Внаслідок кризової енергетичної ситуації, в Україні набули широкого розповсюдження генератори всіх видів та розмірів. Щоб користуватися ними безпечно, треба дотримуватися суворих правил. Це стосується як протипожежної безпеки, так і заходів, що унеможливлюють отруєння чадним газом.
Щоб не постраждати, рекомендується купувати генератори від відомих виробників та у офіційних точках продажу. Не варто брати пристрої без документів чи купувати їх “з рук”. Так, вартість генераторів останнім часом зросла - на Розетці вони починаються від 21 000 гривень. Але краще грати в казино Ельслотс, щоб заробити на пристрій. Ніж ризикувати власним життям, економлячи на безпеці.
Як користуватися генераторами безпечно
Генератор є пристроєм, використання якого несе в собі одразу кілька значних ризиків.
По-перше, генератор працює на пальному - бензині, дизелі чи інших видах. Це автоматично надає пристроєві високого рівня пожежонебезпечності. Достатньо однієї іскри, що наробити біди. А за неправильної експлуатації - можливий навіть вибух.
У новинах уже з'явилися повідомлення про пожежі, викликані неправильним використанням генераторів. Чи використанням пристроїв, які знаходилися у несправному стані. Тому треба з усією серйозністю відноситися до подібних ризиків.
По-друге, робота генератора супроводжується виділенням чадного газу.
Найголовніше, що варто пам'ятати - генератор можна встановлювати лише за межами приміщення, на відкритому просторі. Суворо забороняється встановлення генератора у квартирі чи навіть на балконі.
По-перше, за подібних умов неможливо дотримуватися правил пожежної безпеки. По-друге, в закритих приміщеннях чи поблизу знаходження людей ризик отруєння майже гарантований. Тому цей засіб електроживлення доступний лише для жителів приватних будинків чи бізнесів.
У багатоповерхівках використання генератора можливе лише за умови встановлення на прибудинковій території. Так якщо є хтось, хто контролює його роботу - наприклад, консьерж.
Звичайно, жителі перших поверхів можуть ризикнути та поставити генератор за вікном. Але, враховуючи попит на ці пристрої - великий ризик залишитися без дорогої машини.
Правила поводження з генераторами
Використання генераторів вимагає дотримання цілого ряду протипожежних заходів:
- Відстань між пристроєм та будівлями має складати не менше 6 метрів. Це вбереже від поширення пожежі у разі займання генератора. А також захистить людей від потрапляння чадного газу у вікна чи двері.
- Не можна використовувати генератори за вологої погоди. Необхідно тримати їх у сухому стані, захищати від опадів.
- Пальне та мастило для генераторів має зберігатися на відстані не менше 10 метрів від працюючого пристрою. Це убереже від вибуху в разі пожежонебезпечної ситуації.
- Необхідно суворо дотримуватися строків роботи генератора, вказаних у його документації. Так рекомендується виключати пристрій як мінімум на півгодини після кожних 5 годин роботи.
- Заправка генератора можлива лише після зупинки його роботи та охолодження. Суворо заборонено заправляти паливо, якщо генератор працює чи є гарячим! Такі дії несуть високий ризик пожежі!
- Не можна підключати генератори до електричної розетки.
- Також забороняється об'єднувати генератори у ланцюг чи встановлювати поряд одразу кілька працюючих генераторів.
Відносьтеся до використання генераторів відповідально! Адже це може вберегти ваше здоров'я та життя.