MY.UAНовини
Росіянам варто недопалки кидати в потрібне місце: дайджест пропаганди за 28 грудня
Росіянам варто недопалки кидати в потрібне місце: дайджест пропаганди за 28 грудня

Росіянам варто недопалки кидати в потрібне місце: дайджест пропаганди за 28 грудня

«А чи не бреше нам Конашенков?». Таким питанням все частіше задається «воєнкорівська» спільнота.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 28 грудня.

  1. Москва виявляє репродуктивну стурбованість
  2. 79 років антикалмицьким «Улусам»
  3. У Z-спільноти «палає шина»
  4. Росія стала вкрай пожежонебезпечною

Москва виявляє репродуктивну стурбованість

В умовах втрати основного чоловічого ресурсу на війні в Україні та взагалі безжального ставлення путінського режиму до власного населення, у Росії запропонували досить несподіване рішення.

28 грудня стало відомо, що російські чоловіки, яких відправили на «визволення України», зможуть безкоштовно заморозити та зберегти власні статеві клітини. Про це заявив президент громадської організації «Союз адвокатів Росії» Ігор Трунов. Відповідна пропозиція була направлена до уряду РФ.

НАСПРАВДІ, вартість цієї послуги в Росії наразі складає 10 000 рублів. Тому це рішення цілком можна вважати черговою пільгою для мобілізованого гарматного м’яса. Разом із дровами, тувінськими баранами та сахалінським мінтаєм.

Цікаво, що така тенденція в Росії дійсно існує. Видання «Большой Город» наприкінці вересня писало про збільшення попиту на послуги з кріоконсервації сперми після оголошення мобілізації. Попит на такі послуги в лікарнях в середньому збільшився втричі.

Професор кафедри урології Російського університету Дружби Народів Ігор Виноградов повідомив, що раніше у центрі проводили 5 – 6 кріоконсервацій на тиждень. Зараз буває по три звернення на день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «В’язниця народів»: як Росія використовує корінні народи у війні проти України

З огляду на те, що «титульна нація Росії» поступово вимирає, то її «дружба народів» – з масштабною паспортизацією таджиків (і, відповідно, їх подальшою неминучою русифікацією) може призвести до того, що загрозу для крові слов’янського етносу варто буде шукати не в Берліні, а в Душанбє.

Хоча те, що у Москві вже фіксують репродуктивну стурбованість – чітка ознака того, що на відміну від української, спеціальна воєнна операція з дерусифікації Росії, дійсно йде за планом. Не кажучи вже про етноцид бурятів, дагестанців та інших «малих народів».

79 років антикалмицьким «Улусам»

В Елісті (столиці Калмикії) регулярно проводяться пропагандистські Z-шоу. Місцеві «герої-визволителі» нагороджуються очільником республіки Бату Хасиковим, який каже щось на кшталт: «калмики століттями стояли на варті рубежів Росії, зараз наші воїни знову захищають мирне майбутнє для країни та братнього Донбасу».

НАСПРАВДІ, рівно 79 років тому калмиків вислали на такі «рубежі  Росії», що їх нащадки й досі згадують це як день народної скорботи.  28 грудня 1943 року розпочалася спецоперація «Улуси» з тотальної депортації калмиків.

«Цей холодний, суворий день кожен калмик – старий і молодий – запам’ятав на все життя, – писав дослідник питання, професор Володимир Убушаєв. — Задовго до світанку одночасно у всіх хотонах, селах, селищах та містах до будинків калмиків увійшли по двоє-троє військових з НКВС і оголосили, що за Указом Президії Верховної Ради СРСР від 27 грудня 1943 року всі калмики як зрадники виселяються в Сибір, а Калмицька автономна республіка ліквідується».

У відповідному указі Президії Верховної Ради СРСР пояснювалося: «Калмики вступали в організовані німцями військові загони для боротьби проти Червоної Армії, зраджували німцям чесних радянських громадян, захоплювали і передавали німцям евакуйовану з Ростовської області та України колгоспну худобу, а після вигнання Червоною Армією окупантів, організували банди та активно протидіяли органам Радянської влади».

За кілька годин понад 90 тисяч калмиків було посаджено в залізничні вагони для перевезення худоби та відправлено до Сибіру та Середньої Азії.

До літа 1944 року загальна кількість виселених зросла до 120 тисяч за рахунок калмиків з інших регіонів СРСР та військових, яких відкликали з фронту.

«Найстрашніше було у 1944 році, коли воїнів, які отримували та мали нагороди, зняли з фронту під приводом створення калмицької дивізії та відправили до Широклагу. Першого ж року в цьому таборі загинула більшість з них», – згадує голова місцевої Ради ветеранів війни Борис Шевкієв.

Навіть голова Президії Верховної Ради Калмицької АРСР Дорджі Пюрвєєв, який обіймав цю посаду до 28 грудня 1943-го, був висланий разом зі своїм народом. Він принижено скаржився Сталіну, що на підготовку до виселення калмикам давали 1-2 години, не дозволяли брати з собою одяг і приладдя.

За даними відділу спецпоселень НКВС на початку лютого 1944 року калмики були розселені: в Новосибірській області – 16 436 осіб, у Томській області – 1848, у Красноярському краї – 24 998, в Алтайському краї – 22 212, в Казахській РСР – 2268. Усього: 92 983 особи. А вже за даними 1950 року у списках було лише 77 943 переселенці-калмики, включаючи тих, хто народився вже в депортації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода народам – безпека Україні. Чому нам варто підтримувати національні рухи в РФ?

Калмики не були винятком. Ще на початку гітлерівського вторгнення до СРСР, Сталін наказав депортувати радянських німців. Перед калмиками, восени 1943-го року на схід виселили всіх карачаївців. 23 лютого наступного року така ж доля спіткала чеченців та інгушів, 8 березня – балкарців, 18 травня – кримських татар.

Насильницького переселення до східних теренів СРСР протягом Другої світової війни зазнали також громади турків-месхетинців, греків, болгар, поляків, естонців, литовців, латишів, західних українців тощо.

17 березня 1956 року калмики були реабілітовані та отримали дозвіл повернутися в рідні місця. У законі РРФСР від 26 квітня 1991 року «Про реабілітацію репресованих народів» визнавався факт геноциду стосовно калмиків та інших репресованих народів.

Цікаво, що Сталін ще на початку 1920-х років підкреслював особливе місце калмиків у «дружній родині радянських народів»: «Варто припуститися невеликої помилки щодо маленької області калмиків, і це відгукнеться набагато гірше на нашій роботі, ніж помилка щодо України».

Як бачимо, щодо України, зрештою, Росія припустилася великої помилки. А лідери калмиків на своїй трагічній історії, здається, так нічому і не навчилися.

У Z-спільноти «палає шина»

З 10 жовтня по 19 грудня Україна пережила дев’ять масштабних атак суровікінських «терористично-енергетичних військ». Але здобутки на їх фоні російських підрозділів ІПсО настільки скромні, що пропаганді лишається хіба що намагатися маніпулювати настроями одеситів.

Жодних маршів протесту зі свічками на центральних вулицях і площах українських міст не відбувається. Поодинокі скарги мають виключно побутовий характер («чому в сусідньому домі є світло, а в нас немає») і аж ніяк не «протестно-політичний». Пропаганда у розпачі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці без світла. Чому насправді вимикають електроенергію

Ба більше, спроможність енергосистеми України відновлюватися, вже дала привід росіянам поставити питання вголос: «А чи не бреше нам Конашенков щодо ефективності ударів по об’єктах української інфраструктури?».

Усе почалося з диванного «воєнкора» Подоляки, який ще 25 грудня заявив, що удар високоточною зброєю по Бурштинській ТЕС НАСПРАВДІ був у «молоко». А, мовляв, «масштабну пожежу організували українці за допомогою… шин».

Далі «шини протиповітряної оборони» палали праведним вогнем вже по всій Z-спільноті. 28 грудня колаборант Царьов навіть визнав роботу українських енергетиків «ефективною і нестандартною» і заявив: «За звітами (Конашенкова) ми вже давно війну виграли б».

Що ж, як бачимо, визнавати поразку вже на другому, енергетичному, фронті проти України, на який за різними оцінками витрачено близько мільярда доларів, Росії важко. Тому в неї і палає.

Росія стала вкрай пожежонебезпечною

І до того ж у буквальному сенсі цього слова. 28 грудня стало відомо, що у селищі Персіанівському Ростовської області вщент згоріла двоповерхова будівля, яка належить 150-й мотострілецькій дивізії.

НАСПРАВДІ, на федеральному рівні про такі «хлопки» вже давно не повідомляють. Лише на місцевому. І насамперед тому, щоб не дати росіянам побачити реально епічне вогняне полотно.

Все того ж 28 грудня «Верстка» опублікувала дослідження, за яким з лютого сталися вибухи та пожежі на території 72 військкоматів, військових баз, складів та інших військових об’єктів РФ.

Найчастіше (44 рази) підпалювали військкомати та призовні пункти. Перший випадок стався ще у лютому, за чотири дні після початку вторгнення. Випадки підпалів фіксувалися щомісяця, але найбільше в травні та у вересні-жовтні після оголошення часткової мобілізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни бунтують за себе, а не за Україну

Інші об’єкти, зокрема, військові частини, склади боєприпасів, аеродроми та інші пов’язані з агресією будівлі, з 24 лютого горіли щонайменше 28 разів.

Також багато пожеж зафіксовано у жовтні, в тому числі на території арсеналу ВМФ у Ярославській області та на складі боєприпасів під Бєлгородом. Окрім традиційних військових об’єктів, пожежі відбувалися й на територіях НДІ МО РФ у Твері, а також двічі у будівлі порохового заводу у Пермі.

Що ж, статистика «бавовни» на військових об’єктах по всій Росії, дійсно вражає. 

А якщо додати сюди регулярні масштабні лісові  пожежі, а також «Ленту» за «Лентою» у вигляді торгівельної «бавовни», то висновок має бути лише один: недопалки росіянам треба кидати у належне місце – найголовніше. Тільки тоді для них все стане значно безпечнішим. І не дійде до краю. 

Теги за темою
російська агресія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Захищав рідну землю від ворога: "на щиті" повернувся Геннадій Терещенко
24tv
2025-01-16T04:45:23Z
Помиляється більшість: кому та коли казати "пан" і "пані"
GlavRed
2025-01-16T04:27:03Z
1,1 млн євро осіли на рахунку ексдружини чиновника Міноборони, обвинуваченого у розтраті 2 млрд грн: "Абсолютний збіг"
Знай
2025-01-16T04:21:14Z
Ці цифри мають насторожити: українцям пояснили, коли краще не брати слухавку
Хвиля
2025-01-16T04:03:09Z
Уряд продовжив проєкт «100 майстерень» на 2025 рік - Федоров
УкраинФорм
2025-01-16T03:48:50Z
Польща виплачуватиме гроші за новими правилами: стосується родин з дітьми
Знай
2025-01-16T03:12:07Z
Військовий збір: коли ФОП можуть його не платити
ZN UA
2025-01-16T03:03:08Z
Стало відомо, які професії є найдефіцитнішими в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T02:54:08Z
Міноборони долучається до проєкту НАТО щодо стійкості електричних мікромереж
УкраинФорм
2025-01-16T02:39:04Z
У Литві відкриється виставка «Старі майстри з українського музею»
УкраинФорм
2025-01-16T04:04:47Z
Що стало із зіркою українського телебачення та співачкою Ольгою Горбачовою: не просто пішла з шоу-бізнесу
Политека
2025-01-16T04:00:49Z
Більше не малюки: Селін Діон показала рідкісне фото з усіма своїми синами
GlavRed
2025-01-16T00:27:08Z
Санта Дімопулос опинилася під крапельницями - що з нею сталося
GlavRed
2025-01-15T22:25:14Z
ENLEO присвятив пісню SUPERNOVA українському герою Іллі Грабару
Storyboom
2025-01-15T21:57:46Z
Улюблена франшиза "Нікчемний Я": у якому порядку дивитися фільми та коли вийде нова стрічка
24tv
2025-01-15T21:57:23Z
Без кокетства та фільтрів: популярна акторка показала живіт після других пологів
GlavRed
2025-01-15T21:27:26Z
Орбакайте показала високого чоловіка-красеня
GlavRed
2025-01-15T20:27:35Z
Стрибала і розставляла ноги: путіністка Распутіна зганьбилася на сцені
GlavRed
2025-01-15T20:27:34Z
Вибухи в Росії, атака дронів на пороховий завод у Тамбовській області: хронологія 1058 дня війни
24tv
2025-01-16T04:39:34Z
Україна у 2025 році планує відкрити 5-6 переговорних кластерів з ЄС, - Зеленський
Комсомольская правда
2025-01-16T04:33:35Z
Мобілізація в Україні: адвокат пояснив, як зменшення терміну явки до ТЦК змінить ситуацію
Политека
2025-01-16T04:30:47Z
Чи можна просити матеріальну допомогу у депутата обласної ради? Названо найбагатші регіони
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T04:30:12Z
"Божевільні можуть зробити що завгодно": чи застосує РФ ядерку у 2025 році
GlavRed
2025-01-16T04:27:53Z
Путін очманів від безкарності
GlavRed
2025-01-16T04:27:51Z
Кулінарний символ США: який суп подають на інавгурації з 1789 року
24tv
2025-01-16T04:09:52Z
Німеччина передала Нацгвардії та Нацполіції близько сотні автівок
УкраинФорм
2025-01-16T04:04:04Z
Обхід санкцій на новому рівні: Мін'юст Росії зареєстрував "цікавий" законопроєкт
24tv
2025-01-16T03:39:45Z
На Хмельниччині підліток проварився під кригу
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T03:54:19Z
Смертельна ДТП у Києві, черговий фейк про Олену Зеленську
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T03:42:53Z
У поліції розповіли, як шукають зниклих безвісти військових
УкраинФорм
2025-01-16T02:15:59Z
У Воронезькій області палає нафтобаза: губернатор заявив про атаку дронів
ZN UA
2025-01-16T01:15:29Z
На Миколаївщині чоловік наловив риби на майже півмільйона гривень
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T01:12:26Z
У Києві сталася моторошна ДТП, загинули люди
24tv
2025-01-16T00:51:25Z
У Стамбулі від отруєння сурогатним алкоголем померли 19 людей, десятки в лікарнях - ЗМІ
УкраинФорм
2025-01-16T00:12:45Z
Викручували руки, били й штовхали: в Бучанському ТЦК побили адвокатку, — Рада адвокатів Київщини
Фокус
2025-01-15T20:36:49Z
Росіяни скаржаться на атаку БпЛА в кількох регіонах: у Воронежі пролунали вибухи
24tv
2025-01-15T19:54:55Z
З вулиць Києва приберуть понад тисячу автівок, пошкоджених війною
УкраинФорм
2025-01-16T04:24:32Z
Без опадів, на дорогах ожеледиця: прогноз погоди на 16 січня
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T04:12:15Z
"Знайдені у підвалах": спецпризначенці "Азову" взяли у полон понад два десятки росіян
Фокус
2025-01-16T04:06:25Z
Російські війська просунулися біля трьох населених пунктів – карти ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T03:27:04Z
Часів Яр і Торецьк під загрозою, окупанти просуваються у цих містах: аналіз боїв та карти ISW
24tv
2025-01-16T03:24:17Z
Ракам не варто заводити нові романи: гороскоп на 16 січня
24tv
2025-01-16T03:03:54Z
Неоготичний палац XIX сторіччя продають за ціною квартири у Києві
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T02:39:17Z
Росіяни окупували на Донеччині село неподалік від адмінкордону з Запорізькою областю - де мали успіх ЗСУ
ZN UA
2025-01-16T02:33:49Z
На Сумщині пролунало 117 вибухів
TSN
2025-01-16T02:18:53Z
TikTok готується до припинення роботи у Штатах - ЗМІ
УкраинФорм
2025-01-16T02:27:11Z
Бундесвер відмовляється від соцмережі Х
InternetUA
2025-01-16T02:01:40Z
У Китаї знайдено дистильоване вино, виготовлене понад 3 тис. років тому
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T01:00:32Z
"Дай лапу, друг": як навчити улюбленого кота трюку "дай п’ять"
GlavRed
2025-01-16T00:27:05Z
The Sims 3 отримала перше за 10 років оновлення: що в ньому
InternetUA
2025-01-16T00:01:48Z
iPhone 17 Air обіцяє стати найтоншим смартфоном від Apple з товщиною 5,5 мм
InternetUA
2025-01-15T22:12:44Z
TikTok закриє доступ для користувачів у США. Названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T21:18:48Z
Вчені знайшли велетенського клопа, схожого на Дарта Вейдера — так і назвали
ITC
2025-01-15T21:16:27Z
Китайські розробники представили лазерну зброю, що здатна знищувати супутники на орбіті Землі
InternetUA
2025-01-15T21:06:10Z
Барселона та Атлетіко з розгромами пройшли до чвертьфіналу Кубку Іспанії
Football.ua
2025-01-15T23:15:24Z
Лідер УПЛ підписав колишнього футболіста молодіжної збірної Франції
ZN UA
2025-01-15T23:04:18Z
Нападник збірної України забив рятівний гол у Кубку Греції
ZN UA
2025-01-15T22:42:36Z
Арсенал здобув вольову перемогу в дербі Північного Лондона
Football.ua
2025-01-15T22:33:46Z
Пушич: Намагатимемося якомога краще підготуватися до першого матчу з Брестом
Football.ua
2025-01-15T22:15:42Z
Арсенал повернувся у чемпіонську гонку: команда Зінченка здолала у дербі кризовий Тоттенхем
24tv
2025-01-15T22:12:00Z
Бундесліга: Баварія розгромила Гоффенгайм, перестрілка Вердера з Гайденгаймом, Лейпциг поступився Штутгарту
Football.ua
2025-01-15T21:51:48Z
"Шахтар" продав нападника в американський клуб за велику суму
ZN UA
2025-01-15T21:49:20Z
Болонья відібрала очки в Інтера
Football.ua
2025-01-15T21:43:47Z
Придністров'я може отримати газ від Росії у вигляді гумдопомоги
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T04:30:15Z
У Microsoft починається нова хвиля звільнень - найбільше постраждають ігрові підрозділи Xbox
InternetUA
2025-01-16T04:04:38Z
Від «колгоспу» до ефективного холдингу за рік. Як створити аграрне економічне диво
AgroPortal
2025-01-16T04:00:13Z
Ціни на пальне: чи може подорожчати бензин у 2025 році
ZN UA
2025-01-16T03:34:52Z
Світові експерти з ризиків вважають війну найбільш нагальною проблемою 2025 року
УкраинФорм
2025-01-16T03:12:12Z
В Україні підскочили ціни на пальне: на скільки подорожчали бензин, дизель та автогаз на АЗС
Хвиля
2025-01-16T03:06:05Z
Іспанія готує революцію на ринку нерухомості: що зміниться для місцевих і туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T02:09:57Z
Укрзалізниця отримала першу партію рейок із Франції
УкраинФорм
2025-01-16T01:48:17Z
Ціни на популярний овоч падають
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T00:15:06Z
Гороскоп на завтра 17 січня: Овнам - дивовижний день, Тельцям - сюрприз
GlavRed
2025-01-16T04:27:11Z
Ці 4 слова миттєво покращують ваш зв'язок у парі, на думку експертів
24tv
2025-01-16T04:24:46Z
Для чого три відсіки у пральній машині: більшість людей не знають відповіді
24tv
2025-01-15T22:42:03Z
Тест: розкрийте свою підсвідомість за допомогою малюнка
TSN
2025-01-15T22:06:06Z
Вони смакують по-особливому: парові вареники з капустою від переможниці "МастерШеф"
24tv
2025-01-15T22:00:12Z
5 причин, чому ваша вітальня виглядає захаращеною і маленькою
24tv
2025-01-15T20:45:57Z
Не тільки для текстури: навіщо ставити тісто у холодильник
24tv
2025-01-15T20:39:28Z
Як люди обирають сексуальних партнерів: найважливіші критерії
24tv
2025-01-15T20:21:54Z
Цей трюк із паперовим рушником допоможе вам позбутися набридливих бульбашок у напоях
24tv
2025-01-15T20:06:22Z
Чому люди здригаються уві сні: лікар розкрив секрет
GlavRed
2025-01-16T04:27:25Z
Штучний інтелект погіршує здатність до критичного мислення – дослідження
InternetUA
2025-01-16T03:03:39Z
Названо продукт, який знижує ризик хвороби Альцгеймера
ГЛАВКОМ NET
2025-01-16T01:39:55Z
Як правильно спати: лікарі надали 8 порад для здорового сну
TSN
2025-01-15T22:24:08Z
Які вітаміни необхідні, щоб волосся не випадало і в яких продуктах їх знайти
Знай
2025-01-15T21:51:22Z
МОЗ планує запровадити вакцинацію від папіломавірусу для дівчат віком 12-13 років
УкраинФорм
2025-01-15T20:00:38Z
Планові щеплення: МОЗ збирається перейти на комбіновані вакцини
УкраинФорм
2025-01-15T19:42:19Z
У лютому в Україні очікується пік захворюваності на ГРВІ та грип
360ua.news
2025-01-15T19:21:49Z
Пільги для ветеранів праці: у Мінсоцполітики розповіли, яка допомога доступна у 2025 році
Политека
2025-01-15T18:27:41Z
Навіщо на авто пожежників і швидкої допомоги вішають ланцюги: цікава відповідь
GlavRed
2025-01-16T04:27:09Z
IQ-тест для інтелектуалів: знайдіть автівку, що відрізняється від інших, за 4 сек
GlavRed
2025-01-16T00:27:39Z
Чим запам’яталося 15 січня у розвитку Кременчуцького автозаводу
AutoCentre
2025-01-15T22:01:15Z
Дід так робив, і внуки будуть: 4 автомобільні забобони, у які вірять поколіннями
24tv
2025-01-15T21:21:03Z
Беруть мобільні номери і виманюють гроші у водіїв: стало відомо про нові схеми шахраїв
Политека
2025-01-15T19:00:29Z
Amazon закупить 200 електричних тягачів Mercedes-Benz
AutoCentre
2025-01-15T18:00:44Z
Як на кращій вантажівці року перевезуть 350 млн посилок
AutoCentre
2025-01-15T17:37:25Z
У Токіо представили вражаючий електрокросовер Toyota
ГЛАВКОМ NET
2025-01-15T17:03:29Z
У Кременчуці виготовили універсальний самоскид для фермерів
AutoCentre
2025-01-15T16:04:56Z