Всі компанії, які відповіли на запит журналістів, засуджують будь-яке несанкціоноване використання їхньої продукції.
В одному з російських дронів іранського виробництва Shahed-136, збитого восени 2022 року в Україні, виявили деталі, виготовлені щонайменше 13 різними компаніями зі США.
Про це повідомляє CNN із посиланням на дані української розвідки.
Видання зазначає, що цей факт – ще один доказ того, що попри санкції Іран досі знаходить багато комерційно доступних технологій. Так, серед вилучених з дрона 52 компонентів 40 були виготовлені 13-ма різними компаніями зі США, а решта – компаніями з Канади, Швейцарії, Японії, Тайваню та Китаю.
Повідомляється, що за даними ГУР Міноборони України, серед виявлених у безпілотнику компонентів зі США – майже 20 деталей виробництва Texas Instruments, зокрема мікроконтролери, стабілізатори напруги та цифрові контролери сигналів; GPS-модуль виробництва Hemisphere GNSS; мікропроцесор виробництва NXP USA Inc. та компоненти друкованих плат виробництва Analog Devices та Onsemi.
В іранських дронах також виявили компоненти, виготовлені компанією International Rectifier (зараз належить німецькій Infineon), і – швейцарською компанією U-Blox.
У статті зазначається, що всі компанії, які відповіли на запит журналістів видання, засуджують будь-яке несанкціоноване використання їхньої продукції.
За даними CNN, Україна ще наприкінці 2022 року передала США інформацію про американські компоненти в іранських дронах. Проте можливості боротьби з проблемою несанкціонованого використання електроніки обмежені.
У матеріалі наголошується, що немає жодних доказів того, що будь-яка з компаній, чиї деталі виявили в Shahed-136, порушує санкційне законодавство США і свідомо експортує свої технології до Ірану. Попри те, що багато компаній обіцяють посилити моніторинг, виробникам часто дуже важко контролювати, куди врешті потрапляють ці деталі на світовому ринку.
Нагадаємо, напередодні в Держдепартаменті США повідомили, що влада країни обговорювала з лідерами Ізраїлю можливості для припинення постання зброї з Ірану до Росії, зокрема БПЛА.
Додамо, за даними керівника ГУР Міноборони Кирила Буданова, що Росія закупила в Ірану 1700 дронів Shahed-136, які отримує траншами. Водночас балістичні ракети Тегеран поки Москві не передав.
Повідом про “Шахеда”: єППО допомагає збивати дрони-камікадзе
Читайте також:
- США запровадили санкції проти РФ за використання іранських дронів в Україні: кого це торкнеться
- У Нідерландах підприємець намагався продати в РФ мікрочіпів на 2 млн євро
- Дев'ятий пакет санкцій проти РФ: ЄС заборонив експорт двигунів для безпілотників до Росії та Ірану