MY.UAНовости
Мімікруюча російська пропаганда в Україні: Гожій, Журбенко та «Правовий контроль»
Мімікруюча російська пропаганда в Україні: Гожій, Журбенко та «Правовий контроль»

Мімікруюча російська пропаганда в Україні: Гожій, Журбенко та «Правовий контроль»

За майже рік повномасштабної війни ми перестали дивуватися сотням ноунейм сайтів та тисячам пропагандистських телеграм-каналів, єдиною метою яких є поширення фейків та донесення до громадян України кремлівських темників. Більшість таких ресурсів створюються і ведуться з російської федерації. З ними йде довготривала та досить успішна війна на інформаційному фронті.

Дивує інше – як деякі пропагандистські ресурси мімікрують під патріотичні джерела та офіційно працюють в Україні, не привертаючи уваги правоохоронних органів. Такі ресурси найбільш небезпечні. Вони збивають читачів з пантелику і намагаються подавати кремлівську пропаганду органічно ­­– під соусом «обʼєктивної критики влади».

Правоохоронні органи вже почали роботу над викриттям та затриманням рупорів кремлівської пропаганди в Україні. На жаль, навіть на 10-й місяць війни таких чимало.

Щоб допомогти правоохоронним органам викривати пропагандистів, розберемо, як працює «лагідна кремлівська пропаганда» в Україні на реальному прикладі. Знайомтесь, інформаційне агентство «Правовий Контроль».

Модель пропаганди

Головна сторінка сайту зустрічає нас досить звичайними для сьогодення українськими новинами. Жодна з них не викликає занепокоєння. Ніяких фейків – тільки офіційні повідомлення та передруки інших ЗМІ. Таким чином на ресурсі побудована майже вся новинна стрічка.

На перший погляд здається що на цьому ресурсі можна навіть отримувати якусь інформацію про життя країни під час війни. Скласти таке враження та приспати пильність читача – головна мета цієї новинної стрічки.

І коли ця мета досягнута, в справу вступає розділ «Ексклюзив». Тут немає передруків. Цей розділ повністю накачаний особистою думкою та позицією авторів… і Кремля.

Щоб не ходити далеко, відкриємо першу публікацію з гучною назвою «Чи скоро Захід припинить постачати зброю в Україну?». Автори наголошують на тому, що партнери України перестануть надавати країні необхідне озброєння. І задаються тільки одним питанням – «як скоро?».

Спробуємо провести надпростий тест і забити в Google два запити: «Захід перестане постачати зброю Україні» та «Запад прекратит поставлять оружие в Украину».

Під запит українською бачимо багато публікацій в українських ЗМІ. Але жодна не відповідає нашому запиту. Чому? Бо цей запит – російський наратив. Тиражувати його в Україні навіть у форматі питання – дурний тон.

Це підтверджує і видача по аналогічному запиту російською мовою. Припинення постачання зброї Україні – блакитна мрія російських пропагандистів. У своїх снах вони навіть думають, що це питання вже вирішене.

Авжеж, на перший погляд, може здатись, що то збіг, а ми намагаємося обмовити авторів та всю редакцію «Правового контролю». Що ж, підемо далі й відкриємо статтю. Головний тезис публікації – «Захід не готовий нарощувати поставки зброї через корупцію в оборонній системі України». Далі пряма цитата: «Зараз американські дослідники працюють в Україні, щоб перевірити, чи виходить західна зброя на чорний ринок, за словами колишнього американського розвідника Скотта Ріттера».

Фігура Скотта Ріттера стала досить відомою з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. От що пишуть про нього на Вікіпедії:

 

«Колишній Інспектор ООН з озброєнь в Іраку (1991—1998). Критик політики США. Апологет Путіна. Підтримує російську агресію проти України, відомий своїми прогнозами про «швидкий крах України» та «остаточну перемогу Росії». Злочинець, педофіл».

А от таку яскраву видачу із сайтів «Царьград», «EADaily», «Правда.ру» та інших пропагандистських сайтів рф демонструють Google Новини навіть при введенні запиту «Скотт Ріттер» українською.

Щоб переконатись, що матеріал про озброєння не є виключенням та фатальним співпадінням, яке випадково пропустила редакція, подивимось ще один «ексклюзив» на сайті «Правовий контроль». Назва творіння «Невже Захід не вірить у правдивість масових поховань в Ізюмі?».

Весь текст автори намагаються прибрати знак питання з назви та перетворити її на твердження. І для цього використовують матеріали іншого автора – австрійського кореспондента видання ОРМ Крістіана Вершютца, який і почав транслювати кремлівську тезу про постановочний характер масових поховань.

Щоб зрозуміти, хто такий Вершютц, також не довелося ходити далеко. В 2019 році СБУ наклала журналісту ORF однорічну заборону на в’їзд в Україну. Цю історію детально розбирали журналісти «Радіо Свобода»:

«Вершютц порушив українське законодавство коли його телегрупа проїхала Керченським мостом, який з’єднує Росію з анексованим Кримським півостровом. Згідно з законодавством, порушення правил в’їзду до анексованого Криму тягне за собою заборону на в’їзд до України на терміном до трьох років».

В тому ж матеріалі вказано, що в публікаціях Вершютца регулярно повторювалися російські пропагандистські штампи та фейкові новини.

Щоб остаточно переконатися в характері «ексклюзивних матеріалів» на сайті «Правовий контроль», подивимось ще одну статтю: «Захід змінив своє ставлення до Володимира Зеленського. Знов?». Цей матеріал побудований на прокремлівському наративі, який просувала низка іноземних видань та спікерів у серпні 2022 року. Ми ж ще раз звернемося до Google із запитами «Захід змінив ставлення до Зеленського» та «Запад изменил отношение к Зеленскому».

Як бачимо, головна теза матеріалу повністю відповідає трендам російської пропаганди в серпні 2022 року.

Якщо ж передивитись публікації на сайті до 24 лютого 2022 року, то можна знайти масу класичних виразів проросійських ЗМІ: «націоналісти», «радикали», «ультра-праві». Що ж стосується Революції Гідності, то її в інтервʼю з головним українським комуністом Петром Симоненко наприкінці 2021 року називають «державним переворотом».

Також на сайті, в тому ж розділі «ексклюзив» присутні так звані розслідування. Судячи з контенту, це заказні матеріали з присмаком чорного піару – про різних державних діячів, банки, ціла низка статей проти АРМА та про ринок нафти і газу.

Ми продивились деякі з них. Як правило, замовні публікації на сайті базуються на даних, які відсутні у відкритих джерелах. Так звані факти – це закрита особиста інформація, яка може бути у наближених до людей та компаній осіб, правоохоронних органів та інших державних інституцій. Ще більше в них – припущень, що навіть без перевірки примушують замислитись про правдивість викладеної інформації.

Траплялося, що такі статті доводили власників видання до суду. У 2021 році Дарницький суд Києва зобов’язав авторів та власників видання спростувати одне з “розслідувань” під назвою «Банкір пограбував банк, в якому працював».

Для деяких заказних публікацій у якості першоджерела використовується ще один житомирський сайт – «газета Патріот», на якій за збігом обставин, постійно друкуються автори та власники «Правового контролю».

YouTube канал «Правовий контроль»

Не менш цікавим за сам сайт «Правовий контроль» є YouTube канал «Правовий контроль». Тут все набагато прозоріше – інтервʼю із депутатом Бундестага від симпатизуючої росії партії «Альтернатива для Германії», мітинг в північній Македонії проти ЄС, інтервʼю з Юрієм Клейносом, якого обвинувачували в державній зраді за заклики до створення Рівненської республіки та багато іншого.

Та особливу увагу на каналі привертає проєкт «Говорільня», де кремлівські тези з регулярністю просувають автори «Правового Контроля» Артур Журбенко та Андрій Гожій (останнього підписують, як Андрій Гожій, Андрей Гожый, Андрей Гожий).

Хто вони – обличчя «Правового контролю»

І от тут ми дійшли до найцікавішого – хто ж так нахабно, хитро та відкрито працює на благо російської пропаганди в Україні? І як «Правовий контроль» продовжує свою пропагандистську діяльність в Україні під час повномасштабної війни з Росією?

Офіційно «Правовий контроль» називається ТОВ «Інформаційне агентство «ПК інформ». Засноване у Житомирській області в грудні 2021 року. Цікаво, що сам «Правовий контроль» існує значно довше – перші новини на сайті датуються січнем 2020 року. Також нам вдалося знайти попередню версію сайта, що працювала щонайменш із 2017 року.

Єдиним засновником, власником, а також, директором «Правового контролю» є Артур Володимирович Журбенко.

Біографія власника сайту одразу дає відповіді на багато питань. В 2019-му Журбенко балотувався до Верховної Ради від «Партії Шарія». Він був включений до виборчого списку під № 19. Також, згідно даним на сайті Верховної Ради, має загальну середню освіту і на час виборів був керівником відділу транспортної логістики в ТОВ “Компанія Люкс Партнер”.

Видання «Четверта Студія» робила розслідування про кандидатів від Партії Шарія. Є в ньому і інформація про Журбенка:

«Артур Журбенко був головним редактором невеликого видання Правовий контроль України, через яке на виборах Шарій отримав змогу набрати спостерігачів на виборчих дільницях. Після того журналісти «Шарій.нет» певний час користувалися службовими посвідченнями видання Журбенка – це нам підтвердили кілька депутатів, у яких ці журналісти брали інтерв’ю.

«Спочатку вони показували посвідчення (видання Журбенка), потім у них з’явилися корочки Шарій.нет, потім – Нового Видання. Ми з колегами сміялися, коли вони щоразу намагалися вдавати, що вони самостійні журналісти, а не прийшли з заготованим питанням від Шарія», – згадує один з депутатів».

Тобто, звʼязок із Шарійом у засновника «Правового Контролю» був досить серйозним. Коли ж Анатолій Шарій отримав підозру від СБУ, Артур Журбенко розкритикував правоохоронців за переслідування журналіста.

А ще в тому ж році Журбенко був офіційним спостерігачем на виборах Президента  у місті Києві від ГО «ВО «УСПІШНА ВАРТА» й інформаційного агентства “Медіа-Потік”. На ФБ сторінці «Успішної варти» Артур Журбенко вказаний у якості правозахисника організації.

У 2018 “правозахисника” викликали до поліцейського відділку у якості свідка через його діяльність. Бо відвідував судові засідання колишнього регіонала Олександра Єфремова.

Цікаво, що «Успішна варта» – це проєкт іншого одіозного політика Олександра Кліменко, який був Міністром доходів і зборів в часи Януковича. Він втік з України під час Революції гідності – 22 лютого 2014 року. На відомому відео Кліменко разом із генпрокурорм Пшонкою ефектно проривався через донецький аеропорт.

«Успішна варта» – правозахисна частина політичної партії Кліменка «Успішна країна», метою якої було намагання політика повернутися в Україну.

Трохи раніше, в 2017 році Журбенко був помічений, як координатор ГО «Віра і пам’ять» та один із організаторів маршу безсмертного полку в Києві.

Що ж стосується сьогодення, то після початку повномасштабної війни Артур Журбенко не покинув Україну та Київ. Але скоріш за все не тому, що йому не хотілося. За даними Судової влади України, у Журбенка проблеми із боргами, а через це заборонений виїзд за кордон. До речі, востаннє зняти заборону Журбенко намагався напередодні повномасштабної війни – у лютому 2022 року. Але не вийшло, бо гроші Приватбанку він так і не повернув.

Разом із Журбенко уваги заслуговує його співрозмовник у відеопроєкті «Говорільня» – правозахисник Андрій Гожій (варіанти написання: “Андрей Гожий, Андрей Гожый”).

Відомо, що на відміну від Журбенко, правозахисник Гожій зміг виїхати із країни і веде свої трансляції для «Правового контроля» з іншої країни. За його словами, із Туреччини.

В своїх виступах Гожій повторює всі можливі штампи кремлівської пропаганди. І це не дивно, бо практикує цей вид спорту «правозахисник» досить давно. Саме він був автором фейку про збиття Малазійського Боінгу українським військовим пілотом Владиславом Волошиним. Соавтором «правозахисника» був нині покійний житомирський журналіст Андрій Лактіонов, який до того ж був засновником газети «Патріот» (ТОВ «РЕДАКЦІЯ ГАЗЕТИ „ПЛЮС ПАТРІОТ ПЛЮС“»). Саме ця газета стане першоджерелом для розміщення матеріалів «Правового Контролю» та довгий час буде джерелом для відеопродуктів Журбенко та Гожія.

Цікаво, що газета «Патріот» досі функціонує, будучі зареєстрованою на померлого Лактіонова. А Андрій Гожий продовжує публікувати там пропагандистські матеріали під час війни.

Також Андрій Гожій довгий час був автором сепаратистського видання “УкраїнаРУ”. Тут навіть додаткові коментарі писати не має сенсу.

Трохи раніше, 31.12.2020 – була відкрита кримінальна справа за ознаками державної зради (ст. 111 УК), яку правоохоронці вбачили в діях громадянина Гожия. Одночасно з розслідуванням Житомирська міська поліція проводить дослідчу перевірку за фактом розпалювання Андрієм Гожим міжнаціональної ворожнечі (ст. 161 КК).

Про цю справу, і що її спричинило, в деталях описано на сайті імені цього «правозахисника».

Що ж стосується тих, кого правозахисник та адвокат Андрій Гожий захищав, то більшість прізвищ легко знайти на «Миротворці».

На жаль, таких авторів та «правозахисників», як Артур Журбенко та Андрій Гожій, та й таких видань, як Правовий Контроль, в Україні ще досить багато. Вони мімікрують під українські ресурси, хоча насправді є розсадниками російської пропаганди та всіх зовнішніх штампів Кремля. Наша задача – звертати на них увагу й робити так, щоб кількість таких ресурсів ставала меншою, а на посібників Кремля звертали увагу правоохоронні органи.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
На Харківському напрямку ворог два рази штурмував позиції Сил оборони, на Куп’янському росіяни один раз намагалися просунутися вперед — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-22T14:32:21Z
На фронті вже 118 боєзіткнень, Покровський, Курахівський та Времівський напрямки - найгарячіші
УкраинФорм
2024-11-22T14:31:35Z
На вихідних низка столичних автобусів і тролейбусів змінюють маршрут
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:30:43Z
На 3 знаки зодіаку чекає грандіозне фінансове поповнення: гороскоп на грудень 2024 року
GlavRed
2024-11-22T14:27:49Z
Сувора зима і морози: кліматолог дала прогноз на зиму 2025 в Україні
GlavRed
2024-11-22T14:27:29Z
Завданням армії РФ на осінньо-зимовий період є вихід на кордони Донецької й Луганської областей - ГУР
УкраинФорм
2024-11-22T14:24:15Z
У столиці виведено на дороги понад 250 одиниць техніки для подолання негоди
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:09:59Z
Скільки росіян беруть участь у бойових діях проти України? Дані розвідки
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:03:45Z
Столицю засипає снігом, рух ускладнений
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:00:13Z
Уряд подав до Ради два законопроєкти на підтримку захисників
УкраинФорм
2024-11-22T14:38:05Z
Євросоюз близький до згоди щодо повноцінного розширення Шенгену на Болгарію і Румунію
iPress
2024-11-22T14:35:54Z
Орбан обіцяє не виконувати виданий МКС ордер на арешт прем'єра Ізраїлю
iPress
2024-11-22T14:35:48Z
Україна обговорює зі США надання зброї, здатної збивати міжконтинентальні ракети - джерело
УкраинФорм
2024-11-22T14:35:47Z
Сибіга підтвердив скликання Ради Україна - НАТО через застосування Росією нової ракети
УкраинФорм
2024-11-22T14:35:40Z
Розвідка Британії назвала ключову подію, яка змінила характер війни в Україні
Европейская правда
2024-11-22T14:35:24Z
Генсек НАТО незабаром поїде до Трампа, щоб обговорити Україну – WP
iPress
2024-11-22T14:35:07Z
Президент Ізраїлю назвав рішення МКС захистом злочинів ХАМАС
360ua.news
2024-11-22T14:34:16Z
Буданов пояснив, чому "Орєшнік" — це "Кедр", і скільки таких ракет є у Росії
ZN UA
2024-11-22T14:34:11Z
Віра Брежнєва пояснила, чому не дає інтерв'ю, та заговорила про Україну: "Я зі своєю країною"
24tv
2024-11-22T14:34:50Z
Ілону Маску запропонували банан до ракети
ITC
2024-11-22T14:02:57Z
Майлі Сайрус вперше розповіла про стосунки з бойфрендом, молодшим за неї на 6 років
24tv
2024-11-22T13:48:45Z
Spotify назвав пісню, яка найшвидше сягнула мільярда прослуховувань
УкраинФорм
2024-11-22T13:46:03Z
Біллі Айліш стала артисткою року Apple Music
1News
2024-11-22T13:33:38Z
"Ми не втомлюємося одне від одного": Артемій Єгоров поділився секретом ідеального шлюбу
GlavRed
2024-11-22T13:28:54Z
"Я змогла вийти з цього": Альона Мозгова публічно повідомила про зміни в житті
GlavRed
2024-11-22T13:28:02Z
У Києві відбудеться презентація документального фільму «Битва мемів»
Детектор М
2024-11-22T13:23:19Z
Названо ім'я найкращої співачки 2024: нею стала 22-річна популярна хітмейкерка
TSN
2024-11-22T13:21:17Z
Дослідження показало, що аспірин та інші ліки можуть підвищувати ризик розвитку деменції
Portaltele
2024-11-22T14:34:02Z
Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують
Знай
2024-11-22T14:30:24Z
Пневмонія стане невиліковною за 10 років? Ляшко пояснив, як запобігти цьому
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:12:41Z
Чи потрібно чистити печериці перед приготуванням: господині будуть здивовані
GlavRed
2024-11-22T12:25:33Z
Чому лікарі кажуть, що настільний теніс зменшує стрес, ба й загалом корисний для здоров'я
24tv
2024-11-22T12:14:26Z
Пошкоджений "Охматдит" відновлює прийом маленьких пацієнтів
Khreschatyk
2024-11-22T12:09:47Z
Що таке стокгольмський синдром та як він проявляється
24tv
2024-11-22T12:04:22Z
Для здорового кишечника: 5 речей, які потрібно робити щоранку
Фокус
2024-11-22T11:45:47Z
Чи справді корисний чай з корицею та чи варто його вживати
24tv
2024-11-22T09:42:20Z
Менеджер Усика спростував інформацію щодо бою Берінчика в андеркарді реваншу з Ф'юрі
24tv
2024-11-22T14:39:18Z
Третій клуб АПЛ: Евертон розпочав співпрацю із українським брендом Nemiroff
24tv
2024-11-22T14:30:21Z
Пономарьов: Лівий Берег є прикладом того, що зараз в УПЛ немає простих суперників
Football.ua
2024-11-22T14:02:46Z
Крутих та Орлов в українському дербі розіграють місце у фіналі турніру ITF у Греції
УкраинФорм
2024-11-22T13:52:24Z
"Не хочу ризикувати і воювати": український волейболіст пояснив, чому не повернувся після виїзду за кордон
TSN
2024-11-22T13:51:28Z
Головні матчі вікенду: битва Ман Сіті проти Тоттенгема, Мілан — Ювентус та "перший" крок для Раньєрі в Ромі
Football.ua
2024-11-22T13:47:50Z
Жеребкування плей-оф Ліги націй: сьогодні Україна дізнається наступного суперника
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:45:20Z
Лемпард погодився очолити Ковентрі
Football.ua
2024-11-22T13:38:53Z
У Шахтарі відреагували на бойкот з боку ультрасу Баварії
24tv
2024-11-22T13:18:45Z
У Сухопутних військах назвали етапи базової підготовки мобілізованих
Хвиля
2024-11-22T14:39:53Z
Чим Росія атакувала Дніпро 21 листопада? Розвідка розкрила деталі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:38:58Z
Російське угруповання в Україні зараз налічує близько 574-575 тисяч, — джерела у Генштабі
Фокус
2024-11-22T14:36:53Z
Росіяни на окупованих територіях закликали «здавати» всіх, хто запалюватиме свічки пам'яті в суботу - ЦНС
УкраинФорм
2024-11-22T14:34:54Z
28 листопада — зустріч із Любов'ю Цибульською в межах проєкту «Вечори критичного мислення»
Детектор М
2024-11-22T14:34:46Z
Хто має право на пільгову пенсію: вимоги для працівників
24tv
2024-11-22T14:34:46Z
Полігон Капустин Яр, звідки Росія випустила ракету по Дніпру, атакували дрони, – ЗМІ
24tv
2024-11-22T14:34:35Z
110-річна жінка розкрила свій щоденний секрет довгого життя: він вас здивує
TSN
2024-11-22T14:33:50Z
«Ми готові сприяти у реалізації наукових напрацювань, які посилять обороноздатність нашої країни», — Олег Синєгубов
Мій Харків
2024-11-22T14:32:38Z
У Данії назвали російські кібератаки найбільшою загрозою для банків Північної Європи – Reuters
iPress
2024-11-22T14:35:56Z
Американський мільярдер хоче придбати "Північний потік-2" – WSJ
iPress
2024-11-22T14:35:02Z
“Тисяча Зеленського”: на виплати передбачено 5 млрд гривень
1News
2024-11-22T14:34:53Z
У Мінекономіки розповіли, як отримати «1000 Зеленського»
Украина Криминальная
2024-11-22T14:34:52Z
Золото суттєво зросло в ціні: чому ринок зосередив увагу на Україні
24tv
2024-11-22T14:33:17Z
Іспанія оштрафувала Ryanair та інших лоукостерів за стягнення плати за ручну поклажу
Европейская правда
2024-11-22T14:24:40Z
Зимова єПідтримка: Прийом заявок на отримання допомоги у «Дії» розпочнеться у грудні
Детектор М
2024-11-22T14:24:07Z
Які ціни на овочі “борщового набору” на “Шуварі” у Львові
Форпост
2024-11-22T14:04:57Z
Харкову й Одесі передали енергетичне обладнання від ПРООН та уряду Японії
УкраинФорм
2024-11-22T14:01:42Z
Китайський гороскоп на завтра 23 листопада: Бикам - роздратування, Кроликам - потік любові
GlavRed
2024-11-22T14:27:11Z
Цікавий рецепт голубців без м’яса на Різдво: сподобається всім рідним
GlavRed
2024-11-22T14:27:10Z
Відкрита консервація ніколи не буде пліснявіти: елементарний лайфхак
24tv
2024-11-22T14:09:51Z
Якими дровами не можна опалювати камін чи піч: вони можуть бути небезпечними
24tv
2024-11-22T14:00:31Z
Як прикрасити ялинку до Нового року: варіант чарівного декору своїми руками
24tv
2024-11-22T13:54:36Z
Як позбутися плісняви на пляшках: простий продукт з кухні без зусиль впорається з нальотом
TSN
2024-11-22T13:33:01Z
Чому італійці не люблять пасту з кетчупом: шеф-кухар здивував відповіддю
GlavRed
2024-11-22T13:28:13Z
Як швидко повернути шкіряному взуттю блиск і гладкість: допоможе цей засіб
TSN
2024-11-22T13:21:54Z
Не поспішайте з вологим прибиранням: 5 речей в домі, які не можна мити водою
24tv
2024-11-22T13:03:44Z
Жінка розповіла шахраям банківські дані і втратила 19 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-22T14:27:58Z
Відомий український письменник та військовий потрапив у ДТП
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T14:24:43Z
На Закарпатті зіткнулися легковик та пасажирський автобус, є загибла
УкраинФорм
2024-11-22T13:37:59Z
У Пакистані люди вийшли на вулиці після чергового теракту, що забрав життя 40 людей
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:33:03Z
Поліція Кривого Рогу перевіряє повідомлення про замінування супермаркету «Метро»
InternetUA
2024-11-22T13:25:12Z
У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:15:55Z
5 років позбавлення волі отримав волинянин, який чинив розпусні дії щодо 10-річної дитини
Украина Криминальная
2024-11-22T13:07:18Z
Засуджено киянку, яка вбила кота, викинувши його з 8-го поверху
Украина Криминальная
2024-11-22T12:40:31Z
У Тячеві поліція затримала водія, який скоїв смертельну ДТП та втік з місця події
Украина Криминальная
2024-11-22T12:38:23Z
Дві схожі на Сонце зірки опинилися біля чорних дірок і вижили
Portaltele
2024-11-22T14:34:06Z
У Китаї відкрили найпотужнішу у світі центрифугу для "стиснення" часу й простору
24tv
2024-11-22T14:33:37Z
Що потрібно знати і як діяти у разі блекауту: важливі поради
Политека
2024-11-22T14:31:06Z
Як працює Stalker2.exe: технічний стан гри, оптимізація, графіка, баги
ITC
2024-11-22T14:16:40Z
Насправді їх не чотири: вчені розповіли, скільки сторін у Великої піраміди в Гізі
Фокус
2024-11-22T14:00:59Z
"Стріляю на звуки мови": росіянина Медісона забанили у Twitch після стриму Stalker 2
Фокус
2024-11-22T13:57:21Z
Українська відеогра Stalker 2 перетнула позначку в мільйон проданих копій
ГЛАВКОМ NET
2024-11-22T13:36:09Z
Oppo випустила Reno 12F 5G Harry Potter Edition з магічними аксесуарами для фанатів франшизи
24tv
2024-11-22T13:33:23Z
Кіберспортивні канали Maincast дистрибутуватиме група «1+1»
Детектор М
2024-11-22T13:32:28Z
Пікапи та позашляховики Isuzu отримали новий дизельний мотор
AutoCentre
2024-11-22T14:16:50Z
Ексклюзив із 60-х: знайдено унікальне українське купе "Акула"
Фокус
2024-11-22T14:12:40Z
В Україні виготовили перший автопаливозаправник на шасі IVECO T-Way 4×4
AutoCentre
2024-11-22T14:10:28Z
У Європі назвали найбільш трендовий колір для авто у 2025 році
AutoGeek
2024-11-22T13:37:51Z
Виявлено раритетний автомобіль «Акула» українського виробництва
Топ Жир
2024-11-22T13:30:05Z
"Світить" штраф: кому заборонено їздити в Польщі на авто з українськими номерами
GlavRed
2024-11-22T13:28:33Z
Недорогий електромобіль Toyota стане "зеленим" аналогом Corolla
Фокус
2024-11-22T13:16:33Z
Українські воїни отримали новий всюдихід-амфібію: що відомо
InternetUA
2024-11-22T13:02:38Z
З більшими батареями та віртуальною КПП: електрокросовер Kia EV6 суттєво оновили
AutoGeek
2024-11-22T12:15:46Z