дуже швидко, але ми йдемо правильним шляхом поступово. Відокремлення від Москви — тільки один із десяти аргументів на користь реформи календаря.

Вадим Міський: Російський патріарх Кирило посварився з Вселенським патріархом, першим за честю. Фіналом у цій сварці став томос, наданий Україні, але небажання Кирила визнавати авторитет Валфоломія простежувалося і раніше — згадаймо, наприклад, собор на Криті, який мав вперше за багато століть об’єднати світове православ’я, однак фактично ця мет досягнута не була. Зараз Кирило свариться з Олександрійським патріархом, намагаючись «віджати» африканські парафії — практично така ж поведінка, як і в політичної верхівки Росії. Навіщо Кирило конфліктує з найавторитетнішими православними церквами світу, на що він розраховує?

Ярослава Міщенко: Патріарх Кирило не може позбутись хворобливого усвідомлення себе патріархом-імператором. Він служить Кремлю, а духовний лідер не може бути настільки залежним від влади.

Українська православна церква довго чекала, що Москва подарує їй автокефалію — можливо, Лавра сподівалась на це й зараз. Але РПЦ ніколи не визнає за нею право облаштовувати своє життя самостійно. Ця церква не може жити по-іншому, крім того, як служити Путіну. Це служіння зробило його провідником кремлівської політики. Кирило не бачить, як руйнує й принижує власну церкву, хоча на словах стверджує, що навпаки — підносить її. Я думаю, що вже ніщо не врятує репутацію РПЦ. Ні любові, ні єдності Московський патріархат в Україні не створив. Я рада, що вплив цієї церкви в Україні і світі знижується, хоча все-таки варто визнати, що серед священиків цієї церкви є окремі притомні й порядні люди. Дай Бог їм знайти свою українську ідентичність.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
В России дефицит бюджета вырос в шесть раз
Корреспондент
2025-07-08T09:30:47Z
Стоимость борщевого набора бьет рекорды: есть ли надежда на снижение цен
Знай
2025-07-08T09:21:43Z
"Укрэнерго" предупреждает украинцев об электроприборах: могут вернуть графики отключения света
Знай
2025-07-08T05:06:45Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сироп от кашля тестируют, как лекарство от деменции
Фокус
2025-07-08T09:42:03Z
Что произойдет с памятью, если есть чернику каждый день: ученые ответили
UAToday
2025-07-08T09:00:19Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Блогер с Черниговщины Олег Серик работает на российские спецслужбы?
Новости Украины
2025-07-08T09:45:14Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
Нейтралитету Китая пришел конец: какое оружие поставляет Пекин Москве
Comments UA
2025-07-08T10:06:51Z
Поставка американского оружия в Украину продлится недолго: озвучена важная причина
Comments UA
2025-07-08T10:06:37Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Предсказание, от которого стынет кровь: "Китайский Нострадамус" рассказал, что случится в 2025 году
Знай
2025-07-07T20:30:12Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Птица бросилась защищать небо Украины - и вступила в бой с дроном на Запорожье
Новости Украины
2025-07-08T10:12:43Z
Сырский заявил, что ВСУ восстанавливают позиции и удерживают территории в двух областях РФ
ZN UA
2025-07-08T10:06:52Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Какой через 10 лет будет Украина: опрос КМИС показал, что думают украинцы
Comments UA
2025-07-08T10:06:52Z
Крупнейший порт Европы готовится к потенциальной войне с Россией — FT
ZN UA
2025-07-08T09:57:35Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Формат работы ТЦК в Украине кардинально изменится: стала известна причина
Comments UA
2025-07-08T05:42:00Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сколько калорий в фастфуде: чизбургер, биг мак и картофель фри
Comments UA
2025-07-08T09:45:08Z
Никогда не кормите этим собаку: 7 продуктов, которые ни в коем случае нельзя давать любимцу
Знай
2025-07-08T08:51:32Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
МИД Германии: Китай атаковал немецкий самолет у побережья Йемена
Лига
2025-07-08T10:12:34Z
Последствия непогоды на западе Украины: десятки сел без света, задержки поездов и проблемы на границе
Новости Украины
2025-07-08T09:42:23Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Россияне утром обстреляли Херсонщину, трое раненых
Корреспондент
2025-07-08T08:42:55Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Презентовали международный трейлер "2000 метров до Андреевки": новый документальный фильм Мстислава Чернова скоро в кинотеатрах
ZN UA
2025-07-08T09:15:07Z
Кристина Соловий поделилась трогательными кадрами с родным братом-воином
Апостроф
2025-07-08T08:42:45Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Jeep бросил вызов RAV4: новый Compass получит электроверсию и необычный дизайн
Gazeta UA
2025-07-08T05:09:20Z
Можно ли спрятать автомобиль на паркинг во время тревоги: адвокат разъяснила вопрос
Знай
2025-07-08T03:21:40Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Porsche представила новую спецверсию 911
Корреспондент
2025-07-07T17:30:56Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Лучшие гаджеты 2025 года: какую новую технику купить, чтобы не пожалеть
Фокус
2025-07-08T09:57:59Z
Что такое рейтинг IP на смартфоне и почему это важно учитывать при покупке: объяснение экспертов
Фокус
2025-07-08T09:30:21Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Рома продлевает сотрудничество с одним из лидеров команды
Корреспондент
2025-07-08T09:39:33Z
Олимпийская федерация пустила на чемпионат мира российских офицеров
Telegraf
2025-07-08T09:09:39Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Трансфер в Катаре: экс-звезда ПСЖ сменил команду
Корреспондент
2025-07-08T09:07:07Z
Фьюри сделал неожиданное заявление о визите в Россию
Корреспондент
2025-07-08T08:27:58Z