MY.UAНовости
«Випробування цього року показали, що рішення є, і вони всередині кожного». Керівники медіа про плюси 2022 року, частина третя
«Випробування цього року показали, що рішення є, і вони всередині кожного». Керівники медіа про плюси 2022 року, частина третя

«Випробування цього року показали, що рішення є, і вони всередині кожного». Керівники медіа про плюси 2022 року, частина третя

Про позитивні (попри все) надбання 2022 року розповідають Тетяна Цирульник, Євген Федченко, Віталій Улибін, Отар Довженко, Ілля Журава, Анастасія Руденко, Галина Мінялук і Сергій Стасько.

2022 рік — найтрагічніший у новітній історії України і рік найсуворіших викликів для українських медіа. «Детектор медіа» докладно аналізує й описує виклики, проблеми і втрати у підсумках 2022 року. Але є й здобутки, зміни на краще, перемоги. Ми запитали керівників найрізноманітніших українських медіа — великих, малих, традиційних, онлайнових, всеукраїнських, регіональних: «Що доброго дав вашій редакції 2022 рік? [Наприклад, організаційні зміни, нові проєкти, навички, досягнення, вміння адаптуватись до умов війни, розуміння важливих речей або цінностей, просто щось у відчуттях, що додає оптимізму.]» Перша частина опитування тут, друга тут.

У третій частині відповідають Тетяна Цирульник (Kolo.news), Євген Федченко (StopFake), Віталій Улибін («Полтавська хвиля»), Отар Довженко («Детектор медіа»), Ілля Журава («Ґрунт»), Анастасія Руденко («Рубрика»), Галина Мінялук («Прапор»), Сергій Стасько («ЗМІ»), Мар’яна Драч («Радіо Свобода»).

Тетяна Цирульник, головна редакторка сайту Kolo.news:

— Це був рік психологічних «гойдалок»: самовпевнений і оптимістичний січень, із 24 лютого і до червня — жахлива фінансово-організаційна криза, червень і донині — налагоджена робота в нових реаліях. Війна показала всі слабкі місця в роботі редакції. Втрата 90% рекламного ринку, від’їзд частини журналістів за кордон, неможливість виконувати взяті на себе фінансові зобов’язання, втрата офісу — дуже багато професійних втрат і розчарувань. Із цього всього я винесла великий урок: працювати безкоштовно навіть у війну люди довше місяця не будуть, хай які би патріоти країни і професії вони є. Тому своє завдання як головної редакторки я бачила в пошуку грошей. Якщо раніше я могла писати статті, обговорювати теми й заголовки з колегами, то зараз я поклалась на їхній професіоналізм і кинулася шукати фінансування редакції. Я стояла перед вибором: або я знаходжу гроші, або закриваю редакцію. Це мій досвід, набутий кров’ю і потом: не замикайтесь у своїй редакції, у своєму місті — йдіть на всеукраїнський рівень. Показуйте себе, голосно про себе говоріть. У перші місяці війни мене врятували всеукраїнські медіаорганізації: Львівський медіафорум і Асоціація незалежних регіональних видавців. Восени я отримала допомогу для редакції від Media Development Foundation, Інституту масової інформації і Національної спілки журналістів України. Я звертаю увагу своїх колег-редакторів: це не полтавські місцеві організації. На рівні міста-області врятувати ЗМІ практично неможливо, бо основне джерело доходів — місцева реклама — упала замертво. Ідіть у всеукраїнські організації, розповідайте свою історію, просіть допомогу, і з імовірністю 1 до 7 (я кажу про свій особистий відлік, бо я написала за ці 10 місяців до 30 заявок на гранти) вам допоможуть.

Важливо також не забувати про рекламний ринок, який не вмер остаточно. Станом на зараз ми повернули майже 50% реклами. Це теж важко. Адже рекламодавець і досі хоче й наполягає на російськомовній рекламі, хоча законом вона заборонена. На щастя, наша рекламна менеджерка в більшості випадків переконує рекламодавця, що тексти потрібно перекласти (ми це робимо самі й безкоштовно, щоб не втратити клієнта).

У рік 2023-й я входжу з вовчою злістю і оптимізмом. Я розумію, що журналістика потребує карколомних змін. Змін застарілих правил на зразок «кожну інформацію перевіряй із трьох джерел» — це неможливо й цього давно ніхто не робить. Змін соціального пакету: редакції вже не можуть собі дозволити гарантувати журналістам 36-денну оплачувану щорічну відпустку, натомість усі масово переходять на ФОПи. Зміни поглядів на фриланс. Редакції вже невигідно тримати штат журналістів в офісі — це дорого, натомість приходить нова робоча модель — неповна зайнятість. Коли наймаєш журналіста працювати, наприклад, три дні на тиждень, на зйомку відеоматеріалу, але не як штатну одиницю. Так, як було до 24 лютого, вже не буде і не треба й хотіти цього кроку назад. Зараз перед нами весь світ.

Євген Федченко, головний редактор StopFake:

— Попри те, що 2022 рік був важким, нам вдалося досягти й позитивних речей для себе. По-перше, ми побачили, наскільки важливою для країни є робота фактчекерів. StopFake та інші організації, які працюють із протидією дезінформації, заклали підвалини для того, щоб Україна не програла інформаційну війну. Ці дев’ять років довели ефективність нашого підходу і важливість роботи команди. Спроби Росії виграти інформаційну війну провалилися, бо ми заклали підвалини медіаграмотності серед українців у попередні роки.

Також цього року ми отримали певне визнання. В опитуванні Internews було запитання про фактчекерів. Близько 16% опитаних упізнають бренд StopFake. Це означає, що вони споживають нашу інформацію, беруть її до уваги. Наша інформація впливає на те, як вони бачать і конструюють інформаційний та комунікативний світ. Для нас це приємно і важливо.

У 2022 році нам удалося розширити перелік служб. До традиційних європейських мовних служб додали турецьку. Зараз працюємо над створенням арабської служби StopFake. Це розширить наші можливості спілкування з аудиторіями. Серед пріоритетів маємо аудиторію Глобального Півдня. Присутність України там не така велика, як хотілося б. Наш вплив там малий, а російський надзвичайно великий. Хочемо зробити внесок, щоб цей дисбаланс ліквідувати.

Основним досягненням вважаю команду однодумців StopFake. Результат нашої роботи є саме результатом того, як ефективно зіграла команда в цей тяжкий час. Ми це все зробили разом.

Сергій Стасько, директор інтернет-видання «ЗМІ», Черкаси:

— Ми звикли працювати в екстремальних умовах. Це була повністю дистанційна робота. Ми змогли адаптуватися до роботи на мінімальних ресурсах, і за це я можу подякувати своїй команді. Ми намагалися бути корисними у зборі потрібних речей і грошей для військових і переселенців. 

Десь у кінці березня, попри те, що Черкаси, слава Богу, не сильно постраждали від російських окупантів, я думав, що ми не доживемо до сьомого дня народження видання, який мали відзначати 31 серпня. Однак команда проявила характер, витримку і ми зуміли вистояти. Головне — ніхто не скаржився, всі ставилися з розумінням до всіх викликів часу, який настав на ринку медіа. Що буде далі — невідомо. Але ми точно будемо боротися за життя свого медіа до кінця.

Віталій Улибін, головний редактор «Полтавської хвилі»:

— Хоч як це дивно звучить, — і нам навіть соромно в цьому іноді собі зізнаватись, — але в багатьох аспектах 2022 рік став для нашої редакції переламним і має багато позитивних моментів. Так, до червня було важко: відсутність грошей, нерозуміння перспектив і виснажлива цілодобова робота, робота, робота. Але саме це нам дало змогу зрозуміти найважливіше: матеріальні цінності хоч і важливі, але явно не на першому місці в нашій колективній піраміді Маслоу. Це дало змогу ще більше згуртуватися навколо спільної справи та ідей. Мабуть, тільки завдяки цьому ми не зникли, а навпаки — змогли віднайти нові рішення, запустити нові проєкти, розширити свою присутність по всій країні, створити нові робочі місця і збільшити штат. 

Переосмислення відповідальності за створюваний тобою контент, нові можливості у співпраці з міжнародними партнерами, нова географія і нові проєкти — таким був для нас 2022 рік. І хоча було багато сумних моментів, багато «досвіду через біль», морально і фізично складних ситуацій у роботі в зоні бойових дій — підбиваючи підсумки цього року, ми намагаємося зосередитися саме на здобутках, а не на втратах. Аби прийдешній рік планувати з іще більшою наснагою. 

Отар Довженко, редактор «Детектора медіа»:

— Напевно, чогось позитивного чи конструктивного за цей рік можна згадати чимало, але є одна зміна, яка просто переповнює мене радістю на тлі всіх гнітючих і трагічних подій, які принесла війна. Україна заговорила українською. Вже нікому не треба пояснювати, що не так із російською мовою і чому в цій країні краще писати і говорити українською. І мені як редактору більше не доводиться перемикатися на російську розкладку — нам пишуть тепер тільки українською :)

Я завжди був поміркованим песимістом і вважав, що на українізацію медіа і публічного простору (не кажучи вже про приватне спілкування) підуть десятки років. Натомість ми досягли величезного результату за десять місяців. Дякувати Росії за це, напевно, не будемо, хоча всі розуміють, що без повномасштабного вторгнення цього б не сталося. Люди, медіа, організації, які раніше принципово комунікували російською, перейшли на українську не завжди легко, але практично завжди — добровільно. Не тільки на знак протесту проти російської агресії, а й тому, що розуміють і відчувають, що так правильно. Українську вже ніхто не посміє назвати «нерыночным языком» в Україні. Я б так хотів розповісти про це своєму вчителю Володимиру Буряку, який, на жаль,не дожив до цього дня. Він зізнавався мені, що почувається чужим, «інтернованим», коли говорить, пише, викладає українською. Зараз у містах, де він мешкав, — Дніпрі й Запоріжжі — українська є нормою. Дуже сподіваюся, що ці зміни є незворотними і «контрреволюції» після завершення війни не буде. 

Ілля Журава, керівник диджитал-напрямку онлайн-видання «Ґрунт»:

— Зараз ми успішно розвиваємо всі наші майданчики: сайт, телеграм, ютуб, інстаграм, твітер, фейсбук і тікток. Наша особливість — ми адаптуємо кожен матеріал під окремий майданчик, так щоб він був цікавий тамтешній аудиторії. Ми розглядаємо кожну новину як окрему одиницю контенту, яка може бути по-різному відображена та подана з урахуванням особливостей кожної мережі. Ми працюємо як екосистемне медіа, яке дає оцінку вагомості та значенню інфоприводу — чи вартий він одного речення постом у телеграмі, чи його варто донести аудиторії в різних форматах на всіх майданчиках. Чи підкріпити це історіями чи коментарями та зробити про цей прецедент репортаж, відео або карусель-експлейнер.

Ситуація в інфопросторі може змінюватися блискавично. Тримаючи руку на пульсі та поєднуючи все в екосистему, ми можемо оперативно реагувати і якісно доносити контент. Це дозволяє нам набирати аудиторію у всіх соцмережах, будучи важливими як тут і зараз, так і довгостроково чи ретроспективно — як капсула часу, що розкриває контекст подій.

Анастасія Руденко, головна редакторка «Рубрики» і шефредакторка «Східного варіанту»:

— У 2022-му ми сказали собі: війна — не виправдання, щоб робити чи встигати менше. Навпаки, це час для надзусиль. Як надзусиллями стримують агресора наші захисники (двоє членів нашої команди пішли в армію з початком повномасштабної війни), так і наша редакція зрозуміла: ми не шукаємо виправдання, чому зараз майже неможливо працювати, ми маємо шукати рішення, ЯК працювати в таких умовах.

З такою мантрою за 2022 рік ми встигли багато доброго та важливого. «Рубрика» втілила понад 15 великих та менших проєктів. «ЕкоРубрика» висвітлювала наслідки війни для довкілля; сильно підняли англомовну версію; розбудовуємо спільноту навколо видання; розробили чатбот екорішень; запустили антитютюнову кампанію «Рішучі зупинити тютюнове насилля» та ще сім спецпроєктів, серед яких «Обличчя оборони України», «Жіноче здоров'я під час війни» і «Викривачі». Загалом розповіли про рішення понад 22 мільйонам людей за 2022 рік.

До речі, про рішення: зараз золотий час для журналістики рішень, якою займається «Рубрика». Тепер для нас це не тільки історії та приклади, а інструкції, інфографіки та «помістити рішення у два абзаци». Адаптуємося, зі всією країною шукаємо виходи і ставимо собі завданням нести цінність. А ще знаходимо нових партнерів − у 2022-му стали частиною першої когорти з 5 європейських ньюзрумів, які розвивають журналістику рішень. І взагалі, стільки друзів, які вболівають за наш поступ, ми ще ніколи не мали.

А для «Східного варіанту» 2022 рік — це про стійкість. Як продовжувати працювати, хоч як складно писати про руйнування власних міст і будинків. Як діставати своїх людей із команди з окупованих територій. Як робити репортажі з прифронтових громад і дізнаватися потім, що цих людей уже немає.

Попри все надважке, випробування 2022 року показали, що рішення є, і вони всередині кожного. Рішення захищати те, що любиш, і цінності, у які віриш. Рішення знаходити зв'язок на відділеннях «Нової пошти» і станціях метро, щоби поставити новину. Рішення створювати цінність за будь-яких умов. Дякую за кожне прочитання, підтримку і за співтворення нашої історії.

Галина Мінялук, редакторка газети «Прапор», селище Хорошів, Житомирщина:

— Цей рік дав відчуття приналежності до великого народу, який показав усьому світу свою гідність, незламність, прагнення бути вільним у своєму виборі й волю до перемоги. Участь у волонтерській роботі дає почуття причетності до спільної справи.

Ми з колективом редакції інформували свою аудиторію про місцеві новини, надавали корисну інформацію про дотримання правил збереження життя і здоров’я; про підтримку переселенців, координували волонтерський рух, самі брали в ньому участь.

Реалізували проєкт «Флешмоб із медіаграмотності у Хорошівській громаді “Газета йде до читача”» попри воєнний стан. А також іще кілька мініпроєктів із навчання нашої аудиторії навичок критичного мислення та медіаграмотності. Самі вчилися: відвідали семінари офлайн у Львові, Тернополі й Житомирі. Побували на гендерному медіафорумі у Львові, на «Вест медіафорумі» у Луцьку.

Працювали над покращенням якості контенту для різних платформ: газети, сайта, соціальних мереж. Почали створювати відеоконтент. Продовжуємо вчитися.

Не втрачаємо надію зберегти газету та інші створені на її основі інформаційні платформи, робимо для цього все можливе і неможливе.  

Мар’яна Драч, директорка Української служби «Радіо Свобода»:

— 2022 – це рік, коли генсек ООН приїздить до Києва у той день, коли російська ракета вбиває нашу колегу Віру Гирич. Це усвідомлення цінності кожного і того, що втрата непоправна. Вкотре передивляємося останнє відео, яке продюсувала Віра: родині, яка пережила блокаду Ленінграда, в Маріуполі було страшніше. «Як блокада Ленінграда. Тільки набагато страшніше»: жителька Маріуполя про російську окупацію міста

Про Віру сьогодні нагадує пам’ятна дошка у Вашингтоні на меморіальній стіні загиблих журналістів.   

2022 – це рік особливої поваги до колег, які працюють на фронті. «Радіо Свобода» стало переможцем міжнародного конкурсу Online Journalism Awards 2022 у категорії «гарячих» новин Breaking News, Large Newsroom. Цю нагороду за висвітлення правди про війну «Радіо Свобода» присвячує Вірі Гирич. Навздогін – відзнака Асоціації міжнародного мовлення, теж за репортажі про війну.

Фронтові кореспонденти Мар’ян Кушнір, Сергій Горбатенко та Андрій Дубчак отримують президентський орден «За заслуги». Мар’ян Кушнір здобув визнання колег на національному конкурсі «Честь професії» – за перше відео з Київщини, коли Україна пішла у контрнаступ. На церемонії Мар’ян, який сам отримав контузію під час боїв, говорить про Віру Гирич і Макса Левіна: з ним ми співпрацювали за кілька днів до вбивства.  

2022 – це рік, коли журналісти-розслідувачі, які вчора викривали високопосадову корупцію, знаходять за допомогою супутникових фотогарфій масові поховання під Маріуполем і вивчають щоденники російських окупантів. Це перший заочний вирок у вересні російському військовому за воєнні злочини, а саме грабування цивільних – після розслідування «Схем» і свідчень нашої колеги Кіри Толстякової. 

Це спільні розслідування з російськими журналістами на «Радіо Свобода» і передача до суду в грудні справи дружини російського війського, яка радила йому «гвалтувати українських баб».  

Це розслідування про майно російських багатіїв. Журналісти знайшли об’єкти нерухомості родини російського олігарха та бенефіціара компанії АФК «Система» Володимира Євтушенкова на Лазуровому узбережжі Франції та у Лондоні.

Після цього Велика Британія внесла Євтушенкова до санкційного списку, який передбачає заморожування активів, заборону на поїздки, заборону на вхід суден у порти та посадку літаків у Сполученому Королівстві, заборону на надання технічної допомоги повітряним бортам або суднам.

У вересні  «Схеми» розповіли, що корпорація найбагатшого олігарха Російської Федерації Володимира Лісіна НЛМК з 2014 року постачала сталь підприємствам-розробникам російської ядерної зброї. При цьому Лісін міг безперешкодно вести бізнес та відпочивати на Заході, наприклад, на своїх французьких віллах.

Після цього відразу три західні видання The Times (Британія), Disclose (Франція) і Le Temps (Швейцарія) опублікували матеріали про Лісіна, згадуючи розслідування «Схем».

Це поява у травні книги журналіста Максима Савчука про Віктора Медведчука «1937», найкраще з кількох років розслідувань про кума Путіна, після годин чатування на броньований мерседес саме під таким номером і наполегливих  спроб поставити незручні запитання.  

2022 – це рік, коли у нас зросла аудиторія з Росії. «Донбас.Реалії» регулярно у трендах російського YouTube, зокрема, випуск-п’ятимільйонник про те, а де ж зупиниться українська армія: Внезапный удар по российским тылам. Где остановится украинская армия? | Донбасс Реалии

Ми читаємо листи з окупації, слухачі діляться як важливо отримувати інформацію саме з радіо.

2022 – це рік, коли наші кореспонденти в Криму відчули і зафікусували першу «бавовну». Ми підготували великий проєкт про російські стратегічні об’єкти та бази на півострові, адже стає очевидним, що на порядок деннний стає деокупація.          

2022 – це рік, коли розгорнувся новий проєкт «Новини Приазов’я» (у співпраці з партнером). На зміну першим матеріалам про довкілля, театр і розвиток громад, приходять репортажі про розправу над цивільними, російську «фільтрацію», історії опору і зрештою – деокупацію Херсона, а тепер постійні обстріли міста.     

Несподівано проєктом цікавляться японські медійники, активно запитують про відео чи коментарі.    

2022 – це рік, коли до роботи українських журналістів прикута величезна світова увага. Вікторія Рощина, яка співпрацювала і з «Радіо Свобода», готувала репортажі з Бердянська і Маріуполя,  отримує міжнародну нагороду за сміливість Courage in Journalism Awards.    

2022 – це рік, коли Катерина Лихогляд починає стажування на «Радіо Свобода» в Празі в рамках стипендії Вацлава Гавела. Ми обговорюємо фокус нових розслідувань, але починається широкомастабне вторгнення. Катерина вирушає на кордон до Польщі і Литви, де знімає документальний фільм «Ранок» про українських дітей, які втекли від бомбардувань, деякі з них незрячі.

Фактично це передслово до нового проєкту, який незабаром Катерина розпочне на «Радіо Свобода» вже у Львові.      

Це рік великих втрат, але також розуміння, як важливо показувати правду. 

Колаж: Микола Шиманський / «Детектор медіа» 

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Самогонний апарат з NVIDIA RTX 4090 FE? Billet Labs представила компактний ПК The Boiler
ITC
2025-02-07T19:43:14Z
Поплавський у четвірці найвпливовіших блогерів України: 10 мільйонів підписників
Политека
2025-02-07T19:33:08Z
ТОП-9 найкращих Android-смартфонів на лютий 2025 року
InternetUA
2025-02-07T19:31:06Z
Apple презентує смартфон iPhone SE вже наступного тижня, — Bloomberg
Фокус
2025-02-07T19:27:18Z
Салат, який затьмарить усі страви: неймовірно простий рецепт за 10 хвилин
GlavRed
2025-02-07T19:27:04Z
Скільки робочих місць може зникнути через розвиток ШІ: нове дослідження
InternetUA
2025-02-07T18:28:57Z
В Іспанії у затопленій печері знайшли 1900-річне давньоримське святилище
УкраинФорм
2025-02-07T18:27:46Z
Texty.org запускають власний ютуб-канал
Детектор М
2025-02-07T18:16:43Z
AMD нанесла термопасту під кришку Ryzen 5 7400F замість припою — процесор гріється до максимуму зі штатним TDP
ITC
2025-02-07T18:07:15Z
3 надійні способи почистити чайник від накипу: зійде на очах
24tv
2025-02-07T19:51:37Z
Гори, море чи пустеля: де ваш ідеальний відпочинок за знаком зодіаку
24tv
2025-02-07T19:12:56Z
Як прати в'язаний одяг, щоб він не втратив форму
24tv
2025-02-07T19:06:43Z
Швидко та без розводів: як прибрати вапняний наліт зі стінок душової кабіни
GlavRed
2025-02-07T18:27:39Z
Не викидайте старі кришки від банок: оригінальний спосіб з використання
24tv
2025-02-07T18:15:39Z
Відкриття, яке стане у пригоді на все життя: навіщо чистити квасолю і як це робити
24tv
2025-02-07T18:09:17Z
7 способів позбутися мурах вдома раз і назавжди: найкращі народні засоби
24tv
2025-02-07T17:45:57Z
Мають чарівне цвітіння: які рожеві квітучі дерева варто посадити у саду
24tv
2025-02-07T17:45:44Z
Удача та гроші будуть липнути до вас: мольфар сказав, що завжди треба носити в кишені
GlavRed
2025-02-07T17:27:55Z
Смерть чоловіка в ТЦК у Чернівцях: що кажуть в Офісі омбудсмена
TSN
2025-02-07T19:39:31Z
Удар РФ по Полтаві: у лікарнях залишаються дев'ятеро людей, серед них дитина
УкраинФорм
2025-02-07T19:34:13Z
На Сумщині зняли з дерева черговий російський БПЛА, що не розірвався
InternetUA
2025-02-07T19:31:28Z
Трагедія під час ВЛК у Чернівцях: медики застали чоловіка вже в стані клінічної смерті
24tv
2025-02-07T19:27:13Z
Заволодіння столичною землею: ВАКС відправив під варту шістьох підозрюваних
ZN UA
2025-02-07T18:34:01Z
У Києві жорстоко побили дитину: познайомились у Мережі, заманили і гуртом напали
InternetUA
2025-02-07T18:28:47Z
На Вінниччині отруїли песика-волонтера Джесі, який зібрав 100 тисяч гривень на ЗСУ
24tv
2025-02-07T18:27:14Z
Суд покарав чоловіка штрафом за постріл у людину на Полтавщині
Telegraf
2025-02-07T18:09:56Z
Дівчинка продала мамині коштовності вартістю тисячі доларів за безцінь
24tv
2025-02-07T18:09:29Z
Челсі зробив зміни у заявці на Лігу конференцій: чи залишився у списку Мудрик
24tv
2025-02-07T19:51:41Z
Українець Станкевич вперше за останні три роки став призером Кубка світу з фехтування
24tv
2025-02-07T19:45:53Z
Слот — про контракт ван Дейка: Cподіваюся, зможу працювати з ним протягом тривалого часу
Football.ua
2025-02-07T19:31:37Z
Бен Єддер може поповнити склад Венеції
Football.ua
2025-02-07T19:27:44Z
Непереможний олімпійський чемпіон оцінив свою готовність до бою із Усиком
24tv
2025-02-07T19:21:34Z
Мареска — про перехід Феліша до Мілана: Нічого поганого не сталося
Football.ua
2025-02-07T18:58:12Z
Офіційно: Дієго Арройо — гравець Шахтаря
Football.ua
2025-02-07T18:51:51Z
"Леви" покусали грузин: Карпати знищили чемпіона Грузії 6:1, за який виступала зірка ПСЖ
24tv
2025-02-07T18:48:44Z
Роберто Манчіні може очолити Ботафого
Football.ua
2025-02-07T18:46:43Z
Десантник, який повернувся з полону, вперше побачить свою доньку: щемлива історія
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:45:33Z
Повітряна тривога у Києві та області: що загрожує столиці
TSN
2025-02-07T19:39:05Z
Львівська ОВА передала ЗСУ бронеавтомобілі «Новатор 2»
AutoCentre
2025-02-07T19:34:28Z
"Тінь самого себе": у мережі показали, як український воїн Кірієнко змінився за час полону
24tv
2025-02-07T19:30:33Z
Лубінець назвав категорії полонених, яких вдалося повернути під час останнього обміну
24tv
2025-02-07T19:12:22Z
Витратять понад 70 млн грн : Донецька ОДА закуповує колючий дріт для Покровська та Краматорська
Фокус
2025-02-07T18:57:32Z
Росія запустила "Шахеди", у Києві вже лунає тривога: де є загроза
24tv
2025-02-07T18:57:18Z
У Харкові запустять нову систему оповіщення: місце обстрілу визначатимуть за секунди
Лига
2025-02-07T18:45:54Z
На Київщині та у низці областей - повітряна тривога через загрозу дронів
УкраинФорм
2025-02-07T18:39:25Z
На Мюнхенській безпековій конференції презентують фільм «Малевич»
Детектор М
2025-02-07T19:31:46Z
Зірка серіалу "Емілі в Парижі" Лілі Коллінз замилувала фото з новонародженою донечкою
24tv
2025-02-07T19:27:55Z
"Пропонували гонорари за підтримку влади": Павло Зібров здивував одкровенням
GlavRed
2025-02-07T19:27:41Z
"Горбата, п'яна, ледь стоїть": у мережі висміяли старечий виступ Волочкової
GlavRed
2025-02-07T19:27:26Z
Нідерланди виплатять Румунії €5,8 мільйона, якщо не знайдуть вкрадені артефакти з музею Дренте - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-07T18:54:51Z
Відродження середньовічного тренду: балдахіни для ліжок знову з'являються в інтер'єрі
24tv
2025-02-07T18:42:09Z
Lady Gaga, Тоня Матвієнко, The Weeknd: що слухали українці в перший тиждень лютого
24tv
2025-02-07T18:33:06Z
Топ-8 фільмів і серіалів Ани де Армас, які варто побачити
Вива
2025-02-07T18:30:35Z
Відома російська ведуча "злила" зрадницю Лоліту - що сталося
GlavRed
2025-02-07T17:27:32Z
РФ знову використовує північнокорейських солдатів для штурмів на Курщині – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:46:11Z
Скільки коштує навчання на спеціальності "Філологія" у вишах України
24tv
2025-02-07T19:45:50Z
Це не мобілізація, – Зеленський про нові контракти для молоді віком 18 – 24 років
24tv
2025-02-07T19:36:57Z
Значення дронів має бути таким, щоб унеможливлювати російські штурми – Зеленський
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:02Z
Відстрочки у «Резерв+» продовжуватимуться автоматично
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:24:42Z
Не лише військовозобов'язані: хто не може виїхати за кордон з України
24tv
2025-02-07T19:12:47Z
“Закрила собою 4-місячну дитину”: росіяни вдарили по житловому будинку в Миколаєві, реакція людей шокує
TSN
2025-02-07T19:06:51Z
СЗЧ мобілізованих: у Третій штурмовій розповіли у чому причина та як із цим боротися
TSN
2025-02-07T19:06:39Z
Нові банківські обмеження ускладнили забезпечення військових: стикаються з серйозними проблемами
Политека
2025-02-07T19:00:24Z
Кімнатні рослини почнуть рости вдвічі краще: потрібний тільки засіб з аптечки
24tv
2025-02-07T18:33:02Z
Прорив в лікуванні раку: нова вакцина захистила від рецидиву раку усіх
24tv
2025-02-07T17:51:36Z
Як часто можна фарбувати волосся без шкоди - відповідь експерта
GlavRed
2025-02-07T16:27:02Z
Просто і корисно: рецепт риби, запеченої в духовці
Фокус
2025-02-07T16:21:06Z
Яка жирна їжа корисна під час схуднення: відповідь дієтологині
Gazeta UA
2025-02-07T15:51:01Z
В Україні запровадять механізм розбронювання медиків: як це працюватиме
24tv
2025-02-07T15:42:14Z
Знайшли простий спосіб уникнути сивини
24tv
2025-02-07T15:18:28Z
На ТОТ заборонили продаж ліків без російського паспорта – ГУР
1News
2025-02-07T15:12:58Z
Як правильно зберігати часник, щоб не висохнув: поради від господинь
24tv
2025-02-07T15:12:33Z
Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше
Знай
2025-02-07T19:42:08Z
Ілон Маск робить замах на пенні: що його підштовхує
InternetUA
2025-02-07T19:37:16Z
Син Януковича заробляє на продажу вугілля з окупованих територій України
AgroNews
2025-02-07T19:15:21Z
Як оплатити комуналку тисячею Зеленського: детальна інструкція
Фокус
2025-02-07T19:06:52Z
Перший аукціон старовинної зброї: Укрпошта продала «Наган» за ₴36 тисяч
УкраинФорм
2025-02-07T19:00:12Z
В Україні у лютому почала дешевшати картопля
Gazeta UA
2025-02-07T18:48:14Z
Підприємства Метінвесту продовжують захоплювати європейські ринки
AgroNews
2025-02-07T18:19:20Z
Долар різко "впав": яким буде курс валют з 10 лютого
GlavRed
2025-02-07T17:27:43Z
Ціни зросли на 23% за тиждень: в України стрімко дорожчає популярний овоч
GlavRed
2025-02-07T17:27:01Z
У злодіїв - жодного шансу: механік назвав кнопку, яка врятує авто від крадіжки
GlavRed
2025-02-07T19:27:18Z
В Україні з'явиться найдешевший електрокросовер Kia
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:27:03Z
Нова модифікація Leopard 2 матиме іншу гармату і потужніший двигун
InternetUA
2025-02-07T19:01:48Z
Cadillac тестує новий спортивний кросовер Optiq-V
AutoCentre
2025-02-07T17:12:34Z
Продажі електрокарів Tesla обвалюються по всій Європі
Хвиля
2025-02-07T17:00:25Z
Гібридний Opel Grandland проїхав 1115 км на одну баку й заряді — в реальних умовах
ITC
2025-02-07T16:31:45Z
Нову Toyota RAV4 2026 показали до прем'єри
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T16:18:36Z
23-річний Nissan Skyline оцінили у півмільйона доларів
AutoCentre
2025-02-07T16:10:52Z
Їзда на чужих авто в Україні: як уникнути штрафів та оформити користування
ТСН
2025-02-07T15:48:37Z
Трамп припускає зустріч з Зеленським наступного тижня
Лига
2025-02-07T19:51:58Z
Маск у президентському кріслі США. Time оприлюднив нову обкладинку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:51:47Z
Глава МЗС Британії сумнівається у "перемирʼї" в Україні в найближчі місяці
Европейская правда
2025-02-07T19:51:17Z
Зеленський: Україна пропонує США спільну розробку ресурсів, а не передачу
Лига
2025-02-07T19:48:48Z
Трамп пообіцяв повернути американцям пластикові трубочки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T19:45:30Z
Глава МЗС Чехії розповів Келлогу, що робити з Україною
Европейская правда
2025-02-07T19:43:20Z
Туск анонсував депортації з Польщі іноземців, які вчинають злочини
Европейская правда
2025-02-07T19:42:43Z
В Кремлі зізнались, що переговори зі США стають інтенсивнішими: експерти розповіли про потенційний план припинення бойових дій
Политека
2025-02-07T19:42:06Z
"Ти - мій": коханка Путіна клянчить уваги у російського співака
GlavRed
2025-02-07T19:39:49Z